Dodaj do ulubionych

osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud

22.04.05, 10:12
Fajne osiedle powstaje na Majolikowej na przeciwko tego małego lasku.
2 bloki po 3 piętra-bardzo kameralne, otoczenie domków jednorodzinnych.
Firma Wansbud -podobno wywodząca się z Amabudu(kierownik budowy ten sam co
Teklinek 20000)
Wygląda nieżle ja się zdecydowałam od początku czekałm na ta inwestycję
urzekło mnie miejsce.
Biuro sprzedaży sie dopiero organizuje ale na razie wygląda współpraca niżle.
Obserwuj wątek
      • Gość: wawek drzwi IP: *.chello.pl 23.03.06, 16:36
        W mojej ulotce tak jak pisalem mam zaznaczone drzwi gerda star c starszą
        wersje.Ponoc od jakiegos roku juz nieaktualna.teraz produkują tą wersję ze
        sztywnym zamkiem i wmontowaną wkladka gorna z galka od wewnatrz.W mieszkaniach
        surowych uwzgledniono miejsce pod terakote czy klepke.ewentualne roznice miedzy
        polozona podloga a drzwiami ma zamaskowac próg.W wyjatkowych przypadkach gerda
        sluzy pomoca i zamontowaniem kasetonu regulujacego.zamek gorny z galka od
        wewnatrz spelnia normy najwyzszej ochrony przeciwlamaniowej, ale sama gorna
        wkladka jest mosiezna.za doplata mozna ja wymienic na mocniejsza.Co do wkladki
        podklamkowej jest ona wzmocniona i spelnia wymagania klasy c tak jak zamek, ale
        jednak nie dorownuje zamkom bebenkowym.Mozna by wtedy wstawic dodatkowy zamek
        tytan ZX ktory jest lepszy od tej wkladki podklamkowej.Ale sa jeszcze drzwi
        Gerda Star S i te znow sa niewiele drozsze od C.Te juz posiadaja bardzo
        porzadny zamek konstrukcji gerdy(ponoc zamek przewyzsza normy unijne) i te mi
        gerda polecila. .Teraz nie wiem jakie drzwi dostaniemy, czy z lancuchem i gorna
        wkladka czy bez.Wkladke mozna dolozyc bo miejsce jest zostawione.Juz dosc
        namieszalem.Teraz Panstwo decydujcie oczywiscie jesli jest jeszcze na to czas i
        sa mozliwosci.
      • aksreiks Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 24.05.05, 11:34
        My kupiliśmy już tam mieszkanie w budynku tym bliżej ul. pomorskiej.
        Co do terminu to na tym etapie budowy ciężko powiedzieć.
        Fundamenty pod pierwszym budynkiem są całkiem zaawansowane ale pod drugim
        narazie niewiele sie dzieje.
        Jeżeli chodzi o forum to dobry pomysł tylko że narazie nie udało mi sie
        zlokalizować przyszłych sąsiadów.
        Jak chcesz więcej informacji napisz na priv.
        • zszywaczem Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 24.05.05, 12:50
          kupiliście coś co zostanie zbudowane w końcu 2006 roku?
          no to gratuluję odwagi i życzę żeby firma do tego czasu ze trzy razy nie
          zmieniła właściciela czy nazwy...
          to jest klasyczne kupowanie kota w worku - już sporo osób na tym forum
          przyznało że kupiło plany, a to co faktycznie zbudowano nijak do tego
          przystawało... developer jak kasę dostaje z miejsca przestaje się interesować
          klientem - nie ma kluczy nie ma wpłaty - tak powinno być...
          • aksreiks Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 24.05.05, 16:37
            Jak bym chciała mieszkanie od zaraz to bym kupiła na rynku wtórnym.A zreszta
            zależało mi na odpowiednich parametrach mieszkania(widok na konkretną stronę) i
            możliwości ustwienia ścian.Tak naprawdę pod koniec oddania inwestycji to
            niewiele można już wybrać bo cała reszta jest sprzedana.Oczywiście masz rację
            komfortowa byłaby możliwość kupowania w ostatnim etapie budowy....
            A co do ryzyka finansowego to przecież wpłacasz po kolejnym etapie budowy
            zatwierdzonym przez inspektora.Wiadomo że mniejsze jest ryzyko jak coś już stoi
            ale realnie wiele osób tak kupuje...
            A co do kontaktów z deweloperem na razie nie narzekam.
    • Gość: wawek Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.chello.pl 24.05.05, 22:14
      Ja umówiłem się po długim weekendzie na podpisanie umowy. Biorę małe m bez
      balkonu i na parterze bo nie mam kasy na lepsze. Piętro kosztuje kilkanascie
      tyś. więcej. A miałem do wybory rynek wtórny. Fakt, do autobusu jest kawałek.
      najbliższy przystanek od ul. Modlińskiej jakieś 800m przez lasek nie licząc
      autobusów na Mehoffera (sprawdziłem).Do pracy jade na drugi koniec wawki;)
      Pozdrawiam przyszłych i mam nadzieje sympatycznych lokatorów Majolikowej.
    • aksreiks Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 25.05.05, 08:45
      Bardzo sie cieszę ze w końcu ten watek sie rozwinął.
      Długo czekałam nim ktoś zainteresowany tą inwestycją się odezwie.
      Jak pisałam wcześniej my umowę mamy już podpisna.
      Co do negocjowania warunków to sprawa była specyficzna bo byliśmy pierwszymi
      klientami. Z jednej strony potraktowano nas indywidualnie ale wyobrażcie sobie
      ile więcej emocji i strachu...
      Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że współpraca układa się bardzo pozytywnie.
      Co do budowy to cały czas coś się tam dzieje.(mieszkam blisko więc często
      tamtędy przejeżdzam)
      ps.Jedna prośba ,korzystajmy tylko z jednego wątku o Majolikowej bo będzie nam
      coraz trudniej to ogarnąć.
      Pozdrawiam
    • ewik_751 Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 31.05.05, 23:02
      O witam, my też zastanawiamy sie na Majolikową.
      Troche mi tu jednak brakuje infrastruktury.
      Mieszkamy teraz na Odkrytej a tu wszystko bliziutko ;-)
      Tyle, że mieszkanka mają naprawdę z pięknym rozkładem i można wprowadzać zmiany
      w ustawieniach. Na razie zrobilismy rezerwację i nie wiem czy się decydować,
      lasek jest uroczy ale nie wiem czy na spacery z dzieckiem bezpieczny - raczej
      ulica świeci pustkami.
      piszcie co Was przekonało do Majolikowej przyda mi się "wsparcie" przy
      ostatecznej decyzji.
      • anula_am Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 16.06.05, 09:50
        Czesc Ewik. Ja tez mieszkam na Odkrytej i poki co do wszystkiego mam blisko.
        Jednak okna mam od strony ulicy, wiec sama rozumiesz - troche glosno.
        Dlatego tez, szukam mieszkania polozonego w spokojnym i cichym miejscu, a ta
        lokalizacja jak na razie mi odpowiada. Zastanawiam sie jednak nad zakladem
        samochodowym, ktory podobno jest obok osiedla, a moje okna wychodzilyby na te
        strone. Czy nie bedzie za glosno?
        • Gość: Ewik_1 Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.acn.waw.pl 21.06.05, 10:03
          CZeść Anula, Ja na Odkrytej mam świetne mieszkanko, bardzo ciche i milutkie ale
          z roczną córeczką zaczyna być ciasno. Szukałam na rynku wtórnym, ale bardzo
          ciężko trafić w gusta, poza tym nie chcę mieszkać w blokowisku, tylko w
          bardziej kameranym miejscu.
          ja zarezerwowałam mieszkanko też od strony tego warsztatu mam nadzieję, że nie
          będzie głośno. (3pokojowe w bloku A blizej ulicy, a Ty?)
          Tyle, ze mnie przeraża odległość do przystanku, szkoły, przedszkola, sklepu ;)
          Jednak wszystko to troszke daleko z tej MAjolikowej.
          • anula_am Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 21.06.05, 14:14
            Ja mam zarezerwowane w bloku B, 4 pokojowe. Tez mam 1,5 rocznego malucha, dla
            ktorego chcialabym wygospodarowac troche wiecej miejsca w domku, a przede
            wszystkim chodzi mi o to, aby mial w koncu wlasny pokoj.
            Jesli chodzi o odleglosci, to prawde mowiac nie zastanawialam sie nad tym, bo
            samochodem - sama rozumiesz - wszedzie blizej. Sklep, typu Champion, moze nie
            jest zbyt blisko, ale tez i nie jest daleko. W lato jakos da sie przezyc.
            Pewnie za jakis czas powstana przyosiedlowe warzywniaki, w ktorym bedzie mozna
            kupic wszystko, tak jak w sklepikach na Odkrytej. Poki co nie zamartawiam sie
            tym na zapas.
            W chwili obecnej bardziej zastanawiam sie nad trescia umowy, do ktorej mam z
            mezem zastrzezenia w kazdym paragrafie.
            • aksreiks Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud 21.06.05, 16:00
              Jak już wcześniej pisałam my już podpisaliśmy umowę.3 pietro budynek A.
              Co do odległosci do sklepów to pewnie się coś pojawi na razie nie jest daleko
              do Galerii lub małe delikatesy przy rądku.
              My też mamy dziecko 4 lata i bardziej mnie martwi bardzo mała infrastruktura
              osiedla i brak (jak narazie) w planach placu zabaw dla dzieci.Może jestem
              trochę wymagająca ale obecnie mieszkam na Nowadworskiej i tu jest bardzo duża
              przestrzeń na osiedlu.no ale coś za coś.
              Co do umowy my już przez to przebrnelismy jak chcecie więcej informacji
              napiszcie bezpośrenio na adres E-mail gazety.
              • Gość: anula_am Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.gov.pl 22.06.05, 11:14
                Jak widze sksreiks, jestesmy sasiadami, bo ja mam okna akurat na Twoj plac
                zabaw (jesli to ten, o ktorym mysle). Faktem jest, ze w planach na Majolikowej
                przewidziana jest tylko mala piaskownica, ale jak powstanie wspolnota wszystko
                bedzie mozna zmienic i dostosowac do potrzeb mieszkancow. Wiem, ze lepiej by
                bylo, gdyby o to wszystko zatroszczyl sie inwestor, ale nie wymagajmy zbyt
                wiele od tej firmy. W koncu chca wszystko zrobic tanim kosztem.
                A tak przy okazji, to jestem ciekawa, kiedy dostana zgode na poprowadzenie
                instalacji gazowej, bo jak narazie takowej nie maja (patrz: zalaczniki do umowy
                i pozwolenie na budowe od Prezydenta m.st. Warszawy)
            • Gość: viki Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.menis.gov.pl / *.menis.gov.pl 11.07.05, 09:52
              My z mężem też mamy zastrzeżenia do umowy i chcemy je zgłosić do Wansbudu i
              wynegocjować lepsze warunki.
              Czy wynegocjowaliście jakieś zmiany dotyczące zapisu umowy i co Wansbud na to.
              Podpisaliście umowę ?.
              Czy wogóle ktoś zainteresował się kotłownią, czy będzie ona częścią wspólną
              mieszkańców czy własnością dewelopera (wysokie stawki opłat).
              • Gość: ikcinreic Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: 213.25.206.* 15.07.05, 13:53
                Wydaje mi się, że kotłownia będzie wspólna. Nie pogłębiałem tego tematu z
                deweloperem, ale trudno jest mi sobie wyobrazić, że cały budynek (w częściach
                wspólnych) jest wspólny a kotłownia nie. Poza tym to w umowie jest napisane że
                po zawiązaniu wspólnoty sami przejmujemy nad wysztkim kontrolę, więc to my
                będziemy decydować o kosztach eksploatacji w tym ogrzewania. Tak naprawdę
                kotłownia jest gazowa więc jesteśmy uzależnieni od panującego w naszym kraju
                mnopolu na dostawę tego surowca. Trzeba się narazie cieszyć, że akcyzy nie
                podnieśli i modlić żeby nie wykombinowali zaraz jakiegoś nowego podatku. Bo
                pewnie przy dzisiejszych cenach ropy zwiększać się będzi popyt na gaz. A wtedy
                już zaraz ekipa rządząca coś wymyśli żeby podrożał (odszedłem trochę od tematu -
                przepraszam). Co do negocjacji to mieliśmy taką możliwość. A co was
                najbardziej niepokoi w Umowie i chcielibyście negocjować? Moze ja to przegapiłem
              • Gość: wawek Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.chello.pl 15.07.05, 16:36
                Ja podpisalem umowę i nic szczególnego nie znalazlem, nic tez nie
                negocjowalem.Hmm a moze źle zrobilem? Ja myślę ze jeśli budynek nie jest miasta
                ani spółdzielni to w calosci nalezy do przyszlych lokatorów.Mam nadzieje, że za
                cześć wspólną zapłace procentowo w stosunku do metrów mieszkania. Moje m.
                bedzie małe. W okresie poczatkowym deweloper zarzadza bydynkiem, ale jak to
                praktycznie wiadomo wtedy nic sie nie psuje a jesli juz, to instalacja obieta
                bedzie gwarancja.
              • Gość: mlekota Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.08.05, 09:50
                umowę jak najbardziej trzeba i można negocjować, gdyż pierwotna wersja jest
                niezrozumiała i niekorzystna dla kupującego. Weźcie sobie dla przykładu umowy
                od innych deweloperów i porównajcie co jest, a czego nie ma. Ja sam
                negocjowałem i wygrałem dużo. Sam jestem zdziwiony, bo jeśli poszli mi aż na
                takie ustępstwa, to zaczyna mi to śmierdzieć :). Czytajcie uważnie! Na
                Samarytance ludzie jak wariaci popodpisywali umowy, a teraz pół roku mieszkają
                bez zameldowania, bo nie ma pozwolenia na użytkowanie, nie ma aktów własności -
                totalny pieprznik. A jak wszedłem na ich forum, to zdziwieni, że pewne zapisy
                są w ich umowie, i oni o nich nie wiedzieli. Śmieszni ludzie. "Podpisałam, nie
                czytałam".
      • Gość: wawek Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.chello.pl 24.06.05, 23:30
        mam nadzieje ze nie bedzie tak groznie jak tu czytam te wszystkie obawy
        przyszlych lokatorow.Mieszkac gdzies trzeba, wazne zeby sobie wzajemnie pomagac
        i zyc w zgodzie z sasiadami;)Badzcie dobrej mysli i cierpliwie czekajcie na
        odebranie kluczy do waszego nowego m. Byc moze na gwiazdke 2006;)No musze
        przyznac ze termin nie ciekawy bo i swieta i zima, ale bedzie dobrze.
        • Gość: mlekota Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.08.05, 10:24
          mieszkania szukam juz od roku - póltora i powiem szczerze, że nigdzie nie
          znalazłem dewelopera i inwestycji super od A do Z. Są plusy i minusy. Wiadomo.
          Jak cena mała, to daleko. Jak blisko centrum, to każdy kupi, nawet
          beznadziejnie rozplanowane mieszkanie. Majolikowa ma trzy minusy: daleko od
          Centrum, budynki są blisko siebie położone oraz względem inwestycji ORCO, lada
          chwila zrobią się tam drugie Kabaty po wybudowaniu Mostu Pólnocnego - oby nie.
          Ale są też i PLUSY: ciekawie rozplanowane mieszkania, szczególnie te
          trzypokojowe - pierwsza inwestycja, gdzie można wejść i nie zmieniać pomysłów
          architekta!, nie ma paranoi, że mieszkanie 60mkw ma dwa pokoje (w tym jeden z
          kuchnią ciemną) i tylko jedną łazienkę, winda od poziomu garaży, nie za wysoka
          cena, póki co ładna okolica. I z deweloperem można rozmawiać.
    • Gość: miecugov Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.chello.pl 26.08.05, 18:10
      Witam jestem w początkowej fazie podjęcia decyzji o zakupie mieszkanka na tym
      osiedlu. Prosiłbym o info na jakie punkty w szczególności należy zwrocić
      czytając umowę.
      Czytałem wcześniejsze wypowiedzi na tym forum i wydaje mi się, że sianie zmętu
      i myślenie co by było gdyby jest zupełnie bezsensowne. Prawda jest taka boisz
      się kupować nowego mieszkania udaj się do ogłoszeń z rynku wtórnego. Wiadomo,
      że ryzyko jest ale doczekaliśmy takich czasów, że ledwo wbita jest łopata a
      większość mieszkań jest wyprzedanych i chcąc coś wybrać dla siebie trzeba
      podjąć ryzyko. Przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego też jest ryzyko - to co
      mam niby z rodzicami do końca życia mieszkać?? :. Myślę, że dobrą propozycją
      jest udanie się z umową do osoby, która się na tym zna i pomoże w ewentualnych
      poprawkach. Jestem młodą osobą i jeśli inwestycja ta mi się spodoba to podejmę
      to ryzyko i zakupię to mieszkanie i z całego serca wierze, że wszyscy
      majolikowcy będą zadowoleni ze swojego M.
      Zresztą człowiekowi nigdy nie dogodzi - na obiedzie zawsze znajdzie się ciocia,
      której zupa była zimna.
      Pozdrawiam wszystkich i życzę więcej uśmiechu i optymizmu szczególnie tym
      pesymistycznie nastawionym do życia.
      Jak podejmę decyzję to się odezwę.
    • Gość: raf Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.05, 23:23
      Hej
      Witam obecnych oraz przyszłych mieszkańców osiedla "Majolikowa".
      Interesuję się zakupem mieszkania od dłuższego czasu. Odwiedziłem już wielu
      deweloperów i myślę, że Wansbud ma bardzo ciekawą dla mnie ofertę. Skłaniam się
      do zakupu mieszkania na Majolikowej ponieważ podoba mi się lokalizacja i w ogóle
      Tarchomin jako taki. Oczywiście porownywałem go z innymi miejscami o podobnych
      cenach za m. kw. Jest kilka ciekawszych miejsc w Warszawie ale już odpowiednio
      droższych, niestety.
      Byłem w biurze na Belwederskiej. Pan Adrian wydał mi się lepiej przygotowany do
      rozmowy niż poprzednicy: umowa, ksiega wieczysta do oberzenia, plany itd.
      Wcześniej spotkałem się z brakiem możliwości zobaczenia umowy. Dopiero po
      zdeklarowaniu się lub jakiejś wpłacie. Nie znam się na umowach dlatego plusem
      jest dla mnie to, że mogę wziąć kopie do domu i na spokojnie przeanalizować co
      potem podpiszę. I tu zaskoczenie. O ile wcześniej nie rozumiałem umów i w ogóle
      litery prawa, o tyle tą umowę w miarę rozumiem. Brak zagmatwanych sformuowań i
      niejasności, sprecyzowane obowiązki dewelopera.
      Jednakże mam kilka obaw co do podjęcia ostatecznej decyzji: nie znam historii
      Wansbud, nie wybudował wcześniej żadnego budynku, przynajmniej mi nic o tym nie
      wiadomo. Nie znam również planów zagospodarowania terenów od bud. A. Nie
      sprawdziłem jeszcze w urzędzie, który jest blisko zresztą. Może ktoś już był?
      Dużo do myślenia daje mi również sama umowa, ponieważ po raz pierwszy kupuje
      mieszkanie więc, choć zrozumiała, z łatwością mogłem przegapić coś co np.
      powinno tam być a nie ma czy na odwrót. Brak doświatczenia. Muszę to sprawdzić
      ale nie dziś bo już późno :)
      Proszę o podzielenie się doświadczeniami z "Majolikową" osoby, które są na
      bardziej zaawansowanym etapie zakupu. ZApraszam również na prv. rafal01@os.pl.
      • Gość: tery Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.spray.net.pl 26.08.05, 23:34
        Osiedle Majolikowa jest pierwszą inwestycją WANSBUDu, byłam u nich w biurze na
        Belwederskiej i niestety nie spotkałam sie z miłym przyjęciem mojej osoby.
        Pofatygowałam się na plac budowy ale niestety nie zastałm kierownika więc tam
        też nic nie mogłm się dowiedzieć. Podobno jeden z inwestorów byl kiedyś w AMA -
        BUDZIE a to z tego co wiem to sprawdzona firma developerska, mają na swoim
        koncie osiedle na Tarchominie i na Żoliborzu a w planach jakieś nowe inwestycje
        na Tarchominie!!!
      • Gość: pa Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.local.net / *.teklinek.pl 27.08.05, 21:27
        Witam,
        Mieszkanie na Majolikowej kupiłem, po uważnym przeczytaniu umowy. Jest tam
        kilka kwiatków, między innymi zapisy, których UOKIK nie toleruje, ale
        generalnie wszystko opiera się na zaufaniu. Co najwyżej można umowę zawrzeć w
        formie aktu notarialnego, daje to wpisane roszczenie do księgi wieczystej.
        Osobiście nie miałem jakichkolwiek kłopotów, aby poprzesuwać terminy płatności.
        Co do obsługi (zawsze miałem do czynienia z Panem Adrianem) nie mogę powiedzieć
        złego słowa.
        Kierownikiem budowy jest osoba, która była nim również kierownikiem w Ama-
        Budzie (na niektórych budynkach); budowali mi aktualne mieszkanie i większych
        usterek nie mogę stwierdzić, a minęły już 4 lata. W mojej opinii trzeba się
        spodziewać przynajmniej trzymiesięcznego opóźnienia, jak wynika z zapisów umowy
        (naliczanie kar umownych, doświadczenie z Ama-budu).
        • Gość: raf Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 23:03
          Hej
          Czesc "pa". Ja rownież myśle że zaufanie to podstawa. Ja MUSZE mieć zaufanie do
          dewelopera. Każdy musi. Im większe zaufanie tym wieksze poczucie bezpieczeństwa.
          Wansbud wzbudził moje zaufanie dlatego mam zamiar kupić mieszkanie na
          Majolikowej. Wacham się jeszcze dlatego proszę Cię "pa" o info, jak najwięcej
          info. To mi napewno bardzo pomoże.
          Pozdrawiam Cie i czekam na Twoje wypowiedzi.
          • Gość: pa Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.local.net / *.teklinek.pl 27.08.05, 23:38
            Witam,
            Raf - co konkretnie Cię interesuje?
            Nie chce namawiać kogokolwiek do tej inwestycji. Ja się zdecydowałem z uwagi na
            rozkład mieszkania i pozytywną (krótką) współpracę z Wansbudem (pozytywne
            wspomnienia ze współpracy z Ama-budem, pomimo braków na obecnym osiedlu, pomimo
            wszystko;)) no i garaż pod budynkiem to duży plus w porównianiu do sąsiedniego
            Orco) oraz termin ukończenia (mi się nie spieszy). Duży negatyw to bliskość
            okien osiedla Orco i...lokalizacja jest dyskusyjna z punktu widzenia
            komunikacji miejskiej (plan z szybkim tramwajem do Młocin mnie nie przekonuje z
            uwagi na nazwy niektórych osiedli na Tarchominie - np. "Strumykowa - metro" ;))
            w gminie brak sprecyzowanych planów zagospodarowania terenu dookoła, co miałem
            okazję naocznie zobaczyć.
              • Gość: pa Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: 212.160.235.* 30.08.05, 11:35
                > Chciałbym zapytać czy umowa ma jakieś zapisy które warto byłoby zmienić. Jak
                > było w Twoim przypadku? Czy wynegocjowałeś coś w stosunku do standardowej
                umowy
                > ?

Ja zmieniłem zapisy dotyczące płatności - przesunięcie w czasiea także zapisy
                dotyczące kar umownych (nierówność traktowania stron - bardziej ze względu
                własnego samozadowolenia, aniżeli merytorycznej zawartości). Polecam stronę
                UOKIK - jest tam wykaz klauzul zakazanych, których umowa Wansbudu nie jest
                pozbawiona (np. zapis dotyczący braku wyboru notariusza). Moja świadomość co do
                umowy pochodzi z kwietnia/maja, więc dzisiaj projekt umowy może już być inny (z
                pewnością kwestia użytkowania wieczystego została już rozwiązana ;)

> ps. Na ktore mieszkanie się zdecydowałeś? ja się jeszcze wacham między
                parterem
                > a piętrem. Partej jest tańszy i zaczyna się na wysokości 1,5 metra ale zawsze
                t
                > o
                > parter.

Budynek B, drugie piętro. Co prawda zastanawiająca jest bliskość budynku
                budowanego przez ORCO - podobno ORCO stawia budynek w odległości 5 metrów od
                granicy działki. Kwestia wyboru konkretnego mieszkania jest indywidualna i cały
                czas zastanawiam się jeszcze, czy aby go nie zmienić ;)

Wczoraj przejeżdżałem po południu koło budowy - coś się tam rusza, w tym dźwig -
                więc nie jest źle.
                • Gość: raf Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 22:49
                  Dzięki za info dot. umowy. Bardzo sie przyda.
                  Ja się jeszcze wacham nad dwoma propozycjami: jedna to mieszkanie też w bud. B
                  na pierwszym piętrze (widok na bud. A) a druga to mieszkanie w bud A na parterze
                  (z widokiem na las). Mieszkanie na parterze jest trochę większe, choć po zniżce
                  kosztuje tyle samo, ale to parter. prześpię się z tym i jutro zdecyduje :) No a
                  potem zacznie się bieganie z papierkami: deweloper, bank, pracodawca... Droga
                  jeszcze długa, choć mam nadzieję, że nie kręta.
                  pozdrawiam
                    • Gość: miecugov Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.optimus.pl / 80.51.176.* 31.08.05, 12:23
                      Witam,
                      Podjąłem już decyzję na 99% będzie to budynek A 3 pietro. Rozpoczynam teraz
                      bieg z umową po osobach, które mają o nich większe pojęcie. Oczywiście potem
                      pozostaje przeforsowanie tych zmian u dewelopera ale mam nadzieję, że nie
                      będzie problemu. Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów i dam znać jeśli
                      będę już wiedział jak powinien wyglądać mój projekt umowy.
                      Dziękuję również za pomocne wskazówki, które już pojawiły się na tym forum.
                      Prosiłbym również o info jeśli wiecie też coś o innych adresach gdzie toczy się
                      dyskusja na temat tego osiedla
                      PZDR
                      • Gość: nika Re: osiedle Majolikowa przy lesie Wansbud IP: *.chello.pl 01.09.05, 17:57
                        czesc miecugov,
                        z mezem kupujemy mieszkanie na 2 pietrze w budynku A (to ten od ulicy chyba).
                        Wiec bedziemy sasiadami. Tez dalismy umowe madrzejszym do przeczytania. A
                        developerowi dalismy kredyt zaufania. Wiadomo, tez sie boimy, ze cos nie
                        wypali... jak bedziesz wiedzial cos o nich i zmianach w umowie odezwij sie
                        hanika1@tlen.pl pozdrawiam