Dodaj do ulubionych

Koniec z Rodziną na Sowim!!!

IP: *.home.aster.pl 24.05.11, 13:26
Jest już sprawozdanie z prac Podkomisji Infrastruktury:

orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/0/465EF617F1D349FFC1257842003A7330?OpenDocument
Teraz tylko de sejmu....

I bye bye RnS, witajcie nowe cenki!
Obserwuj wątek
  • Gość: miszcz Re: Koniec z Rodziną na Sowim!!! IP: *.tpnet.pl 24.05.11, 14:38
   Nie ma się co podniecać, będą przeciągać sprawę aż program i tak się skończy. Już od 1 stycznia 2011 miał być zmieniony, potem 1 kwietnia itd.
   To wszystko jest zaplanowane na zwykłe naganiactwo do kupowania. Tymczasem to sprzedający powinni się śpieszyć.
   PO obniżeniu limitów będzie znacznie trudniej sprzedać. Rodzina na naszym to w tej chwili 20-25% rynku bezpośrednio patrząc a biorąc pod uwagę, że sprzedający dzięki RnS biorą następnie kreddyt zwykły na większe, nowesze mieszkanie to RnS daje około 40% rynku.
   • Gość: Mondry Re: Koniec z Rodziną na Sowim!!! IP: *.home.aster.pl 25.05.11, 21:04
    Rodzina” także dla singli i na rynku wtórnym?
    GB 25-05-2011, ostatnia aktualizacja 25-05-2011 18:08
    Osoby samotne mogłyby ubiegać się o kredyty z dopłatami od państwa. Z „Rodziny na swoim” korzystaliby nadal kupujący używane nieruchomości

    Takie propozycje padły na posiedzeniu Komisji Infrastruktury. Posłowie przyjęli sprawozdanie podkomisji zajmującej się rządowym projektem ustawy zmieniającej zasady udzielania kredytów z dopłatami do oprocentowania, w ramach programu „Rodzina na swoim".

    • – Wbrew propozycjom rządu, z programu nie zostały wycofane nieruchomości z rynku wtórnego. Jednak dla tego segmentu rynku obniżony został współczynnik potrzebny do ustalania maksymalnej ceny metra kwadratowego. Cena ta w przypadku lokali używanych nie będzie mogła przekroczyć 0,8 kosztu odtworzenia 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej ogłaszanej co kwartał przez wojewodów – wyjaśnia Michał Krajkowski, analityk, Dom Kredytowy Notus.

    • Maksymalny poziom ceny został także ograniczony dla nieruchomości z rynku pierwotnego i dla nowo budowanych domów. Dla tego typu inwestycji maksymalna cena metra kwadratowego to dokładnie tyle samo, ile wynosi koszt odtworzenia.
    – Warto zwrócić uwagę, że propozycja posłów dla rynku pierwotnego jest bardziej radykalna niż propozycja Rady Ministrów. Projekt rządowy przewidywał ustalenie maksymalnej ceny na poziomie 110 procent kosztów odtworzeniowych — podkreśla Michał Krajkowski.

    • Wbrew propozycjom rządu do grupy beneficjentów programu dopłat do kredytów dodano także osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe, tzw.: singli. Osoby te będą mogły kredytem w ramach programu „Rodzina na swoim" sfinansować zakup tylko mieszkania. Jego powierzchnia nie będzie mogła przekroczyć 50 metrów kwadratowych, a dopłatą objęte będzie tylko 30 metrów kwadratowych. Jednocześnie nabywane mieszkanie musi być pierwszą nieruchomością jaka jest kupowana przez osobę samotną — wylicza propozycje posłów analityk DK Notus.

    • Posłowie zgodzili się za to z propozycją Rady Ministrów co do ograniczenia wiekowego: o kredyt z dopłatami będą mogły ubiegać się tylko osoby do 35 roku życia. Dodatkowo projekt ustawy przewiduje, że w trakcie otrzymywania dopłat nie będzie możliwe nabycie prawa własności do innej nieruchomości z wyjątkiem spadkobrania. Utrzymany został także termin obowiązywania programu, zgodnie z wcześniejszymi propozycjami wnioski o kredyty w ramach „Rodziny na swoim" można będzie składać do 31 grudnia 2012 roku.

    • Kiedy zmiany wejdą w życie? Nieoficjalnie mówi się, że jeszcze przed wakacjami miałyby zostać uchwalone. Realnie — pewnie najszybciej jesienią.
    Patrz też: Ceny mieszkań z dopłatami po zmianie przepisów

    To już koniec „Rodziny... "
    Michał Krajkowski analityk, Dom Kredytowy Notus
    – Pomimo propozycji utrzymania dopłat także dla rynku wtórnego, należy oczekiwać znacznego ograniczenia ilości udzielanych kredytów. Jest to spowodowane znaczącym spadkiem podaży mieszkań kwalifikujących się do programu.
    Obniżenie wskaźnika określającego maksymalną cenę do 0,8 i 1,0 spowoduje, że w wielu lokalizacjach praktycznie nie będzie mieszkań, które będą mogły być sfinansowane takim kredytem. Mimo poszerzenia grupy beneficjentów o osoby samotne, program dopłat samoczynnie zostanie wygaszony
  • nonus85 Re: Koniec z Rodziną na Sowim!!! 30.05.11, 12:44
   to teraz już zostaje kupowanie bezpośrednio od właścicieli, żeby nie płacić prowizji, żeby trochę w kieszeni zostało...

   --
   nigdy więcej prowizji!

   www.mieszkanie.pl darmowy serwis z ogłoszeniami bezpośrednio od właścicieli
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka