Dodaj do ulubionych

Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)?

IP: 194.246.124.* 21.09.05, 08:55
Witam,

czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia (pozytywne lub negatywne) z
developerem MAK DOM Sp. z o.o.?

Interesuje sie zwlaszcza ich inwestycja w Otwocku - osiedlem "Morskie Oko".
Na cele tej wlasnie inwestycji MAK DOM stworzyl spolke-corke TBM DOM Sp. z
o.o. Czy ktos z Was kupil/ma zamiar kupic mieszkanie na tym osiedlu??

Poza tym w Warszawie MAK DOM buduje osiedla Park Wilanowski (ukonczone),
Marysienka, Rezydencja Janczarow oraz osiedle Kuropatwy w Jozefoslawiu.
Bede wdzieczny za wszelkie informacje!

Pozdrawiam :))
Obserwuj wątek
        • Gość: tatarak Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? IP: 194.246.124.* 22.09.05, 15:04
          Wlasnie :)
          Moze jestem troche przeczulony, ale czy zakladanie spolek-corek w celu
          realizacji nowych inwestycji nie jest podejrzane? Moze to sposob na unikniecie
          zobowiazan z poprzednich inwestycji?

Generalnie jestem troche nieufny, bo nic nie znalazlem nt. tego dewelopera
          (mimo ze dosc duzo juz zbudowal - nie tylko w Warszawie)...
          Chociaz to moze paradoksalnie dobry znak ;)) - patrz: czarna lista firm
          deweloperskich forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=2532765

Firma MAK-DOM/TBM-DOM nie jest chyba takze czlonkiem Polskiego Zwiazku Firm
          Deweloperskich (ale to tez pewnie jeszcze o niczym nie przesadza...).

Podsumowujac: im wiecej informacji - tym lepiej, wiec ktokolwiek slyszal,
          ktokolwiek wie :))
          • ania_jagodowa Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? 22.09.05, 15:42
            Ja opinię o tym deweloperze uzyskalam od znajomego, który mieszka w budynku
            wybudowanym przez MAK DOM juz ok.4 lat. Budyneki oddawane sa w terminie, tak
            wynikalo z opinni osób tam zamieszkujących. W tej chwili budowane sa nastepne i
            jak do tej pory nie mielismy zadnych "przekretów" mam nadzieje ze tak bedzie do
            konca. Pocieszeniem jest wlasnie ze nie ma tej firmy na czarnej liscie - to
            dobry znak:)
            Pozdrawiam
            • mac.st Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? 25.10.05, 06:06
              Witam,

podciągam wątek - może uda się rozruszać ten temat?

Również interesuje mnie "Morskie Oko" w Otwocku. Dwa budynki już stoją a na
              forum całkiem głucho. Może jakieś wrażenia już mieszkających?

Myślę o podpisaniu umowy z TBM Dom właśnie. Niestety umowa nie jest przyjazna
              dla kupującego, a firma nie ma zamiaru niczego negocjować...

Pozdrawiam,
              Mac.St
              • Gość: tatarak Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.05, 14:58
                Witam,
                to ja - autor watku ;)
                Jednak zdecydowalem sie na Falenice - osiedle Poezji budowane przez Mostostal
                Technika.
                Wprawdzie cena za 1 mkw. wyzsza, ale po jakims czasie zamortyzuje sie w
                kosztach benzyny spalonej w gigantycznym korku na Wale Miedzeszynskim (mam na
                mysli waski odcinek na poludnie od ronda).
                Troche zartuje, ale faktem jest, ze codzienne dojazdy dla osoby pracujacej w
                Warszawie sa dosc uciazliwe...

Pozdrawiam,
                tatarak
                • Gość: Czapla Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? IP: 155.140.122.* 13.12.05, 14:09
                  Witam Aneta,

Polecam, jak narazie firma wywiazuje sie z kazdej prosby z mojej strony oraz z
                  kazdego zobowiazania wobec mnie. Mieszkanie juz kupilem, jakies miesiac temu.
                  Ogolnie polecam osiedle i polecam dewelopera.
                  Z wielkia !! checia odpowiem na dalsze pytania, napisz do mnie :
                  czapla(malpa)post.pl

Co do umowy, to wedlug prawnika nie jest az tak zla.. jest calkiem ok.

Pozdrawiam i czekam na maila :),
                • Gość: flatline Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 22.12.05, 22:14
                  Może ja odpowiem - w umowie jest dużo sformułowań, które zostały zakwestionowane
                  przez UOKiK (prawie pełen komplet z niedawnego artykułu Gazety
                  [dom.gazeta.pl/prawo/1,65546,2767639.html]). Według osoby z którą się
                  konsultowałem, paragraf dotyczący odbioru mieszkania to horror... dość
                  powiedzieć, że mieszkanie, niezależnie od zgłoszonych wad i usterek i tak musi
                  zostać odebrane, a usterki zostaną naprawione później. Jeśli chcesz pełną listę,
                  pisz na flatline(małpa)poczta.fm.
                • kmwb3 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? 19.02.06, 13:46
                  witaj Aneta,
                  jak już wczesniej pisałam umowa jest "taka sobie" ;-) zdaje sobie sprawe że
                  mozna sie przyczepić do umów wszystkich albo prawie wszystkich develoerów i nie
                  spotkałam sie jeszcze z taką umową ktora choćby nie zawierała by tych
                  zakazanych sformułowań ale chodzi o to że tu nie ma napisanych wielu rzeczy.No
                  i jak wszedzie są zworty zakazane w całkiem pokaźnej ilości.Byłam w biurze, ale
                  żeby to negocjować trzeba umóic sie z prezesem "o ile uda sie połaczyć i prezes
                  nie bedzie zajety" -tak to określiła pani w biurze..cóż...zbyt przychynie to
                  chyba nie sa nastawieni do klienta. Nawet musze spotkać sie z prezesem jesli
                  chciałabym dostać szczegółowy wykaz wykończenia developerskiego...np. jakich
                  firm bedą okna, drzwi czy jaka bedzie farba na zewnątrz budynku..bez przesady.
                  Miałam mieszkanie zarezerwowane pół roku temu w dom dev.i tam było szczegółowo
                  to wszystko opisane a tuta tylko info że okna ,drzwi itd....może sie czepiam,
                  ale chciałabym mieć szansę zrezygnowania z położenia mi brzydkiej terakoty na
                  tarasie i móc połozyc ją sobie sama na własny koszt..np..ale tego jaka ona
                  bedzie nie moge sie dowiedzieć, może wtedy jak umówie sie z prezesem a i to
                  niekoniecznie ;-) pozdrawiam
                  troche bardziej szczegółowy opis umowy / z mojej strony / we wczesniejszych
                  wątkach
                  • mac.st Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (TBM DOM)? 23.12.05, 06:19
                    Sukcesy? Żadne... :-/

Cóż, obawiam się, że ryzyko istnieje zawsze, a korzystna umowa ewentualnie je
                    trochę ogranicza - chociaż w razie jakichś większych kłopotów egzekucja
                    postanowień umownych to i tak zapewne ponury dramat.

No i pojawia się dylemat, bo z jednej strony nie podobają nam się sformułowania
                    umowy, z drugiej jednak pytanie, czy jest już to powód do przekreślenia sensu
                    angażowania się w tę inwestycję...

Jeśli chodzi o zapis dot. odbioru mieszkania, to wydaje mi się, że o ile nie ma
                    rażących niedoróbek, które jesteśmy w stanie stwierdzić przy odbiorze (tu
                    pytanie do praktyków - na ile w rzeczywistości da się to wszystko sprawdzić?)
                    to i tak większość usterek wychodzi dopiero w trakcie eksploatacji i podlega
                    raczej pod reklamację.

Ja zdecydowałem się zaryzykować, tym bardziej że umowy u innych deweloperów,
                    których brałem pod uwagę, też nie były specjalnie lepsze - jak nie jedno to
                    drugie. Jak na razie wszelkie kontakty z deweloperem wypadły pozytywnie a na
                    budowie coś się rusza do przodu. Zobaczymy jak będzie dalej wraz z postępami
                    prac.

Pozdrawiam,

mac.st
          • Gość: flatline Re: Jakie opinie o developerze ? IP: *.sbg.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.06, 10:42
            Mam umowę podpisaną i chcę ją potwierdzić aktem notarialnym. Trochę sie zjeżyłem
            jak się dowiedziałem, że nie od razu akt notarialny, tylko dopiero po pewnym
            czasie, ale konsultowałem się z prawnikiem i dowiedziałem się, że nie tak też
            można. Ale mnie to męczy :/ A swoją drogą deweloper jest strasznie zdziwony, że
            upieram się przy akcie notarialnym...
            • madzia9812 Re: Jakie opinie o developerze ? 10.03.06, 11:41
              Witam,

Ja od tygodnia mam rezerwacje na mieszkanie w bloku C. Ale niestety proponowana
              umowa i zachowanie pracowników firmy powoduje iz mam coraz więcej wątpliwości
              co do podpisania umowy. Próbowałam umówić się z prezesem firmy, ale niestety
              nie ma takiej możliwości. Umowa jest nienegocjowalna i pod żadnym względem nie
              do zmienienia, a przecież roi się w niej od niejasności. Owszem, oferta jest
              kusząca (oglądałam wczoraj osiedle), ale informacja, że nie można podpisac
              umowy w postaci aktu notarialnego do momentu, aż budowa bloku c sięgnie 2
              piętra, trochę mnie zmroziła... Poza tym nie sądzę, że zgodzą się na
              umieszczenie zapisu o przyrzeczeniu podpisaniu tego aktu w umowie. No bo skoro
              takiego zapisu nie będzie, to jak później to wyegzekwować. Z drugiej strony
              zastanawiam się, czy developer ma prawo odmówić podpisania umowy w formie aktu?
              Będę dzisiaj pytać w uokik.
              Wczoraj budowa stała (zero sprzętu, zero pracowników - byłam o 18h00). CO
              prawda pogoda nie sprzyja, ale jak oni mają zamiar spończyc tą budowę bloku C
              do konca października....zastanawiam się nad tym bardzo...!
              Dodatkowo chciałam z nimi podpisać umowę na prace wyończeniowe i tu też jest z
              tym problem - mały wybór materiałów, a możliwość zakupienia materiałów we
              własnym zakresie i podpisanie umowy z nimi tylko na wykonawstwo nie ma szans.
              Dziś sprawdzam ich w KRS - zobaczymy co się znajdzie.
              Niestety na ceny warszawskie mnie nie stać,więc czuję się trochę jak z nożem na
              gardle.
              A jak jest naprawdę z tymi dojazdami samochodem?? Ile jedzie się do centrum
              rano (tak by na 8h00 zajechac do biura)??

dzięki za info i pozdrawiam wszystkich.

• Gość: Agnieszka Re: Jakie opinie o developerze ? IP: *.chello.pl 10.03.06, 16:43
                Witam,
                Ja również zastanawiałam się nad kupnem mieszkania w tej lokalizacji, ale okazało się że w Otwocku budują się również nieco fajniejsze osiedla. Kupiłam mieszkanie na ul. Kraszewskiego (firma Gwarant www.gwarant.com.pl ). Nie mówię, że to idealny developer (myślę, że takich nie ma :-), ale np. podpisanie umowy przedwstępnej od razu w formie aktu notarialnego nie stanowiło żadnego problemu. Dla mnie firma, która tego nie umożliwia jest mocno podejrzana.
    • ya.79 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 10.03.06, 23:20
      Ja również jestem zainteresowana ofertą firmy. Cały czas się waham co zrobić,
      kupić czy nie kupić. Ich sposób sprzedaży dla mnie jest mocno dziwny, jest
      spory problem z uzyskaniem od nich podstawowych informacji takich jak KRS, czy
      wypisy z gruntów, ksiąg wieczystych. Czytałam również umowę przedwstępną i dla
      mnie wrażenie jest takie zapłać nam, bo jak nie to kary, ale z umowy nie wynika
      konkretnie co sprzedają i na jakich warunkach. Pytałam o negocacje umowy,
      podobno nie ma problemu, uszczegółowią jakby warunki zakupu, jednak czytając
      wasze posty zastanawiam się czy nie zostanę nabita w butelkę.
        • Gość: zagosia Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? IP: *.aster.pl 12.03.06, 15:31
          Byliśmy w środę około południa. Zostały już tylko 4 mieszkania, w budynku D.
          Robotnicy pracowali na jednym i drugim budynku. Rozmawialismy z mieszkańcami
          wybudowanego wcześniej mieszkania - w sumie zadowoleni, aczkolwiek jakieś wady
          były /cieknące stropy na ostatniej kondygnacji, problemy z kotłowniami/.
          Ogólnie jednak mieszka im się nieźle i polecali.
          Czy ktoś z was brał kredyt na zakup mieszkania? Zastanawiamy się czy zdążymy z
          uruchomieniem kredytu w dwa tygodnie po podpisaniu przedwstępnej umowy. Poza
          tym do banku potrzebujemy KRS-u, wypisu z ksiegi wieczystej gruntów i innych,
          czy Mak-Dom wydał Wam to w chwili podpisywania umowy?
      • kinia2211 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 13.03.06, 12:51
        Witam Wszystkich,
        Jakieś dwa miesiące temu kupiłam mieszkanie w budynku D (2 piętro). Postaram
        się odpowiedzieć teraz na niektóre z Waszych pytań.
        Nie miałam żadnych problemów z otrzymaniem dokumentów firmy (wszystkie dostałam
        przy podpisaniu umowy jako załączniki), a podczas początkowych spotkań
        bezproblemowo miałam wgląd do oryginałów. Jedynym minusem była umowa, która
        niestety była nienegocjowalna (a mocno o to walczyłam by dokonać w niej pewnych
        zmian). Ale w chwili obecnej jest to standardowa procedura u większości
        developerów :(((
        Mogłam tylko wprowadzić zmiany w terminach wpłat i wysokościach poszczególnych
        transz.
        W umowie wyraźnie określony jest lokal który kupuję wraz z jego oznaczeniem,
        dokładnym planem pomieszczeń i rzutem piętra budynku, w którym się znajduje
        (zresztą takie wymogi postawił mój bank).
        Można wydłużyć termin jaki obowiązuje od wpłaty 2000zł na rezerwację lokalu do
        podpisania umowy. U mnie trwało to grubo ponad miesiąc (procedury banku).
        Można dokonywać zmian w rozmieszczeniu ścian działowych i rozkładu pomieszczeń-
        ja opracowałam sobie taki rozkład jaki chciałabym mieć i po uzyskaniu aprobaty
        projektanta (developer to załatwia) mam ten plan mieszkanka załączony do umowy.
        Pierwszy etap inwestycji był oddany planowo (rozmawiałam z lokatorami) więc
        istnieje prawdopodobieństwo, że i nasz etap będzie oddany na czas. Ponieważ
        jest to już drugie mieszkanko jakie kupuję i pracuję w branży budowlanej, więc
        mogę zapewnić Was że założony w umowach termin oddania lokali jest ok. Sądzę,
        że developer czeka na ocieplenie i wtedy roboty pójdą pełną parą.
        Oglądałam mieszkania oddawane w pierwszym etapie. Ich standard wykonania był
        zadowalający.
        Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie tu lub na mojego maila:
        kinia2211@gazeta.pl
        • mac.st Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 14.03.06, 18:14
          Witam,

cieszę się, że nasz wątek żyje i rozwija się!
          Bo na początku było z tym tak kiepsko, że już myślałem, że za sąsiadów będę
          miał same pustostany... ;-)

Mam pytanie dot. zmian w rozkładzie pomieszczeń. W jakiej formie należy to
          przedstawić deweloperowi? Przypuszczam, że musi być to plan, natomiast czy jest
          konieczne, żeby sporządził go architekt, ktoś z uprawnieniami? Interesuje mnie
          po prostu praktyczna strona takiej operacji.

Byłem na budowie wczoraj, chłopaki pracują i stawiają pierwsze bloczki na 1.
          piętrze bud. C, pozakrywane są okna parteru, więc być może robią już też coś w
          środku, natomiast w bud. D jest cała część podziemna, tzn. ta z tych
          ciemniejszych bloczków betonowych.

Pozytywny jest fakt, że jak na moje oko na placu budowy jest utrzymywany dość
          poprawny porządek.

Pozdrawiam serdecznie,

Mac.St
          • agnieszkaarciszewska Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 14.03.06, 22:41
            Witam
            Dzisiaj właśnie zarezerwowałam mieszkanie w bud. C . odpowiadam na Twoje
            pytanie aby nanieść zmiany w rozkładzie pomieszczeń wystarczy zaznaczyć to w
            projekcie mieszkania zanim jeszcze powstaną ścianki działowe i oni to
            zkonsultują ze swoim architektem zmiany nie mogą naruszać statyki budynku.Byłam
            dzisiaj na budowie koparki pracują a ściany rosną do góry więc myślę że będzie
            dobrze.
            Pozdrawiam wszystkich swpółmieszkańców
          • kinia2211 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 15.03.06, 08:40
            Witam,
            W moim przypadku przerysowałam rzut mieszkania (tylko ściany nośne)i naniosłam
            z wymiarami nowe rozmieszczenie ścianek działowych i otworów drzwiowych oraz
            opis pomieszczeń, gdyż zmieniałam ich rozkład. Ja zrobiłam to w profesjonalnym
            programie (autocad), ale może to być również rozrysowane ręcznie. Potem
            przekazałam moją koncepcję mieszkania developerowi, a on uzyskał zatwierdzenie
            projektanta. Ostateczny plan sporządził ich architekt według moich wskazówek.
              • mac.st Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 18.03.06, 20:09
                Dzięki za wszelkie wskazówki! Spróbuję coś sensownego narysować, może
                zaakceptują :-)

A jak u Was z rozkładami mieszkania? Jesteście usatysfakcjonowani? Bo u mnie
                jest monstrualny przedpokój, który jeszcze się zawija w literę L... Nie bardzo
                jest co z tym zrobić.

Pozdrawiam,

mac.st
                    • mac.st Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 21.03.06, 06:11
                      Znalezione w "Linii Otwockiej"...

"...ponieważ budowane są właśnie trzy nowe bloki, które miasto w całości
                      przeznacza na cele socjalne. Jeden, z 9 mieszkaniami, powstaje powoli na
                      osiedlu “Morskie Oko” na końcu ulicy Okrzei. Do użytku ma być oddany
                      najwcześniej w czerwcu."

www.linia.com.pl/public/article.php?9-7250-0
                      Hmmm, informacje chyba dość nieścisłe (cały blok a tylko dziewięć mieszkań,
                      oddanie w czerwcu...) natomiast czy ktoś z Was wie może coś więcej na ten temat?
                      Zapewne jestem przeczulony, ale mam nienajlepsze doświadczenia z lokatorami
                      socjalnymi.

Pozdr.

mac.st
                      • opoint Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 21.03.06, 09:35
                        No to ja dziękuję bardzo.
                        Jakoś nikt o tym nie wspominał.
                        Trzeba się dowiedzieć o co chodzi.
                        Człowiek ciężkie pieniądze wywali na swoje wymarzone M, a potem ma za
                        sąsiąsiada lumpa?
                        Albo ja czegoś nie rozumiem albo świat staje na głowie.
                        • kinia2211 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM ? 21.03.06, 12:34
                          Spokojnie, już w tej sprawie dzwoniłam do developera - na osiedlu Morskie Oko
                          nie będzie mieszkań socjalnych !!! Taki blok ma powstać gdzieś na rozległych
                          polach za tym osiedlem. I mają w nim mieszkać np. osoby które straciły
                          mieszkania w pożarach, itp. (będą tam normale czynsze).
                          Odnośnie budowy - byłam na niej wczoraj z mężem - w budynku D kładziony jest
                          strop nad piwnicą, w budynku C budowane są ściany 1-szego piętra.
                          Rozmawiałam także z dwoma sąsiadkami budynków A i B. Mieszkania są w dobrym
                          stanie, a co do niewielkich usterek (które chyba występują na każdej budowie)
                          to developer bezproblemowo je usuwa.
    • Gość: lokatorka z B Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.06, 10:17
      Witam, czytam Wasze posty i mogę odpowiedzieć na kilka pytań. Kupiłam
      mieszkanie w bloku B, w maju zeszłego roku. Odebrałam w listopadzie po
      miesięcznym opóźnieniu. Co do samych lokali nie jest źle prócz kilku niezbyt
      prostych ścian i sufitu :) Najbardziej denerwuje mnie opóźnianie terminu aktu
      notarialnego (tego ostatecznego). Ogólnie współpraca między mną a TBM Domem
      była ok. Jesli macie jakies pytania piszcie , napewno odpowiem.
    • ya.79 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM 23.03.06, 09:45
      co za firma !? ciągle nie można od nich odstać kompletu dokumentów, ciągle
      czegoś nie mają, zaczynam po trochu żałować wyboru, bo przez coś takiego będą
      problemy przy kredycie. Poza tym wpuścili nas w maliny twierdząc że nie mają
      tego i owego, a potem okazało się że jednak mają, tylko nie chceli dać. Bardzo
      ciekawe zachowanie, zaczynam się zastanwaiać o co w tym wszystkim chodzi
      • gosiecha Re: fort chrzanów 03.04.06, 14:10
        Witam, ja właśnie zarezerwowałam tam mieszkanie.
        Uważam że jest to świetna lokalizacja. Byłam tam wczoraj. Fort trochę
        zaniedbany, ale mak dom jest jego właścicielem, więc coś ładnego tam zrobią na
        pewno. Miejsce jest w miarę ciche, Połczyńską trochę tylko słychać. Dojazd
        nienajgorszy. Polecam.
          • gosiecha Re: fort chrzanów 03.04.06, 14:39
            Firma nie jest bardzo znana. Od 1999 roku zajmuje się budową mieszkań. Czytając
            forum "otwockie", mimo mieszanych odczuć i wahań, odniosłam wrażenie że bilans
            jest na korzyść Mak Dom. Kiedy bardzo miła pani z biura przyśle umowy zobaczymy
            co w nich jest zapisane. Ja jestem w kontakcie z doradcą z firmy Doradca
            Finansowy (open finance), jeśli chodzi o kredyt, więc mam nadzieję, że uda się
            przeprowadzić transakcję bezpiecznie. Przyszła linia metra oraz park wodny w
            pobliżu to bardzo kusząca perspektywa:)
      • atisek Re: fort chrzanów 04.04.06, 15:14
        Witam,
        moich potencjalnych przyszłych sąsiadów z Fortu Chrzanów. Tez zarezerowałam tam
        mieszkanie. Miejsce .... cudne:-) Jak na wsi. Umowa rezerwacyjna normalna, jak
        większość. Czy ktoś dostał dokument opisujacy standard mieszkania i bloku?
    • stojka75 Re: Jakie opinie o developerze MAK DOM (Tbm Dom)? 11.09.06, 13:20
      Moi Drodzy, kupilam mieszkanie w Jozefoslawiu pod Warszawa. Odebralam
      mieszkanie z usterkami. Miesiac temu zostal ustalony termin u notariusza
      odbioru ksiegi wieczystej itd. Do tej pory nic nie wiadomo. Od jakiegos czasu
      wychodzi nam grzyb na scianach, odchodza tynki i pekaja sciany. Okazalo sie, ze
      izolacja zostala zrobiona prawdopodobnie z odpadow folii (nie zostalo to
      jeszcze ustalone) i pomimo tego, ze juz mieszkam od 1,5 miesiaca, musimy skuwac
      cala klepke do zywego i od nowa klasc izolacje. Mieszkanie mam na parterze.
      Do tego MAK DOM chcial mnie obciazyc kosztami i zwalic wine na mnie, ze zalalam
      sasiada obok. Uwaga... kto jest sasiadem...? Sam prezes firmy, tzn jeden z
      nich, bo to jest grupa inwestycyjna, w sklad ktorej wchodzi jeszcze M2
      Development, MAK DOM Inwestycje. Prezesa wyprowadzili, skuwaja mu podlogi,
      marmury i podlogez mahoniu, a wszystko to lezy na jego tarasie.
      Kierowniczka budowy i inspektor maja wszystko w nosie, powiem wiecej oni nie
      maja pojecia o tym co sie dzieje. Moj wykonczeniowiec mieszkania sprowadzil
      niezalazna osobe, ktora ma dostarczyc pismo z opinia. Do tego mam zamiar
      wystapic o niezalezna opinie bieglego sadowego z Instytutu Techniki Budowlanej.
      Kosztuje to od 4-6 tys. pln, ale bedzie to podstawa do wszczescia postepowania
      sadowego.
      No, to chyba na tyle. Nie jestem pewna kto jest podwykonawca, czy firma TBM DOM
      to Inwestbudowa z Lublina, ktora nam podobno wybudowala dom i zrobila tak
      cudowna fuszerke, ale ostrzegam Wszystkich, zeby uwazali na to co sie za ich
      pieniadze buduje i jak... Pozdrawiam Ania
      P.S. Jesli chcecie dodatkowych informacji adres e-mail: stojka75@wp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka