Dodaj do ulubionych

Kupię mieszkanie...

IP: *.centertel.pl 09.09.13, 15:36
Jestem zainteresowany zakupem mieszkania 3 pokojowego w Warszawie. Mieszkanie o powierzchni około 60 m2. Cena maksymalna za mieszkanie z garażem to 350 000 zł. Więcej szczegółów na www.kupiemieszkanie.waw.pl
Obserwuj wątek
      • Gość: michal96 Re: Kupię mieszkanie... IP: *.ip.netia.com.pl 11.09.13, 11:44
        Dziękuje za link. Mieszkania te mają z mojego punktu widzenia kilka wad - komunikacja miejska i infrastruktura (przedszkole, szkoła, sklepy). W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest chyba zakup mieszkania w jednej z podwarszawskich miejscowości niż zakup mieszkania na obrzeżach Warszawy. Znajoma ma mieszkanie na obrzeżach Warszawy. Jest fajne bo jest las, przyroda... ale jeśli zostaje bez auta to wyprawa by coś załatwić na mieście robi się całodniową przygodą. Inna sprawa, że mieszkanie było kupione za 450 000 zł w 2007 roku, a teraz nie ma chętnych nawet za 250 000 zł. HB i inni pośrednicy od nieruchomości nie znajdują nawet chętnych do obejrzenia...
          • Gość: michal96 Re: Kupię mieszkanie... IP: *.ip.netia.com.pl 11.09.13, 12:16
            > ja bardzo chętnie obejrzę za sto złotych od jednego obejrzanego

To byłby dobry interes dla Ciebie... sto złotych zapłacić byś przyprowadził tylko chętnego do obejrzenia :) Ciekawe jak by wtedy zareagowali Ci co kłócili się o 15 zł za wejście na targi ;)

Mieszkanie znajomej jest wystawione na sprzedaż od 2009 roku... na początku byli chętni, którzy dawali 360 000 zł, ale znajoma wtedy myślała, że 90 000 zł to duży "rabat"... i nie sprzedała. Od 2 lat nie ma żadnego zainteresowania, a cena jest znacznie niższa w porównaniu z ceną za którą kupiła...
            • Gość: fifi Re: Kupię mieszkanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.13, 12:14
              To oferta mieszkania 3 pokojowego 74 m2 z ogródkiem, stanowiskiem postojowym i pomieszczeniem gospodarczym otodom.pl/bezposrednio-nowe-bezczynszowe-z-ogrodkiem-i-kom-id20842347.html Jest to na pograniczu z Białołeką. Nie jest to Warszawa, ale jest bardzo dobry dojazd do Warszawy (4 autobusy dojeżdżające na Plac Bankowy). Przystanek za CH M1.
              My kupiliśmy inne ich mieszkanie w Markach i jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko za standardu wykończenia, ale i z terminowości i jakości wykonanych prac. Pisałam już o tym przy okazji innego tematu (Dolcan). Wszystko można sprawdzić rozmawiając z mieszkańcami ich osiedli mieszkań bezczynszowych. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    • eustachy.s Re: Kupię mieszkanie... 13.09.13, 15:07
      Podejrzewam że w najbliższym czasie nie kupisz mieszkania w tej cenie w zaznaczonym przez Ciebie obszarze. W ciągu następnego roku jest to możliwe. Ja kupiłem niedawno mieszkanie w cenie za metr ciut wyższej niż podana przez Ciebie, z tym że mieszkanie ma ponad 100m2.
      W każdym razie nie poddawaj się i nie ograniczaj tylko do strony, polecam aktywnie szukać mieszkania, my swojego szukaliśmy ponad rok.
      • Gość: michal96 Re: Kupię mieszkanie... IP: *.ip.netia.com.pl 13.09.13, 15:44
        Dziękuję za miłe słowa. Mam to szczęście, że nie muszę "na szybko" kupować mieszkania. Dałem sobie określony czas (podobny do Waszego) na zakup mieszkania i myślę, że w tym czasie ceny mieszkań w zaznaczonym przeze mnie obszarze zbliżą się do ceny zaproponowanej na stronie.
        Zbliża się jesień, pogoda nie będzie już pozwalała na częste wycieczki rowerowe, jak w słoneczne dni, więc będę miał czas na aktywne szukanie mieszkania. Do tej pory jeździłem na rowerze po dzielnicach, które mnie interesują (nawet Białołękę zwiedziłem). Inne ma się wtedy wrażenia niż "zwiedzanie" Warszawy samochodem.
        Pozdrawiam :)
    • Gość: michal96 Re: Kupię mieszkanie... dzieci... IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.13, 14:35
      Zastanówmy się:
      1) Dopłacają do 50 m2.
      2) Przyjęta cena za m2 to ok. 5 800 PLN.
      3) Singiel - 10%.
      4) Wartość kredytu to minimum 50%.
      5) Rodzina z 3 dzieci - 20%.
      6) Wiek do 35 lat.

A) Wartość dopłaty dla singla 50*5800*10% = 29 000 PLN.
      B) Wartość dopłaty dla rodziny 50*5800*20% = 58 000 PLN.

Czy dla różnicy 29 000 PLN mam w ciągu 2 lat spłodzić dwójkę dzieci, a później jeszcze 3? Średnio to wyjdzie ok. 10 000 PLN na dziecko (pewnie trzeba jeszcze od tego zapłacić podatek i inne opłaty dla pośredników).

Wnioski:
      1) Utrzymanie 3 dzieci do 20 roku życia będzie mnie kosztować dużo więcej niż 29 000 PLN.
      2) Żeby dostać dopłatę to trzeba wziąć kredyt na minimum 15 lat.
      3) Jakby "coś się nie udało" to nie mogę wynająć oficjalnie mieszkania.
      4) Mając 33 lata płodzić dzieci i kupować mieszkanie w kraju, gdzie rynek pracy nie jest najlepszy...

Zastanawiam się, dla kogo jest to "program"??? Bo jak policzymy "+" i "-" to zawsze wniosek jest jeden, że nie warto korzystać z tego programu! Chyba, że się pomyliłem w moich obliczeniach?

Ciekawe jak program wpłynie na rynek wtórny... za kilka miesięcy się dowiemy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka