Dodaj do ulubionych

Hetman Paca 12 i poszerzanie Wiatracznej

IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 26.09.02, 22:07
Od jakiegos czasu zbieralem sie do podpisanie umowy z Hetmanem na mieszkanko
przy Paca 12. Firma porzadna, budynek na poziomie, widok na skwer, ogolnie
miodzio. Mialem juz podpisywac umowe, kiedy dowiedzialem sie ze w planach
zagospodarowania terenu jest poszerzenie ulicy Wiatracznej i stworzenie
dwupasmowki w ramach obwodnicy. Czy ktos zna jakies szczegoly? Moze sa inne
wspaniale miejsca w Warszawie, gdzie za pare lat pojawic sie moze pod oknami
nieswiadomych lokatorow trasa szybkiego ruchu?
Obserwuj wątek
    • pedro44 Re: Hetman Paca 12 i poszerzanie Wiatracznej 26.09.02, 22:39
      Nie liczyłbym na to poszerzanie Wiatracznej w najblizszym czasie. Wybory
      blisko, ot co. Poza tym sam pomysł pochodzi od jakiejś dość głośnej "grupy
      obywatelskiej" chcącej dostać się do samorządu, a nie od władz gminy - gmina
      chce tylko przebudować rondo, o poszerzaniu samej Wiatracznej nigdy nie mówili.
      Poza tym wybierz się na Wiatraczną i obejrzyj samemu ile tam można poszerzyć.
      Akurat inne nowe bloki (ten przy Kobielskiej choćby) stoją bliżej ulicy niż ten
      Hetmana, więc blok Hetmana będzie na pewno oddzielony nawet od maksymalnie
      poszerzonej Wiatracznej co najmniej połową dzisiejszego skwerku. W sumie nie
      bardzo można oczekiwać że będzie super cicho i spokojnie tak blisko centrum,
      masz za to milion innych zalet które mnie na przykład przekonały. Bo ja od
      Hetmana mieszkanie na Paca kupiłem ;-) Choć przyznam że z oknami w drugą
      stronę ;-) Ale to z powodu tego że nie chciałem okien na zachód a nie z powodu
      Wiatracznej.

P.
        • pedro44 Re: Hetman Paca 12 i poszerzanie Wiatracznej 27.09.02, 10:27
          Myślę ze jest w Warszawie trochę bardziej priorytetowych inwestycji niż akurat
          Wiatraczna. Także nie przesadzałbym. Jak dla mnie to tylko wybory - choć ja to
          bym się nawet z tej przebudowy ucieszył (mam rodzinę na Targówku, nie musiałbym
          się przebijać przez czterech śpiących ;-) ). Poza tym wyburzyli by te rudery
          przy wiatracznej które tak naprawdę były jedyną rzeczą która przy Paca mi
          przeszkadzała.

A dla wielbicili skwerku: przejdźcie się tam w maju jak te kilkanaście topol
          kwitnie. Entuzjazm dla przyrody wam spadnie raptownie. Ja mam w tej chwili okna
          prosto na takie topole. Jak kwitną to nie da się w domu otworzyć okna...

A co do tego co Hetman na to: zadzwoń, zapytaj. Sam jestem ciekaw co powiedzą.
          P.
    • Gość: paula Re: Hetman Paca 12 i poszerzanie Wiatracznej IP: *.sze.warszawa.supermedia.pl 26.09.02, 22:42
      Przymierzalam sie do Paca rowniez. Ale plany poszerzenia ulicy mnie od tego
      pomyslu odwiodly. Z moich informacji wynika, ze te plany to juz troche leza i
      czekaj na realizacje i sprawa moze jeszcze sobie potrwac, ale z drugiej strony
      moze byc i tak, ze dzis kupisz, jutro poszerza i bye, bye skwerek.
      Wiem takze ze Szaserow (odcinek za ul. Chlopickiego) tez w planach zapisany
      jest do poszerzenia - kiedys; tam wiem, ze w trakcie budowy jest blok (ale
      sadzac z postepow tejze budowy raczej poszerza ulice, niz on bedzie zasiedlony.
      CZESC
          • Gość: Zaniepokojony Re: Hetman Paca 12 i poszerzanie Wiatracznej IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 28.09.02, 21:49
            Oto co znalazlem na stronach Urzedu Dzielnicy Praga Poludnie w sekcji Planowane
            e Inwestycje:

"PRZEBUDOWA RONDA WIATRACZNA
            Rondo Wiatraczna leży niemal w geometrycznym centrum Pragi Południe i stanowi
            najważniejszy węzeł komunikacyjny dzielnicy. Istnieją zamierzenia, aby
            stanowiło również, ze względu na lokalizację i znaczenie w infrastrukturze
            Dzielnicy - również jej centrum funkcjonalne. Planuje się zatem zabudowę ronda
            7-9 piętrowymi budynkami, w których mieścić się będą: biurowce, banki, centra
            handlowe i usługowe. O tym, jak w przyszłości wyglądać może Rondo Wiatraczna
            świadczy budynek powstały ostatnio u zbiegu AL. Waszyngtona i Al. Stanów
            Zjednoczonych.

Zmianie ulegnie również układ komunikacyjny ronda i jego najbliższej okolicy.
            Zlikwidowane zostaną pętle: tramwajowa i autobusowa, które planuje się
            przenieść na Gocławek. Pod rondem ma być przebity tunel, który połączy Al.
            Stanów Zjednoczonych z ul. Wiatraczną i stanowić będzie fragment trasy łączącej
            Grochów z Targówkiem Przemysłowym. Planuje się również budowę południowej
            jezdni ul. Grochowskiej, która omijałaby rozjazdy na rondzie.

W założeniach rejon Ronda Wiatraczna ma być wizytówką Dzielnicy zabudowaną
            dobrą, reprezentacyjną architekturą, gdzie mieściłyby się sklepy, punkty
            usługowe i siedziby różnych instytucji, a także urzędów związanych z obsługą
            mieszkańców Pragi Południe"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka