Dodaj do ulubionych

Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 19:06
Właśnie poważnie zastanawiam się między osiedlem Derby 5 budowanym na
Białołęce przez Dom-Developement, a inwestycją Wesoła-Urocza budowaną
przez "Wena".
Ceny za metr, dostępne metraże są podobne. Bloki 3-kondygnacje, osiedla
strzeżone.
Różnica jest taka, że Wena buduje blisko lasu, a Derby 5 są na "pustyni",
która powoli zamienia się w wielki plac budowy (na długie lata jak mniemam).

Zalety Derby5:
-sprawdzony developer
-ciut bliżej do centrum
-dwa wielkie centra handlowe niedaleko (Targówek, Marki)
-więcej znajomych tu mieszka

Zalety Wesołej-Uroczej:
-lubię bliskość lasu (czy łatwiej się tam na spacerze zrealksować czy w łep
dostać?)
-teren zabudowany, nie grozi że zamieni się w plac budowy na 10 lat
-ciut bliżej do pracy na Mokotów(ale czy lepszy dojaz? Czy Ostrobramska-
Płowiecka korkuje się bardziej niż Trasa Toruńska - Wisłostrada?)

Jakby ktoś miał jakieś argumenty lub mógł odnieś się do powyższych, będę
wdzięczny za wypowiedz
Obserwuj wątek
    • Gość: Jacek Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.crowley.pl 21.03.05, 08:21
      Witaj, ja kupiłem mieszkanie na sąsiedniej budowie - Laguna Dolcanu. Dojazd ,
      no cóż będą robić skrzyżowanie Marsa-Grochowska będzie lepszy dojazd do mostu a
      zawsze możesz podjechać 2 km do pociągu w Rembertowie, tam w pociąg i już po 20
      min jesteś w centrum :-)
      A tereny są ekstra. Dużo lasów, niedaleko zarąbiasty poligon gdzie można się
      wybrać na rower na cały dzień i ludzia nie spotkać :-)
      A do Geanta na Grochowskiej masz 15min, potem Media Markt itp
      Mi się osobiście na Tarchominie/Białołęce nie podoba.

Ile za m2 ? W Lagunie 3190

Pozdrawiam
    • Gość: Adam Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.05, 11:49
      Odnośnie śmietników!!!
      Bardzo proszę jeśli komuś nie odpowiadają śmiteniki przy klatce(mam nadzieję że
      wszystkim) o udanie się do biura do Prezesów i powiedzenie o tym, tak jak ja to
      uczyniłem.
      Powiedziano że tylko 2 osobom tom przeszkadza a inni nic n a ten temat nie
      mówią.
      Jeśli już musi być 90 śmietników??? to przy bramach niech zrobią.
      Mieszkańcy odezwijcie się to wam 2 razy w tygodniu pod oknami będą walić.
        • Gość: is Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.wios.warszawa.pl / *.crowley.pl 12.05.05, 11:30
          cześć (może) przyszli sąsiedzi!
          Narazie mam zarezerwowane mieszkanko w 28 segmencie czyli tam gdzie stoją
          narazie baraki! Jeśli macie jakieś informacje dot WENY to proszę o opinię bo
          niedługo ruszy sprzedaż i będę podpisywać umowę! Raczej jestem na tak, ale są
          to oszczedności życia i duuuży kredyt! Wiem o śmietnikach i jestem bardzo na
          nie! Jeśli chodzi o obciążenie gruntu to z moich informacji jest to 160 000 tys
          więc nie tak znowu strasznie jeśli chodzi o ewentualne spłacenie przez
          mieszkańców - nie zakładam tego ale...
          Pytanko:
          Można obejżeć przed kupnem jakieś mieszkanko czy ktoś był?
          Jak wygląda strych ile metrów i czy da się tam zrobić sypialnię?
          czy ktoś się pytał o kominki (powiedzieli że trzeba by zrobić osobny komin)
          więc się da tylko za ile?
          czy w umowie jest wyszczególniona również własność do strychu i czy nie ma
          ukrytych kosztów strychu - tzn. czy np. jednak nie trzeba za niego płacić?
          Pozdrawiam i gratuluję przyszłym lokatorom Uroczej
          • misiekwaw01 Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad 06.06.05, 10:46
            szanowni sasiedzi na 98%
            zdecydowaliśmy sie kupić mieszkanko na uroczej segment 13 Ip.
            1. odpowiadając na wasze apele popieram sprawę smietników 90 smietników to
            bardzo duzo, na podobna ilosc lokali czyli ok 120 wystarczaja 3 x zbiorniki 1,1
            litrów oczyszczane 2 razy w tygodniu, sprawa wywozu i jego czastotliwosć jest
            do załatwienia prtzez jak mniemam przyszłą wspólnotę mieszkaniową .

2. i tu dochodzimy do sedna my prawdopodobnie odbierzemy mieszkanie w kwietniu
            2006 ale juz teraz moim zadnimej jak tylko kilka osób zamieszka powienniście (
            powinniśmy) ząłożyć wspólnotę mieszkaniową
            ponieważ: a/ łatwiej jest zarzadzać i rozliczać koszty
            b/ o wiele łatwiej przy pomocy dobrej firmy administrującej wywierać
            wpływ na developera w sprawie usuwania np. usterek i robienia napraw
            gwarancyjnych

3. mam pytanie dotyczące kolejnego planowanego przez was spotkania na budowie
            chętnie z żoną wpadniemy
            4. i dodatkowe pytanie dotyczące zapisu w umowie z weną dlaczego tam jest
            wpisane domu jednorodzinnego czy to jest związane z tym błędem w pozwoleniu na
            budowę ???

michał
            • Gość: agatab Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.05, 16:24
              to jest zabudowa jednorodzinna!! Moi drodzy kupiliśmy domek a nie mieszkanie
              wedug umowy i stąd ten problem śmietników. mieszkam w domu jednorodzinnym i nie
              wyobrażam sobie dzielić się śmietnikiem z sąsiadem!! Nie zapominajcie, że każdy
              z mieszkańców ma swój śmietnik o który będzie musiał dbać jak nie chcecie żeby
              wam brzydko pachniało! jeśli nie segregujecie śmieci to wypadałoby go raz na
              dwa tygodnie najzwyczajniej w świecie umyć, kupić coś na odkarzenie i po
              sprawie. pomyślcie też sobie co będzie jak mieszkańcy parterów będą chcieli
              krokiem Unii Europejskiej segregować śmieci, postawią sobie na ogródkach
              kompostowniki i co wtedy??? też będziecie pisać petycje bo muchy latają??
              wolnoć tomku w swoim domku... cha cha albo będą palić śmiecie! (chociaż tego
              chyba teraz nie wolno). Moim zdaniem przydałyby sie pojemniki na makulaturę,
              żeby uniknąć spalania.
              Widziałam w sobotę miejsca na te śmietniki i muszę przyznać, że prezentują się
              bardzo ładnie, z cegły klinkierowej jasnej z ogranicznikami przed wysypywaniem
              i co ważne nie stoja pod samym wejściem do klatki, tylko dzieli ich jeszcze pas
              zieleni.
              Mniej za to podobają mi się przegrody balkonowe!! wykonane są z paskudej plexi
              ze stelarzem z metalu, na balkonach od strony parkingu jest tak duża przerwa
              między balustradą a przegródką, że co szczuplejszy przejdzie do sąsiada bez
              problemu. A taki co ma 190 wzrostu zajrzy w okna sąsiada. Dowiedziałam się od
              kierownika budowy, że ta przegroda kosztowała 1600zł !!! zmieniać to będzie
              można po dogadaniu się z sąsiadem dopiero jak wszyscy odbiorą swoje mieszkania.
              Acha i na miejscu baraków już budują ostatni etap.
              Byłam w swoim mieszkaniu już prawie gotowym. wiszą grzejniki, mieszkanie jest
              już pomalowane,na drzwiach i parapetach jest folia zabezpieczająca przed
              porysowaniem a w łazience będzie wisiał grzejnik - drabinka. Można się już
              umowić na wstępny odbiór, czyli fachowiec, wymiary, za i przeciw.Pozdrawiam
              wszystkich przyszłych sąsiadów (z moim bratem włącznie).
              • Gość: mieszkaniec Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad IP: *.chello.pl 06.06.05, 20:00
                Sąsiedzie zapomniałeś wspomnieć,że zabudowa jest jednorodzinna ale metraż tej
                zabudowy znacznie mniejszy. Te wszystkie narzędzia do mycia śmietnika
                przechowywałbyś w swoim wielkim jednorodzinnym salonie.
                Jesteśmy z żoną zwolennikami wspólnych śmietników i nic nie będziemy myć ani
                dezynfekować. pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
                • misiekwaw01 Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad 06.06.05, 21:21
                  Szanowni Sąsiedzi
                  byliśmy dzisiaj z żonką w wenie i dostaliśmy wszystkie papiery jestesmy
                  zdecydowani pomimo mankamentów

1. jestem za wspólnymi śmietnikami ale uzyskaliśmy taką odpowiedź w wenie i u
                  p. andrzeja na budowie niestety a/ architekt sie nie zgodził b/ nie ma
                  możliwości zgodnie z prawem budowlanympostawić gdzieś śmietnika zbiorczego co
                  dziwniejsze dla mnie małe kosze mogą stać pod oknami a oni mówią że nie można
                  postawić gdzieś zbiorczego ( dla mnie bardzo dziwne) no cóż. ewentualnie można
                  sie dogadać z sąsiadami z jednego segmentu i stawiać tylko 1 pojemnik na 3
                  mieszkania też starczy ale i tak 90 pojemników to poroniony pomysł na tak małej
                  powierzchni takie jest moje zdanie

2. mieliśmy już kontakt wczesniej ze sławetnym p. architektem czy ktoś już
                  zamawiał u niego zmianę aranżacji np. wywalenie ścianki pomiędzy kuchnią a
                  pokojem ??? bo dał bym wszystkie pieniądze komuś innemu byle on nie zarobił ten
                  facet to masakra - ma pretensje że człowiek i tak musi u niego zamówić zgodę na
                  zmiany w projekcie a on za to kasuje kasę.

3. Pytanie czy ktoś już jakoś przeforsował albo ćwiczył zmianę ścianek u innego
                  architekta tylko z jego parafą ile to kosztuje ???

4. Co sądzicie o fakcie że nie bedzie gazu w kuchni tylko w łazience przecież
                  to absurd ??? że nie można zamówić sobie np dodatkowego złącza w kuchni ??/
                  przecież to tylko z 1-1,5 matra rurki i odpowiednia umowa z gazownią na dwa
                  urzadzenia ???

5. ostatnie pytanie jesli można to kiedy spotkanie nastepne planujecie i czy
                  jest ktoś z segmentu 13.....

michał
                • Gość: Agata.B Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.05, 12:25
                  Okien w swoim mieszkaniu też nie będziecie myć??? No tak przecież do tego
                  potrzeba całej masy narzędzi!!! Współczuję...gdzie Wy to wszystko pomieścicie??

Przecież to nie będą kontenery, tylko małe plastikowe, zamykane śmietniki!
                  jakim cudem chcecie tam pomieścić śmieci 3 rodzin??!! jeden taki pojemnik
                  zmieści góra 6-8 worków 35 litrowych. Jesli więc wyżucamy 1 worek śmieci
                  dziennnie to starczy akurat na tydzień. Skąd wiecie, że śmieciara będzie
                  jeżdzić 2 razy w tygodniu? To chyba zależy od tego jaką podpiszemy umowę?

Mieszkańcu kto Twoim zdaniem powinien myć te pojemniki?? niezależnie od tego
                  czy będą duże czy małe?? Kogo to obowiązek?? Widzę, że od utrzymania pożądku
                  na osiedlu umywasz ręce.... Pozdrowienia
                    • Gość: Agata.B Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.05, 00:01
                      Oj widzę,że nie lubisz brudnej roboty... ale ok taka osoba też się przyda na
                      osiedlu. Chyba upoważnimy Cię do wyboru dozorcy.
                      Zrozum wreszcie, że ten śmietnik będzie należał do Ciebie, kupiłeś go razem z
                      mieszkaniem podobnie jak okna i drzwi. Nie sądzę więc, żeby dozorca chętnie
                      odkurzał w Twoim mieszkaniu lub kosił trawę w Twoim ogródku. No chyba, że mu za
                      to zapłacisz. Pamiętaj Twój utytłany śmietnik będzie świadczył żle o Tobie a
                      nie o kiepskim dozorcy. W każdym razie rozumiem Wasz ból, lepiej postawić
                      wielki cuchnący kontener, którego nie ma jak odświerzyć i obwiniać za to ciecia!
                      Co to odśnierzania i zamiatania to oczywiście w miarę możliwości chętnie
                      pomogę...
                      A wracając do smietników to dla pocieszenia dodam, że będziemy dostawać do nich
                      duże foliowe worki i to jakby wyjaśnia sprawę częstego odświerzania i
                      dezynfekcji...
                      Zainicjujcie jakieś spotkanie na budowie, chętnie pospieram się na żywo.
                      Do zobaczenia
                      • misiekwaw01 Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad 08.06.05, 09:32
                        Szanowni Sąsiedzi już coraz bliżej przyszli...

prostując pewne aspekty moich wczesniejszych dywagacji pragnę stwierdzić:

1. w sprawie śmietników - niestety mam pewne doświadczenia i mogę je
                        udokumentować więc śmiem twierdzić iż:
                        a/ śmietnik wspólny jest praktyczniejszy i tańszyw eksploatacji
                        b/ śmietniki indywidualne maja taka zaletę iż bedzie od razu widać kto nie dba
                        o swoje a to też ma swoją zaletę
                        c/ jestem zwolennikiem porzadku jednak trzeba decydować z rozsądkiem ponieważ
                        za wszystko bedzie odpowiedała wspólnota mieszkaniowa i to my wszysscy bedziemy
                        potem przez jak mnienam conajmniej kilkanście lat ponosili koszty wywozu śmieci

jesli mogę zadać pytanie to jak sadzicie jak będą bo juz stoją widziałem
                        smietniki indywidualne to gdzie będziecie skłądować tzw. gabaryty??? bo trzeba
                        będzie co jakiś czas gdzieś postawić duży kontener ??? to na czyim miejscu
                        parkingowym???

Kończąc dyskusję dotyczącą śmietników sadzę iż nie przeforsujemy postawienia
                        wspólnego (tańszy w eksploatacji) jednak indywidualne to nie jest złe
                        rozwiązanie i można by wtedy podpisać umowy indywidualnie albo zbiorowo cąłą
                        wspólnota np. z jedną firmą. Jednak jedyne co mi się niepodoba w tej sprawie to
                        to że tych 90 śmietników będzie stało na małym terenie co dla mnie jest
                        absurdem nie mogli zaprojektować np. 2 wiekszych ale to jest wina architekta że
                        nie myśli.
                        A i jeszcze jedno pamietajcie ze bedziemy mieli w narożniku wydzielony teren
                        pod handel i usługi a oni gdzie będą mieli pojemniki ??? koło okna sąsiadów
                        przy brata Alberta bo sklepik na pewno nie bedzie miał małego 120 litrowego
                        pojemnika.

2. sprawa 2 jesteśmy na etapie załatwiania kredytu czy ktos załatwioał w
                        MBanku ??? jakie mają podejscie do tej sławetnej Hipoteki??? ktos wie???

3. Kilka uwag do rachitekta--- rozmawiała moja żonka z nim wczoraj za samo
                        przyklepanie gotowego projektu aranżacji wnetrza chce 200PLN za podpis i
                        pieczątkę a za cały projekt 800-xxxxx. My zdecydowaliśmy ze zrobimy sobie kilka
                        zmian w ustawieniu ścianek ale u swojego znajomego architekta a przebolejemy te
                        200pln. byle tylko nie mieć z tym gościem dłuższego niż 5 minut kontaktu. Ten
                        facet poprostu mnie denerwuje co ciekawe ... na zakończenie rozmowy
                        powiedział .. bo wie pani ja to mam prawa autorskie do tego projektu co oznacza
                        i tak do mnie przyjdziesz i zapłacisz... dla mnie to starsznie dziwne u
                        większości developerów stawiasz ścianki działowe jak chcesz ...

Jak bedę wiedział ile mnie ten projekt bedzie kosztował u znajomego i co z ato
                        dostane to wam napiszę ale już kiedyś byliśmy u niego i jest naprawdę rozsądnym
                        i kontaktowym człowiekiem z rzetelnym podejściem do zleceniodawcy a nie tak jak
                        p. architekt z Weny.

4. po przeczytaniu uwag na temat osłon na balkonach śmiem twierdzić: nie po to
                        przeprowadzam się do kameralnego osiedla żeby nie znać sąsiadów więc mi to nie
                        przeszkadza że kawałek mojego balkonu bedzie widział sąsiad z za ściany bo i
                        tak zamierzam go poznać i się zaprzyjaźnić bo to jest bardzo ważne by żyć w
                        miłej atmosferze . Jedyne co mi sie nie podoba to ze takie rozwiązanie jest
                        mało estetyczne.

5. Jesli chodzi o aspekty prawne to powiem że w umowie jest napisane iż wena
                        bedzie administrowała osiedlem do zakończenia budowy i będzie to do oddania
                        ostatniego mieszkania. Jeśli chodzi o wspólnotę to służę pomoca jestem jest
                        rewelacyjne rozwiązanie pod warunkiem że chce się słuchać ludzi o innych
                        poglądach i ustalać wsólnie dogodną drogę dla wszyskich. Od momentu zawiązania
                        wspólnoty przejmuje ona funkcję decyzyjną a to kto co i jak bedzie robił zależy
                        tylko od nas i to tak jest że jak bedziemy chcieli to firma sprzatająca czy
                        dozorca na etacie wtedy decydujemy co sptrzataja co nie co myją i czy kupujemy
                        worki czy nie itd. czy urzadzamy piaskownicę jakie krzaki sadzimy naterenie
                        wspólnym itditd..... a przedewszystkim trzeba wybrać dobrego administratora.

pozdrawiam
                        Michał
                        ps. do ew. spotkania na budowie --- tylko kiedy ???/
                        • Gość: Mieszkaniec Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad IP: *.chello.pl 08.06.05, 22:53
                          Fajne opowiadanko napisałeś. Ja też słyszałem że w rogu 2 bloków mają być
                          jakieś usługi tylko prezesi jeszcze do końca nie wiedzieli jakie,ale chyba
                          sklep, albo przychodnia.
                          Jeśli chodzi o administrowanie to do zakończenia całej budowy będzie to robiła
                          Wena za jakieś ok.160zł miesięcznie, ciekawe od jakiego momentu będzie się
                          płacić, mam nadzieję że jak najpóżniej.
                          Jeśli chodzi o kredyt to pewny jest PKO BP,w innych podobno nie ma szans dostać.
                          Powodzenia
                        • Gość: Agata.B Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.05, 23:49
                          Witam. Odpowiem na pytanie odnośnie tzw. gabarytów.
                          Od paru lat miasto Wesoła (teraz dzielnica), stawia co jakiś czas w różnych
                          miejscach kilka kontenerów przeznaczonych do tego typu rzeczy. Teraz stoi taki
                          koło mojego domu i jutro go zabierają. Z reguły jesteśmy o tym informowani
                          poprzez ulotki, ile, w których miejscach i przez jaki czas będą takie kontenery
                          stały. Najczęściej robią taką akcję na wiosnę, żeby uniknąć zaśmiecania lasu.
                          Sporo osób robi wtedy porządki w garażach, strychach i na podwórkach. Pozbywają
                          się w ten sposób niepotrzebnych gratów za darmo.

Chciałabym podkreślić, że wywóz śmieci mamy wliczony w czynsz więc raczej nie
                          ma znaczenia "tańszy w eksploatacji" skoro i tak nie zaoszczędzimy. Chyba, że
                          nam podwyższą, ale nie sądzę bo na osiedlu "akacjowa" w Starej Miłosnej jest
                          stały już od 3 lat albo dłużej.

Na osiedlu będzie i przychodnia i jeden punkt usługowy. Przychodnia na bank bo
                          chociaz jeszcze fundamenty nie stoja to juz szykuja sie do przeprowadzki ze
                          starego miejsca. Przychodnia państwowa- nie prywatna.

Co do przegródek na balkonach to mi też głównie nie odpowiada ich wygląd, nawet
                          powiedziałabym, że mnie wkurza! A co do sąsiadów to życzę Ci żebyś trafił na
                          takich o jakich myslisz, bo z tym różnie bywa...
                          • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad 09.06.05, 10:41
                            > Na osiedlu będzie i przychodnia i jeden punkt usługowy. Przychodnia na bank
                            bo
                            > chociaz jeszcze fundamenty nie stoja to juz szykuja sie do przeprowadzki ze
                            > starego miejsca. Przychodnia państwowa- nie prywatna.
                            Jak to przychodnia?? A niby czemu?? Mam nadzieję, że ta przychodnia będzie nam
                            płacić czynsz (nam, czyli naszej wspólnocie mieszkaniowej) za zajmowany teren.
                            A jaki punkt usługowy. GDZIE???? Przecież tam na nic nie ma miejsca a podobno
                            ma być jeszcze plac zabaw (który mam nadzieję, że na 100% będzie). A tak poza
                            tym, jeżeli to Wena "zaprosiła" na nasz teren tą przychodnię, to te nasze
                            lokale wcale nie będą bezobciążeniowo wyodrębnione, bo będzie na każdym z tych
                            lokali, z uwagi na współwłasność w gruncie, ciążyło to prawo przychodni do
                            zajmowania kawałka naszego terenu.
                            Przychodnia, punkt usługowy - kto w ogóle wymyślił????
                            Chyba muszę poważnie porozmawiać z kierownikiem i z Weną bo to jest jakiś
                            nonsens.
                            --
                            Agnieszka
                            • misiekwaw01 Re: Osiedle Wesoła-Urocza Nowy sąsiad 09.06.05, 11:22
                              Szanowna Sasiadko Agnieszko

widzę że mamy podobny pogląd na te sprawy jesli chodzi o placyk zabaw i
                              ławeczkę zeby sobie klapnac jak najdzie nas ochota.
                              jesli chodzi o te usługi to rzeczywiście trzeba sprawdzić czy ten kawałek nie
                              bedzie wyodrebniony z naszej dużej działki i np. nie pozostanie własnością weny
                              z której oni a nie my bedziemy czerpac korzyści a niestety na to sie zanosi....
                              jesli chodzi o administrowanie to powiem otwarcie nie jestem zwolennikiem
                              administrowania osiadlem przez developera bo oni raczej są nastawieni na
                              odbicie sobie dodatkowych ich kosztów w trakcie tego 1 -1,5 roku
                              administrowania.
                              Chciałbym nadmienić iz stawka za samo administrowanie jaka podaliście np.
                              170pln: 53m2 daje 3,21 jest dla mnie jakoś dziwnie wygórowana
                              mam doświadczenie bo jestem w zarzadzie jednej ze wspólnot na marysinie i tam
                              jest 120 lokali i my wychodzimy na kosztach po 1,41 na koniec roku a zaliczki
                              mamy po 1,65 plus 2 zeta na Fundusz remontowy.
                              W przypadku naszego nowego osiedla Fundusz remontowy był by znikomy bądź 0 ale
                              zalecał bym pozostać nawet z funduszen na poziomie np. 20-50 groszy i odkładac
                              na lata przyszłe bo nie wiadomo jakie naprawy czekaja nas po okresie rękojmi
                              czy gawarancji jak zwał tak zwał .

Co prawda nie wiem co w te ich koszty wchodzi bo standard to

1. koszty księgowe i administrowanie my mamy ok 60 gr
                              2. utrzymanie czystości zieleni i zaliczki na wode i prąd część wspólna po
                              kolei 30-20 groszy co daje 50
                              3. ubezpieczenie 6 groszy
                              4. awarie konserwacje naprawy 30 gr
                              5 usł. bankowe 3 gr
                              6 zakupy materiałów 11 gr
                              7. przeglądy obligatoryjne raz do roku gaz i wentylacja to obowiązek 5 groszy

Sądzę wieć że nawet jesli była by zaliczka 2 zeta to chyba by było ok
                              ale 3 ,20 to oni chyba chcą tam doliczyc ochronę którą oni muszą na budowie
                              utrzymywać naszym kosztem. czyli widzicie zawsze jest jakiś myk....

Bo inwestor ma obowiazek ubezpieczyć i odpowiednio zabezpieczyć plac budowy....
                              a takim placem bedzie nasz teren do wydania ostatnich kluczy ....

Nadmieniam iż każde koszty trzeba wyliczyć dla konkretnego przypadku jednak już
                              widzę gołym okiem ze jest jakoś drogawo bo nawet jak w wenie jest wiecej
                              parkingów i terenów zielonych to u nas jest tego mniej ale wiecej wydajemy na
                              konserwacje wiec powinno być podobnie itd...

jestem zwolennikiem zewnętrznej firmy administrującej nie za dużej nie za małej
                              o jakiejś dobrej renomie na rynku nie wszysko to co tanie jest dobre i to co
                              duże też nie. Takimi właśnie aspektami kierowaliśmy sie wybierając naszą obecną
                              firme administrująca i ja powien osobiście nie mam im nic do zarzucenia.
                              Jednak zawsze trafią sie ludzie którym np. coś nie odpowiada bo przez 30 lat
                              był syf a teraz jest porzadek.
                              sprawa jest taka żeby wiedzieć co można od kogo wymagać i dostać usługę
                              odpowiednią do zapłaty jaką sie daje.

michał

• Gość: xxx Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.acn.waw.pl 12.05.05, 19:00
        http://www.mieszkania.tabelaofert.pl/index.php?https://forum.gazeta.pl/forum/73,46481,1540823.html?f=106&w=21623266&a=23817664&rep=1str_id=1028&s%5B%5D=u**mia&s%5B%5D=s**mia**eq**1&s%5B%5D=u**dzi&s%5B%5D=s**dzi**eq**15&s%5B%5D=u**cen&s__cen__gt%5B%5D=&s__cen__lt%5B%5D=&s%5B%5D=u**cem&s__cem__gt%5B%5D=&s__cem__lt%5B%5D=&s%5B%5D=u**pok&s__pok__gt%5B%5D=&s__pok__lt%5B%5D=&s%5B%5D=u**pow&s__pow__gt%5B%5D=&s__pow__lt%5B%5D=&s__txt__lk%5B%5D=&dziedzina=szybkie%A0szukaniehttp://www.mieszkania.tabelaofert.pl/index.php?https://forum.gazeta.pl/forum/73,46481,1540823.html?f=106&w=21623266&a=23817664&rep=1str_id=1028&s%5B%5D=u**mia&s%5B%5D=s**mia**eq**1&s%5B%5D=u**dzi&s%5B%5D=s**dzi**eq**15&s%5B%5D=u**cen&s__cen__gt%5B%5D=&s__cen__lt%5B%5D=&s%5B%5D=u**cem&s__cem__gt%5B%5D=&s__cem__lt%5B%5D=&s%5B%5D=u**pok&s__pok__gt%5B%5D=&s__pok__lt%5B%5D=&s%5B%5D=u**pow&s__pow__gt%5B%5D=&s__pow__lt%5B%5D=&s__txt__lk%5B%5D=&dziedzina=szybkie%A0szukanie
    • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 13.05.05, 11:39
      Witam!! Też kupiliśmy z Mężem mieszkanie w Wesołej róg Uroczej i Lenina/Brata
      Alberta:) i baaardzo się cieszymy.
      Mam pytanie odnośnie tych mieszkań na 2 piętrze - niby czemu strych ma należeć
      do ich mieszkańców?? Z tego, co wiem jest raczej wspólny. Zresztą w sumie z
      tego, co widziałam, to te strychy są bardzo niskie, więc i tak pożytku z nich
      żadnego. Acha - i tam zapewne będą miały "nawrotkę" wszystkie instalacje (woda,
      gaz), więc przy inspekcjach, tfu-tfu awariach itp. panowie technicy będą się
      musieli wbić do tych mieszkań, żeby wejść na strych i wszystko posprawdzać.
      Ale przyznaję, że te strychy mnie lekko zastanawiają...
      --
      Agnieszka
        • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 13.05.05, 18:57
          Ej no dobra - niech sobie wejścia będą na 2 piętrze - z klatki szczerze mówiąc
          nie dałoby się zrobić tam raczej wejścia. Ale również szczerze wątpię, czy
          zapłacili za to cokolwiek więcej ponad standardowe 168 tysi, więc niby czemu ma
          to być wyłącznie osób z 2 piętra? Ale w sumie nieważne - z przyczyn
          technicznych i tak mi wszystko jedno. A tak w ogóle to z których jesteście
          mieszkan i segmentów? Na kiedy macie termin? Ja mam 1 piętro w segmencie 21
          termin 31 lipiec.
          --
          Agnieszka
            • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 14.05.05, 11:42
              Owszem zdzierżę:) W sumie tak jak powiedziałm to mi wszystko jedno, tylko mnie
              to zastanawiało co z tymi strychmai... i tyle:) Naprawdę nie miałam żadnych
              złych zamiarów - luzik. A ogródki... cóż... zapewne będę im zazdrościć jak
              dobiegnie do mioch nozdrzy przyjemny zapaszek grilla, ale cóż... Już tak
              pokochałam swoje mieszkanko, choć zamieszkam w nim dopiero za kilka miesięcy,
              że nie zamieniłabym go na żadne inne - ani ze strychem, ani z ogródkiem:)
              A teraz z kwestii poważnych - to jak w końcu jest z tymi śmietnikami?? Może jak
              ktoś będzie na budowie, to niech spyta kierownika i rzuci to na forum - OK?? Bo
              w sumie mieć te śmietniki tak pod oknem i klatką to średnio fajnie:( No chyba,
              że faktycznie są takie przepisy.
              Jak ktoś wie, to porszę niech napisze!
              Pozdrawiam sąsiadów!!
              --
              Agnieszka
    • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 17.05.05, 12:11
      Witam sąsiadów!!Mam propozycję - może byśmy się umówili gdzieś w realu,
      spotkali, poznali itp.? Bo już nie mogę się doczekać:)
      A tak poza tym to zorganizowani w większą grupę moglibyśmy pojechać na budowę
      wypytać o wszystko kierownika budowy i do biura zrobić coś z tymi śmietnikami!!
      Także jakbyśmy poszli razem do tego samego notariusza to moglibyśmy wytargować
      od niego niższą cenę. Sąsiedzi!!!Odezwijcie się!!!A jak nas się więcej zbierze
      to umówimy się na budowie i obmyślimy dalszy plan działania. Co Wy na to??
      --
      Agnieszka
        • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 17.05.05, 14:49
          A na kiedy macie odbiór?? Z którego jesteście etapu?? A z niektórymi akcjami
          niestety nie możemy czekać bo już na koniec maja (choć będzie na bank lekki
          poślizg) jest oddanie I etapu. Ja mam mieszkanie z III etapu - na koniec lipca.
          A szczerze mówiąc nie musimy od razu robić niewiadomo czego. Najpierw możemy
          się po prostu poznać:) W końcu czeka nas jeszcze wiele lat razem:)))))
          --
          Agnieszka
            • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 17.05.05, 15:08
              To nie za wesoło (choć w Wesołej:))
              A tak z innej beczki - nie wiecie kiedy w III etapie planują lać szlichtę?? Bo
              jak ostatnio byłam to była już rozprowadzona hydraulika, więc w sumie raczej
              powinni ta podłogę robić jakoś niedługo. Jakbyście mieli jakies zdjęcia to
              proszę też wrzucajcie na forum!!
              --
              Agnieszka
                • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 17.05.05, 15:33
                  Ooooo...! A to warto wiedzieć. Chyba muszę znowu się tam wybrać. Najlepiej z
                  Mężem bo może z racji mojej płci nie traktują mnie poważnie panowie z budowy i
                  wszystkiego mi nie mówią dokładnie . Hmm... I chyba do biura też się wybiorę.
                  Dzięki za info.
                  --
                  Agnieszka
                    • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 17.05.05, 15:57
                      Kobieta ze mnie duża - mam 180 cm wzrostu - niestety panowie wychodzą po prostu
                      z założenia, że się nie znam (częściowosłusznego - bo nie na wszystkim się
                      znam), ale nie muszą do mnie mówić jak do głupka i kompletnego laika.
                      A tak swoją drogą to Ci panowie ostro mnie bawią. Jeszcze niedawno jak
                      pojechałam na budowę zobaczyć co się dzieje około 16.00 to już nikogo nie było
                      oprócz ochroniarza - powiedział mi, że panowie na budowie pracują tylko do
                      15.00. Ostatnio byłam tam przejazdem po 19.00 i jeszcze widziałam jak się
                      uwiają - terminy gonią to i skończyła się praca jak pan prezes w biurze:)
                      Układali kostkę pod pierwszym blokiem.
                      --
                      Agnieszka
                        • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 18.05.05, 11:49
                          Co do internetu to widziałam tam już studzienki TPsy - więc jakby co to do
                          neostrady się podłączysz. Niestety co do innych form internetu oraz kablówki
                          też nic nie wiem. Może trzeba sprawdzić na www operatorów kablówki dokąd mają
                          dociągniętą sieć. Jeśli do naszej okolicy nie mają to może w porozumieniu z
                          sąsiadami z Dolcanu byśmy się zgłosili (żeby było więcej klientów) by do nas
                          dociągnęli kabel.
                          --
                          Agnieszka
                          • Gość: Marti Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: 212.160.172.* 20.05.05, 10:08
                            Witam,
                            Jestem nowy na forum, chociaż nie jestem nowy na budowie WENY :)
                            Postaram się odpowiedzieć na parę pytań, które zapamiętałem z czytania.
                            - Zmiany w ścianach działowych mieszkania.
                            Trzeba się zgłosić do architekta lub mieć plany już gotowe, rozrysowane jakby
                            to zrobił architekt. Obiło mi się o uszy, że trzeba mieć jednak i tak podpisane
                            przez tego konkretnego architekta. U gościa byłem, i jak dla mnie, wydaje mi
                            się lekko obleśny. Taki cwaniaczek, japiszon, który tylko patrzy jakby tu
                            pieniądze wyrwać. Niestety zapłaciłem mu aż 650 PLN za zmianę projektu, a
                            zmieniałem tylko ściankę w kuchni i zlikwidowałem te ścianki co na szafy
                            wnękowe były. Oczywiście cała sprawa odbyła się bezgotówkowo. Teraz myślę, że
                            dałem się naciągnąć. Swoją drogą to on chyba specjalnie te ściany takie ukośne
                            zrobił. :)
                            - Strych na drugim piętrze
                            Tak można sobie zrobić tam sypialnie. Teraz jest finalizowana akcja docieplania
                            poddasza przez firmę WENA. Szczerze mówiąc, ich prace wychodzą drogo, albo
                            nawet bardzo drogo. Znalazłem firmę, która szacunkowo zrobi to za 1/3 ceny. Po
                            przedstawieniu tego kierownikowi budowy, obniżyli mi cenę o 3000 PLN. :) Biorąc
                            pod uwagę ichniejszą gwarancję, brak zachodu, brak bałaganu, zgodziłem się na
                            warunki. Na strych wchodzi się z mieszkań na drugim piętrze i inni nie mają
                            dostępu. Nie ma żadnych ukrytych kosztów. Jest opcja, niedawno zaproponowana,
                            docieplenia antresoli i zrobienia z niej ala pomieszczenia mieszkalnego.
                            Słyszałem nawet, że ktoś zażyczył sobie podciągnięcie tam kanalizacji, wody i
                            kablówki. Będzie niezła sypialnia. ;p
                            - Śmietniki
                            Jestem ANTY i znowu się dziwię co ten architekt tam wymyślił. Trzeba się
                            spotkać i sprawę omówić, bo na forum nic nie zdziałamy.
                            - Piec gazowy
                            Piec gazowy, co prawda, nie jest najlepszy jaki występuje na rynku, ale jest
                            bardzo przyzwoity. Są to piece firmy Viessmann typu Vitopend 100 ze sprawnością
                            (chyba) 94%, bez zbiornika na wodę. Chciałem zamienić go na piec kondensacyjny,
                            ale różniącą w cenie jest rzędu 8000 PLN, to zwątpiłem. :) Powiedziano mi
                            również, że co 10 lat trzeba piec wymieniać, więc kupię lepszy za 10 lat :)
                            Interesowałem się również sterowaniem do pieca gazowego. Trzeba to załatwić
                            samemu. Takie zdalne urządzonko, co kontroluje temperaturę i ma programy
                            tematyczne ;-p , kosztuje około 250 PLN i trzeba od pieca do np. pokoju
                            przeciągnąć kabelek.
                            - Opinia o WENIE
                            Dobre wrażenie zrobił na mnie kierownik budowy. Widać że facet zna się na tym
                            co robi.
                            Kiepsko wypada biuro WENY w Starej Miłosnej. Jakoś te panie tam nie wiedzą z
                            czyich pieniędzy się utrzymują. Dodatkowo godziny otwarcia do 15:30! Dla mnie,
                            godziny otwarcia mogłyby być w następne pełne zaćmienie Słońca w Polsce (które
                            będzie za ponad 200 lat) i ten sam efekt byłby dla mnie. Jeszcze w tamtym roku
                            były dyżury we wtorki. Teraz już ich nie ma. :-/
                            Słyszałem że ludzie ze Starej Miłosny chwalą sobie wykonanie prac przez WENĘ.
                            Nie widziałem tam jednak żadnych śmietników przed klatkami!!!

Proponuję spiknięcie się kliki uroczańskiej ;-p i omówienie nurtujących nas
                            spraw. czekam na kontakty od Was na adresie JAMBEDEatWPkropkaPL (żeby te
                            spamery nie namierzyły :)) W dniach 21-28.05 nie ma mnie w Wawie. Jakbyście
                            chcieli się spotkać np. 29.05 przy budowie na rozmowę byłoby fajnie. Widzę, że
                            nie jest to sobota, więc nasi budowlańcy nie pracują, ale zapoznać się i
                            pogadać zawsze można. Czekam na maile. Odpowiem na nie pewnie dopiero w sobotę
                            28.05

Pozdrawiam serdecznie
                            • Gość: Jacek Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.crowley.pl 20.05.05, 10:52
                              Witam sąsiadów,
                              co do ścianek to niech Was nie robią w balona. Jeśli sa to ścianki działowe to
                              po co architekt do tego? Tak jest przynajmniej u nas w Lagunie. Ścianki są
                              przestawiane bezproblemowo, wystarczy się dogadac na budowie.

>Znalazłem firmę, która szacunkowo zrobi to za 1/3 ceny. Po
                              przedstawieniu tego kierownikowi budowy, obniżyli mi cenę o 3000 PLN. :)

sorry to ile Ci biorą za całość ocieplenia???? jakiś kosmos chyba

Pozdrawiam
    • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 20.05.05, 18:33
      Witajcie sąsiedzi!!!
      Mój Mąż był dziś na budowie i oto co widział:
      Przed budynkiem pierwszym kończą już kostkę i robią wjazd (nawet powyrywali te
      drzewa co tam rosły);
      Budynek drugi - robią już elewację;
      Budynek trzeci - są wstawione luksfery na korytarzach (nie wiem niestety co ze
      szlichtą - czy już wylali);

Pomysł, żeby się spiknąć 29 maja, popieram i na 99% mówię, że się pojawimy z
      Mężem. Weźmiemy aparat, zrobimy parę zdjęć - jak się uda - wrzucę je na forum
      (bo jeszcze nie wiem, czy umiem to zrobić:-))
      Pozdrawiam!!
      --
      Agnieszka
    • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 29.05.05, 21:38
      Witam Sąsiadów!! Szczególnie serdecznie Sąsiadów, którzy stawili się się dziś
      na spotkaniu:)
      Graża - jak zawieziesz tą naszą petycję do Weny, to napisz proszę koniecznie na
      forum jak zareagowali i tak ogólnie co Ci na to powiedzieli... Tak w ogóle, to
      dzięki wielkie, że się (i nas) tak zorganizowałaś w sprawie tych śmietników:)
      A do wszystkich pozostałych forumowiczów - niestety na spotakniu stawiło się
      nas dość mało, więc na petycji siłą rzeczy jest mało podpisów... Postarajcie
      się jak najszybciej podjechać tam do biura Weny i jeśli popieracie naszą
      inicjatywę zrobienia dwóch dużych śmietników przy bramach zamiast
      dziewięćdziesięciu na wewnętrznym dziedzińcu to też się podpiszcie albo chociaż
      zgłoście im wasze poparcie. Bo to w sumie chyba ważne. Szczególnie dziś (ta
      temperatura...) łatwo sobie wyobrazić jakie atrakcje zapachowe niosłoby ze sobą
      tych 90 śmietników wewnątrz osiedla;-)
      Pozdrawiam gorąco wszystkich!!
      --
      Agnieszka
    • Gość: PawełB Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.05, 10:30
      Jak to możliwe, że nie wpadłem wcześniej na to, iż w internecie
      może być forum na temat kameralnego "mojego" osiedla.
      Dołączam się dzisiaj, postaram się odwiedzać w miarę regularnie.
      Mam mieszkanie w I etapie. Jeżeli chodzi o śmietniki - dlaczego
      uważacie, że ileś tam dużych śmietników będzie mniej śmierdziało
      niż 90 małych, skoro śmieci będzie tyle samo ( a mały śmietnik łatwiej
      szczelnie przykryć) i co mają powiedzieć ludzie z mieszkaniami przy
      bramach wjazdowych?
    • agnieszka_z-d Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 13.06.05, 15:19
      Witam Sąsiadów!!
      Byłam dziś na budowie i oto czego się dowiedziałam:
      1. Ten teren co ma tam być punkt usługowy, czy przychodnia, czy cośtam innego,
      to jest w rogu i ten teren po prostu zostawiła sobie na własność Wena. Więc my
      nie mamy nic do gadania.
      2. Placyk zabaw na 100% będzie i będą go robić panowie budujący osiedle.
      3. Ze śmietnikami nie ma szans nic wykombinować - na 100% będzie ich 90 obok
      klatek.
      4. Cały czas nie jest podłączona kanalizacja, bo gmina Wesoła coś się
      opiernicza... Mówią, że mają za małą przepustowość, czy coś takiego, więc nasi
      panowie są gotowi osiedle do kanalizacji podłączyć i czekają na ruch Wesołej.
      5. Zrobiona jest już kosteczka pod pierwszymi trzema budynkami, kończą
      podejścia do klatek, niedługo będą zaczynać ogrodzenie.

W sumie nieźle i całkiem szybko i względnie terminowo (w porównaniu z innymi
      deweloperami) budują.
      To tyle. Jakbyście się dowiedzieli coś nowego to piszcie:)
      Pozdrawiam!!
      --
      Agnieszka
      • Gość: Mieszkaniec Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.chello.pl 13.06.05, 21:20
        Mi się wydaje że przez ostatnie dni wolno coś idzie budowa. Ogródki przy 1
        bloku zaczęli robić ze 2 tygodnie temu i tak zostało, postęp mały. Martwi mnie
        też ,że 1 blok mieli odbierać z tydzień temu,a dzisiaj się dowiedziałem że nikt
        jeszcze tego nie zrobił. W tym też bloku jakiś był straszny hałas i walenie,
        trochę dziwne i ekipy na zewnątrz zero,teren zupełnej budowy, na jakiś miesiąc
        roboty.
        Jeśli z kanalizacją prawda to ulicę wcześniej(koło pływalni), w tych bloczkach
        gdzie dawno już mieszkają ludzie podobno nie mają kanalizacji, ale tylko tak
        słyszałem i że lokale które mają być tam na dole np.stomatolog nie działają z
        tego powodu, gdyż sanepid nie zrobi odbioru lokalu.
        Dajcie znać jeśli wiecie coś więcej,bo nas jesień zastanie.Powodzenia
      • misiekwaw01 Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA 14.06.05, 16:20
        Witam
        w sobotę byliśmy z żonka na budowie gadaliśmy ogladaliśmy
        w zeszłym tygodniu też w kwestii oddania nie wiem czy już maluja klatki w
        oddawanych segmentach ale p. Andrzej psioczył na architekta że stoi juz 2
        tygodnie z malowaniem klatek bo p. architekt nie dał mu spisu kolorów.
        Ha to taka moja mała aluzja w kwestii pana M.
        pozdrawiam
        michał
        ps. juz coraz bliżej kredyciku...
          • misiekwaw01 Pytanka i poszukiwania sąsiadów segment 13... 15.06.05, 09:00
            Witam ponownie,,,,

Jak tam sa jakies nowe wieści ...
            Ciekaw jestem....

1. czy ktos juz ma termin oddania mieszkanka z fazy 1
            2. jak planujecie odbiór .. z własnym inspektorem nadzoru....
            3. czy ktoś robił przeróbki jakies małe przynajmniej układu scianek i jakie
            architekt dał wam propozycje może jakiś przykład by ktos przesłał mamy swoje
            koncepcje ale ciekawi jestesmy co inni architekci proponuja ?

poszukujemy miłych sąsiadów z segmentu 13 ... czy ktos tu jest ??? może jakieś
            spotkanko w realu na budowie ???

michał

• misiekwaw01 Re: Witajcie ponownie Sąsiedzi... sorki poprawione 05.07.05, 10:23
                  Witajcie sąsiedzi już oficjalnie
                  wczoraj podpisaliśmy wszyskie papiery i w wenie i w banku wiec jest git
                  mamy mieszkanko w segmencie 13 czy jest tu nasz sąsiad - sasiadka z parteru i
                  II p. ????

sprawy dot weny....

1. jesli chodzi o okna RU w balkonach trzeba szybko sie decydować jak ktoś chce
                  bo już niedługo bedą je zamawiac koszt jak wspomniałem około 100 pln za szt.

2. jesli chodzi o zmiany elektryczne w wenie jest tam przemiły starszy pan
                  powiedział że jakies drobazgi to gratis a jak coś wiecej to koło 100-200pln.
                  (wg. niego drobiazgi to koło 5 zmian albo małe przesunięcia lub dodanie) no i
                  wiedomo kal np. dodanie p[unktów to potem doliczy wena dodatkowo za montaż
                  jakies 50-60 zł od punktu (to wiedomoć z budowy)

3. projekty poszły tez do naszego architekta i juz bedzie kombinował jak
                  poprzestawiac ścianki aby living i kuchnia była bardziej funkcjonalne

4. buliśmy z rchitektem wczoraj na budowie i ogladał mieszkanko takie jak nasze
                  w innym juz stojącym segmencie i powiedział że dużej rewolucji nie zrobi bo to
                  mała powierzchnia ale cos wymyśli a pozatym poddał juz pod rozwage jeden myk w
                  łazience żeby zmusieć wykonawce do powieszenia kotła gazowego jak najwyżej i
                  jak najbliżej ściany by nie wisiał tak od razu na widoku

5. zastanawiam sie czy nie zamówić do kotła regulatora pokojowego dodatkowo
                  przynajmniej jednego w dużym pokoju tak zeby łatwiej było sterować kotłem ale
                  chyba to zbedny wydatek bedzie jeśli i tak dobre regulacje bedą na grzejnikach.

no to by było na tyle. na razie

pozdrawiam sasiadło i jesli ktoś jest z segmentu 13 niech sie odezwie

kiedy jakies spotkanko na budowie??????

• Gość: PawełB Re: Osiedle Wesoła-Urocza deweloper WENA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 17:09
          > ps. juz coraz bliżej kredyciku...

A gdzie ten kredycik?
          W PKO BP na Korkowej?
          Bo mnie już odrzucili w trzecim banku (hipoteka!) a tego banku
          unikam. Ale pewnie będę musiał, bo już ponad pół roku walczę i nie
          mam już siły. I z tego też powodu przestała mnie jakoś cieszyć
          budowa, choć jestem w I etapie. Chwilowo nie umiem czerpać radości
          z tego, że oddanie budynku juz tak blisko. Wszystkim innym życzę więcej
          radości.

Pozdrawiam wszystkich Uroczan (ładnie to wymyśliłem, nie?)
    • agnieszka_z-d Jakie plany co do zmywarki i łazienki?? 15.06.05, 17:11
      Mam pytanie: na pewno wielu z Was robiło już wstępne lub bardzo konkretne i
      definitywne projekty kuchni. W związku tym ciekawi mnie - czy próbowaliście
      umieścić w tych projektach zmywarkę 60 czy tylko 45?? Czy wchodzi 60 tak, żeby
      otwierając nie zawadzać o uchwyt od piekarnika??
      Bo mi się wydaje, że w "standardowym" układzie kuchni 60 może się zmieścić, ale
      dość opornie (ja dla pewności mam już kupioną 45, bo mi we wstępnym projekcie
      wyszło, że może się niekoniecznie 60 zmieścić, a miałam good price for zmywarę
      45 ).
      Pytam tak w sumie z ciekawości:))
      A tak w ogóle to gdzie zamawiacie swoje kuchnie?? I robicie wannę czy prysznic
      w łazience (wiem, że przystosowanie łazienki do wanny lub prysznica zalezy od
      kondygnacji, ale może robiliście jakieś przeróbki, czy coś).
      Pozdrawiam!!
      --
      Agnieszka
          • misiekwaw01 Re: Nowości.... wiadomości...... teraz nowiny 16.06.05, 14:14
            Szanowni Sąsiedzi

1. odpowiadam my trochę chyba przestawimy ścianki i wtedy wejdzie zmywara 60 i
            kuchenka 60 nie 50.

2. GAZ w Kuchni... ciekawostka rozmawiałem z p. projektant od GAzu z WENy
            powiedział nie ma sprawy nawet po taniosci wynegocjowałem jakieś 100- 200
            złotych za zmiany w projekcie pod warunkiem ze załatwie wszystkie sprawy
            administarcyjne tzn zgodę gazowni na nowe warunki przyłącza i wnioski o zmiany
            zgłoszone do gazowni i gminy po otrzymaniu warunków. Nie ma przepisów mówiących
            że w takiej sytuacji nie moze byc kuchenki gazowej w kuchni.
            licze że jakiś taki koszt zamknie mi się z robocizną w 500-600 złotych.
            niestety nie można sobie takiego zapisu zrobić w umowie zeby to wena wykonała
            pani projektant też sie dziwi że wena nie chce kuchenek w kuchni skoro już ma
            poiece w łazienkach bo łatwiej jest mieć projekt i z czegos rezygnować niż go
            nie mieć >>>

3. pytajcie w wenie o okna rozwierno uchylne w wyjściach na balkon na małych
            pomieszczeniach taki myk sie opłaca koszt niewielki ale wentylacja rewelka my
            zamawiamy mam napisać pismo i nam wycenią sąszę że to bedzie różnica jakież 50
            zeta na oknie balkonowym czyli około 100 zeta z całość do dopłąty ale zobaczymy
            co mi odpowiedza mała sprawa bo tylko inne okucia trzeba zamontować ...

4. kradyt przyklepali mi w PKOBP na korkowej p. Ania i Beata rewelka.... miłe i
            sprawne i szybko załatwiają papiery.

to na razie
            michał
                • misiekwaw01 Re: Nowości.... wiadomości...... teraz nowiny 21.06.05, 07:39
                  Nie radzę robic cos bez odbioru bo zawsze moga powiedzieć że cos ty
                  przestawiłeś zmieniłeś itd. i nie udzielaja gwarancji.
                  a jak cos bedzie nie tak np. popękany tynk na ścianie to sam bedziesz musiał
                  potem łatać ... a tak to oni
                  UWAGA. sprawdzajcie bardzo dobrze okna bo jak byłem ostatnio na wycieczce w
                  segmencie 10 to strasznie zniszczone były framugi okienne i uszczelki.
                  powgniatane framugi z odpryskami i uszczelki poprzecinane i brakujące
                  fragmentami.

pozdrawiam
                  Michał
                  • Gość: Aga Re: Nowości.... wiadomości...... teraz nowiny IP: 193.192.172.* 21.06.05, 08:38
                    Dzięki Michał :-)Wszystko doszło.

I teraz tylko decyzja - Wesoła i Wena czy Targówek i Agro-man...
                    W Wenie poinformowali mnie że mogę liczyć na mieszkanie dopiero w kwietniu
                    2006. Trochę długo musiałabym czekać, ale może warto...? Zostały tylko
                    mieszkania na parterze, którego wcześniej nie brałam pod uwagę, ale ogródek i
                    fakt że osiedle ma być strzeżone chyba zrekompensowałby mi ten minus...

tak czy inaczej dziękuję za pomoc i maile ze skanami!

Pozdrawiam,
                    aga

• Gość: Przed decyzją... Agnieszko ... IP: *.acn.waw.pl 21.06.05, 10:36
                      dodzwonić sie do biura sposób !!! Zawsze nam się to udaje między 8.30 - 15.30
                      tylko trzeba poczekać kilka sygnałów. Na stronę rzeczywiście nie ma co liczyć,
                      ale nie ma się co sugerować ich poprzednią inwestycją tylko pojechać zobaczyć
                      nową ... wtedy łatwiej podjąć decyzję. Przecież tam część już jest
                      przygotowywana do odbioru, więc łatwo sobie wyobrazić resztę.

Pozdrawiam
                        • Gość: Aga Re: Agnieszko ... IP: 193.192.172.* 21.06.05, 12:15
                          Dzięki, co racja to racja tylko...własnie wczoraj ktoś zarezerwował ostatnie
                          mieszkanie...:-(((
                          Ale nie tracę nadziei - w przyszłym tygodniu rezerwacje wygasają, nie są
                          wiążące, więc może jednak Wesoła okaże się moim miejscem :-)
                          A dziś, korzystając z rady że lepiej wszystko samemu dokładnie obejrzeć, jadę
                          na Osiedle Lewandów gdzie umówiłam się z Przedstawicielem Agro-mana.
                          Niemniej jednak na Uroczej są tak uroczy ludzie, że miło byłoby jednak
                          zamieszkać w ich sąsiedztwie...:-)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

aga
                              • Gość: aga Re: Agnieszko ... IP: 193.192.172.* 21.06.05, 13:57
                                Ok, moze źle sie wyraziłam - rezerwacje są robione na określony czas. I po jego
                                upływie - w przypadku braku spełnienia określonych kryteriów - zarezerwowane
                                mieszkanie znów ma status wolnego.
                                To miałam na myśli mówiąc że nie są wiążące
                                  • misiekwaw01 Re: Agnieszko ... 22.06.05, 08:28
                                    Odnośnie Agromana i Targówka
                                    mamy znajomych którzy sie tam przeprowadzą i zachwalaja ale powiem prawde dla
                                    mnie lokalizacja ładnego bo jest ładne i dobre osiedla agromana poprostu nie
                                    podoba. Wolę mieszkać w bardziej cywilizowanym otoczeniu a nie przy trasie na
                                    białystok w szczerym polu bez komunikacji. Wybraliśmy Wenę.

Michał segment 13
                                    • misiekwaw01 Re: Agnieszko ... 22.06.05, 10:03
                                      ___ a jak tam z hipoteką

sąsiedzi co tam myslicie o tej hipotece jak tam kiedy bedziecie naciskali wenę
                                      na rozwiązanie tej sytuacji ja tam nie odbiore mieszkania i nie podpisze aktu
                                      notarialnego jesli nie bedzie spłacona ta hipoteka albo jesli tej sprawy nie
                                      załatwią w inny sposób co wy wiecie na ten temat i jakie macie inne informacje
                                      p. ewa powiedziała że działaą ale cos jakoś wolno moim zdaniem....
                                      michał
                                    • Gość: Aga Re: Agnieszko ... IP: 193.192.172.* 22.06.05, 10:16
                                      Śledząc forum i wypowiedzi nt. różnych developerów zauważyłam, że każdy chwali
                                      swój wybór, co jest jak najbardziej zrozumiałe.
                                      Ja póki co mogę chyba pokusić się o obiektywizm. Zawsze mieszkałam zdecydowanie
                                      bliżej centrum, ze świetną komunikacją. Wiem, że chcąc posiadać większe M muszę
                                      wybrac coś na obrzeżach miasta. I szczerze mówiąc czy będzie to Wesoła, czy
                                      Tarchomin, Białołęka albo Wawer - problem z komunikacją zawsze będzie, bo
                                      samochodów nie ubywa, a miasto się rozrasta.
                                      Co do szczerego pola - większą część swojego życia spędziłam na Natolinie.
                                      Kiedy się tam przeprowadziłam z rodzicami nasz blok graniczył z polami i lasem
                                      Kabackim. Co się tam teraz dzieje każdy chyba widzi ;-)

Wesoła jest fajna, jasne! Ale inne miejsca też mają swój urok - nawet jeśli nie
                                      zarezerwowany w nazwie ;-)

• Gość: Agata.B Pospacerować wirtualnie.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 00:20
                                        Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć swojego mieszkania lub nie
                                        mogą zdecydować sie na zakup, polecam stronę internetową www.futryna.pl
                                        można na niej łatwo znaleźć plan naszego mieszkania w kolorze, pospacerować po
                                        nim wirtualnie (wymaga to pewnej wprawy, ale jest do opanowania), oraz wstawić
                                        meble (choć jest ich niewielki wybór,to mają podane wymiary). Wydaje mi się, że
                                        nie można usuwać i przestawiać ścian, ale zabawa całkiem sympatyczna, prawie
                                        jak gra "sims". Polecam!!!

Co do odbioru mieszkań powiem krótko, mimo że mam mieszkanie w 1 etapie to
                                        jakoś nie spieszy mi się do płacenia czynszu za mieszkanie na placu budowy. Bez
                                        ogrodzenia, ochrony, drzewek, trawnika, chodników i placu zabaw? Nie odbieram
                                        kluczy! Jestem cierpliwa i poczekam. Pozdrowienia dla sąsiadów!!!