Dodaj do ulubionych

Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud

IP: *.play-internet.pl 01.08.13, 11:58
Witam!

Postanowiłem założyć ten watek ponieważ w sieci nie ma niemalże żadnych informacji "z pierwszej ręki" na temat tej inwestycji.
Jest oczywiście strona dewelopera informująca o postępie realizacji ale jak wiadomo - z takiej strony nie dowiemy się rzetelnych informacji, a tylko cukierkowy opis samych sukcesów.

Zakupiłem mieszkanie w tej inwestycji i szukam opinij innych przyszłych mieszkańców na temat wykonania i ewentualnego odbioru technicznego mieszkania oraz wszelkich innych przydatnych informacji.

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • Gość: Eskadrowicz soon Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.13, 20:56
      Subiektywnie: podpisywalismy umowe ok roku temu, bardzo otwarci na negocjacje, fajny prezes, ludzie z biura pozytywni. Lokalizacja super (jak dla nas), sporo terenow zielonych w zasiegu spaceru, komunikacja miejska ok (+ w planach linia tramwajowa wzdluz Powstancow Slaskich laczaca Radiowa z Ratuszem), osiedle jak na to co potrafia oddawac Deweloperzy starannie wykanczane i w stylistyce nowoczesnej z elementami indurstialu (cegla) - fajne polaczenie. Mieszkania o roznym rozkladzie i umiejscowieniu, ale jak ktos byl na miejscu to raczej w ciemno nie kupuje - cos za cos, taniej i przy klatkach (5200), drozej im wieksza intymnosc i fajniejszy rozklad (7500)...

pod koniec roku (poczatek przyszlego) po drugiej stronie S8 (od Pelczynskiego) bedzie skwer sportow pod chmurka (czy jakos tak) - taka fajna miejscowka z kinem plenerowym - przynajmniej tak glosza plany + niedaleko nowe przedszkole - Burmistrz Bemowa celuje w pokrycie przedszkolami kazdego jednego mlodego Bemowianina :-) wszedzie da sie isc z buta w ladna pogode

co do osiedla - izolacja fajna, gruby styropian, ladnie wykoczona elewacja, klatki schodowe, dojscia do nich, sporo zieleni na patiach; okan PCV niby nie to samo do drewno, ale sa rozne szkoly; mieszkania widne, duze okna, mieszkania wysokie, ladnie wykonczone drzwi wejsciowe do mieszkan; mlody deweloper (druga inwestycja) wiec moze chciec sie starac aby nie bylo kwasu + odpalili sobie ksiegowosc na terenie osiedla (ostatnia kondygnacja od S8) - jakby cos bylo nie tak, to bedzie rzut beretem aby ich nachodzic :-) - ale to chyba tez moze swiadczyc otym, ze dokladaja staran skoro sami sie tutaj lokuja; finansuja z srodkow wlasnych, wiec kondycja finansowa zdaje sie byc ok

w lokalach uzytkowych chyba jest szansa na sklepik spozywczy, dentyste; od wschodu niska zabudowa, od Zachodu poki cos takze - tutaj moga cos postawic, ale dzialki sa dosc waskie i musieliby wykupic bodaj 3 czy 4 na raz aby postawic cos sensownego - kazda dzialka ma chyba 14m szerokosci (zakladajac ze musza sie odsunac 4m od granicy osiedla zostaje po 10m szerokosci zabudowy)

minusy: nisko lataja samoloty :-), dla tych z balkonami na S8 troche mimo ekranow bedzie slychac wg mnie trase (zwlaszcza idiotow na scigaczach), od wschodu chyba niezle zalatwili wlascicieli, bo pierwotnie nie byla przewidziana tam droga pozarowa, a finalnie niektorym ucielo 50% ogrodkow + ludzie maja w trawnikach studzienki kanalizacyjne - detali tego tematu nie znam jednak, moze oddali kase vs umowa przedwstepna...?
            • Gość: Obiektywna opinia Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.13, 20:23
              Witam,
              Już kilkakrotnie podchodziłam do zakupu mieszkania w tej inwestycji. Dziś był to raczej ostatni raz. Wcześniej starałam się uciszyć swoje myśli (względem minusów), ale przeważył realizm. O inwestycji mogę powiedzieć, że naprawdę fajne wykończenie, jakość materiałów dość dobra i na tym się kończy. Nie ma co się oszukiwać, ale trasa przebiegająca za osiedlem jest głośna i dość słyszalna nawet, gdy na budowie wciąż pracuje ciężki sprzęt - wystarczy wyjść na balkon. Obecność 30 min. na osiedlu, to nic w porównaniu z zamieszkaniem. Rozmawiałam z pracownikami generalnego wykonawcy i niestety potwierdzili, że trasę słychać. W nocy oczywiście nie ma możliwości spać przy otwartych oknach. Ekrany nie chronią nawet pierwszego piętra. Co do kolejnych minusów, to słaby rozkład salonów z aneksami. Dla metraży 67 i 72, to zaledwie 21, 24 m. Naprawdę ciężko jest coś sensownie zaplanować. Warto też zwrócić uwagę na niektóre ściany są zwyczajnie zawilgocone. Oczywiście można je osuszać, ale problem może powrócić. Szczerze mówiąc to bardzo żałuję, że minusy przeważyły, gdyż obecnie mieszkam na Bemowie i ta dzielnica bardzo mi odpowiada. Z chęcią odpowiem na Wasze pytania co do lokalizacji i innych kwestii związanych z inwestycją, gdyż jak wspominałam na początku dobrze jej się przyjrzałam. Pozdrawiam.
              • Gość: HAŁAS! Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.13, 10:07
                w końcu jakaś przydatna informacja o inwestycji. Faktycznie trasa jest uciążliwa. Dziś rano jechałem. Osiedle jest przy samej trasie. Właściwie nawet na patio osiedle w tej drugiej części widać ekrany. Mało to zachęcające. I uwaga to się nie zmieni. Nie wmawiajmy sobie, że za pomocą czarodziejskiej różdżki hałas zniknie. To nie prawda, że można się do hałasu przyzwyczaić. Wiem, bo mieszkam przy głównej ulicy w Warszawie. Okna nie otwieram, bo nie mogę spać, dlatego tu też musiałem odpuścić, chociaż przyznaję rację poprzedniczce - wykończenie poprawne.
                Wszystkich niedowiarków zapraszam na Dywizjonu. Zwyczajnie wejdzie na którekolwiek osiedle i posłuchajcie.
                • Gość: Es-kadrowicz Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: 46.227.109.* 25.10.13, 13:08
                  Kupiłem mieszkanie w bloku A (to jest od strony Dywizjonu) i jeżeli chodzi o hałas to faktycznie części najbliżej trasy S8 kolorowo nie jest ale i tak dwa najwyższe piętra w budynku C od strony trasy zajmuje biuro PROFBUDU a niżej jest już znacznie lepiej (co nie znaczy, że dobrze), natomiast od strony patio jest już cicho, a po drugiej stronie łącznika to ciężko się domyślić że tak blisko przebiega ta trasa. Więc wpisy o ciągłym hałasie na całym osiedlu są moim zdaniem mocno przesadzone. Ktoś wcześniej napisał o zawilgoceniu, moje pytanie brzmi czy zostało to zgłoszone wykonawcy? Przecież jeżeli są jakieś usterki to deweloper musi je naprawić.
                • denon150 Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud 31.10.13, 09:43
                  Wilgoć musi być ,przecież te budynki są nie są ogrzewane a wszystkie betony mieszane sa z wodą. To nie lato że w nocy jest sucho i +20C.
                  Zamontują grzejniki i po paru dniach nie bedzie wilgoci,spokojnie. Gorzej jak będzie grzyb ,ale to powinno być widać.
                  • Gość: miśka Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: 159.245.16.* 31.10.13, 13:53
                    Od strony dywizjonu 303 praktycznie wcale nie słychać S8 - albo minimalnie, co praktycznie nie przeszkadza. Nie wiem jak rozkłada się hałas na budynku od łącznika do S8. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
                    Okolica wygląda super, jest bezpiecznie i z tego co zdążyłam zauważyć przechadzając się tamtędy wieczorem - mieszkają tam fajni ludzie.Blisko na wylotówkę z Wawy jest dużym plusem, dodatkowo komunikacja z centrum jest dobra. Zaawansowanie robót rzeczywiście nie jest daleko posunięte - rozglądając się po innych inwestycjach które mają być oddane w grudniu uważam że Eskadra jest dalekooooo w tyle. Faktycznie może się to przełożyć na to że mury nie wyschną jak należy i wylezie grzyb po jakimś czasie.
      • Gość: Vatar Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.13, 16:43
        Święte słowa. Ja podpisałem umowę na koniec pierwszego kwartału na mieszkanie w budynku C. W środku jak i na balkonie (15m!) trasę trudno usłyszeć. Jedyne kiedy ją naprawdę słychać, to godziny 16-18, kiedy to masy ludzi wracają ją do domów. Ale nie jest to jakiśq dokuczliwy hałas, a ja i tak dopiero ok 18-18.30 wracam z pracy.
        Mieszkania wykończone świetnie, tak samo jak cała reszta osiedla. To, jak zostały udekorowane klatki schodowe to już mistrzostwo świata. Zwiedziłem kilkanaście inwestycji i w żadnej poza Eskadrą deweloper nie zadał sobie trudu obudowywania drzwi drewnem i aluminiowymi listwami.
        Z osiedla tramwajem dojeżdża się na Plac Bankowy w 25 minut. Będzie z 5 minut szybciej w przyszłym roku jak zoptymalizują światła na ul. Obozowej pod kątem tramwajów. Jeśli chodzi o jazdę samochodem, to w 20 minut dojeżdżam do pracy na Mokotowie.
          • Gość: analityk Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 24.12.13, 21:18
            Bzdury ludzie gadają...rozmawialiśmy z deweloperem w sierpniu i nie było już mieszkań..już już Panstwo kupujcie i co i co mają duzo mieszkań w ofercie. Też mieszkam na Bemowie i lubię to miejsce, ale uważam, że jak ktoś płaci profbudowi 7400zł za metr to albo ma tak dużo kasy, że my nie zależy ile zapłaci albo nie zna sytuacji na rynku i zdaje się tylko i wyłącznie na media. Sprzedaż mieszkań nie idzie dobrze w profbudzie i u innych deweloperów. Sokoro na cybernetyki można wynegocjować 6400 za metr gdzie jakościowo osiedle jest lepiej wykonane i lepsza lokalizacja zdala od ruchliwej drogi to po co przepłacać. Osobiście nie lubię mokotowa ;-) Więc nie dajcie sie zwariować tylko stawiajcie deweloperwoi swoje warunki. Też chcę kupić mieszkanie, ale że to moje drugie to już wiem jak robić - nauka na własnych błędach po zakupie pierwszego mieszkania. Pierwsze to turne po deweloperach - negocjacje ostre i wiem do ilu można zejść ;-) Zawsze oglądam mieszkanie z architektem i sprawdzam plany. Czy przypadkiem garaż za rok nie bezie wymagał remontu - nauczka z obecnego mieszkania - i niech nikt nie mówi, że deweloper naprawi bo sprawa trafi do sądu tak i tak...
        • magjan0 Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud 02.12.13, 13:44
          Witam,
          jestem również zainteresowana zakupem mieszkania na tym osiedle i w części A. Proszę o więcej informacji o mieszkaniu którym jest Pan zainteresowany i warunki jakie przedstawił deweloper. Nam za mieszkanie 58 m powiedziano 7.700 za metr.. ciekawi mnie jak bardzo można z nimi negocjować..
      • Gość: gość Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.13, 17:52
        Co do hasła - wszędzie blisko - zależy co się przez to rozumie. Ja mieszkam obecnie na Bemowie, ale pracuję na Mokotowie. Dojeżdżam do pracy samochodem na 7:00. Wystarczy, że wyjadę 6:45 i jestem w okolicach Pół Mokotowskich. Na 8:00 jest już gorzej - dojazd zajmuje 30 min. Powrót to już inny przedział czasowy - 25-40 min, w zależności od dnia. Uważam, że naprawdę nie jest najgorzej i ogólnie nie stanowi to problemu. Rzadko wyjeżdżam z Warszawy, a jak już, to dużym ułatwieniem jest S-8. Co do lokalizacji to duży plus. Właściwie nic mnie nie niepokoi - oprócz ew. hałasu (z S-8), Wiem, że będzie słyszalny, ale pytanie w jakim stopniu przyjmując, że mieszkanie jest zlokalizowane w pierwszej części, ale tuż przy łączniku. To jedyny powód do zmartwień, więc miło by było, by wypowiedziały się osoby, które już mieszkają. Jak mocno trasa doskwiera w nocy przy otwartych oknach? Zdaję sobie sprawę, że mówimy o Warszawie i nie ma mowy o błogiej ciszy, ale obecnie mieszkam na osiedlu, gdzie nie ma żadnych hałasów tramwaju, czy ciągów komunikacyjnych i trochę się obawiam, że to może doskwierać.
        • Gość: matynia Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.13, 18:00
          To zależy co chcesz aby było blisko...ja mieszkam całe życie na Bemowie i faktycznie, co chcę znaleźć to jest blisko :) Szkoły, przedszkola, baseny, sklepy, centra handlowe, lodowiska, place zabaw są blisko. Blisko do wylotówki nad morze, blisko do trasy S8, którą dojedziesz w gdzie chcesz. Może daleko jest na Gocław :) Komunikacja miejsca też jest super więc hasło chyba pasuje.
            • os_eskadra Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud 11.12.13, 22:40
              Byłem dzisiaj w tym śmietniku i nie wierzę, żeby był on uciążliwy dla któregokolwiek mieszkańca. Osobne wejście będzie dla mieszkańców (od strony patio) a osobne dla pracowników śmieciarki (po drugiej stronie bloku). Nie spodziewajmy się też ich o 6h rano. Drzwi trzeskać też nie będą - mają ograniczniki.. To nie są czasy zsypów. Ktoś wychowany w temu podobnych mieszkaniach może być na to wyczulony, niestety, nie te czasy.
              • Gość: Laki Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.30.192.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.12.13, 22:51
                Wystarczy żeby każdy mieszkaniec raz dziennie odwiedził, nie wspomnę o zapachach. Teraz mam wydzielony odbudowany na osiedlu i nie można przejść obojętnie obok takie zapachy zaznaczam osiedle ogrodzone więc korzystają tylko mieszkańcy ale zapach ten nie jest pod niczyim oknem. Zupełnie nie rozumiem po co takie rzeczy robić na w sumie fajnych nowych osiedlach.
                    • Gość: zorientowany Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.13, 08:03
                      Nie wszystkie rezerwacje mieszkań doczekają się finalizacji. Niektóre z mieszkań już ponad dobry miesiąc są w rezerwacji, a przecież umowa rezerwacyjna precyzuję datę do 30 dni. A 21 i A26 [tam, gdzie ten nieszczęsny śmietnik] są w rezerwacji, ale coś mi mówi, że to się zmieni. Niekoniecznie rezerwacja może oznaczać podpisanie umowy rezerwacyjnej. Faktycznie może na początku mieszkania dobrze się sprzedawały, bo ceny były dość przystępne [w cz. C], jak na tą dzielnice, ale umówmy się, że teraz trochę przesadzają. Obecnie raczej jest zastój - do ludzkich głów dopływa coraz więcej informacji.. Sądzę, że po tych informacjach A21 będzie ciężko sprzedać. Nie chodzi tu o zapach - systemy wentylacyjne są na bardzo wysokim poziomie, ale o zaniżoną wartość mieszkania i co gorsza o samych mieszkańców. Nawet najlepsze systemy zawiodą, jak ludzie nie będą dbać o czystość, a zapewne część nie będzie, bo pamiętajmy, że mieszkania mogą być wynajmowane osobom, które z reguły mają gdzieś takie aspekty. Ale myślę, że warto poruszyć wątek opłat - czynszu: 8zł za m2 (np. 54m2X8=432) + 8 zł/m2 komórka (przyjmując 4m2-32zł) i 70 zł miejsce parkingowe = 534 koszty miesięczne wcale nie najniższe dla małego mieszkania. Ciekawe co znajduje się w tym czynszu - może mogłyby wypowiedzieć się osoby już mieszkające (czy koszty ochrony są już wliczone) Co o tym sądzicie? I powracający temat hałasu - jak to jest w rzeczywistości - da się wytrzymać w nocy przy otwartych oknach? Rozmawiajmy rzeczowo - bez złośliwości i dogadywania:-) Dzięki za każdą sugestię!
                    • Gość: Es-kadrowicz Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: 46.227.109.* 12.12.13, 13:43
                      @Laki cały czas się zastanawiam jaki Ty masz interes w pisaniu tu na forum. Nie jesteś mieszkańcem, ani nawet chętnym do zakupu. Gwarantuje Ci, że smrodu ze śmietników nie będzie. Są odizolowane, założona jest skuteczna wentylacja a o porządek będzie dbać firma sprzątająca, którą można zawsze wymienić na inną, jeżeli będzie taka potrzeba (zdecydujemy o tym my, którzy będą tu mieszkać). Snujesz jakieś wizje, że na pewno będzie tak a nie inaczej, chociaż nie ma do tego podstaw.
                      Twoje argumenty są co najmniej dziwne. Napisz (o co już raz prosiłem) skąd wiesz gdzie będą śmietniki skoro, jak sam twierdzisz, nikt od dewelopera tego nie chce ujawnić i jest to taka wielka tajemnica.
                      Wyobraź też sobie, że budowę musi też skontrolować Sanepid (właśnie te śmietniki też) i jeżeli on uzna że wszystko jest ok to dalej będziesz snuł swoje opowieści o smrodzie i kotach(?).
                      Mam wrażenie, że często wypowiadają się tu pracownicy konkurencyjnych deweloperów (gość co za wielką wadę tej inwestycji uznał fakt, że okna w mieszkaniach są białe a nie w okleinie był absolutnym mistrzem świata).
                      I uprzedzając, nie jestem pracownikiem Profbudu i jak ktoś bardzo chce to mogę się z nim spotkać i pokazać mieszkanie, które kupiłem na tym osiedlu.
                      • Gość: zorientowany Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.13, 14:14
                        Witam ponownie, Chcę porozmawiać rzeczowo bez złośliwości (i już nie o śmietnikach), więc ponawiam wątek opłat - czynszu: 8zł za m2 (np. 54m2X8=432) + 8 zł/m2 komórka (przyjmując 4m2-32zł) i 70 zł miejsce parkingowe = 534 koszty miesięczne wcale nie najniższe dla małego mieszkania. Ciekawe co znajduje się w tym czynszu - może mogłyby wypowiedzieć się osoby już mieszkające (czy koszty ochrony są już wliczone) Co o tym sądzicie? I powracający temat hałasu - jak to jest w rzeczywistości - da się wytrzymać w nocy przy otwartych oknach? Es-kadrowicz mógłbyś napisać swoją opinię?
                        • Gość: Es-kadrowicz Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: 46.227.109.* 12.12.13, 14:34
                          Co do hałasu temat był już poruszany. Najlepiej przyjechać i samemu ocenić. Według mnie w części bliżej Dywizjonu (do łącznika) trasa jest niesłyszalna. W części za łącznikiem już coś słychać (szum) wiadomo że na ostatnich piętrach od strony trasy słychać trasę dość wyraźnie (ale akurat dwa najgorsze piętra pod tym względem w budynku C zajmuje deweloper).
                          Ale jak mówię najlepiej to ocenić samemu. Dla ludzi, którzy wcześniej nie mieszkali w Warszawie może być faktycznie głośno (ale takie już uroki miasta).
                          Co do czynszu to dla mnie 8 zł/m to nie jest jakaś straszna kwota. Tam gdzie mieszkam obecnie czynsz płacę prawie dwukrotnie większy (Mokotów), wiem też, że znajdą się tacy dla których opłata za miejsce parkingowe będzie za wysoka, ale przecież nie ma przymusu kupowania miejsca (samochód można parkować na darmowych miejscach wzdłuż Dywizjonu).
                          • Gość: zorientowany Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.13, 14:42
                            Ok. Dzięki. Mieszkam na Bemowie, ale w miejscu, gdzie naprawdę jest cicho, więc zastanawiam się jak bardzo może mi to przeszkadzać. Czynsz nie jest drastycznie wysoki, ale robię porównanie z innymi osiedlami, gdzie jest nieco taniej. Mam więc nadzieję, że koszty ochrony są w czynszu. Co do miejsca parkingowego - uważam, że jego zakup przy tej inwestycji jest niezbędny. Bezpłatnych miejsc jest tak mało - przed samym budynkiem może z 8, że problem z parkowaniem będzie znaczny.
                            • Gość: matynia Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.13, 15:00
                              Co do hałasu to trudno teraz oceniać, trzeba zamieszkać i poczekać do wiosny :) Ja mam mieszkanie w łączniku, jak przychodzę to czasami trasę słychać bardziej czasami mniej. Mieszkam również na Bemowie w cichym miejscu i słychać trasę również mniej lub bardziej, zależy od dnia i pogody.
                              Co do czynszu, to 70 PLN za miejsce garażowe jest ceną bardzo niską, płacę dwukrotnie więcej. Ceny czynszu pewnie również ulegną zmianie, więc nie licz jak jest na dzień dzisiejszy. Ochrona pewnie się zmieni kilka razy, opłaty za śmieci, prąd, sprzątanie etc. również.
                              • Gość: zorientowany Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.13, 15:18
                                Rozumiem, że opłaty się mogą zmieniać, ale uważam, że nie powinno to wpłynąć drastycznie na cenę czynszu za m2. Na Bemowie są czynsze w granicach 7-8 zł/m2 w nowym budownictwie (rzadko zdarza się 9/m2) i ok. 50-80 za miejsce garażowe, więc nie sądzę, że tu jest, aż tak tanio. Ceny raczej odzwierciedlają średnie w tej dzielnicy. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą jednak pilnować swoich interesów i poziomu opłat, by nie popadać w skrajności, że tak tanio, to podwyżki nie zaszkodzą. Ciężko mi trochę uwierzyć, że płacicie obecnie podwójną cenę za m2 tj. 16 zł i miejsce postojowe 140zł, ale jeśli tak jest, to faktycznie sporo.
                      • Gość: Laki Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.30.192.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.12.13, 21:33
                        Od razu uprzedzam nie jestem z konkurencji a osoba zainteresowana zakupem mieszkania i oglądam rożne inwestycje i porównuje i szukam rzetelnych informacji i opinii. Czy to takie dziwne jak sie wydaje blisko 0,5 mln zł??? Odpowiadałem tez a pytanie skąd wiem o śmietnikach ale jeszcze raz informuje Cię drogi es-kadrowicu i przypominam: z tego forum!!! bo w biurze na to mi wprost nie odpwiedzieli tyletylko ze wbudowane w kubature może dlatego ze pytałem o mieszkania w A i zachwalano te cześć jako super najlepsza więc nie chcieli pewnie umniejszac poprzez informacje o śmietniku! A wiadomo coś takiego obniża wartość mieszkania a tu sprzedawcy "grali" zdaje sie na zwyżki ceny niestety. Okien dla wyjaśnienia nie uznałem za wadę tylko za -oczywiście w mojej subiektywnej opinii- mało eleganckie jak dla takiej nowoczesnej inwestycji.

A przy okazji dziękuje za optymizm co do sprzątania i małej uciążliwości śmietnika pod balkonem.
                        Jak już wspominałem teraz mimo ze mieszkam na ogrodzonym siedlu w śmietnikach jest poprostu ochydnie i śmierdząco. Więc obawy chyba uzasadnione a dodatkowo potwierdza to autor artykułu którego link podjąłem więc jest chyba, moim zdaniem na pewno na rzeczy!!!

• Gość: matynia Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.13, 14:44
                          Ja również mieszkam na grodzonym osiedlu i mamy śmietnik w bloku (nie centralnie pod oknami) i chyba zależy to od tego kto sprząta. W naszym śmietniku nie śmierdzi, codziennie sprzątany, robaków, kotów brak. Mamy Pana, który dba o porządek na osiedlu i złego słowa o nim powiedzieć nie można w przeciwieństwie do sąsiadów-brudasów, którzy zostawiają śmieci pod komorą zsypową, nie wrzucają do pojemników i niczym się nie przejmują. To faktycznie może być problemem.
                          Ponawiam pytanie.czy ktoś z już mieszkających ma już internet i kablówkę? Jak wygląda podłączenie? Ruter? Kable przez całe mieszkanie?
                              • Gość: zorientowany Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.13, 15:50
                                Przepraszam za pomyłkę - faktycznie czad jest bezwonny. Wystarczy przejść się wokół zewnętrznej strony cz. B tam, gdzie mamy domki jednorodzinne. Tu nie chodzi o "zapachy miasta", gdyż dym z pieców opalanych węglem charakterystyczny jest raczej dla małych miasteczek i wsi. W Warszawie rzadko jest wyczuwalny chyba, że ludzie mieszkający w domkach jednorodzinnych rozpoczynają sezon grzewczy węglem, co ma być zakazane do 2020. To niestety możne znacznie uprzykrzyć miesiące zimowe, bo chcąc nie chcąc "smród" tego opału jest/będzie wyczuwalny w mieszkaniach.
                                • Gość: matynia Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.13, 20:10
                                  Powoli boję się zamieszkać na tym osiedlu :) i nie chodzi mi o trasę czy inne niedogodności tylko o sąsiadów :). Rozumiem, że przeszkadza śmietnik, że trasa jest głośna, ale o tym aby dym z kominków przeszkadzał to już lekka przesada :) Przyjdzie lato, upał to i spaliny będą wyczuwalne. Zaproponowałabym zakup domku na wsi ale tam dym z kominków :) Aha, jeszcze będą latały nisko samoloty od czasu do czasu. I lata też helikopter pogotowia ratunkowego, dość szybko i głośno. Ludzie, czy wy mieszkaliście w szklanych bańkach? Forum powinno służyć dyskusjom, pomocy a nie wiecznym jęczeniu na osiedle. Nie podoba się, to proponuję poszukać innego mieszkania.
                                  • Gość: zorientowany Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.13, 09:02
                                    A ja nie rozumiem dlaczego nie można pisać o wątpliwościach, bo od razu jest jakiś atak. Mnie osobiście dziwi, że ludzie kupują bez zastanowienia i nic im nie przeszkadza - mało świadomy nabywca nieruchomości nakręca rynek i podbija ceny (niestety ludzie kupią wszystko szczególnie, gdy deweloper ma dobry marketing). Pani Matynio chyba nie wie Pani do końca o czym mowa. Dym z kominów opalanych węglem jest szkodliwy i bardzo uporczywy szczególnie, że odległość od tych domków jednorodzinnych jest niepokojąco niewielka [wszystko w granicach norm, ale jednak].. Proszę zwrócić uwagę, że na oknach ma Pani wywietrzniki, więc przy zamkniętych oknach będą one wciągać ten dym z kominów w cz. B (chyba, że je się zablokuje - nie będzie wówczas cyrkulacji powietrza). Oczywiście na poziomie parteru może nie być to wyczuwalne, ale wyżej owszem. Lato, latem, ale sezon grzewczy trwa zazwyczaj od końca października do marca - jeśli dla Pani 6 miesięcy w roku to mało, to gratuluje. Jeśli uważa Pani, że to przesada proponuję odwiedzić mieszkanie B03 - najtrafniejszy przykład i kolejno mieszkania w stronę trasy chociażby te, które nie są jeszcze sprzedane. Ja również obawiam się sąsiadów, którzy na wszystko przymykają oko i zachowują się tak, jakby nie było tematu. Faktycznie łatwiej się żyje, gdy nie zauważa się mankamentów, albo porozmawiamy za 3 lata kiedy te wszystkie niedogodności zaczną doskwierać i zdecyduje się Pani sprzedać mieszkanie - sprawny rzeczoznawca wyłapie je natychmiast i wartość takich mieszkań rozczaruje. Proszę zatem zrozumieć, że nie są to sprawy wyssane z palca, a konkretne problemy, o których trzeba rozmawiać.
                                    • Gość: matynia Re: Osiedle Eskadra Dywizjonu 303 Profbud IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.13, 13:29
                                      Drogi Panie Zorientowany, ja rozumiem, że należy poruszać pewne tematy i przejmować się tym co się dzieje wokół osiedla, ale jak zauważyłam to przeszkadza Panu ogólnie dużo rzeczy np. śmietnik w budynku A, zapach z kominów w budynku B, cena czynszu oraz szum trasy. Zatem zastanawia mnie w jakim celu zastanawia się Pan (o ile już decyzja nie została podjęta) nad zakupem mieszkania w tej inwestycji? Osobiście jestem bardzo tolerancyjną osobą, nie lubię chamstwa i buractwa a śmietnik w budynku A jakoś mi nie przeszkadza (bo gdzieś być musi), na cenę czynszu w obecnej chwili nie mamy wpływu (mam nadzieję, że po zawiązaniu wspólnoty będzie można na ten temat dyskutować, bo cena za wywóz śmieci jest chyba lekką przesadą). Sama się obawiam szumu trasy, ale mieszkam na Bemowie od zawsze i są dni gdzie trasę słychać w różnych dziwnych miejscach, których bym nawet o to nie podejrzewała. Zapach z kominów jest raczej od palonych śmieci w kominkach a nie od węgla. To raczej niższej klasy domki i ludzie w ramach oszczędności palą w nich co popadnie. Sezon grzewczy oczywiście trwa 6 miesięcy ale nie w domkach. Tam niestety do kominka mogą wrzucić wszystko o każdej porze dnia i nocy. Mieszkałam w mieście gdzie w środku lata też był "zapach" z kominków bo Panu się nie chciało płacić za wywóz śmieci.
                                      Ja lubię dyskutować o sprawach na które ma się wpływ a na to chyba nie mamy żadnego wpływu :( Jest to kolejna niedogodność, która zmniejsza atrakcyjność Eskadry ale w porównaniu do innych inwestycji, które oglądałam, nadal wygrywa Eskadra.