Dodaj do ulubionych

Spadki w 2013r-taniej o 15% w duzych miastach

IP: *.free.aero2.net.pl 03.09.12, 12:58
"Maciej Wewiórski, analityk IDMSA, przewiduje, że większe spadki cen w przyszłym roku mogą być jeszcze większe. W największych miastach mogą sięgnąć nawet 12 – 15 proc."

forsal.pl/artykuly/644097,ceny_mieszkan_za_rok_spadna_jeszcze_o_co_najmniej_kilka_procent.html
Jesli juz nawet anale rzucaja takimi danymi ktore wczesniej nie chcialy im przejsc przez gardlo to znaczy ze bedzie dobrze,bardzo dobrze.W Warszawie pole do takich obnizek jest.
Obserwuj wątek
   • Gość: Mon Re: Spadki w 2013r-taniej o 15% w duzych miastach IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 19:56
    Ludzie zobaczcie sobie założenia budżetowe na 2013

    Będzie sodoma i gomora

    A wy chcecie mieszkania za więcej niż 5000zl/m2 w stolicy?

    Kto to kupi?

    Kto?

    Kto?

    Kto?

    Już 199 promocja o każdego dewelopera ostatnich i ostatniusieńkich, już zostały tylko 2, tylko jedno...........................................................................................................................


    W 2013 będzie ale UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -----> tąpnięcie rynku WTÓRNEGO!

    Tak tak, teraz opóźniony rynek wtórny zaatakuje. Dopiero rynek wtórny pokaże oblicze zniżek, przecen, promocji, negocjacji...


    Pierwotny ciągnie za sobą wtórny na długim sznurku. Także zjaździk w dół


    Ludziska obudźta się, wkraju nawet ludzie nie mają już na wycieczkę do Egiptu tudzież podobnych a wy chcecie upychać klitki po 10000?


    Tak jak w 2006 dostawali kredytosy nawet ci co nie mogli - tak dzisiaj nie dostaną nawet ci co mogą!

    Jednorazowa akcja nabijania na kredytu obywateli RP wykonana.
      • Gość: dd Re: Spadki w 2013r-taniej o 15% w duzych miastach IP: *.adsl.inetia.pl 05.09.12, 20:27
       Nie sądzę, aby na wtórnym było tąpnięcie. Raczej ciągła jazda w dół o umiarkowanej prędkości. Chyba, że będzie prawdziwe tąpnięcie cenowe(!) na pierwotnym. A dlaczego? Deweloper, sprzedający kilka czy kilkanaście mieszkań tygodniowo widzi spadek popytu w zasadzie od razu. Sprzedaż mu spada o kilkadziesiąt procent. Plus może obniżyć cenę znacząco i wciąż zarobić.
       Na wtórnym wygląda to inaczej. Kosmita wystawia mieszkanie z ceną powiedzmy 9k/m2 i czeka. Po tygodniu ciszy czeka wciąż. Po miesiącu też. Po dwóch miesiącach ciszy albo kilu potencjalnych klientach, którzy obejrzeli mieszkanie ale im się nie spodobało, albo się spodobało, ale nie dostali kredytu, zaczyna myśleć, że być może bez obniżki się nie obejdzie. I obniża o te 5 %. I czeka nadal... On sprzedaje 1 mieszkanie i nie ma takiego wglądu w rynek jak deweloperzy.

       Inaczej to wyglądało przy wzrostach. Po wystawieniu mieszkania na sprzedaż dostawał w przeciągu 2 dni kilkanaście telefonów, ludzie ustawiali się w kolejce do obejrzenia, to podnosił cenę albo rozmyślał się i wystawiał mieszkanie ponownie o 5% drożej w przeciągu tygodnia.

       Nie zmienia to faktu, że kierunek w którym podążą w najbliższych latach ceny jest jedn. Południe. Jedyne czynniki prowzrostowe to inflacja i migracja ludności z wiosek do miast. Ale nie przeważą one całej masy czynników prospadkowych.
     • sammler Re: Spadki w 2013r-taniej o 15% w duzych miastach 05.09.12, 20:52
      Po pierwsze, opowieści kolegi z definicji dla mnie, jako komentującego, są niewiele warte. Ale niech będzie. W Wa-wie jest mnóstwo firm, które kupują mieszkania dla wyższej kadry menedżerskiej. Mieszkają tu też najbogatsi ludzie w Polsce... Przypuszczam, że mogła to być właśnie tego typu transakcja - zawarta z firmą lub kimś, kto po prostu z kasą i tak się nie liczy, a dorastające dziecko wymarzyło sobie właśnie mieszkanie na Kabatach (w dodatku za mieszkanie W PEŁNI wyposażone).

      I pewnie one ciągle się odbywają, podobnie jak odbywały się w przeszłości i zawyżały średnie ceny sprzedaży... Ale to jest jedna transakcja na 100...1000 i nie ma najmniejszego wpływu na ogólną tendencję na rynku...

      Nie wiem, czym wy się podniecacie...

      S.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka