Dodaj do ulubionych

kredyt w BPH PBK albo HypoVereinsbank we CHF

IP: 157.25.119.* 29.05.02, 16:02
Zamierzam wziac kredyt we CHF i z tego co sie orientowałam to obydwa ww. banki
oferują niezłe warunki. BPH - 4,65% a HypoVer..- 3,89%. Poczytałam sobie troche
info na forum i widzę,ze walka się toczy właściwie między 2 bankami GE i WBK.
Może macie jakieś doświadczenie w bliższych kontaktach z BPH albo Hypo?
Obserwuj wątek
    • Gość: aki Re: kredyt w BPH PBK albo HypoVereinsbank we CHF IP: 2.3.STABLE* / 10.1.24.* 21.06.02, 14:47
      Ja wzielam kredyt w CHFach jeszcze za czasow samego PBK (poltora roku temu). To
      trzeba im przyznac, ze mieli jak najmniej formalnosci i wymogow. W innych
      bankach zadano odpisow ksiag wieczystych, aktualnych nie starszych niz 3
      miesiace, zyrantow itd. W PBKu wystarczyly "starsze" dokumenty i bez
      poreczycieli a za to z ubezpieczeniem kredytu (czyli troche dodatkowej forsy),
      no i z obciazeniem hipoteki przez bank. Na przyznanie kredytu czekalam ok 2
      tygodni i oprocz tego ze akurat trafil mi sie nie do konca chyba kompetentny
      doradca kredytowy i troche nierozgarniety, to nie mam zastrzezen do dzialan
      samego banku. Oprocentowanie raczej spada niz rosnie,choc akurat kurs CHF
      poszedl w gore, no ale z tym musisz sie liczyc, jesli decydujesz sie na kredyt
      w walucie. Ja ogolnie jestem zadowolona i polecam PBK. Powodzenia w
      poszukiwaniach
      • Gość: grono Re: kredyt w BPH PBK albo HypoVereinsbank we CHF IP: 62.89.76.* 23.06.02, 15:18
        Dowiadywałem się w HVB na temat kredytu oraz w PBK i sprawa wyglada nastepująco.
        HVB nalezy do grupy finansowej, do której należy również PBK. Więc dzwoniąc do
        PBK oferuja nam kredyty w HVB. Jednak na mocy ustawy HVB będąc bankiem
        hipotecznym możliwe jest wpisanie banku na pierwszym miejscu podczas
        zabezpieczania kredytu czego nie moga robic zwykłe banki. Dlatego
        oprocentowanie jest niższe, choc od 14 czerwca wzrosło do 3,96% w skali roku.
        Nie polecam korzystania z Expandera dlatgo, że wtedy płacićie dodatkowa
        prowizję na rzecz Expandera, choc załątwiacie mniej spraw. Jeżeli ktoś ma
        nieuregulowane wojsko to wtedy w HVB możliwe jest wzięcie poręczyciela. W banku
        millenium oprocentowanie jest 3,92 ( to co pisza w reklamie 3.25 jest prawda ,
        ale tylko wtedy kiedy wkład własny przekraczaa 50%) jak ktos ma nieureglowane
        wojsko to musi sie pożegnać z kredytem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka