Dodaj do ulubionych

Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika

29.11.05, 18:52
Kto kupił tam mieszkanie?
Jeśli macie jakieś informacje dotyczące schroniska dla psów które jest za płotem tego osiedla to piszcie.
Ja uważam że schronisko bedzie bardzo uciążliwe dla mieszkańców osiedla.
Podobno schronisko nie może znajdować się bliżej niż 150 m od budynków mieszkalnych, a osiedle poezji bedzie 20 - 30 m od schroniska.
Jestem ciekaw jak to wygląda od strony prawnej?
Czy można wydać pozwolenie na budowę jeśli przy osiedlu znajduje się schronisko dla psów?
Obserwuj wątek
    • Gość: qura Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.mech.pw.edu.pl 30.11.05, 12:02
      Ciekawy wątek. Oczywiście jest to niewątpliwy problem, który powinien zostać
      rozwiązany przez developera. Niewyobrażalnym jest mieszkać w otoczeniu sfory
      ciągle ujadających psów (obecnie w schronisku znajduje się ok. 100 zwierzaków).
      Usunięcie schroniska lub jego przeniesienie raczej wydaje się być niemożliwe.
      Zresztą kobieta która prowadzi to schronisko pracowała jako wolontariusz w
      warszawskim schronisku dla zwierząt i jako inspektor Towarzystwa Opieki nad
      Zwierzętami więc niewątpliwie wie jakie ma prawa. Ponadto co ciekawsze obiekt
      ten chyba nie ma statusu schroniska (azyl) i umieszczony jest na terenie
      prywatnym (wolność Tomku w swoim domku). No cóż należałoby to jeszcze
      zweryfikować. Reasumując, położenie obiektu interesujące, ceny atrakcyjne,
      schronisko ??? (w mojej opinii dyskwalifikujące). Proszę o komentarze i opinie.
      • Gość: Marta Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.05, 12:55
        Troszeczkę się orientowałam w tej kwestii gdyz jestem mocno zainteresowana
        zakupem mieszkania na tym osiedlu. Z tego co wiem po kontorli lekarza
        weterynarii który zleciła Inspekcja Weterynaryjna Powiatowy Inspektorat
        Weterynarii w Warszawie stwierdzono kilka nieprawidłowości m.in Stwierdzono
        nieprawidłowości:
        - brak podpisanej umowy z zakładem utylizacyjnym,
        - brak numeracji boksów i bezpośredniego oznakowania zwierząt,
        - najbliższy budynek mieszkalny znajduje się w odległości
        100 m.,
        - brak książki dezynfekcji boksów, brak ewidencji,
        - brak książki eutanazji i padnięć
        - brak pomieszczenia na zwłoki zwierząt

Prywatnie w rozporządzeniu wyczytałam ze schronisko powinno sie znajdowac min
        150 m od najblizszego budynku mieszkalnego.

Ponadto wiem ze okolicznym ludziom potwornie przeszkadzaja te psy ich ciągłe
        ujadanie, "zapachy" ze schroniska oraz biegajace naokoło szczury. Z tego co
        wiem również jest skierowana do Urzędu Dzielnicy jakaś petycja od mieszkańców.
        Może ktoś coś jeszcze wie na ten temat??
        Osobiście bardzo mi odpowiada ta lokalizacja ale chyba jednak nie ma sensu
        wkładać pieniazków w mieszkanie którym nie bedzie można sie cieszyc bo nawet
        spać sie nie bedzie dało.
        Pozdrawiam
        • Gość: qura Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.mech.pw.edu.pl 30.11.05, 14:08
          No cóż. Więc organizacja pożytku publicznego bo taki jest status
          byłej "Fundacji" 'Azyl pod psim aniołem' zarejestrowanej pod adresem: Warszawa,
          ul. Baletowa 30, prowadzi nieodpłatną działalność polegającą m.in. na
          prowadzeniu schroniska dla bezdomnych zwierząt. Teren na którym znajduje się
          schronisko należy do Pani Agnieszki Brzeziny i jest oczywiści terenem prywatnym
          (Pani Agnieszka utrzymuje to schronisko w dużej mierze z środków własnych).
          Nawet w przypadku kiedy sanepid czy inna instytucja zdecyduje o zamknięciu
          schroniska nie wierzę, że osoba kochająca zwierzęta, zaprzestanie prowadzenia
          działalności na ich rzecz. Oczywiście na tym terenie pozostanie ich wówczas
          mniej (np.: 50 zwierzątek należących do Pani Agnieszki) ale w końcu: wolność
          Tomku w swoim domku. I co wtedy? Przecież to dalej jest schronisko (prywatne).
              • Gość: Marta Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.05, 22:25
                Drogi/a K tak sie sklada ze forum jest dla wszystkich jesli nie masz ochoty nie
                musisz tu wchodzic i czytac tego co ludzie tu pisza,a twoim zdaniem nudza.
                Poza tym tak sie sklada ze wszystko poza tymi psami za plotem mi w ofercie
                developera pasuje. I bede robila tak zeby bylo ok. Poza tym to nie tylko ja mam
                z tym problem. Ludzie mieszkajacy obok tego schorniska nie maja tyle szczescia
                i mozliwosci wyboru bo po prostu tam mieszkaja od lat, Nie rozumiem tego ze
                wygoda i spokojne zamieszkiwanie w swoim domu badz wymarzonym nowym domu jak w
                moim przypadku ma byc mniej wazne niz psy .Przeciez pomoc temu schronisku
                powinna gmina i dac im taki lokal i umiejscowienie zeby nikomu to nie
                przeszadzalo. A moze skoro jestes takim/taka filantropem?filantropka to sam lub
                sama przygarniesz te psy. A moze jestes kims zwiazanym z tym schroniskiem? To
                milo mi poznac bo nikt z tego schroniska na mojego maila nie raczyl nawet
                odpowiedziec jaka by to odpowiedz nie byla.
                Pozdrawiam
                Marta
                • Gość: ketter Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.05, 23:06
                  Pozwole sobie odpowiedzieć jeszcze na tego posta...
                  Robisz z siebie obrończynie biednych i poszkodowanych sąsiadów, a tak naprawdę
                  chcesz wywalić setke psów na bruk tylko po to, żebyś nie musiała słuchać ich
                  szczeku. W mojej opinii jesteś egocentryczką (egoistką czy inną osobą po prostu
                  skoncentrowaną na tym, aby to TOBIE było dobrze), która nawet nie dostrzega
                  tego jak paskudnie się zachowuje.
                  Jestem ciekawy jakby to było gdybyś to Ty miała swój dom i psa (czy nawet ich
                  stado), który by się nie podobał sąsiadowi budującemu nowy dom obok Twojego.
                  Czy uważałabyś za sprawiedliwe gdyby on kazałby Ci się wynieść lub uśpić psa ze
                  względu na jego poczucie estetyki?

Gmina nie zajmuje się dofinansowaniem prywatnych przytulisk takich jak to (bo
                  oficjalnym schroniskiem to na pewno nie jest), poza tym gdyby nawet spróbowała
                  kilka tysięcy osób podobnych Tobie zaraz by podniosło rwetest, że dzieci
                  niedożywione w szkole, że drogi kiepskie itd. Więc przestań pisać takie
                  farmazony.

Jak na razie jest _jedna_ osoba (mówię o krzemisiu, bo Ty podpisanie na razie
                  rozwarzasz), która podpisała umowę i ma z tym problem (bo nie sprawdziła tego
                  jak sądzę).

Odnośnie przygarnięcia psów - jeżeli namówisz gminę na podarowanie mi
                  odpowiedniej "lokalizacji" - bardzo chętnie :)

Pozdrawiam

Ps. Zastanów się nad tym pragnieniem ziszczenia swojego celu (wymarzony dom).
                  Już byli tacy co uważali, że cel uświęca środki.
                  • Gość: ... Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.acn.waw.pl 21.12.07, 23:34
                    A to co za oszołom, po pierwsze to nie schronisko i nigdy nim nie było, możesz
                    zapytać nawet w samym Azylu, nie mają warunków i nie spełniają norm by być
                    schroniskiem. To posesja prywatna pewnej pani która tam zgromadziła zbyt dużą
                    liczbę zwierząt, i tym samym zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom. Po drugie po
                    co się wywnętrzać gdy wszystko jest już przesądzone.
            • Gość: ketter Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.05, 22:40
              Marta - ja Ciebie nie rozumiem. Wiesz jaka jest sytuacja - stwierdziłaś w
              poprzednim poście, że bliskość schroniska dyskwalifikuje wg Ciebie tą
              inwestycję. Dlaczego zamierzasz na siłę kupować a potem biadolić, że psy
              szczekają, że smród, że inne atrakcje...
              Zastanów się i kup mieszkanie na innym osiedlu!

Zamierzasz kupić mieszkanie w _powstającym_ bloku i zaraz się zabierać za
              pisanie pism i petycji o likwidacji tego schroniska? Czy nie uważasz, że
              zachowując się w ten sposób robisz z siebie, przepraszam za słowo, typowego
              nowobogackiego buca? Pomijam fakt, że ona jest właścicielką tej nieruchomości
              jakiś czas, Ty o własności pomyślisz za około rok czasu . Pomijam fakt, że nie
              masz pojęcia czy będzie Ci to przeszkadzało czy nie (możesz co najwyżej
              przypuszczać). Pomijam fakt, że większość z tego co napisałaś zebrane jest z
              kilku wątków i lekko podkoloryzowane.
              Chodzi mi o to, że na siłę próbujesz znaleźć dziure w całym i do czegoś się
              doczepić. Mam dla Ciebie propozycję - jeżeli nie podoba Ci się, znajdź lepsze.
              Jest duży wybór nowych inwestycji, więc na pewno znajdziesz taką, która będzie
              Ci odpowiadała.

A mnie przeraża posiadanie takich sąsiadów. Widze problem schroniska i tych
              zwierząt trzymanych w takich a nie innych warunkach, ale nie zamierzam nawet
              kiwnąć palcem jeżeli miałoby to doprowadzić do pogorszenia ich sytuacji (czyt.
              wyrzuczenia na bruk). Jeżeli zaproponujesz coś konstruktywnego (np. jakiś
              sposób na polepszenie warunków ich trzymania w zamian za zmniejszenie ich
              liczby) to się przyłącze. A na razie możesz liczyć tylko z mojej strony tylko
              na krytykę, bo _NIC_ konstruktywnego nie zaproponowałaś.

Pozdrawiam
    • krzemisiu Na budowie sie coś ruszyło 10.12.05, 14:37
      Byłem dziś na budowie.
      Widać już część fundamentów i jakieś węże - chyba leją wodę w grunt tam gdzie będą fundamenty.
      Obszedłem cały teren dookoła i cały czas słuchać było ujadanie piesków.
      Jacyś ludzie przyszli, a psy o mało nie powyskakiwały z kojców take było zamieszanie no i jazgot oczywiście.
      Mam nadzieje że nie jest tak cały czas.
        • krzemisiu Re: Na budowie sie coś ruszyło 11.12.05, 00:13
          Pani z mostostalu powiedziała że kredytu nie mają (mieli mieć do 5 grudnia) ale będą mieć max do 20 grudnia. Pytałem się czy w związku z tym będzie przesunięty termin płatności pierwszej raty. Pani powiedziała że będzie aneks do umowy ale jeszcze nie wie dokładnie jakie będą nowe terminy - prawdopodobnie styczeń.
          Swoją drogą możesz zadzwonić, ciekawe co tobie powiedzą?
              • Gość: ketter Re: Na budowie sie coś ruszyło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.05, 22:02
                Nic nie umarło :) Po prostu ostatnio nie byłem na budowie i nie kontaktowałem
                się z Mostostalem toteż mnie nie było.

Byłem za to dzisiaj na budowie i jestem bardzo szczęśliwy bo rzeczywiście coś z
                tej dziury (jeszcze większej niż ostatnio ;) zaczyna wyrastać. Jakieś ściany,
                nawet miejsce na okna (pewnie piwniczne/garażowe :) są :D. Czyli cały czas coś
                się dzieje :) Nawet na budowę można wjechać (od strony schroniska) i popatrzeć
                sobie z bliska. Cieszy mnie to ogromnie i mam nadzieje, że wszystko będzie
                budowano planowo i porządnie (domagam się koniunkcji tych dwóch przesłanek :)

Pozdrawiam serdecznie

Ps Macie jakieś nowości z Mostostalu? Będę w tym tygodniu, więc jeżeli macie
                jakieś propozycje pytań to mogę zadać :)

• Gość: ketter Wizyta w Mostostalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.05, 21:54
        Byłem dziś w siedzibie Mostostalu, niestety strasznie się spieszyłem i nie
        zdążyłem zapytać o wszystko, ale:
        1) Żadnych aneksów do umowy nie będzie
        2) Niestety o placu zabaw niewiele na razie wiadomo
        3) Na razie idzie wszystko zgodnie z planem (ponieważ od czasu do czasu
        odwiedzam budowę wydaje mi się, że znaczących opóźnień nie ma).

Niestety widzę, że wątek na razie obumarł... Mam nadzieje, że po świętach
        będzie lepiej :).

Ponieważ mam mnóstwo pracy i pewnie nie pojawie się na forum aż do przyszłego
        tygodnia chciałbym życzyć wszystkim sąsiadom pachnących choinką i piernikami,
        pięknych, rodzinnych świąt, w dodatku ostatnich w starym mieszkaniu :)

Pozdrawiam serdecznie
        Ketter
      • Gość: ketter Re: Ile mieszkań sprzedano do tej pory? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.06, 00:25
        Popatrzcie na stronę Mostostalu i cennik mieszkań - wykaz opiewa na dzień
        dzisiejszy na 67 (z tego co pamiętam było 90), więc za 23 zostały już wpłacone
        pieniądze (przynajmniej moje wtedy zniknęło). Myślę, że duża część z tego co
        jest pokazywane też już pewnie jest zarezerwowana.

Z innej beczki - znowu odwiedziłem budowę i jestem pozytywnie zaskoczony. Prace
        trwają, na całym placu widać uzbrojone fragmenty fundamentów, więc rzeczywiście
        firma dotrzymuje słowa i pracuje w zimie na tyle na ile pogoda pozwala. Dla
        chętnych zdjęcia :). Chyba będę musiał się kiedyś przejechać w ciągu tygodnia,
        żeby zobaczyć jak to wygląda, a może ktoś z was był?

Dostałem też fakturę, oczywiście pocztą - i stwierdzam, że Poczta Polska
        powinna mieć konkurencję. List polecony wysłany 22.12 (data stempla na
        kopercie) doszedł wczoraj (6.1) czyli dotarcie do mnie zajeło mu 15 dni!!! A ja
        się dziwie co się dzieje z połową moich kartek pocztowych wysyłanych z
        wakacji ;)

Pozdrawiam serdecznie! :)
    • Gość: tatarak Zmiany w sasiedztwie osiedla Poezji IP: 194.246.124.* 16.01.06, 16:18
      Witam przyszlych mieszkancow osiedla Poezji :)
      Mam pytanie o Wasza wiedza nt. planowanych zmian w najblizszym sasiedztwie
      budujacego sie osiedla (i nie mam na mysli slynnego juz schroniska dla psow ;))
      Deweloper mamil perspektywa zburzenia budynku biurowego Mery i zbudowania tam
      centrum handlowo-uslugowo-kulturalnego (oczywiscie juz przez inny podmiot).
      Poki co, niewiele sie tam dzieje. Ponadto na budynku Mery jeszcze calkiem
      niedawno wisial (niewykluczone ze wciaz wisi) baner informujacy o mozliwosci
      wynajecia pomieszczen biurowych. Nie wyglada to na ostatnie chwile tego
      budynku... :(
      Wiecie cos na temat planowanych inwestycji w infrastrukture w sasiedztwie
      naszego osiedla?
      Jest fajnie kameralnie, ale mimo wszystko prowincjonalnie...

Pzdr,
      tatarak

PS. I prosze nie pisac: "chcial mieszkanie w Falenicy, to teraz ma" ;))
      • krzemisiu Re: Zmiany w sasiedztwie osiedla Poezji 16.01.06, 17:31
        Nie liczyłbym na wyburzenie budynków Mery.
        Firma nieco zarobiła na sprzedaży działek pod osiedle, więc ma za co żyć.
        Może jak im się skończą pieniądze to sprzedają resztę terenu i zacznie się coś dziać.
        Mówiąc o planach zagospodarowania terenów po Mera Pnefal, Mostostal powoływał się na informacje z „Lini Otwockiej”.
        Oby nie było gorzej niż jest.
      • Gość: ketter Re: Zmiany w sasiedztwie osiedla Poezji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.06, 20:32
        Po zaciągnięciu języka u miejscowych (panów w budce chyba ochrony),
        dowiedziałem się, że budynek stojący dokładnie naprzeciwko naszych bloków nie
        należy już do Mery tylko do jakieś "Pani". Nie potrafiłem się dokładnie
        zorienotwać (nie bardzo chcieli mówić - bestie jedne ;), ale na pytanie czy nie
        prowadzi ona żadnej działalności przemysłowej - znaczy się chemikalia i inne
        takie - odpowiedzieli, że nie. Wątpie jednak, żeby powstało tam centrum
        kulturalno-rozrywkowe w stylu Arkadia ;)
        Mam tylko skromną nadzieje, że jako płeć piękna wyczylona na wszelkie niuanse
        estetyczne niedostępne dla zwyczajnych śmiertelników (czyt. mężczyzn)
        zobaczywszy nasze przepiękne bloki może zrobi przynajmniej remont fasady
        budynku? ;)

Pozdrawiam
          • Gość: wilq Melduje się nowy sąsiad IP: *.aster.pl 18.01.06, 23:58
            Witam serdecznie sąsiadów!
            Tak - możecie dopisać mnie do swej listy lokatorów Poezji. BArdzo się
            ucieszyłem, że znalazłem ten wątek. Niestety, pomimo iż dowiedziałem się o wiele
            szczegółów zupełnie nie byłem świadomy sprawy schroniska. Mam nadzieję, że mimo
            wszystko pozwoli nam ono żyć spokojnie. Jeśli chodzi o rowery, to faktycznie
            jest mnóstwo miejsca do jeżdzenia, a szczególnie polecam wycieczki wzdłuż Wisły.
            Nie chcę podawać swoich namiarów na forum, ale zanotowałem gg do "Marty" i
            odezwę się jak tylko ją zobaczę (bywam najczęściej późnym wieczorem).

Aby się jakoś przyczynić do rozwoju społeczności tego osiedla, zarezerwowałem
            juz darmowy adres www, o którym wcześniej wspominaliście (stronę będę
            tworzył/aktualizował w miarę wolnego czasu i ważnych wydarzeń - zachęcam do
            współtworzenia). Już teraz wrzuciłem parę zdjęć:

republika.pl/osiedlepoezji
            lub www.osiedlepoezji.republika.pl

Wilq
                • Gość: ketter Re: Melduje się nowy sąsiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.06, 18:16
                  Witam sąsiada z klatki :)
                  Kurcze staram się jeździć co jakiś czas na budowę, ale i tak jestem
                  zaskoczony :) Bardzo pozytywnie :)
                  Niestety myślę, że obecne temperatury (ile właściwie jest teraz stopni w
                  Warszawie -15? Brrr... :/ ) nie pozwolą na szybkie kontynuowanie prac...

Jeżeli mi dasz znać na maila: ketter1 na portalu gazety to postaram się
                  podesłać więcej zdjęć z wcześniejszych etapów budowy, tylko daj mi znać jak
                  duże (objętościowo) chiałbyś otrzymać :)

A teraz pytanie do wszystkich: wiem, że pare mieszkań ma komórki, ale jest
                  bardzo dużo tych, które ich nie posiadają (w tym moje :(. Zastanawiam się gdzie
                  by można trzymać rowery (balkon odpada-to zupełna ostateczność). Nie wiecie czy
                  została przewidziana jakaś "rowerownia" czy inne miejsce składowania takich
                  rzeczy? Wydaje mi się, że takie miejsce by się bardzo przydało, szczególnie, że
                  okolica sprzyja częstym wypadom :)

Pozdrawiam
                  • wilqx Re: Melduje się nowy sąsiad 19.01.06, 23:38
                    Maila wysłałem. Na stronie www.osiedlepoezji.republika.pl umieściłem też kontakt
                    do mnie przez formularz.
                    Jeśli chodzi o rowerownie to pytałem się wcześniej w mostostalu i niestety nie
                    jest przewidziane takie pomieszczenie (może jesli więcej osób będzie chętnych to
                    coś wynegocjujemy?). Z komórkami też jest bardzo krucho - również nie jestem
                    posiadaczem. Szkoda...

Pozdrawiam
      • Gość: Developer Re: Zmiany w sasiedztwie osiedla Poezji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.06, 15:22
        Witam, klienta niedowiarka.W związku z informacją mamienia Nabywców wizją
        przebudowy Mery Pnefal informuję,że złożyliśmy do Urzędu Dzielnicy Wawer
        wniosek o budowe trzeciego etapu inwestycji...niezgadnie Pan gdzie? :)
        Budynek będzie miał ok. 40 mieszkań więc bedzie najmniejszy z projektowanych (
        etap 2 -60), jeśli zainteresowanie tą lokalizacją będzie duże wykonamy tam
        kolejne ( IV i V) etapy inwestycje jeśli Mera bedzie chętna sprzedać nam więcej
        działek.
        Za tydzień powinnam mieć też wiecej info na temat piesków, obiecuję napisać.

pozdrawiam mieszkńców

Kierownik BOŚ
    • Gość: Mostostal Technika Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 12:24
      Szanowni Klienci,
      postanowiłam napisać na forum, którego treści śledzę od jakiegoś czasu, na
      temat schroniska dla zwierząt.
      Przepisy budowlane pozwalają na budowę osiedla w sąsiedztwie schroniska, to
      odpowiedź na pytanie zadane przez jednego z Klientów..ale proszę się nie
      martwić na zapas bo zrobimy wszystko żeby to schronisko przenieść.
      Nie zlikwidować jak czytałam na forum, nie udoskonalić, lecz PRZENIEŚĆ i
      doprowadzić do tego aby właścicielka działki na której obecnie się znajduje nie
      mogła jako osoba prywatna "kolekcjonować" zwierząt.
      Chcemy pomóc tym zwierzętom, stworzyć im ludzkie warunki na właściwie
      przygotowanej, oddalonej od zabudowań działce.
      Rozmowy w tej sprawie są prowadzone i na początku lutego Biuro Obsługi Klienta
      przedstawi do wglądu zainteresowanym dokumentację ze spotkań Naszego
      Przedstawiciela z Przedstawicielami Organizacji.
      Pozdrawiam

Anna Stawicka
      • krzemisiu Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika 30.01.06, 21:29

Przepisy budowalane może i pozwalają ale prosze prosze przeczytać:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
        z dnia 23 czerwca 2004 r.
        w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt

"§ 1. 1. Schronisko dla zwierzàt powinno byç zlokalizowane
        w miejscu oddalonym co najmniej o 150 m od
        siedzib ludzkich, obiektów u˝ytecznoÊci publicznej, zakΠadów
        nale˝àcych do podmiotów prowadzàcych dzia-
        ΠalnoÊç gospodarczà w zakresie produkcji produktów
        pochodzenia zwierz´cego, zakΠadów nale˝àcych do
        przedsi´biorców prowadzàcych dziaΠalnoÊç gospodarczà
        w zakresie wytwarzania Êrodków ˝ywienia zwierzàt,
        zakΠadów prowadzàcych dziaΠalnoÊç w zakresie zbierania,
        przechowywania, operowania, przetwarzania, wykorzystywania
        lub usuwania ubocznych produktów
        zwierz´cych, rzeêni, targów, sp´dów, ogrodów zoologicznych
        oraz innych miejsc gromadzenia zwierzàt."

Przepraszam za brak ogonków :)

• Gość: Developer Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.06, 15:03
            Od 10 lutego dostępne w Siedzibie Firmy będzie oficjalne stanowisko Fundacji
            dot. funkcjonowania schroniska Pod Psim Azylem i porozumienie z MT.
            Znam już treść tego dokumentu i zdradzę, że pomoc udzielona przez Mostostal
            Technika sp.zo.o będzie dwutorowa.
            1.Pomożemy w znalezieniu nowej lokalizacji azylu i pomożemy znaleźć na ten cel
            środki.
            2.Do czasu przeniesienia azylu teren obecnego schroniska zostanie ( jeśli to
            tylko możliwe) poszeżony o pas działki wzdłuz Kosodrzewiny a istniejące wybiegi
            otwarte zostaną przeniesione do zamkniętej hali lub wiaty, wykonane zostanie
            też dzwiękochłonne ogrodzenie.
            Polecam zamiast ustaw o zaleceniach lekarzy weterynarii i innych dokumentach
            dotyczących funkcjonowania schronisk zapoznać się z dokumentem art 24 ust.2
            Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie-na tej podstawie
            zostanie nabyta nowa działka.
            Ps.:Wszystkie schroniska w Warszawie działają nie prawidłowo, sa przeludnione,
            nie spełniają norm sanepidu,weterynaryjnych,przepisów budowlanych...Ale po co
            drodzi forumowicze tak to drążyć?
            Nie chcemy tego schroniska zamykać.CHCEMY POMÓC STWORZYĆ JAK NAJLEPSZE WARUNKI
            ZWIERZĘTOM I LUDZIOM mieszkającym w przyszłości na Poezji.

pozdraiwam A.S
            • krzemisiu Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika 31.01.06, 18:02
              Do tej pory wszystkie dachy na supermarketach i szkołach były pokryte śniegiem a dziś ??? Może schroniska też nie powinny być "przeludnione" a raczej "przepsione" lub przepełnione - bo ludzie to tam nie mieszkają, no chyba że się wprowadzą na Poezji :).

Pozdrawiam Developera i życzę sukcesów na budowie.
            • Gość: wilq Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.aster.pl 01.02.06, 20:37
              Pani Anno,

Pierwszy punkt pomocy dla schroniska brzmi sensownie i sprawia, że kamień spada
              częściowo z serca. Wadą jego jest, że niewiadomo kiedy i gdzie (czy na pewno z
              dala od osiedla?) zostanie przeniesione schronisko. Drugi punkt, przyznam że
              mnie trochę przeraził, bo jeśli schronisko zostanie odsunięte od płotu to
              zamiast 20 metrów od ściany naszego budynku będzie w odległości 30 metrów od
              ściany, tylko co to zmieni? Ano tyle, że jeśli w schronisko zostaną
              zainwestowane pieniądze, to być może nigdy już ono nie zostanie przeniesione z
              obecnego miejsca. Hale, wiaty i ogrodzenie dźwiękochłonne to nie są małe nakłady
              dla takiego schroniska, a nikt nie lubi opuszczać dobrze zorganizowanego i
              wyposażonego miejsca. Według mnie nawet jeśli powstanie ogrodzenie
              dźwiękochłonne i inne urządzenia o których mowa, to nie znaczy że będzie cicho,
              bez zapachów oraz innych problemów (vide inne posty).

Chciałbym aby pieski z sąsiedztwa miały jak najlepsze warunki życiowe.
              Jednocześnie chciałbym zadbać o swoje warunki życiowe w jakich być może
              przyjdzie mi żyć jeszcze przez długie lata i w które zainwestuje naprawdę duże
              pieniądze (nota bene przez wiele lat będe jeszcze je spłacał). Chciałbym być
              zadowolony ze swojego mieszkania i jednocześnie uniknąć stresów związanych z
              dyskomfortem we własnym domu.

Jeśli można jesczcze coś zrobić w sprawie pisma to postawmy sprawę jasno: Czy
              schronisko będzie przesunięte w zupełnie inne miejsce czy nie?

Pozdrawiam,
              PW
              • Gość: tryk Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.06, 21:12
                Zgadzam sie z powyzszym!
                Inwestowanie w wiaty i ekrany dzwiekochlonne nie zapowiada rychlej zmiany
                lokalizacji schroniska...
                Poza tym zauwazam pewna zmiane tonu w wypowiedziach dewelopera - zwlaszcza
                koniec wypowiedzi (cytat: "Wszystkie schroniska w Warszawie działają nie
                prawidłowo, sa przeludnione, nie spełniają norm sanepidu, weterynaryjnych,
                przepisów budowlanych...Ale po co drodzi forumowicze tak to drążyć?") brzmi
                prawie jak "i tak nic nie zmienimy, wiec lepiej sie przyzwyczajmy".
                Czyzby deweloper przyjal postawe, ze coby sie nie dzialo w bezposrednim
                sasiedztwie osiedla, to klienci i tak nie maja juz wyboru (no bo kto kupi od
                nich dziure w ziemi)...?
                Mam nadzieje, ze sie myle...
                      • Gość: Marta Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:02
                        No i niech się odradza. Mnie to nie przeszkadza. Jeśli te psy mogą mieć lepsze
                        warunki to nie wiem dlaczego komuś to przeszkadza ze sie wogóle o tym rozmawia.
                        Obserwatorko z całym szacunkiem czy jesteś przyszłą mieszkanką osiedla Poezji.W
                        sumie chyba lepiej jeśli schronisko miało by sie przenieść prawda?
                        Poza tym ten temat o dziwo poruszył sam developer swoja drogą chyba kiepsko
                        idzie sprzedaż mieszkań ze schroniskiem w sąsiedztwie. Większośc z nas
                        przyszłych mieszkańców pewnie wiedziała o sąsiedztwie schroniska przed
                        podpisaniem umowy jak osobiscie nie no ale mamiona obietnicami developera nie
                        zrezygnowałam z zakupu mieszkania w sumie nie wiem czy na szczęście czy
                        niestety. Irytuje mnie ton twojej wypowiedzi bo forum chyba jest po to by
                        wymieniac spostrzeżenia Prawda? Chyba ze sie myle

Pozdrawiam i życzę więcej zrozumienia
                        • Gość: Developer Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:31
                          A czemu sprzedaż ma iść źle?
                          Dziś podpisana 35 Umowa, jutro kolejna, w poniedziałek kolejna...
                          Taki wynik w 3 miesiące to chyba rewelacja..
                          ps.: podpisuję osobiście każdą Umowę i sama informuję o istnieniu schroniska,
                          więc proszę nie pisać że nie została Pani poinformowana bo to nie prawda.
                          Tak samo informuję o Mera Pnefal, boisku, szkole,poprawczaku dla dziewcząt,
                          odległości od autobusu, kolejki, urzędu dzielnicy, dla zainteresowanych mam też
                          szczegółowe info dotyczące przychodni lekarskiej, banku, poczty.itd.
                          Pani "Obserwatorka" jako jedyna zauważyła bezsens tej dyskusji i tez widzę jest
                          ze mną dzięki temu w opozycji.

ps.: to nie Developer zaczął temat schroniska, proponuję prześledzenie
                          wypowiedzi.

pozdrawiam Kierownik BOK
                        • Gość: ketter Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 23:23
                          Powoli zaczynam się naprawdę zastanawiać czy dobrze zrobiłem, że tu kupiłem
                          mieszkanie. Nie ze względu na schronisko czy inne tego typu problemy, ale ze
                          względu na ludzi, którzy mają być moimi sąsiadami.

Zastanówcie się czego wy od developera chcecie? Czy przed wami cokolwiek
                          ukrywał? Czy zabraniał wam zwiedzania okolicy i poznawania sądiadów? Jeżeli nie
                          to dlaczego teraz nagle jesteście święcie oburzeni, że za płotem jest
                          schronisko?!? Jeżeli kupiliście mieszkanie w miejscu, które się wam nie podoba
                          to możecie mieć pretensje tylko i wyłącznie do SIEBIE!!! Nikogo więcej.

Marta, czy wydając przynajmniej 100.000 złotych (bo chyba tyle kosztowały
                          najtańsze mieszkania na tym osiedlu) nie sprawdziłaś nawet jak wygląda
                          najbliższa (bo jak sama mówisz schronisko jest przez płot) okolica? Czy nie
                          uważasz, że jest to zwyczajną GŁUPOTĄ? Ja gdybym miał jakiekolwiek wątpliwości
                          na pewno nie kupowałbym mieszkania, szczególnie, że dla większości z nas jest
                          to dość spora inwestycja. Jeżeli nic się nie zmieni w sprawie schroniska to
                          pretensje możesz mieć do siebie, prawda?
                          Developer nie ma ŻADNEGO interesu żeby cokolwiek z tym schroniskiem zrobić,
                          więc wydaje mi się, że jest naprawdę niezwykłe, że COKOLWIEK próbuje jednak
                          zdziałać. Jeżeli naprawdę zainstaluje tam ekrany wygłuszające czy przesunie
                          klatki (nie mówie już o przeniesieniu schroniska) to będzie z jego strony nie
                          tylko ogromne zaangażowanie w tą inwestycję (i chęć dogodzenia osobom, które
                          już zapłaciły), ale także ogromny plus w moich oczach.

Czy może ja się myle i to zawsze ten zły i straszny developer jest winny
                          wszystkiemu... My biedni klienci powinniśmy być o WSZYSTKIM uprzedzani, bo
                          przecież jesteśmy biedne matołki i nic sami nie potrafimy sprawdzić...

A developerowi dziękuje, że chociaż próbuje zająć się tą sprawą i to mimo, iż
                          tak naprawdę mógłby ją mieć głęboko gdzieś.

Pozdrawiam wszystkich
                          Ps W tym kraju to już wszystko powoli staje na głowie :(
                          • Gość: wilq Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.aster.pl 05.02.06, 14:32
                            Ketter,

Na forum prowadzimy rozmowy w całkiem kulturalnym tonie i obydwie strony mają na
                            to ochotę (zarówno mieszkańcy jak i deweloper). Nie zgadzam się z wieloma
                            kwestiami poruszonymi przez Ciebie. Nie odbierałem tej dyskusji jako pretensje
                            do dewelopera ani nie widziałem oburzenia. Nie wchodząc w szczegóły (czy ktoś
                            wiedział o schronisku czy nie podczas podpisywania umowy), uważam że jeśli
                            możemy coś zrobić w tej sprawie to zróbmy. Osobiście oceniam bardzo dobrze
                            sposób w jaki deweloper z nami rozmawia i można się z tego cieszyć.

Według mnie nasze rozmowy na forum zbliżają do siebie przyszłych sąsiadów
                            poprzez wspólne podejmowanie tematów i troszczenie się o nasze mieszkania.
                            Jestem przekonany, że w przyszłości będą stały przed nami różne wyzwania i
                            tematy jakie trzeba jako wspólnota podejmować.
                            • Gość: ketter Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.06, 16:44
                              Witam!

Zgadzam się z Tobą, że nasze rozmowy na forum zbliżają do siebie przyszłych
                              sąsiadów. Chciałbym jednak, żebyśmy potrafili wypracować wspólne
                              _konstruktywne_ stanowisko. Dyskusje przybierają jednak formę rozmowy rodziców
                              z grymaszącymi dziećmi, którym nie podoba się żadne z proponowanych rozwiązań.
                              W mojej opinii developer stanął na wysokości zadania, bo próbuje _cokolwiek_
                              zrobić, żeby polepszyć naszą sytuację. Tryk, Marta czy Krzemisiu potrafią tylko
                              wskazywać słabe punkty i jest podobne jak z debatami w Sejmie dużo szumu i zero
                              efektów. Przeczytaj sobie cały ten wątek i zobacz, że jak się rozwijała rozmowa
                              na temat schroniska i kto proponował jakie działania.

Ja też chcę coś zrobić z tym schroniskiem, ale nie będę uczesniczył w
                              przenoszeniu go w gorsze warunki (dla zwierząt) czy, jeszcze gorsze, ich
                              usypianiu. Na to się nie zgodzę.

A co do pretensji do developera to zacytuje:
                              tryk: "Czyżby developer przyjął postawę, że coby się nie działo w bezpośrednim
                              sąsiedztwie osiedla to klienci i tak nie mają wyboru [...]"
                              Marta: "No widzę, że coś nam developer zamilkł i się nie odzywa [...]"
                              tryk: "I zapadła cisza... Czyżbyśmy trafili w słaby punkt developera?"
                              Postawa zaprezentowana powyżej rzeczywiście nie jest postawą roszczeniową, ani
                              brak w niej żadnych pretensji, prawda?.
                              Zważywszy na to, że developer zaproponował nam rózne możliwości rozwiązania
                              tematu, to nie wydaje mi, aby w ten sposób chował głowę w piasek.

Chciałbym, aby krytykując jednocześnie proponować inne możliwości rozwiązania
                              sytuacji. Ja nie spodziewałbym się, że schronisko w najbliższym czasie zniknie.
                              Jeżeli dla Marty i tryka (mam nadzieje, że dobrze zapamiętałem płeć ;)
                              zamontowanie barier wygłuszających i odsunięcia klatek od płotu jest złym
                              rozwiązaniem to co w takim razie można zrobić? Oczywiście nie przenosząc
                              schroniska (bardzo trudne do wykonania) i nie usypiając zwierząt.

Jeżeli ktoś ma inne pomysły warto się nimi podzielić - może razem, wspólnym
                              wysiłkiem sprawimy, że naprawdę będzie się nam tam miło mieszkało.

Pozdrawiam
                              • Gość: wilq Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.aster.pl 05.02.06, 22:59
                                Witam ponownie,

Jeśli też chcesz przeniesienia schroniska, to mamy wspólny cel. Nie traćmy siły
                                na przepychanie się między sobą - ja tego w każdym razie nie chcę.

A merytorycznie: Ja (i pozostali raczej też) nie chcę pogorszenia warunków dla
                                psów. Wydaje mi się, że jest realna szansa przeniesienia tego schroniska i wolę
                                "zacisnąć pasa" (np. żyć jakiś czas ze schroniskiem), aby tylko ta szansa nie
                                stała się mniej wyraźna. Taka jest moja propozycja, to sugerowałem Developerowi
                                w moich poprzednich wypowiedziach. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to forum jest
                                najlepszym miejscem aby o tym porozmawiać i wymienić swoje poglądy.

Pozdrawiam wszystkich.
                              • krzemisiu Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika 05.02.06, 23:07
                                Nie wiem, dlaczego ketter jest wyraźnie niezadowolony z poruszania tematu schroniska na forum.
                                Faktycznie deweloper robi wiele w tym temacie i zainteresował się tą sprawą a wcale nie musiał. Ma jednak w tym interes i myślę że wszyscy wiedzą jaki.
                                Proszę tylko nie zarzucać mi tego, że się czepiam, albo że nie obchodzi mnie dobro zwierząt itp.
                                Żeby wszystko było jasne oświadczam, że nikt przed podpisaniem umowy nie poinformował mnie o istnieniu schroniska.
                                Dowiedziałem się o tym z forum i mocno zastanawiałem się nad rezygnacją z zakupu mieszkania.
                                Nie chcę usypiać zwierząt ani przenosić ich w gorsze warunki.
                                Pragnę tylko, aby prawo było respektowane, warunki sanitarne w schronisku spełnione, mieszkańcy zadowoleni.
                                My jako przyszli mieszkańcy nic nie mażemy zrobić w tej kwestii, dlatego nasze rozmowy nie przynoszą efektów.
                                • Gość: ketter Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.06, 01:06
                                  Witam!
                                  Krzemisiu: ja naprawdę nie mam nic przeciwko poruszaniu wątku schroniska na
                                  łamach tego forum, ale chciałbym, żeby oprócz utyskiwań były jakieś konkretne
                                  działania.

Wcześniej zaproponowałem 1% podatku przekazać tej fundacji. Może zanim się to
                                  zrobi warto byłoby zawrzeć np. umowę lub poprosić o złożenie oświadczenia
                                  przedstawicieli tej fundacji, że pieniądze uzyskane z darowizn naszego osiedla
                                  przeznaczą na zakup nowej działki daleko od nas :). W końcu, grunty dalej pod
                                  Warszawą, nie są aż tak drogie i wydaje mi się, że spokojnie 1 lub 2 takie
                                  darowizny wystarczyłyby na zakup odludnej (czyli taniej i spełniającej swoje
                                  zadanie) działki, prawda?
                                  Warunki sanitarne dotyczące schronisk nie dotyczą tej działki. To nie jest, z
                                  prawnego punktu widzenia, schronisko tylko prywatna działka z mnóstwem
                                  zwierząt. Dlatego jest problem.

Jestem poza tym optymistą i wierze, że wspólnymi siłami (zarówno mieszkańców
                                  jak i developera) uda nam się zapewnić zwierzakom dobre warunki i jednocześnie
                                  oddalić je z najbliższego sąsiedztwa.

Pozdrawiam
                                  • Gość: Developer Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.06, 14:19
                                    Drodzy forumowicze,
                                    dziękuje wam bardzo za to że rozmowy zaczeły obierac własciwa drogę.
                                    Podoba mi się to, że tez chcecie zrobić coś dla zwierzaków.
                                    Mam propozycję..Ci, którzy chca przekazywać jakieś pieniążki, darowizny dla
                                    schroniska proszę o wstrzymanie się na moment.
                                    W tygodniu postaram się dowiedzieć jak to organizować,żeby pieniądze trafiały
                                    właśnie na ten cel i żebyście Państwo mieli jakiś dokument potwierdzający
                                    uiszczenie wpłaty.
                                    Co do celu pomocy schronisku,nie robimy tego tak naprawdę dla Państwa:)
                                    Jak większość z was wie Nasza firma jest firmą rodzinną,jako rodzina i
                                    instytucja wspieramy różne akcje lokalne:, domy dziecka, budowę utwardzonych
                                    dróg w Miedzeszynie, Falenicy, ograniczania prędkości na głównych
                                    ulicach,modernizacji sal komputerowych w szkołach (Podstawówka+
                                    Gimnazjum),promujemy też imprezy sportowe itd.itp.
                                    I nie jesteśmy jedyni, to jest specyfika prowincji:) każdy, każdego zna i ten
                                    kto może pomaga.Pewnie niektórym "miastowym" to się w głowie nie mieści ale tak
                                    działamy tu od 15 lat!

pozdrawiam Kierownik BOK
                                  • krzemisiu Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika 06.02.06, 18:24
                                    Czy to jest schronisko czy prywatna działka??

Jak trzeba zebrać kase na fundacje to jest schronisko, a jak ktoś się przyczepi to prywatna działka??

Tu jest wyraźnie napisane: www.psianiol.org.pl/kontrola2.htm
                                    Podpisał sie tam lekarz weterynarii i władze fundacji.
                                    Kogo oni chcą oszukać?

Fundacja na swoich stronach chwali się ze już w 2006r zebrała ok 21 ooo zł,
                                    a ile psów jest w schronisku ??
                                    • Gość: Developer Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 09:21
                                      Działka jest osoby prywatnej, a opiekę nad psami pełni Fundacja Azyl.
                                      Kto krzemisiu ma się znowu czepiać?Osoba prywatna udostępniła swoją działkę i
                                      działa w fundacji.Działka nie spełnia jednak norm, tak jak zauważyłeś
                                      (weterynaryjnych, budowlanych etc)i Azyl chętnie z tymi zwierzętami się
                                      przeprowadzi.Psów jest ok 70 i 20 kotów z tego co wiem.Ale nie rozumiem o co
                                      chodzi w twojej wypowiedzi/pytaniu?
                                      Czy znowu krzemisiu wietrzy spisek cyt.: ,,Kto kogo chce oszukać?"
                                      Pemnie za chwilę okaże się że Developer...

pozdrawiam Kierownik BOK
                                      • krzemisiu Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika 07.02.06, 17:38
                                        Skoro działka jest osoby prywatnej to ona odpowiada za to co na niej jest.

Chciełbym tylko ustalić czy w świetle prawa jest to schronisko dla zwierząt.
                                        Jeśli poddaje się je kontroli takiej jak schroniska to znaczy, że jest to schronisko.

Ketter twierdzi że nie jest to schronisko.

Więc jak to jest??

Może ktoś mi to wytłumaczy?
                      • Gość: Developer Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:24
                        Developer ma jeszcze parę innych inwestycji dlatego nie spędza 24 h 7 dni w
                        tygodniu na Państwa forum.
                        Dziękuję za ostatnia wypowiedź, wspierającą!
                        Do reszty źle oceniających Nasze zamiary:
                        Podajcie nazwę chociażby jednej firmy, która obchodzi co się dzieje w
                        sasiedztwie realizowanej inwestycji?Z prywatnego doświadczenia wiem,że inni
                        zignorowali temat w myśl zasady "widziały gały co brały" (przepraszam za może
                        niestosowne określenie).

M.T informuje wszystkich zainteresowanych:
                        1.O istnieniu tego problemu
                        2.Chce zapewnić maksymalnie dobre warunki mieszkańcom Poezji
                        3.Chce pomóc zwierzakom.

Na czas poszukiwania działki pod nowe schronisko, zbierania środków na ten
                        cel,u uzyskiwania zezwoleń chcemy poprawić warunki panujące na Kosodrzewiny,
                        możemy oczywiście tego nie robić jeśli Państwo sobie tego nie życzycie,ale
                        pomyśleliśmy,że w ten sposób sąsiedztwo piesków przez kolejny 1 lub 2 lata nie
                        będzie tak uciążliwe.
                        O złych warunkach w schroniskach nie pisałam po to aby dać do zrozumienia,że
                        nic się nie da z tym zrobić tylko po to by przestać na tym się koncentrować.Nie
                        to jest problemem, że schronisko działa niezgodnie z przepisami ale to,że
                        trzeba zmniejszyć jego uciążliwość i znaleźć docelową odpowiednią działkę (
                        daleko od osiedla!)
                        ps.: ciekawe co w tej wypowiedzi się Państwu nie spodoba i o co Developer
                        zostanie tym razem posądzony?
                        Czekam na odpieranie kolejnych ataków:)
                        pozdrawiam Kierownik BOK
                        ps1: A o stronie Mery Pnefal i nowej zabudowy na terenie zakładów nik już nie
                        pisze?

• Gość: tatarak Re: Osiedle Poezji Falenica - Mostostal Technika IP: 194.246.124.* 08.03.06, 08:59
        dlugo mnie nie bylo na forum i dopiero dzis przeczytalem zalegle posty -
        nazbieralo sie tego...! ;)

a wracajac do watku schroniska i dzialan na rzecz jego przeniesienia: poniewaz
        zbliza sie pora wypelniania PIT-ow, zachecam wszystkich przyszlych mieszkancow
        do przekazywania 1% podatku na fundacje zarzadzajaca schroniskiem.
        moze w jakikolwiek sposob przyspieszy to zakup dzialki pod schronisko w innej
        lokalizacji??

pozdrawiam,
        tatarak
        • Gość: tatarak Re: Zagospodarowanie terenu Mera Pnefal IP: 194.246.124.* 08.03.06, 09:12
          jesli dobrze rozumiem, budowa osiedla na terenie Mery Pnefal to jak na
          razie "alternatywne rozwiazanie" (tak pisza na stronie Mery)...
          ale byloby fajnie, gdyby osiedle zbudowali, bo oceniajac na podstawie
          wizualizacji - zapowiada sie ciekawie (odsylam forumowiczow na adres:
          www.pnefal.pl/mera/video/osiedle1.avi gdzie znajduje sie filmik z
          wizualizacja 3d)

chociaz z drugiej strony zastanawiam sie, czy ta czesc Falenicy jest
          przygotowana pod wzgledem infrastruktury komunikacyjnej do tak duzego przyrostu
          liczby mieszkancow... przypuszczam, ze w godzinach porannych na ul. Byslawskiej
          beda straszne korki - zarowno przy wjezdzie na Wal Miedzeszynski, jak i na
          ulice wzdluz torow kolejowych...
          no ale nie ma sie co martwic na zapas :)
          pozdrawiam,
          tatarak
      • jjs_admin internet - okablowanie budynku 19.02.06, 23:33
        Witam

Przeprowadziliśmy wstępna rozmowę z inwestorem by budynki zostały
        okablowane przez firmę JJS Sp. z o.o. jednak inwestor nie jest zbyt tym
        zainteresowany wiem ze nie za bardzo wygląda okablowanie po wierzchu w
        wykończonym nowym mieszkaniu może by pomyśleć o okablowaniu ich
        pod tynkiem a nie każdy chce mieć naszego monopolistę TP S.A.
        Takie okablowanie wykonaliśmy na kilku osiedlach.

Przy kablowaniu całego budynku (budynków) oferujemy specjalne warunki
        przyłączenia oraz niestandardowa ofertę abonamentowa(oferty promocyjne).

www.jjs.pl/index.htm

pozdrawiam
        • Gość: Developer Re: internet - okablowanie budynku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.06, 11:17
          Witam,dementuję informację jakoby z Inwestorem-czyli Mostostalem Techniką były
          prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat propozycji okablowania Osiedla przez
          firmę konkurencyjną (JJS Sp.zo.o).Nie wiem z kim Pan rozmawiał może z wykonawcą
          na budowie ale do mnie ani do inspektora nadzoru,tymbardziej prezesa nie
          dotarła żadna oferta.Więc prosze nie podawać na forum nieprawdziwych informacji!
          TPSA nie okabluje budynku, okablowanie robi Firma Teletechniczna-w rejonie nie
          ma innych studzienek niż TPSA więc do nich się podłączamy a to jakie kable
          pociągnie jaka firma to jest już sprawa Klienta.
          pozdrawiam Anna Stawicka
          • jjs_admin Re: internet - okablowanie budynku 22.02.06, 01:53
            Witam

Były prowadzone rozmowy chcieliśmy się dowiedzieć do kogo złożyć ofertę i
            rozmawialismy z miła Panią z biura na ul. Baronowskiej nie pamiętam imienia ale
            możliwe ze mam jakieś notatki w firmie.
            W czasie rozmowy dostaliśmy informacje ze był przetarg na dostawce
            alternatywnego Internetu i telefonii stacjonarnej a kablowaniem będzie się
            zajmować Mostostal Siedlce.

Właśnie wiemy ze TPSA nie okabluje budynku. nasza oferta polega na tym że
            wykonujemy instalacje w standardzie ethernet (kat.5e) a większość developermów
            tego nie wykonuje.
            Potem świadczymy usługę stałego dostępu do Internetu w konkurencyjnej cenie.

Sygnał do budynku można dostarczy w dwojaki sposób albo radiolinią (radiowo) lub
            światłowodem dzierżawiąc studzienki

pozdrawiam
            Paweł Kryński