Dodaj do ulubionych

Tester oprogramowania- początki aby nim zostać

IP: *.rzeszow.mm.pl 13.03.14, 12:43
Witam,

Moje pytanie może niektórych śmieszyć ale zaryzykuję...

Zacznę od tego, iż ostatnio straciłam pracę bo zamknęli moją placówkę- branża całkowicie inna od tej o której myślę teraz. Jednak chciałabym się przekwalifikować bo mam już 30 lat a z moim doświadczeniem kierunkowym widzę, że nic nie osiągnę. Dlatego chciałabym coś zmienić w swoim życiu. Im będę starsza tym będzie mi gorzej, więc muszę zacząć działać teraz, może jeszcze nie jest za późno ....

Chciałabym się dowiedzieć jakie podstawowe informacje powinnam znać chcąc zostać testerem oprogramowania -myśląc przyszłościowo chciałabym iść na kurs ISTQB Poziom Podstawowy (Foundation Level)- co muszę ogarnąć by iść na taki kurs?

Nie jestem mózgiem w informatyce- tyle co w szkołach i na uczelni- dawałam sobie radę.
Myślę, że jeśli się uprę to dojdę do swojego celu, lecz potrzebuję trochę informacji.
Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć na moje pytanie od czego zacząć naukę?

Będę wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
  • tycho99 Re: Tester oprogramowania- początki aby nim zosta 13.03.14, 18:31
   Jeśli stoisz na przyzwoitym poziomie z angielskiego, będzie Ci łatwiej. Najlepiej wtedy zacząć od książki "Foundations of Software Testing", która powinna pokrywać materiał na egzaminie. Jest ona dostępna pod tym adresem:
   tnij.org/w8ama6p
   Potem możesz powtórzyć sobie informacje korzystając z sylabusa:
   www.istqb.org/downloads/syllabi/foundation-level-syllabus.html
   Dodatkowo warto zapoznać się jeszcze z listą definicji pojęć z tej tematyki, które są w Glossary:
   www.istqb.org/downloads/viewcategory/20.html
   Na koniec warto też poszukać sobie stare testy i je przećwiczyć. Egzamin składa się z 40 pytań, aby zaliczyć należy odpowiedzieć na 26. Koszt egzaminu to chyba 600 zł.

   Warto jednak zadać sobie pytanie, czy faktycznie ten certyfikat jest Ci potrzebny. Chyba lepszą drogą byłoby najpierw nabycie doświadczenia w testowaniu oprogramowania, a potem zdobycie certyfikatu. Czasem pracodawcy sami fundują pracownikom taki egzamin. Jednak książkę z pierwszego linka zdecydowanie warto przeczytać nawet bez podchodzenia do egzaminu.

   Oprócz zagadnień związanych z testowaniem, warto też zapoznać się z istniejącymi narzędziami do automatyzacji testu. Dziś testerzy są też w dużej mierze programistami, którzy piszą kod automatyzujący testy. Warto więc abyś zapoznała się z JUnit, TestNG, GoogleTest.
  • Gość: TomaszF Re: Tester oprogramowania- początki aby nim zosta IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.17, 20:47
   Jak najbardziej polecam szkolenia ISTQB. Jeśli twój angielski jest na dosyć niskim poziomie to zawsze można przystąpić do egzaminu po polsku.

   Zatrudnienie w branży IT jest raczej stabilne, ale niestety trudno pozyskać na rynku nowych pracowników, np. testerów oprogramowania. Często osoby które przychodzą na rozmowy nie znają podstawowego słownictwa o tematyce testowania oprogramowania. Zawsze można zerknąć np. na strone typu www.qa-szkolenia.pl. Sporo informacji o szkoleniach dotyczacych testowania oprogramowania i wytłumaczenie podstawowych pojęć.
  • matylda222 Re: Tester oprogramowania- początki aby nim zosta 12.11.19, 08:59
   Ja zostałam testerką oprogramowania. Warto wybrać się na szkolenie ISTQB, które pomoże Ci poznać temat i nauczyć się podstawowych zagadnień. Potem warto zaliczyć Tekst linkuegzamin ISTQB, który pomoże Ci uzyskać certyfikat ISTQB, dzięki czemu zostaniesz certyfikowanym testerem oprogramowania. Oczywiście są różne poziomy certyfikacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka