Dodaj do ulubionych

Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 19.07.02, 12:34
Ale to rośnie!!!Tam chyba wszyscy noszą koszulki: 300% normy. Ciekawe czy
tak będzie do końca budowy? Widziałem rysunek na www inwestora - będą ładne
dwa osiedla.Buduje się pierwsze. Może warto kupić mieszkanko w drugim? Na
razie cena pierwszgo jest OK! W SIM-ie mówią że zaczną sprzedawać drugie
przed końcem roku. Przecież wiedzą co będzie a i tak nie chcą teraz
sprzedawać.To przecież dobrze ale chciałoby się mieć już załatwione.
Obserwuj wątek
    • Gość: AS Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.qdnet.pl 19.07.02, 15:51
      Gość portalu: Krzy napisał(a):

> Ale to rośnie!!!Tam chyba wszyscy noszą koszulki: 300% normy. Ciekawe czy
      > tak będzie do końca budowy? Widziałem rysunek na www inwestora - będą ładne
      > dwa osiedla.Buduje się pierwsze. Może warto kupić mieszkanko w drugim? Na
      > razie cena pierwszgo jest OK! W SIM-ie mówią że zaczną sprzedawać drugie
      > przed końcem roku. Przecież wiedzą co będzie a i tak nie chcą teraz
      > sprzedawać.To przecież dobrze ale chciałoby się mieć już załatwione.

A czy wiesz coś więcej o tej inwestycji i w ogóle o SIM, czy solidni, czy można
      ponegocjować i czy warto w to wchodzić? Trochę obawiam się o to wszystko, teraz
      tyle firm upada. Aż strach. Już się zastanawiam nad rynkiem wtórnym. Moje
      rodzina powinna zamieszkać w innej inwestycji ponad rok temu ( ale nie u nich),
      i narazie ciągle czekają. To nie na moje nerwy, Pozdrawiam.
      • Gość: Krzy Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 24.07.02, 12:54
        Czy są solidni?Prawda jest taka że DO TEJ PORY byli.Na Ursynowie budują też
        przy Aleji KEN pomędz stacjami Metra Stokłosy i Ursynów. To cztery czy pięć
        dużych budów.Byłem tam i gadałem z ludźmi.Standard normalny, usterki są,bardzo
        ładnie zagospodarowane są podwórka i otoczenie.Ludzie mówią że nie było
        przykrej niespodzianki z ceną czy terminem.ACHA - w ostaniooddanym budynku(KEN
        94)opóźniają się akty notarialne-coś tam było pisane od SIMu do ludzi ale mój
        rozmówca nie potrafił z sensem tego powtórzyć(coś z terenem).Ludzie mieszkają
        i na razie nie niepokoją się.Cena była może nieco większa od przeciętnej
        ok.3900 zl/m ale to dobra lokalizacja tuż przy metrze.Podobno w negocjacjach
        firma jest twarda mięknie dopiero opd koniec budowy.Pozdrawiam
      • Gość: Darek Protest przeciw autostradzie w miescie IP: *.kompakt.pl 09.10.03, 09:39
        www1.gazeta.pl/warszawa/1,34896,1697044.html
        Przeciwnicy przekształcenia Trasy AK w trasę ekspresową i połączenia jej z
        autostradą zapowiadają ogromną demonstrację pod Ministerstwem Infrastruktury

Wczoraj protestujący zebrali się w szkole przy ul. Włościańskiej. Spotkanie
        zorganizował żoliborski radny Jerzy Lipka. Zamierza on powołać Komitet na rzecz
        Obwodnicy. - Domagamy się budowy takiej drogi wokół Warszawy, nie godzimy się
        na wpuszczanie ruchu z autostrady w środek miasta - grzmiał radny Lipka.

Plany generalnej dyrekcji dróg zakładają, że równocześnie z budową autostrady
        od strony Łodzi do Konotopy (na granicy Piastowa i Ursusa) powstanie jej
        połączenie przez Bemowo do Trasy AK. Ta ostatnia, a także jej przedłużenie
        Trasa Toruńska zostaną zmodernizowane. Na czym ma polegać przebudowa trasy?
        Most Grota zostanie poszerzony o jeden pas w każdą stronę (w sumie w każdym
        kierunku będzie pięć pasów); zostaną odbudowane (lub zbudowane) wiadukty
        głównych jezdni po prawej stronie Wisły od ul. Modlińskiej aż do Łabiszyńskiej;
        w okolicach osiedli Potok i Ruda trasa zostanie częściowo przykryta ekranami
        akustycznymi (tzw. konstrukcja półtunelowa) arteria zyska nową nawierzchnię.

Wielu mieszkańców uważa jednak, że te inwestycje doprowadzą do degradacji
        okolicy. - Już teraz przy Włościańskiej od trasy dobiega olbrzymi hałas.
        Przecież po wybudowaniu tu drogi ekspresowej będzie jeszcze gorzej -
        denerwowała się jedna z mieszkanek Żoliborza.

Protestujących poparł mieszkający niedaleko trasy poseł Antoni Macierewicz,
        który jako jedyny z parlamentarzystów warszawskich przyjął zaproszenie na
        spotkanie. - Wspólnie z mieszkańcami będę walczył przeciwko budowie tej drogi.
        Wykorzystam do tego wszystkie środki, jakie przysługują posłowi - zapowiedział.

21 października przeciwnicy budowy trasy ekspresowej na Żoliborzu razem z
        protestującymi przeciw przecięciu drogą szybkiego ruchu Ursynowa będą
        protestować pod Ministerstwem Infrastruktury.
    • Gość: Krzy Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.09.02, 13:51
      Byłem w niedzielę na targach na Torwarze.SIM Ursynów pokazywał Zielony Nugat,
      rozmawiałem nawet z prezesem.Pytałem go o rzeczy na które znałem odpowiedzi -
      faktycznie nie kręcił.Robią wszystko żeby móc sprzedawać Zielony Nugat II w
      grudniu może się uda w listopadzie br.Cena ma być podobna jak I.Jesień może
      być ciepła z emocji.

Ps:
      Sie buduje!
      Czy naprawdę jestem takim szczęściarzem i wybrałem dewelopera na którego nikt
      nie może powiedzieć złego słowa?
    • Gość: Krzy Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.11.02, 11:00
      SIM URSYNÓW rozpoczął sprzedaż Zielonego Nugatu II.
      Udało mi się szybko uzgodnić małe mieszkanko 3-pokojowe.
      Cena 3400 zł/m2 netto to według mnie OK.
      Tak w ogóle to ceny są od 3200 do 3998 zł ale tych najdroższych już nie ma.
      Firma dobra - ludzie biorą bez obaw w kolejce po mieszkanie!!! nie było
      krytyków.
      Oczywiście trochę się boję ale wiem że starałem się zrobić wszystko co mogłem
      aby nie stracić kasy.
      Życzę wszystkim chętnym powodzenia a po szczęśliwym zakończeniu budowy (wiosna
      2005) robimy Bal Szczęściarzy na podwórku.
      Pozdrowienia
        • Gość: andre_ Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.sgh.waw.pl 29.11.02, 18:42
          Gość portalu: Paweł napisał(a):

> Właśnie dzisiaj podpisaliśmy umowę z innym developerem - drożej, ale firma
          > pewna finansowo i jakościowo.
          > NCC

Gyby ta informacja pojawiła by się w innym wątku to pewnie bym nie reagował,
          ale umieszczona w tym miejscu sugeruje iz NCC jest pewniejszym developerem od
          SIM Ursunów... Niemniej patrząc na takie fakty jak: czas dzialania na rynku
          polskim, ilosc oddanych mieszkan, terminowosc oddania mieszkan, perspektywy
          dalszego dzialania na rynku polskim to NCC absolutnie nie wydaje sie
          pewniejszym deweloperem od SIMUR.

Np z wortalu www.tabelaofert.pl mozna odczytac ze na 269 mieszkan wybudowanych
          ponad 20% nie znalazlo jeszcze nabywcy, mimo iz terminem oddania jest
          pazdziernik 2002 ... Na innych wątkach forum mozna znalezc informacje ze NCC
          wycofujaca sie z rynku polskiego, sprzedala sasiadujace z osiedlem Nordic Star
          dzialki jakiejs spoldzielni ktora bedzie tam budowala calkiem wysokie bloki.

Czytalem gdzies artykul o tym ze NCC zwija sie z Polskiego rynku jako ze
          wiekszosc inwestycju jest po prostu nieudana lub problematyczna (np kabel
          podmorski swepol).

Aby nie byc zle zrozumianym: NCC na tle innych deweloperow wypada dobrze (tzn
          dokonczy budowe i odda mieszkania) ale akurat w tym przypadku SIMUR jest
          pewniejszy

pozdrawiam

AS

PS. nie jestem pracownikiem spoldzielni (wlasciwie dewelopera SIMUR) ;)
          niemniej kupielm mieszkanie w jednej z inwestycji i z radoscia patrze jak na
          ponad 4 miesiace przed terminem mieszkanie jest gotowe a robotnicy skonczyli
          sadzic kwiatuszki i zamiatac drogi dojazdowe - mieszkania w bloku sprzedane
          wszystkie.
          • Gość: Paweł Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.acn.pl / 10.64.5.* 30.11.02, 14:25
            Na naszą decyzję wpłynęła między innymi lektura paru wątków w tym portalu. W
            kilku przypadkach można było prześledzić jak firma padała - jeszcze pół roku
            temu wszyscy byli zachwyceni. W przypadku tej spółdzielni nie udało się nawet
            dobrze ocenić ryzyka - odmówili pokazania danych finansowych, a jak zacząłem
            zadawać trochę pytań pani była bardzo obrażona. W związku z tym uznaliśmy, że
            lepiej zapłacić więcej ale mieć pewność.
            Pozdrawiam
            • Gość: andre_ Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.sgh.waw.pl 30.11.02, 20:34

> jak zacząłem
              > zadawać trochę pytań pani była bardzo obrażona. W związku z tym uznaliśmy,
              > że lepiej zapłacić więcej ale mieć pewność.

:)

Obsluga w punkcie "werbowania klientow" jest faktycznie fatalna, co sam mialem
              sie okazje przekonac, ale reszta osob z ktorymi mialem kontakt (juz po
              podpisaniu umowy) byla bardzo kompetentna i pomocna (a czytajac forum mam
              wrazenie ze u wszystkich deweloperow jest dokladnie odwrotnie). Jesli chodzi o
              sprawy finansowe to jest OK, jako ze ten sam bank w ktorym spoldzielnia ma
              konta bez problemu udzielil mi kredytu ta realizowana inwestycje.

pozdrawiam

AS
            • Gość: Krzy Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.12.02, 15:06
              Paweł.
              Nie wiem ojakie dane finansowe prosiłeś i czego ci odmówiono.
              Moim zdaniem syntetyczne dane finansowe firmy nie wiele ci pomogą w ocenie
              wiarygodności firmy.Wystarczy przypomnieć sobie historię tzw. Certyfikatu
              Dewelopera.Według mnie historię SIMURu właściwie mogą ocenić tylko ich
              klienci.Dlatego kręciłem się latem po podwórkach w nowooddanych budynkach przy
              KEN, dlatego napisałem ten wątek aby niezadowoleni z usług SIMURa mogli o tym
              opowiedzieć.Jak ktoś narzeka na usterki to mnie nie dziwi - usterki zawsze
              były i będą i to jest w Polsce normalne.Tak naprawdę ważne jest tylko jedno
              aby w umownym terminie za określoną przy wyborze mieszkania cenę otrzymać to
              mieszkanie.I tu nie miał nikt nic do powiedzenia.
              Ja nadal uważam że wybrałem najlepiej jak umiałem.
              Tobie Paweł z całego serca życzę abyś nie dał się nabrać na ładną buzię i
              długie nogi.
              • Gość: Paweł Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: proxy / 212.93.39.* 04.12.02, 15:39

Chyba nie nabrałem się na długie nogi i ładną buzię (przynajmniej w tym
                przypadku) bo sprzedającym był facet;)
                Dane finansowe coś mogą powiedzieć na temat przyszłości firmy (mimo, że będą to
                tylko dane historyczne). Staraliśmy się też dowiedzić innych rzeczy, np. czy na
                budowie pensje są wypłacane na czas, czy są opóźnienia, itd, itp. (wszystko
                było ok).
                Tak naprawdę to było bardzo blisko pomiędzy SIMURem a tą firmą którą wybraliśmy
                i te parę szczegółów przeważyło.
                Pozdrawiam
            • Gość: eku Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.03, 13:30

> Na naszą decyzję wpłynęła między innymi lektura paru wątków w tym portalu. W
              > kilku przypadkach można było prześledzić jak firma padała - jeszcze pół roku
              > temu wszyscy byli zachwyceni. W przypadku tej spółdzielni nie udało się nawet
              > dobrze ocenić ryzyka - odmówili pokazania danych finansowych, a jak zacząłem
              > zadawać trochę pytań pani była bardzo obrażona. W związku z tym uznaliśmy, że
              > lepiej zapłacić więcej ale mieć pewność.
              > Pozdrawiam

Przepraszam : ale o co chodzi? Moze Gosc Pawel mysli o jakiejs innej
              spoldzielni? Bo ja sie dzis wprowadzam na KEN 90 i nic mi nie wiadomo, zeby
              spoldzielnia miala upasc.
    • miriam_73 Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 02.12.02, 17:18
      Widziałam Nugat w weekend, rzeczywiście wyrosło to wszystko jak na drożdżach. A
      tak a propos jeszze wiarygodności/ niewiarygodności SIM-u: ja dostałam od nich
      wszystkie dokumenty jakie chciałam, mogłam zajrzeć tam gdzie potrzebowałam i
      nikt mi nie robił problemu. Dziś dzwoniłam do nich w sprawie mojego mieszkania
      (KEN 90) i powiedzieli mi, że jeśli mam juz wszystkie sprawy finansowe
      uregulowane (a mam) to na pisemny wniosek udostepnią klucze znacznie szybciej
      (być może jeszcze przed Świętami)- dodam że planowo oddanie jest na marzec !
    • Gość: Krzy Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.12.02, 09:18
      Idą Święta.
      Ja chcę podtrzymać ten wątek na forum - autorowi to chyba wolno - dlatego -
      życzę Wam wszystkim spokojnych Swiąt, takich o których każdy z nas kiedyś
      marzył i część z nas może marzy nadal. Na chwilę oderwijcie się od myśli o
      swoich pieniądzach powierzonych jakiemuś deweloperowi.
      Potem po świętach - nie dajcie się deweloperowi.
      Niech Bale Szczęściarzy odbędą się na wszystkich podwórkach.
      • Gość: Tom Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.acn.waw.pl 25.01.03, 12:08
        Poważnie zastanawiamy się nad Nugatem II. Przyznam rację jednemu z wątkowiczów,
        że rozmowa z panią odpowiedzialną za sprzedaż mieszkań nie należała do
        przyjemnych.

jeśli chodzi o samą inwestycję, po przejżeniu ofert ursynowskich stwierdziłem,
        że SIMUR przynajmniej miałnormalnego architekta (mieszkania w miarę ustawne,
        brak pokoi - dziwolągów).

W przyszłym tygodniu idę dalej rozmawiać. Ciekaw jestem jak przyjmą propozycję
        zmiany wielkości rat?

pozdrawiam
            • Gość: FOKA Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 62.93.65.* 28.02.03, 09:16
              Gość portalu: joars napisał(a):

> Nie musiałam brać jeszcze kredytu, ale wejdź sobie na stronę
              > <a href="http://www.expander.pl"target="_blank">www.expander.pl</a> i tam
              dowie
              > sz się wszystkiego o kredytach + zrobisz
              > sobie orientacyjną symulację rat. Poza tym możesz wysłąć do nich e-maila z
              > info, że jesteś zainteresowana(y) kredytem. Wszystkie usługi, włącznie z
              > załatwieniem kredytu, robią nieodpłatnie.

Expandera już znam i m.in. tam właśnie się dowiedziałam, że na niewybudowane
              mieszkanie nie wszędzie dostanę kredyt, a poza tym muszę się liczyć z
              dodatkowymi kosztami - odsetki od wypłaconych developerowi w trakcie budowy
              transz, co sprawia, że zaczynam wątpic nad tego typu inwestowaniem kasy ??
      • Gość: eku Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.03, 13:15
        Kupilam mieszkanie przy KEN 90 i dzis sie tam wprowadzam. Jak do tej pory,
        Spoldzielnia i mieszkanie bez zarzutu. Szczerze mowiac to az trudno uwierzyc,
        ze nie ma przynajmniej jakiegos malego przekretu, bo to narmalne w naszych
        czasach... Male wady zawsze da sie znalezc, np. po polozeniu glazury w lazience
        okazalo sie, ze sufit jest nierowny.

Kilka rzeczy zaskoczylo mnie bardzo pozytywnie : termin oddania mial byc koncem
        marca, a klucze otrzymalam na 2 miesiace przed czasem. Sa wideofony i czytniki
        zuzycia wody odczytywane radiowo, o ktorych nie bylo mowy wczesniej, wylaczniki
        roznicowo-pradowe ABB. I zadnej doplaty. Co niektorym zwrocono nawet nadplacone
        kwoty.

Jesli sa jakies mankamenty w umowie to chetnie je przesledze.
        Pozdrawiam!
          • Gość: eku Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.netlandia.pl 02.03.03, 22:22
            Tak, cena była dokładnie taka sama. Mogłam zadecydować o wysokości rat i
            terminie spłat. Sąsiad z KEN 92 dostał zwrot nadpłaty. Możesz przeczytac o tym
            w innym wątku o Spółdzielni SIMUR (choć to podobno developer a nie
            spółdzielnia).

Mieszkanie kupiłam w trakcie budowy, ale właściwie prace były na ukończeniu (8
            miesięcy przed terminem oddania). Planowałam zakup jeszcze w 2001 roku, ale
            wtedy nie było już żadnych jednopokojowych od strony podwórka. W końcu trafiło
            się, że ktoś zamienił mieszkanie na większe i zwrócił to, które kupiłam.

Szczerze mówiąc nie sprawdzałam KW, bo nie było na to czasu. Ale spółdzielnią
            interesowałam się od przeszło roku, zrobiłam wywiad z mieszkańcami wcześniej
            oddanych budynków i regularnie odwiedzałam budowę.

Mogę jeszcze odpowiedzieć na jakieś pytania, jeśli je masz. Myślę, że w naszych
            czasach nic nie jest pewne i nikt nie może zagwarantować, że nawet najlepszy
            developer nie upadnie i nie straci się pieniędzy. Trzeba być bardzo ostrożnym i
            wybierać mniejsze ryzyko. Ale jakieś ryzyko zawsze jest.

Pozdrawiam!
      • miriam_73 Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 03.03.03, 10:04
        Odebrałam już mieszkanie w KEN 90 - poza kilkoma drobiazgami wszystko w
        porządku, tymczasowi administratorzy są ciagle pod telefonem, windy juz
        działają, jeszcze tylko nie ma włączonego gazu (woda jest). Nie mam zastrzeżeń,
        oby tak dalej (akty notarialne mają zgodnie z umową być w kwietniu).
    • Gość: Krzy Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.03.03, 12:30
      No, no jako autor bardzo się cieszę że ten wątek w rozsądny sposób ( w
      rozsądny bo całkowicie zgadzam się z przytoczoną opinią że dużo postów=to źle)
      obrasta ciekawymi wypowiedziami. Cięszę się że wypadkowa wszystkich wypowiedzi
      jest przychylna dla SMUR-a - jak wiecie wpłacam tam kasę i przede mną dwa lata
      obaw. Ja nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale te pełne radości
      wypowiedzi tych wszystkich szczęściarzy z budynkow przy Aleji KEN naprawdę
      podtrzymują mnie na duchu.
      Byłem na targach na Torwarze.Ponownie rozmawiałem z prezesem, powiedział mi
      fajną rzecz: pracują nad tym żeby na ich stronie internetowej zawiesić
      fotograficzną dokumentację postępów na budowie Zielonego Nugatu II. Ja tam
      jestem dwa razy w miesiącu, ale niektórzy z was mogą mieszkać przcież gdzieś
      daleko.Dla tych osób może to być bardzo przydatne.
      Pozdrawiam wszystkich.
        • Gość: Jarek Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 217.8.186.* 12.05.03, 16:18
          Ja z kolei czekam na wymarzone mieszkanko na Nugacie I. Ostatnio widzialem u
          siebie okna i chyba tynkowac sciany w srodku juz nawet zaczeli...

Jedna rzecza sie stresuje - ew. brakiem mozliwosci odliczenia odsetek
          kredytowych od dochodu w przypadku gdyby Pan Kolodko cofnal te ulge. Nie wiecie
          moze, czy istotna jest data wziecia kredytu (ten rok) czy tez data podpisania
          aktu notarialnego (najpewniej dopiero przyszly rok)?

Jarek
          • Gość: jankes Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: localhost:* 13.05.03, 10:52
            Nie wiecie
            moze, czy istotna jest data wziecia kredytu (ten rok) czy tez data
            podpisania
            aktu notarialnego (najpewniej dopiero przyszly rok)?

Z tego co się orientuję, podstawowe znaczenie ma data wydania pozwolenia na
            budowę. Odsetki oczywiście odpisujesz od roku wzięcia kredytu, ale warunkiem
            uznania odpisu jest, żeby budowa zakończyła się trzy lata od wydania
            pozwolenia.

Trochę to dziwne, bo niby jaki masz wpływ na tempo prac spółdzielni czy
            dewelopera, ale tak właśnie jest.

Pozdrawiam serdecznie.

• miriam_73 Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 17.05.03, 23:30
            Prawo do odliczenia uzyskujesz dopiero w roku, gdy uzyskałaś własnośc, czyli
            nestety dopiero gdy bedziesz miała akt, pod warunkiem, że właśnie zakończenia
            budowy w ciągu 3 lat licząc od końca roku w którym zostało wydane pozwolenie na
            budowę. W ustawie jest taki przepis, który, jak mi się wydaje umozliwia
            odliczenie dotychczas zapłaconych odsetek, ale jeszcze go szczegółowo nie
            nalaizowałam, ponieważ dopiero za ten rok będę rozliczac ulgę

BTW. LUS1 - czy cos ci sie może obiło o uszy w kwestii aktów notarialnych???
      • joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 16.05.03, 15:37
        Gość portalu: Krzy napisał(a):

> Witam wszystkich.
        > Gorąco się robi od słońca.
        > Coś róbcie - nie dajcie się zapaść temu wątkowi!!
        > Pozdrowienia.

Witaj,
        jak postępy na budowie. Nie mam niestety czasu aby jeździć (2 razy w miesiącu:-
        )) i przyglądać się jak rośnie nasz budynek. Pojedziemy na pewno obejrzeć przed
        wpłatą kolejnej raty.

Pozdrawim
            • Gość: Miszpa Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.acn.waw.pl 26.06.03, 18:04

> Gość portalu: Krzy napisał(a):
              >
              > > Postępy na budowie?
              > > Według mnie jest OK. Zielony Nugat II mniej lub bardziej ale już wylazł z
              > > ziemi. Na koniec wakacji będzie już wysoko nad ogrodzeniem - będzie widocz
              > ny
              > z
              > > daleka.
              > > Pozdrowienia.
              >
              >
              > Jest to bardzo prawdopodobne. Kolejne piętra wyłaniają się w expressowym
              tempie
              > .
              >
              > Pozdrawiam

Macie rację. Wczoraj jechałem ul. Rosoła i jak tak dalej pójdzie to wkrótce od
              strony ul. Rosoła nie będzie widać pierwszego etapu inwestycji... Tak
              trzymać! :-)
              • Gość: Sebma Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.06.03, 23:43
                Pozdrowienia dla wszystkich!
                Jesteśmy na etapie studiowania umowy z SIM Ursynów (mieszkanie - "Zielony Nugat
                II). Czy jest coś na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Dlaczego w całej
                umowie nie ma mowy o balkonie - u innych developerów wszelkie balkony, tarasy
                itp. są zawsze wymieniane. Co w przypadku,gdy SIM nie wyrobi się w terminie -
                podobno to niemożliwe.
                • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 30.06.03, 10:36
                  Gość portalu: Sebma napisał(a):

> Pozdrowienia dla wszystkich!
                  > Jesteśmy na etapie studiowania umowy z SIM Ursynów (mieszkanie - "Zielony
                  Nugat
                  >
                  > II). Czy jest coś na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jezeli jestes zdecydowany na kupno mieszkania w Nugat II, to najlepiej
                  skorzystaj z porady prawnika przed podpisaniem umowy. My tak zrobilismy i mamy
                  umowe, ktora mozna juz bylo zaakceptowac. Zmiany wydawaly sie niewielkie, a
                  sprecyzowaly dokladnie obowiazki dewelopera.

>Dlaczego w całej umowie nie ma mowy o balkonie - u innych developerów wszelkie
                  >balkony, tarasy itp. są zawsze wymieniane.

Podejrzewam ze nie moglbys kupic mieszkania bez balkonu.

>Co w przypadku,gdy SIM nie wyrobi się w terminie - podobno to niemożliwe.

Możliwe jest wszystko. Mozez zastrzec w umowie kare za spoznienie.

Zycze owocnej negocjacji
                  Pozdrawiam
                  joars

• Gość: Jarek Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.chello.pl 30.06.03, 23:11
        Ze strony www.ursynow.pl/inwestorzy/5_3_4_1.shtml:

"Na sesji w dniu 12 marca 2002r. Rada Gminy Wraszawa-Ursynów uchwaliła MPZP
        terenu zawarty pomiędzy ulicami Gandhi, Rosoła, Płaskowickiej i Grzegorzewskiej
        Szolc-Rogozinskiego (część "A") - Uchwała Nr 694, opublikowany w Dz. Urz. Woj.
        Mazowieckiego Nr 99 z dn. 16.04.2002r. poz. 219 i w ten sposób stał się on 3
        miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obowiązującym na Ursynowie.
        Na tym obszarze mają powstać między innymi usługi zdrowia oraz park."

Jarek
        • joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 02.07.03, 08:05
          Pozdrawiam przyszłych mieszkancow Nugat I i II.
          W nidziele odwiedzilam budowe. Najmniejszy wolnostojacy budynek jest juz
          otynkowany i pomalowany. Tym, ktorzy zamieszkaja w Nugat I pozostal juz niecaly
          rok, a moze nawet pol roku do odbioru kluczy. Nam przyjdzie poczekac jeszcze
          jeden rok dluzej.

joars
          • Gość: patibe Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 158.66.112.* 02.07.03, 11:16
            Witam przyszłych mieszkańców Nugatów I i II, chociaż Ci z Nugat II są chyba
            bardziej towarzyscy, bo chętniej cos piszą.Ja jestem z Nugat I i dziś dostałam
            wiadomość, ze mam jechać na budowę zatwierdzić zmiany w aranżacji i zdecydować
            gdzie chcę mieć gniazdko w sypialni. Pierwsze poważne decyzje :).A co jak
            przyjdzie do wyboru koloru płytek w łazience?
            Może z upływem czasu zaczniemy przynajmniej podawać swoje numery mieszkań (9),
            by się zorientować i gdy juz zamieszkamy na naszym osiedlu bez skrępowanie
            powiemy sobie "dzień dobry sąsiedzie".
            więc do zobaczenia, któregoś dnia na dziedzińcu.
            • Gość: Jarek Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 217.8.186.* 02.07.03, 14:32
              Ja też będę z Nugat I (37).

Jakoś tak chyba późno na zmiany aranżacji - chyba nie dotyczy to przesuwania
              ścian itp.?

U siebie widziałem już otynkowane ściany i elektrykę prawie skończoną. Na
              podłodze w jednym pokoju była już jakaś wylewka. Niestety, drzwi wejściowe do
              mieszkania już zamknięte na klucz, więc żeby coś następnym razem obejrzeć będę
              musiał kogoś nękać o pomoc. Zresztą już ostatnio jak opuszczałem plac budowy
              widziałem "mocno nieprzychylne" spojrzenia ochroniarzy, których dziwnym trafem
              nie spotkałem wchodząc na budowę.

Jarek
                • Gość: Miszpa Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.acn.waw.pl 02.07.03, 20:00
                  W październiku 2002, jakieś dwa tygodnie przed podpisaniem umowy na mieszkanie
                  (Nugat I) zadałem pytanie przedstawicielce spółdzielni u której dokonywaliśmy
                  rezerwacji lokalu dotyczące tzw. "indywidualnej aranżacji mieszkania" i
                  uzyskałem odpowiedź, że już jest za późno. Słysząc takie wyjaśnienie na zadane
                  pytanie myślałem, że osoba z której ust padło to stwierdzenie jest dobrze
                  poinformowana i wie co mówi... a tu dzisiaj czytam, czytam i oczom nie
                  wierzę... Chyba ktoś sobie ze mnie zadrwił.
                  Ktoś może powiedzieć, że sam jestem sobie winien ponieważ mogłem nie odpuszczać
                  tematu i potwierdzić tą informację. OK... macie rację dostałem nauczkę na
                  przyszłość... o ile jeszce kiedyś będzie mi dane kupować nowe mieszkanie ;-)
                  tym bardziej, że teraz to już z pewnością "pozamiatane".
                  Tymczasem pozdrawiam wszystkich z NUGAT I i II... Sąsiad lok. 58

P.S.
                  brrr... nie wiem jak Wy ale dla mnie spotakanie w z Panią która informuje o
                  wolnych mieszkaniach i u której ustala się termin podpisania umowy przypominało
                  trochę sceny z filmu "MIŚ".
            • Gość: patibe Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 158.66.112.* 03.07.03, 12:10
              Chyba nie wszyscy mnie zrozumieli z tą zmianą w aranżacji. Gdy podpisywałam
              umowę 30 września 2002 r. dokonałam na planie zmiany aranżacji a dzisiaj idę
              tylko na budowę. Inżynier pokaże mi wprowadzone zmiany, zatwierdzę koszty tych
              zmian ( aż sie boję ile to bedzie) i ponieważ miałam opcjonalnie gniazdko w
              sypialni poprosi mnie bym zdecydowała stojąc w pomieszczeniu osobiści gdzie
              będzie mi wygodniej je posiadać.Bardzo się cieszę z tego faktu, bo pochodze
              sobie po moich przyszłych kącikach i poczuję już trochę jak to bedzie (może mi
              wpadnie do głowy kolor tych nieszczęsnych płytek w łazience).
              Gdy miałam podpisywać umowę wahałam się czy wybrać Nugat czy Olimp Dom
              Development i własciwie się już zdecydowałam na Olimp, ale moi rodzice widząc
              moje lekkie wahanie wybrali się ze mną jescze raz na Nugat i udało nam się
              wejść do pomieszczeń pod nr 9 jeszcze wtedy w stanie silnie surowym i to
              własnie wtedy dane mi było poczuć że to moje miejsce na ziemi. I tak dokonała
              się decyzja. Piszę to bo się dziwię waszym problemom z wejściem na budowę i
              wprowadzaniem zmian, ja nie miałam żadnych. A dzisiejsza moja wizyta na Nugacie
              potwierdza że SIM jak najbardziej jest otwarty na kontakt.
              Z jednym się zgadzam, że jedynym słabym ogniwem (jak na razie) jest pani od
              wolnych mieszkań - właściwie osoba do pierwszego kontaktu potencjalnych
              nabywców ze spółdzielnią - swoją opryskliwoscią potrafi co mniej odpornych
              skutecznie zniechęcić.
              Cieszę się że sąsiedzi z Nugat I odpowiedzieli na mój "apel" o aktywność na
              forum i nawet podali swoje "numerki"
              pozdrawiam przy czwartku
              • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 04.07.03, 09:29
                Witam i pozdrawiam wszystkich Sąsiadów z Nugat I i II (szczególnie z I)mój
                numer mieszkania 54. Podobnie jak większość (o ile nie wszyscy)na forum, jestem
                zadowolona ze współpracy z SIMUR (co do PANI zgadzam się ;))i również nie mogę
                się doczekać kluczy :) Podczas ostatniej wizyty w siedzibie spółdzielni
                dowiedzieliśy się z mężęm, że możemy dostać klucze już w grudniu! (termin wg
                umowy 30 IV 2004) Byłoby fantastycznie :)
                    • Gość: bart Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.stacje.agora.pl 07.07.03, 18:28
                      A niewykluczone, że nawet trochę wcześniej. Gdyby nie mrozy to skończyliby już około października, listopada
                      (tak mi mówili na budowie �pierwszego Nugata�).
                      Fajny ten wątek. Też będę mieszkać w Zielonym Nugacie I (nr 101). Bardzo mi się podoba pomysł imprezy. Może
                      spotkamy się trochę wcześniej, jeszcze przed odebraniem kluczy?
                      Dla naszej wspólnoty kluczową sprawą będzie obrona zielonego blisko naszego osiedla. Na razie w planie to tzw.
                      klin nawietrzający (idealne na boiska i place zabaw). Jak się skończy plan ogólny (w grudniu tego roku) trzeba będzie
                      patrzeć władzy na ręce, żeby nie chcieli tu wcisnąć jakiejś wysokiej i intensywnej zabudowy. Czy ktoś coś wie co
                      się będzie działo tuż obok naszego osiedla, tu gdzie była betoniarnia?
                        • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 08.07.03, 10:08
                          Gość portalu: miszpa napisał(a):

> Jak to "była" betoniarnia... Przecież jeszcze jest. Co prawda, chyba
                          ostatnimi
                          > czasy cos tam zburzyli ale do całkowitej likwidacji to jeszcze daleka
                          droga!?
                          >
                          > To kiedy ta impreza!!!

Co do imprezy to również jestem jak najbardziej za! Poczekajmy jednak aż się
                          trochę ociepli ;)
                          • Gość: patibe Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 158.66.112.* 08.07.03, 10:45
                            No proszę, a ja z taką nieśmiałoscią proponowałam drzewiej bysmy sobie chociaż
                            podawali numery mieszkań by zmniejszyć anonimowość, a tu juz propozycja
                            imprezki się wyłoniła. Jestem jak najbardziej za. Tylko kiedy i gdzie? Może
                            jeszcze trochę za wcześnie na tym etapie budowy?:)- sczególnie Nugatu II. Ale
                            podtrzymujmy wątek imprezy bo to bardzo dobry pomysł, aż do samorealizacji.
                            Pozdrawiam przy wtorku
                            • jarkol Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 08.07.03, 16:17
                              W okresie wakacyjnym część osób pewnie będzie w rozjazdach - najlepiej chyba
                              będzie się zbierać od września. No, chyba że jest sporo zwolenników robienia
                              dwóch imprez - pierwszej w rzadszym gronie.

Pozdrawiam,

Jarek (37)
                      • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 08.07.03, 10:58
                        Gość portalu: bart napisał(a):

> A niewykluczone, że nawet trochę wcześniej. Gdyby nie mrozy to skończyliby
                        już
                        > około października, listopada
                        > (tak mi mówili na budowie �pierwszego Nugata�).
                        > Fajny ten wątek. Też będę mieszkać w Zielonym Nugacie I (nr 101). Bardzo mi
                        się
                        > podoba pomysł imprezy. Może
                        > spotkamy się trochę wcześniej, jeszcze przed odebraniem kluczy?
                        > Dla naszej wspólnoty kluczową sprawą będzie obrona zielonego blisko naszego
                        osi
                        > edla. Na razie w planie to tzw.
                        > klin nawietrzający (idealne na boiska i place zabaw). Jak się skończy plan
                        ogól
                        > ny (w grudniu tego roku) trzeba będzie
                        > patrzeć władzy na ręce, żeby nie chcieli tu wcisnąć jakiejś wysokiej i
                        intensyw
                        > nej zabudowy. Czy ktoś coś wie co
                        > się będzie działo tuż obok naszego osiedla, tu gdzie była betoniarnia?

Obilo mi sie o uszy, ze za Skarpa Warszawska w strone Wilanowa ma stanac
                        Carrefour.
                  • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 08.07.03, 10:02

> GRUDZIEŃ !!!... Czyżby spółdzielnia chciała nam zrobić prezent na "gwiazdkę".
                    > Fajnie by było.
                    > Jutro sobota wiec pójdę zobaczyć jak postępy na budowie.
                    >
                    > P.S.
                    > Nr 54... to chyba będziemy sasiadami z jednej klatki;-))
                    >
                    > Pozdrwaiam wszystkich

I jak postępy w budowie? Dawno nie byłam, już ze dwa tygodnie ;) Nasza klatka
                    ma już komplet okien Drogi Sąsiedzie?

pozdrawiam
                    • Gość: miszpa Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.acn.waw.pl 08.07.03, 18:47

> I jak postępy w budowie? Dawno nie byłam, już ze dwa tygodnie ;) Nasza klatka
                      > ma już komplet okien Drogi Sąsiedzie?
                      >
                      > pozdrawiam

Postępy owszem widać ale... coś tak jakby nie w naszej klatce. Jeszcze niestety
                      nie mamy okien!!!... i bardzo nad tym ubolewam. Jest to chyba jedyna część
                      bloku która oprócz braku okien od strony Nugat pozostaje nadal nieocieplona:-(
                      To tyle... Mam nadzieję Droga Sąsiadko, że już wkrótce postępy w "naszej"
                      części budynku będą bardziej widoczne:-))
                      Miłego popołudnia dla Ciebie i pozostałych sąsiadów.
                      • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 09.07.03, 08:36

>
                        > Postępy owszem widać ale... coś tak jakby nie w naszej klatce. Jeszcze
                        niestety nie mamy okien!!!...

Witam wszystkich w środę z rana :)
                        rzeczywiście Sąsiedzie, nieciekawie to wygląda. Nugat II rośnie jak na
                        drożdżach (i bardzo dobrze), ale tak trochę jakby o nas (mieszkancach V klatki
                        Nugat I) zapomniano :(. Miejmy nadzieję, że już lada dzień zabiorą się do
                        roboty przy naszych mieszkaniach...

Co do imprezy, to termin wrześniowy jest świetny, już większość wróci z
                        urlopów. To co? Lokalizacja - dziedziniec naszego osiedla? ;)

pozdrawiam wszystkich
                        • Gość: miszpa Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pgd.pl / 10.50.0.* 09.07.03, 12:42

>rzeczywiście Sąsiedzie, nieciekawie to wygląda. Nugat II rośnie jak na
                          >drożdżach (i bardzo dobrze), ale tak trochę jakby o nas (mieszkancach V klatki
                          >Nugat I) zapomniano :(.

Sąsiadko,
                          Dzisiaj jechałem Rosoła i zauważyłem, że od strony dziedzińca prace w naszej
                          cząści bloku posuwają się dużo szybciej niż od strony Nugat. Na zewnętrzną
                          fasadę "rzucili już kolorek". Muszę przyznać, że bardzo ładnie to wygląda.
                          Teraz niech czym prędzej zajmą się pracami z drugiej strony bloku a będę
                          zupełnie spokojny:-))
                          Pozdrawiam.
                        • Gość: patibe Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 158.66.112.* 09.07.03, 10:01
                          Myślę że wrzesień to dobry termin na spotkanie, ale raczej nie na dziedzińcu ,
                          bo tam pewnie będzie jeszcze dużo piachu ;). Może ktoś zaproponuje jakis
                          przyjemny lokal na miescie na nasz wieczorek zapoznawczy i musimy koniecznie
                          ustalić co włożymy w butonierkę - dla szybszego rozpoznania? może znak
                          SIMURa ;)). Nie wiem jak reszta z Nugat I ale ja chętnie poznam również
                          mieszkanców z Nugat II, a nawet sama zabiorę ze sobą moją przyjaciółkę, która
                          zamieszka naprzeciwko mnie w Nugat II.w końcu wszystkich nas ogrodzą jednym
                          płotem. Miłego dnia wszystkim życzę :)
                          • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 09.07.03, 11:25
                            Oczywiście, zrobimy wspólną imprezę. Nie ma sensu się dzielić, bądź co bądź
                            będziemy bardzo bliskimi sąsiadami :). Co najwyżej rozmowy będą na inny temat -
                            Nugat II "jak ładnie rośnie ostatnie piętro i stawiają wiechę na dachu" a my z
                            Nugat I "o płytkach, gresach i klepkach" czy też "kolorze tapety na klatkach"
                            (o ile już będzie) :)))
                            M.
                                  • jarkol Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 09.07.03, 16:27
                                    > W ankiecie udział wzięłam, świetny pomysł, ale zdaje się, że nie damy rady
                                    > zebrać reprezentatywnej próby ;))))) Wygląda na to, że byłam trzecią osobą :(

Mamy jeszcze trochę czasu. Dobrze by było poinformować większą liczbę
                                    przyszłych sąsiadów o imprezie - w końcu nie każdy czyta forum "Developerzy".
                                    Na razie pomysły jakie mi przyszły do głowy to wywiesić info na tablicy
                                    ogłoszeń w Simurze, może by się zgodzili na info ich stronie WWW, ale to by
                                    trzeba było lepiej sprecyzować termin. Osobisty kontakt chyba raczej w rachubę
                                    nie wchodzi... (a może się mylę?)

Ciekawy jestem, jak poradzili sobie z tym fantem sąsiedzi z innych
                                    nowowybudowanych osiedli?

Pozdrawiam,

Jarek
                                    • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 10.07.03, 08:54
                                      jarkol napisał:

Dobrze by było poinformować większą liczbę przyszłych sąsiadów o imprezie - w
                                      końcu nie każdy czyta forum "Developerzy". Na razie pomysły jakie mi przyszły
                                      do głowy to wywiesić info na tablicy ogłoszeń w Simurze, może by się zgodzili
                                      na info ich stronie WWW, ale to by trzeba było lepiej sprecyzować termin.
                                      Osobisty kontakt chyba raczej w rachubę nie wchodzi... (a może się mylę?)
                                      >

Osobisty kontakt to tylko za pośrednictwem SIMUR, a z pewnością nie udostępnią
                                      nam danych osobowych (GIODO nie śpi ;)). Ulotka w siedzibie to dobry pomysł,
                                      ale też chyba nie zapewni to doskonałej komunikacji wszystkim mieszkańcom...
                                      Myślę, że jest w SIMUR jakaś osoba, która się orientuje jak to robili na innych
                                      osiedlach, może trzeba by było się popytać.
                                      A może przy okazji rozsyłania kolejnych faktur mogliby dokładać jakąś ulotkę
                                      informacyjną?

miłego dnia,
                                      M.
                                      • Gość: patibe Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: 158.66.112.* 10.07.03, 14:08
                                        Cześć wszystkim,
                                        dzisiaj wybieram się do spółdzielni, więc popytam czy w jakiś sposób
                                        uczestniczą w kontaktach przyszłych mieszkańców i czy w ogóle odbywały się
                                        podobne imprezy integracyjne, bo ja nie jest do końca przekonana że się coś
                                        takiego praktykuje, wydawało mi się że nasz pomysł jest pionierski, ale widzę z
                                        waszych wypowiedzi że takie spotkania zapoznawcze mają miejsce.
                                        Może wystarczy, ze gdy już ustalimy termin spotkania, prześlemy prosbę do
                                        spółdzielni (mailowo) by umieściła info o spotkaniu na tablicy ogłoszeń,
                                        ewentualnie wkładała ulotke do faktur ( bo to też dobry pomysł - choć nie
                                        wszyscy akurat dostaną faktury do czasu naszego spotkania, terminy wpłaty rat
                                        są przecież różne).
                                        pozdrawiam

• Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 10.07.03, 15:01
                                          Nasz pomysł z pewnością nie jest pionierski. Znajomi odbierali mieszkanie w
                                          Łomiankach, na osiedlu Tęcza (pewnie niektórzy znają) i mieli imprezę
                                          całodniową na terenie osiedla, z grillem, wycieczką rowerową po okolicy i
                                          zabawami dla dzieci. Co prawda była zorganizaowana przez dewelopera, a nie z
                                          inicjatywy mieszkańców. Słyszałam również o imprezie mieszkańców z KEN
                                          (deweloper - Mostostal Siedlce). Tak więc nie jest to może powszechna praktyka,
                                          ale z pewnością spotykana :)

pozdrawiam,
                                          M.
                                            • rozowy_nugat Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 10.07.03, 18:02
                                              jarkol napisał:

> Pomysł nie jest pionierski. Np. mieszkańcy osiedla Brzeziny wyglądają z
                                              > zewnątrz na dosyć towarzyską grupę. Mają nawet swoją stronę WWW:
                                              > www.republika.pl/osiedlebrzeziny/
                                              >
                                              > Jarek

No to mamy strone.
                                              republika.pl/zielony_nugat/
                                              Jak doczytam nieco wiecej, nasza stronka ma szanse sie wzbogacic ;-)

Na pierwszy rzut idzie forum.
                                              Jakies inne propozycje?

Pozdrawiam,
                                              Sebastian
                                              • jarkol Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 10.07.03, 21:33
                                                rozowy_nugat napisał:
                                                > No to mamy strone.

Fajny pomysł.

> Jak doczytam nieco wiecej, nasza stronka ma szanse sie wzbogacic ;-)

Masz na myśli obsługę HTML, czy też jakieś konkretne treści (jakiego
                                                pochodzenia)?

> Na pierwszy rzut idzie forum.
                                                > Jakies inne propozycje?

Tak, forum musi być koniecznie. Oprócz tego muszą być aktualności (jak już
                                                będzie co tam wpisać) i mogą się przydać jakieś ankietki oraz lista
                                                mieszkańców, którzy chcą być tam umieszczeni (najlepiej chyba z ochroną dostępu
                                                tylko dla przyszłych mieszkańców). Ale najważniejsza jest treść - i tutaj ja
                                                niestety nie mam pomysłu.

Jarek
                                                • rozowy_nugat Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów 11.07.03, 08:26
                                                  jarkol napisał:

> rozowy_nugat napisał:
                                                  > > No to mamy strone.
                                                  >
                                                  > Fajny pomysł.

moze jednak przejdzmy na bardziej intuicyjny URL:
                                                  republika.pl/zielonynugat/

> > Jak doczytam nieco wiecej, nasza stronka ma szanse sie wzbogacic ;-)
                                                  >
                                                  > Masz na myśli obsługę HTML, czy też jakieś konkretne treści (jakiego
                                                  > pochodzenia)?

Obsluge HTML. Niestety, Internet od tej strony to dla mnie nowosc :-)

> > Na pierwszy rzut idzie forum.
                                                  > > Jakies inne propozycje?
                                                  >
                                                  > Tak, forum musi być koniecznie. Oprócz tego muszą być aktualności (jak już
                                                  > będzie co tam wpisać) i mogą się przydać jakieś ankietki oraz lista
                                                  > mieszkańców, którzy chcą być tam umieszczeni (najlepiej chyba z ochroną
                                                  dostępu
                                                  >
                                                  > tylko dla przyszłych mieszkańców). Ale najważniejsza jest treść - i tutaj ja
                                                  > niestety nie mam pomysłu.

Pomyslow chyba nam nie zabraknie a beda wynikaly z biezacych potrzeb.
                                                  Moze sa chetni do wspomozenia mnie nieco wiedza techniczna?

Pozdrawiam,
                                                  Sebastian
                                            • Gość: bart Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.stacje.agora.pl 29.04.04, 15:37
                                              Imprezę można by zrobić w kanjpie niedaleko, przy koniach i budynkach SGGW przy Nowoursynowskiej. Nie pamiętam jak się nazywa. Latem wystawiajają
                                              parasole.
                                              To dokładnie na osi projektowanej A2 czyli przedłużeniu Płaskowickiej (na skarpie).
                                              Wada knajpy - dosc droga. Piwo chyba cos ok.5-7 zł (nie pamiętam, bo dawno byłem)
                                              Pozdrawiam bart
              • Gość: Kate Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.07.03, 13:52
                Pozdrawiam wszystkich sąsiadów z Nugat I i II. Ucieszyła mnie radosna nowina o
                kluczach na gwiazdkę. SIMUR jest w porządku, choć mógłby być tańszy. A Pani z
                działu sprzedaży jest Mocnym Ogniwem struktury SIMUR-u, bo udało jej się
                pokonać moje niezdecydowanie, marudzenie i tchnąć w mą wyobraźnię optymizm. Nie
                każdy to potrafi! Ważnym argumentem była możliwośc zmiany aranżacji, którą
                zasugerowała mi także Pani zajmująca się sprzedażą (problemu więc nie
                rozumiem). Podobną opinię o dziale sprzedaży mają moi rodzice i ich sąsiedzi z
                KEN-u, kiedy kilka lat temu podpisywali umowę. Zmieniali decyzję o lokalizacji
                parę razy, a Pani z działu sprzedaży SIMU-ru cierpliwie dawała im nowe
                propozycje. Zapewniam was, że w "Misiu" by to nie przeszło. Sąsiadom
                malkontentom życzę wyładowania złych emocji podczas kładzenia kafelków. Do
                zobaczenia na imprezie integracyjnej!
                Pozdrawiam
                Kate
                • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 14.07.03, 09:19
                  Witam wszystkich na początku nowego tygodnia :)
                  Sąsiedzie spod "58" wygląda na to, że w tym tygodniu będziemy mieli okna :)
                  Byłam w sobotę na Nugacie i okna mieliśmy już rozstawione w sypialniach,
                  przygotowane do montażu, więc lada dzień, może nawet dzisiaj, będziemy mogli
                  podziwiać nowy element naszych mieszkań ;)
                  pozdrawiam serdecznie,
                  M.
    • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 14.07.03, 12:31
      Czesc Nugatowcy.

Ładną reklamę zrobiliście SIMURowi,nie ma co.Powinniście dostać prowizję od
      sprzedaży (powiedzmy po pół procent dla Krzy, joars, patibe i Meggi ;-). Ja
      właśnie szukam jakiegoś przytulnego mieszkanka i widze ze w ofercie jest
      jeszcze kilka takich w granicach 55 m w Nugacie II. Zastanawiam sie nad
      lokalizacja w budynku, Jakieś sugestie? Chyba najlepsza to ta od strony
      Nowoursynowskiej? Czy wykonowca jest ten sam co w przypadku inwestycji na KEN?
      (tam według mnie od świetnego z zewnątrz budynku tuz przy stacji metra Ursynów,
      skończyli na co najwyżej cztery z plusem na budynku przy stacji Stokłosy)?
      Czy miejsce parkingowe jest rzeczywiście nieobowiązkowe (rzadkość u
      developerow)? Czy rezerwacja lokalu kosztuje i jak dlugoi moze trwac okres od
      zlozenia rezerwacji do podpisania umowy). Ok, żeby Was nie zamęczać ostatnie
      pytanko, czy jest gdzies strona www gdzie mozna sledzic postepy prac
      budowlanych?
      Pozdrawiam

planujący zwizytować dzisiaj teren budowy - Vodnik
      • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 14.07.03, 14:07
        Gość portalu: Vodnik napisał(a):

> Czesc Nugatowcy.
        >
        Zastanawiam sie nad lokalizacja w budynku, Jakieś sugestie? Chyba najlepsza to
        ta od strony Nowoursynowskiej? Czy wykonowca jest ten sam co w przypadku
        inwestycji na KEN? Czy miejsce parkingowe jest rzeczywiście nieobowiązkowe
        (rzadkość u developerow)? Czy rezerwacja lokalu kosztuje i jak dlugoi moze
        trwac okres od zlozenia rezerwacji do podpisania umowy). Ok, żeby Was nie
        zamęczać ostatnie pytanko, czy jest gdzies strona www gdzie mozna sledzic
        postepy prac budowlanych?
        >

Witam potencjalnego Sąsiada :)
        niestety nie wiem kto byl podwykonawcą przy KEN, u nas jest Budimex, który
        raczej jest uznawany za solidnego wykonawcę. Z resztą po tempie prac można
        powiedzieć, że idzie im to niezykle sprawnie, można się tylko zastanowić nad
        jakością, ale to się okaże przy odbiorze kluczy...na pierwszy rzut oka jednak
        wygląda całkiem dobrze.
        Miejsce parkingowe jest nieobowiązkowe i to jest szczera prawda, co stanowi w
        tych czasach rzeczywiście rzadkość.
        Z tego co mi wiadomo i z doświadczenia rezerwacja nic nie kosztuje, ale trwa
        tylko dwa dni, więc decydować się trzeba konkretnie. Następnie podpisujesz
        umowę i zobowiązanie do początkowej wpłaty, z której w razie rezygnacji
        potrącają jakąś kwotę, ale prawdę mówiąc nie pamiętam, może ktoś inny Ci pomoże
        w szczegółach, bo trochę czasu już minęło. Co do okresu jaki może spółdzielnia
        czekać to całkiem długo, bo w moim przypadku to było około miesiąca.
        Strony niestety nie ma, budowę można wizytowawć jedynie
        osobiście "organoleptycznie" ;)
        A propos lokalizacji, to jeśli lubisz wielkomiejski szum to odpowiednia będzie
        strona zachodnia, a więc Rosoła, w przeciwnym przypadku - polecam wschodnią ;))
        pozdrawiam,
        M.
        • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 14.07.03, 14:54
          > niestety nie wiem kto byl podwykonawcą przy KEN, u nas jest Budimex,
          przy KEN (ostatnie budynki) był Budimex-Unibud i też szło im błyskawicznie, co
          zresztą mogłem śledzić niemalże codziennie.

>rezerwacja tylko dwa dni,
          to niewiele, nie będę miał wtedy czasu aby np. przemysleć
          sprawę w czasie urlopu

> A propos lokalizacji, to jeśli lubisz wielkomiejski szum to odpowiednia
          >będzie strona zachodnia, a więc Rosoła, w przeciwnym przypadku - polecam
          >wschodnią ;))
          No tak, moglem sie domyslac dlaczego wiekszosc wolnych lokali jest od ulicy
          rosola.:-)

Dzięki Maggie, tak szybko nie odpowiedział mi jeszcze żaden developer :-), a w
          związku z tym spróbuję szczęścia jeszcze raz. Kolejny zestaw pytań:
          1. Na forum przeczytałem, że jeśli chodzi o ZUS i US opłacają wszystko na
          bieżąco, ale czy nie mają długów w stosunku do wykonawcy, albo czy na przykład
          robotnicy dostają wypłatę w miarę regularnie (warto to czasem sprawdzić).
          2. Czy są znane orientacyjne kwoty czynszu? (ewentualnie jakie są przy KEN i
          czy tutaj mają być wyższe) i czy obligatoryjnie będziemy się musieli zgodzić na
          zarządzanie przez SIMUR.
          3. czy wiadomo jak będzie zagospodarowane teren otwarty wewnątrz obu Nugatów.
          Całkiem przyzwoicie poradziła sobie z tym spółdzielnie Osiedle Kabaty, która
          zrobiła zmyślną fontannę, oraz zupgrade'owaną wersję ogródka jordanowskiego
          przeznaczonego również dla dorosłych ( np. z przyrządami do ćwiczeń siłowych,
          których co prawda pewnie nikt nie używa, ale zawsze to jakieś miłe urozmaicenie
          terenu).

Jestem już po słowie ze słynną chyba już Panią z Działu Handlowego i w czwartek
          wybieramy się na rekonesans!

BTW: otrzymałem informację, że prace są już zaawansowane w 30% i jest duża
          szansa że zostaną zakończone przed terminem.

vodnik
          • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 14.07.03, 15:51

> Jestem już po słowie ze słynną chyba już Panią z Działu Handlowego i w
            czwartek wybieramy się na rekonesans!
            >

U nas, jak zapewne zauważyłeś z korespondencji, termin też jest o około 5-6
            miesięcy skrócony, więc widocznie w umowach zabezpieczają się na jakieś bliżej
            nieprzewidziane "wpadki", których na szczęscie nie doświadczają i stąd
            mieszkańcy szybciej dostają klucze :)
            Teren wewnątrz osiedla również ma być zagospodarowany, ale nie ma tego w umowie
            (o ile dobrze pamiętam). Też coś było mówione o fontannach i małej
            architekurze, ale bez szczegółow.
            Orientacyjnie czynsz, według tejże Pani ;-), ma wynosić ok 6 zł/m kw. Przez
            pierwszy rok po oddaniu "władzę" sprawuje spółdzielnia, a potem możemy jako
            wspólnota mieszkańców podejmować niezależne decyzje ;)

powodzenia przy podejmowaniu decyzji :)
            Meggi
            • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 15.07.03, 08:38
              Odwiedziłem wczoraj budowę, jako że przybyłem od strony Nugat 2, pierwsze
              wrazenie nie bylo imponujace, wystajace kikuty, ktore nie napawaly optymizmem.
              Nugat 1 wyglada za to slicznie, podobne architektonicznie do budynkow z ken,
              lub budynku ktory lezy 500 metrow dalej na Rosoła. Minusy to zapuszczony teren
              od strony Rosoła, a od strony Nugat "ekskluzywne" sklepy Leader Price. Hałas od
              Rosoła, o którym ktoś na formum stwierdził, ze zniechęcił go do inwestycji jest
              raczej do wytrzymania, zwlaszcza ze inwestycja nie jest polozona tuz przy tej
              ruchliwej ulicy. Po drugiej stronie rosoła jest jeszcze bardziej zapuszczony
              teren, ale z drugiej strony dosyć ciekawe miejsce do zagospodarowania. Teren
              oglądałem przed 20.00 i ciągle pracował jeden z dźwigów i przynajmniej kilku
              robotnikow. W każdym razie nie zniecheciłem sie na tyle zeby juz na tym etapie
              rezygnowac. Kilka pytań.
              1. na forum byla mowa o zmianach w umowie wstepnej, czy moglibyscie sie
              wypowiedziec jakie zmiany wprowadziliscie? (byloby super gdyby ktos zdecydowal
              sie na przeslanie mi skorygowanej przez prawnika wersji umowy)

> Orientacyjnie czynsz, według tejże Pani ;-), ma wynosić ok 6 zł/m kw. Przez
              > pierwszy rok po oddaniu "władzę" sprawuje spółdzielnia, a potem możemy jako
              > wspólnota mieszkańców podejmować niezależne decyzje ;)
              Czynsz stosunkowo niewielki, ale pewnie nie ma w tym chociażby kosztow ochrony.

2. Podobno w inwestycjach na ken pojawilo sie kilka bonusow nie przewidzianych
              w umowach jak np. wideofony, czy na Nugat tez sa przewidziane tego typu
              atrakcje np. stale łacze internetowe, solarium w kazdym mieszkaniu ;-)

3. Czy ktoś ze strony przyszlych mieszkancow prowadzi nadzór inwestorski nad
              budową , mimo ze budowa idzie na pierwszy rzut oka sprawnie, warto byloby im
              zagladac w papiery co jakis czas.?

vodnik
              • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 15.07.03, 11:44

> Odwiedziłem wczoraj budowę, jako że przybyłem od strony Nugat 2, pierwsze
                > wrazenie nie bylo imponujace, wystajace kikuty, ktore nie napawaly
                optymizmem.
                > Nugat 1 wyglada za to slicznie, podobne architektonicznie do budynkow z ken,
                > lub budynku ktory lezy 500 metrow dalej na Rosoła. Minusy to zapuszczony
                teren
                > od strony Rosoła, a od strony Nugat "ekskluzywne" sklepy Leader Price. Hałas
                od
                >
                > Rosoła, o którym ktoś na formum stwierdził, ze zniechęcił go do inwestycji
                jest
                >
                > raczej do wytrzymania, zwlaszcza ze inwestycja nie jest polozona tuz przy tej
                > ruchliwej ulicy. Po drugiej stronie rosoła jest jeszcze bardziej zapuszczony
                > teren, ale z drugiej strony dosyć ciekawe miejsce do zagospodarowania. Teren
                > oglądałem przed 20.00 i ciągle pracował jeden z dźwigów i przynajmniej kilku
                > robotnikow. W każdym razie nie zniecheciłem sie na tyle zeby juz na tym
                etapie
                > rezygnowac. Kilka pytań.
                > 1. na forum byla mowa o zmianach w umowie wstepnej, czy moglibyscie sie
                > wypowiedziec jakie zmiany wprowadziliscie? (byloby super gdyby ktos
                zdecydowal
                > sie na przeslanie mi skorygowanej przez prawnika wersji umowy)
                >
                > > Orientacyjnie czynsz, według tejże Pani ;-), ma wynosić ok 6 zł/m kw. Prze
                > z
                > > pierwszy rok po oddaniu "władzę" sprawuje spółdzielnia, a potem możemy jak
                > o
                > > wspólnota mieszkańców podejmować niezależne decyzje ;)
                > Czynsz stosunkowo niewielki, ale pewnie nie ma w tym chociażby kosztow
                ochrony.
                >
                > 2. Podobno w inwestycjach na ken pojawilo sie kilka bonusow nie
                przewidzianych
                > w umowach jak np. wideofony, czy na Nugat tez sa przewidziane tego typu
                > atrakcje np. stale łacze internetowe, solarium w kazdym mieszkaniu ;-)
                >
                > 3. Czy ktoś ze strony przyszlych mieszkancow prowadzi nadzór inwestorski nad
                > budową , mimo ze budowa idzie na pierwszy rzut oka sprawnie, warto byloby im
                > zagladac w papiery co jakis czas.?
                >
                > vodnik

Po pierwsze nie "wystajace kikuty", lecz element nosny kolejnego pietra. Skoro
                byles przed 20.00, to raczej ruch uliczny na Rosola nie byl zbyt wielki, ale
                nie podejrzewam, zeby dawal sie mocno we znaki w godzinach szczytu. Narzekac
                moga osoby, ktore zdecydowaly sie mieszkac przy KEN-ie.

Po drugiej stronie Rosoła ma byc park.

Co do ekskluzywnego sklepu Leader Price, to chyba wystarczajacy, aby wyskoczyc
                i szybko kupic marchewke itp. Po duze zakupy bedziesz jezdzil do Geant'a,
                Champion'a, Leclerc'a lub Carrefour'a. Do wyboru.

O bonusach nic nie slyszalam. Ale podejrzewam, że u nas wideofony nie zdadza
                egzaminu skoro beda prawdopodobnie portierzy.

Mnie raczej niepokoi podatek od mat. budowlanych podniesiony do 22% od maja
                przyszlego roku.

Pozdrawiam
                joars

• Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 15.07.03, 12:00

> Po pierwsze nie "wystajace kikuty", lecz element nosny kolejnego pietra.
                  dziwne, wyglądało jak wystające kikuty!:-) Takie robiło wrażenie, ale
                  oczywiście na tym etapie budowy to normalka, z drugiej strony biorąc pod uwagę
                  że całą zabawę zaczeli w grudnio to stopień zaawansowania jest całkiem wysoki.

> Co do ekskluzywnego sklepu Leader Price, to chyba wystarczajacy, aby
                  wyskoczyc
                  > i szybko kupic marchewke itp.
                  Nie zrozum mnie źle, fajnie że jest jakiś sklep, ale według mnie z zewnątrz
                  wygląda on fatalnie, żeby nie powiedzieć lumpowato. troche nie bedzie pasowal
                  do Nugatów.

> Mnie raczej niepokoi podatek od mat. budowlanych podniesiony do 22% od maja
                  > przyszlego roku.
                  teoretycznie inwestorzy na tym nie stracą, bo cena chyba gwarantowana jest w
                  umowie. Wydaje mi się, że będzie to już problem Budimexu-Dromexu.

a tak nawiasem co sadzicie o lokalu 163, cena za metr jest nieco nizsza niż "na
                  łuku", ale może to być efekt wychodzenia balkoniku na Rosoła? czy wiecie w
                  jakim banku ma konta Simur i czy ma podpisane jakieś umowy o współpracy z
                  bankami?

vodnik
                  • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 15.07.03, 13:17

>
                    > > Po pierwsze nie "wystajace kikuty", lecz element nosny kolejnego pietra.
                    > dziwne, wyglądało jak wystające kikuty!:-) Takie robiło wrażenie, ale
                    > oczywiście na tym etapie budowy to normalka, z drugiej strony biorąc pod
                    uwagę
                    > że całą zabawę zaczeli w grudnio to stopień zaawansowania jest całkiem wysoki.
                    >
                    > > Co do ekskluzywnego sklepu Leader Price, to chyba wystarczajacy, aby
                    > wyskoczyc
                    > > i szybko kupic marchewke itp.
                    > Nie zrozum mnie źle, fajnie że jest jakiś sklep, ale według mnie z zewnątrz
                    > wygląda on fatalnie, żeby nie powiedzieć lumpowato. troche nie bedzie pasowal
                    > do Nugatów.
                    >
                    >
                    > > Mnie raczej niepokoi podatek od mat. budowlanych podniesiony do 22% od maj
                    > a
                    > > przyszlego roku.
                    > teoretycznie inwestorzy na tym nie stracą, bo cena chyba gwarantowana jest w
                    > umowie. Wydaje mi się, że będzie to już problem Budimexu-Dromexu.
                    >
                    > a tak nawiasem co sadzicie o lokalu 163, cena za metr jest nieco nizsza
                    niż "na
                    >
                    > łuku", ale może to być efekt wychodzenia balkoniku na Rosoła? czy wiecie w
                    > jakim banku ma konta Simur i czy ma podpisane jakieś umowy o współpracy z
                    > bankami?
                    >
                    > vodnik

Pewnie, ze ten sklep wyglada lumpowato, ale tak wyglada czesc Ursynowa. W ogole
                    druga strony ulicy Nugat (sklep i szkoła) nie wyglada najlepiej. Zupelnie mnie
                    to nie razi, ale moze tylko na razie, dopoki nie wyroznia sie na tle budowy.

Twoje przyszle mieszkanko jest fajnie rozplanowane, z reszta jak chyba prawie
                    kazde w tej inwestycji. A czy cena jest nizsza niz innych mieszkan, to nie
                    jestem pewna - 3.400 za m2, to cena srednia. Chyba, ze zmienily sie ceny. Ale
                    3.400 netto (ok. 3640 brutto)na Ursynowie, to nie jest zbyt wygorowana cena.
                    Mysle, ze akurat w cenach zdarzyles sie juz zorientowac, ze balansuja one w
                    okolicy 4000 brutto.

Konto maja w banku PBH PBK (lub inna kolejnosc literek:-)).

Jezeli chodzi o VAT, to tez sobie tak to tlumacze i mam nadzieje, ze tak
                    wlasnie bedzie.

Pozdr
                    joars
                    • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 15.07.03, 13:46
                      Odwiedziłem Panią w Dziale Sprzedaży i wbrew większości opinii odniosłem raczej
                      miłe wrażenie. Dostałem wzór umowy, w której nie ma mowy co się stanie jeśli
                      Spółdzielnia nie dotrzyma terminu. Dostałem informację że wystarczające są
                      uregulowania w k.cywilnym. i że w umowie nie można umieścić paragrafu o
                      odpowiedzialności spółdzielni za opóźnienia. Podobno tez żaden z inwstorów
                      takiego paragrafu nie wynegocjował?

> Twoje przyszle mieszkanko jest fajnie rozplanowane, z reszta jak chyba prawie
                      > kazde w tej inwestycji. A czy cena jest nizsza niz innych mieszkan, to nie
                      > jestem pewna - 3.400 za m2, to cena srednia.

z tych mieszkań, które pozostały większość jest po 3.580, więc na dzień
                      dzisiejszy to nie przepłaciłbym.

> Jezeli chodzi o VAT, to tez sobie tak to tlumacze i mam nadzieje, ze tak
                      > wlasnie bedzie.
                      ale VATU od gruntu ominąć się chyba nie da. Zastanawiam się nad szybką zapłatą
                      za grunt (bez VAT), czy mimo to jeśli wprowadzą VAT na grunty to na koniec
                      inwestycji będą musiał go dopłacić.

W każdym razie za gorącą namową :-) joars zarezerwowałem lokal 163, którego
                      niestety na żadnym folderze nie widać

Vodnik - na dobrej drodze do przedzierzgnięcia się w Nugatowca.
                      • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 15.07.03, 15:17
                        Faktycznie juz nie ma. A co do konsekwecji finansowych, ktore bedzie musiala
                        poniesc spoldzielnia w momencie spoznienia, to nie jestem pewna, czy nie mam w
                        umowie info o odsetkach karnych. Jak ptzyjde do domu, to zaraz sprawdze. Mozesz
                        na pewno negocjowac uzaleznienie wplat od postepu robot. I nie bedzie to z ich
                        strony jakies wielkie ustepstwo. Dlaczego chcesz szybko zaplacic za grunt bez
                        VAT-u? Mysle, ze tak jak prawo, to przepisy dot. VAT-u nie moga dzialac wstecz.
                        Poza tym spoldzielnia jest juz wlascicielem gruntu, wiec jezeli zaplacisz
                        wczesniej, to unikniesz wyzszego VAT-u. W najlepszej sytuacji sa przyszli
                        mieszkancy Nugat I. Zdarza jeszcze z zakupami glazury, podlog itp.
                        • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 15.07.03, 15:45
                          >Mozesz na pewno negocjowac uzaleznienie wplat od postepu robot. I nie bedzie
                          >to z ich strony jakies wielkie ustepstwo.
                          tak zrobię, zawsze to jakieś zabezpieczenie, mimo ze do tej pory wszystko
                          robili raczej o czasie

czy oprocz tego zapisu trzeba dokonac jakichś zmian w umowie. Nie chciałbym
                          przepłacić na prawniku jeśli umowa jest ok i właściwie zmian wymaga 1 czy 2
                          punkty. Trochę denerwuje mnie to że w całej umowie jest mowa o Spółdzielni
                          chociaż de facto nie jest to spoldzielnia tylko developer.
                          W 6 PLN za metr czynszu jest już podobno uwzględniona ochrona, ale w zamian za
                          to trzeba dopłacać do windy.

pozdro
                          vodnik

• Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 16.07.03, 11:04
                            Witam wszystkich :)
                            coś ostatnio, pewnie ze względu na urlopy, niska frekfencja na naszym forum. Za
                            to widzę, że będziemy mieli nowego sąsiada...niestety nie ma juz na stronie
                            lokalu 163, więc nie mogę go obejrzeć, ale lokalizacja mieszkania całkiem chyba
                            niezła (patrząc po 165 jeszcze obecnym na stronie simur), chociaż od Rosoła, to
                            jednak mieszkanie trochę schowane w głębi.
                            Co do zatrudniania prawnika do podpisywania umowy... to niestety każdy musi
                            czuć się dobrze ze swoją decyzją, ja na przykład nie widziałam takiej potrzeby,
                            no ale moje mieszkanie w zasadzie było już gotowe jak podpisywałam umowę
                            (kupiłam jedno z ostatnich w NUgat I), więc sytuacja jest nieco inna. Opinie
                            jednak na temat rzetelności simur są jednoznacznie bardzo dobre, więc to w
                            zasadzie kwestia dodatkowego zabezpieczenia od raczej niskiego ryzyka (chociaż
                            padały już i duże firmy - Enron na ten przykład ;)))
                            A info co do współpracy z bankami otrzymasz w simur i opłaca się z tego
                            skorzystać.

pozdrawiam obecnych i przyszłych sąsiadów,
                            M.
                            • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 16.07.03, 11:49
                              Gość portalu: Meggi napisał(a):

> Witam wszystkich :)
                              > coś ostatnio, pewnie ze względu na urlopy, niska frekfencja na naszym forum.
                              Za
                              >
                              > to widzę, że będziemy mieli nowego sąsiada...niestety nie ma juz na stronie
                              > lokalu 163, więc nie mogę go obejrzeć, ale lokalizacja mieszkania całkiem
                              chyba
                              >
                              > niezła (patrząc po 165 jeszcze obecnym na stronie simur), chociaż od Rosoła,
                              to
                              >
                              > jednak mieszkanie trochę schowane w głębi.
                              > Co do zatrudniania prawnika do podpisywania umowy... to niestety każdy musi
                              > czuć się dobrze ze swoją decyzją, ja na przykład nie widziałam takiej
                              potrzeby,
                              >
                              > no ale moje mieszkanie w zasadzie było już gotowe jak podpisywałam umowę
                              > (kupiłam jedno z ostatnich w NUgat I), więc sytuacja jest nieco inna. Opinie
                              > jednak na temat rzetelności simur są jednoznacznie bardzo dobre, więc to w
                              > zasadzie kwestia dodatkowego zabezpieczenia od raczej niskiego ryzyka
                              (chociaż
                              > padały już i duże firmy - Enron na ten przykład ;)))
                              > A info co do współpracy z bankami otrzymasz w simur i opłaca się z tego
                              > skorzystać.
                              >
                              > pozdrawiam obecnych i przyszłych sąsiadów,
                              > M.

Co masz na mysli mowiac, ze sie oplaca? Kiedy moj maz sie interesowal kredytem
                              w bankach, ktore wspl. z Simurem, to okazalo sie, ze albo opraocentowanie jest
                              abstrakcyjnie wysokie, albo ze chcemy zbyt wysoki kredyt w stosunku do naszych
                              zarobków. Moze od tej pory cos sie zmienilo.
                              • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 16.07.03, 12:07

Co masz na mysli mowiac, ze sie oplaca? Kiedy moj maz sie interesowal kredytem
                                w bankach, ktore wspl. z Simurem, to okazalo sie, ze albo opraocentowanie jest
                                abstrakcyjnie wysokie, albo ze chcemy zbyt wysoki kredyt w stosunku do naszych
                                zarobków. Moze od tej pory cos sie zmienilo.

Jeżeli ktoś i tak chce wziąć kredyt w danym banku, to wtedy opłaca się wziąć
                                kredyt w tym oddziale danego banku, który współpracuje z SIMUR. A do ceny
                                kredytu należy doliczyć wszystkie prowizje i opłaty... czasem wyższe
                                oprocentowanie wcale nie oznacza wyższego realnego kosztu kredytu.
                                Ja wzięłam kredyt w oddziale banku współpracującym z simur i dzięki temu
                                zapłaciłam niższą prowizję (dwukrotnie), dodatkowo nie musiałam zwozić całej
                                tony dokumentów, ze względu na bliską współpracę naszej spółdzielni właśnie z
                                tym oddziałem.

M.
                            • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 16.07.03, 12:10

> to widzę, że będziemy mieli nowego sąsiada...niestety nie ma juz na stronie
                              > lokalu 163, więc nie mogę go obejrzeć, ale lokalizacja mieszkania całkiem
                              >chyba
                              wlasnie, probowalem sprawdzic czy lokal widnieje na spisie i rzeczywiscie go
                              juz nie ma. to wedlug mnie znowu swiadczy o solidnosci i dobrej wierze SIMURa
                              tzn. lokal jest zarezerwowany i toczą rozmowy co do tego lokalu tylko z jedną
                              osobą.

> niezła (patrząc po 165 jeszcze obecnym na stronie simur), chociaż od Rosoła,
                              to
                              > jednak mieszkanie trochę schowane w głębi.
                              Rozkład jest niemalże identyczny jak w 159...tyle ze 2 pietra wyzej. Jeśli
                              chodzi o schowanie w głębi, to zależy z której strony patrzeć. wczoraj jeszcze
                              raz przeanalizowałem okolicę i jednak bardziej wolę widok na rosoła i balkon na
                              południe, dodatkowo oświetlnie słoneczne bedzie w mieszkaniu praktycznie przez
                              cały dzień

> jednak na temat rzetelności simur są jednoznacznie bardzo dobre, więc to w
                              > zasadzie kwestia dodatkowego zabezpieczenia od raczej niskiego ryzyka
                              zggadza się, ja namiętnie próbuję znaleźć jakieś minusy i do tej pory znalazłem:

*odpadajace tynki w piewszym lokalu na KEN,
                              *problemy z nieuregulowanym pasem gruntu a co za tym idzie opóźnieniami w
                              przekazaniu mieszkań na własność na KEN
                              * zdarzały się krzywe ściany w lokalach przy KEN
                              *podobne problemy z dosyć sporym obszarem przy NUgacie (zdaje się, że ktoś
                              pisał o 900 metrach - nie wiem czy zostało już to uregulowane, lub przynajmniej
                              czy jest jakaś uchwała miata o przekazanie tych terenów dla SIMUR.
                              *w garażach podziemnych na KEN przy dużych ulewach są problemy z odprowadzaniem
                              wody.
                              * nie wiadomo co z tą betoniarnią przy Nugat I, mam nadzieję, że się nie
                              będziemy mieli do czynienia z Betoniarnix - Reaktywacja
                              * chaszcze wokół inwestycji, gmina jak na razie nie kwapi się z porządkowaniem
                              tego terenu, tak jak nie należy się szybko spodziewać realizacji tzw. centrum
                              sportu po drugiej stronie rosoła.

Bliskość rosoła czy prognozowanej autostrady na Płaskowickiej nie są juz raczej
                              wadami, ale cechami tej lokalizacji. No i doskwierał będzie brak lądowiska dla
                              helikopterów. :-).

Mimo, że dużo było o plusach inwestycji nikt na tym forum nie wspominał o:
                              A. tuż pod nosem szkoła podstawowa, sądząc po nazwie z rozbudowanym angielskim.
                              a 200 metrow w stronę metra jest przedszkole.
                              B. w poblizu znajduje się bankomat PekaoSA (pobliże=500 metrów w stronę Kabat)
                              C.za Leader Pricem mamy Pizzę Hut (stoliki jak za PRL i nie honorują kart
                              kredytowych ale obsluga mila)
                              D. również tam znajduje się ogódek jordanowski ( chociaż mały i miernie
                              zorganizowany, ale zawsze jaks namiastka jest)
                              E. Po drugiej stronie Rosoła, "za górką" buduje się inwestycja firmy Boygues
                              (nazwę pewnie przekręciłem), podobno solidnego developera z Francji, za
                              wykonawcę wybrali..Budimex-Dromex czyli tych samych ludzi, którzy budują Nugat.
                              F. Developer zajmuje się również zarządzaniem nieruchmościami, co chociażby
                              daje mu dodatkowe źródło dochodu i zmniejsza szansę kłopotów finansowych.

I jeszcze pytanko. Czy ostatnio ktos sprawdzał czy nieruchomosc nie jest
                              obciążona hipoteką, ewentualnie pytał z czego finansowana jest umowa (chyba nie
                              jedynie wpłat od inwestorow)

p.s. nie martwcie się o kondycję fizyczną budowniczych! Wczorach widziałem jak
                              jeden z nich uzupełniał brakujące kalorie w wietnamskim barze Hulong połozonym
                              tuz obok Leader Price.:-)

pozdrawiam
                              vodnik
                              • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 16.07.03, 14:12

> *odpadajace tynki w piewszym lokalu na KEN,
                                poprawiaja we wszystkich mieszkaniach, gdzie odpadal

> * zdarzały się krzywe ściany w lokalach przy KEN
                                o tym nie slyszalam

> *podobne problemy z dosyć sporym obszarem przy NUgacie (zdaje się, że ktoś
                                > pisał o 900 metrach - nie wiem czy zostało już to uregulowane, lub
                                przynajmniej czy jest jakaś uchwała miata o przekazanie tych terenów dla SIMUR.
                                o tym tez nie slyszalam, ale wszystkie informacje dot. wpisow do KW sa w
                                umowie
                                > *w garażach podziemnych na KEN przy dużych ulewach są problemy z
                                odprowadzaniem wody.
                                miejmy nadzieje, ze juz sie podszkolili w budowie garazy i u nas bedzie
                                wszystko OK

> * nie wiadomo co z tą betoniarnią przy Nugat I, mam nadzieję, że się nie
                                > będziemy mieli do czynienia z Betoniarnix - Reaktywacja
                                a coz to za dziwolag?

> tego terenu, tak jak nie należy się szybko spodziewać realizacji tzw. centrum
                                > sportu po drugiej stronie rosoła.
                                > tez na to nie licze, ale moze w niedalekiej bardzo przyszlosci...

> Mimo, że dużo było o plusach inwestycji nikt na tym forum nie wspominał o:
                                > A. tuż pod nosem szkoła podstawowa, sądząc po nazwie z rozbudowanym
                                angielskim.
                                szkole zauwazylam (tylko rzucalam na nia okiem), lecz wydaje mi sie ze
                                jest to tylko szkola angielskiego w bud. szkoly podst.
                                >
                                > a 200 metrow w stronę metra jest przedszkole.
                                faktycznie, i to chyba niejedno. w jednym z nich jest rozszerzony
                                angielski

> D. również tam znajduje się ogódek jordanowski ( chociaż mały i miernie
                                > zorganizowany, ale zawsze jaks namiastka jest)
                                jestem dla Ciebie pelna podziwu. nie zadalam sobie tyle trudu, aby
                                obejrzec okolice. moj maz sprawdzil tylko w gminie, jakie inwestycje planuja w
                                okolicy, przedszkola, szkoly i to wszystko
                                >
                                > I jeszcze pytanko. Czy ostatnio ktos sprawdzał czy nieruchomosc nie jest
                                > obciążona hipoteką, ewentualnie pytał z czego finansowana jest umowa (chyba
                                nie jedynie wpłat od inwestorow)
                                nie robilam tego, ale jezeli juz rozmawiasz z simurem, to ta
                                informacja takze powinna byc w umowie. poza tym kiedy rezerwowalismy na dobre
                                mieszkanie otrzymalismy na pismie m.in. informacje, ze hipoteka nie jest
                                obciazona.

Twoja dociekliwosc jest dla mnie zrodlem niepokoju:-))). Powoduje, ze nie moge
                                zyc w blogiej swiadomosci, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Tak jak
                                pisalam kilkadzdiesiat postow wczesniej, te 1,5 roku spowoduje, ze zamienie sie
                                w siwa, pomarszczona i rozdygotana babcie.

Pozdrawiam
                                • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 16.07.03, 15:32

> Twoja dociekliwosc jest dla mnie zrodlem niepokoju:-))). Powoduje, ze nie
                                  moge zyc w blogiej swiadomosci, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Tak
                                  jak pisalam kilkadzdiesiat postow wczesniej, te 1,5 roku spowoduje, ze zamienie
                                  sie w siwa, pomarszczona i rozdygotana babcie.

Oj, chyba trochę przesadzacie... nie ma co popadać w panikę. Myślę, że wybór
                                  simur'a powinien dać nam (czyli przyszłym mieszkańcom Nugatów) raczej spokój,
                                  biorąc pod uwagę jak wszystko się ładnie i szybko buduje, jaką ma opinię i
                                  jakie posiada fundusze. Znajomy jest w Radzie Nadzorczej i również poleca simur
                                  jako firmę solidną, rzetelną itd. Znam również członka zarządu Budimexu, który
                                  także twierdzi, że ta inwestycja w żadnym razie nie jest zagrożona (wręcz
                                  przeciwnie również mi ją polecał). Tak więc wydaje mi się, że może porównajmy
                                  naszą komfortową, uważam, sytuację do lokatorów innych osiedli, którzy za może
                                  niższą cenę (chociaż też niekoniecznie) zainwestowali w mniej sprawdzonych
                                  deweloperów.
                                  Życzę trochę więcej optymizmu :))) Mam nadzieję, że mój mnie nie zawiedzie ;)
                                  pozdrawiam,
                                  M.
                                  • Gość: joars Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pf.com.pl / 10.1.5.* 16.07.03, 16:09

> Oj, chyba trochę przesadzacie... nie ma co popadać w panikę. Myślę, że wybór
                                    > simur'a powinien dać nam (czyli przyszłym mieszkańcom Nugatów) raczej spokój,
                                    > biorąc pod uwagę jak wszystko się ładnie i szybko buduje, jaką ma opinię i
                                    > jakie posiada fundusze. Znajomy jest w Radzie Nadzorczej i również poleca
                                    simur
                                    >
                                    > jako firmę solidną, rzetelną itd. Znam również członka zarządu Budimexu,
                                    który
                                    > także twierdzi, że ta inwestycja w żadnym razie nie jest zagrożona (wręcz
                                    > przeciwnie również mi ją polecał). Tak więc wydaje mi się, że może porównajmy
                                    > naszą komfortową, uważam, sytuację do lokatorów innych osiedli, którzy za
                                    może
                                    > niższą cenę (chociaż też niekoniecznie) zainwestowali w mniej sprawdzonych
                                    > deweloperów.
                                    > Życzę trochę więcej optymizmu :))) Mam nadzieję, że mój mnie nie zawiedzie ;)
                                    > pozdrawiam,
                                    > M.

Byc moze tak jest. Ale idealna sytuacja byloby przyjscie do dewelopera,
                                    obejrzenia mieszkania i kupienia. Jak bulke w sklepie. Tak jak Ty wlasnie
                                    zrobilas. Natomiast ja mam jeszcze w perspektywie najmniej 1,5 roku czekania i
                                    placenia. Kupuje duze mieszkanie i w zw. z tym kosztuje mnie to takze duze
                                    pieniadze. Jak sama wyzej napisalas udaje sie upasc nawet najwiekszym.
                                    Nieprzejmowanie sie wiec budowa byloby z mojej strony wielce niepowazne. Mam
                                    zbyt duzo do stracenia. A optymizmu mi na pewno nie brakuje, jezeli
                                    zdecydowalam sie na kupienie czegos, czego nie ma. Mam nadzieje, ze zostanie
                                    wlascicielem mieszkania nastapi tak samo gladko, jak wplacanie kasy Simurowi.

Pozdrawiam Cie serdecznie
                                    joars
                                    • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 16.07.03, 16:55

> > * zdarzały się krzywe ściany w lokalach przy KEN
                                      > o tym nie slyszalam
                                      czytałem o tym dzisja w jednym ze starszych wątków dotyczących inwestycji przy
                                      KEN

>
                                      > > *podobne problemy z dosyć sporym obszarem przy NUgacie (zdaje się, że ktoś
                                      >
                                      > > pisał o 900 metrach - nie wiem czy zostało już to uregulowane, lub
                                      > przynajmniej czy jest jakaś uchwała miata o przekazanie tych terenów dla
                                      > SIMUR.
                                      > o tym tez nie slyszalam, ale wszystkie informacje dot. wpisow do KW sa
                                      >w umowie
                                      no właśnie w zakresie obciżeń nieruchmości paragraf 2 punkt 1 można przeczytać,
                                      że posiadaczem terenów przyległych do węzłów ciepłowniczych w Nugat 1 i Nugat 2
                                      jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji. są to między innymi
                                      pasy ziemi o szerokości około 3m, myślę, że to mogłoby dać w sumie to 900 m, o
                                      którym wcześniej przeczytałem, dawałoby to około 3% wielkości obu działek.

> > * nie wiadomo co z tą betoniarnią przy Nugat I, mam nadzieję, że się nie
                                      > > będziemy mieli do czynienia z Betoniarnix - Reaktywacja
                                      > a coz to za dziwolag?
                                      :-), w tłumaczeniu na nasze, Betoniarnia może w jakiś sposób wznowić
                                      działalność.

> > tego terenu, tak jak nie należy się szybko spodziewać realizacji tzw. cent
                                      > rum
                                      > > sportu po drugiej stronie rosoła.
                                      > > tez na to nie licze, ale moze w niedalekiej bardzo przyszlosci...
                                      Jak na razie jest do doskonały teren dla żulerstwa, nieciekawie wygląda stojący
                                      tam jakiś niedokończony budynek. Z traw wyłania się jedynie piwnica (lub niski
                                      parter). koniecznośc zrobienia porządku z tym budynkiem pewnie wydłuży czas
                                      powstanie takiego centrum a mogłoby to być naprawdę fajne miejsce (np. podobne
                                      do tego, które jest na Tarchominie w okolicy ul.Pajdaka).

> Twoja dociekliwosc jest dla mnie zrodlem niepokoju:-))).
                                      :-), to dopiero początek. Ciekawi mnie na przykład jak zorganizuja planowane
                                      podobno oczko wodne, które ma byc na terenie otwartym otoczonym przez budynek,
                                      skoro pod tym terenem mają być podziemne miejsca postojowe, to głębokość
                                      takiego oczka może być zbliżona do kałuż.

Podobno do każdego mieszkania "przynależy komórka lokatorska"? czy ktoś wie
                                      gdzie te komórki mają się znajdować?
                                      Ostatnio pytałem czy istnieje jakiś nadzór ze strony osób, które zainwestowały
                                      nad postępami robót. Jako, że postów na ten temat nie było, może warto by coś
                                      takiego zorganizować?

Informacja dla niezmotoryzowanych, pieszo od inwestycji do stacji metra przy
                                      multikinie jest około 10 minut (wolnym tempem) - 650 metrów ( czas osoby
                                      pędzącej biegiem do pracy to 2,5-3 minuty)

Informacja dla usportowionych, przy rosoła - jakieś paręset metrów na północ od
                                      nugat jest przyzwoity ośrodek sportowy z basenem, siłownią i salami sportowymi
                                      (koszykówka, siatkówka, nozna, ręczna), które można wynajmować. niestety cena
                                      wynajmu, jak i basen trochę kosztuje, chyba że ktoś jest profesorem SGGW :-)
                                      (ośrodek należy do tej uczelni)

Informacja dla ekonomistów. Podobno Budimex-Dromex generalny wykonawca jest
                                      aktualnie największą firmą budowlaną w Polsce. Posiada udziały między innymi w
                                      giełdowym Budimexie. O dokonaniach inwestycyjnych tej firmy można przeczytać na
                                      ich stronach www, niestety nie chwalą się budynkami KEN, chciaż pewnie
                                      niektórzy wiedzą ,że ten kompleks zgarnął kilka prestiżowych nagród. Zdaje się
                                      że ten z walącymi się tynkami, albo następny zdobył nagrodę na najładniejszą
                                      inwestycję Ursynowa (chyba w 2000 r.)

Znalazłem namiar na podobno dobrego prawnika, koszt usługi (przegląd umowy,
                                      propozycja zmian) to około 1000 PLN. Czy to dużo?

I uwaga kolejny plus, developer nie za często reklamuje się w Wyborczej w
                                      środkowym dodatku nieruchmości. przeglądając archiwalne numery z 2002, oraz
                                      chociażby dzisiejszy nie znalazłem ich reklamy (chociaż przypominam sobie że
                                      kiedyś były, szczegóolnie te dotyczące KEN). To znaczy nie wyrzucają pieniędzy
                                      w błoto (wiedzą, że i tak pewnie wszystko się sprzeda).

Vodnik
                                    • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 17.07.03, 08:36
                                      >
                                      > Byc moze tak jest. Ale idealna sytuacja byloby przyjscie do dewelopera,
                                      > obejrzenia mieszkania i kupienia. Jak bulke w sklepie. Tak jak Ty wlasnie
                                      > zrobilas. Natomiast ja mam jeszcze w perspektywie najmniej 1,5 roku czekania
                                      i
                                      > placenia. Kupuje duze mieszkanie i w zw. z tym kosztuje mnie to takze duze
                                      > pieniadze. Jak sama wyzej napisalas udaje sie upasc nawet najwiekszym.
                                      > Nieprzejmowanie sie wiec budowa byloby z mojej strony wielce niepowazne. Mam
                                      > zbyt duzo do stracenia. A optymizmu mi na pewno nie brakuje, jezeli
                                      > zdecydowalam sie na kupienie czegos, czego nie ma. Mam nadzieje, ze zostanie
                                      > wlascicielem mieszkania nastapi tak samo gladko, jak wplacanie kasy Simurowi.
                                      >
                                      > Pozdrawiam Cie serdecznie
                                      > joars

Rozumiem Ciebie jak najbardziej, my również z mężem kupujemy duże
                                      mieszkanie.... Szukaliśmy właśnie takiej inwestycji, żeby okres oczekiwania był
                                      jak nakrótszy. Na szczęście ktoś zrezygnował z mieszkania w Nugat I i się
                                      udało. Umowę podpisywaliśmy w maju tego roku i mieszkanie mogliśmy obejrzeć już
                                      ze wszytkimi ściankami działowymi, więc nie kupowaliśmy kota w worku. W Polsce
                                      niestety jeszcze długa droga do rynku klienta w przypadku usług mieszkaniowych
                                      (pomimo wielu opinii gazetowych).
                                      Miejmy nadzieję, że nasza inwestycja w Zielone Nugaty okaże się w 100%
                                      trafiona :))))
                                      pozdrawiam,
                                      M.
                                      • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 17.07.03, 08:50
                                        Porównałem wczoraj stopień zaawansowania budowy Pekao Development - osiedla
                                        Jarzębiny ( w podobnej odległości od multikina z tym ze z drugiej strony ken)
                                        do Nugatu. Mimo iż termin zakończenia w Pekao D. przewidziany jest na grudzień
                                        2004, a więc zblizony do planów Simur, na budowie dopiero lano fundamenty.
                                        Nugat jest do przodu przynajmniej o 3-4 miesiące. nie jest więc jak na razie
                                        źle.
                                        vodnik
                                        • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 17.07.03, 09:24

> Porównałem wczoraj stopień zaawansowania budowy Pekao Development - osiedla
                                          > Jarzębiny ( w podobnej odległości od multikina z tym ze z drugiej strony ken)
                                          > do Nugatu. Mimo iż termin zakończenia w Pekao D. przewidziany jest na
                                          grudzień
                                          > 2004, a więc zblizony do planów Simur, na budowie dopiero lano fundamenty.
                                          > Nugat jest do przodu przynajmniej o 3-4 miesiące. nie jest więc jak na razie
                                          > źle.
                                          > vodnik

Biorąc pod uwagę, że simur oddaje mieszkania jakieś 4-5 miesięcy wcześniej
                                          (Nugat I na pewno), to wszystko się zgadza :)
                                          M.
                                          • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 17.07.03, 09:58

> Biorąc pod uwagę, że simur oddaje mieszkania jakieś 4-5 miesięcy wcześniej
                                            > (Nugat I na pewno), to wszystko się zgadza :)
                                            > M.
                                            5 miesięcy to chyba przesada, jeśli rzeczywisci Nugat 2 miałby być skończony 5
                                            miesięcy przed czasem, to osobiście wręczyłbym kierownikowi budowy bukiet
                                            polnych maków :-).
                                            Wydaje się ze w przypadku Nugat I, mają szansą oddać przynajmniej część lokali
                                            do grudnia, chociaż patrząc na jedynkę od strony Nugat można mieć pewne
                                            wątpliwości. W każdym razie praca tam wre, wczoraj jeszcze po 21.00 kilku
                                            widocznych robotników prowadziło jakieś prace kosmetyczne. O tej godzinie na
                                            budowie jest już ochrona, (ja widziałem dwóch).
                                            Zauważyłem że w ostatnim miesiącu sprzedaż mieszkań w drugim etapie ruszyła
                                            lawinowo, jeszcze w maju wyborcza pisała o ponad 100 mieszkaniach wolnych, a
                                            teraz jest zdaje się nieco ponad 50.
                                            Plusem jest fakt, że spółdzielnia ma jeszcze tereny pod inwestycje i takie
                                            inwestycje w przyszłości planuje, w związku z tym nie będzie chciała sobie
                                            zepsuć reputacji przy Zielonych Nugatach.

vodnik
                                            • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 17.07.03, 10:16

> jeśli rzeczywisci Nugat 2 miałby być skończony 5
                                              > miesięcy przed czasem, to osobiście wręczyłbym kierownikowi budowy bukiet
                                              > polnych maków :-).
                                              > Wydaje się ze w przypadku Nugat I, mają szansą oddać przynajmniej część
                                              lokali do grudnia, chociaż patrząc na jedynkę od strony Nugat można mieć pewne
                                              > wątpliwości. W każdym razie praca tam wre, wczoraj jeszcze po 21.00 kilku
                                              > widocznych robotników prowadziło jakieś prace kosmetyczne. O tej godzinie na
                                              > budowie jest już ochrona, (ja widziałem dwóch).
                                              >
                                              No no, ciekawe gdzie znajdziesz maki w środku zimy? Chciałabym to zobaczyć :)

Odnoszę wrażenie, że rozbiłeś namiot na dziedzińcu... dokładnie wiesz co?
                                              gdzie? kto? kiedy? ;))))
                                              M.
                                            • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 17.07.03, 10:17

> jeśli rzeczywisci Nugat 2 miałby być skończony 5
                                              > miesięcy przed czasem, to osobiście wręczyłbym kierownikowi budowy bukiet
                                              > polnych maków :-).
                                              > Wydaje się ze w przypadku Nugat I, mają szansą oddać przynajmniej część
                                              lokali do grudnia, chociaż patrząc na jedynkę od strony Nugat można mieć pewne
                                              > wątpliwości. W każdym razie praca tam wre, wczoraj jeszcze po 21.00 kilku
                                              > widocznych robotników prowadziło jakieś prace kosmetyczne. O tej godzinie na
                                              > budowie jest już ochrona, (ja widziałem dwóch).
                                              >
                                              No no, ciekawe gdzie znajdziesz maki w środku zimy? Chciałabym to zobaczyć :)

Odnoszę wrażenie, że rozbiłeś namiot na dziedzińcu Nugatów ... dokładnie wiesz
                                              co? gdzie? kto? kiedy? ;))))
                                              M.
                                              • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 17.07.03, 10:40
                                                > No no, ciekawe gdzie znajdziesz maki w środku zimy? Chciałabym to zobaczyć :)
                                                bede sledzil postepy w budowie i jesli stwierdze ze maja szanse to maki zaczną
                                                zasuszać już latem! :-)

> Odnoszę wrażenie, że rozbiłeś namiot na dziedzińcu Nugatów ... dokładnie
                                                > wiesz co? gdzie? kto? kiedy? ;))))
                                                Ostatnie trzy dni to okres dokładnego obwąchiwania przeze mnie całej budowy.
                                                nie chciałbym wstąpić do KZWBPD - Klubu Zrobionych W Bambuko Przez
                                                Developerów.A namiot jest niewielki więc nikomu nie przeszkadza. :-)

Jeśli chodzi o otoczenie inwestycji to jeszcze kilka faktów. Najbliższy lokal
                                                branży rozrywkowej mieści się przy Nugat (lewo od Leader Price), jest to Pub o
                                                nazwie Jaskinia. Niestety nie wygląda dość zachęcająco, lokal mieści się w
                                                piwnicy i jest czynny do późnej nocy. Głośnej muzyki nie słychać i nie powinno
                                                to przeszkadzać mieszkańcom. Dla odważnych może to być miejsce na wypicie
                                                kufelka piwa chociaż zncanie bezpiczniej będzie przespacerować się w okolice
                                                Multikina. Przed Multikinem od strony Nugat stoi konstrukcja, która wygląda jak
                                                nowoczesne działo sztuki, a w rzeczywistości jest niedokończoną budową centrum
                                                handlowo-usługowow-rozrywkowego o nazwie Fortepian. Teren budowy jest martwy,
                                                termin zakończenia inwestycji minął w III kwartale...1999 roku. Teren jest
                                                niechlujnie ogrodzony i prawdopodobnie w nocy straszą tam duchy osób które
                                                wykupiły tam powierzchnie handlowe. szkoda bo mogłoby to być fajne miejsce na
                                                robienie zakupów.
                                                • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 17.07.03, 10:50

> > No no, ciekawe gdzie znajdziesz maki w środku zimy? Chciałabym to zobaczyć
                                                  > :)
                                                  > bede sledzil postepy w budowie i jesli stwierdze ze maja szanse to maki
                                                  zaczną
                                                  > zasuszać już latem! :-)
                                                  >
                                                  > > Odnoszę wrażenie, że rozbiłeś namiot na dziedzińcu Nugatów ... dokładnie
                                                  > > wiesz co? gdzie? kto? kiedy? ;))))
                                                  > Ostatnie trzy dni to okres dokładnego obwąchiwania przeze mnie całej budowy.
                                                  > nie chciałbym wstąpić do KZWBPD - Klubu Zrobionych W Bambuko Przez
                                                  > Developerów.A namiot jest niewielki więc nikomu nie przeszkadza. :-)
                                                  >
                                                  > Jeśli chodzi o otoczenie inwestycji to jeszcze kilka faktów. Najbliższy lokal
                                                  > branży rozrywkowej mieści się przy Nugat (lewo od Leader Price), jest to Pub
                                                  o
                                                  > nazwie Jaskinia. Niestety nie wygląda dość zachęcająco, lokal mieści się w
                                                  > piwnicy i jest czynny do późnej nocy. Głośnej muzyki nie słychać i nie
                                                  powinno
                                                  > to przeszkadzać mieszkańcom. Dla odważnych może to być miejsce na wypicie
                                                  > kufelka piwa chociaż zncanie bezpiczniej będzie przespacerować się w okolice
                                                  > Multikina. Przed Multikinem od strony Nugat stoi konstrukcja, która wygląda
                                                  jak
                                                  >
                                                  > nowoczesne działo sztuki, a w rzeczywistości jest niedokończoną budową
                                                  centrum
                                                  > handlowo-usługowow-rozrywkowego o nazwie Fortepian. Teren budowy jest martwy,
                                                  > termin zakończenia inwestycji minął w III kwartale...1999 roku. Teren jest
                                                  > niechlujnie ogrodzony i prawdopodobnie w nocy straszą tam duchy osób które
                                                  > wykupiły tam powierzchnie handlowe. szkoda bo mogłoby to być fajne miejsce na
                                                  > robienie zakupów.

Myślałam raczej o świeżych, pięknych, purpurowych makach...suszone to mogą być
                                                  śliwki a nie maki! ;)No i żeby ten namiot nie opóźnił oddania całej
                                                  inwestycji. ;)))

Widzę, że dokładnie śledzisz okolicę. Wydaje mi się, że jak już zamieszkamy na
                                                  Nugat to okolica zacznie się zmieniać pod wpływem nowego segmentu
                                                  klientów ;))). Tak więc być może ten nielubiany przez Ciebie LiderPrice zamieni
                                                  się w prestiżowy sklep kolonialny ;))) Każdy z nas ma jakiś wpływ na
                                                  otaczającą nas rzeczywistość, a tak duży (jakby nie było) kompleks mieszkaniowy
                                                  z pewnością zmieni charakter tamtego miejsca. Sami będziemy go tworzyć :)
                                                  M.
                                                  • Gość: Vodnik Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.neostrada.pl / 10.0.40.* 17.07.03, 11:35

> Tak więc być może ten nielubiany przez Ciebie LiderPrice zamieni
                                                    > się w prestiżowy sklep kolonialny ;)))
                                                    Lepiej nie mów o tym głośno, bo jeśli czyta to właściciel sklepu, może mnie
                                                    wyśledzić i umieśćić moje zdjęcie na liście pod tytułem "Tych Osób Tu Nie
                                                    Obsługujemy". Dlatego uważam że jest to bardzo dobry sklep, taka ursynowska
                                                    perełka. :-)

> z pewnością zmieni charakter tamtego miejsca. Sami będziemy go tworzyć :)
                                                    właśnie, zamiast maków możnaby zgłosić projekt budowy pomiędzy oboma
                                                    inwestycjami, 10 metrowego pomnika "Budowniczym Nugatów". Mógłby być utrzymany
                                                    w stylistyce socrealizmu! Budowniczy trzymałby w jednej ręce młot pneumatyczny,
                                                    a w drugiej...miskę "masy przyrządzanej z miodu, cukru, siekanych orzechów i
                                                    piany ubitej z białek, którą po usmażeniu smaruje się andrut, z wierzchu
                                                    przykłada drugim i obciąża. Następnego dnia kroi się nożem zwilżonym w wodzie".
                                                    (zgodnie z definicją ze strony wiem.onet.pl to jest właśnie nugat) ;-)).

vodnik
                                                  • Gość: Meggi Re: Zielony Nugat inwestor:SIM Ursynów IP: *.pkobp.pl 17.07.03, 12:27
                                                    zamiast maków możnaby zgłosić projekt budowy pomiędzy oboma inwestycjami, 10
                                                    metrowego pomnika "Budowniczym Nugatów". Mógłby być utrzymany w stylistyce
                                                    socrealizmu! Budowniczy trzymałby w jednej ręce młot pneumatyczny,a
                                                    w ..miskę "masy przyrządzanej z miodu, cukru, siekanych orzechów i piany ubitej
                                                    z białek, którą po usmażeniu smaruje się andrut, z wierzchu przykłada drugim i
                                                    obciąża. Następnego dnia kroi się nożem zwilżonym w wodzie".(zgodnie z
                                                    definicją ze strony wiem.onet.pl to jest właśnie nugat) ;-)).
                                                    >
                                                    > vodnik

Dzięki Tobie nareszcie się dokładnie dowiedziałam co to jest nugat! :) To, że
                                                    jest słodkie, to wiedziałam, ale składu szczegółowego niestety nie, a tu
                                                    proszę, cóż za dociekliwość! :)Dziękuję i pozdrawiam,
                                                    M.