Dodaj do ulubionych

Jak po otwarciu mostu północnego

IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.04.12, 13:01
powinny mieszkania na Białołęce drożeć ?
Obserwuj wątek
    • Gość: Chess Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: 137.71.226.* 06.04.12, 13:11
      tak, mieszkania drozeja w calej Warszawie co dokladnie widac na zalaczonym obrazku...

www.open.pl/news/ceny_mieszkan_spadly_o_31_proc.html
      spieszmy sie kupowac...
    • Gość: wz Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.free.aero2.net.pl 06.04.12, 13:21
      po otwarciu mostu północnego to powinny raczej tanieć mieszkania na Bielanach.
      • Gość: metro Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.04.12, 16:01
        Słyszał kto kiedy aby w Polsce przy metrze mieszkania taniały ? Niemożliwe mówię wam.
        • msa1 Re: Jak po otwarciu mostu północnego 06.04.12, 16:06
          No zaskoczę Pana/Panią od ponad roku ceny spadają "nawet" przy metrze
        • sammler Re: Jak po otwarciu mostu północnego 06.04.12, 18:22
          Gość portalu: metro napisał(a):

> Słyszał kto kiedy aby w Polsce przy metrze mieszkania taniały ? Niemożliwe mówi
          > ę wam.

Kpisz, tak? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że mieszkania w zapyziałej Warszawie to jakiś szczególny nośnik wartości... Przy metrze (od dawna zatłoczonym do granic możliwości) czy nie... A jeśli uważasz, że to taki szczególny środek tezauryzacji, to może jako wzorzec powinniśmy je umieścić pod szkłem w Sèvres?

S.
          • Gość: metro Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.04.12, 18:58
            No sam nie wiem, już tak od trzech lat mówią, że spadają ale jakoś tego nie widać, kiedy się chce kupić. Metro to ewenement w Polsce o czym świadczy chociażby wiocha na zadupiu Warszawy, mam na myśli Ursynów z tymi Kabaciami na czele, skąd inaczej niż metrem nie da się wyjechać a ceny są jak na Manhatanie. Nadal się tam sprzedają powyżej 9k za m2, ba nawet 10k. Też mnie to śmieszy ale tak jest.
            Bardziej poważeni jak na razie tłumów na połnocnym nie ma ?
            • Gość: msa1 Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.12, 19:11
              Żea1 ceny przy metrze są wysokie nikt nie przeczy, nie zmienia to faktu że spadają. Ursynów to trochę ewenement, mało terenów zostało dla inwestycji w okolicy metra, wystarczy rzucić okiem na obecnie powstające (bardzo mało), stąd wysokie ceny. Na moście mały ruch bo od czasu otwarcia dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy metro dojeżdża do centrum
              • Gość: metro Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.04.12, 19:19
                To też mówię spadają i spadają i przez te laty spadły z 10k na 9,8k. Jednym sowem te spadki sa tylko w waszych życzeniach
                • Gość: msa Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.12, 20:36
                  Proszę mi wybaczyć ale nie chce mi się prowadzić dyskusji z osobą która ma ochotę przekonywać kogoś do swoich racji kto rozumuje na zasadzie( ja wiem lepiej bo tak i koniec).
                  Przykładowe ogłoszenie mieszkanie na mokotowie przy samym metrze
                  Ogłoszenie z aktualizacja z tego miesiąca cena za metr 7790zł
                  oraz to samo mieszkanie z cena ze stycznia cena za metr 8800zł
                  otodom.pl/mieszkanie-warszawa-mokotow-68m2-3-pokoje-530000-pln-id11728054.html
                  otodom.pl/mieszkanie-warszawa-mokotow-68m2-3-pokoje-599000-pln-id12182115.html
                • Gość: kkk Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.free.aero2.net.pl 06.04.12, 22:36
                  Dlatego te ktore wciaz maja cene 10k/mkw wisza juz 3 lub 4 rok w necie i pies z kulawa noga sie nimi nie interesuje.Rownie dobrze mozna wystawiac za 15k bo efekt bedzie taki sam.
                  • Gość: lll Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.04.12, 15:44
                    bajki gościu gadasz, przy metrze pojawiają się oferty i znikają całkiem szybko jeśli są poniżej 10k. Cały czas znajdują sie chętni aby móc korzystać z podziemnej kolejki i płacą sporo więcej niż gdzie indziej.
          • Gość: as zawsze mozesz IP: 94.75.122.* 06.04.12, 20:09
            Gość portalu: metro napisał(a):
            >
            > > Słyszał kto kiedy aby w Polsce przy metrze mieszkania taniały ? Niemożliw
            > e mówi
            > > ę wam.
            >
            > Kpisz, tak? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że mieszkania w zapyziałej Warszawi
            > e to jakiś szczególny nośnik wartości... Przy metrze (od dawna zatłoczonym do g
            > ranic możliwości) czy nie... A jeśli uważasz, że to taki szczególny środek teza
            > uryzacji, to może jako wzorzec powinniśmy je umieścić pod szkłem w Sèvres?
            >

kupic mieszkanie i zamieszkac w suwalkach a potem czekac az wybuduja metro jezeli plan sie powiedzie bedziesz bogaty
            • sammler Re: zawsze mozesz 07.04.12, 15:20
              Gość portalu: as napisał(a):

> kupic mieszkanie i zamieszkac w suwalkach a potem czekac az wybuduja metro jeze
              > li plan sie powiedzie bedziesz bogaty

A przepraszam cię bardzo, coś się tak tego metra uczepił? To nie metro samo w sobie stanowi jakąś wartość dodaną. To po prostu jedyny w miarę sensowy sposób wydostania się z sypialni ursynowskiej do cywilizacji. Z pozostałych dzielnic na linii metra da się całkiem sensownie wyjechać innymi środkami transportu, także miejskiego. Przypomnę ci, że w Wa-wie jest jeszcze 17 innych dzielnic, w tym 15 z komunikacją nie najgorszą. Nie do końca więc rozumiem twoje absurdalne "poczucie humoru", zakładające, że w Suwałkach ma powstać metro. Tam pewnie doskonale radzą sobie bez niego. Podobnie jak w bliższych "tkance miejskiej" dzielnicach Wa-wy niż sypialnia ursynowska...

Podsumowując: metro dla mieszkańców Ursynowa jest koniecznością (warunkiem sine qua non zamieszkania tam) a nie jakąś szczególną wartością dodaną...

S.
              • Gość: bumbum Re: zawsze mozesz IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.04.12, 15:35
                Ważny jest psychologiczny aspekt mieszkania przy metrze. Ja natomiast trochę bym się obawial z niego korzystać w świetle ostatnich odkryć z więzieniami i świetnym celem jakim metro jest
    • msa1 Re: Jak po otwarciu mostu północnego 06.04.12, 15:55
      W chwili obecnej mamy trend spadkowy cen nieruchomości , myślę że most może spowodować jedynie zatrzymanie spadku akurat w tej okolicy, jest to duży plus dla osób mieszkających w okolicy mostu dzięki czemu będą mogli szybko dostać się do metra.
      Uważam natomiast że dla odmiany na Bielanach będą spadały mocniej, infrastruktura drogowa jest tragiczna a do tego most i dodatkowe tysiące ludzi dojeżdżający do metra.
      • Gość: wrz Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: 95.154.230.* 08.04.12, 11:16
        oooo analityk się znalazł, na Bielanach, przy metrze, np na Wrzecionie cenki za nowe powyżej 10000 zł, spadły na łeb na szyję
        • Gość: dd Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.adsl.inetia.pl 08.04.12, 11:24
          Hehe, gdzie? :) Kumpel właśnie kupił nowe na Bielanach za 6.7k/m2
          • Gość: msa1 Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.12, 14:27
            Pewnie znalazł koleś jedną ofertę z cenami powyżej 10 000 i na tym zbudował swoja teorię ;).
            obecnie jest ok. 20 (dane z portalu) inwestycji na bielanach:
            wymienię kilka dla przykładu:

Osiedle Wólczyńska od 6100zł
            Apartamenty Sokratesa od 8000
            Rezydencja Arkuszowa od 6200
            Willa Jowisz 5500
            Osiedle Przy Heroldów od 6200
            Bielany Residence od 6990
            La Cascade od 6100
            Sady Wergiliusza od 7500 (przy samym metrze wawrzyszew)
            Osiedle Sokratesa od 8000
            Nowe Bielany ok 8000 (bezpśrednio przy metrze)
            Żadna z cen górnych (do) nie przekracza 10 000. Chyba twój kolega chciał przyszpanować ile to on nie wydał, jaki jest bogaty.

Najbardziej obłożona inwestycjami część Bielan jest przy metrze Młociny, zaraz przy zjeździe z mostu, na komfort tych mieszkańców najbardziej wpłynie jego otwarcie.
            W internecie jest pełno analiz, artykułów na ten temat, w każdym z nich ta część nazywana jest Parkingiem Białołęki, ludzi dojeżdżających do metra. Jeszcze przed otwarciem mostu, największy Parkuj i Jedz (ponad 1000miejsc) był zapchany, ciekawe gdzie ci ludzie będą parkowali.Na temat infrastruktury drogowej nie będą się rozpisywał, wystarczy pojechać i zobaczyć jaka tragedia.
            • Gość: msa1 Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.12, 14:52
              dd sorry post skierowany był do kolegi wyżej, rąbnęło mi się z tym kolega i mieszkaniem za 10 000
              • Gość: dd Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.adsl.inetia.pl 08.04.12, 14:55
                Właśnie :)
            • Gość: dd Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.adsl.inetia.pl 08.04.12, 14:55
              >Chyba twój kolega chciał przyszpanować ile to on nie wydał, jaki jest bogaty.

Nie rozumiem. Przecież w odpowiedzi na post wrz, twierdzącego, że ceny na poziomie 10k/m2 napisałem, że kumpel kupił za 6.7k/m2. Gdzie w tym jego szpan?
            • Gość: lokus Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.centertel.pl 08.04.12, 19:12
              Renesansowa8 - 6500 ! ostatnie mieszkanai
            • Gość: wrz Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: 95.154.230.* 08.04.12, 20:31
              Piszę o paroletnich wykończonych mieszkaniach na Wrzecionie, kawalerki i 2 pokojowe chodzą po około 10 000 /m2,

> Apartamenty Sokratesa od 8000
              > Sady Wergiliusza od 7500 (przy samym metrze wawrzyszew)
              > Osiedle Sokratesa od 8000
              > Nowe Bielany ok 8000 (bezpśrednio przy metrze)
              to są ceny od, za ustawne, nie za duże to jest po 9000zł/m2 z wykończeniem 10 000zł i wszystko sie zgadza, tak jak piszę
              reszta ofert daleko od metra a to już kiepska komunikacja

w tzw szczycie też tyle kosztowały, a w 2009 można było kupić taniej, więc gdzie te spadki pytam się znawców ?
              • Gość: dd Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.adsl.inetia.pl 08.04.12, 20:53
                A od kiedy to ceny, w przypadku nowych mieszkań, podawane są za mieszkania wykończone?

Osiedle Wólczyńska, od którego do metra jest 1.2 km - to daleko? A ceny od 6.2k/m2 (i chyba właśnie tam kumpel kupił za 6.7k/m2).
                • Gość: wrz Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.underrnet.info 08.04.12, 21:04
                  a gdzie ja pisałem, że mam na myśli deweloperskie ?
                  1,2km to daleko, wólczyńska to kiepska okolica,
                  mieszkania nowe w odległości do 500m od stacji metra, wykończone chodzą po 10000 za m2, taka prawda, od szczytu nic nie spadło
              • Gość: msa1 Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.12, 21:31
                Do znawców nie należę ale obserwować potrafię, skoro jadę na targi dowiaduję się o ceny konkretnych mieszkań, jadę na targi miesiąc później i ceny tych samych są niższe to o czym to może świadczyć? Chyba nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć spadek.
                Trzeba się interesować, nie tylko przed komputerem siedzieć i cwaniakować.
                Są też developerzy którzy nie obniżają cen tak drastycznie ale za to robią promocję na garaże, dają je gratis (30 000), komórki lokatorskie, u innych dużo łatwiej negocjować(wcześniej nie było gadki teraz już chętnie opuszczą).

Wiem że nie są to spadki na miarę naszych oczekiwań, ale nie zmienia to faktu że są i prawdopodobnie dalej będą (mam taką nadzieję), każdy kto jest w miarę kumaty to widzi.
                Rynek wtórny faktycznie adaptuje się trochę wolniej do obecnej sytuacji ale tu też widać tendencję spadkową.

Dla inwestycji na bielanach dodatkowym bodźcem, jak już wspomniałem, jest most, który będzie miał negatywny wpływ dla mieszkańców.

• Gość: asdf Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: 178.73.30.* 09.04.12, 13:01
                panie takie bajki o 10k za metr to mozna bylo opowiadac w czasach franka i rns z duzymi limitami kiedy kredyt na pol duzej banki kosztowal 2k PLN, od kiedy ich juz nie ma i zostaly tylko euro i zlotowkowe to przy 500k PLN kredytu w EUR mamy 3k PLN raty miesiecznie (o wymogu dochodu powyzej 10k PLN nie wspominajac) a w PLN 3,5k PLN a do tego jeszcze dochodzi czynsz czyli 3,5/4k PLN miesiecznie jak nic
                oj jestem pewien ze klienci wrecz zabijaja sie o te mieszkania mogac je wynajac z pocalowaniem w reke za mniej niz 2k PLN i w tym juz jest czynsz

fantasci pora zejsc na ziemie, tani kredyt dzieki ktoremu udalo sie wywindowac ceny na poziom 8k PLN i wiecej wlasnie z koncem ubieglego roku znikl, a kowalscy jak kupowali za ratke w wysokosci 2k PLN miesiecznie tak nadal beda kupowac bo tylko na tyle ich stac i tyle kosztuje alternatywny wynajem 50m, roznica jest tylko taka ze w chf/rns za 2k PLN mozna bylo pozyczyc pol bani (10k PLN z metra) a teraz bedzie mozna wziac gora 250-300k PLN (5-6k PLN)
                • Gość: zewsi Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.play-internet.pl 09.04.12, 21:05
                  Teoretyku forumowy to znajdź mi małe, nowe, wykończone mieszkanie blisko metra i nie przy samej hucie albo trasie szybkiego ruchu, np na Wolumenie albo Wrzecionie, bo ja nie widzę natłoku chętnych sprzedawać poniżej 9500 zł za metr.
                  • Gość: msa Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.12, 21:29
                    no skoro kolega ma takie wymagania to się nie dziwię, mało że nowe to jeszcze wykończone. Ciekawi mnie jeszcze jakie to wykończenie bo jak w marmurach to nawet za 14 000 nie kupisz ...dobre dobre
                    • Gość: msa Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.12, 21:30
                      I w takiej sytuacji można wołać... gdzie te spadki mieszkania po 14 000 za metr
                  • Gość: aaa Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.play-internet.pl 09.04.12, 22:38
                    Zgadza się. Jak mieszkanie jest ładne to i drogie. jak ktos szuka patrząc jedynie na cene, bo sobie założył, że musi znaleźć mieszkanie w wawie po 6 tys to znajdzie. Wąskie, nie ustawne, ciemne bo na północ, bez balkonu iz widokiem na jakis zakład produkcyjny, albo ekrany akustyczne lub cos w tym stylu. Potem się na forum pochwali, że kupił gotowe, że wyczekał developera az ten spóścił cene a prawda jest, ze kupił odpad, którego nikt nie chciał, ale grunt to tanio
                  • Gość: Jaro Re: Jak po otwarciu mostu północnego IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.04.12, 21:20
                    goludupce zaklinają a przy metrze jak były po 9000-10000 tak nadal takie ceny, nawet na lumperskim wrzecionie gdzie strach w nocy wyjść

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka