Dodaj do ulubionych

Kto płaci prowizję-kupujący czy sprzedający?

14.02.04, 16:45
Obserwuj wątek
    • jaga39 Re: Kto płaci prowizję-kupujący czy sprzedający? 14.02.04, 17:00
      Pospieszyłam się z wysłaniem.
      Witam! Czytałam na jakiejś stronie poświęconej nieruchomościom (polskiej), że
      choć prawo tego nie reguluje, nieetyczne jest pobieranie prowizji od obu stron.
      Specjalista od nieruchomości (nie pamietam nazwiska) twierdzi, że uczciwe BN
      pobiera tylko od kupującego. Niestety BN w Legnicy (Dolny Śląsk), chcą od obu
      stron. Jak to w końcu powinno być?
      I jeszcze jedno. Rodzina podpisała umowę, która moim zdaniem jest korzystna
      tylko dla BN ( dodam, że chodzi o sprzedaż domu). BN chce oczywiście prowizję,
      ale inne zapisy mnie martwią: 3 mies. okres wypowiedzenia, prowizja jeśli w
      ciągu pół roku od wygaśnięcia umowy sprzedamy dom osobie, która w ciągu
      ostatnich 6 m-cy była zarejestrowana w tym biurze, obowiązek podania danych
      kupującego, nawet po wygaśnięciu umowy. Mamy podpisaną umowę z dwoma BN, w
      związku z tym obawiam się, że kupujący też może szukać oferty w kilku biurach.
      Rozumiem, że kupujacy musi uważać, żeby nie brać tych samych ofert z różnych
      biur, ale przy tym zapisie, który mówi o prowizji, jesli kupujacy był
      zarejestrowany w ciągu ostatnich 6 m-cy w BN, boję się, że to biuro będzie
      chciało od nas prowizję, chociaż nie skojarzyło obu stron. W efekcie zapłacimy
      dwie prowizje! Czy można unieważnić umowę bez żadnych skutków? W jakim terminie
      od zawarcia?
    • Gość: Greggi Re: Kto płaci prowizję-kupujący czy sprzedający? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 15.02.04, 19:53
      Obie strony, kiedyś pytałem agentke ile ewentualnie wynosi prowizja , ta mówi
      3,5 % , pomyslałem że jak się podzielę ze sprzedającym nie będzie tak źle ale
      okazało się że sprzedający też 3,5 % tak więc biorą 7% wartości mieszkanie
      praktycznie tylko za wystawienie informacji, nigdy nie pozwole się tak orżnąć
      to po prostu rozbój w biały dzień!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka