Dodaj do ulubionych

PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.08.02, 17:40
chętnie nawiaże kontakt z osobami, które podpisały umowę na etap pierwszy
Olszynki na Bemowie ... w końcu może będziemy sąsiadami ;) myślicie, że
skąńczą w grudniu ??
Obserwuj wątek
        • Gość: Monika Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi IP: *.pegasus.com.pl 03.09.02, 12:42
          Ja dopier jestem ma etapie dowiadywania się na temat samej inwestycji - chociaż
          w niedzielę byłam na budowie. Gdybyś znał namiary na firmę wykonawczą - nazwę
          itp. mogłabym dowiedzieć się u znajomej architekt od inwestycji - obiecała mi,
          że pojedzie tam i wypyta też dokładnie znajomych. Tak się składa, że pracuję w
          branży budowlanej... Zamierzam kupić mieszkanie na parterze w I etapie...
            • Gość: Monika Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi IP: *.pegasus.com.pl 03.09.02, 12:54
              Jeszcze nie wiem dokładnie które... spotykam się dopiero w piątek z
              developerem, to które mam zarezerwowane ma chyba najmniejszy taras ze
              wszystkich :-) ale jest dosyć ustawne, wśród mieszkań na wyższych piętrach nie
              ma już zbyt dużego wyboru, a zależy mi na tym żeby jak najszybciej się tam
              wprowadzić. W niedzielę rozmawiałam z ochroną, oprowadzili mnie po budowie i
              mówili, że zaczęli budować w kwietniu, więc w 4 miesiące na pewno skończą. Nie
              wygląda źle, zaczęli już tynkować...
                            • Gość: Monika Re: PEKAO DEVELOPMENT - OLSZYNY IP: *.pegasus.com.pl 05.09.02, 16:44
                              Podpisales juz umowe? Nie pamietam jak to dokladnie bylo z tymi tynkami, ale
                              moj tata mowil, ze juz zaczeli... :-)Slyszalam od znajomych, ze teraz sa jakies
                              ubezpieczenia w bankach (chyba PKO BP), ze jesli developer zbankrutuje i nie
                              wybuduje ci domu to odzyskujesz swoje pieniadze - cos na zasadzie funduszow
                              powierniczych na Zachodzie...

Jutro spotykam sie tam w biurze, ale pisales cos o uslugach na parterze? Cos
                              wiecej?

Pozdrawiam:-)
                              m.
                              • Gość: raf Re: PEKAO DEVELOPMENT - OLSZYNY IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 05.09.02, 22:46
                                jak spojrzysz na makietkę lub zdjęcie przed budową to po lewej i prawej stronie
                                od frontu osiedla są takie śmieszne wjazdy dla wózków ... tam znajdują się
                                usługi... wszyscy twierdzą , że "nieinwazyjne" : jakiś bank (oby bez napadów),
                                fryzjer, kiosk ruchu tego typu użytki ... ciekawe co by się tam w sumie
                                utrzymało wobec konkurencji pobliskiego C-ra ...

a może Klub Osiedlowy ? he he he

pozdrowienia
                                raf

ps
                                co do umowy dam znac w poniedziałek, ciekawe jak uda Ci się wizyta w biurze
                                PD ...
                                  • Gość: raf Re: PEKAO DEVELOPMENT - konkurs na nazwe ulicy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.09.02, 23:32
                                    FRONTOWA bardzo mi się podoba ... niby od frontu osiedla ale w pobliżu mamy
                                    powstańców śląskich i obrońców tobruku a to się z wojną łączy :)) no z
                                    frontem :) a że w pobliżu lotnisko to i front atmosferyczny zyskuje na
                                    znaczeniu :))

agresywność 1 pomysłowość 10 ;)

pozdrowienia
                                    raf

ps
                                    czy ktoś widział pozwolenie na budowę PD i odpis księgi wieczystej (wietrzystej
                                    czyli frontowej hehehe)?
                                    • Gość: monika pozwolenie IP: *.netx.waw.pl / 192.168.1.* 07.09.02, 09:23
                                      tak, ja widzialam te dokumenty, nie sprawdzalam jeszcze ich, ale powierze te
                                      kwestie zaprzyjaznionej architekt - mam je jakby co do wgladu nawet, bo o nie
                                      poprosilam. podpisales juz umowe? poinformowali mnie wczoraj w biurze, ze I
                                      etap zostanie oddany w styczniu, ew. lutym najprawdopodobniej... moja
                                      przyjaciolka, ktora zainwestowala w warinnvest twierdzi, ze to znak, ze nie
                                      powinnam inwestowac... Czy jest jakas mozliwosc aby umowa chronila przed
                                      ewentualna klapa?

milego dnia :-)
                                      m.
                                      • Gość: raf temat nawiązujący do poprzedniej wypowiedzi IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.09.02, 11:18
                                        mam kopie pozwolenia i wypisu z księgi ... małe wątpliwości budzi współwłasność
                                        gruntu z Gminą Bemowo .. ale prawnicy twierdzą, że to nie przeszkadza w umowie
                                        z PD ..

co do opóźnienia to pewnie można próbować do umowy wprowadzać zapisy o
                                        odsetkach karnych ... w umowie jest taki punkt, że budowa może się przeciągnąć
                                        z powodu zdarzeń niezależnych od PD .. myślę, że interpretacja tego punktu
                                        winna być jasna dla każdej ze stron... np. rozumiem, że jakiś urząd będzie
                                        opieszały ... ale dokumenty PD nie wskazują na to żeby były z tym problemy ...

z drugiej strony wolałbym aby nikt mi nie mówił, że wykonawca ma jakieś kłopoty
                                        np. splajtował bo to akurat wydaje się być jak najbardziej zależne od PD w
                                        końcu to oni dobierają sobie firmy wykonawcze :))

myślę, że nawet jak będzie opóźnienie to nic się nie stanie a skoro decydujesz
                                        się na I etap to w najgorszym przypadku przynajmniej dostaniesz betonowe ściany
                                        bo to już stoi :))

;) żartuję

bardziej interesuje mnie zapis o kosztach zarządu nieruchomością przez PD do
                                        końca 2005 czyli do końca inwestycji ... rozumiem, że stawki za wodę itp mogą
                                        być zmienne i nie zależne od zarządcy ale jego koszty administracyjne nie
                                        powinny być zbyt wygórowane skoro zarząd ten jest narzucany ... a tego w umowie
                                        nie ma i HIPOTETYCZNIE można sobie wyobrazić, ze ktoś kto ma złą wolę mógłby
                                        wtedy nakazać płacić DUŻE pieniadze ...

proszę spojrzeć na kłopoty ludzi z OAZY tym razem DD, którzy z lekkim
                                        zdziwieniem przyjeli pierwsze rachunki za czynsz ...

pozdrowienia
                                        raf

ps
                                        a jak Tobie podobało się przyjęcie w biurze i ogólnie rozmowa ?
                                      • Gość: raf klapa IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.09.02, 11:22
                                        a co do ochrony przed klapą to prawdopodobnie chroniłby jedynie rachunek typu
                                        escrow czyli nasze pieniądze idą do banku na oddzielny rachunek ... developer
                                        organizuje sobie pieniądze swoje lub kredyt ... nasze pieniądze przelewane są
                                        na konto developera dopiero gdy przekazuje nam notarialnie mieszkania ...

tak to wygląda w cywilizowanym świecie

a u nas jakiś baran z turcji mami ludzi 6 MLD USD inwestycją w Białej Podlasce
                                        (lotnisko, tor formułu1 itp) .. zgadniej za czyje pieniądze chce to robić ??

zapewniam Cię że nie za swoje :))
                                        tak więc nasze problemy to pikuś z przekrętami wokół więc pewnie escrow szybko
                                        do nas nie wejdzie ..

pozdrowienia
                                        raf
                                      • Gość: pablo Re: pozwolenie IP: *.plusgsm.pl 08.09.02, 21:21
                                        hej,
                                        długo się nie odzywałem. Pozdrawiam
                                        Nawiązując do rzetelności developera...
                                        W umowie, którą podpisałem jakiś czas temu widnieje zapis mówiący o naliczaniu
                                        odsetek za zwłokę w oddaniu inwestycji. Umowa przewiduje (zwracam na to uwagę),
                                        wypłacanie odstetek karnych przez pekaesdev dopiero po 3 mcach (100 dniach)od
                                        zawartej w umowie daty. Znamienne... wobec czego spekulacje nt. oddania lokali
                                        w syczniu, lutym nie ruszają mnie szczególnie. Założyłem wcześniej, że
                                        mieszkanie dostanę do końca marca.
                                        Budowa ruszyła dość późno (poczatek roku)i zapis, o którym piszę wydaję się być
                                        nieprzypadkowy. (tzn. jak się uda to grudzień- mocno napięty termin, jeśli nie
                                        to mamy 3 mce rezerwy). Z tego co mówił mój prawnik, to częsty zabieg. poza tym
                                        w interesie developera jest jak najwcześniejsze zakończenie budowy (o ile z
                                        założenia nie ma to być ostatnia budowa, co do czego nie mam wątpliwości.)

Pozdrawiam,
                                        Pablo
        • Gość: czwartek Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi IP: 194.181.0.* 17.09.02, 14:44
          NOWY WYKONAWCA! NOWA CENA!
          SPÓŁKA GIEŁDOWA MUSI SIĘ WYKAZAĆ PRZED AKCJONARIUSZAMI I ZDOBYĆ PIENIĄDZE NA
          DYWIDENDY.
          SĄDZĘ, ŻE JEST PRAWIE DOBRZE, W KOŃCU NIKT NIE UKRYWAŁ ZMIANY WYKONAWCY, "PD"
          POSTAWIŁ SPRAWĘ JASNO. POMYŚLCIE O PLUSACH (KTÓRE OCZYWIŚCIE NIE POWINNY
          PRZESŁANIAĆ WAM MINUSÓW ;) ) PRZEPROWADZKA NA WIOSNĘ - PRZYNAJMNIEJ NIE BĘDZIE
          ZIMNO W RĘCE I MOŻNA SADZIĆ KWIATKI NA BALKONIE.

CZWARTEK

• pablo_paolo Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi 17.09.02, 14:58
            hej,
            nie odzywałem się długo (Pablo to ja), lecz w tej sytuacji nie sposób się
            zareagować.
            Skąd się biorą spekaulacje nt. podniesienia cen? Umowa zdaje się nie
            przewidywać takiej możliwości.
            Ponadto, czy PD wydało jakiś oficjalny komunikat w tej sprawie, czy też klienci
            mają się sami z nimi kontaktować i szukać ochłapów informacji, ponieważ
            developer ma ich w d... ?

• Gość: raf cena IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.02, 15:28
              niee, jeśli chodzi o cenę o tylko takie przypuszczenie, ineczej mówiąc plotka i
              dywagacja oparta o doświadczenia innych..

zgadzam się, że zmiana wykonawcy nie powinna obchodzić lokatorów o ile standard
              i cena i termin wykonania zagwarantowane umową nie ulegnie zmianie

czy polimex czy marsjanie
              wybudują twe mieszkanie
              problem małym mi się jawi
              byle wiosną z sąsiadami
              opić parapetową sprawę ...

pozdrowienia
              raf
              • Gość: piatek Re: IP: *.novartis.com 17.09.02, 16:20
                Witam!
                Ja wlasnie w przyszlym tygodniu mam podpisac umowe z PD. Poczta pantoflowa
                dowiedz sie o tym, co sie dzieje na mojej budowie - PD nie raczylo mnie
                poinformowac. Czy myslicie, ze w zwiazku z waznymi zmianami mam szanse
                negocjowac wysokosc 1-wplaty, mysle o wplaceniu mniej np. 10% reszte po
                wybraniu kolejnego wykonawcy? Rety zaczynam sie denerwowac a to dopiero
                poczatek drogi ...
                Pozdrawiam
                piatek
                • Gość: piotrek (m) Re: IP: *.softax.pl 18.09.02, 09:57
                  Gość portalu: piatek napisał(a):
                  > Czy myslicie, ze w zwiazku z waznymi zmianami mam szanse
                  > negocjowac wysokosc 1-wplaty, mysle o wplaceniu mniej np. 10% reszte po
                  > wybraniu kolejnego wykonawcy?

Jak ja się zabierałem za kupno mieszkania to oprócz rezerwacji 2-3 dniowej była
                  także dłuższa (1-3?)-miesięczna. Tylko przy tej rezerwacji trzeba było wpłacić
                  3% ceny. I tak zrobiłem. Potem to się wliczało już do ceny, ale przez pewnien
                  czas ryzyko mniejsze. Może idź tą drogą.

Piotrek
                  • Gość: czwartek Re: IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 18.09.02, 20:21
                    Polecam, sami tak zrobiliśmy. Bank zgodził się rozpatrywać wniosek kredytowy na podstawie umowy rezerwacyjnej zawartej na 1 miesiąc. Bezpieczniej ;)
                    Pracownik Pekao Development lojalnie poinformował nas o zaistniałej sytuacji i zapytał czy chcemy podpisać umowę przedwstępną - to jest chyba przełom w stosunkach developer - klient?

czwartek
                    • Gość: piatek Re: IP: *.novartis.com 19.09.02, 09:31
                      DZieki za info i wskazowki.
                      Mam pytanie do osob, ktore juz podpisaly umowe, czy dostaliscie aneksy w
                      zwiazku ze zmiana daty ukonczenia inwestycji? Jak to wyglada? Czy te trzy m-ce
                      obsuniecia to termin, ktory oni sobie zastrzegli w umowie? Jak z waszymi
                      odsetkami za nieterminowosc?

Piatek
                        • Gość: raf kredyt w Banku PEKAO IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.09.02, 12:40
                          wpierw powinno być kilka linijek niecenzuralnych słów...

jeśli tak ma wygladac obsługa i zasady dla podesłanych klientów od
                          WSPÓŁPRACUJĄCEGO developera to ja pierniczę i nie zazdroszczę tym co po prostu
                          chcą kredyt ...

pomińmy sprawę, ze nie ma oddzielnego pomieszczenia gdzie można by spokojnie
                          usiąść i porozmawiać to pracownicy najwyraźniej mają gdzieś to co robią a
                          klient, który w efekcie ma im podarować (odsetki) ponad 100 000 PLN jest po
                          prostu zbędnym intruzem ..

gdyby nie fakt że mi się spieszy, nie zobaczyli by moich pieniędzy

pozdrowienia
                          raf

ps
                          INFO DLA DEVELOPERA
                          jeśli podajecie w swoich materiałach o współpracy z Bankiem i polecacie go
                          zadbajcie, zeby w Banku była osoba odpowiedzialna za obsługę podesłanych
                          klientów ...

z marketingu bania

• Gość: czwartek Re: kredyt w Banku PEKAO IP: 194.181.0.* 20.09.02, 13:37
                            Trzeba było się zapytać – napisałbym, z którymi bankami warto rozmawiać.
                            W ciągu ok. 2 tygodni byłem chyba w większości banków oferujących kredyty
                            budowlano-hipoteczne.
                            Na pewno należy unikać PEKAO S.A. niby bank związany z Developerem, a
                            dowiedzieć się o szczegóły bardzo trudno, pracownicy mają chyba na szkoleniach
                            wpajane - „KLIENT TWÓJ WRÓG”. Lepiej unikać PKO BP – luuudzie!!! w dwóch
                            oddziałach spotkałem się z takim szczytem niekompetencji, że sceny z filmów
                            Bareji to mały pikuś.

Pozdrawiam

czwartek
                            • Gość: raf budowa IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 22.09.02, 11:57
                              jak myślicie czy w poniedziałek zjawi się nowa firma na budowie ??

pozdrowienia
                              raf

ps
                              www.olszyny.info już zostało zarejestrowane, już niebawem zaproszę was na
                              stronkę lokatorów Olszyn :) mam nadzieję, ze przyszła wspólnota będzie
                              zainteresowana rozbudową takiego serwisu
                                • Gość: pablo Re: budowa IP: 217.153.119.* 23.09.02, 15:43
                                  hej
                                  Przerywam wasze udręczenie - przejeżdzałem dziś ok. 14 "frontową" i nie udało
                                  mi się dojrzeć nikogo sprawiającego wrażenie pracującego na budowie.
                                  Czy otrzymaliście jakieś oficjalne info od developera w sprawie rewolucji przy
                                  budowie (w zeszłym tygodniu zarzekali się, że wkrótce wszyscy klienci otrzymają
                                  stosowne informacje)

Pozdrawiam,
                                  Pablo
                                  • Gość: czwartek Re: budowa IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 23.09.02, 19:34
                                    Byliśmy, widzieliśmy - ruch na budowie jest. Poprzednia firma wywozi swoje maszyny.;)) Podziwialiśmy załadunek (jakiegoś takiego, dużego czegoś ? wyglądało jak silos).

Ale chyba ktoś pracuje ? stoją nowe maszyny (silosy?), których jeszcze 2 tygodnie temu nie było. W ?mieszkaniach? też stoją jakieś maszyny ? chyba do tynkowania.

Jesteśmy dobrych myśli ? wiara nas nie opuszcza

czwartek i czwartkowa
                                    • Gość: raf Re: budowa IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.09.02, 20:30
                                      ja na budowę zajrzałem wieczorem ale ruchu żadnego już nie było a i śladu
                                      obecności robotniczej również .. jakiś niebieski samochodzik był zaparkowany
                                      koło zabudowań kierownika budowy ... czyli ktoś był na terenie :)

za to uśmiechniętą załogę biura PD widziałem w niedzielę na targach
                                      mieszkaniowych na torwarze ...

jutro znowu wpadnę na budowę :)

pozdrowienia
                                      raf
                                      • Gość: bemowianka Re: budowa IP: 212.69.68.* 24.09.02, 10:31
                                        Jestem mieszkanką Bemowa i średnio raz w tygodniu przejeżdżam obok waszej
                                        budowy udając się do Carrefoura. Niestety żadnego postębu w budowie osiedla
                                        Olszyny od jakiegoś miesiąca nie widzę.My również mieliśmy tam kupować
                                        mieszkanie ale koniec końcem nie zdecydowaliśmy się. Moja koleżanka też była
                                        napalona ale jak sie dowiedziała, że jakiś wykonawca się wycofał z robót to
                                        wreszcie kupuje na budowie obok "Zielone mieszkanko".
                                        Pozdrowienia.
                                        Bemowianka
                                            • Gość: czwartek Re: budowa IP: 194.181.0.* 25.09.02, 09:03
                                              Rozliczenia pomiędzy wykonawcami mogą potrwać od 1 do 3 tygodni (takie
                                              uzyskałem informacje). Pierwszy tydzień już minął. Ale spokojnie – skoro
                                              poprzednia firma zabiera już swoje „zabawki” – to wydaje się, że wszystko jest
                                              ok. i rozliczenia pomiędzy wykonawcami dobiegają końca.
                                              Inwestor jest jak na razie "niewzruszony" i ma pieniądze na budowę. PD
                                              odmiennie do JWC (budowa obok, też od ul. Frontowej) nie sprzedaje
                                              mieszkań „wirtualnych”, by z tak uzyskanych środków rozpocząć budowę. Buduje za
                                              własne pieniądze, a to, że nie robi promocji, wyprzedaży czy też nie dorzuca do
                                              kupionych mieszkań prezentów w postaci powierzchni gospodarczych, parkingu czy
                                              fontanny na balkon może świadczyć, że finansowo ma się – co najmniej - nieźle.
                                              Zresztą zaczyna następną inwestycję na Ursynowie i nie sądzę, by była ona
                                              finansowana ze środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkań na Bemowie.

CZWARTEK
                                              • Gość: raf Re: budowa IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.09.02, 09:11
                                                hello Czwartek :)

powiało mocnym marketingiem... ale zgodzę się z Tobą, że od wodotrysków i
                                                promocji ważniejsze jest "mieszkanie jak w Banku" i fajni sąsiedzi ..

pozdrowienia
                                                raf

ps
                                                dlaczego tylko pani w BANKU, która jest wymieniona w ulotce PD i banku jako
                                                odpowiedzialna za kontakt utrzymuje, ze bank i developer nie mają ze sobą nic
                                                wspólnego ??

kolejna bania z marketingu
                                                • Gość: czwartek Re: budowa IP: 194.181.0.* 25.09.02, 10:09
                                                  Dlaczego od razu marketingiem – piszę co wiem.
                                                  PEKAO S.A. (z tego co wiem) jest 100% udziałowcem PEKAO DEVELOPMENT – ot i
                                                  tylko tyle wspólnego ;)) mają ze sobą te dwie firmy. Zresztą z licznych rozmów
                                                  z przedstawicielami banków wiem, że nie tylko PEKAO S.A. chciało współpracować
                                                  z PEKAO DEVELOPMENT przy udzielaniu preferencyjnych kredytów na zakup
                                                  nieruchomości na Bemowie i ... jak można zauważyć nikt inny nie współpracuje
                                                  (taki mały monopol). Polecam przejrzenie ofert innych Developerów – tam klient
                                                  ma do wyboru 3-4 banki oferujące kredyty na „preferencyjnych warunkach”.

Pozdrawiam
                                                  CZWARTEK

• Gość: dominik Re: budowa IP: 195.117.110.* 25.01.03, 11:19

o czym wy piszecie ? BUDOWA STANELA ? ZAWSZE KIEDY PRZYCHODZIŁEM DO PD
                                    PATRZYLME NA PLANY I MARTWIŁO MNIE ŻE MAJĄ MAŁO MIESZKAŃ SPRZEDANYCH MOZE
                                    BRAKUJE IM KASY ? JW OBOK ZAORALO ZIEMIE I SPRZEADLI 4 BUDYNKI !!!! POSZLY JAK
                                    ŚWIERZE BUŁKI !!
                              • donatexik Re: budowa 21.08.14, 09:51
                                nowebudowy.waw.pl/ fajny blog o nowych inwestycjach który opisuje wspomnianą tutaj sytuację :) Nieruchomości to bardzo ciekawy temat
                          • Gość: A Re: kredyt w Banku PEKAO IP: *.acn.waw.pl 25.09.02, 18:19
                            Witam, dzis dopiero zobaczylam Was na forum. No coz. Po pierwsze kredyty w
                            pekao odradzam - podejmuja decyzje skandalicznie dlugo bez wzgledu na fakt, ze
                            bank tak szumnie wspolpracuje z developerem (jesli ktos mysli, ze to trwa
                            tylko miesiac, to sie myli). Tlumaczenie jest rozne, a wina generalnie lezy po
                            stronie zarowno banku jak i developera, a ty czlowieku cwicz swoja cierpliwosc.
                            Wraz z mezem kupilismy mieszkanie w budynku 1 etap 2. Faktycznie zauwazylismy
                            ostatnio mniejsze postepy na budowie, zaskoczyl nas jednak fakt zmiany
                            wykonawcy (chyba za bardzo zajeci bylismy kredytem). Nie pozostaje chyba nic
                            innego, jak miec nadzieje ze wszystko bedzie dobrze?

Jutro sprobujemy sie cos wiecej dowiedziec. Pozdrawiam.
                              • Gość: A&K (poprzednio A) Re: kredyt w Banku PEKAO IP: *.acn.waw.pl 26.09.02, 19:34
                                Do raf'a i innych: witamy sąsiada! Ogladalismy www.olszyny.info - zapowiada
                                sie ladnie. Kiedy przewidujesz umiescic na niej cos bardziej konkretnego?

Info od developera uzyskane dzisiaj: w przyszlym tygodniu maja wysylac pisma
                                do wszystkich nt. zmiany wykonawcy (na polimex cekop). Przewiduja jedynie
                                opoznienia co do etapu I (marzec). Tego nalezalo sie z reszta spodziewac - w
                                umowach zastrzegali to sobie, wiec nic ich to nie kosztuje sobie przeciagnac
                                na maksa. CO do pozostalych etapow twierdza, ze oddadza w terminie, ale i tak
                                zakladamy, ze nie czerwiec tylko nawet wrzesien.

Powodzenia z kredytem w takim razie.

P.S. szkoda tych videofonow
                                • Gość: czwartek Re: kredyt w Banku PEKAO IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 26.09.02, 22:18
                                  Videofony były planowane, ale - jak poinformowano w PD - jedynie w projekcie architekta, a nie w budowie ;)).
                                  Ciekawe co jeszcze zmieni się w trakcie budowy - mam nadzieję, że nie rozkład mieszkania ;).
                                  Czekamy na info stronę.
                                  PS
                                  Raf.PEKAO SA to nienajlepszy pomysł, szczególnie jeżeli nie załatwią sprawy twojego wniosku do czasu wpłacenia następnej raty. A wtedy co? Liczysz na Świętego Mikołaja?
                                  Pozdrawiamy
                                  czwartek i czwartkowa
    • Gość: Bohdan Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi IP: *.leh.ptd.net 27.09.02, 06:14
      Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow !!!
      Mam mieszkanie w 2 etapie budynek 2.
      Pracuje obok na budowie i mam dobry kontakt z chlopakami. Moj szwager kladzie
      tam zaprawe i twierdzi ze wszystko bedzie napewno na czas. Dlatego spie
      spokojnie.
      Trzeba bedzie sie spotkac przy jakims literku Bolsa i obgadac przyszle wspolne
      zabawy. NIe mam tylko pewnosci co do wyciszenia scian. Corka kupila sporo
      wierze Saony zz 4 mega glosnikami i nie wiem czy nie bedzie przeszkadzac
      sasiadom glosna muzyka Szazy ale mysle ze jakos wsrod sasiadow sie dogadamy ..
      Pozdrawiam i do zobaczenia na placu.
      ps. obsluga w PD byla przemila.
      • Gość: raf Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.09.02, 20:47
        witam sąsiadów

nie obiecuję ale weekend się zbliża to i może przy stronce podłubię

z niecierpliwością czekam na pismo o zmianie wykonawcy, ciekaw jestem kto tak
        naprawdę będzie to robił.. jak juz kiedyś pisałem PC ma kilka spółek zależnych
        i możemy trafić lepiej lub gorzej ..

pismo pismem ale czy coś się dzieje na budowie ??

co do dużych głośników mam nadzieję że nie będą skierowane w moją
        sypialnię :))) no i może nie Szaza ale jak jeden głośnik będzie dominować to
        zwsze na olszyny.info będzie można zagłosować co chemy rano słuchać :))) he he
        he

jak myślicie czy oczko wodne na tyłach osiedla (przynajmniej tak wygląda na
        makietce) również zniknie jak videofony ??

pozdrowienia
        raf

co do kredytu to poczekamy zobaczymy, co ja mogę poradzić jak bank jest
        opieszały ? po ostatnich utarczkach i tak jakby przyspieszyli ...

w końcu to chyba bankowi powinno zależeć na obsłużeniu klienta ... chyba że
        znowu mamy prl
              • melenka Re: PEKAO DEVELOPMENT etap I grudzień sąsiedzi 30.09.02, 15:14
                Witam i gratuluję postępów!! Nie zaglądaliśmy na forum jakiś czas - a tu takie
                zamieszanie! Prawie, że wyprzedzamy w ilości postów JWC:))
                Jak wspominałam kiedyś - jestem prawdziwym weteranem forum nt. PD (zaczęło się
                chyba w grudniu ub.r.). Jestem I-etapowcem "tego budynku z tyłu" jak ktoś go
                poetycko opisał, czyli V.
                No cóż, prawie już się przyzwyczailiśmy do wszelkich niespodzianek fundowanych
                przez PKODEV i zmiana wykonawcy (i w konsekwencji - opóźnienie) niczego złego -
                poza totalnym zburzeniem naszych planów i apopleksją - nie zdziałała. Mam
                nadzieję, że zarząd kreatywnie ustosunkuje się do listu przez nas wystosowanego.

A co do obiecanego listu od PKOD to owszem- jeżeli należycie do grupy
                uprzywilejowanej- znajdziecie go (no, tylko awizo) w swoich skrzynkach
                pocztowych. Jest on bardziej niż lakoniczny, "uprzejmie informuje" w nawiązaniu
                do art....umowy(sic!) iż termin z przyczyn od nas niezależnych (sic!) uległ
                przesunięciu na dzień 31 marca 2003r. A wszystko to z troski o naszych
                klientów. Ani słowa o tym jaki to wykonawca etc.
                My - z troski o developera - pytaliśmy już jakiś miesiąc temu - kiedy doszły
                nas słuchy o zastoju, potwierdzone przez speca z banku, w którym ubiegaliśmy
                się o kredyt - o ewent. opóźnienia... Cały czas nie za bardzo możemy zrozumieć
                jak, wobec wyprzedzenia prac w maju, nagle 3 miesiące później uzbierało się 3
                miesięczne opóźnienie? Ale okazuje się, że nic nie jest czarno-białe.
                Podobnie jak techniczne plany mieszkań. Nagle nieoczekiwanie spuchły nam
                piony... A przez co? Bo Obrona Cywilna urządza schrony w pomieszczeniach
                garażowych! Takie rewelacje! Nie będzie videodomofonów? Nic to - zawsze możesz
                uciec do schronu (nawet mi się zrymowało:). Nieźle - na 3 miesiące przed
                planowanym oddaniem mieszkań okazuje się, że plany nie są aktualne. Czy to w
                ogóle możliwe? Tutaj tak. A - co gorsza- marketing pozostawałby - gdyby nie
                nasze informacje na ten temat- w nieświadomości, że to, co sprzedają, wygląda
                nieco inaczej...
                Pozdrawiam przy okazji wszystkich pracowników tego działu:-), którzy nas
                zdążyli poznać...
                A także przyszłych sąsiadów - może znajdzie się ktoś z V?
                        • Gość: raf budowa info IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.10.02, 08:58
                          info z dzisiejszej porannej wizyty :

okopy coraz większe i uwaga mały przekop w poprzek w kierunku ogródków
                          działkowych .. (na szczęście zakopany i można przejechać) prawdopodobnie ciągną
                          tam wodę albo wylewają nieczystości ..

w okopy wsadzane są długie czarne rury ..(woda, gaz ??)

ruch jest większy wokół budowy niż na samej budowie

okopy są dość długie i sięgają aż terenu budowu JWC a tam niespodzianka ..
                          zaczynają równać grunt i pewnie niedługo zaczną kopanie ...

to miałoby nawet sens bo pewnie wszystkie inwestycje będą miały wspólne media ..

dobra informacja : pomiędzy terenem zajętym i równanym przez JWC a naszym jest
                          jakieś 100 m ziemi niczyjej .. (tzn jest to prawdopodobnie ziemia po
                          WarszawskimTBS, który zbankrutował)

w tylnych budynkach okna ZACZYNAJĄ wstawiać ale nie jest cały jak myślałem
                          zrobiony

co do etapu trzeciego musze zmartwić zainteresowanych ale widać tylko wyrównany
                          grunt i ciężko jednak ocenić czy fundamenty już są ..

to tyle
                          pozdrowienia
                          raf

ps
                          w sumie pracownicy PD mogliby też podawać nam tu informacje o nowych
                          wydarzeniach .. byłby to pozytywny ewenement na skalę krajową, októrym pewnie
                          parę gazet by napisało .. :)
                          • Gość: A&K Re: budowa info IP: *.acn.waw.pl 01.10.02, 19:46
                            Na pewno chodzi on nasze media. Nie dziwi mnie fakt, że tak się wokół tego
                            kręcą. Znając nasz klimat nigdy nie wiadomo, kiedy chwyci taki mróz, że nie
                            będą w stanie nic wykopać, zakopać, czy co tam jeszcze. Nie zmienia to jednak
                            faktu, że mogliby ruszyć tyłki i zająć się także budynkiem nr 1 i np. też
                            wstawić tam okna itp. itd.

Co do PD, to nie należy od nich zbyt wiele wymagać, skoro nawet swoją strone
                            ledwo update'ują.

Pozdrawiamy,

A&K

p.s. www.olszyny.info wygląda coraz lepiej...
                          • Gość: A&K Re: budowa info IP: *.acn.waw.pl 01.10.02, 19:52
                            Gość portalu: raf napisał(a):

> info z dzisiejszej porannej wizyty :
                            >
                            > okopy coraz większe i uwaga mały przekop w poprzek w kierunku ogródków
                            > działkowych .. (na szczęście zakopany i można przejechać) prawdopodobnie
                            ciągną
                            >
                            > tam wodę albo wylewają nieczystości ..
                            >

Apropos nieczystości..., mam nadzieję, że nie załatwiają swoich potrzeb w
                            nowowybudowanych lokalach, bo jak sobie czasem poczytam na innych listach w
                            forum, to mnie ciarki przechodzą

A&K
                            • Gość: raf Re: budowa info IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.10.02, 09:29
                              codzienna poranna wizyta na budowie :

okopy coraz większe
                              kilku ludzi porusza się po konstrukcji budynku ale raczej chyba tylko po to by
                              obejrzeć okopy z góry ...

u sąsiadów nie dzieje się nic

co do nieczystości na budowie to też mam nadzieję, że robotnicy mają "kibel jak
                              w banku" parafrazując hasło naszego PD

pozdrowienia
                              raf
                            • Gość: czwartek Re: budowa info IP: 194.181.0.* 02.10.02, 11:06
                              I znowu wszystko zależy od latryny. Jak to na froncie .... robót.
                              Postępy na budowie (wg informacji uzyskanych od PD):
                              1. tynkują
                              2. podłączają kanalizację
                              3. pracę rozpoczynają elektrycy
                              Niestety – dla nas – wszystkie wymienione „dobre wiadomości” dopiero na końcu
                              obejmą budynek nr 1 (czyli nasz). Na pierwszy ogień idą budynek 5 i 2.
                              Chociaż, może to i dobrze, bo wykonawca nabierze doświadczenia
                              przy „wykańczaniu”J) pozostałych budynków (trzeba być optymistą).

Pozdrawiam

czwartek
                                • Gość: czwartek Re: www.olszyny.info IP: 194.181.0.* 03.10.02, 13:01
                                  Strona olszyny.info zapowiada się miło. Zastanowimy się nad jakimiś
                                  propozycjami. Mamy nadzieję, że "historia osiedla" będzie długa i jak najmniej
                                  burzliwa ;)).

Postaramy się zajrzeć na budowę, chociaż, jak po pracy zbieramy się żeby tam
                                  pojechać to jest już dosyć ciemno – a jupiterów PD chyba tam nie zainstalował?
                                  Na pewno napiszemy jak postępują prace – jeżeli oczywiście coś dojrzymy.

czwartek i czwartkowa
                                • Gość: A&K Re: www.olszyny.info IP: *.acn.waw.pl 03.10.02, 19:09
                                  Gość portalu: raf napisał(a):

> znowu drobne zmiany
                                  >
                                  > czy macie pomysły na jakieś konkretne działy ??
                                  >
                                  > pozdrowienia
                                  > raf
                                  >
                                  > ps
                                  > jeśli ktoś będzie na budowie proszę o info niestety do końca tygodnia raczej
                                  > tam już nie zajrzę :)

Witam. Do naszej stronki można jeszcze dorzucić coś w rodzaju galerii zdjęć,
                                  bo tak jakoś tam smutno - no, poza "zdjęciem" pod linkiem "tylko dla
                                  dorosłych".
                                  Możemy raz na jakiś czas robić fotki budowy i podsyłać Ci mailem. Pomyślimy
                                  jeszcze.

W ten weekend spróbujemy wybadać, co się dzieje na Frontowej.

A&K
                                  • Gość: raf Re: www.olszyny.info IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 04.10.02, 15:39
                                    co do stronki to zdjęcia się zmieszczą oczywiście ... narazie dla ograniczenia
                                    czasu grafika jest uboga ale nad tym można popracowć :)

jak podrzucicie więcej pomysłów to będziemy mieli dostatecznie rozbudowaną
                                    stronkę już do czasu zakończenia 1 etapu :)

miejmy nadzieję, że nie później niż w styczniu

pozdrowienia
                                    raf
                                      • Gość: raf wspólnota / zarząd IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 04.10.02, 16:22
                                        skoro PD ma zarządzać osiedlem do 2004 czy 5 roku (pełne zakończenie
                                        inwestycji) proponowałbym aby już pierwsza wspólnota (prawdopodobnie będzie
                                        tyle wspólnot co budynków) domagała się prowadzenia KSIĄG RACHUNKOWYCH, które
                                        nie są obowiązkowe ale pewnie ułatwią nam kontakt z zarządem i ewentualne
                                        rozliczenie co i jak ...

(to takie rozważanie przyszłościowe)

zainteresowanych odsyłam dodzisiejszej Gazety Prawnej (str 8) tekst pt "Kiedy
                                        warto prowadzić księgi"

pozdrowienia
                                        raf