Dodaj do ulubionych

robic dodatkowa izolację akustyczną?

IP: 62.29.248.* 01.04.11, 14:57
witam

czy kupując nowe mieszkanie od developera dobrym pomysłem jest zrobienie dodatkowej izolacji akustycznej na suficie i podłodze? czy może nowe mieszkania są na tyle dobre akustycznie i nie potrzebują dodatkowego wyciszania
Obserwuj wątek
        • konkretniak Re: robic dodatkowa izolację akustyczną? 09.04.11, 10:48
          Witam,
          Ja u siebie zrobiłem izolację.
          Wejdź na forum mieszkańców danego osiedla, jeżeli takie jest i można sporo dowiedzieć się o felerach mieszkań, zwłaszcza jeżeli są już informacje z budynków wybudowanych we wcześniejszym etapie. Albo we wcześniejszych inwestycjach danego developera.
          Ale generalnie obecnie budowane mieszkania są akustyczne.

Ja zrobiłem izolację w następujący sposób:

- sufit podwieszany w sypialniach i w przedpokoju. Między karton/gipsem a sufitem wełna mineralna. Są specjalne wersje wełny o właściwościach akustycznych. Jeżeli jeszcze bardziej chcemy wygłuszyć to zamiast płyty karton/gips są płyty bodajże włókninowo-gipsowe , trudniej dostępne (ja użyłem zwykłych k/g). Ważne, żeby stelaż na którym wisi sufit podwieszany był odizolowany od sufitu betonowego taśmą akustyczną, inaczej dźwięk będzie przenosił się przez stelaż. Wszystko do kupienia w Castoramie (oprócz płyt włókninowo-gipsowych)

- Ściany (tam gdzie uważasz). Płytki „Climapor” i na to cienka płyta karton-gips. Można potem pomalować albo położyć tapetę. Też dostępne w Castoramie

- Drzwi oczywiście z uszczelkami

Jak szukałem informacji na ten temat to polecano mi korek na ściany, ale ja uważam, że to nie jest dobry pomysł. Jeżeli podoba ci się korek na ścianie to OK. (chociaż Climapor lepiej izoluje). Ale jeżeli chciałbyś położyć tapetę, to jest kłopot. Korek jest zwykle woskowany i trzeba by wosk zeszlifować. Kupienie korka bez wosku jest problemem.
          Niestety nie mogę do końca sprawdzić jaki był efekt, bo nie mam jeszcze sąsiadów, ale ściana między pokojami wygłusza w miarę dobrze.
      • jazui Re: robic dodatkowa izolację akustyczną? 14.01.19, 00:38
        podwieszany sufit zabiera sporo przestrzeni, są lepsze rozwiązania do izolacji akustycznej sufitów które zabierają dużo mniej na wysokości, różnica jest praktycznie niezauważalna. Materiały izolacyjne są warstwowe i skuteczne w dodatku wszystko w jednym kawałku bo i front jest dekoracyjny więc nic z tym więcej nie trzeba robić, przykleja się i cześć.
        zigzagshop.eu/Panele-akustyczne/Izolacja-akustyczna-scian-i-sufitow/Izolacja-akustyczna-sufitu-produkt-1
    • Gość: abc Re: robic dodatkowa izolację akustyczną? IP: 212.160.172.* 13.04.11, 17:05
      Na poczatku dobrze sprawdzić z czego jest zbudowane mieszkanie (dostepne w dokumentacji budowy). Jeżeli ściany międzylokalowe sa z betonu to nie będą ciche - warto je wyciszyć. Jeżeli z cegły 25 cm to ok.
      Jeżeli posadzki sa izolowane steropianem (częściej) to nie beda tak ciche jak te izolowane wełną (rzadziej).
      Przy wykańczaniu mieszkań "fachowcy" często rozbijają wylewkę, np przy zmianach w instalacjach wod-kan i c.o. Później zalewaja otwór betonem bez położenia jakiejkolwiek izolacji. Efekt jest taki, że posadzka przenosi dźwięki na konstrukcję (strop) i jest głośno. Jeżeli sąsiad na Toba tak zrobi, to bedzie słabo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka