Dodaj do ulubionych

Osada Wislana - szukam sasiadow!

IP: *.arval.pl 13.02.06, 12:20
Poszukuje osób którzy nabyli droga kupna mieszkanie na os. osada wislana. Czy
ktos wie jak tam sprawy ida? Bo narazie tylko widzialem na stronie ratusza
pismo o wydanie decyzji co od srodowiskowych uwarunkowan inwestycji.
Obserwuj wątek
    • Gość: Marcin Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.nicholsonintl.com.pl 16.02.06, 13:29
      Właśnie sie dowiadywałem. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach nie została
      jeszcze wydana i podobno potrwa to jeszcze conajmniej 3 miesiące. A ta decyzja
      ma tylko charakter opniotwórczy, nie mający jeszcze końcowego wpływu na
      uzyskanie właściwego pozwolenia na budowę. Nie wiem ile to potrwa, ale może to
      trwać w nieskończoność. Mam nadzieję, że nie bo developer chyba pobiera opłaty
      od kupujących na kredyt, co jak wiem nie jest praktykowane. Zresztą żaden bank
      nie udzieli mi kredytu do czasu uzyskania ostatecznego pozwolenia.
      • Gość: x Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 16.02.06, 23:11
        nie prawda, Invest Bank udziela kredyty na Osade Wislana.
        • Gość: Marcin Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 23:37
          Sorry, miałem na myśli porządny bank, a nie jakikolwiek bank.
          • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 17.02.06, 12:14
            Bank nie moze udzielic kredytu pod inwestycje jezeli deweloper nie ma
            pozwolenia na budowe, chyba ze jest to cos w rodzaju przyzecznia przyznania
            kredytu cos podobnego do ING. Co do pozwolenia to kontaktowalem sie z jw i jak
            narazie cisza. ale wydaje mi sie ze najkorzystniej bedzie dla jw gdyby
            pozwolenie dostalo jak zacznie sie robic cieplej aby mogli ruszyc odrazu z
            pracami. wydaje mi sie wiec ze pozwolenie najwczesniej bedzie w polowie marca.
          • a_kacprzycka Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 17.02.06, 12:51
            Porządne banki nie udzielają tak łatwo kredytów na inwestycje niedokładnego,
            konfliktowego i partaczącego pracę developera...

I znów będzie osobny wątek zakładany przez oszukanych przez JW.. O tym, jak się
            terminy spóźniają, jak wymagają dokonywania wpłat, choć mieszkań nie oddają i
            jak szybko rośnie grzyb w garażach..

Ciekawe kiedy ludzie się opamiętają.. Czy na Białołęce nie ma już solidnego
            developera, że sięgacie po mieszkania największego partacza??

Agness
            • Gość: Marcin Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.06, 20:57
              No cóż. Znam negatywne opinie na temat tego developera, które mozna znaleźć w
              internecie bardzo dużą ilość. Ale znam też zadowolonych, którzy nie maja
              większych powodów do narzekania. Nie ulega żadnej wątpliwości że jest to
              developer, który buduje najwięcej zwłaszcza w Warszawie. Ponadto wiadomo, że
              należy do jednych z najtańszych. Z tego co wiem buduje używając tanich
              materiałów. Developer też zasłynął z wyjątkowo nie korzystnych dla kupujących
              umów. Popyt jednak przewyższa podaż, a w Warszawie buduje się cały czas zbyt
              mało. Nie ma za dużego wyboru. Pozostaje mi tylko wierzyć, że nie dołączę do
              tych, rozgoryczonych, oszukanych klientów JW (destruction). Z drugiej strony,
              przez całe życie żyłem w bloku z wielkiej płyty. Chyba nie może mnie spotkać
              coś gorszego. Pozdrawiam :-)
              • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 02.03.06, 14:26
                Ja już kupiłem chociaż nie mam dobrej opinii o JW (mieszkam obecnie).
                Przekonało mnie jednak miejsce i cena. Niezła umowa i mozna było dokonać trochę
                zmian, ale oczywiście bez szaleństw.
                Czy ktoś juz kupił mieszkanie w pierwszym etapie?
                • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 02.03.06, 14:46
                  Tez juz kupilem w I etapie i rzeczywiscie mozna bylo sporo wynegocjowac.
                  • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 02.03.06, 15:44
                    A co ci się udało wynegocjować, że tak sie zapytam, bo ja z tego co pamiętam w
                    tej chwili to:
                    - zamieniłem waloryzację na wg GUS
                    - przy odsprzedaży udziałów w trakcie trwania inwestycji nie płacę za cesję
                    - wstawiłem kary umowne dla JW za nieterminowe oddanie lokalu, ale z zapisem,
                    że kara nie może przekroczać 3% wartości lokalu.

Napisz co ty wskórałeś
                • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 02.03.06, 15:43
                  Można wiedzieć po ile płaciliście i za jaki metraż?
                  • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 02.03.06, 15:46
                    Można
                    Ja płacę 3630 brutto za 56,5m na 2p. Ceny są różne, za parter np. 3530, ale są
                    też takie za 3680.

• Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 02.03.06, 16:51
                      Podobnie jak tobie i troche wyduzylem terminy platnosci (przedewszystkim
                      drugiej wplaty - mam wiecej czasu na zalatwienie kredytu) i z tego co pamietam
                      zmniejszenie oplat przy administrowaniu budynku przez JW i jeszcze cos ale juz
                      teraz nie pamietam. A placilem 3680 za 41,2.
                • Gość: sylwia Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 10:43
                  Tak, ja kupiłam
    • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 03.03.06, 12:43
      Czy wiecie moze cos na temat pozwolenia? ja wyczytalem w gazecie prawnej z dnia
      14.02 ze JW ma plany rozpocząć budowę na przełomie marca i kwietnia
      (www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1650.12.684.2.3.1.0.1.htm)ale
      cos mi sie wydaje ze to nie bedzie takie latwe biorąc pod uwagę że trzeba
      czekać na decyzje o uwarunkowaniach srodowiskowych.
      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 03.03.06, 13:39
        W umowie napisali, że przewidują uzyskanie pozwolenia na budowę w kwietniu i
        termin realizacji 18 m-cy od tego momentu.
        W każdym razie jak bedzie pozwolenie będę musiał zapłacić trzecią ratę. Z
        ratusza wyszła na razie informacja o wszczęciu postepowania w sprawie decyzji o
        uwarunkowaniach środowiskowych, ale decyzji końcowej nie ma.

Mnie martwi trochę, że poza planem mieszkania który dostałem z umową nie ma
        żadnych wizualizacji ani planów szczegółowych z przyłączami (gniazada, TV,
        kaloryfery itp). To pierwsze to raczej już nie będzie a to drugie pod koniec
        marca.
        • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 03.03.06, 14:47
          Myślę, że po szczegółowe plany mieszkań bedzie mozna sie zglosić do jw dopiero
          po rozpoczeciu budowy bo napewno je beda mieli. Jak sie dowiadywalem jakis czas
          temu to potem bedzie mozna sie zkontaktowac z działem planowania (lub cos
          podobnego) i wtedy bedzie mozna ustalic rozmieszczenie gnazdek i kaloryferow.
          jw ma w umowie zapisany termin dostania do konca kwietnia.
          • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 03.03.06, 15:05
            W którym budynku sąsiad kupiłeś mieszkanie?
            P.S. Wziąłeś parking podziemny czy zenętrzny?
            • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 03.03.06, 15:16
              Ja sasiad Pawel - nie pamietam w ktorym bo musialbym spojrzec na plan i umowe a
              teraz nie zabardzo mam mozliwosc. Parking naziemny. A ty sasiedzie w ktorym.
              • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 03.03.06, 15:26
                Też nie mam planów, ale to bedzie czwarty od wjazdu na osiedle, czyli jakby
                ostatni.
                Miejsce też naziemne, ale jest szkopuł bo nie ma numerów miejsc ani dokładnej
                lokalizacji a pieniądze trzeba wpłacać
                pzdr
                • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 03.03.06, 15:31
                  Z tego co powiedzial mi handlowiec podczas podpisywania umowy to miejsca beda
                  wyznaczane pozniej i bedzie to zalezalo od tego kiedy podpisano umowe.
                  • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 06.03.06, 13:55
                    Dzisiaj wpłacam drugą ratę za mieszkanie i za parking zewnętrzny.
                    Czy ktoś coś wie o komórkach lokatorskich?
                    • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 06.03.06, 14:25
                      A jak wygląda sprawa płatności?
                      Ile wynoszą kolejne raty?
                    • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 06.03.06, 14:42
                      Dopiero dzis? Ale to jest kolejne 5%? O komórkach nic nie wiem, ale czy beda to
                      bedzie wielkie szczescie z tego co handlowiec mi mowil.
                      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 06.03.06, 14:46
                        Dopiero dziś i już dziś, bo to druga rata.
                        No coż jak nie bedzie komórek to zrobimy sobie piwnice na wyjebistych werandach.
                    • Gość: droger ale pacan IP: 195.205.147.* 28.03.06, 10:45
                      jeszcze nie ma pozwolenia a kolo już płaci druga ratę - może i mi coś odpalisz
                      za dobrą radę...?
                    • Gość: syfon Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: 195.205.147.* 28.03.06, 10:47
                      ale kolo...wpłaca raty jak w zegarku a pozwolenia jeszcze nie ma. może i mi coś
                      odpalisz za dobrą radę...?
    • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 06.03.06, 14:53
      He he, to chyba najlepsze rozwiazanie.
      • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 06.03.06, 15:12
        Jezeli moge spytac to kiedy podpisales umowe?
        • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 06.03.06, 16:54
          Jeżeli dzsiaj płacę II ratę to z moich obliczeń wynika, że 6 lutego.
          • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 06.03.06, 17:12
            Pytam sie tylko z ciekawosci, bo to dziwne ze w lutym (conajmniej dwa miesiace
            od rozpoczeca sprzedazy) byly jeszcze wolne lokale o takim metrazu. a pozatym
            harmonogram splaty mozna przesuwac, stad moje pytanie.
            • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 06.03.06, 17:31
              Ponowię moje pytanie:
              jakiej wysokości są kolejne raty i kiedy trzeba je zapłacić?
              • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 09:09
                5% przy podpisaniu umowy
                5% po 30 dniach od podpisania
                20% po uzyskaniu zamiennego pozowlenia na budowę
                25% po zakryciu garaży
                25% po wykonaniu staniu surowego
                10% po zakryciu dachu
                10% przy odbiorze lokalu lub w chwili podpisaniu aktu notarialnego

Jakoś tak. Jak coś pomyliłem to mnie Paweł poprawi.
              • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 09:10
                To zalezy od ustalen w umowie, ja mam np. 10% w terminie 45 od uzyskaniu
                pozwolenia. a potem czyba 3 razy 20% i na koniec 10 albo cos takiego nie
                pamietam juz. Ale te raty sa stale tylko co do wartosci ale termin mozna troche
                naginac przy negocjowaniu.
            • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 09:16
              No może dziwne, ale jak się dowiadywałem był większy wybór, mozna było
              przebierać. Jak trzy dni później przyjechałem już zdecydowany to trzeba było
              łapać szybko bo już było krucho. Niektórych rozkładów już w ogóle nie było a
              salon przy Stawki był pełen ludzi. Nastepnego dnia już bym nie znalazł pewnie
              dla siebie mieszkania.
              • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 09:30
                Jak ja kupowalem mieszkanie to tez bylo wszystko porezerwowane i musialem sie
                naprawde szybko decydowac. tak naprawde mialem 2 dni od zarezerwowania do
                podpisania ostatecznej umowy. Dlatego sie pytalem bo juz wtedy wydawalo mi sie
                ze to juz koncowka mieszkan, a to byl listopad.
                • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 09:38
                  Uuuu listopad to wieki temu. Widocznie ja trafiłem w niszę kiedy pokończyły się
                  ludziom rezerwacje i wskoczyłem jako pierwszy. Też dostałem rezerwację na dwa
                  dni. Zarezerwowałem dwa mieszkania z trzech, które oglądałem. Jak podpisywałem
                  umowę to tego co nie rezerwowałem juz nie było na amen. Mogłem wybrać z dwóch
                  65m (zresztą to też było ostatnie)albo 56,5. 55,9 juz nie było.
                  • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 09:58
                    No to bylo w dzien targow mieszkaniowych wiec moze i tez dlatego taki popyt
                    byl. Mnie w interesowaly takie mieszkania do 50 m wiec tym bardziej takie
                    mieszkania szybciej znikaja. Ale coz jestem teraz szczesliwym (mama nadzieje)
                    wspolwlascicielem 41,2m i jedyne co moge to czekac na to pozwolenie ktore nie
                    wiadomo tak naprawde kiedy bedzie.
                    • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 10:07
                      No tym się aż tak bardzo nie przejmuję. JW trochę już wybudowało i akurat z tym
                      sobie poradzą. Wielu ma zastrzeżenia do wykonawstwa, ale nie zdarzyło się
                      chyba, żeby nie wybudowali i ludzie np. utopili kasę. Poza tym nie wpisywaliby
                      w umowie terminu zdobycia pozwolenia gdyby mieli jakieś poważne sygnały że go
                      dostać nie mogą w tym terminie.
                      Poza tym nie wpłacimy im kolejnej raty dopóki nie zdobędą tego pozwolenia.

Pewne jest natomiast, że nie oddadzą budynków w terminie (18 miesięcy od
                      pozwolenia). To u nich taka świecka tradycja.
                      • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 10:21
                        Nie az tak bardzo sie nie przejmuje poprostu troche irytuje. No slyszalem takie
                        historie. Ale te bloki sa dosyc male i mam nadzieje ze nie potrwa to tak dlugo
                        bo w 18 miesiecy mozna wybudowac znacznie wiekszy budynek.
                        • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 10:26
                          Mnie natomiast irytuje, że we dwóch jesteśmy na tym forum i nikt inny nie
                          dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
                          • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 10:31
                            rzeczywiście to nie jest zbyt sympatycznie z ich strony
              • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 07.03.06, 11:59
                Ale nieźle zagrywają.
                Czy Wy nie widzicie, że wszystko to piękna zagrywka na zrobienie wrażenia braku
                towaru!
                Dlaczego wciąż tyle ludzi daje się złapać na podstawowe sztuczki sprzedawców.
                Czy mieszkanie to towar z marketu, że trzeba się spieszyć bo wykupią?

Każdy kto kupił właśnie mieszkanie powtarza, jakie miał szczęście bo musiał
                szybko łapać i chyba w ostatniej chwili kupił.

Zastanówcie się ludzie, bo to przez Was ten rynek jest taki chory.
                • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 12:52
                  Ja nie wiem czy tak naprawdę nie bylo już mieszkań czy były.
                  Po prostu kupiłem bo chciałem. Jakbym nie chciał to bym nie kupił, nawet jakby
                  to było ostatnie mieszkanie w Warszawie.

Ale coś w tym jest że przez robienie takiego szumu developerzy mają przewage
                  nad kupującymi.
                  • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 12:58
                    Moze i tak ale to chyba nie jest powod aby narzekac poraz tysieczny na to samo,
                    poprostu trzeba sie z tym pogodzic bo napewno predko sie to niezmieni. Pozatym
                    kupno mieszkania to nie jest kupnienie gazety i taki krok jest zazwyczaj
                    przemyslany i nikt nie kupi mieszkania bo jest ostatnie nawet jak sie nie
                    podoba (chociaz presja troche to poprostu przyspiesza). Szkoda zeby przez to
                    zasmiecac kazdy temat a szczegolenie jezeli w temacie nie jest wpisane "krytyka
                    i narzekanie na deweloperow"
                    • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.03.06, 15:54
                      Rozmawialem dzis z jednym z handlowcow i powiedzial mi ze z nieoficjalnego
                      zrodla wie ze pozwolenie powinno byc juz w polowie marca. nie jest to bardzo
                      rzetelne źrodlo ale oni troche jednak wiedza czasem.
                      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.03.06, 17:12
                        I to jest coś, mozna nawet powiedzieć: wiadomość dnia
                        • Gość: Marcin Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 00:40
                          Absolutnie nie wierzyłbym sprzedawcom JW. To niestety banda oszustów. Nie
                          potrafią powiedzieć prawdy a prawda nie przechodzi im przez usta. Kłamią,
                          kłamia ijeszcze raz kłamią. Jeden z nich wyjątkowo. Mam nadzieję, że miał
                          problemy po mojej interwencji u dyrekcji. To niedopuszczalne. Może sobie
                          oszukiwać i wprowadzać w błąd gdy sprzedaje bułki a nie mieszkania. Miałem
                          pecha, być może inni sprzedawcy byli bardziej uczciwi.
                          • Gość: nowy Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.03.06, 20:59
                            a w jakim biurze ten sprzedawca pracuje, ostrzez nowych zainteresowanych
                            inwestycjami JWC
          • Gość: ;-) Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.chello.pl 07.03.06, 21:09
            Zobaczcie Szafirową Aleje www.orco.pl/inwestycje/szafirowa/
    • Gość: ;-) Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.chello.pl 07.03.06, 21:31
      i jeszcze www.orco.pl
      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 08.03.06, 09:25
        pierwszy raz to widzę ale wygląda dobrze. Niestety na stronie jeszzce mało
        informacji. Wiesz ile za 1m2 i czy są windy? Ja chciałem trochę uciekać od
        kuchni aneksu ale poza tym ok. Przeslij wiecej informacji o inwestycji.
    • Gość: sara854 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 10:41
      Witam. Ja również zakupiłąm mieszkanko na Osadzie Wiślanej i teraz nie mogę się
      doczekać kiedy ruszy budowa.
      • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 08.03.06, 10:52
        no to niecierpliwych jest coraz wiecej!
      • Gość: Sara854 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 10:52
        A jeszcze dodam, że mam informcje, że budowa ruszy dopiero w połowie sierpnia.
        Ogrodzenie, które postawiło JW jest tylko chwytem merketingowym :(
        • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 08.03.06, 10:55
          a skad jak mozna wiedziec masz takie informacje bo to dosyc poźno?
          • Gość: Sara854 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 11:16
            Od pracownika JW. Ja też nie jestem zadowolona że tak późno. Lepiej się jednak
            nie łudzić, a jak wcześniej ruszą to się mile rozczarować.
            • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 08.03.06, 11:23
              czyli jest tez jeszcze wieksze prawdopodopienstwo ze nie wybuduja na czas, a
              jakby zaczeli na wiosne to bylaby prawdopodobienstwo ze oddaliby nawet przed
              terminem, a tak ... no coz trzeba liczyc jedynie tylko na to mile zaskoczenie.
              • Gość: Sara854 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 11:31
                Dokładnie. Ja już kupiłam jedno mieszkanko (na Dąbrówce Wiślanej) więc trochę
                znam dewelopera, i wiem że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Znam też osobę u
                nich zatrudnioną więc mam info na bieżąco. Nie jestem negatywnie nastawiona,
                ale wrzucam na luz. Poza tym, które deweloper na 100% wywiązuje się z
                zobowiązań. Trzeba brać poprawkę i tyle. W końcu doczekam się wymarzonego
                mieszkanka i mam nadzieję miłych sąsiadów :)Pozdrawiam
                • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 08.03.06, 12:03
                  No napewno masz racje, tylko troche szkoda ze na to wymarzone mieszkanie trzeba
                  bedzie czekac tak długo. a co do milych sasiadow to tez mam taka nadzieje
                  • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 08.03.06, 12:32
                    Od jak dawna pracujecie w JWC?
                    Ludzie nie związani z tym developerem nie pisali by takich pierdół.
                    Dajcie na luz i nie wrabiajcie porządnych obywateli w wasze gierki.
                    • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 08.03.06, 12:49
                      sara, jakie zmiany udało ci sie wprowadzić do umowy?

• Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 08.03.06, 12:55
                      herox spie..j do swojej nory
                      • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 08.03.06, 14:26
                        Skuter, bardzo trafna uwaga.
                        • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 08.03.06, 14:38
                          Dzięki za wsparcie
                          • Gość: Sara854 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.06, 08:43
                            Witam. Mnie udało się obniżyć wartość miejsca garażowego pod budynkiem do
                            połowy ceny i przesunąć drugą ratę płatności. Czyli kolejne 5% muszę zapłacić
                            po 30 dniach od daty uzyskania pozwoleniana na budowę. Żałuję niestety, bo
                            zagapiłam się z możliwością uzyskania odsetek karnych za opóźnienia w
                            realizacji inwestycji. No i czekam na moje 65 m. A co Wam udało się
                            wynegocjować?
                            • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 09.03.06, 08:56
                              Dzięki. Patrz wątek z 02.03.06 15.44.
                              Tam są moje zmagania.
                              • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 09.03.06, 09:34
                                Moje równiez w watkach z 02.03.
                            • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 09.03.06, 09:46
                              Jeszcze wrócę do ustępstw w umowie. Próbowałem obniżyć cenę za 1m2 mieszkania,
                              wywalić waloryzację, bezskutecznie zresztą, ale nie wpadłem na to żeby obniżyć
                              cenę za miejsce garazowe. Uznałem z góry że to porażka.
                              I tak łatwo zgodzili sie na obniżenie aż o połowę? Wyjaw jak tego dokonałaś, bo
                              widzę, że ja też sie nieźle zgapiłem.

I przy okazji.
                              Paweł, napisz co ci obnizyli w opłatach administracyjnych. Czy to znaczy że te
                              same mieszkania będą miały po zamieszkaniu różne stawki za jakieś tam czynności
                              administracyjne. Trochę dla mnie to powikłane, rozjaśnij mi jesli to nie
                              tajemnica.
                              • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 09.03.06, 10:06
                                Skuter, udalo mi sie obnizyc czynsz za administrowanie budynku przez jw, ale
                                nie powiem Ci teraz na jaka kwote bo musialbym zajrzec w umowe. Sara,
                                gratulacje bo mi nawet nie przyszlo do glowy aby o to powalczyc, i tak wydawalo
                                mi sie ze calkiem niska kwota jak za miejce parkingowe.
                              • Gość: Sara854 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.06, 10:16
                                Wiesz, napisałam do nich podanie,że jestem ich klientem już po raz drugi, że
                                jestem bardzo zadowolona ... i takie tam smarowanie miodem i poprosiłam o
                                upust. Nie narzucałam z góry czego oczekuje no i udało się. Teraz przypomniało
                                mi się, że też mam waloryzację wg GUS, a kaucje czynszową płacę za 1 miesiąc.
                                • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 09.03.06, 10:41
                                  Chociaż mam umowę podpisaną to chyba spróbuję. Zrobię smarowanie miodem i takie
                                  tam jak mówisz, bo też obecnie mieszkam w JW (na to chciałem obnizyć kwote za
                                  1m2), ale nie jestem zadowolony i jak tu smarować.

Ty spróbuj z tymi odsetkami karnymi. A nóz widelec się uda, developer też
                                  człowiek.
                                  • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 10.03.06, 09:12
                                    Skuter, przepraszal ale wprowadzilem Cie w blad. Zmniejszylem kalcje (ale nie
                                    pamietam do ilu, ale bez zadnego problemu - sami to zaproponowali jak zapytalem)
                                    a nie czynsz.
                                    • Gość: Yurek Dostaniecie klucze na bank 8 miesiecy pozniej IP: *.chello.pl 25.03.06, 09:17
                                      Ludzie cieszcie sie jesli rozpoczna Wam budowac to osiedle 6-8 miesiecy po
                                      otrzymaniu pozwolenia na budowe to bedzie pieknie. Za Wasza kase musza
                                      dokonczyc inne rozgrzebane inwestycje dopiero wtedy budowlancy pojawia sie na
                                      Waszym terenie. Beda Wam wsiskali kit, ze teren pod budowe wymaga pomiarow
                                      geologicznych, zbyt piaszczysty lub podmokly, ze wszystko sie przesuwa nie z
                                      ich winy. Potem zwioza na budowe ze 2 lub 3 gruchy do betonu i troche sprzetu i
                                      zaczna sciemniac, ze juz buduja itp itd. :))) Poczekacie dluzej min. 8-12
                                      miesiecy na odbior kluczy. W zamian moze cos uda sie Wam wytargowac w cenie
                                      mieszkania lub garazu. Takie jest JW.....
                                      • Gość: skuter Re: Dostaniecie klucze na bank 8 miesiecy pozniej IP: *.waw.cdp.pl 28.03.06, 11:25
                                        Jak się uda coś wynegocjować w cenie to w porządku, bo i tak od początku
                                        liczyłem się z opóźnieniem właśnie ok. 8 miesięcy. Mam doświadczenie, mieszkam
                                        w JW i u mnie poslizg był jeszcze większy.

• Gość: 3 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.06, 12:00
      czy oni jeszcze gdzies buduja?
      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 24.03.06, 15:09
        A co to znaczy?
        • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 28.03.06, 09:57
          info: zostalo wydane postanowienie o uwarunkowaniach srodowiskowych i wszczete
          postepowanie w sprawie wydania o uwarynkowaniach srodowiskowych na budowe
          mediów.

www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=komunikaty&kat=9
          • Gość: Sara Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 10:35
            Drodzy Sąiedzi, dlaczego się nie odzywacie?
            Robi się cieplutko, za 3 miesiące ruszy budowa naszego domu.
            Pozdrawiam
            • Gość: kim-dzwon-il Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: 195.205.147.* 19.04.06, 11:07
              Oj to do zimy chyba niewiele zrobią. Jak papiry mają ok. i będzie prawomocne
              pozwolenie na budowe to za 3 lata z boską pomocą skończą.
              • Gość: kaska Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.mysmart.ie 20.10.06, 12:11
                witaj ja dzwonilam tam do nich dzis i tez sie dowiedzialam ze papierow nie maja
                i cos czuje ze to nie ruszy, a jak zaczna budowe to napewno nie w tym roku
            • Gość: kasia Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.mi.gov.pl 19.04.06, 12:03
              jestem sąsiadką z bloku nr 2, a Ty?
              postanowienie własnie sie uprawomacnia i zaczną budowę tuż-tuż.
              następny etap - kolejne bloczki ma być droższy, cena za metr wzrasta.
              co do JWC
              to już mieszkam na ich osiedlu mimo że sie spóźnili to i tak lepiej niż umoczyć
              kasę w oszustów typu dolcan lub zamieszkać na "zielonym bemowie" pod trasą s7.
              czy coś wiadomo w sprawie dróg w tamtej okolicy, bo widziałam że robią drogę na
              sprawnej od odrytej i tam ma być kolejny autobus
            • Gość: kasia do sary IP: *.mi.gov.pl 19.04.06, 12:07
              w którym będziesz mieszkać bloku?
              co do tej negocjacji umów?
              to ile to czasu trwało i kto rozpatrzył podanie itp. wiadomo jak teraz jest
              wszędzie liczy się kasa
              w razie czego podam maila
              • Gość: skuter Re: do sary IP: *.waw.cdp.pl 20.04.06, 13:06
                Czy informacja o pozwoleniu na budowę jest pewna?
                ja mam w umowie, ze przewidują pozwolenie na kwiecień, a ten sie kończy.
                Też widziałem, ze jakąś drogę klecą ale o autobusie nic nie wiedziałem, byłoby
                fajnie.

Co do cen to mogą już wzrosnąć dla niesprzedanych jeszcze mieszkań w pierwszym
                etapie (np. po uzyskaniu pozwolenia lub po duzym postepie prac).
                Nie wiecie ile mieszkań już sprzedano?
                • Gość: Sara I etap IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.06, 11:29
                  Z tego co wiem od handlowców, to na I etapie wszystkie mieszkania są sprzedane.
              • Gość: Sara do Kasi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.06, 11:27
                Cześć Kasiu. Ja będę mieszkać w pierwszym bloczku na I etapie. Wymarzone 3
                pokoje na 3 piętrze. Jeśli chodzi o negocjowanie umów, to ja składałam wniosek
                o rabat do prezesa J.W. Należy złożyć grzeczne podanie bez narzucania
                oczekiwanego rozmiaru upustu, bo takie są przychylniej rozpatrywane. Nie
                pamiętam jak długo czekałam na odpowiedź, ale chyba w miarę szybko to poszło.
                Wiesz może jak długo będzie się uprawomocniać ta decyzja?
                Może też jesteś zorientowana jaką trasą i kiedy ma ruszyć ten autobusik, o
                którym piszesz?
                Pozdrawiam
                • Gość: skuter Re: do Kasi IP: *.waw.cdp.pl 24.04.06, 13:46
                  A czy ktoś z was otrzymał juz dokladne plany swojekgo mieszkania z działu
                  aranżacji? Mi powiedzieli, że jeszcze takich nie ma i nie wiedzą kiedy będą.
                  Wczesniej mówlili, że miały być do końca marca.
                  • herox Re: do Kasi 24.04.06, 18:16
                    Oj niezłe jest to co się dzieje.
                    Płacić za coś czego nawet na papierze nie można zobaczyć - kto by pomyślał, że
                    nadejdą jeszcze takie czasu.
                    Ale trudno tu kogokolwiek winić, jeżeli ludzie są tacy zaślepieni.
                    A może ceny powinny być x2, albo x3. Chyba wtedy też byłoby podobnie.

Ja się ogólnie dziwię developerom, że trzymają ceny na takim poziomie, no bo po
                    co?
                    • Gość: skuter Re: do Kasi IP: 85.128.57.* 24.04.06, 19:59
                      Mrozy puściły, ale wszystkich robali nie dobiły. Herox, przeczytaj jeszcze raz
                      posta z 08.03.06 godz. 12.55 i z powrotem do nory.

• herox Re: do Kasi 25.04.06, 13:16
                        ha, ha
                        Dobre.
                        Nie denerwuj się tak bardzo, bo to jest szkodliwe dla zdrowia.
                        JW jaki jest taki jest, ale raczej wybuduje - za duże mają układy w urzędach.
                        Śmieszy mnie cała ta sytuacja na rynku budowlanym, a najlepsze są właśnie
                        tłumaczenia klientów, że wszystko jest ok i oczywiście robią dobry interes.
                        Powodzenia!
                        • Gość: skuter Re: do Heroxa IP: *.waw.cdp.pl 27.04.06, 14:44
                          Wiem doskonale, że mają układy w urzędach, przecież jestem handlowcem z JW. Sam
                          mi to wmówiłeś, aż zacząłem w to wierzyć.

Widziałem jak buszujesz po innych wątkach i wszędzie narzekasz. Ktoś cię
                          skrzywdził czy ktoś ci daje za to kasę?
                          • herox Re: do Heroxa 27.04.06, 14:51
                            Buszuję po wątkach, bo chcę pomóc ludziom i wskazać popełniane przez nich błędy.
                            Szkoda, że sami tego nie zauważają.
                            • Gość: skuter Re: do Heroxa IP: *.waw.cdp.pl 27.04.06, 15:17
                              Dobra już, rób swoje, nie mam siły sie mocować.
                              Proponuję zawieszenie broni (chyba, że znowu podpadniesz).
            • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.chello.pl 08.05.06, 15:56
              Czesc wszystkim, z JW (dzial wydawania dokumentow) wiem ze przez opieszalosc
              urzednikow termin uzyskania pozwolenia przesunia sie do konca maja. nie wiem
              czy w to wierzyc ale skoro wszystkie dokumenty sa zlozone to raczej nie jest
              wina developera. mam tylko nadzieje ze to bedzie naprawde ostateczny termin a
              nie przesunie sie on jeszcze z 2 razy. Dodatkowe info: widzialem ze
              doprowadzili juz pod budowe rury (prawdopodobnie kanalizacyjne) a na stronie
              bialoleki znalazlem zabudzetowana droge na marcina z wrocim. na 2009-10.
              • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 09.05.06, 15:28
                No to luksik.
                A juz miałem pytać czy ktoś dostał wezwanie do zapłacenia trzeciej raty (bo ja
                nie dostałem i sie juz martwiłem, bo kwiecień zapisany w umowie odpłynął).
                Taka droga to nie powiem, bardzo pierwszorzędna rzecz (cytat z 40-latka).
                • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.chello.pl 10.05.06, 11:52
                  No ale perspektywa jest niczego sobie - przez 1 do 2 bedziemy do jezdzac do
                  domu przez blotko i sniegi - bo watpie zeby jw sie wykazalo i sama zrobilo
                  jakis dojazd jezeli w "najblizszym" gmina cos tam zrobi.
                  • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 18.05.06, 12:52
                    Wiecie co z pozwoleniem na budowę. I tak w ogóle co słychać.
                    • Gość: Sara Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.06, 09:23
                      Witam. Niestety mam smutne wieści - budowa ruszy od września. JW ma tyle
                      zaległych zobowiązań, że nie jest w stanie ruszyć wcześniej z budową naszego
                      osiedla.
                      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 23.05.06, 12:56
                        A pozwolenie na budowę mają?
                        • Gość: Sara Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.06, 14:46
                          Pozwolenie ma być do końca maja.
                          • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.aonet.pl / *.aonet.pl 27.05.06, 17:22
                            Witam wszystkich, moim zdaniem pozwolenie bedzie dopiero przed koncem lipca bo
                            w umowie jest termin 3 miesiecy od konca kwietnia kiedy obowiazuje nas kara za
                            rezgnacje a poza tym jezeli maja zaczac we wrzesniu to lepiej zeby pozwolenie
                            dostali jak najpoznie. Poza tym taki termin przewidywali juz podzczas
                            podpisywania umow z nami, w innym przypadku nie byloby takiego pkt. w umowie.
                            • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 01.06.06, 12:25
                              mam wiadomosc w sprawie pozwolenia: tzw zud (co kolwiek to znaczy)
                              zakwestionowal zlozona dokumentacje i poprosil jw o ponowne zlozenie wszystkich
                              dokumentow co nastapilo wczoraj. Otrzymanie decyzji moze wiec teraz potrwac
                              kolejne 2 lub nawet 3 miesiace w najlepszym razie.
                              • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 01.06.06, 13:14
                                ZUD (czyli Zakład Uzgodnień Dokumentacji)
                                jak sama nazwa wskazuje jest organem powołanym do opiniowania, uzgadniania i
                                zatwierdzania dokumentacji projektowej, a w szczególności tras przebiegu mediów.
                                Małe sprawy w zudzie trwają około miesiąca, duże zapewne więcej.
                                Dopiero po uzgodnieniach zudowskich projekt może trafić do organu wydającego
                                pozwolenie na budowę.

Trochę to dziwne, bo podobno pozwolenie było tuż tuż, a tutaj wygląda na to, że
                                nie zostało jeszcze złożone.
                                Chyba, że ten zakwestionowany projekt dotyczył tylko mediów, które zapewne JW
                                musi kawałek pociągnąć do osiedla.
                                • Gość: Marcin Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.nicholsonintl.com.pl 07.06.06, 11:14
                                  Na forum dawno temu pojawila sie informacja, że pozwolenie będzie we wrześniu i
                                  ta informacja teraz jest bliższa prawdy jak nigdy dotąd. Rozumiem teraz
                                  dlaczego ceny były promocyjne. No cóż coś za coś. W życiu nie ma nic za darmo.
                                  Pozostaje chyba tylko uzbroić sie w cierpliwość. Chociaż z drugiej strony
                                  zaczyna mnie niepokoić ta sytuacja. Inni mi radzą się wycofać, bo skoro nie
                                  mogą uzyskać pozwolenia, to coś nie gra. Coś we mnie siedzi jednak co karze mi
                                  czekać. Nadzieja? Mam nadzieję, że nie, że to jednak rozsądek. Ceny hulają na
                                  rynku. Mam nadzieję, że cena mieszkania została zamrożona tak samo, jak moje
                                  pieniądze, które już wpłaciłem...
                                  • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.06.06, 13:22
                                    Moim zdaniem ten krok ze strony JW byl calkowicie przewidziany bo dokumenty
                                    zostale odrzucone z powodu pewnych brakow, a w przypadku tak doswiadczonego
                                    developera jest to rzecz dziwna zeby popelniac tak glupie bledy. Poza tym w
                                    umowie przewidzieli sobie dodatkowy okres 3 miesiecy na zalatwienie tej sprawy
                                    wiec wydaje sie ze knuli to od samego poczatku.
                                    Rezygnujac w tym momencie niedosc ze tracisz kare za zrezygnowanie to biorac
                                    nowe mieszkanie nawet w tej okolicy juz placisz wiecej. No niestety taka jest
                                    sytuacja na rynku.
                                    • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 07.06.06, 13:26
                                      Albo celowo przedłużają rozpoczęcie, aby część ludzi zrezygnowała, a potem
                                      sprzedadzą mieszkania po lepszych cenach, albo
                                      mają problemy z uzyskaniem warunków środowiskowych, bo osiedle ma być na
                                      terenie objętym planem ochrony środowiska, co widać na miejscowych planach
                                      zagospodarowania.
                                      • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 07.06.06, 15:55
                                        Nawet doswiadczony developer może napotkać na trudności przy uzyskiwaniu
                                        decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. JWC przy wczesniejszych inwestycjach
                                        mogło sie z tym nie zetknąć (uwarunkowania środowiskowe są od połowy zeszłego
                                        roku).
                                        A zapis o dodatkowym 3 mieięcznym terminie jest standardowym dobezpieczaniem
                                        się. Nie podejrzewam żeby zrobili tak konkretnie dla tej inwestycji.
                                        Ale jeżeli liczą, że z tych powodów ludzie zrezygnują to się mylą bo ludzie
                                        umieją liczyć i wiedzą, że to nieopłacalne.

Myslę że teraz JWC powinno zależeć na szybkim zdobyciu pozwolenia na budowę, bo
                                        ludzie powpłacali część pieniędzy, a nastepna transza jest po uzyskaniu
                                        pozwolenia na budowę. Im dłużej nie będą dostawać kasy tym gorzej dla nich.
                                        • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 07.06.06, 16:38
                                          No moze masz racje. Od osoby ktora zajmuje sie zalatwieniem tego pozwolenia
                                          wiem ze zajmie to okolo 2 miesiecy, moze ciut krocej.
                                          • Gość: Pawel Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.arval.pl 19.06.06, 16:31
                                            Cos sie w koncu ruszylo! Urzad Miasta odstapil od koniecznosci sporzadzania
                                            raportu srodowiskowego. Pozostaje jeszcze tylko jedno - pozwolenie zamienne.
                                            Wiec czekamy. Pozdrawiam
                                            • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 20.06.06, 15:53
                                              Dobrze ktoś napisal, że we wrześniu bedzie pozwolenie.
                                              • Gość: kiker nie wiele do zimy zrobią IP: 195.205.147.* 22.06.06, 15:24
                                                kopną dziurę w ziemi. Fundamenty i strop nad garażem. Poźniej śnieg zima. Cały
                                                2007 bedą dziobać i możę na jesieni 2008 85% uda im się zrobić. Życzę
                                                szczęśliwego nowego roku 2009 w swoich mieszkankach. W międzyczasie na bank wam
                                                zaleje garażę podziemne (bo na wiosne tak to nad wisłą bywa). Standard dla JW.
                                                I w ogóle życzę dużo cierpliwości.
                                                • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.waw.cdp.pl 23.06.06, 12:40
                                                  Kiker. Już tak nie strasz z tym zalewaniem.
                                                  Chociaż na wszelki wypadek wziąłem miejsce parkingowe naziemne.
                                                  • Gość: fuks Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.flashnet.pl 11.07.06, 10:51
                                                    maja problem z gosciem, co tam mieszka: oprotestowal pozwolenie i musza czekac
                                                    na ostateczna decyzje do wrzesnia. mam nadzieje, ze 2006 roku, hihihi
                                                  • herox Re: nie wiele do zimy zrobią 11.07.06, 11:40
                                                    Czy zauważyliście, że ofertę tego osiedla wycofali ze swoich reklamówek?
                                                    Czyżby przeczuwali, że raczej nic z tego nie będzie i teren przeznaczą na
                                                    zalesienie, to przynajmniej na dotacje unijne się załapią.
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.waw.cdp.pl 12.07.06, 14:13
                                                    Jaja są niezłe. Jeszcze okaże się że rozpoczęcie budowy się przeciągnie z
                                                    powodu wystepowania na tym terenie unikalnej odmiany borsuka tasmańskiego i
                                                    zamiast zewnetrznych parkingów będziemy mieli rezerwat przyrody.
                                                  • Gość: Marcin Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.ni-cee.com 17.07.06, 17:32
                                                    Jak ostatnio odwiedziłem teren przyszłej budowy to stado sarenek mignęło mi
                                                    przed oczami, ale tak poważnie, to zdjęli reklamówkę bo sprzedali już wszystkie
                                                    mieszkania w I etapie, a z II etapem muszą poczekać do pozwolenia. Może dlatego
                                                    zdjęli...
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.jmdi.pl 18.07.06, 21:57
                                                    Skąd masz informacje, że I etap jest sprzedany. W tabeli ofert i Traderze są
                                                    ogłoszenia z osadą wiślaną. Więc sprzedane czy nie?
                                                  • Gość: Marcin Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.ni-cee.com 25.07.06, 15:42
                                                    Informacja pochodzi od developera, a cena wzrosła do grubo ponad 4 tys. zł za
                                                    metr, zostało chyba tylko jedno mieszkanie ale było już zarezerwowane.
                                                    Natomiast sprawdziłem stronę JWC i reklama osiedla nadal istnieje, więc bez
                                                    paniki i trochę cierpliwości... Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych!
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.waw.cdp.pl 25.07.06, 16:51
                                                    Ciekawe po ile będzie chodził 1m2 w II etapie.
                                                  • herox Re: nie wiele do zimy zrobią 25.07.06, 17:03
                                                    8 tys zł/m2
                                                    A może więcej?
                                                    Ludzie, opanujcie się.
                                                    Ile można dać za mieszkanie w takim standardzie i na takim zadupiu.
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.jmdi.pl 25.07.06, 21:46
                                                    Tyle ile ludzie zapłacą. Dla mnie może to być nawet 15tys. za 1m2 (kupowałem za
                                                    3630 hihi)

Wracasz Heroxie jak koszmar senny i mącisz po staremu. Więcej udzielaj się w
                                                    wątku gdzie kupiłeś mieszkanie, chyba że mieszkasz w kartonie i dlatego
                                                    buszujesz po całym forum.
                                                  • Gość: Marcin Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.ni-cee.com 26.07.06, 11:44
                                                    Gdy podpisywałem umowę z developerem nawet nie przypuszczałem jakie szaleństwo
                                                    ogarnie rynek nieruchomości, gdy podkreślali, że są to ceny promocyjne,
                                                    myślałem że to marketing, nie wierzyłem do końca... Sugerowałem się tylko
                                                    lokalizacją. Jak ktoś żył przez całe życie pośród betonu, zgiełku miasta to
                                                    takie miejsce jest dla niego idealne. Po pracy wolę jechać na łąki
                                                    nadwiślańskie, niż mieszkać bliżej centrum, w miejscu, gdzie buduje się
                                                    wszystko na wszystkim i gdzie coraz trudniej się oddycha.
                                                  • herox Re: nie wiele do zimy zrobią 26.07.06, 11:53
                                                    ok, ok,
                                                    ale trend teraz taki, że wszystko poza centrum to beee.
                                                    Jak chcesz być trendy to musisz się tego trzymać.
                                                  • Gość: x Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.06, 14:39
                                                    z pozwoleniem będą mieli duże problemy, ponieważ początkowo chcieli postawić
                                                    tam budynki max 2 piętrowe, a teraz stawiają 6. piętrowe - dlatego okoliczni
                                                    mieszkańcy będą inwestycję oprotestowywać. Powtarza sie sytuacja z inwestycji z
                                                    ul. Mehoffera 103, gdzie deweloper zamiast dogadać się z loakalnymi
                                                    mieszkańcami, kombinował za ich plecami. Efekt - budowa i odbiory ciągną się
                                                    latami.
                                                    Powodzenia :)
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.jmdi.pl 29.07.06, 22:26
                                                    Z tego co ja wiem to budynek 6piętrowy miał być jeden, jako centralny punkt
                                                    inwestycji, a reszta to niska zabudowa 3-4 kondygnacje. czy ktoś wie czy to z
                                                    tego powodu wciąż nie ma pozwolenia na budowę?
                                                  • Gość: Marcin Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.ni-cee.com 02.08.06, 14:08
                                                    Tak rzeczywiście był protest okolicznych mieszkańców, ale zrobiono wszystkie
                                                    pomiary i podobno jest ok. Podobnie było poprzednio z pierwszym pozwoleniem.
                                                    Był protest ale w końcu uzyskali pozwolenie. Mam nadzieję, że w tym przypadku
                                                    również. Obiecywano 3 miliony mieszkań, a tu proszę cały czas są jakieś
                                                    problemy. Za dużo biurokracji... Pod koniec tego miesiąca mam nadzieję, że już
                                                    sytuacja się wyjaśni.
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.waw.cdp.pl 09.08.06, 11:21
                                                    Czy ktoś wie kiedy będzie pozwolenie na budowę?
                                                  • Gość: Marcin Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.ni-cee.com 09.08.06, 11:56
                                                    Skuter chyba tak naprawdę nikt tego nie wie... ale powtarza się termin końca
                                                    września. Według developera pozwolenie ma być pod koniec sierpnia i ma się
                                                    uprawomocnić do końca września...
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.waw.cdp.pl 09.08.06, 12:48
                                                    Jeżeli tak mówi JWC to chyba coś nie tak. Bo jeżeli pozwolenie ma być na koniec
                                                    sierpnia to uprawomocnienie powinno być na pierwszą połowę wrzesnia.
                                                    Uprawomocnienie pozwolenia to 14 dni.

• Gość: kaska Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.08.06, 23:17
                                                    nie 14 a 30 dni
                                                  • Gość: Sara Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.06, 08:50
                                                    Witam, ja też mam informację, że pozwolenie ma być pod koniec września. Mam
                                                    nadzieję, że to ostatni termin..
                                                  • Gość: Gabi Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.mysmart.ie 20.10.06, 13:41
                                                    pozwolenia jak nie bylo tak nie ma a tu juz za pasem listopad i ciekawe co
                                                    dalej pewnie wszyscy z was zaczynaja sie juz wsciekac, niestety zadnej
                                                    informacji nie mozna uzyskac od ludzi z ktorymi sie podpisalo umowe, zwlekaja i
                                                    kreca
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.jmdi.pl 25.08.06, 21:06
                                                    zapraszam do lektury prawa budowlanego, Kasiu.
                                                  • Gość: gosc Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.08.06, 00:25
                                                    W dniu dzisiejszym jwc podobno odebralo pozwolenie na budowe, jeszcze
                                                    kilkanascie dni trzeba poczekac na uprawomocnienie
                                                  • Gość: skuter Re: nie wiele do zimy zrobią IP: *.waw.cdp.pl 28.08.06, 11:21
                                                    Informacja przełomowa. Ciekawe ile zdołają zrobić w tym roku.
                            • Gość: sara Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 12:23
                              Czy wiadomo coś komuś na temat pozwolenia? Widziałam, że od poniedziałku na
                              budowie pracują koparki.
                              • agga77 Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 30.11.06, 20:33
                                Witam,
                                nie wiem, jestem troche zaniepokojna, ale pełna nadzieji ze niedlugo zacznie
                                sie budowa pełną parą.;-)))
                                A.
                                • Gość: kasia Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: 193.120.103.* 02.12.06, 21:03
                                  my dowiadywalismy sie w JW co z ta budowa i powiedzieli nam ze na terenie osady
                                  wislanej ekolodzy znalezli skupiska zolwi blotnych, a co do pozwolenia to mialo
                                  byc wydane sadownie i na pewno do konca listopada. teraz jest juz grudzien i
                                  narazie cisza tylko ciekawe jak dlugo? juz to zaczyna meczyc.
    • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 04.09.06, 14:25
      Śmieszny jest ten wątek.
      Do czasu kiedy JW nie sprzedało jeszcze wszystkich lokali, ruch tutaj był
      wielki i wszyscy ekscytowali się nowymi mieszkankami.
      Od czasu, jak wszystko sprzedane, to nagle mili współtowarzysze doli i niedoli
      przestali się odzywać.

Co jest lokatorowie? Czyżby was nie interesował stan budowy?
      A może teraz pracujecie nad promocją nowego osiedla JW?

A tak swoją drogą, to żadnego pozwolenia nie ma i jeszcze długo nie będzie.
      Zapraszam na strony ratusza, gdzie ostatnio pojawiła się informacja, że
      dopiero odrzucono jakiś tam protest ekologów, który blokował rozpoczęcie
      postępowania w celu wydania warunków środowiskowych. Nie wiadomo ile jest
      jeszcze protestów.
      A więc, droga do pozwolenia jest bardzo kręta i nawet trudno określić termin,
      kiedy wniosek o pozwolenie będą mogli złożyć.

Zapewne potwierdzi się schemat od innych developerów, że umowy rezerwacyjne
      wygasną i sprzedadzą mieszkanka ponownie, za to 1-2 tys. drożej.
      • Gość: RO Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.crowley.pl 04.09.06, 14:40

> Zapewne potwierdzi się schemat od innych developerów, że umowy rezerwacyjne
        > wygasną i sprzedadzą mieszkanka ponownie, za to 1-2 tys. drożej.

interesująca koncepcja - tyle, że obarczona jednym ,,drobnym,, błędem - JWC nie
        podpisuje umów rezerwacyjnych, lecz przedwstępne umowy sprzedaży

przy okazji - zauważyłem, że to taka charakterystyczna cecha uważających się
        za ,,ekspertów,, na tym forum : nie bardzo wiedzą o czym piszą , ale piszą , bo
        jedna pani powiedziała drugiej pani, więc ,, zapewne potwierdzi się... ,,
        • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 04.09.06, 16:54
          Ro,
          Nie przejmuj się zbytnio heroxem. Ten typ buszuje po całym forum (nie ma chyba
          stałego zajęcia) i wypisuje rózne brednie, choćby tak jak tu z wygasnięciem
          umowy rezerwacyjnej.
          Ale nie doceniasz go, że on to gdzieś zasłyszał w stylu jedna pani do drugiej
          pani. On jest twórczy i sam to wymyśla, bystrzak jeden. Jak przesledzisz wątek
          Osady to zauważysz moje wymiany zdań z tym zawodnikiem.
          • herox Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! 04.09.06, 17:02
            Oooo,
            odezwali się "klienci"?

I jak z pozwoleniem na budowę?
            Kiedy ruszają?
            Do zimy trochę zrobią, co nie?
            • Gość: skuter Re: Osada Wislana - szukam sasiadow! IP: *.waw.cdp.pl 04.09.06, 17:11
              Spadaj na bambus buraku. Zobaczyłeś, że na wątku nic się nie dzieje, więc go
              próbujesz po swojemu rozruszać (kij w mrowisko). Wkurzyłeś się, że nie możesz
              rozwinąć skrzydeł, a trzeba ci wiedzieć, że na tym wątku są osoby, które są
              pewne swoich ustaleń i umów, które podpisali. Nikt więc nie pisze po próżnicy i
              nie skomle bez sensu, bo każdy wie, że niebawem pozwolenie będzie, a ty
              schowasz mordę w kubeł, bo nie będziesz miał na co narzekać.

Problemy z pozwoleniem ma każdy developer. Popatrz sobie po wątkch na których
              buszujesz.