Wilekość mieszkania

IP: *.play-internet.pl 22.02.11, 07:30
Bardzo ciekawy temat na stronie TVN 24 tyczy obliczania wielkości mieszkania "Mieszkanie raz mniejsze, raz większe. Zależy od prawa". 47 m (2) = 51 m (2).
    • Gość: m Re: Wilekość mieszkania IP: *.warszawa.vectranet.pl 22.02.11, 07:41
      przyzwoitosc nakazuje wstawic link...
    • Gość: pepe Re: Wilekość mieszkania IP: 82.244.190.* 22.02.11, 19:43
      Chyba chodzi o tynk. W Polsce (a gdziezby indziej powstalo takie "korzystne" dla normalnych ludzi prawo?) obowiazuja dwie normy liczenia powierzchni mieszkania, jedna z tynkiem, druga bez. Po polozeniu tynku.... znika kilka m². Im wieksze mieszkanie tym wieksza strata, klienta rzecz jasna. Bo w PL prawo tworzy sie pod deweloperow, a nie dla szarakow. Rzad i Sejm wiedza o kogo dbac, przeciez nie o obywateli. Ciemna masa ma isc i glosowac nakrecona kilkoma spotami, wiecami i "sondazami" wyborczymi, a potem sie ja wycisnie jak cytryne przez tych ktorzy te wladze trzymaja.
      • Gość: ar Re: Wilekość mieszkania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.11, 13:43
        Różnica to nie tylko grubość tynku. Są też inne, między innymi sposób liczenia powierzchni pod skosami, wliczanie wnęk i elementów konstrukcyjnych (pilastry), dokładność pomiaru (0,01m2 / 0,1m2). To wszystko może złożyć się na spore różnice.

        Co ciekawe, żadna z norm (PN / ISO) nie jest wskazana jako nadrzędna.
    • Gość: normalizacja Re: Wilekość mieszkania IP: *.aster.pl 23.02.11, 22:35
      > Bardzo ciekawy temat na stronie TVN 24 tyczy obliczania wielkości mieszkania "M
      > ieszkanie raz mniejsze, raz większe. Zależy od prawa". 47 m (2) = 51 m (2).

      Nic szczególnego. Dwie normy obowiązują
    • Gość: olek Re: Wilekość mieszkania IP: *.aster.pl 24.02.11, 18:51
      Jak w ogóle 51 m2 można nazwać mieszkaniem?
      Klitka to rozumiem, ale żeby zaraz mieszkanie.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja