Dodaj do ulubionych

Grupa Inwest - jakie opinie?

05.10.15, 14:10
Witajcie,
zastanawiam się nad zakupem mieszkania od dewelopera Grupa Inwest - czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia? Co sądzicie o tej firmie?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Magda
Obserwuj wątek
  • 1szymon1980 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.10.15, 13:16
   Ja kupiłem mieszkanie od tego dewelopera i powiem tak - ogólnie jestem
   zadowolony, miła obsluga, mieszkania zgodne ze standardem, ale są i
   pewne uwagi, np. to, że nie są dość elastyczni pod kątem wpłat i
   dość długo czeka się na usunięcie usterek, ale deweloper usuwa wszystko co
   się zgłosi, przynajmniej tak było w moim przypadku. Wiadomo, że
   każdy deweloper ma jakieś swoje minusy, dla mnie najważniejsze było to, że
   działają długo na rynku i nie kupuję mieszkania od firmy, która
   zaraz się zwinie - to jest dość ważna kwestia przy braniu kredytu na
   kilkadziesiąt lat. Ja nie mam złych doświadczeń z tą firmą i mogę
   polecić ich inwestycje.

   Szymon
  • leon_tchorznicki Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 23.10.15, 11:28
   Kupiłem mieszkanie od tego dewelopera w czerwcu tego roku na Siedleckiej w programie mdm. To co mnie cieszy to przyśpieszenie budowy o jakieś 3 miesiące, co świadczy o dobrym wykonawcy. Bylem na budowie i co mnie mocno zaskoczyło to porządek - wszyscy w kaskach, kamizelkach. Sam proces sprzedaży bardzo sprawny. Pozdrawiam Leon
  • 87milena Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 27.10.15, 12:32
   Witam,
   Swoje mieszkanie kupiłam już kilka lat temu. Użyte materiały są ekstremalnie kiepskiej jakości.

   Ściany: w ścianach już po pierwszych dwóch latach porobiły się pęknięcia, dochodzące miejscowo do 0,5 cm grubości

   Dach: po 5 latach mieszkania dach zaczął przeciekać (mieszkam na ostatnim piętrze) co wiąże się z wiecznym odgrzybianiem sufitu i corocznym zgłaszaniem kolejnych przecieków do administracji (jesteśmy na etapie wymiany całościowej dachu oczywiście z ramienia naszych składek na fundusz remontowy)

   Wentylacja: wieczna wilgoć w mieszkaniu, kilka mieszkań podłączonych jest do tego samego kanału wentylacyjnego bądź kanały są nieszczelne - nie wiem. W mieszkaniu jest notoryczny smród - gotowanych obiadów, dymu papierosowego.

   Okna: chyba wyjątkowo złej jakości - zacinają się przy otwieraniu i zamykaniu, po 6 latach użytkowania, warstwa zewnętrzna która okleja okno (drewnopodobna) odeszła. okna są w opłakanym stanie.

   Instalacja elektryczna: spięcia, wywalające korki, nie pierwszy raz po powrocie z urlopu popłynęła nam lodówka i zamrażalnik:(

   To tyle co do mieszkania,teraz ogólny stan budynku:
   Klatka schodowa: płytki są krzywo po docinane i ułożone

   Brama garażowa i wjazdowa: brama wjazdowa musiała być wymieniona na nasz koszt po 3 latach użytkowania (kiepski system otwierania bramy), brama wjazdowa tu zdarzały się częste awarie, co było uciążliwe przy wyjeździe samochodem z rana do pracy... bramę wymieniliśmy po 6 latach

   Instalacja wodna: po 4 latach mieliśmy powódź w garażu - wadliwe orurowanie

   miejsca garażowe - bardzo wąskie (polecam zwrócić uwagę w nowych inwestycjach)

   wjazd do garażu - wąski i stromy - mamy mozaikę z karoserii wszystkich samochodów, w zimę jest dramat!

   pomieszczenie gospodarcze, wózkownia - znajduje się za miejscami postojowymi, więc tylko jak sąsiad wyjedzie samochodem można wejść bądź wyprowadzić z niego wózek czy rower

   kostka przed wejściem - ta zapadła się dość szybko bo bodajże po 2 latach użytkowania (wymieniliśmy na nowa)

   "ogródek przed blokiem" - niewykopane pozostałości po starym chodniku, źle wykonane ogrodzenie, słupki się powyruszały a siatka zardzewiała

   Mam nadzieje, że moja opinia się przyda. Powtórnie nie dokonałabym zakupu mieszkania od tego dewelopera. Za te same pieniądze można mieć mniej problemów i dużo lepszy standard.
  • zaq.wer Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 04.11.15, 00:16
   Ja analizuję inwestycją NaSokratesa...
   I przeraża mnie, że wykonywana jest ona z kredytu developera z hipoteką, założoną na inwestycji.
   Ponadto garaże są bardzo zagęszczone i mało komunikacyjne - wąskie gardła a ponadto przewidują tam usytuowanie platform, które zagradzają wjazdy. To chyba niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi, bo drogi ewakuacji będą bardzo zablokowane.
   Ponadto komórki i boksy rowerowe faktycznie zablokowane są miejscami garażowymi i by się do nich dostać trzeba będzie czekać aż auta z opuszczą te miejsca.
   Bardzo dziwne i podejrzane są zapisy umieszczone w umowie deweloperskiej, gdzie nabywca z góry ma wyrazić dożywotnią zgodę na wszelkie reklamy, szyldy i inne urządzenia, które potencjalnie kiedykolwiek mogłyby znaleźć się na ścianie elewacji na wprost jego okna.
   • zaq.wer Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 04.11.15, 00:23
    Uzupełnię, że przewidują bardzo wysokie opłaty eksploatacyjne - 9.5 zł za m2 + 80 za miejsce postojowe na m-c, co przy mieszkaniu ok. 55m2 daje ponad 600 zł czynszu za m-c.
    Potem - po roku proponują na zarządzą firmę, która w istocie należy do ich grupy, choć ma inną nazwę i czynsz nie wiele spada, bo oni lubią chapać z ludzi.
    Do tego dochodzą bardzo wysokie koszty, które musimy zapłacić u zaprzyjaźnionego notariusza...
    Geodeta, który będzie dokonywać pomiarów przy odbiorze lokalu też będzie ich zaprzyjaźniony i pomiar będzie stosowny...
    • magda918 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 04.11.15, 08:50
     Informacje o których pisze "zag.wer" nie dotyczą tego dewelopera !!! Inwestycję Na Sokratesa realizuje firma HOME INWEST, a nie Grupa Inwest - nazwa podobna, ale to jest zupełnie inna firma.

     Ludzie czytajcie pytania ze zrozumieniem, bo potem robi się bałagan i brak jest faktycznie rzetelnych informacji.

     A odnośnie wpisu "87milena" to zgadzam sie z leonem tchorznickim - to mi wygląda na negatywny wpis konkurencji.

     Czekam na jeszcze inne opinie - ostatnio rozmawiałam z handlowcem odnośnie ich nowej inwestycji - Na Kordeckiego - niedawno rozpoczęli sprzedaż i jest spory wybór mieszkań w programie MDM - czekam właśnie na umowę przedwstępną, aby ją dokładnie przeanalizować. Decyzję będę podejmować ok. stycznia, więc będę wdzięczna za wszystkie uwagi dotyczące tego dewelopera. Trochę się boję inwestować w mieszkanie, które dopiero się buduje i klucze odbiorę dopiero za pół roku, dlatego chcę się upewnić, że deweloper jest bezpieczny i godny polecenia.

     Pozdrawiam
     Magda
     • mareksy1987 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 07.11.15, 19:14
      Witaj Magda918 , czy udało Się Tobie ustalić więcej informacji na temat dewelopera ?

      magda918 napisał(a):

      > Informacje o których pisze "zag.wer" nie dotyczą tego dewelopera !!! Inwestycj
      > ę Na Sokratesa realizuje firma HOME INWEST, a nie Grupa Inwest - nazwa podobna,
      > ale to jest zupełnie inna firma.
      >
      > Ludzie czytajcie pytania ze zrozumieniem, bo potem robi się bałagan i brak jest
      > faktycznie rzetelnych informacji.
      >
      > A odnośnie wpisu "87milena" to zgadzam sie z leonem tchorznickim - to mi wygląd
      > a na negatywny wpis konkurencji.
      >
      > Czekam na jeszcze inne opinie - ostatnio rozmawiałam z handlowcem odnośnie ich

      > Magda
      • olga_kwiatkowska_1975 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.11.15, 13:17
       Takie negatywne odpowiedzi to 100% robota konkurencji - wiem coś o tym - sama prowadzę działalność gospodarczą i często pojawiają się tego typu opinie. Nie należy na nie zwracać uwagi. Większość pisze dobrze, a tu nagle nierealny negatywny komentarz i później brak odpowiedzi na zadawane pytania...

       Co do dewelopera, osobiście niedawno przeglądałam ich ofertę - w końcu nie kupiłam, ale mieszkanie kupili moi znajomi i na razie wszystko OK. Usterek żadnych nie mieli. Są zadowoleni.
       • mattias6 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 09.11.15, 00:32
        Kilka lat temu kupiłem mieszkanie na Boremlowskiej i byłem zadowolony. Dzisiaj jest dużo niepewnych firm deweloperskich, a chciałem kupić większe mieszkanie. Postanowiłem kupić od sprawdzonej firmy. Sprawdziłem kilka ich nowych inwestycji i to co mnie zaskoczyło to to, że mocno podnieśli standard wykończenia części wspólnych, co jest dość ważne - portale z płytek wokół drzwi, więcej luster w korytarzach, fajne balustrady na klatce schodowej.

        Drugie zaskoczenie to fakt, iż udało mi się połączyć dwa mieszkania w jedno, co się u deweloperów bardzo rzadko zdarza - tutaj byli mocno elastyczni. Cała operacja przeprowadzona była bardzo sprawnie.

        Swoje mieszkanie kupiłem na Lubartowskiej i jestem bardzo zadowolony. Polceam tą firmę.
      • magda918 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 09.11.15, 10:25
       Marku - z tego co udało mi się ustalić to to, że budują ze środków własnych - nie przez kredyty bankowe, co świadczy o ich dobrej kondycji finansowej - to zdecydowanie na PLUS. Resztę opinii czerpię z tego forum, więc można poczytać co piszą ludzie - ogólnie podobno ładnie wykańczają części wspólne i ludzie chwalą sobie elastyczność i jakość obsługi sprzedażowej. Podobno również dość szybko usuwają usterki - więc na razie opinie są przychylne. Na koniec miesiąca planujemy wybrać się na jedną z ich nowych inwestycji - na Siedlecką - wyczytałam, że przyśpieszyli budowę i termin oddania jest na czerwiec 2016, co mnie cieszy, bo obecnie wynajmuję mieszkanie i im krócej będę musiała spłacać kredyt i wynajem tym lepiej. Budynek położony jest na Pradze Północ w ciekawym otoczeniu, co do mnie przemawia, no i dociera już tam metro :) Te mieszkania dość szybko się sprzedają, więc chyba jest atrakcyjnie. Czekam aż mąż wróci z delegacji zagranicznej i umawiamy się na spotkanie z doradcą - chcemy do końca roku ogarnąć temat, bo od 2016 wymagają wyższego wkładu własnego. Jak będę po spotkaniu napiszę co ustaliliśmy, póki co czekam na opinie innych. Pozdrawiam
       • magda918 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 09.11.15, 10:44
        Dodam jeszcze, że wcześniej interesowałam się Kordeckiego, ale rozmawiając z handlowcem dowiedziałam się o Siedleckiej i z punktu lokalizacyjnego budynku, ta inwestycja bardziej mi odpowiada, choć tamten budynek bardzo fajny - trzeba jednak dłużej czekać na jego budowę - a dla mnie pół roku wynajmu dłużej to dodatkowa kasa - bo musiałabym już spłacać część kredytu. Siedlecka planowana jest na czerwiec, a Kordeckiego na grudzień tego roku. Umowy przedwstępnej w końcu nie dostałam z powodu zmiany mieszkań na pragę północ.
  • tkracki Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.11.15, 17:37
   Dzień dobry. Czytając to forum natknąłem się na tą dyskusję. Akurat tak się składa, że jestem na bieżąco w temacie i mogę udzielić kilku wskazówek i podzielić się opinią na temat tego dewelopera.

   Niedawno podpisałem umowę na mieszkanie przy ul. Siedleckiej - to buduje ten deweloper. Byłem trochę zaskoczony tym, że negocjacja ceny z doradcą dewelopera to tylko 1% upustu od ceny podstawowej. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej i byłem trochę zawiedziony, ale na szczęście udało mi się uzyskać w ramach umowy takie rzeczy jak projekt aranżacji wnętrz, indywiduwalny harmonogram płatności i pomalowanie całego lokalu na dowolnie wybrany kolor (w moim przypadku pokoje w kolorach beżowym, sypialnia fiolet, przedpokój czerwony). To mnie bardzo miło zaskoczyło, bo dostałem to wszystko gratis, a po rozmowach ze znajomymi jest to zazwyczaj część programu wykończenia mieszkań pod klucz, za który płaci się bardzo dużo. U tego dewelopera widać bardzo indywidualne podejście do klienta - co niewątpliwie jest na duży plus.

   Mieszkanie na razie budują, więc nie mogę powiedzieć nic więcej na temat wykończenia, odbioru i całej obsługi posprzedażowej, ale sam etap podpisywania umowy bardzo miły i utwierdziłem się, że był to dobry wybór. Już nie mogę się doczekać - na rozmowie dowiedziałem się, że tempo prac z powodu dobrej pogody w lato mocno przyśpieszyło i termin oddania budynku skrócił się już o 3 miesiące, a jeśli będzie łagodna zima to jest szansa na kolejne przyśpieszenie.

   Ja mam póki co miłe doświadczenie z tą firmą.

   Pozdrawiam
   Tomasz
  • magda918 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.12.15, 12:19
   Witajcie,
   w końcu podjęliśmy decyzję - kupiliśmy mieszkanie na Siedleckiej - umowa podpisana. Otrzymaliśmy zapewnienie, że odbierzemy mieszkanie w kwietniu :) Bardzo polecam Kancelarię Notarialną na Zakopiańskiej obsługującej tego dewelopera. Podpisanie umowy przebiega w bardzo rodzinnej atmosferze. Dodam, że deweloper zgodził się na Świąteczny rabat w wysokości 5% :)

   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie opinie które tutaj pisaliście - ogólnie bardzo bałam się momentu podpisania umowy, bo to takie duże pieniądze, ale wszyscy mieli bardzo miłe i przyjazne podejście, dzięki czemu poczułam się bezpiecznie. Decyzji nie żałuję - mamy bardzo fajny układ mieszkania - już mebluję sobie w głowie co gdzie ustawię.

   Jeszcze raz dzięki za opinie - dam znać jak przebiegł moment odbioru mieszkania.

   Pozdr.
   Magda
  • peter_74 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 05.02.16, 13:09
   Od 2 lat przymierzam się do zakupu mieszkania. Mój znajomy kupił na Szumnej mieszkanie od Grupy Inwest i poleca. Zaglądam regularnie na ich stronę i zauważyłem, że mają teraz aż 3 nowe inwestycje na Pradze Płd. Najbardziej podoba mi się mieszkanie przy Rondzie Wiatraczna. Chociaż obawiam się o planowaną obwodnicę - czy ona będzie przechodzić przez rondo - jakoś blisko budowanego bloku przy Garibaldiego? Wie ktoś może jak to będzie leciało?
   • lysy676 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.02.16, 16:16
    Stary - ja mieszkam w okolicy Ronda i żywo interesuje się tematem przebiegu drogi - oni nie mają wybranego jeszcze wariantu - podobno są trzy. Poza tym po Garibaldiego często chodzę z psem i jest to ulicy w drugiej linii od głównej - więc będziesz miał tam zacisznie, a z obwodnicy należy się tylko cieszyć, bo będziesz miał dobry i szybki dojazd w każde miejsce miasta. Polecam Ci okolice Ronda Wiatraczna - tam cały czas tętni życie - dużo kebabów i kawiarenek - niedaleko jest nowoczesna galeria handlowa, a podobno ma być też 3 linia metra :P
   • anulka_68 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 11.03.16, 17:46
    Tak - obejmie bardzo duży obszar pragi południe i połnoc - więcej na ten temat tutaj: www.pragapld.waw.pl/obszar-rewitalizacji-dzielnicy-praga-poludnie.html#start

    Rondo Wiatraczna również będzie włączone do programu - na cały program mają przeznaczyć jakieś ogromne środki.
  • jacek5192 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.04.16, 13:38
   Moja druga połowa zażyczyła sobie zamieszkać na Kamionku. Patrzyliśmy na mieszkania używane w tym dużym żółtym budynku bezpośrednio przy jeziorku w Parku Skaryszewskim (obok fabryki Wedla), ale ceny tam są kosmiczne i jakieś dziwne towarzystwo. Potem rozważaliśmy zakup mieszkania w SOHO, ale nie wiem czy chciałbym mieszkać w tak zmanierowanym budynku... Wreszcie trafiłem na bilboard Grupy Inwest i okazało się, że budują na Mińskiej. Choć jeszcze nic tam nie ma, wizualizacje są obiecujące. Czy ktoś coś już może wie o tej inwestycji?
   • patryk_miklaszewski Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 18.04.16, 11:21
    Faktycznie budynek prezentuje się bardzo ładnie, dużo szkła, garaże podziemne.

    Ktoś tu wcześniej pisał o rewitalizacji Pragi - Kamionek ma być najbardziej dofinansowaną jej częścią. Poważnie rozważam zakup mieszkania w tej lokalizacji.

    Z tego co widzę to tej firmie można zaufać. Na Mińskiej ma być podobno stacja metra :)
    • kkinialog Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 22.04.16, 17:26
     Ja też zastanawiam się na nową inwestycją na Kałuszyńskiej.. czy ktoś już coś może wiem o tej inwestycji ? Deweloper ma skrajnie różne opinie i nie wiem co o tym sądzić.. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o kontakt kinga.logit@onet.pl
     • marcelina_krol Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 04.05.16, 12:05
      kkinialog napisał(a):

      > Ja też zastanawiam się na nową inwestycją na Kałuszyńskiej.. czy ktoś już coś m
      > oże wiem o tej inwestycji ? Deweloper ma skrajnie różne opinie i nie wiem co o
      > tym sądzić.. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o kontakt kinga.logit
      > @onet.pl

      Cześć Kinga. Odebrałam kilka dni temu mieszkanie na Siedleckiej od tego dewelopera. Mąż zadowolony z narzędzi, które dostał w prezencie. Mieszkanie odbieraliśmy z rzeczoznawcą - trwało to ze 2 godziny, bo nie mamy o tym zielonego pojęcia. Facet od odbiorów (inżynier i kierownik budów) dokładnie obejrzał wszystko i znalazł 3 uwagi: - rysa na parapecie, 1 pęknięta płytka na balkonie i uszczelka przy drzwiach do naprawy. Ściany i podłogi proste, wszystkie intalacje działają. Jak na Warszawę to taka ilość usterek jest OK.

      Nie chcę robić reklamy, ale sama czytałam wcześniej opinie na forach i trochę się bałam. Jak być chciała więcej info lub kontakt do tego rzeczoznawcy - pisz: marcelina_krol@gazeta.pl.

      Pozdrawiam
      • magda918 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.05.16, 22:42
       Witam.
       Obiecałam, że napiszę jak odbiorę mieszkanie i oto właśnie jestem już kilka dni po odbiorze mojego wymarzonego i jak wiecie długo szukanego mieszkania. Ja w przeciwieństwie do poprzedniczki odbierałam mieszkanie bez żadnego inżyniera - nie znalazłam żadnych usterek. Myślę, że nie byłam w tym względzie obiektywna, bo strasznie się cieszyłam oglądając swoje ściany i już bardziej myślałam co gdzie postawię, niż czy ściany proste itd. Myślę, że jak byłby ze mną jakiś inżynier czy jakiś budowlaniec to pewnie by coś znalazł, ale ja i tak jestem zadowolona. W końcu taki inżynier jest po to, aby coś znalazł, bo za to bierze kasę. Jak kupujemy nowy samochód z salonu to nie kupujemy go z rzeczoznawcą, bo jest gwaranacja i jak coś jest nie tak to to zgłaszamy i oni to naprawiają. Tutaj z mieszkaniem wyszłam z tego samego założenia - jest w końcu ustawa deweloperska, która chroni w takich sytuacjach.

       Potwierdzam, że dają komplet kluczy przy odbiorze mieszkania - tzn. jakieś narzędzia, ale szczerze mówiąc byłam zaaferowana czymś innym. Mam fajny widok z okien, bo tego bałam się najbardziej, ładne parapety, duże okna. Ładne klatki - ogólnie bardzo fajnie. Sam proces odbioru sprawny, Pan który ze mną był nie śpieszył się i dokładnie wszystko pokazywał, objaśniał. Najlepsza jest jednak chwila kiedy otrzymasz już klucze, wszyscy od dewelopera wyjdą, a ty zostajesz w swoich pustych ścianach i wiesz że jest to już twoje - no na początku jest banku, ale za kilkanaście lat będzie moje :) to jest bardzo fajne uczucie. Dewelopera polecam - wybudowali bardzo ładny blok, a jako niespodziankę udało im się skrócić czas budowy i szybciej będę mogła się wprowadzić. "Marcelina" - z tego wynika, że jesteśmy sąsiadami :) Napiszę Ci na maila, bo widzę że podałaś - numer mojego mieszkania. Jak będziesz chciała to daj znać - miło mi powitać Cię na razie tą drogą :)
       • daminski_janusz Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 30.05.16, 11:20
        Dzień dobry dla wszystkich sąsiadów :) My właśnie kilka dni temu kupiliśmy jedno z ostatnich mieszkań w Waszym bloku, płaciliśmy gotówką i całą operację od wyboru lokalu do odbioru udało się zrealizować w niecałe 2 tygodnie :) Ja też odbierałem mieszkanie z rzeczoznawcą - mam złe doświadczenia z poprzednim deweloperem, więc wolałem dmuchać na zimne. Wybrałem zatem rzeczoznawcę - był to mój kolega, który zna się na rzeczy. Mimo zapędów do odnalezienia jakiś błędów - nic nie znalazł - protokół przyjęty bez poprawek. Może nie jestem wymagający, ale budynek wyszedł im bardzo ładnie i dlatego tak szybko się zdecydowaliśmy. Od czerwca wchodzi ekipa do wykańczania - przepraszamy za hałasy, ale z tego co słyszałem to u Was już trwają remonty. Po zakończeniu fajnie byłoby się spotkać na ciachu i % :) Ale to jest forum o firmie - proponuję założyć oddzielne forum tylko na mieszkańców - więcej info na PRIV. Pozdrawiam;
  • paatrycjaa11 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 09.06.16, 12:27
   A czy ktoś słyszał o ich inwestycji na Szklanych Domów? W ten weeekend trafiliśmy na ich pikinik organizowany przy szaserów. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, nie mogłam oderwać syna z trampoliny :P Podobało mi się, że nie zrobili z tego nahalnej reklamy swojej firmy tylko działali w kierunku integracji sąsiedzkiej. Dowiedziałam się przy okazji że mają program stypendialny w szkole do której chodzi mój starszy syn i to sprawiło że zajrzałam na ich stronę www.
   Widze, że angażują się społecznie i nie zależy im tylko na pieniądzach - stypendia, pomoc młodym w wyborze mieszkania - mają taki cykl filmów na stronie.

   Czy ktoś kupił tam mieszkanie? na szklanych domów?
   • olggierd69 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.06.16, 16:02
    Też mnie to ujęło. Ja kupiłem na Szklanych Domów. Trochę musiałem co prawda czekać między rezerwacją a umową końcową (mieli jakiś problem z rachunkiem powierniczym), co pozostawia małą rysę na nasze współpracy, ale suma sumarum wyszło wszystko ok. To co mogę Ci napisać to to, że idą jak burza, trochę się na tym znam, bo też pracuję w budowlance i jak na moje oko to trochę wyprzedzają nawet charmonogram pracy - liczę więc na to że oddzadzą przed terminem :)
    • arturooso Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.07.16, 16:49
     olggierd69 napisał:

     > Też mnie to ujęło. Ja kupiłem na Szklanych Domów. Trochę musiałem co prawda cze
     > kać między rezerwacją a umową końcową (mieli jakiś problem z rachunkiem powiern
     > iczym), co pozostawia małą rysę na nasze współpracy, ale suma sumarum wyszło ws
     > zystko ok. To co mogę Ci napisać to to, że idą jak burza, trochę się na tym zna
     > m, bo też pracuję w budowlance i jak na moje oko to trochę wyprzedzają nawet ch
     > armonogram pracy - liczę więc na to że oddzadzą przed terminem :)

     Olgierd a na którym piętrze kupiłeś mieszkanie? Ja na Szklanych Domów na ostatnim piętrze. Obsługa fachowa. Jestem dociekliwym klientem i miałem mnóstwo pytań. Na wszystko udzielili rzeczowych odpowiedzi. Jedyne co mnie denerwuje to stosunkowy opór dewelopera przed wprowadzaniem zmian lokatorskich. Chciałem zmienić lokalizację pralki i potrzebowałem mieć w innym miejscu odpływ. W życiu bym nie przypuszczał, że to takie skomplkowane... Wysyłają to do architekta, kierownika budowy i innych świętych - cała procedura trochę trwa i do końca nie wiadomo bylo czy się uda, ale suma sumarum wystawiam mocną 4.
     • marek-1972-22 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 19.07.16, 13:03
      Przeglądam to forum i zaciekawił mnie ten wpis. Jestem instalatorem i nawet drobne zmiany wymagają konsultacji, aby nie było gniazdka nad wanną itd.
      Ingerencje wymagają analizy na wielu płaszczyznach, być może dlatego tak długo to trwało. Nie rozumiem tej obsesji zmian, jak kupuję marynarkę to wybieram tą która na mnie pasuje.

      Uważam, że współczesne mieszkania są ergonomiczne, dobrze ustawne i często te zmiany wychodzą na gorsze.
      • ardantes Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 22.07.16, 10:55
       Witam,
       Pomagam w odbiorach technicznych mieszkań i lokali użytkowych od deweloperów i spółdzielni.
       Sprawdzam zgodność wykonania z normami, robię pomiary laserowe i badania termowizyjne (od jesieni do wiosny). Na życzenie przeprowadzam pomiary elektryczne - badanie wyłączników różnicowoprądowych, ochrony przeciwporażeniowej itp. Mam uprawnienia SEP.
       Po odbiorze doradzam w kwestiach instalacji wodnych, elektrycznych, audio itp. oraz jak się nie dać oszukać nieuczciwemu glazurnikowi.
       Zapraszam do kontaktu: Marek 603 769 359
       Więcej szczegółów:
       www.odbiory-warszawa.pl
       www.ardantes.pl/pomiary/pomiary-instalacji-elektrycznych
  • tonyflow Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 22.07.16, 19:10
   Jestem właścicielem mieszkania przy ul. Morgowej. Oczywiście na etapie negocjacji i zakupu wszystko przebiegało sprawnie. Sama inwestycja również zakończona terminowo co może cieszyć. Problemy zaczęły się po oddaniu kluczy. Na pierwszy ogień poszła klatka schodowa, i nie chodzi o pożar a przepisy przeciwpożarowe. Okazało się że nie spełniała przepisów. Tak więc przez dobry miesiąc albo lepiej ekipa walczyła ze schodami w całym pionie - skuwanie płytek,zbijanie betonu, kurz, pył, a przypomnę blok miał już odbiór za sobą. Po miesiącu z kurzu wyłoniła się nowa klatka i to jaka! Trzeba samemu zobaczyć. Schodząc najlepiej nie patrzeć na stopnie bo można dostać zawrotów głowy - stopnie każdy sobie, krzywe, nierównej szerokości, i ta finezja odcieni i wzorów! Całe szczęście że deweloper przyoszczędził na żarówkach przynajmniej na klatce było ciemno. Ale co się dziwić skoro inwestycja nigdy nie miała generalnego wykonawcy. Ile ekip tyle pomysłów. Usterki zgłaszane przez lokatorów były usuwane w sposób pobieżny, wybiórczy, w jakości nie satysfakcjonującej, lub nie usuwane w ogóle. Winda i ogrodzenie najtańszego sortu, żadnej zieleni, ramy okien zachlapane klejem, nie mam w domu szyby, która nie byłaby porysowana, posadzka w garażu wykonana niezgodnie z projektem, wilgoć w piwnicy. Trudno mi powiedzieć skąd te pozytywne opinie, być może miałem pecha, może deweloper przykłada się bardziej w nowych lokalizacjach.
   • mat-paw-83 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 16.08.16, 14:12
    Fakt faktem, że inwestycje budowane bez generalnego wykonawcy potrafią się różnić od tych gdzie wszystko jest w jedynych rękach - może to był ten przypadek. Ja swojego czasu miałem zamiar kupić mieszkanie od Grupy Inwest i objechałem z nimi wszystkie budynki w których mieli jeszcze jakisś mieszkania na pradze. Oczywiście nie chodziłem z miarką po klatkach schodowych ale całość wyglądała bardzo przyzwoicie. Ostatecznie mieszkania nie kupiłem - zdecydowałem się na innego dewelopera w okolicy (kupiłem w Profbudzie), dla którego budowała wielka firma budowlana.
    I szczerze powiem, że jakość totalnie dziadowska i żałuję, że kupiłem od nich mieszkanie. A zatem generalny wykonawca nie zawsze jest gwarantem, że wszystko będzie ok.
   • paniewicz Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 19.08.16, 15:28
    na forach najczęściej piszą niezadowoleni klienci. Patrzyłem na ofertę tego dewelopera. Realizują ok. 100 mieszkan równolegle, a wcześniej kilkadziesiąt budynków. Gdyby było faktycznie tak źle to tego typu wpisów było by znacznie więcej.
   • zbigniew.dabek Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 24.08.16, 14:23
    Dzień dobry. My kupiliśmy z żoną mieszkanie na Zana, też od tego dewelopera. To co ważne to działalność wspólnoty - jak jest dobry zarządca to nie dopuszcza do zaniedbań w budynku. Najpierw jak już zawiąże się wspólnota należy budynek odebrać i spisać ew. rzeczy do poprawy. Ale takie rzeczy, że np. na klatkach jest ciemno to zależy od zarządcy a nie dewelopera. Grunt to dobry zarządca - moim zdaniem od tego dużo zależy.
    • joanna_bur Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 12.09.16, 19:54
     ja szukam już mieszkania od 1,5 roku i w ostatnim czasie mocno skupiłam się na Grochowie. Nie sądziłam, że aż tak dużo się tu dzieje w porównaniu do tego co było jeszcze 5 lat temu. Jest co raz więcej fajnych kawiarni, knajpek, odnowionych placów zabaw. I przede wszystkim dzielnica jest mocno promowana przez Miasto, organizują pikniki, wycieczki miejskie, etc. Ni wiem czy kupię od Grupy Inwest (patrzyłam na inwestycje na Kordeckiego, ale zostały tam już duże mieszkania), ale co jest fajne, to to, że na ich stronie przeczytałam dużo ciekawych informacji o rozwijającej się dzielnicy, różnych atrakcjach, eventach i co ciekawe nie były to tylko slogany tylko rzeczowa wiedza – jak mało u którego dewelopera.
    • magdalena_szarecka Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 23.11.16, 16:46
     Dzień dobry. Bardzo trafnie Pan zauważył, że ważny jest dobry zarządca i wstępne sprawdzenie wszystkiego. W imieniu Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Zana 14 chciałabym poinformować, że w inwestycji na Zana nie zamieszkuje żaden Zbigniew (czy to z małżonką czy też bez). To już druga sytuacja, gdy ktoś na tym forum podszywa się pod jednego z mieszkańców naszego budynku. To bardzo mała inwestycja (zaledwie osiem mieszkań), więc wszyscy się znamy. Przy okazji, ale bardziej w głównym temacie tego wątku. Dewelopera nie polecamy. Na każdą naszą zgłoszoną usterkę deweloper reaguje bardzo późno i prawie zawsze odmownie (jedno zgłoszenie zostało wstępnie przez dewelopera uznane, ale zaproponowany termin oględzin jest nieakceptowalny). Deweloper próbuje całą odpowiedzialność przerzucić na użytkowników. Niektóre ze zgłoszonych podczas wstępnych odbiorów usterek do tej pory nie zostały przez dewelopera naprawione (a dodam, że odbiory techniczne były w lutym 2015 roku). Płytki położone są koszmarnie krzywo, zastosowano najtańsze materiały, podwykonawca, który zajmował się terenem zielonym zwyczajnie przykrył cienką warstwą ziemi sterty gruzu budowlanego pozostawionego przez poprzednich podwykonawców, w niektórych mieszkaniach podczas indywidualnych odbiorów okazywało się, że ruszają się balustrady na balkonach, mieszkania miały na odwrót podpięte przyłącza (np. mieszkania nr 1 i 2 miały na odwrót podłączone domofony i elektryczność, podobna sytuacja dotyczyła mieszkań 5 i 6, co w sumie daje połowę lokali w bloku). Dodam jeszcze, że nie doczyszczono ram okiennych i zewnętrznej części luksfer z kleju i zaprawy (dalej są brudne, bo deweloper twierdzi, że zewnętrzne zabrudzenia luksfer powstały z winy użytkowników), w mieszkaniach zbiera się wilgoć. I naprawdę mogłabym wymieniać bez końca. Podsumowując - my odradzamy, ewentualnie sugerujemy ostre negocjacje cenowe i dużo cierpliwości. Zdecydowanie największym minusem w naszym przypadku jest zlewczo-olewczy stosunek dewelopera. Docierają do nas sygnały, że niektóre wspólnoty wystąpiły na drogę sądową. Wszystko wskazuje na to, że my również będziemy do tego zmuszeni.
     • dziwny.ten.swiat Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 30.11.16, 10:59
      A jakie ma znaczenie kim jest michal_kowa? Jak ktoś nie jest zadowolony ze Wspólnoty to się nie będzie przedstawiał z nazwiska…zwłaszcza w internecie…Ale bzdury…przeczytałem ostatnie wpisy …Myślałem, że dowiem się czegoś konkretnego o tej firmie, czy są wypłacalni, czy w terminie oddali mieszkania, czy nie stosują jakiś dziwnych zapisów w umowach, a nie jakieś bzdety o usterkach… Oczywiście dla kogoś kto raz w życiu kupuje mieszkanie – pierwszy i ostatni raz, to wiadomo, że świat się wali mu na głowę jak ma krzywo płytkę położoną albo nie doczyszczone okna Ja mieszkań kupiłem w swoim życiu kilka i wiem jedno: usterki są u każdego dewelopera, były, są i będą… Tym bardziej jak się odbiera lokale z tzw. ”ekspertami” którzy przecież po to biorą pieniądze, żeby coś znaleźć na siłę…
      • szklarski_k Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 02.12.16, 10:58
       A czy nikt nie rozumie różnicy pomiędzy deweloperem a generalnym wykonawcą? Najlepszy deweloper nic nie poradzi jak ma chu...owego wykonawcę. Grupą Inwest interesuję się od jakiegoś czasu i widzę, że współpracują ze znanymi firmami: Eiffage, Instalbud... Oczywiście nie neguję, że gdzieś coś ktoś spieprzył, ale pytanie na ile są to czyjeś wymysły, a na ile rzeczywistość - ludzie potrafią być naprawdę popieprzeni...
      • iancio Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 07.12.16, 09:12
       Ale jaja, Ale jaja - czytam to forum od jakiegoś czasu bo planuję zakup mieszkania w przyszłym roku i jeszcze nigdy nie spotkałem się z opinią, że deweloper nie ma obowiązku stosować się do umowy, którą podpisał z klientem bo to są bzdety. A tak w ogóle, to równie dobrze zamiast tego komentarza mogłeś tu wkleić zdjęcie środkowego palca pokazującego wiadomy gest i podpisać się Spieprzaj Dziadu.
      • ireneusz.damian Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.12.16, 20:14
       Nie zgodzę się z Tobą (dziwny.ten.swiat). Myśmy ostatnio zamówili profesjonalny przegląd eksperta budowlanego na Siedleckiej 60 (budynek hm inwest), wypłaciliśmy 3 tysiące złotych, człowiek obszedł z przyrządami chałupę od góry do dołu (sprawdzał nawet dach) i przygotował 30 stronnicowy raport z którego wynikało, że deweloper powinien poprawić zasięg anteny przy bramie garażowej…A dodam, że ten nasz ekspert to nie był jakiś łapserdak tylko członek ITB. Także nie jest tak, że ekspert szuka zawsze czegoś na siłę…
     • misi112 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 09.12.16, 18:02
      magdalena_szarecka napisał(a):

      > Dodam jeszcze, że nie doczyszczono ram okiennych i zewn
      > ętrznej części luksfer z kleju i zaprawy (dalej są brudne, bo deweloper twierdz
      > i, że zewnętrzne zabrudzenia luksfer powstały z winy użytkowników

      Nie lepiej po prostu samemu umyć okna? Nie no, lepiej mieszkań w brudnym mieszkaniu i utyskiwać na inwestora... hahaha
      • pink_fish Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 17.12.16, 11:42
       misi112 – w punkt ! Tylko po co się użerać z frustratami. Klienci tej firmy to są ludzie, których nie stać na mieszkanie w Wilanowie więc kupili na Pradze i teraz muszą na kimś odreagować. Szkoda na nich nerwów.
     • kasiade.151 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 23.08.17, 13:02
      Jako członek zarządu wspólnoty przy ul. Morgowej mogę potwierdzić że został złożony do sądu wniosek przeciwko deweloperowi HM Inwest.
      Indywidualnie mogę potwierdzić jak najbardziej pozytywną współpracę z deweloperem do momentu podpisania protokołu odbioru mieszkania (były jakieś pomniejsze zgrzyty, ale w porównaniu do tego co dzieje się teraz to były drobiazgi). Inwestycja ukończona w czasie, żadnych problemów finansowych, udało nam się nawet wyegzekwować naprawę większości usterek w lokalu, zgłoszonych przed odbiorem (a było ich sporo).
      Od momentu podpisania protokołu odbioru było już tylko coraz gorzej, aż po dwóch latach prób uzyskania porozumienia zdecydowaliśmy się na wejście na drogę sądową jako wspólnota.
      Osobiście myślę, że aż takie problemy z realizacja obsługi gwarancyjnej wynikają właśnie z braku generalnego wykonawcy na naszej inwestycji. Zauważyłam że na kolejnych inwestycjach HM Inwest zrezygnował z samodzielnej koordynacji robót na rzecz wynajęcia generalnego wykonawcy, co dla przyszłych właścicieli może mieć pozytywny efekt, gdyż deweloper po prostu wszystkie usterki będzie cedował na GW. Więc moja rada dla przyszłych nabywców lokali od HM Inwest - sprawdzajcie czy inwestycja jest realizowana przez Generalnego Wykonawcę i co to za firma, bo to ona będzie faktycznie odpowiedzialna za jakość waszych mieszkań oraz usuwanie usterek.
      Na marginesie, dziwnym zbiegiem okoliczności, bardzo wiele pozytywnych opinii o deweloperze jest w swoim wydźwięku zbieżna z treścią pism, które deweloper kierował i kieruje do nas np. że każda wada (nawet ta zgłoszona przy odbiorze budynku) jest wynikiem wadliwego użytkowania/konserwacji i odpowiadają za nią zarządca i wspólnota.
  • pkowalski.84 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 12.01.17, 12:19

   Witam,
   chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
   Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
   Piotr 889 228 440
   www.odbior-mieszkan.pl
   Warszawa i okolice
   • ardantes Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 25.06.17, 23:13
    Jeżeli nie wiesz, który deweloper buduje dobrze, a który źle, to przeczytaj opisy odbiorów mieszkań w Warszawie.
    www.facebook.com/odbiorywarszawa/
    Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną pomocą w technicznym odbiorze mieszkania, to zapraszam do kontaktu.
    mgr inż. Marek Żabicki
    tel. 603 769 359
    odbiory-warszawa.pl
  • natalka_gr Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 23.09.17, 15:04
   Witam,
   Chciałabym być obiektywna, więc w kwestii tego dewelopera się nie wypowiem, gdyż musiałabym się gryźć mocno w język (w tym przypadku palce :))
   Na każdy budynek obowiązuje gwarancja a następnie rękojmia, ten deweloper albo jest zbyt chciwy lubi chyba lubi się sądzić licząc, że ludzie zostawią wszystkie fuszerki takie jakie są. Proszę sami oceńcie postępowanie dewelopera Grupy Inwest po przeglądzie technicznym budynku przez profesjonalną firmę (dokument w linku) po dwóch latach oraz jego odpowiedź od administratora na poniższe pismo:

   www.dropbox.com/s/jdmp0m35oerjzy1/Nizinna%2029%20-%20przegl%C4%85d%20budowlany%20%2B%20przegl%C4%85d%20lokali.pdf?dl=0

   "Szanowni Państwo,
   Informuję że spółka HM Inwest nie uznała zgłoszenia dokonanego na podstawie wykonanego przeglądu technicznego"

   W jaki sposób można to egzekwować? Chyba tylko poprzez pozew zbiorowy do sądu. Czy ktoś będzie chciał tego samego w każdym kolejnym budynku zostawiam już do rozważenia indywidualnie.
   • michalina.jablonska Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 05.10.17, 18:46
    my czekamy teraz na odbiór mieszkania w ich inwestycji na Garibaldiego i z pierwszych wrażeń, bo udało nam się wejść już do mieszkania na końcowym etapie budowy, możemy powiedzieć, że standard jest bardzo dobry. Garaż podziemny, chociaż pod ziemią dobre kilka metrów, to suchutki - widać, że dobra izolacja. W mieszkaniu brakuje jeszcze kontaktów, ale ściany ładnie wykończone i parapety przy dużych oknach. Oczywiście, pewnie na odbiorze coś tam jeszcze znajdziemy ale już teraz widzę, że budują solidnie.
      • tatianarewis Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 22.10.17, 18:51
       pod warunkiem, że to są faktycznie jego zaniedbania, a nie niechlujstwo ludzi - widziałeś jaki mają syf i bałagan w mieszkaniu? Duża też rola właściwego administratora, jak jest kutwa i złotówki nie wyda na bieżącą konserwację, malowanie, remonty to nawet najlepszy budynek będzie niszczał...
       • wklafta Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 25.10.17, 19:40
        Pooglądałem te zdjęcia i wierzyć się nie chce że ten budynek ma dopiero dwa lata. Przecież to wygląda strasznie, musieli zastosować najgorsze materiały a do tego totalnie przyoszczędzili na wykonawcach bo żeby taką fuszerkę odwalać to trzeba nie mieć sumienia.
        • wilczak_jan Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 26.10.17, 15:08
         Tak, jednak należy pamiętać, że wiele zależy od bieżącej konserwacji budynku i od jego zarządcy - jak poluzowała się balustrada to ktoś od administratora powinien przyjść i to przyczepić, jak rusza się coś przy rynnie tak samo - my mieszkamy w budynku Grupy Inwest przy Sulejkowskiej i chociaż budynek fajnie został zrealizowany, to nasz administrator tyle rzeczy zaniedbał w bieżącej obsłudze, że teraz wszyscy płacimy dwa razy...
         • kasiade.151 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 27.10.17, 12:26
          Nie proszę Pana
          Jeżeli rusza się balustrada lub rynna w budynku, który jest w trakcie okresu gwarancyjnego to administrator lub wspólnota mają obowiązek zgłosić to do dewelopera jako usterkę, który jeżeli nie udowodni (podkreślam udowodni), iż do usterki doszło w wyniku zniszczenia mechanicznego (np. wandalizm) ma obowiązek fachowo i jak najszybciej usunąć taką usterkę. Naprawy na własną rękę mogą prowadzić do utraty gwarancji.
          Swoją drogą - ruszająca się balustrada na balkonie to niebagatelne zagrożenie zdrowia i życia.

          Pana wypowiedź wynika albo z nieświadomości (w takim wypadku mam nadzieję że mój wpis pomoże Panu) albo po protu nie jest Pan mieszkańcem tego budynku tylko wynajętym za pieniądze "trollem internetowym" wprowadzającym w błąd nieświadomych klientów.
          • wklafta Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 27.10.17, 23:26
           Czyli że w dwuletnim budynku odpadają balustrady i rynny i musi wam to naprawiać administrator zamiast dewelopera ? Ręce opadają. A tak w ogóle, to po przeczytaniu dyskusji na wątkach dotyczących Grupy Inwest stwierdzam że nie jesteś pierwszą osobą, która pisze że to nie deweloper powinien usuwać usterki tylko administrator. O co kaman ?
            • heniorys Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 03.11.17, 09:35
             My jesteśmy świeżo po odbiorze nowego mieszkania w ich budynku na Garibaldiego. Po przeczytaniu ostatnich opinii na tym forum, postanowiliśmy się zabezpieczyć i do odbioru zaprosiliśmy aż trzech inspektorów, dwóch znajomych i jednego wynajetego, który specjalizuje się właśnie w odbiorach mieszkań. I mimo takiej kontroli wszystko wypadło bardzo dobrze... drobne usterki typu zarysowania szyb balkonowych, jakieś uszczerbki na szlichcie. Deweloper ma to w ciągu 7 dni naprawić, więc naprawdę z czystym sumieniem odebralismy klucze. A zatem u nas wszystko wyszło dobrze, może to kwestia innego generalnego wykonawcy niż w Waszym budynku?
             • wklafta Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 03.11.17, 19:39
              O czym w ogóle ty tu piszesz ? Przecież dyskusja toczy się nie o nowych budynkach tylko o budynkach już odebranych przez ich właścicieli i od dwóch, trzech lat użytkowanych. Chodzi nie o to jak budynek wygląda teraz, tylko o to z jakich materiałów został zbudowany i czy nie odwalili fuszerki, Teraz tego tak łatwo nie stwierdzisz, to wyjdzie na jaw dopiero w toku użytkowania (warunki atmosferyczne i przede wszystkim codzienne użytkowanie przez mieszkańców). Dodatkowo chodzi głównie o części wspólne a nie lokale mieszkalne. Czy ci twoi inspektorzy sprawdzili dach, garaż, kotłownię, pomieszczenia gospodarcze, korytarze, śmietnik, elewację, rynny, balustrady itd ? Poza tym jakie to ma znaczenie, że budynek budował inny wykonawca. Usterki i tak będziecie zgłaszać deweloperowi bo to z nim masz umowę.
              • heniorys Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 04.11.17, 20:52
               Oczywiście, że jak odbierasz to sprawdzasz tylko swoje mieszkanie i ew. miejsce postojowe, komórkę lokatorską. Reszty nawet nie jesteś w stanie sprawdzić, bo nikt Cię nie wpuści chociażby na dach, kotłowni itd. - natomiast jeśli chodzi o wykonawcę to uważam, że ma to znaczenie - czy zrobiłeś objazd chociaż kilku budynków wybudowanych przez tą firmę? Czy widziałeś jak one wyglądają? Ja byłem w trzech lokalizacjach i z tego co udało się obejrzeć to budynki wyglądają na prawdę przyzwoicie po kilku latach użytkowania, z tym budynkiem o którym piszecie na Nizinnej to jest jakiś wyjątkowy pech i faktycznie ludziom współczuję. Jednak zastanawia mnie fakt, że deweloper wybudował już mnóstwo budynków w Warszawie - na ich stronie można wyczytać, że oddali już ponad 70 budynków, to nie jest mała ilość - jakby faktycznie było tak, że każdy budynek ma tyle usterek to po pierwsze Internet w dzisiejszych czasach huczałby od negatywnych komentarzy i opnii, a zauważ, że nie ma za dużo złych wpisów, po drugie w dobie dzisiejszej konkurencji na rynku deweloperskim - już dawno powinni się zwinąć, bo nie opędziliby się od pozwów sądowych. Moim zdaniem teraz nie są czasy na nierzetelne firmy. Tymczasem mają się dobrze - budują ciągle coś nowego, ja jestem właśnie po odbiorze mojego M i na prawdę mam pozytywne odczucia. Nie bronię absolutnie dewelopera, zresztą nie mam w tym żadnego interesu, ale zastanawiam się obiektywnie co może być przyczyną takich usterek w tym właśnie budynku.
                • heniorys Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 06.11.17, 13:44
                 Z uwagi iż wynajmowaliśmy wcześniej mieszkanie na Bemowie to byliśmy na ich dwóch budynkach tam - czyli na Strąkowej i przy Człuchowskiej (niedaleko Hali Wola) - te dwa budynki mają już trochę lat i wyglądają bardzo porządnie. Kiedyś przy okazji byłem też przy ul. Boremlowskiej - tam akurat udało mi się porozmawiać z miłym panem, który wychodził akurat z psem na spacer i jest mieszkańcem tego bloku. Popytałem go jak było w jego przypadku - powiedział, że nie było żadnych problemów z deweloperem, że teraz i tak wszystkim zajmuje się wspólnota i generalnie wszystko OK. Dodatkowo po weryfikacji opinii w internecie, bez stresu zakupiliśmy w GI mieszkanie. Polecam zawsze przed zakupem mieszkania, u dowolnego dewelopera, aby posprawdzać ich wcześniejsze realizacje - najlepiej takie budynki które mają ponad 4 lata - może uda się również pogadać z sąsiadami jak układała się współpraca z deweloperem, jak było z usterkami... takie samodzielne sprawdzenie jest dużo lepsze niż kupowanie tylko z wizualizacji.
   • natka_12 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.11.17, 16:31
    Jestem w szoku, że takie rzeczy dzieją się u tego dewelopera, do tej pory jak szukałam wcześniej informacji na ich temat w internecie to było kilka wzmianek o usterkach, ale gdzie ich nie ma. Musicie mieć Państwo na prawdę ogromnego pecha, bo oglądając ich inne budynki wszystkie wyglądają bardzo dobrze. Jestem świeżo po odbiorze mieszkania na Garibaldiego i stwierdzam, że w naszym mieszkaniu nie było żadnych usterek. W takim pozytywnym tonie chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie odbioru, który minął zresztą w bardzo miłej atomosferze, a tutaj znajduję taką wiadomość i aż mi głupio, że ktoś ma kłopoty, a ja tutaj piszę, że wszystko OK. Niemniej jednak muszę być obiektywna i postanowiłam w tym wątku o tym napisać. Pozdrawiam Natalia.
    • ernest-mal Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 09.11.17, 21:24
     Potwierdzam, też jesteśmy świeżo po odbiorze mieszkania na Garibaldiego i też nie stwierdziliśmy usterek - poza brakiem fugi w jednym miejscu na tarasie i koniecznością regulacji zamka w drzwiach, bo ciężko się przekręca klucz. Klatki, windy, garaże, drzwi wejściowe, ogrodzenie, wejście itd. czyli części zewnętrzne wyglądają bardzo porządnie. Dość niefortunny jest wjazd do garażu, który nie jest na wprost a leci w dół lekkim łukiem, ale to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Po pokonaniu już tego wjazdu jest szeroko i wydaje mi się, że wybrałem fajne miejsce garażowe, bo jest kilka takich gdzie płynnie zaparkuje się chyba tylko smartem :P

     To co na duży plus to w mieszkaniu było bardzo ciepło, grzejniki działają - to fajne posunięcie, widać że nie włączają ich bezpośrednio przed wejściem kupującego tylko działają chyba cały czas, dzięki czemu tynki są suche i wszystko ładnie schnie. Na powitanie dostaliśmy butelkę wina - wszystko bardzo pozytywnie. Ciekaw jestem jak naliczać będą czynsz? Deweloperzy zazwyczaj mocno zdzierają. Czy ktoś już wie jaki będzie czynsz na Garibaldiego?
     • baranowski.aleksander Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.11.17, 21:33
      Dobry wieczór. Potwierdzam - również odebrałem mieszkanie przy Garibaldiego, odbiór przeszedł bardzo gładko. Mieszkanie co prawda wziąłem na wynajem, bo to fajna lokalizacja, więc na odbiorze jakoś specjalnie nie szalałem, ale ogólnie całość oceniam bardzo dobrze. Jeśli chodzi o czynsz to mam informację, że do czasu zawiązania się wspólnoty ma on wnosić ok. 7zł/m2 + media i dodatkowo za garaż. Stawka jest zatem normalna i taka ogólnowarszawska jeśli chodzi o nowe mieszkania od deweloperów. Pozdrawiam.
      • heniorys Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 14.11.17, 10:58
       Też dostałem informację, że czynsz będzie w okolicach 7zł/m2, a za garaż ok. 50zł, ale czynsze ma ustalać dopiero wspólnota po jej zawiązaniu, więc tak na prawdę od tego jaką wspólnotę wybierzemy zależeć będzie wysokość opłat. Z tego też co udało mi się dowiedzieć, to na początku nie płaci się czynszu, tylko opłatę za media. Czy ktoś to potwierdza?
          • natka_12 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 29.11.17, 15:27
           aniela.15 - też na początku budziło to moje wątpliwości i zadałam to pytanie deweloperowi, ale mają ekspertyzy i wszystko jest wykonane zgodnie z projektem budowlanym, więc pozostaje tylko poćwiczyć :) swoją drogą uważam, że do wszystkiego się można przyzwyczaić. Dla mnie ogromnym plusem jest to, że w garażu jest bardzo dobrej jakości szlichta i wygląda to naprawdę profesjonalnie.
           • heniorys Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 07.12.17, 18:40
            Potwierdzam, że właśnie deweloper usunął zgłaszane przeze mnie usterki - trwało to co prawda trochę dłużej niż obiecane 7 dni, ale i tak mam w mieszkaniu ekipę remontową, więc cieszę się, że usunęli to przed moją wprowadzką.
            • ludwik.urs Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 12.12.17, 17:31
             Ten garaż na Garibaldiego faktycznie...trudny, ale ja już się przyzwyczaiłem - fajnie, że brama jest dobrej jakości i szybko się otwiera. Ogólnie budynek wyszedł im bardzo ładnie - ciekawa kolorystyka z żółtymi pasami i super są te szklane balustrady na balkonach, choć przy wysokich piętrach można mieć lęk wysokości :P
             • prazanin113 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 20.12.17, 22:11
              Udało się odebrać mieszkanie na Kałuszyńskiej przed Świętami :) Budynek wygląda fajnie, szczególnie ładny jest ten klinkier. Czy ktoś z mieszkańców montował u siebie może wideodomofon? Wiem, że przy wejściu domofony są dostosowane i trzeba tylko dokupić odbiornik do mieszkania. Czy ktoś to sprawdzał czy to działa?
           • szym_kam666 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 15.05.18, 22:32
            Grupa Inwest to chyba trochę przesadza z wypisywaniem tutaj peanów pod swoim adresem... Co to ma niby być dobrej jakości brama w garażu? Dobrej jakości szlichta? Serio?? Prawdziwi ludzie nie wypisują takich głupot, zresztą co kogo obchodzi jakość bramy w garażu, skoro połowa lokatorów nie może do niego wjechać? "Wystarczy poćwiczyć"??? No na pewno, szczególnie jak Twój samochód nie ma w ogóle fizycznej możliwości zmieścić się w tym zjeździe, to ćwiczenie dużo da.
            Grupa Inwest to są Janusze biznesu i nie dość że budują krzywo, kondygnacje nie trzymają wysokości wymaganej normą (a pani kierownik budowy jeszcze się kłóci z inżynierem budownictwa, że 2,5 metra to ma być bez tynków - g*** prawda) to jeszcze na koniec dymają swoich klientów w bardzo brzydki sposób na metrażu, oczywiście zasłaniając się zgodnością z przepisami. Otóż Grupa Inwest prezentuje początkowo plany mieszkań o zaniżonym metrażu, umyślnie nie wliczając do powierzchni mieszkania ścian działowych i pionów, natomiast jak przychodzi do płacenia za nadmetraż, to dziwnym trafem te elementy już się wliczają, przy czym norma mówi, że liczy się powierzchnię pod elementami nadającymi się do demontażu - czy możecie Państwo wyjaśnić od kiedy piony kanalizacyjne i wentylacyjne nadają się do demontażu? Bo jakoś nie zauważyłam, abym miała taką możliwość.
            Podsumowując - nie polecam kupowania mieszkań od Grupy Inwest, chyba że ktoś lubi użerać się z Januszami, polskimi kapitalistami...
  • rolety3miastopl Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 07.01.18, 16:31
   Oferujemy Państwo kompleksowy zakres sprzedaży oraz montażu rolet wewnętrznych.

   BEZPŁATNY I NIEZOBOWIĄZUJĄCY POMIAR
   BEZPŁATNA WYCENA

   Nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów w branży
   Wysoka jakość produkcji oraz pochodzenia materiałów jest dla Nas priorytetem
   Stawiamy na zadowolenie klienta
   Jesteśmy otwarci na negocjacje oferty w przypadku gdyby konkurencja przedstawiła lepszą
   Szybki czas realizacji, szybkie rozpatrywanie ewentualnych reklamacji

   Firma zatrudnia przeszkolonych pracowników z obsługi sprzedaży oraz instalacji produktów roletowych,żaluzji
   100% zadowolenie klienta

   Nasze prace można zobaczyć na profilu facebookowy:
   www.facebook.pl/rolety3miasto
   adres strony:
   www.rolety3miasto.pl
   email : bok@rolety3miasto.pl
   kontakt telefoniczny : 721509519


   ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ
  • dawicki.m Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 15.01.18, 14:03
   Zakupiłem u nich mieszkanie w Bulwarach Augustówka. Tam jeszcze nie wiele widać, ale proces sprzedaży bardzo przyjemny. Oglądałem mieszkanie w 3D w specjalnych okularach - fajny bajer :) Jest to moje pierwsze mieszkanie, więc pytanie może wydawać się głupie, ale czy mam 100% pewności, że bank nie będzie robił problemów z wypłatą pieniędzy w kolejnych transzach?
   • witek_zgierz Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 15.01.18, 14:13
    Spokojnie - bank zawsze wszystko dokładnie sprawdza, więc nie będziesz miał żadnych problemów z wypłatami. Zresztą Grupa Inwest to porządna firma, kupiłem już u nich dwa mieszkania i zawsze wszystko w porządku, a budynki oddają nawet przed czasem. Więc nie martw się tylko czekaj aż wybudują i zbieraj kasę na wykończenie :)
    • kasia_ty Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 26.02.18, 22:19
     LUDZIE zanim kupicie od nich mieszkanie obejrzyjcie sobie ich najnowszą inwestycję na Kałuszyńskiej! Porozmawiajcie z tymi ludźmi, którzy czekali na mieszkanie dwa lata i nie są w stanie wjechać do garażu autem klasy C, bo jest za mały promień skrętu i trzeba się łamać na co najmniej cztery razy a deweloper im odpisuje, że wjazd nie musi być komfortowy. Wejdźcie na klatkę, w której jest tak okropnie, tak okropnie jakby ten budynek postawiono w latach późnego Gierka i tak tanim kosztem, że nawet skrzynki pocztowe są każda inna.
     Unikajcie ich. Oszczędzicie sobie masy czasu, nerwów i pieniędzy.
     Proces sprzedaży był za to bajeczny.
     • maniewski Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 03.03.18, 17:38
      No ciekawe, zastanawiam się tylko czy to nie jest odosobniona opinia, bo wcześniej ktoś pisał, że wejście klatki są zrobione porządnie. Pytanie czy to nie jest kwestia gustu. Czasami ktoś kupuje mieszkanie za 6000zl za metr a wymaga wejścia jak w pałacu. To jak tam faktycznie wygląda sytuacja. Może jeszcze ktoś się wypowie.
      • prazanin113 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 05.03.18, 13:04
       ja mieszkam w tym budynku i nie podzielam uwag koleżanki "kasia_ty" - uważam właśnie, że nie jest zrobione po taniości, to wszystko jest kwestia gustu. Wiadomo że fajnie byłoby jakby na wejściu była fontanna, portier i marmury, ale to nie jest inwestycja klasy premium. jak dla mnie jest ok.
  • pkowalski.84 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 17.01.18, 13:16
   Oferuje pomoc podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

   Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
   Piotr 889 228 440
   www.facebook.com/Odbiory-mieszkań-Warszawa-254067855006519/?ref=bookmarks
   www.odbior-mieszkan.pl
   Warszawa i okolice

  • daniel.mos2 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 14.02.18, 19:15
   Mieszkanie na Szklanych Domów bez problemów - mimo, iż mam mieszkanie na ostatnim piętrze co budziło moje wielkie obawy, okazało się nawet fajnym rozwiązaniem, szczególnie w lato będzie fajnie i nie ma się wrażenia klaustrofobicznej klatki. to ma swoje plusy.
   • prazanin113 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 05.03.18, 13:06
    Z tego co wiem to realizuje to firma zewnętrzna, a nie sam deweloper, więc gwarancję itd masz niezależnie, tak jakbyś kupował np. pralkę. Nie wiem czy gdzieś wcześniej montowali coś takiego - może warto o to dopytać samego dewelopera? u nas na kałuszyńskiej nie było takiej opcji.
  • iga_marz Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 06.03.18, 13:12
   Szanowna Pani - na innym wątku (forum.ladnydom.pl/forumdom/w,106,49310125,49310125,grupa_inwest_deweloper.html?so=2)
   pisze Pani, że nie zna Grupy Inwest a tu się nagle okazuje, że znajomi znają i jeszcze wydają opinie na ten temat... śmiech na sali - widać że negatywne komentarze robione są przez konkurencję i to jeszcze w dość nieudolny sposób...

   A teraz zaskoczenie - na Kałuszyńskiej akurat mieszkam i absolutnie nie potwierdzam przedstawianych tu zarzutów - zapraszam do obejrzenia i wydania samemu opinii, a nie sugerowanie się reklamą konkurencji.
    • iga_marz Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.03.18, 12:00
     Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę, że deweloper wybrał fajnego zarządcę - kobieta jest bardzo obrotna i ma dobry kontakt z deweloperem i z pewnością zadziała coś w kwestii zjazdu do garażu, który faktycznie nie jest super i pewnie przy autach kombi trzeba się trochę nakręcić - ja na szczęście mam Yariskę i wjeżdżam gładko. Klatka szału nie ma - jest raczej jak w innych podobnych inwestycjach w tym poziomie cenowym. Nie neguję Waszych zrzutów, ale raczej patrzę na rzeczywistość, która czasami okazuje się bardziej zwykła niż wcześniej to sobie wyobrażaliśmy lub chcielibyśmy aby była inna.
     • wklafta Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.03.18, 19:20
      iga_marz, zauważam zupełną zmianę tonu twojej wypowiedzi. W poprzednim wpisie napisałaś: absolutnie nie potwierdzam przedstawianych tu zarzutów. Teraz piszesz: nie neguję Waszych zarzutów. Czyli jak rozumiem prawdą jest, że deweloper wybudował garaż do którego nie da się łatwo wjechać dajmy na to Octavią? Prawdą jest, że deweloper oszczędził nawet na skrzynkach na listy ?
     • grublon Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 08.03.18, 19:54
      Widzę, że na forum o Grupie inwest nie można się już wypowiedzieć pozytywnie na temat innego dewelopera. Śmiechu warte. Ludzie, spójrzcie jakiej wielkości są budynki grupy inwest, ile mają mieszkań, a ile opinii... P. S. Pani z firmy zarządzającej jest z pewnością tak obrotna, że poszerzy wjazd. Na Kaluszynskiej, Garibaldiego i w innych inwestycjach grupy inwest. Pozdrawiam naiwnych :)
      • matteo.6 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 21.03.18, 21:03
       grublon - nie dziwne, że mają dużo opinii skoro budują już kilkanaście lat, kameralne bloczki ale w sumie się trochę tego uzbierało. Sam kupiłem mieszkanie na szklanych domów i jest bardzo zadowolony. Mieszkanie standard dobry+, były oczywiście usterki, ale gdzie ich nie ma - ważne, że usunęli po dwóch tygodniach od umowy końcowej. Nie jest to firma marzeń, ale swoją pracę wykonują rzetelnie. Do tego stopnia im ufam, że tamto mieszkanie kupowałem inwestycyjnie, a teraz przymierzam się do zakupu drugiego w Aninie dla siebie. Jeżeli hejterzy mają zamiar zarzucać mi, że mówię nieprawdę to zapraszam na spotkanie na Szklanych Domów - mogę wszystko pokazać i każdy sam się przekona jak jest na prawdę, a nie jakieś pseudo opinie osób, które pewnie nawet nie znają dobrze firmy...
        • wklafta Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 24.03.18, 15:14
         Czytam to forum od jakiegoś czasu i po ostatnich postach grublona tak sobie porównałem:

         Grupa Inwest - przez ok. 20 lat wybudowali 1000 może 1100 mieszkań w 50 - 60 inwestycjach (z tego 2 inwestycje w Katowicach - ok. 200 mieszkań). Dodatkowo w tej chwili budują ok 200 mieszkań w 3 nowych inwestycjach w Warszawie. Na forum Developerzy Warszawa cały czas czynne są cztery wątki ogólne dotyczące tego dewelopera plus piąty dotyczący aktualnie sprzedawanej inwestycji w Aninie. Łącznie na tych czterech wątkach dokonano do dzisiaj 671 wpisów plus 48 na wątku o Aninie. To co najważniejsze: wszystkie te wątki są cały czas aktywne. Praktycznie przez cały czas toczy się na nich dyskusja.

         JW Construction – firma istnieje ponad 25 lat. Wybudowali ponad 28 tysięcy (!) mieszkań nie licząc setek domów jednorodzinnych w 66 inwestycjach (z tego kilkanaście poza Warszawą i okolicami). Sprawdźcie sami proszę – ile jest na tym forum wątków poświęconych tej firmie, ile wpisów na tych wątkach i kiedy były ostatnie wpisy?

         I na koniec – na wątkach Grupy Inwest jest wiele wpisów o tym, że na forach nie piszą zadowoleni tylko frustraci. Mi się też tak kiedyś wydawało dopóki nie poczytałem wątków poświęconych Grupie Inwest. Dla przykładu: w 2017 roku firma ta ukończyła inwestycję przy Garibaldiego – łącznie 27 mieszkań. Ciekawi jesteście ilu mieszkańców tego budynku wpisało się na wątkach Grupy Inwest ? Otóż: 12. Tak, dwunastu czyli prawie 50%. Oto oni:

         Na wątku Grupa Inwest - jakie opinie? wpisali się: ludwik.urs, heniorys, natka_12, aniela.15, baranowski.aleksander, ernest-mal, michalina.jablonska, bogumilstrzyz.

         Na wątku grupa inwest deweloper wpisali się: witek_zgierz, merid11.

         Na wątku HM Inwest - jakie opinie? wpisali się: dominika.f.1, stefftoo.

         I wszystkie te wpisy to peany pochwalne zadowolonych klientów, którzy właśnie co odebrali mieszkanie.
         • daniel.mos2 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 26.03.18, 10:40
          Cześć. Wydaje mi się, że może to wynikać z tego, że po zakończeniu odbioru mieszkania - deweloper prosi o zamieszczenie opinii o nich w Internecie i pewnie dlatego jest tak dużo wpisów od zadowolonych klientów - po prostu dbają o to. Może właśnie dlatego, że budują bardziej kameralne budynki są w stanie podejść bardziej indywidualnie do klienta i są oni bardziej "zżyci" z deweloperem niż przy zakupie mieszkania od giganta, gdzie każdy jest anonimowy. Ja sam jak odebrałem szczęśliwie mieszkanie na szklanych domów, napisałem na tym właśnie forum pozytywną opinię, bo chciałem w ten sposób podziękować im za miłą obsługę - czy jest w tym coś złego?
          • grublon Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 26.03.18, 18:46
           Bzdura!! Ludzie nie wierzcie w to co tu czytacie. Internet przyjmie wszystko. Jeżeli chcecie poznać prawdziwe opinie o grupie inwest zróbcie sobie wycieczkę po ich inwestycjach i pogadajcie z mieszkańcami.
         • szym_kam666 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 06.06.18, 22:06
          Naprawdę? Tak się składa, że znam imiona i nazwiska wszystkich mieszkańców bloku przy Garibaldiego 5 i żaden z 12 wymienionych przez Ciebie uzytkowników nickiem nie nawiązuje w jakikolwiek sposób do nazwiska któregoś z lokatorów. Rzeczywiście, opinie tych użytkowników są wyjatkowo prawdziwe i wiarygodne. Polecam przejść się po lokalach i dopytać, ile krzywizn trzeba było korygować na etapie remontu. Ja do dziś nie mam ciepłej wody w jednej z łazienek oraz dzwonka w drzwiach.
          • ludwig_kalcz Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 13.06.18, 14:19
           Mi się wydaje, że z uwagi na to, że nie ma grupy na Facebooku mieszkańców to wszystko przenosi się na forum, a ludzie pewnie są ciekawi co u innych. Poza tym sam jestem przykładem zadowolonego klienta i nie kryłem tego podczas odbioru mieszkania. Wręczono mi ankietę do wypełnienia, ale sam zaproponowałem, że napiszę opinię w internecie. Może takich osób jest więcej w dobie cyfryzacji... Uważam, że pozytywne rzeczy należy przekazywać dalej - negatywne oczywiście też, a każdy sam wybierze sobie co uważa za istotne, a co nie.
   • grublon Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 06.03.18, 20:57
    śmieszne akurat jest to, że na każdym forum o grupie inwest jak tylko pojawi się negatywna opinia natychmiast znajduje się jakiś obrońca, wierny, zadowolony klient :D ludzie popatrzcie ile opinii mają duże firmy deweloperskie a ile ma grupa inwest budująca kameralne bloczki! O nich aż huczy na forach. To dopiero śmiech na sali!! I oczywiście ktoś już odwraca uwagę od wjazdu. Skupmy się na wizualnej części bo to w końcu kwestia gustu! Żenujące! Ja też proponuję odwiedzić ich budynki i porozmawiać z mieszkańcami zamiast czytać fałszywe opinie na forach. Wizytę oczywiście proponuję samodzielną bez obstawy grupy inwest.
    • oskarro70 Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 20.03.18, 13:48
     Mieszkam na Sokratesa 11B. Jestem bardzo zadowolony mieszkaniem i lokalizacją. Może i mało Home Invest mają opinii, ale nie wszystkim chce się wypowiadać na temat mieszkań i dewelopera. Czasami ludzie po cichu mieszkają, są zadowoleni i tyle. Przypadkiem trafiłem na ten forum i aż zachciało mi się napisać, chociaż z reguły tego nie robię. Jestem bardzo zadowolony ze swojego mieszkania które właśnie się mieści w zrealizowanej inwestycji Home Invest i ze swojej strony polecam w 100% tego dewelopera!
  • blazej.olig Re: Grupa Inwest - jakie opinie? 16.04.18, 13:54
   Mieszkanie na szklanych domów odebraliśmy, z inspektorem i poza małymi rysami na szybach oraz brzydko osadzonym włącznikiem światła, większych uwag nie ma. Jak dla mnie współpraca przez cały czas wzorowa - na stronie na bieżąco informują o stanie realizacji na budowie, zmiany lokatorskie uwzględniono i wprowadzono tak jak chcieliśmy. Jestem zadowolony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka