Dodaj do ulubionych

Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina

IP: 62.233.199.* 09.09.04, 10:47
Witam,

Prosze o opinie na temat w/w inwestycji. Jest ktos kto moze zdecydowal sie
tam kupic mieszkanie? Jak oceniacie te inwestycje?

Pozdr
Obserwuj wątek
        • Gość: m_m Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: *.gjpoland.com.pl / *.gjpoland.com.pl 15.10.04, 15:11

Inwestycje uznalam za bezpieczna glownie z powodu rachunku powierniczego w
          banku i korzystnego systemu rat (w zasadzie poza pierwsza rata, ktora jest do
          negocjacji mozna reszte zaplacic dopiero przy odbiorze mieszkania, w dodatku
          teraz jest niski kurs dolara, dzieki czemu placi sie mniej za mieszkanie,
          ktorego cena jest w dolarach wlasnie).
          2. dalam do przeczytania kolezance, ktora jest architektem standard wykonczenia
          i ona uznala go za sensowny (moje mieszkanie wychodzi nie na wode tylko na
          szklarnie, wiec mam duze okna no i jest troszke wyzsze niz standardowo -
          bodajze 2,70 m.)
          3. mieszkania maja ladny rozklad, lokalizacja jest dobra, a miejsce parkingowe
          nieobowiazkowe - dla mnie plus.
          4. co do cataliny - z developerem wspolpracuje bank bph - to tez plus, ale
          czytalam watki, w ktorych ludzie skarzyli sie na standard wykonczenia mieszkan
          przy wyscigach.
          5. Reasumujac - w porownaniu z innymi nowymi inwestycjami (ktore z zewnatrz
          czesto sa architektonicznymi koszmarami) tu bylo wiecej plusow. jedyny hak to
          dolarowa cena - teraz jest juz konto dolarowe, ale jesli chcesz placic w
          zlotowkach, catalina w zasadzie (nie wdajac sie teraz w szczegoly) sama ustala
          kurs - pierwszym klientom wciskano 3,85 co przy obecnym kursie jest ciezkim
          naduzyciem. wszystko zalezy od tego czy posilkujesz sie kredytem itd. - ale jak
          wspominalam, jest juz konto dolarowe.

pozdrawiam,
          m.
      • meggi3klatka kaloryfery w cenie złota 20.01.05, 14:32
        Czy dostaliście propozycje zamiany kaloryferów w waszych mieszkaniach? Jest
        taka możliwość jakby ktoś nie wiedział. Kaloryfery są super- pani Ola ma
        katalog i można sobie zobaczyć, ale cena jest po prostu jak za złoto.
        Zastanawiam się, czy zdecydować się na nie, czasu mało, a koszt ogromny. Może
        gdybyśmy wszyscy chceli (albo większość) to daliby jakąś zniżkę. Napiszcie czy
        Wy chcecie zmieniać kaloryfery, albo się zdecydowaliście mimo tej kosmicznej
        kwoty.
        • bravo5 Re: kaloryfery w cenie złota 22.01.06, 10:24
          (.....także trzecia klatka)
          Mnie niestety nie poinformowano o "wewnętrznej zmianie kaloryferów", nie są
          rewelacyjne, ale już sie przyzwyczaiłem,. pozatym "zginą" wizualnie po
          wypełnieniu wnętrz.We czwartek mam przegląd techniczny, kolejne spojrzenie
          odpowie na szereg pytań.
          P.s.
          We własnym zakresie zmienić można zawsze !
          Do zobaczenia,
      • Gość: michal Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: 217.153.134.* 01.11.04, 12:15
        Witam
        Zglaszam sie jako kolejny sasiad. I od razu mam pytanie do przyszlych sasiadow.
        Jak zamierzacie rozwiazac problem parkowania? Ja niestety nie kupilem miejsca w
        garazu, bo jest potwornie drogie!! Niestety w okolicy ciezko zaparkowac. Nie
        mowiac juz o np. potencjalnych gosciach. Czy udalo Wam sie uzyskac jakies
        informacje na ten temat od Cataliny? Na zewnatrz chyba nie bedzie parkingu, bo
        pewnie juz by sprzedawali miejsca? Pozdrawiam. Michal
                    • Gość: mm Re: strasznie cicho na forum IP: *.aster.pl / *.aster.pl 27.11.04, 16:52
                      Witam serdecznie nowego sasiada:))

Forum rozwija sie umiarkowanie :)) ale te prężne sa zazwyczaj pelne pretensji,
                      wiec moze to dobrze;) Dla chetnych zarzucam nowy watek - mozliwosc
                      zainstalowania pod oknami (tymi wysokimi) niskich kaloryferow (zamiast tych
                      standartowych, na scianie) - oczywiscie za doplata. Poza tym, ze wiaze sie to z
                      wydatkiem 3,5 tys. zl. blizszych danych brak.
                      Pozdrowienia
                      mm
                      • Gość: km Re: strasznie cicho na forum IP: 213.17.171.* 06.12.04, 11:20
                        Witam Wszystkich Sąsiadów.

Poczytałam sobie i tez chce się podzielić swoimi spostrzezeniami.
                        ja niestety równiez będe musiała postarać sie o aneks do umowy w sprawie konta
                        dolarowego i tu moje pytanie jakie sa koszty zwiazane z jego podpisaniem, czy
                        trudno umówić Catalinę u notariusza dla dopełnienia tej formalności poprostu
                        czy nie kręca nosem oraz czy robiliście to u Pani Notariusz Soroki?
                        Następna sprawa to kwestia garażu my równiez nie kupiliśmy z tych samych
                        zwględów co chyba wiekszość zbyt wysokiej ceny ale ponownie zastanawiamy sie
                        nad jego zakupem tyle ze nie jesteśmy zorientowani ile jeszcze miejsc zostało
                        nie wykupionych. Jest to dośc istotna informacja ponieważ jak nie bedzie zbyt
                        dóżego zainteresowania to może Catalina coś spuśći z ceny.
                        A z parkowaniem napewno bedzie kłopot.
                        I ostatnia sprawa dzisiaj wyczytałam coś ciekawego w temacie najbliższej
                        okolicy, o ile to Was interesuje to na przeciwko kościoła i na przeciwko naszej
                        inwestycji czyli róg Idzikowskiego i Czerniakowskiej w połowie 2006 stanie 3
                        blokowe osiedle bedzie to dokładnie w tym miejscu gdzie teraz rosna te piekne
                        kasztanowce, które oczyswiście zostana wycięte.
                        Troche mnie to zasmuciło bo orócz tej zieleni bezpośrednio przy fosie był tez
                        fajny pasaż dzrew wzdłóż czerniakowskiej a tu okazuje się że juz niedługo tam
                        pobedzie.
                        To na razie tyle - bede z miło chęcia tu zagladać i dożucać coś od siebie a tym
                        czasem pozdrawiam i czekam na nowe wpisy.
                        Pa
                        • Gość: Laczos Re: strasznie cicho na forum IP: *.devs.futuro.pl 06.12.04, 12:25
                          > I ostatnia sprawa dzisiaj wyczytałam coś ciekawego w temacie najbliższej
                          > okolicy, o ile to Was interesuje to na przeciwko kościoła i na przeciwko
                          naszej
                          >
                          > inwestycji czyli róg Idzikowskiego i Czerniakowskiej w połowie 2006 stanie 3
                          > blokowe osiedle bedzie to dokładnie w tym miejscu gdzie teraz rosna te piekne
                          > kasztanowce, które oczyswiście zostana wycięte.

Gdzie to wyczytalas i gdzie stanie ta nowa inwestycja? Na rogu Powsinskiej (a
                          nie Czerniakowskiej jak napisalas) i Idzikowskiego buduje sie Catalina. Na
                          kanalku czy w parku przy kanalku nic nie wybuduja. Wiec pytam sie gdzie. Prosze
                          o szczegolowsze informacje.

Pozdr
                          • Gość: km Re: strasznie cicho na forum IP: 213.17.171.* 06.12.04, 13:12
                            Postaram sie wytłumaczyć jak naj dokładniej i bardziej obrazowo. Nie chodziło
                            mi o park przy fosie bo ten zostaje bez zmian. Natomiast po drugiej stronie
                            idzikowskiego. Skrzyżowanie z sygnalizacja świetlną łączy ulice powsińska z
                            czerniakowska i gołkowska z idzikowskiego nasza Catalina buduje powiedzmy na
                            rogu powsińskiej i idzikowskiego a na przeciwko jest "stare" osiedle
                            Idzikowskiego i jest to róg idzikowskiego i czerniakowskiej a po drugiej
                            stronie mamy kościółek róg czerniakowskiej i gołkowskiej. Czy teraz wszystko
                            jest już jasne?
                            Moze to nie jest w bezpośredniej bliskości ale blisko i szkoda ze tych drzew ma
                            tam nie być.
                            Sprawdzałam od poczatku co na forum pojawiało sie o tej inwestycji i coś nie
                            coś było-czytałes tam te wpisy?
                              • Gość: KM Re: strasznie cicho na forum IP: 213.17.171.* 06.12.04, 15:56
                                TO JEZELI WIESZ GDZIE JEST TEN BUDYNEK CO JEST PRALNIA TO IDAC DO TEGO BUDYNKU
                                OD ULICY CZERNIAKOWSKIEJ MIJASZ PO PRAWEJ STRONIE DRZEWA. NIE WIEM JAK JASNIEJ
                                MOŻNA TO WYTŁUMACZYĆ. MUSISZ SIE TAM WYBRAĆ TO OD RAZU WSZYSTKO STANIE SIE
                                JASNE. A ZRESZTA PEWNIE NA WIOSNE ZACZNA JUZ TAM WYCINAĆ DRZEWA I ROBIĆ
                                PIERWSZE WYKOPY INWESTOREM JEST BUDIMEX. I ZAZNACZAM JESZCZE RAZ ZE NIE
                                CHODZIŁO MI OTO ŻE TA NOWA INWESTYCJA SPOWODUJE ZE KTOS BEDZIE ZAGLADAŁ PRZEZ
                                OKNA DO NASZEGO BLOKU TYLKO ŻE POBLISKIE OTOCZENIE SIĘ ZMIENI ALE MOZE DLA
                                CIEBIE DRUGA STRONA ULICY NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA JA AKURAT POCHODZE Z TYCH
                                OKOLIC I MAM DUZY SENTYMENT DO TYCH KASZTANOWCÓW BO W DZIECIŃSTWIE ZBIERAŁAM NA
                                JESIENI Z RODZICAMI TAM KASZTANY MIAŁAM NADZIEJE ZE JAK MOJE DZIECKO PODROŚNIE
                                TO TEŻ Z NIM BEDE TAM CHODZIĆ.
                                NIE JEST TO BARDZO WAZNA INFORMOCJA ALE MOZE NIE KTÓRYCH ZAINTERESUJE.
                                  • Gość: KM Re: strasznie cicho na forum IP: 213.17.171.* 07.12.04, 13:43
                                    Cześć
                                    Wcześniej już o to pytałam ale nie dostałam zadnej odpowiedzi, może jednak ktoś
                                    jest zorientowany i moze sie taką informacją ze mna podzielić.

1) Jakie sa koszty zwiazane z podpisaniem aneksu do umowy w sprawie konta
                                    dolarowego,

2) Czy trudno umówić Catalinę u notariusza dla dopełnienia tej formalności
                                    poprostu czy nie kręca nosem oraz czy robiliście to u Pani Notariusz Soroki?

3) Następna sprawa to kwestia garażu my równiez nie kupiliśmy z tych samych
                                    zwględów co chyba wiekszość zbyt wysokiej ceny ale ponownie zastanawiamy sie
                                    nad jego zakupem tyle ze nie jesteśmy zorientowani ile jeszcze miejsc zostało
                                    nie wykupionych. Moze ktoś nie dawno podpisywał umowę i widział plan garażu z
                                    zaznaczonymi miejscami wolnymi?

Pozdr.
                                    • Gość: mm odp. do KM IP: *.gjpoland.com.pl 07.12.04, 14:11
                                      Witam serdecznie,

Nie mam przy sobie sciagi w postaci sterty roznych dokumentow, do ktorych moge
                                      zajrzec, ale wydaje mi sie, ze wyglada to tak:

1. Nie podpisywalam zadnego aneksu u notariusza, tylko dostalam na kartce
                                      papieru taka informacje o utworzeniu subkonta dolarowego przy rachunku
                                      powierniczym i ze mozna tam wplacac pieniadze plus numer konta. To oczywiscie
                                      nic nie kosztowalo.

2. Umowe przedwstepna podpisywalam u p. Skoczynskiej - Soroko - nie wiazalo sie
                                      to z zadnymi trudnosciami organizacyjnymi.

3. Na garaz sie zdecydowalam (przy rownoczesnym zakupie komorki udalo sie
                                      wynegocjowac niewielki upust), po prostu nie widze mozliwosci parkowania gdzie
                                      indziej, niestety, garaze wszedzie sa w granicy 30 - 35 tys. zl., cena okropna,
                                      ale co zrobic... Miejsc jest mniej niz mieszkan, wiec balam sie, ze potem moze
                                      byc problem z parkowaniem no i teraz mozna zrobic przynajmniej rezerwacje w
                                      poblizu swojej klatki schodowej. W Catalinie jest taka opcja, ze mozna teraz
                                      zarezerwowac to miejsce za 100 dol. i ew. zrezygnowac z niego jesli czlowiek
                                      sie nie zdecyduje (a jesli tak to zawsze jest to lepsza miejscowka niz wybor z
                                      resztowki, ktora zostanie w przyszlym roku). Plan garazy jest dostepny w biurze
                                      sprzedazy.

Pozdrowienia:))

m.

• Gość: KM Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: 213.17.171.* 07.12.04, 16:43
      Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnie tego sub konta to nie obawiasz się że jeśli inny numer r-ku masz
      wpisany w akcie notarialnym to że jest to pewnego rodzaju brak zabezpieczenia.
      Czy nie obawiasz się, że gdyby poszło cos nie tak to po wpłacie wszystkiego na
      to "nowe" konto Catalina zakwestionuje, ze wpłaty nie otrzymała i że na koncie
      wskazanym w akcie notarialnym pieniazki nie wpłyneły?
      Nie podejżewam żeby tak mogli sie zachować ale lepiej sie zabezpieczać jak
      tylko najlepiej mozna.

Dzieki też za potpowiedz w sprawie garażu - w najblizszych dniach wybieramy się
      do punktu sprzedazy na budowie odwiedzić Pania Ole i dopytać się jeszcze o
      kilka spraw - twoje wskazówki beda mi pomocne.

Dziesiaj mijałam budowę i I pietro już powoli kończa (przesuwajac się w strone
      powsińskiej) i zaczynają II pietro od strony klatki 5.
      • Gość: mm Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: *.gjpoland.com.pl 07.12.04, 17:45
        Czesc,

Apropos obaw - coz, ja sie boje wszystkiego co dotyczy budowy w Polsce, zbyt
        szczegolowo sledzilam od dwoch lat dodatki nieruchomosciowe w GW:)) No ale z
        drugiej strony musze sie tez jakos wysypiac w nocy, wiec minimalizuje te obawy
        (w czym pomogl mi ten rachunek powierniczy, w innym wypadku bym sie w ogole nei
        zdecydowala na nowe mieszkanie). Byc moze masz racje z tym aneksem, zastanowie
        sie nad tym... Podejrzewam tez, ze sa dziesiatki spraw, na ktore nie zwrocilam
        uwagi, ale co zrobic - skonsultuje sie z jakims prawnikiem, podobnie jak
        konsultowalam umowe przedwstepna - troche pomoglo.

apropos budowy - mam nadzieje, ze zima nie bedzie sroga i budynek bedzie
        miarowo pial sie ku gorze:))
        pozdrawiam,
        m
    • Gość: Laczos Ale zasuwaja na budowie IP: *.devs.futuro.pl 13.12.04, 09:51
      Tempo maja naprawde dobre. Pogoda im wyjatkowo sprzyja. W takim przypadku
      wrzesniowy termin oddania tej inwestycji jest jak najbardziej realny.
      Przygladalem sie naszej budowie i jedna rzecz mnie zastanawia - cala
      konstrukcja jest betonowa, nie ma wypelnien z cegly. Zastanaiwam sie czy to
      dobrze? W standardzie bylo napisane ze konstrukcja ma byc zelbetowa a
      wypelnienia maja byc z cegly.
      Co o tym sadzicie?
      • meggi3klatka Re: Ale zasuwaja na budowie 13.12.04, 13:44
        Witam,
        no więc ja o to pytałam i jest tak, że te części budynku, które będa w
        piaskowcu mają żelbet- bo cegła ich nie utrzyma. Ale mieszkania w środku, nawet
        w tych fragmentach będa z cegły. W końcu kto dziś buduje cąłe budynki z cegły?
        Może domki jednorodzinne, ale nie bloki...
        A jesli chodzi o topole, to nie tylko działają na alergików, ale koszmarnie
        brudzą. Może w życiu nie będą tak przeszkadzać, o tym przekonamy się za rok. To
        kto pierwszy robi parapetówę?
        • Gość: KM Re: Ale zasuwaja na budowie IP: 213.17.171.* 16.12.04, 17:09
          Cześć

Zapewne jestescie zorientowani, że zaraz po skonczeniu naszego bloku Catalina
          ma rozpocząć budowe bloku obok idąc w kierunku Sobieskiego.
          Jak ja podpisywałam akt notarialny to Catalina nosiła sie z zamiarem kupienia
          tego terenu obok (a w zasadzie przedłużenia o nastepna działke).
          I teraz się zastanawiam, ze zapewne po wprowadzeniu sie do nowych wymażonych
          mieszkań bedziemy mieli jeszcze przynajmniej przez rok obok odgłosy z budowy no
          i oczywiście mnustwo kurzu, a i pewnie teren wokoło bedzie wygladał jak
          pobojowisko.
          Jakie jest wasze zdanie na ten temat??
          Pozdrawiam i życze wszystkim sasiadom miłego weekendu ;-)
              • Gość: doc Re: Ale zasuwaja na budowie IP: *.atman.pl / *.atman.pl 17.12.04, 06:34
                Cześć, rozmawiałem z panią Olą jakieś trzy tegodnie temu i min pytałem o tę
                dodatkową budowę - usłyszałem że sprawa nabycia praw do działki obok jest cały
                czas na wokandzie ale jeśli w najblizszym (nie określonym jednak) się nie
                zakończy to catalina zrezygnuje z budowy tego domu. podobno warunkiem
                rozpoczęcia dodatkowej budowy było uzyskanie praw do działki w momencie trwania
                prac budowlanych na naszym budynku.
                pozdrawiam sasiadów z 4 klatki !!!
                  • zima00 Re: Ale zasuwaja na budowie 20.12.04, 09:54
                    Poruszacie mało istotne sprawy.
                    Nikt jak do tej pory nie zwrócił uwagi na to,że koszty utrzymania mieszkania
                    będą bardzo wysokie ze względu na to,że w budynku nie będzie gazu wszystko na
                    prąd(który ciągle drożeje)i nawet łazienka będzie ogrzewana grzejnikiem na prąd.
                    Rozmawiałem o tym twierdzą,że jest to wygodne tylko nie wiem dla kogo?
                    Co sądzicie o tym,może warto jeszcze rozmawiać o tym aby zainstalowali
                    grzejniki ogzewane wodą.
                    • Gość: jocek Re: Ale zasuwaja na budowie IP: 195.116.5.* 20.12.04, 13:15
                      tyle, że będzie też prąd 380V, a to juz jest różnica. Fakt, płyta ceramiczna
                      kosztuje więcej niż gazowa, ale i wygląda lepiej ;-)). Kwestią jest, czy się
                      dużo gotuje - do utrzymania wrzącej wody wcale nie potrzeba ustawiać gazu czy
                      prądu na max - nie wpłynie to na czas gotowania. Jeżeli dobrze sie zastanowić,
                      to tylko do gotowania gaz jest potrzebny, reszta wyposażenia działa na prąd. I
                      gaz często używany strasznie brudzi - taki tłusty kurz. Grzejnik w łazience -
                      nie potrzebny w lecie, mozna zastosowac wyłącznik czasowy, i łatwiej aranżować
                      łazienkę. Nie ma podgrzewania wody prądem - woda z sieci miejskiej. IMHO
                      wydatki na gaz byłyby podobne jak na prąd, a nie ma kosztu ciągnięcia
                      dodatkowej instalacji.
    • Gość: Laczos Zyczenia IP: *.devs.futuro.pl 22.12.04, 14:48
      Witam wszystkich serdecznie,

Niniejszym chcialbym zyczyc wszystkim Zdrowych Wesolych Rodzinnych Swiat Bozego
      Narodzenia. Oby nasza budowa bez przeszkod doszla do konca. Mam nadzieje, ze za
      rok o tej porze bedziemy mieszkali juz w swoich mieszkaniach i rodzinna Wigilie
      urzadzmy we wlasnych M. Trzymajcie sie sasiedzi!

Laczos
    • beti197705 kurs dolara 03.01.05, 10:25
      Witam w Nowym Roku

Jeśli mozna to chciałam z Nowym Rokiem zapoczątkować nowy watek - Nurtuje mnie
      jedna sprawa dotycząca kursu dolara określonego w naszym akcie noratialnym,
      który podpisywaliśmy w maju w tym okresie dolar dość wysoko stał juz dokładnie
      nie pamietam na jakim poziomie ale coś blisko 4,00 zł i po takim kursie
      wpłaciliśmy 15% wartości mieszkania przy podpisaniu aktu noratialnego natomiast
      resztę mozemy dopłacić nawet przy odbiorze mieszkania a teraz dolar stoi bardzo
      nisko bo poniżej 3,00 zł natomiast w akcie notarialnym mamy określone jest że
      równowartość reszty kwoty do zapłaty mamy wpłacić w zł ale po kursie usd nie
      nizszym niż 3,85 zastanawia mnie czy osoby podpisujące akt notarialny w okresie
      puźniejszym też miały taką klazulę i czy też tak określony kurs na poziomie
      3,85?
      Moze będziecie mieli ochotę podziliś się ze mna taka informacja?

A tym czasem pozdrawiam
      Beti
          • Gość: beti197705 Re: kurs dolara IP: 213.17.171.* 04.01.05, 10:20
            Tak chodziło mi o umowe przed wstępną - wszystko jedno i tak w niej określone
            jest w jaki sposób będą dokonywane wpłaty i tego dotyczyło moje pytanie ale
            widze, ze nikt nie ma ochoty podzielić się informacją o swoich warunka - no nic
            trudno.
            • maalgo Re: kurs dolara 04.01.05, 14:12
              Beti,

ja tez podpisywalam umowe przedwstepna latem (w czerwcu, tak, tak) i mam w niej
              ten dziki kurs dolara, ale teraz mozesz go ominac wplacajac pieniadze w
              dolarach (kupujesz w banku dolary, zakladasz lokate lub konto i przelewasz
              pieniadze na konto dolarowe rachunku powierniczego przy odbiorze mieszkania). W
              przypadku kredytu BPH na Bialej wspolpracuje z Catalina i wyplaca Ci pieniadze
              tez w dolarach (przeciez to jest ogromna roznica - 3 zl. a prawie 4!!!). Potem
              mozesz ten kredyt jakos przewalutowac na inna walute (chyba ze zalozyc ze dolar
              bedzie taki niski po wieki wiekow, ale to raczej niemozliwe - ryzyko kursowe
              jest wieksze niz przy CHF).

pozdrawiam,
              -
              maalgo
              • Gość: beti197705 Re: kurs dolara IP: 213.17.171.* 04.01.05, 14:42
                Dziekuję Ci Małgosiu (tak domyślam sie ze masz na imie)za rade ale niestety
                przed świetami dzwoniłam do Pani Oli i pytałam o numer rachunku walutowego bo
                chciałam coś podobnego zrobić i dostałam odpowiedź że ze wzgledu na tak niski
                kurs zarząd Cataliny ustalił iz wpłat za mieszkanie nie można dokonywać w
                walucie tylko w złotówkach. Bo inaczej to by oni starsznie stracili i podobno
                ceny mieszkań w tej chwili też sa ustalone i podawane w zł.
                  • Gość: beti197705 Re: kurs dolara IP: 213.17.171.* 04.01.05, 16:10
                    Ja ci powiem, że byłam wręcz zawiedziona i trudno jest mi się z tym pogodzić
                    dlatego pytałam o ten kurs w umowie przedwstępnej innych sasiadów bo takich
                    informacji w Catalinie mi nie udzielą.
                    Oczywiście jakbyś się czegoś dowiedziała to napisz.
                    Pozdrawiam
                      • meggi3klatka Re: kurs dolara 06.01.05, 22:53
                        Witam wszystkich w Nowym Roku zycząc miłych parapetówek. Co do kursu dolara to
                        ja wiem, że od listopada wszystkie ceny są złotówkowe, ale moi znajomi kupowali
                        mieszkanie też u nas w budynku w końcu października i też mieli kurs minimalny
                        3,85 ale od 2 raty, więc opłacało się jak najwięcej wpłacić w pierwszej
                        wpłacie. Owszem teraz ten kurs jest bardzo niski, ale jak się taką umowe
                        podpisało to i nic się z tym nie zrobi. A z drugiej strony jesli teraz kazdy
                        zapłaciłby po kursie 3,0 to może i standard budynku by zmalał, więc może i
                        lepiej że ten kurs jest jakoś określony. Wiem, że inni deweloperzy mieli wyższe
                        ograniczenie- na poziomie 4 zł a ci co nie miali dziś mają problemy... No takie
                        jest życie. Ja dziś dałam swoje zmiany lokatorskie. Catalina zatrudniła
                        człowieka- pana Rafała do naszej indywidualnej obsługi, Fajnie, bo od razu
                        wszystko wie bo jest budowlańcem z tego co zrozumiałam.
                        Pozdrawiam.
      • Gość: jocek Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: 195.116.5.* 07.01.05, 16:03
        czekam na odpowiedż z AsterCity. Mam teraz i w sumie jestem zadowolony. Na
        forum Wyścigów bardzo narzekają na jakość założonej instalacji telewizyjnej, że
        niby elektrycy to robili, nie TV-fachmani. I że przez to jakośc sygnału UPC
        (ciekawe czy to "jedynie słuszna" kablówka w Catalinie)jest marna. Dlatego
        pojawiły sie talerze sat. U nas talerze to raczej od strony szklarni,
        strona "wodna" nie ma szans, a i niestety strasznie oszpeciłoby to fasadę
        budynku.
        • zzrobert instalacja RTV 07.01.05, 18:48
          Witam

W momencie zasiedlenia osiedla nie było żadnej instalacji z zewnątrz.
          TPSA "podjechała" szybko, UPC około grudnia (odbiory były od marca), Aster nie
          był zainteresowany podłączeniem naszego osiedla (Wyścigowa).
          Dopiero ostatnio wpadli na pomysł że jednak opłaci się ciągnąć kable do nas bo
          przybywa bloków w okolicy i np. Ronson też by się pewnie załapał. Więc to
          głównie od dostawców zależy czy i kiedy będą na osiedlu a nie do końca od
          Cataliny.

Tyle że problem jest z istniejącą instalacją RTV. To że otrzymaliśmy ją "w
          standardzie" to pech bo w innym przypadku każdy by sam sobie pociągnął kable i
          miał spokój a tak to "mam, więc nie trzeba już robić". A po wykończeniu
          mieszkania okazało się że te co są to porażka. Niestety już nie da się bez
          kucia i zrywania podłóg tego zmienić a fachowiec wybrany przez
          Catalinę "pojawia się i znika" ze szczególnym uwzględnieniem znikania. Nie
          chciał też podpisać umowy na konserwację instalacji RTV co samo w sobie już
          jest wyznacznikiem jakości tej instalacji.

I uważajcie bo np nam wykonano 3 gniazdka RTV w mieszkaniu a potem ten
          fachowiec stwierdził że instalacja była przystosowana tylko do 2 gniazd w
          mieszkaniu i dobrego sygnału nie będzie. Tyle że nikt z Cataliny nie powiedział
          o tym gdy chcieliśmy to gniazdo i płaciliśmy za nie ani gdy je montowano.

...a talerzy na balkonach przybywa...

--
          Brak stopki ;)
          • Gość: Laczos Re: instalacja RTV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 22:53
            o prosze slynny zzrobert nas zaszczycil swoja obecnoscia. Kolego zzrobert
            strasznie zes zalazl Catalinie za skore, do tej pory Cie tam wspominaja. Ze im
            antyreklame robisz. A ja uwazam ze oni buduja porzadnie mieszkania i na pewno
            tego nie zmienisz ani nie uda Ci sie zmacic mojej radosci ;P

Pozdr
            • zzrobert Re: instalacja RTV 10.01.05, 16:14
              Antyreklamę? Nie sądzę. Choćby dlatego że jestem zadowolony ze swojego
              mieszkania.
              A to że były i są pewne usterki to nie moja wina i bynajmniej nie zniechęcam
              Was do zakupu od Cataliny tylko zwracam uwagę co można przypilnować i nie mieć
              później tego kłopotu.

--
              Brak stopki ;)
                • zzrobert Re: instalacja RTV 11.01.05, 09:03
                  No i nie zgadzam się z Twoim zdaniem.
                  Budynek C jest już jednak inaczej wykonany a Wasze osiedle także ma
                  pewne "drobne" zmiany wynikające z problemów u nas.
                  Każdy się uczy na błędach developerzy także.

--
                  Brak stopki ;)
                    • zzrobert Re: instalacja RTV 11.01.05, 15:58
                      Chociażby widoczna na pierwszy rzut oka inna posadzka na korytarzach i jakość
                      jej ułożenia.
                      "Gdzieniegdzie" są już inne zamykacze w drzwiach wejściowych.
                      Inne są też zamknięcia szafek z bezpiecznikami.
                      Tyle widziałem osobiście więcej podadzą pewnie wkrótce ich właściciele.

U Was mają być poprawione ściany np. w miejscu wieszania kaloryferów
                      macie "zastąpiony miejscami pełną cegłą".

Ogólnie tak czy owak nie ma wielu zmian (a te co są to przeważnie kosmetyczne -
                      drobne a męczące) co dobrze świadczy o developerze.

--
                      Brak stopki ;)
                        • zzrobert Re: do zzroberta 12.01.05, 16:24
                          Byłem (nie tylko ja) "niezadowolony" z braku efektów wymiany pism, następnie
                          udało się doprowadzić do spotkania przedstawicieli wspólnoty z
                          przedstawicielami developera i głównego wykonawcy na których wyjaśnione jak
                          sądzimy zostały główne problemy i teraz (jak sądzimy) sprawa toczy się...

"Klimatyzacja" to jest wentylacja korytarzy powiedzmy że chwilowo działa -
                          możliwe że z powodu ochłodzenia na zewnątrz. Wyjaśni się pewnie wiosną jakie
                          efekty dały zmiany które wykonano do tej pory a przy obecnych temperaturach
                          zewnętrznych trudno ocenić.
                          "Garaże" (czyli stojące kałuże na niektórych miejscach) mają być naprawione.
                          Czekamy na ta naprawę.

Co nie zmienia faktu że OGÓLNIE byłem i jestem zadowolony. A dodatkowo
                          porównanie Cataliny z innymi znanymi mi developerami potwierdza właściwy wybór.
                          Zresztą troje mieszkańców Waszego osiedla namawiałem na zakupu u Was a i sam
                          rozważam kolejną inwestycję co jest jak sądzę wyczerpującą odpowiedzią na Twoje
                          pytanie.

Ps.
                          Nigdy nie pisałem że nie ma problemów. Tyle że ważna jest także ich krytyczność
                          problemów i ich skala. Inaczej patrzy się na właściela nowego Passata
                          narzekającego na niesprawną klimatyzację a inaczej na właściela reanimowanego
                          Golfa narzekającego na przekoszoną ramę i niesprawne hamulce.
                          Co jednak nie umniejsza rozgoryczenia właściciela Passata.

--
                          Brak stopki ;)
      • Gość: jocek Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: 195.116.5.* 11.01.05, 12:28
        Oto, co dostałem z AsterCity na sugestię, że warto byłoby zainteresować się tą
        inwestycją na etapie budowy i układania kabli:
        "Szanowny Panie,

Pragniemy zapewnić, że przekażemy przedmiotowego e-maila do Działu
        Inwestycji w celu weryfikacji naszych możliwości technicznych, do
        zaoferowania usług w podanej lokalizacji.
        Poinformujemy Pana w najbliższym czasie o decyzji Operatora.
        z poważaniem,
        Wojciech Gołąb
        Konsultant ds. E - BOK"

Znaczy sie "trele morele". A może meggi3klatka opowie nam pokrótce, kto jest
        głownym dostawcą kablówki w tym rejonie?

Pozdr
        • beti197705 Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina 11.01.05, 14:42
          Cześć
          Słuchajcie moi znajomi mieszkają nie opodal bo na ulicy Powsińskiej przy kłatce
          nie cały przystanek w stronę wilanowa i maja Aster City.
          Wiec chyba z podłączeniem do nich nie powinno być większego problemu sprawa
          tylko toczy sie oto żeby kable były ukryte w ścianach.
          Ja w tej chwili kozystam z kablówki oraz telefonu z aster city tylko w innej
          dzielnicy ale chyba to nie powiino mieć znaczenia i jak chcecie to mogę jutro
          podać jakie sa to m-ne koszty, niestety z internetu nie kozystam w domu więc
          tutaj informacji tak szybko nie podam ale dzwoniac do nich napewno mozna się
          dowiedzieć. Bo moze jak byśmy się w wiekszej grupie na coś zdecydowali to moze
          mielibyśmy jeszcze teraz mozliwość o tym decydowania jaka bedzie kablówka.
    • Gość: jocek tajna lista IP: *.aster.pl 07.01.05, 23:20
      przyznawac się nam tu szybciutko, kto ma mieszkanko na 6 piętrze w klatkach
      nieparzystych i fronty z duzym balkonem (tylko) w klatkach parzystych. Bo jakoś
      nie przypominam sobie planów tych mieszkań. A teraz na liście z planami
      mieszkań jest 90 lokali, znaczy 30 jest na "tajnej liście" ;-))
    • Gość: Laczos Dlaczego tyle betonu? IP: 62.233.199.* 10.01.05, 08:18
      Zastanawiajace jest jedno - dlaczego w tej inwestycji jest tyle betonu? Z tego
      co mowili to wypelnienia mialy byc z cegly, a jest wszystko z betony - sciany
      zwykle, sciany dzialowe pomiedzy mieszkaniami itp.
      Co o tym myslicie? To przeciez najtanszy z mozliwych sposob budowania.
    • beti197705 Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina 12.01.05, 10:16
      Opłaty w Aster City to:

telewizja

- utrzymanie sieci TVK m-nie 14,96 brutto
      - abonament TVK Basic m-nie 38,03 brutto

Dzwoniłam do aster i powiedziano mi ze na razie w oklicach ul.Bernardyńskiej
      Wodzie nie ma mozliwości instalowania przez Aster lini telefonicznych które
      nazywajż sie elnet oraz na razie tez nie instaluja internetu

natomiast u mnie opłaty za telefon sa nastepujace
      - abonament telefoniczny Komfort m-nie 33,00 brutto
      - połączenia w zakresie elnetu za kazde 5 minut 0,31
      - połączenia do innych miejscowe od 8-22 za kazde 3 minuty 0,33
      22-8 za kazde 6 minut 0,33
      - połąaczenia komórkowe dni powszednie 8-18 1,35 za minutę
      18-22 0,93 za minutę
      22-8 0,82 za minutę
      - połaczenie komórkowe sob,niedz,św. 8-22 0,93 za minutę
      22-8 0,82 zaa minutę
      - poączenia międzymiastowe dni powszednie za minutę 8-18 0,49
      18-8 0,24
      sob,niedz,sw. za minutę 8-18 0,37
      18-8 0,24
      • meggi3klatka kaloryfery jak złoto 20.01.05, 14:36
        Czy dostaliście propozycje zamiany kaloryferów w waszych mieszkaniach? Jest
        taka możliwość jakby ktoś nie wiedział. Kaloryfery są super- pani Ola ma
        katalog i można sobie zobaczyć, ale cena jest po prostu jak za złoto.
        Zastanawiam się, czy zdecydować się na nie, czasu mało, a koszt ogromny. Może
        gdybyśmy wszyscy chceli (albo większość) to daliby jakąś zniżkę. Napiszcie czy
        Wy chcecie zmieniać kaloryfery, albo się zdecydowaliście mimo tej kosmicznej
        kwoty. I jak wiele osób wprowadza zmiany elektryki? Czy u Was też internet ktoś
        wymyslił w salonie? Ja osobiście zawsze miejsce do pracy miałąm w sypialni i
        ten pomysł mnie zabił. Zgłosiłam dziś zmiany, ciekawe na ile je wycenią ? :-)
        • Gość: Laczos Re: kaloryfery jak złoto IP: 212.75.96.* 20.01.05, 19:12
          Ja zdecydowalem sie na zamiane kaloryferow. Tez sie wahalem bo cena jest
          wysoka, ale po konsultacji z moim architektem doszedlem do wniosku, ze warto.
          Bardzo zachwalal ten system. No i brak kaloryferow w salonie tez jest fajna
          sprawa.
          Catalina przesadza oczywiscie z cena za to cudo, ale to u nich przeciez typowe.
              • Gość: jocek Re: kaloryfery jak złoto IP: 195.116.5.* 24.01.05, 08:41
                na scianie tylko w podlodze (rowno z
                > poziomem podlogi), w miejscu grzejnika bedzie kratka (drewniana albo
                aluminiowa
                >
                > do wyboru).

znaczy taka jakby kurtyna powietrzna, w dyzym uproszczeniu. I to będzie obieg
                powietrza wymuszony czy naturalny? A "grzejnik" co, w posadzce będzie zalany,
                czy jakieś doprowadzenie ograzanego powietrza kanałem wentylacyjnym? Interesuje
                mnmie to nie tyle z chęci posiadania, co rozwiazania technicznego
                • Gość: ktoś Re: kaloryfery jak złoto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 23:06
                  niestety cena kaloryferów nie jest wymyślona przez Cataline. Te kaloryfery sa
                  dość drogie ale to ze wzgledu na to jak i z czego sa wykonane.

A jesli chodzi o rozwiazania techniczne: grzejniki w podłodze - zwane
                  kanałowymi - są to grzejniki, których element grzewszy podłączony do c.o. jest
                  umieszczony w korycie stalowym wpuszczonym w podłoge. Obieg powietrza to
                  naturalna konwekcja nie wymuszana zadnymi wentylatorami.

kurcze szkoda ze wczesniej nie trafilam na to forum, sprzedalabym wam te
                  grzejnki w rozsadnej cenie:)

pozdrawiam

p.s. gwarantuje ze z tych grzejnikow bedziecie zadowoleni i przypominam ze
                  macie na nie 10 lat gwarancji!
              • Gość: Rafal Re: kaloryfery jak złoto IP: *.plusgsm.pl 25.01.05, 21:58
                Dzięki za info. Cena powinna się różnić jeśli chodzi o kuchnię i salon. Czy
                liczą sobie po prostu za każdy kaloryfer dopłatę 3500 zł? Cena jest jednak
                zaporowa. Nie ma co. Chyba rozejrzę się jeszcze za jakimis ozdobnymi
                kaloryferami na rynku zanim sie na cokolwiek zdecyduję. Szczerze powiedziawszy
                intresuje mnie jeszcze wydajność tych grzejników. Dziekuje za informację.
      • Gość: Gośc Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina IP: *.acn.waw.pl 22.01.05, 20:16
        Niebezpieczne to jest mieszkanie w śródmieściu przy marszałkowskiej lub w
        Alejach Jerozolimskich . Owszem ta inwestycja może nie jest najlepiej położona,
        ale również ma sporo plusów. A co do Siekierek to one najmniej zanieczyszczają.
        Jeżeli przy jeziorku żyją rzadkie gatunki ptaków to raczej wskazuje na
        przyjazne środowisko.
        My mieszkamy przy jeziorku i jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji naszego
        domu.
      • Gość: Laczos Do sary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 01:34
        Pisalem juz na ten temat, ale powtorze bo do niektorych nie dociera. Miejsce
        jako takie jest bardzo dobre, za wyjatkiem pierwszej klatki. Mieszkania w
        pierwszej klatce beda z pewnoscia glosne. W pozostalych klatkach jest ok -
        niestety im dalej od Powsinksiej tym drozej.
        Dlaczego nie piszesz o parku przed jeziorkiem tylko o Siekierkach, ktore w
        zaden sposob nie przeszkadzaja?
        Ja osobiscie uwazam ze miejsce jest super - okolice Wilanowa, Lazienek, Sadyba
        Best Mall, szkoly, dobre polaczenie z centrum - czego chciec wiecej?
        Pochwal sie Saro gdzie Ty kupilas mieszkanie?
          • Gość: jocek Re: Do sary IP: 195.116.5.* 24.01.05, 08:37
            Gdybyś, droga saro, troszke wcześniej sie decydowała, to miałabyś catalinę w
            cenie budimexu. poczytaj o budimexie, sprawdź jakie oni wybudowali osiedla,
            jakie catalina, jaki standard mieszkań oferują i jedni i drudzy. to, że
            budimex "zaczął" tam budować po chorych cenach m.in zmusiło catalinę
            do "urynkowienia" ceny bernardyńskiej. W budimexie nie ma juz wolnych mieszkań,
            na bernardyńskiej coś by sie jeszcze znalazło, przynajmniej tak podaje tabela
            ofert.
            • Gość: Gość Re: Do sary IP: 195.245.217.* 24.01.05, 11:13
              Myślę, że Catalina ma znacznie ciekawszą lokalizację od Budimexu. Mieszkam przy
              Bernardyńskiej i często chodzimy nad staw przy Bernardyńskiej Wodzie. Uważam,
              że w Catalinie najlepiej położone są mieszkania od strony Sobieskiego.
              A co do Budimexu to tam będzie strasznie głośno od ulicy.
              Jak szukasz ładnego mieszkania to chyba jest jedno wolne w mini apartamentowcu
              przy Gołkowskiej róg Bonifacego. Tylko raczej trzeba zapytać współlokatorów czy
              aby to mieszkanie jest na pewno na sprzedaż.

Pozdrawiam
              • meggi3klatka Re: Do sary 25.01.05, 13:12
                Z tego co wiem, Catalina około Wielkanocy ruszy z drugą fazą Bernardyńskiej,
                więc tam będzie jeszcze wybór. Może dowiedz się w biurze sprzadaży o
                szczegółach. Ja od budimexu nie kupiłabym mieszkania za nic w świecie- po
                pierwsze przy samej ulicy, po drugie ile drzew muszą wyciąć- to po prostu
                groza!
                • Gość: Rafal Re: Do sary IP: *.plusgsm.pl 25.01.05, 22:12
                  To są pewne informacje? Szczerze powiedziawszy miałem nadzieję, że tej budowy
                  nie uda im się ruszczyć. Zastanawialiście się jak dostali pozwolenie, skoro nie
                  ma tam zadnej drogi dojazdowej? A po drugie co z droga pożarową, dotyczy to tez
                  naszego budynku, szczególnie do mieszkań, które maja położenie od strony
                  szklarni?
    • zima00 Re: Przy Bernardynskiej Wodzie - Catalina 28.02.05, 15:14
      Z tymi grzejnikami to Catalina nas postawiła przed faktem dokonanym.
      Nie ogłosiła przetargu,aby wybrać najkorzystniejszego dla nas dostawcę,tylko
      wybrała nie wiadomo dlaczego JAGĘ i ceny dyktuje jak chce.
      Z tego co się orientuję to na rynku jest kilka firm konkurencyjnych.
      Co Wy na to sąsiedzi.