Dodaj do ulubionych

sm kolonia brzezinki w Zielonce

IP: 195.116.118.* 21.03.05, 11:47
Zastanawiam sie nad kupnem u nich mieszkania...Oczywiscie niezmiernie bylbym
wdzieczny za komentarze, uwagi, doswiadcznia itp. obecnych mieszkancow w
kontaktach z w/w wymieniona spoldzielnia i jej rzetelnosci, ucziwosci,
fachowosci albo braku w/w cech.
Pzdr
Pawel...
Obserwuj wątek
    • Gość: c Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.153.131.* 21.03.05, 11:53
      a w którym to miejscu Zielonki jest? mieszkam tam , ale nie kojarze nazwy.
      • Gość: zainter. Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 195.116.118.* 21.03.05, 12:02
        wyszynskiego 7.. podobno maja nawet tam swoje osiedle.. teraz 2 nowe budynki
        stawiaja...
        • Gość: c Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.153.131.* 21.03.05, 12:35
          Na Wyszyńskiego 7 w Zielonce jest duże osiedle wojskowe z lat 70,80. Częśc
          bloków jest odnowiona. Owszem beda tam stawiane jakies nowe . Przypuszczam , ze
          ten o którym mówisz , to budynek stawiany na miejscu spalonego kasyna. Ktos
          kupił ten kawałek ziemi i ma tam budować ( prywatny inwestor) .Nie wiem czy juz
          buduje , chociaz bylam tam wczoraj to nie zwrociłam uwagi.Ale zerkne w tym
          tygodniu.
    • kubizka1 sm kolonia brzezinki w Zielonce-MY też 28.03.05, 16:45
      Hej, My też powaznie zastanawiamy się nad kupnem tam mieszkania. Kłopot
      tylko,że to pierwsza inwestycja tej spółdzielni i trudno podjać decyzję. Gdyby
      udało sie Panu dowiedzieć czegoś więcej , to chętnie również sie dowiemy:)Sa
      tam fajne mieszkania, z bezpłatnymi balkonami;) Tylko czy nie padnie
      spółdzielnia przed końcem budowy....?
      • Gość: pawel podaje ich www... pewnie i tak to mi wytna.. IP: 195.116.118.* 29.03.05, 14:35
        www.smbrzezinki.webpark.pl to jest ich strona
      • Gość: just07 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce-MY też IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.05, 10:42
        Czy macie jakies informacje dot. sm kolonia brzezinki, czy sa wiarygodni,
        przymierzam sie do kupienia tam mieszkania
      • Gość: martik Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce-MY też IP: *.fastres.net 14.02.08, 21:12
        Witam Was kubizka!pzypadkowo trafilem na te forum i chcialem zapytac
        co zdecydowaliscie w sprawie kupna mieszkania w Zielonce,bo ja
        wlasnie tam kupilem mieszkanie.moj mail-
        marti17087@wp.pl Pozdrawiam.
    • Gość: Marcin Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.116.98.* 11.04.05, 10:54
      Cześć. Czy ktoś z was podpisał już z nimi umowę, ewentualnie jest w trakcie
      podpisywania. Czy można z nimi wynegocjować jakieś zmiany w umowie?
      Niedługo mam zamiar taką umowę podpisać, ale jeszcze się zastanawiam.

Pozdrawiam
      Marcin
      • Gość: just07 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 14:06
        Podpisałes juz ta umowę??,
        • karola19791 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 16.07.05, 15:31
          Witam wszystkich. no i czy w końcu dowiedzieliście się czegoś wiecej na temat
          tej inwestycji i wiarygodności spółdzielni? ja rownież jestem zainteresowana
          kupnem mieszkania tam. Pozdrawiam
          • guska1 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 19.07.05, 11:48
            Witam

Czy wiadomo Wam coś więcej o tej inwestycji, bo ja też zastanawiam się nad
            zakupem tam mieszkania?? Boję się tylko wpakować pieniądze w niewiarygodną
            firmę.
            Czy ktoś z Was podpisał już umowę i wie jak idzie budowa czy trzymaja się
            terminów??
    • guska1 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 21.07.05, 12:19
      podbijam temat
    • guska1 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 27.07.05, 09:54
      Halo czy naprawdę nikt nie podpisał z nimi umowy albo nie interesował się ta
      inwestycją. Może coś z nimi jest faktycznie nie tak ????
      • Gość: kubizka Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.crowley.pl 01.08.05, 20:53
        Kurcze, wszyscy sa zainteresowani, ale nikt nie kupuje. Mają tam super
        mieszkania, ale jakoś starch od takiej nowej firmy. Poza tym otoczenie na
        Wyszyńskiego niespecjalne...
        • Gość: rita Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.05, 17:51
          Interesowałam się do momentu gdy nie poprosiłam o pokazanie mi umowy którą
          miałabym podpisać. Same niedpowiedzenia, w kazdej chwili mogą podnieść cenę z
          metra. Kiedy tam nie poszłam to budowa stoi... max dwóch robotników siedzi i
          nic nie robi, albo wcale ich nie ma. W życiu nie skończą do maja 2006 (I termin
          to listopad 2005!!!!!) Na dodatek to I inwestycja tej spółdzielni, dwa lata
          temu chcieli budować gdzieś w innym miejscu - ale nie wyszło im (tak powiedział
          ich przedstwiciel) No i na dodatek - kto teraz buduje z płyt a nie z cegły???
          Dajcie sobie spokój - ja już dawno dałam.....
          pozdr
          • cuif Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 03.09.05, 13:44
            Myślę że przesadzasz to prawda że to ich pierwsza inwestycja ale rozmawiałem z
            ich wykonawcą który wybudował kilkanaście bloków w Wołominie i kilka w Markach -
            powiedział że spokojnie się wyrobią na wiosnę 2006.
            Poza tym mieszkam dwa bloki dalej i to nie prawda że budowa stoi,kupiłem u nich
            mieszkanie miesiąc temu i od tamtego czasu prawie skończyli pierwszy blok -
            zresztą wystarczy podjechać i zobaczyć.
            Co do ceny to spółdzielnie tak sprzedają mieszkania , chodzi o prawo
            spółdzielcze tzn. cena wynika z ostatecznego rozliczenia inwestycji, ja się
            tego nie boję jakby co to poprostu wystąpie o zwrot kasy.
            Jeżeli chodzi o technologię to budują z płyt prefabrykowanych i bloczków
            silikatowych powiedzieli mi że te płyty to tak samo jak z bloczków tylko
            zamiast wylewać beton w formy do bloczków w fabvryce to ten sam beton leją do
            formy na ścianę przez co ściana jest trwalsza bo każda jest robiona w
            porównywalnych warunkach z tego samego surowca i szybciej sie buduje z tego
            budynek.

Pozdrawiam

• Gość: Jecek Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.05, 14:01
              To prawda że budowa nie stoi, byłem u nich dwa miesiące temu i trochę sie
              obawiałem bo budynki były jeszcze nisko więc umówiłem się z nimi że przyjdę we
              wrześniu, tak więc poszedłem wczoraj i .... dwie osoby stały w kolejce żeby
              podpisać umowy a pierwszy blok jest już na ostatniej kondygnacji, drugi
              natomiast na drugiej.Ich przedstawiciel poinformował mnie że niedługo będą
              wstawiać okna i kłaść dach na pierwszym bloku a ci ludzie którzy montowali i
              murowali ściany na pierwszym bloku przejdą na drugi blok.
              No i ta ich pierwsza umowa faktycznie była trochę "skromna" ale dostałem wzór
              nowej i jest bardzo szczegółowa. Chyba się zdecyduje szczególnie że sporo już
              sprzedali więc pewnie mają pieniądze na budowę.
              Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś informację to proszę o kontakt. mail
              jacek294@op.pl
      • Gość: Sparagas Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 62.111.197.* 09.09.05, 08:57
        Słyszałam, że mają jeszcze wolne mieszkania i zastanawiam się nad kupnem. Czy
        ktoś może powiedzieć, jak to wszystko wygląda i czy jest to wiarygodna
        inwestycja. Nie chciałabym się na czymś naciąć, w końcu ostatnio co jeden
        developer to lepszy. Byłabym wdzięczna za jakieś bliższe info. Nie wiecie
        przypadkiem, kiedy mieszkania będą oddawane?
        • Gość: olga Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.05, 20:38
          a czy Zielonka Was nie przeraża???chodzi mi o odległość do warszawy!chyba rano
          strasznie długo się jedzie do centrum...
          • Gość: as Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.crowley.pl 02.10.05, 17:07
            Mieszkam w Zielonce i powiem, Wam tak. Jeśli chodzi o dojazd, myślę, że nie
            jest najgorzej. Nie wiem czy wybierzecie samochoód, czy tez pociąg bądź
            autobus, ale naprawdę to tylko kwestia przyzwyczajenia. Czasami do centrum
            można dojechać szybciej do centrum, niż z niektórych odległych dzielnic
            Warszawy. A po za tym w mieście mieszka sie bardzo dobrze. Cisza, spokój,
            miasto jest ładne, ludzie w porządku:) To tyle jeśli chodzi o samo otoczenie, a
            to jaka to spółdzielnia, tego nie wiem, już musicie sprawdzić, sami bo jej
            uczciwość i porządne wykonani budynku to podstawa.
            • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 03.12.05, 15:15
              czy ktoś jeszcze podpisał z nimi umowe?
              • Gość: Korin Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 83.9.254.* 06.12.05, 20:05
                Ja podpisałem, po sprawdzeniu kilku rzeczy wydaje się wszystko OK, Konto
                Powiernicze w Banku zgodnie z ostrymi procedurami Prawa Spółdzielczego...
                Zobaczymy jak będzie, budynki stoją, mam już ścianki działowe, zobaczymy jak
                będzie z wykończeniem, instalacjami...
                • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 08.12.05, 19:14
                  my też podpisalismy - w bloku B
                  • korin2 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 11.12.05, 23:09
                    Proszę o zgłaszanie się Sąsiadów na to forum z bloku B i A, może warto wymienić spostrzeżenia, kontakty aby ewentualnie powalczyć o swoje jeśli coś będzie nie tak po odbiorze wymarzonego Mx.... lub wspólnie wypić szampana jeśli będzie wszystko OK Pozdrawiam,
                    Andrzej

• inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 11.12.05, 23:36
                      no mam nadzieję, że to będzie jednak wspólnie wypity szampan!
                      • marcino1979 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 10.01.06, 10:39
                        Witam, jak przebiega inwestycja w Zelonce, znacie może wysokości czynszów i
                        ostateczną cenę za metr.
                        • korin2 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 12.01.06, 22:58
                          Inwestycja wydaje się OK, przewidywane zakończenie planowo Czynsz zostanie uzgodniony przez wspólnotę (wyodrębni się po przekazaniu budynku), ostateczna cena za metr nie jest jeszcze ustalona, SM twierdzi, że ostatecznie za metr nie będzie wzrostu, jednak zgodnie z prawem spółdzielczym ostateczna cena może być ustalona po zmknęcu budowy
                • Gość: ran55 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.ippt.gov.pl 25.01.06, 15:18
                  Hej, znalazłam ofertę tej s.m. w internecie. Oferta spodobała mi się na tyle, że
                  kupiłam moje M niemal od ręki. Nie sprawdziłam osobiście firmy, bo jak kupowałam
                  to budynek stał już w 90% (uznałam więc że na tym etapie to wszystko musi już
                  być OK). Sami sprzedający też wzbudzali zaufanie. Wczoraj wieczorem znajomy
                  pokazał mi wydruki z forum o tej s.m.. Opinie tam nie były pochlebne.... Ja nie
                  sprawdziłam osobiście, wszelkie zawiłości typu prawo własności gruntu itp,
                  sprawdził doradca kredytowy w banku. No a teraz...... Czy jest ktoś kto
                  sprawdził osobiście tę firmę.
                • Gość: Asia_f Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.chelm.mm.pl 22.04.06, 09:28
                  Witam, i jak sie mieszka, dajcie znac, nowi mieszkancy, bo własnie zamierzam
                  kupic tam mieszkanko w blokach ktore mają oddac na wakacje 2007
                  kontakt:
                  joanna__f@interia.pl
    • Gość: :-) Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.chello.pl 25.01.06, 16:44
      Nie wiem czy to te same osiedle ktorym interesowalem sie.na parterach mialy byc
      punkt uslugowe, ale przerobiono je na mieszkania.W zwiazku z powyzszym w tych
      mieszkaniach nie zdazono wykonac inst. gazowej tzn, ze te mieszkania w calosci
      beda tylko na prad.A ogrzewanie kosztuje!!
      • Gość: kinga Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.06, 22:34
        no to chyba nie to samo osiedle. Ja kupiłam mieszkanie na parterze i wcale tam
        nie miało byc pkyt usługowych, bo parter jest dosyc wysoki. A instalacje gazowa
        jak najbardziej bede miala w domu.

A jesli chodzi o niepochlebne opinie, to byly one w wiekszosci nakrecane prze
        mieszkancow okolicznych blokow, ktorzy byli przeciwni budowie czegokolwiek na
        tym terenie. Wiem to bo moj znajomy mieszka na tym "starym" osiedlu.

a co do własnosci gruntow, to na razie wlascicielem jest gmina, a jak
        inwestycja zostanie zakonczona, to w rozliczeniu za grunty dostanie mieszkania
        od społdzielni.

magda a ktore mieszkanie kupiłas?
        • Gość: Magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 03.02.06, 15:58
          Na trzecim piętrze. Mieszkanie jest łączone z dwóch 303 i 304.
        • Gość: Magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 03.02.06, 16:01
          Mieszkanie jste łączone z dwóch 303 i 304 na trzecim piętrze.
          • Gość: magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 09.02.06, 20:41
            szukamy sąsiadów odezwijcie się!!!!!!!!
    • Gość: magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 01.02.06, 21:10
      Witam!!!!!!
      my podpisaliśmy umowę z SM miesiąc temu- mieszkanie w bloku B
      jak na razie nie było większych problemów (poza jednym)- już wyjaśnionym,po
      podpisaniu umowy nanosiliśmy zmiany układzie mieszkania. Mam nadzieję że się
      nie rozczarujemy i że to był dobry wybór!!!!!!!!!!!!!
      • korin2 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 07.03.06, 00:14
        Mamy już niezłą gromadkę sąsiadów na tym forum:)
        Kiedy się wprowadzamy?
        pozdrawiam, Andrzej
        • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 07.03.06, 09:13
          Cześć,

dzwoniłam wczoraj do spółdzielni. Planują oddanie budynku B (nie wiem, jak z A)
          na koniec kwietnia. Za dwa tygodnie będą obdzwaniać wszystkich i podawać
          dokładne terminy.
          W sobotę byłam na budowie. Kończą tynki w mieszkaniach, zaczynaja obsadzać
          drzwi wejściowe do lokali.
          • Gość: magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 08.03.06, 20:48
            witam!!!!!
            kochani sąsiedzi jak będziecie w posiadaniu nowych informacji na temat
            postępu "naszej" inwestycji itp. -piszcie!!!!!!!!!!!my mieszkamy dosyć daleko
            od Zielonki i wpadamy na budowę raz na dwa tygodnie więc nie jest to zbyt
            często i możemy pewnych informacji nie wiedzieć
            z góry dziękujemy, pozdrawiamy
        • Gość: Asia Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.chelm.mm.pl 22.04.06, 09:41
          Andrzeju, własnie spóldzielnia bedzie stawiac nowe bloki a oddanie planuja na
          wakacj 2007, czy dobrze wam sie miszka, jak jakosc wykonania budynków? i czy
          cena za metr wzrosła ?
          bede bardzo wdzieczna za odpowidz
          poradzcie cos?
          joanna__@interia.pl
    • necia27 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 09.03.06, 18:45
      witam byc moze przyszlych sasiadow zostaly dwa mieszkania do sprzedazy na tym
      osiedlu mamy czas z podjeciem decyzji do poniedzialku ale chyba czas zaczac
      szukac przyszlych sasiadow.Poprosze o wasze opinie na temat tej inwestycji
      • Gość: magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 09.03.06, 20:10
        witam!!!!!
        my kupiliśmy mieszkanie w bloku B w styczniu i jak do tej pory wszystko jest
        OK, stosunkowo niedaleko od W-wy, cena przystępna, miasto spokojne, komunikacja
        dogodna - ja bym się dłużej nie zastanawiała nad kupnem.
        Za miesiąc zaczynają kolejny etap budowy zaraz niedaleko i cena będzie się
        wahać w granicy 3000-3200zł za metr,
        pozdrawiam,
        • Gość: Asia Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.chelm.mm.pl 22.04.06, 09:45
          a tak skromnie zapytam czy moznaby było , odwiedzic przyszłych sąsiadów i
          zobaczyc mieszkanko? bardzo jestesmy zainteresowani ta inwestycją
          będę wdzieczna za maila
          joanna__f@interia.pl
          • Gość: max Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl 23.04.06, 11:06
            Asiu, tam jeszcze nikt nie mieszka. Poki co, możesz odwiedzić ciecia budowy.
            Bardzo miły starszy pan.
          • zomz1 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 27.04.06, 15:12
            Witam. Czy ktoś wie coś więcej na temat tej nowej inwestycji na 2007 rok?
            Głównie interesuje mnie cena mieszkania za m2 oraz metraż oferowanych mieszkań.
            Dziękuję i pozdrawiam.
    • necia27 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 10.03.06, 07:24
      Halo czy sa tu jacys przyszli sasiedzi ja kupuje mieszkanie w bloku B i chetnie
      posluchalabym waszych opini na temat dewelopera i calej inwestycji czy u was
      poszlo wszystko sprawnie?
      • Gość: mrówka Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.bdo.pl 07.05.06, 12:58
        Hej ja też kupiłam mieszkanie w bloku B. Nie miałam, żadnych problemów ze
        Spółdzielnią. Budowa przebiega OK, to co chciałam to mi wyburzyli, lub
        przestawili. Jest naprawdę dobrze. A i w umowie też można było negocjować.
        Wiem, że mają oddać blok pod koniec maja lub na początku czerwca. Teraz oddają
        blok A.
        Pozdrawiam sąsiadko.
    • Gość: gosc Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 12.03.06, 15:29
      Cześć. Czy ktoś z was podpisał już z nimi umowę, ewentualnie jest w trakcie
      podpisywania. Czy można z nimi wynegocjować jakieś zmiany w umowie?
      Niedługo mam zamiar taką umowę podpisać, ale jeszcze się zastanawiam.

• inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 14.03.06, 08:51
        witam,
        ja podpisałam umowę w listopadzie. Myusle, że nie ma mozliwości negocjowania
        treści umowy, gdyz jest to spółdzielnia mieszkaniowa, a spółdzielnie muszą mieć
        jedną treść umowy dla wszystkich nabywców.
        Z tego co rozmawiałam ze spółdzielnia, wiem, że oddanie mieszkaqn bedzie mialo
        miejsce pod koniec kwietnia.
        co do współpracy nie mam zadnych zastrzezen - no powiedzmy jedno malutkie, ale
        w sumie juz odpusciłam.

• Gość: necia27 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 14.03.06, 14:53
          My kupujemy mieszkanie w bloku A i bardzo serdecznie pozdrawiam przyszlych
          sasiadow blok A ma byc oddany w kwietniu i mam nadzieje ze terminow jako takich
          dotrzymaja.
          • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 14.03.06, 15:06
            w bloku A? To tam jeszcze są mieszkania? jak ja sie dowiadywałam, to już
            podobno nie było:)
            Oba budynki maja być oddawane pod koniec kwietnia - według mnie to realny
            termin:)
            • Gość: necia27 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 14.03.06, 20:09
              Zalezy jaki metraz?Te mieszkanie bylo zarezerwowane ale ktos
              zrezygnowal.Bylismy wczoraj na budowie i zapowiada sie ze terminy beda
              wporzadku.Pozdrawiam
        • anarkaa Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 11.04.06, 10:51
          a ja bede dopiero ogladac lokal :)
          • madzi79 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 11.04.06, 18:23
            witaj
            to opowiedz jakie pierwsze wrażenie???
            no i swoje zdanie na temet inwestycji......
            pozdrawiam, Magda
            • anarkaa Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 12.04.06, 21:24
              moje pierwsze wrażenia ... podoba mi sie, że nowe bloki są wkomponowane w stare
              osiedle. nigdy nie było moim marzeniem mieszkać na strzeżonym, zamkniętym
              osiedlu. jest tam po prostu ładnie, dużo zieleni, urzekające brzozy.
              ale... zielonka jednak jest daleko, do dworca daleko, zeby dojechac do pracy na
              8.00 to o 7.00 chyba juz trzeba byc w autobusie (zakorkowane ząbki i całą
              radzymińska), samochodem podobnie.
              Nie potrafie ogarnąć zakupu mieszkania od JMP, podczas gdy właścicielem
              wszystkiego jest Kolonia Brzezinki i tu głównie mam wątpliwości.
              czy ktoś kupował od JMP? bardzo proszę o opinie.

• Gość: gosc Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 12.04.06, 22:10
              • Gość: GOSC Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 12.04.06, 22:11
                Zdecydoanie odradzam!!!!!!!!
              • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 12.04.06, 22:35
                z dojazdem zle nie jest. Ja z zoliborza na grochow teraz jade 35-40 minut. jak
                ten czas wydłuzy mi sie do 50 to nie bede narzekac:)
                a do dworca nie jest tak tragicznie daleko:)
                • anarkaa Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 13.04.06, 11:25
                  ale czy ktos podpisał umowę z JPM-em ??
                  • Gość: gosc Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.derbynet.pl 21.04.06, 12:15
                    Czy ktoś odebrał już mieszkanie od Spółdzielni?
    • Gość: ekka Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.06, 10:35
      a czy mieszkanie w kolonii brzezinki wciąż jeszcze kupić można?
      czy w ogóle pozostały wolne lokale?
      może ktoś z Was odpowie, bo telefon w brzezinkach niestety nie odpoiada...:)
      • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 15.03.06, 10:57
        czesc, nie wiem czy sa wolne mieszkania, ale jak chcesz to Ci podam nr kom. 694
        083 380
      • necia27 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 15.03.06, 15:34
        W poniedzialek z tego co wiem byly wolne dwa mieszkania w bloku A 36m i 58m
      • necia27 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 15.03.06, 15:35
        W poniedzialek byly jeszcze dwa mieszkania do sprzedania 36m i 58 m w bloku A
        • Gość: ekka Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.06, 17:23
          piękne dzięli:)
    • Gość: gosc Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.03.06, 15:01
      Niewiem czy to was zainteresuje ale czy sprawdzaliscie ze jest zalozona
      hipoteka na gruncie az dwie jedna na 664tys a druga kaucyjna na 1mln.i to mnie
      odwiodlo od kupna mieszkania od spoldzielni
      • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 19.03.06, 17:20
        że niby kto na gruncie założyl hipoteke? spółdzielnia?
        • Gość: gosc Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.03.06, 19:28
          Bank!!!!!!!!!Bo spoldzielnia kupila go w kredycie.Mozna to sprawdzic w ksiedze
          wieczystej,jak ja sprawdzalam to sam urzednik sie zdziwil
          • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 19.03.06, 21:41
            spóldzielnia z gminą za grunt rozlicza się mieszkaniami.
          • Gość: klient Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.eranet.pl 20.03.06, 14:35
            W odpowiedzi na przebłysk twojej przenikliwej inteligencji uprzejmie informuje:
            1.Klienci Spółdzielni na każdą z hipotek dostają przed aktem notarialnym lub do
            banku zaświadczenie o bez obciążeniowym wydzieleniu lokalu wraz z udziałem w
            gruncie wystawione przez wierzyciela hipotecznego w tym przypadku gmine
            Zielonkę oraz Bank Spółdzielczy.
            Zaświadczenie to gwarantuje kupno lokalu bez żadnych obciażeń- praktyka ta jest
            stosowana przez wszystkich developerów i społdzielnie posiłkujące sie kredytem
            inwestycyjnym i jest bezpieczna dla klientów.
            2.Treść i wiarygodność w/w zaświadczenia weryfikują zespoły radców prawnych w
            bankach(pilnują swojej kasy)- tj. nikt nie dostałby kredytu na zakup mieszkania
            gdyby coś było nie tak.
            3.Wystarczy zapytać w banku który ma udzielić kredytu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            4.Skąd wiem?????- bo kupiłem lokal i się zapytałem.
      • Gość: klient Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.eranet.pl 20.03.06, 13:05
        W odpowiedzi na przebłysk twojej przenikliwej inteligencji uprzejmie informuje:
        1.Klienci Spółdzielni na każdą z hipotek dostają przed aktem notarialnym lub do
        banku zaświadczenie o bez obciążeniowym wydzieleniu lokalu wraz z udziałem w
        gruncie wystawione przez wierzyciela hipotecznego w tym przypadku gmine
        Zielonkę oraz Bank Spółdzielczy.
        Zaświadczenie to gwarantuje kupno lokalu bez żadnych obciażeń- praktyka ta jest
        stosowana przez wszystkich developerów i społdzielnie posiłkujące sie kredytem
        inwestycyjnym i jest bezpieczna dla klientów.
        2.Treść i wiarygodność w/w zaświadczenia weryfikują zespoły radców prawnych w
        bankach(pilnują swojej kasy)- tj. nikt nie dostałby kredytu na zakup mieszkania
        gdyby coś było nie tak.
        3.Wystarczy zapytać w banku który ma udzielić kredytu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        4.Skąd wiem?????- bo kupiłem lokal i się zapytałem.
        • inia25 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 20.03.06, 13:28
          :)))))))))))))))))))))))))))

• Gość: k. Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 09:40
      gdzie oni teraz buduja?
      • Gość: magda Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 217.97.177.* 24.03.06, 14:47
        na Wyszyńskiego - obok tej kończącej się inwestycji,niedaleko przedszkola
        zaczynają podobno za miesiąc
        • Gość: Marcin Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.spray.net.pl 25.03.06, 19:14
          Czy ktoś kupił mieszkanie nie od SM Kolonia Brzezinki tylko od głównego
          wykonawcy firmy JMP?
          • Gość: gosc Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.03.06, 14:32
            My mielismy kupic od JMP ale umowa byla bardzo nie jasna i zrezygnowalismy a
            bylismy na podpisanie umowy z prawnikiem.Odradzil,kto inny wlascicielem
            gruntu kto inny sprzedaje lokal i wiele innych mniejszych bledow.
            • madzi79 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 26.03.06, 17:23
              witam!!!!
              czy ktoś posiada nowe informacje na temat postępu prac na budowie? chodzi o
              blok B
              na jakim są etapie? byliśmy ostatnio dwa tygodnie temu to kładli tynki w
              mieszkaniach na II piętrze oraz montowali drzwi do mieszkań, tyle wiemy
              byłabym wdzięczna za informacje, pozdrawiam
            • Gość: Marcin Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.spray.net.pl 26.03.06, 19:11
              Czy możecie dać do siebie jakiś kontakt (mail, komórka)?
              • madzi79 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 27.03.06, 12:37
                mój e-mail
                kruchy@interkam.net
                chętnie podzielę się moją wiedzą na temat SM Kolonia Brzezinki
                pozdrawiam, Magda
          • Gość: Wojtek Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.crowley.pl 27.03.06, 17:08
            Witam!
            No właśnie też sie zastanawiam jak to jest że JMP zobowiązuje sie w umowie do
            sprzaży udziału w gruntach, których właścicielem jest SM Brzezinki? Nie będzie
            później z tym problemów? Ktoś juz podpisał umowę z JMP ?
            • Gość: gość Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.cefarm.com.pl / *.cefarm.com.pl 29.03.06, 10:14
              Nie ma takiej możliwości by JMP sprzedawało mieszkania i grunt którego
              właścicielem nie jest i nie będzie, ponieważ nawet w planach nie ma podpisania
              aktu notarialnego pomiędzy JMP a SM Kolonia Brzezinki. Sprawa jest prosta by
              coś sprzedać trzeba być właścicielem, chćby przez 5 minut, by następnie aktem
              notaraialnym przekazać mieszkanie na rzecz ostatecznego Kupującego. W umowie
              pomiędzy JMP a SM jest możliwość wskazania nas przez JMP-jako Kupujących do
              podpisania aktu notarialnego ze SM. Trzeba by tylko zapytać notariusza, czy
              sporządzi taki akt notaraialny? Druga sprawa jest taka: jaką mamy pewność że
              JMP i SM nie rozwiążą umowy pomiędzy sobą? Umowa z JMP nie daje nam możliwości
              żadnych roszczeń, JMP nie jest właścicielem, co więc z tego że na jej konto
              przelane zostaną pieniążki? Jeśli Ktoś ma ich za dużo to może ryzykować. Umowa
              jest źle skonstruowana, i niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Nie zakładam,
              że SM czy JMP mają złe zamiary. Tylko ta umowa chroni interesy ich lub JMP.
              Jest rażąca nierówność stron, poz tym najważniejszym związanym z brakiem
              własnośći Sprzedającego JMP. Prawnik zdecydowanie odradza. Ponadto oświadczenie
              o bezobciążeniowym lokalu, wydane przez SM nie ma żadnej mocy prawnej, bo do
              momentu ostatecznego spłacenia kredytu przez SM hipoteka nieruchomości a także
              każdego lokalu wraz z gruntem pozostaje obciążona.
              • Gość: Wojtek Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.crowley.pl 29.03.06, 15:57
                Ale bank nie widział problemów z przyznaniem kredytu. Jeżeli zabezpieczeniem
                jest hipoteka to w razie wątpliwości nie przyznali by kredytu ? Co o tym
                sądzicie ?
                • Gość: gość Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.cefarm.com.pl / *.cefarm.com.pl 30.03.06, 12:37
                  Żeby ustalić hipotekę trzeba mieć prawo własności. Przecież z tą własnością
                  jest największy problem. Myślę że gdyby go nie było mieszkania, a są naprawdę
                  fajne, dawno byłyby sprzedane. Bank tak czy inaczej pieniążki będzie ściągał z
                  kredytobiorcy plus dodatkowe do momentu ustalenia hipoteki. Tylko z kąd pewność
                  że ta własność zostanie na Ciebie przepisana? Nie jesteś przecież stroną w
                  umowie pomiędzy JMP a SM. Te dwie strony mogą ją rozwiązać w dowolnym momencie
                  i co wtedy? Może będzie OK ale to już Twoje ryzyko. Prawnik (uważam znakomity)
                  zdecydowanie odradza. W takich umowach powinno być wszystko jasne, czarno na
                  białym. Uprawnienia i obowiązki obydwu stron. I zachowanie równości stron
                  umowy. W tej tego nie ma (patrz odestki karne). Np. paragraf który mówi o
                  sprzedaży lokalu, nie zawiera informacji o udziale we wszystkich częściach
                  wspólnych budynku. Jest to standardowy zapis w takich umowach. Niedociągnięć i
                  niejasności jest więcej. Nie musi to być zła wola Sprzedających, może
                  przeoczenie?
    • fulmenwar Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 18.04.06, 13:07
      Drodzy Przyszli lokatorzy. Nie wiem czy to taktowne na tym forum ale na pewno
      praktycznym może się okazać informacja, że na www.parkiet.nas.pl możecie
      znaleźć coś co prędzej czy później będzie wam potrzebne aby miło i godnie
      odpoczywać w waszym wymarzonym domowym zaciszu. Zapraszam serdecznie.
    • zomz1 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 27.04.06, 15:14
      Witam. Czy ktoś wie coś więcej na temat tej nowej inwestycji na 2007 rok?
      Głównie interesuje mnie cena mieszkania za m2 oraz metraż oferowanych mieszkań.
      Dziękuję i pozdrawiam.
      • anarkaa Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 27.04.06, 17:36
        z tego co slyszalam to ... cena za metr to 3200 - 3400 zl. natomiast uklad
        mieszkan ma byc zupelnie inny niz w wybudowanych juz blokach. maja byc 2 -
        pokojowe mieszkania ponizej 50 m.
      • korin2 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 08.05.06, 11:17
        Mieszkania są po 2950 + VAT (7% obecnie). Od 36 do 65 m2, do mieszkania
        obowiązkowo należy zakupić stanowisko garażowe. Zamawianie mieszkań od
        następnego tygodnia. Pierwsza inwestycja Bloki A i B jeszcze nie rozliczone,
        więc w celu oszacowania ostatecznej ceny należałoby dowiedzieć się, ile
        ostatecznie podniosą cenę dla poprzedniej inwestycji.
    • Gość: Wojtek sm kolonia brzezinki Odbiory mieszkań IP: *.crowley.pl 08.05.06, 12:31
      Witam!
      Proszę o informację na temat odbioru mieszkań bloków A i B. Na co zwrócić uwagę
      jeśli ktoś ma doświadczenie, czy są jakieś powtarzające się wady, czy wszystkie
      sprawy z przyłączeniem do mediów są załatwione ?
      • miglanc12 Re: sm kolonia brzezinki Odbiory mieszkań 09.05.06, 14:15
        Mój odbiór jest planowany jutro.
        Z mojej rozmowy ze spółdzielnią wynika,że media nie są zakończone tzn. sprawy
        liczników i ich odbiorów. Dodatkowo zgodnie z umową powinny być oddane już takie
        rzeczy jak klatki garaże itp. - w końcu to akceptuje :). Na dzień dzisiejszy nie
        mają mieszkania ani prądu, wody czy gazu - ma być to zrobione do końca maja w/g
        spółdzielni. Na dobrą sprawę nie wiem jak ma wyglądać protokół odbioru skoro nie
        ma lub nie ma możliwości sprawdzenia rzeczy wykonanych przez SM. Tak na prawdę
        poza policzniem metrów i "ścian" nie ma co sprawdzać. Być może należy spisać
        ankeks do protokołu odbioru??

• korin2 Re: sm kolonia brzezinki Odbiory mieszkań 09.05.06, 20:07
          Media do mieszkania na stałe mogą być podłączone po podpisaniu umowy pomiędzy
          Tobą a energetyką, liczniki do kuchenek gazowych z gazownią (z tym dopiero
          załatwisz jak zainstalujesz kuchenkę itp.) Tymniemniej dla sprawdzenia mogą to
          zrobić z instalacji budowlanej - betoniarki musiały działać więc prąd jest.
          Media musza być aktywne w bloku, największe niebezpieczeństwo jest z instalacją
          elektryczną, ogrzewania i wody gdyż jeśli mają wady to może być poważny kłopot,
          więc jakiś aneks do odbioru jest konieczny.
        • Gość: XXXXXX ostrzeżenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.08, 15:25
          przestrzegam wszystkich przed zakupem jakiegokolwiek mieszkania od spółdzielni
          "kolonia brzezinki"!!!! Oszukują pod względem ceny za metr mieszkania i na
          koniec inwestycji żądają dużej dopłaty bo im nie starczyło kasy na balowanie
          weekendowe!!!!1 poza tym przedłużają termin oddania mieszkań i nawet nie
          informują klientów tylko zbywają odpowiadając, że jak im się to nie podoba to
          chętnie przyjmą rezygnację bo zawsze znajdą głupszych, którzy kują dwa razy
          drożej!!!!!! to jest najgorsza firma !!!!!!!!!
      • Gość: Wojtek Termin zasiedlania mieszkań IP: *.crowley.pl 10.05.06, 09:25
        Z rozmowy z szefem spółdzielni wynika że zasiedlanie mieszkań będzie możliwe
        od...... października. To chyba lekka przesada - bo w końcu wszystko już
        gotowe. Co o tym myślicie ??
        • korin2 Re: Termin zasiedlania mieszkań 10.05.06, 14:09
          Rozmawiałem przed chwilą ze Spółdzielnią. Twierdzą, że to nie prawda, ze
          podpisanie aktów notarialnych w czerwcu, rozliczenie przed podpisaniem aktów.
          Zasiedlenie w czerwcu, dla osób które chcą przygotować mieszkanie (glazura,
          terakota) użyczają energii z budowy.
          Czy ta informacja o październiku to z pierwszej ręki czy dowiedziałeś się od
          kogoś?
          • Gość: Wojt-ASS Re: Termin zasiedlania mieszkań IP: *.aster.pl 25.05.06, 22:08
            Zeby sie wprowadzic musisz podpisac umowy o gaz wode i prad. A to mozliwe
            dopiero po odbiorze inwestycji przez SUPER INSPEKTORA BUDOWLANEGO, ktory
            sprawdzi czy aby instalacje są dobrze i bezpiecznie wykonane. A to z kolei
            wymaga podpisania aktow własnosci z nabywcami mieszkan (info ze społdzielni).
            Chociaz ten warunek akurat bez sensu i tu sie z nim nie zgadzam, no bo jak
            jednego mieszkania nie sprzedadza - nie bedzie kompletu aktów notarialnych - to
            by nie mogli inwestycji odebrac. A w czerwcu mozna zaczac wykonczenia prowadzic
            i owszem i prąd i woda jest ale korzystamy z tych podłączeń co majstry na
            budowie. Ogólnie jeszce troche poczekamy :( chociaż spółdzielnia się streszcza
            jak może i chwała im za to (może czytają forum;-) ). WNIOSEK - PAPIERY,
            PAPIERY, PAPIERY czyli najgorsze przed nami
            • inia25 Re: Termin zasiedlania mieszkań 26.05.06, 08:29
              Z wczorajszej informacji ze spółdzielnie wynika, że blok B będą oddawać na
              koniec czerwca. Niestety terminy przesuwają ciągle!

• korin2 Re: Termin zasiedlania mieszkań 27.05.06, 22:29
                Kluczowe znaczenie to ma ostateczne rozliczenie budowy - zastanawiam się kiedy
                nastąpi? Mówią, że w połowie czerwca.
                Poza tym zgodnie z umową podpisanie aktów notarialnych ma nastąpić "najpóźniej
                3 miesiące od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie" par. 9 - czyli zgodnie
                z umową wcześniej pozwolenie na użytkowania a następnie akty notarialne. Nie
                rozumiem jak miałaby wyglądać odwrotna kolejność.
                • Gość: Wojt-ASS Re: Termin zasiedlania mieszkań IP: *.aster.pl 29.05.06, 19:15
                  Ja też nie rozumiem.

PS. Kilka osób już się wzięło za wykonczenia mieszkań !!
                  • korin2 Pozwolenie na użytkowanie 30.05.06, 19:19
                    Sprawdziłem: Pozwolenie na użytkowanie może być wydane po zamknięciu budowy i po zagospodarowaniu terenu. Nie ma nic wspólnego z aktami notarialnymi, nie ma tam takiego wymogu:
                    bip.malbork.gda.winb.gov.pl/index.php?pid=49
                    Jest tam kilkanaście dokumentów do załatwienia, mam nadzieję że SM jest na tyle
                    operatywna, że załatwi te dokumenty w czerwcu.
                    • Gość: Wojt-ASS Re: Pozwolenie na użytkowanie IP: *.crowley.pl 31.05.06, 10:59
                      W czerwcu nie ma szans, ponieważ w czerwcu będą odbiory budynku B. Obydwa bloki
                      (A i B) są traktowane jako jedna inwestycja i będą odbierane razem.
                      • Gość: Calif Nowa inwestycja IP: *.bsk.vectranet.pl 04.06.06, 14:17
                        Witam
                        Właśnie zarezerwowałem mieszkanie w nowej inwestycji SM Kol. Brzezinki. Czy ktoś
                        juz może podpisał umowę i sprawdzał stan prawny działki itd. Bedę wdzięczny za
                        wszelkie informacje.
                        • Gość: arek Re: Nowa inwestycja IP: *.crowley.pl 12.06.06, 16:13
                          Witam.Ja też zarezerwowałem sobie mieszkanie. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś
                          coś wie na temat tej spółdzielni i mieszkankach/???? Czekam na odpowiedz.
                          Może być na maila corin4@o2.pl
                          • Gość: Calif Re: Nowa inwestycja IP: 212.160.172.* 13.06.06, 11:54
                            Jutro jadę podpisywać umowę i będę wiedział więcej. Kontakt do mnie:
                            calif2@o2.pl
                        • Gość: corin4 odbiór mieszkania IP: *.crowley.pl 19.07.06, 22:45
                          Witam!
                          Z obserwacji mogę tylko stwierdzić, że ta spółdzielnia to jakaś totalna
                          kicha!!! Inwestycja to już miała się skończyć dawno, a oni jak by z gwiazdki
                          się zerwali!!!Ciągle coś im przeszkadza a wykończenie to idzie tak, że nie wiem
                          czy na Boże Narodzenie sie wprowadzimy. Strasznie mnie to irytuje!!! A tak poza
                          tym boję się, że te mieszkania marnie są zbudowane...Popatrzcie na firmy
                          developerskie z WAWY. Kończą jak mówią!A tu nie wiadomo kiedy kanalizacja kiedy
                          odbiór budynków i w ogóle nic nie wiadomo!!!Jak tak to wybudowywali jak
                          wykańczają to poważnie się zastanawiam, czy nie lepiej tego mieszkania nie
                          sprzedać i kupić coś innego!!!Tutaj to totalna porażka!!!NIkt nic nie wie!!!
                          Może Wam drodzy mieszkańcy to pasuje takie zwodzenie ale mnie nie zabardzo!!!
                          PS.Zastanawiam się jak mieszka ten lokator na 2 pietrze bez kanalizacji i całej
                          reszty???Ale poniekąd go rozumiem pewnie spółdzielnia mu powiedziała, że juz
                          zaraz zakończenie i tak Gościu się męczy!!!Oczywiście go pozdrawiam i
                          wszystkich którzy są cierpiliwi bo ja nie koniecznie....
                          • Gość: Kinga Re: odbiór mieszkania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.06, 08:59
                            corin, ja bym nie przesadzała z tymi firmami z Warszawy... Mało która mieści
                            się w terminie, no chyba że za termin przyjmiemy zaznaczenie w umowie,
                            że "ostateczny termin odbioru moze sie przesunąć o 6 miesięcy". Terminowo, to
                            może oddają developerzy, którzy biorą za metr mieszkania 5-10 tysięcy.

Słuchajcie, według umowy inwestycja miała być zakończona do końca czerwca,
                            teraz, to chyba spółdzielnia powinna nam jakieś kary płacić w sumie!
                            • Gość: corin4 Re: odbiór mieszkania IP: *.crowley.pl 20.07.06, 09:57
                              Jak mogą skończyć na koniec czerwca jak nawet nie wiedzą kiedy podłączą
                              kanalizację??? Poza tym oddanie rozumiem przez kompleksowe wykończenie budynków
                              razem z chodnikami garażami i klatkami.A chyba sama widziałaś jak to wygląda?
                              NIe ciekawie!
                              PS.Był ktoś z was tam wieczorem lub w nocy?. Ciemno jest jak nie powiem gdzie.
                              Nie wiecie czy mają przynajmniej jakieś latarnie ustawić???
                              Pozdr
    • madzi79 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 12.06.06, 20:07
      witam!!!!
      pytanie do moich przyszłych sąsiadów - czy będziemy płacili podatek 2% do
      Urzędu Skarbowego????
      • Gość: Andrzej Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: 212.160.172.* 14.06.06, 14:33
        Podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% jest podatkiem od umowy
        kupna-sprzedaży. My natomiast mamy umowę na wybudowanie i przeniesienie
        własności, nie widzę więc podstaw aby taki podatek był wymagany...
        • madzi79 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 14.06.06, 17:48
          witam!!!!!
          byłam w US i powiedziano mi że podatek w wysokości 2% trzeba zapłacić po kupnie
          mieszkania, sama już nie wiem.......może ktoś wie więcej na ten temat?
          mieszkańcy bloku A - odezwijcie się.........
          pozdrawiam, Magda
          • Gość: Andrzej Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.06, 19:00
            www.infoobywatel.gov.pl/sf/4_1/4_1_2/4_1_2_8/
            Może powyższa interpretacja pomoże. Moim zdaniem nie jest to umowa kupna tylko umowa o wybudowanie (Spółdzielnia na Twoje zlecenie buduje mieszkania za Twoje pieniądze - nie jest to więc umowa cywilno-prawna sprzedaży nieruchomości i to jest istotna różnica), Dodatkowo spełniony jest warunek:
            § jeżeli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności na podstawie odrębnych przepisów jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest zwolniona od tego podatku, to fiskusowi nie należy się również 2%

• madzi79 Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce 14.06.06, 20:01
              CZy w Pana umowie jest zapis że cena nie obejmuje opłat notarialnych,
              skarbowych i sądowych. Co według Pana to oznacza. CZy ta umowa nie będzie
              traktowana jako "umowa przeniesienia własności lokal mieszkalnego".
              • Gość: Andrzej Re: sm kolonia brzezinki w Zielonce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.06, 09:11
                Oznacza to, że wszystkie należne opłaty ponosimy - czyli np. notarialne. Jednak mieszkanie kupujemy na "rynku pierwotnym", mieszkanie jest obciażone 7% podatkiem VAT i to zwalnia nas od podatku od umowy cywilno-prawnej.

www.krn.pl/krajowy-rynek-nieruchomosci-artykuly/Podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych-2_0_18.html
                • Gość: arek kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 19.06.06, 19:15
                  Czy ktoś z was wie kiedy ta spółdzielnia ostatecznie zakończy tą budowę? bo
                  ostatnio co przychodzę to tak cienko im idzie wykanczanie tego wszystkiego.
                  trochę chyba się spóźniają z oddaniem tych mieszkanek naszych...
                  Jak ktoś wie coś na ten temat by było fajnie za informację.
                  Pozdrawiam
                  • inia25 Re: kiedy oni to skończą... 19.06.06, 21:08
                    według umowy mają czas do końca czerwca. W bloku B oddaja 3 kondygnację
                    (podobno)
                    • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.aster.pl 19.06.06, 21:47
                      A ja widziałem 2 tygodnie temu jak goście wprawiali podłogę UWAGA !! : w bloku
                      B na parterze nad wyjazdem z garażu. Jak spytałem w spółdzielni o co chodzi to
                      twierdzili że w bloku B odbiory kluczy zaczną się najwczesniej po bożym ciele -
                      czyli tydzień później od tego zdarzenia. Zupełnie nie rozumiem o co chodzi.
                    • Gość: arek Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 19.06.06, 21:55
                      Wątpie żeby skończyli do końca czerwca...(zostało 10 dni) Dzisiaj byłem i tam
                      jeszcze potrzeba sporo pracy na wykończenie tego osiedla. Uważam, że spokojnie
                      ze 2 miesiące w tym tempie. NAprawdę nie wiem jak to będzie...
                      • inia25 Re: kiedy oni to skończą... 19.06.06, 22:19
                        kanalizacje kopia do głównej rury za wyszynskiego, bo wojskowi nie zgodzili sie
                        na podłączenie do ich sieci

blok B nad garazem parter.... to moje mieszkanie:))) byłam w nim kilka dni temu
                        i wszystko ok.

teraz wykańczają klatki płytkami i malują.

też nie liczę na koniec czerwca...
                        • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 20.06.06, 11:28
                          To znaczy że dostałaś już klucze ?
                          PS
                          Dostali kasę więc teraz to im sie nie spieszy za bardzo !!
                          • inia25 Re: kiedy oni to skończą... 20.06.06, 11:41

nie, kluczy nie dostałam, podobno teraz odbiera mieszkania 3 kontygnacja.

A Ty zapłaciłeś im już wszystko?
                            • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 20.06.06, 13:12
                              Na razie 90 % - z tego co wiem wszyscy juz wpłacili co najmniej 90 %.
                              PS
                              Naprawde widziałem jak ktoś układał panele i miał juz wstawione futryny. Może
                              to mieszkanie obok Ciebie było?
                              • inia25 Re: kiedy oni to skończą... 20.06.06, 13:37
                                a to możliwe.
                                wiesz ja gadałam ze spółdzielnią i powiedzieli mi, że niektórzy lokatorzy
                                dogadali się z wykonawcą i oni im wykańczają mieszkanie. Ale z ciekawości jutro
                                tam pojadę i się podpytam:)
                                • Gość: tseba Re: kiedy oni to skończą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 13:58
                                  pięć mieszkań na parterze w bloku B należy do gminy lub spółdzielni i sa w tej chwili wykańczane do sprzedaży na gotowo
                                  • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 20.06.06, 14:55
                                    Tylko że jak JMP(wykonawca) zamiast kończyć inwestycje (klatki, teren,
                                    chodniki) będzie robić mieszkania na gotowo dla wybrańców to do grudnia
                                    nieskończą całości :-( .
                                    Dzieki za wszystkie informacje. Do zobaczenia na parapetówie - mam nadzieje że
                                    niedługo :)
                                    • Gość: corin4 Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 24.06.06, 11:57
                                      Nie wydaję mi się, żeby oni szybko to wykonczyli. dziaiaj byłem i jak po
                                      bitwie. przewiduję średnio jakieś 2 miesiące. a co Wy o tym sąsiedzi myślicie???
                                      • Gość: corin4 Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 24.06.06, 12:07
                                        Jescze zastanawia mnie jedna rzecz. co z mediami??? czy uporali się już ze
                                        wszytskim???Knalizacja chyba nie, a gaz i woda???ktoś coś wie???
                                        a może już ktoś planuje wprowadzenie się niebawem???
                                        Pozdr
                                        • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 26.06.06, 08:20
                                          Nie ma jak się wprowadzić !!! Brak kanalizacji, wody i prądu. Żeby podpisać
                                          umowy z mediodawcami inwestycja musi przejść odbiór techniczny. O tym była mowa
                                          we wcześniejszych wątkach. Trzeba cisnąć spółdzielnię bo w życiu tego nie
                                          skończą!!!!!

PS Czy w bloku B ktoś już odebrał klucze ?
                                          • Gość: tseba Re: kiedy oni to skończą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 09:33
                                            ja będę mieszkał na trzecim piętrze ale kluczy jeszcze nie dostałem:(
                                            • Gość: kinga Re: kiedy oni to skończą... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.06, 09:53
                                              dzis spółdzielnia ma zacząć obdzwaniać przyszłych lokatorów i umawiać się na
                                              odbiory mieszkań w bloku B.

Mnie nurtuje jedna sparwa - podobno niektórzy lokatorzy probują sprzedawać
                                              mieszkańcom osiedla wojskowego garaże, które są w naszych blokach. Niektórzy
                                              też chcą je odpłatnie wynajmować. martwi mnie , że jeśli tak sie stanie, to
                                              przez garaże, zupełnie obcy ludzie, spoza naszych bloków będa mieli swobodne
                                              wejście do naszych budynków. Uważam, że chyba tak nie powinno to wyglądać. Co o
                                              tym sądzicie?

• Gość: corin4 Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 26.06.06, 20:17
                                                Rzeczywiście tą spółdzielnie trzeba przycisnąć, bo coś marnie im to idzie. A
                                                obiecywali odbiór w lutym!!! Jakaś paranoja!!!Oni tak naprawdę sami nie wiedzą
                                                kiedy to im uda się skończyć! Ja też mam mieszkanie w budynku B.
                                                Ja mam takie wrażenie, że im bliżej końca tym słabiej im to idzie!
                                                • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 27.06.06, 14:26
                                                  Dupa blada!
                                                  Znowu tydzień przesunięte odbiory w B! W przyszły poniedziałek dopiero się mają
                                                  zacząć:(
                                                  • Gość: corin4 Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 27.06.06, 14:30
                                                    Wiedziałem, że tak będzie!!!ONi jeszcze będą przesuwali odbiór nie raz! Jak się
                                                    będziemy mogli wprowadzić za pół roku to będzie dobrze:((((
                                                  • Gość: wiosenka Re: kiedy oni to skończą... IP: *.intrum.pl / 213.134.135.* 29.06.06, 14:32
                                                    witam wszystkich sąsiadów. Ja też się nie mogłam doczekać obioru
                                                    mieszkania .... aż dzień ten nadszedł. Paranoja! Wyobraźcie sobie że
                                                    powierzchnia mieszkania "zwiększyła" się o metr i chcą dopłaty ponad 2 tys
                                                    zł!!! wszytsko było by fajnie gdyby pokój lub kuchania zwiększyły się o metr,
                                                    ale niestety nie ! zmienił się sposób liczenia powierzchni.
                                                    SM mimo iż w umowie ze mną ma zawarte (paragraf 5 punkt 3,) "powierzchnia
                                                    lokalu mierzona bedzie zgodnie z obowiazującymi regulacjami prawnymi tj. Norma
                                                    PN-ISO 9836:1997" spółdzielnia wlicza sobie powierzchnię otworów na drzwi i
                                                    okno balkonowe....!!! a to jest bagatela ponad 2 tysie zł. SM ponadto mierzy
                                                    metr nad podłogą (na 10 wymiarów walneli sie w 7, w każdym na centymetr!) i
                                                    znowu to nie jest zgodne z norma zawartą w umowie tylko z inną PN_70/B-02365...
                                                    Może Wam nie zależy na kasie, ale ja nie odbiore mieszkania gdzie w żywe oczy
                                                    chcą mnie oszukac na metrażu, tłumacząc się że mieli na myśli tylko jednen z
                                                    punktów tej normy który mówi o tym że mierzy się mieszkanie po otynkowamniu, a
                                                    resztę to oni sobie sami dobierają, oczywiście na ich korzyść. Zgłosiłam się do
                                                    prawnika , który po zapoznaniu sie ze sprawą stwierdził że sprawa do
                                                    wygrania !!! sami pisali umowę i powinni znać warunki normy na którą się
                                                    powołali. Zyczę Wam powodzenia przy odbiorze , bo u mnie to istna tragedia:
                                                    tynk jest nierówno rozprowadzony, popękany sufit na łączeniu ze ścianą,
                                                    wywiercone otwory w suficie (żeby wyciekła woda ktróra się zebrała w płytach),
                                                    brak puszki do światła, brak wody. A do tego wszystkiego facet ze spółdzielni
                                                    na odbiór mieszkania przyszedł tylko z papierosem! bez miarki, bez wymiarów
                                                    mieszkania, bez długopisu, bez protokołu!!! paranoja! dam Wam znać co z moją
                                                    sprawą, która na pewno prędzej czy później Was również dosięgnie :) jeszcze raz
                                                    życzę powodzenia!
                                                  • Gość: corin4 Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 29.06.06, 22:42
                                                    No to niezły "kibel"!!! Czekam na dlasze info na temat odbioru.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: kinga Re: kiedy oni to skończą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.06, 12:01
                                                    jeśli chodzi o normę, na która jest zawarta w umowie, to otwory balkonowe i
                                                    okienne wlicza się do powierzchni lokalu, jeśli maja one powyżej 0,1 m kw.
                                                  • Gość: janosik Re: kiedy oni to skończą... IP: *.crowley.pl 03.07.06, 07:46
                                                    A czy w protokole odbioru przyczepiłaś się do braku schodów do drzwi
                                                    wejściowych i niedokończonych płytek na korytarzu? Czy takie rzeczy wogóle
                                                    można wytknąć w protokole odbioru ?
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: wiosenka Re: kiedy oni to skończą... IP: *.intrum.pl / 213.134.135.* 12.07.06, 16:29
                                                    ech tam ...
                                                    przecież ten facet nie miał ze sobą nawet protokołu odbioru...
                                                    Teraz czekam na odpowiedź na moje pismo. Ich "prawnik" wraca z urlopu pod
                                                    koniec miesiąca...
                                                    pozdrawiam wszystkich .. :) a jak u WAS?
                                                  • Gość: janosik Znowu przesunięte !!!!! IP: *.crowley.pl 04.07.06, 13:16
                                                    Odbiory znowu zostały przesunięte na przyszły poniedziałek tj. 10.07. Chyba
                                                    sobie goście jaja robią. Teraz nawet przestali nowe wymówki wymyślać tylko sie
                                                    zasłaniają starymy że niby mierzą mieszkania. Jak sie jescze okaże że tak samo
                                                    anemicznie będzie szło podłączenie do kanalizacji to odbioru będą w lipcu ale
                                                    2007 !!
                                                    BAGNO
                                                  • madzi79 Re: Znowu przesunięte !!!!! 04.07.06, 17:28
                                                    witam!!!!
                                                    my odebraliśmy mieszkanie w piątek w bloku B IIIP>< Z KILKOMA UWAGAMI UJĘTYMI W
                                                    PROTOKOLE KTÓRE SM ma sukcesywnie usuwać. Od poniedziałku już weszliśmy z
                                                    naszymi pracami, jak do tej pory nie mamy zastrzeżeń co do SM
                                                    pozdrawiam przyszłych sąsiadów i życzę szybkich odbiorów mieszkań
                                                    Magda
                                                  • Gość: tseba Re: Znowu przesunięte !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 19:23
                                                    My też będziemy mieszkać w bloku B na III piętrze:)
                                                    Interesuje mnie, czy kapie jeszcze woda z sufitu, czy może zostało to już naprawione?
                                                  • madzi79 Re: Znowu przesunięte !!!!! 04.07.06, 19:39
                                                    woda już nie kapie, mają teraz otynkować te nawiercenia w suficie, ważne aby w
                                                    mieszkaniu teraz była wentylacja - okna uchylone - to będzie szybciej
                                                    schło.Dziś wzięli się za schody wejściowe do klatek - "wylewają".
                                                    W przyszłym tygodniu ma być prąd w mieszkaniach a na razie mamy ten z budowy n
                                                    a czas remontu
                                                    pozdrawiam
                                                  • Gość: tseba Re: Znowu przesunięte !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 19:51
                                                    dzięki bardzo za miłą wiadomość.Mam nadzieję, że zadzwonią do nas na dniach,żeby wręczyć klucze:)
                                                  • Gość: janosik Re: Znowu przesunięte !!!!! IP: *.crowley.pl 05.07.06, 07:43
                                                    Czołem sąsiedzi!
                                                    A mogę spytać czy dużo wam "urosło" mieszkanie w trakcie budowy ? Bo kilka
                                                    postów wcześniej czytałem o tym problemie ...