Dodaj do ulubionych

UWAGA ! Wlodarzewska SA

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.06, 22:28
chcialabym opisac moja krotka przygode z proba kupna mieszkania Drawska C (od
Wlodarzewskiej SA).
Mieszkanie zarezerowwalam zaraz po nowym roku - dowiedzialam sie ze jestem
druga w kolejce i wszystko wyjasni sie w czwratek-piatek. Dzwonie w czwartek -
jeszcze nic ni wiadomo, w piatek nadal nic- pani nic nie wie bo nie ona
zajmuje sie ta rezerwacja, po poludniu (dzwoniac po raz drugi) slysze ze
sprawa wyjasni sie w poniedzialek bo nie moga sie skontaktowac z osoba
rezerwujaca jako pierwsza. To mnie nieco irytuje bo ponoc kazdy ma tydzien do
namyslu, no ale z drugiej strony ok - dbaja o klienta. Pytam czy na pewno
oddzwonia jak bede pierwsza - tak, tak potwierdza pani ze sprzedazy W
poniedzialek dzwonie okolo 11 - jestem pierwsza! czemu nie oddzwonili ? bo
dopiero sie dowiedzieli (dodam ze rezerwowalam u nich juz raz mieszkanie ale
sie rozmyslilam - nikt do mnie nie oddzwonil, ze jestem pierwsza - sama
zadzwonilam) .
W dniu dzisiejszym (sroda) w skrzynce telefonu zastaje wiadomosc, ze prosza o
kontakt w sprawie rezerwacji. Dzwonie i slysze pytanie - jaka jest moja
decyzja. Mowie ze minely zaledwie 2 dni od info ze jestem pierwsza na liscie
a mam przeciez tydzien - slysze ze to wcale tak nie dziala. zarezerwoawalam w
poprzednim tygodniu i ta data sie liczy. Probuje dyskutowac i sysze "czy
wyrazam sie jasno ? ma Pani czas do najpozniej do piatku". Nie wierze wlasym
uszom. Mowie mu ze to szczyt chamstwa jak mozna tak traktowac klienta itd i
ze zloze reklamacje w biurze zarzadu, prosze go o nazwisko i slysze juz
podalem na poczatku... w koncu podal. I widac ze facet zbytnio sie tym nie
przejal - to paranoja...
w dodatku przypuszczam ze moja reklamacja na nic sie zda bo zarzad ma zapewne
takie samo zdanie jak sprzedawcy - mieszkania same sie sprzedaja... jak nie
ten klient to inny.
smutne to...
aha, umowa tego dewelopera wprost naszpikowana jest zabronionymi przez sad
badz UOKiK stwierdzeniami, a opis techniczny to stek ogolnikow (na pytanie o
szczegoly np zagospodarowania terenu wokol uslyszalam ze moge sie dowiedziec
w dziale technicznym (do ktorego nie udalo mi sie dodzwonic) a to jest
stanadrdowy opis zalacznika
Obserwuj wątek
    • Gość: herm Re: UWAGA ! Wlodarzewska SA IP: *.spray.net.pl 18.01.06, 21:58
      Twoj opis IDEALNIE odzwierciedla moje przezycia ... :) czuje sie jakbym sam to
      napisał! firma dziala jak za czasów komuny - az sie smiac chce porownajac to z
      powtarzanymi odcinkami Alternatyw 4 ... :-)))) rezerwacje zapisuja na kartkach
      i sami nie wiedza kto co zarezerwował i na którym jest miejscu.Ale i tak pewnie
      za 3 miesiace wszystko bede mieli sprzedane. Tylko czy wybuduja ??? I co ma byc
      na tej dzialce miedzy ogrodami Shiraz i Drawska C? Czy bedzie ogrodzenie
      osiedla? Czy slyszeliscie, ze mieli ponoć problemy z dojazdem na budowe? Az sie
      sam dziwie,ze jestem jeszcze tym zaintereoswany... To chyba efekt hossy na
      rynku...
      • Gość: on Re: UWAGA ! Wlodarzewska SA IP: *.chello.pl 18.01.06, 22:14
        Przezylem cos podobnego.Ale w moim przypadku wiem dokladnie o co chodzilo
        sprzedawcy mieszkan. Chcial wypchnac te, ktore najgorzej sie
        sprzedawaly.zarezerwowalem na pietrze, a on mi mowi tak: witam pana.ciesze sie
        ze pan przyjechal.zaraz panu pokaze te sliczne mieszkanko ktore pan wybral na
        parterze!!Wkurzony powiedzialem :zegnam.Wtedy ten facet zaczal gdzies
        wydzwaniac kombinowac i nagle okazalo sie, ze jest jedno mieszkanko, ze jedna
        pani miala dac znac czy je bierze i sie nie odezwala.Dalej nie bede
        opowiadal.Dodam tylko, ze to mieszkanie ktore zarezerwowalem pierwszym razem
        bylo wolne, tylko po tym kanciarstwie nie mogl mi go sprzedac.
      • ankaa13 Re: UWAGA ! Wlodarzewska SA 18.01.06, 22:24
        Witam,
        działkę między ogodami Shiraz a Drawską C kupiła jakaś firma developerska (nie
        pamiętam jej nazwy ale padła w biurze handlowym) i będzie coś tam budowac
        jednak zabudowa nie będzie wyższa niż Drawska C bo wyżej nie wolno budować. Co
        do problemów z dojazdem na budowę to chyba już jest po sprawie bo pozwolenie na
        budowę dostali.
        My jesteśmy pod wrażeniem obsługi klienta w Włodarzewskiej po tym jak nas
        potraktowali w Naszej Willi w Józefosławiu (www.naszawilla.pl, której dział
        handlowy bezczelnie powiedział nam, że mieszkanie które mieliśmy zarezerwowane
        Preses komuś obiecał i nic podobnego nam nie mogą zaproponować - to po prostu
        zwaliło nas z nóg.
        We Włodarzewskiej zdziwiło nas, że mają zapisane wszystko w dużych 4 zeszytach
        a nie w kompie ale to tylko jeden szczegół. Do działu technicznego trudno się
        dodzwonić ale teraz mają odbiory Drawskiej B więc może być z tym problem. Co do
        załacznika ! jest ogólny niestety - dopiero jest przygotowywana specyfikacja
        przetargowa na wyłonienie wykonawcy budynku. Przed podpisaniem umowy jest czas,
        żeby napisac do zarzadu i doprecyzowac umowę: jaki będzie dach, że będzie
        ogodzenie, instalacja domofonowa z osprzętem, instalacja telefoniczna,
        telewizyjna, jak będzie brama wjzadowa do garażu itd itp,
        My na razie mamy rezerwację
        Anka
    • Gość: Bork Re: UWAGA ! Wlodarzewska SA IP: *.chello.pl 18.01.06, 22:34
      No takie rozmowy prowadza tez inni developerzy. Ja osobiscie zostalem
      "pogoniony" przez kstrus, bo u nich przymierzalem sie kupic mieszkanie. Dostalem
      jeszcze opr od Pani w dziale sprzedazy.

No coz robic, skoro sa osoby, ktore przymykaja na takie zachowania oko to takich
      dociekliwych i chcacych zakupic mieszkanie w cywilizowany sposob firmy
      przepedzaja. I wlasnie jestes takim klientem.

Proponuje rynek wtrony. Ja po 4 miesiacach rozmow z developerami zrezygnowalem z
      rynku pierwotnego i nie zaluje.

Poz.
      Bork
      • Gość: Oko Re: UWAGA ! Wlodarzewska SA IP: *.piasta.pl 18.01.06, 23:09
        Głupsi .
        Rynek mieszkaniowy jest jak balon . Duża część nabywców kupuje spekulacyjnie a
        inna część próbuje wynajmować w warunkach delikatnej nadpodaży . Twierdząc,że
        rynek mieszkaniowy w przyszłości doświadczy załamanie ryzykuje się
        obelgi .Niemniej dużo wskaźników świadczy o tym,że bessa na rynku
        mieszkaniowym , obniżki cen i kłopoty deweloperów MOGĄ NASTĄPIĆ JUŻ NIEDŁUGO !!!
          • Gość: Oko Re: UWAGA ! Wlodarzewska SA IP: *.piasta.pl 19.01.06, 00:53
            Nie mam pojęcia kiedy nastapi krach.Wiadomym jest,że popyt jest duży bo wiele
            rodzin chciałoby mieć własne M . Haczyk jest taki,że za dużo osob bierze to M
            na 10-30 lat na kredyt w irracjonalnych cenach czytając brukowce gdzie teksty
            reklamowe zamieszczają deweloperzy . Na pewno rynek superluksusowych ,świetnych
            lokalizacji jest pewny. Sęk w tym,że teraz byle co ceny ma bajońskie .
            Gdybym wiedział kiedy nastapi naturalna korekta cen to starał bym się to
            wykorzystać . Sprzedać na górce i potem kupić w to miejsce .Myślę ,że teraz
            ceny są już mocno chore ale mogą rosnąc dalej bo nadal WSZYSTKO się sprzedaje .
            Kiedy nastapi korekta i rynek złapie pierwszą zadyszkę szybko przerodzi się ona
            w głęboką astmę i ceny pójdą bardzo w dół a deweloperzy zaczną SZUKAĆ klientów
            jak to powinno być normalnie .Dziś zdaje się nie ma różnicy czy coś kosztuje
            5000 czy 6000 zł m/2 .Ktoś przyjdzie i kupi.Jak nie w poniedziałek to w środę.
            Przypomina to ..... giełdę papierów wartościowych sprzed dobrych 11-13 lat(czy
            się nie mylę ile to już lat?) Wszystko się sprzedawało,debiutowało,notowało
            wzrosty, a więcej niż połowa graczy była amatorami . Dzisiejsze ceny to efekt
            sprytnego marketingu,korzystnej sytuacji kredytowej i samonapędzającej się
            koniunktury.Dziś każdy jest pewien wzrostu cen.Po pierwsze kupujący jest
            pewien,że taniej już nie będzie.A ten co ma na sprzedaż albo kupił aby sprzedać
            czeka bo wie,że ceny rosną.Po pierwszej oznace zmiany trendu cześć kupujących
            kupi korzystając z okazji a cześć zaryzykuje i poczeka .Sprzedający obniżą
            ceny bo pomyslą,że nastapi stagnacja i obniżka cen.Niezdecydowani zamieszczą
            oferty.Deweloperzy zastanowią się nad opłacalności inwestycji i zadbaja o
            klinetów korygując ceny . Da się zauważyć nerwowość na rynku i efekt :rozdętego
            balonu".Panika zrobi swoje i rynek zastanie korektę , którą częściowo
            zrównoważy prawdziwy popyt.Niemniej będa działy się ciekawe rzeczy . Z jedej
            strony dalej będa inwestycje po 10 tys/m2 , będa sprzedawać się najtańsze
            inwestycje po 3000/m2 ale inwestycje środka mocno się zachwieją.Może padnie
            kilka inwestycji i kilka firm ???
            Teraz to czyste wróżenie z fusów ale może kiedyś odnajdziemy tego posta bo to
            scenariusz ktory ma prawo się sprawdzić jeśli w Wilanowie to co w 2005 roku
            było po 3800 dzis jest po 5600 zł.I przykładów jest wiele.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka