Dodaj do ulubionych

Włodarzewska przy al. KEN

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.12.02, 13:49
Witam,

Włodarzewska (deweloper:)) rozpoczyna nową inwestycję przy KEN-ie obok stacji
metra Stokłosy. Cena jest dosyć atrakcyjna - 3100/m2 brutto(stała).
Bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na temat tej inwestycji (może ktoś już
się nią też interesował, ja trochę tak).
Martwią mnie poprzednie wątki dotyczące Włodarzewskiej, chociaż nie znalazły
one potwierdzenia w rozmowach, które prowadziłem z dotychczasowymi klientami
tej firmy, ich opinie były raczej pozytywne.
Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe, świeże informacje odnośnie firmy,a szczególnie
tej budowy, to proszę o wpisy.

Pozdrawiam serdecznie.
Obserwuj wątek
    • Gość: maciek Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: proxy / *.gpw.com.pl 17.12.02, 10:12

> metra Stokłosy. Cena jest dosyć atrakcyjna - 3100/m2 brutto(stała).

jak ich znam to za cos (np garaz, tzw infrastruktura) trzeba bedzie doplacic

> Martwią mnie poprzednie wątki dotyczące Włodarzewskiej, chociaż nie znalazły
      > one potwierdzenia w rozmowach, które prowadziłem z dotychczasowymi klientami
      > tej firmy, ich opinie były raczej pozytywne.

owszem pozytywne - wszyscy sie ciesza ze moglo byc gorzej - np firma znika z
      kasa - w przypadku wlodarzewskiej to raczej nie grozi, ale to chyba nie wszysto

moja rada - wybierz sie na ich zrealizowane inwestycje (np wawazowa,
      stryjenskich) i pogadaj z mieszkancami
          • Gość: Pawel Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: *.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl 03.01.03, 12:32
            Witam ,
            Ja rowniez sie zastanawiam nad inwestycja przy KEN. Czy czegos sie Panie
            Piotrze dowiedzial ? Czy rozmawial Pan z mieszkancami pozostalych osiedli ? Czy
            znacie kogos zagowolonego ze wspolpracy z ta spoldzielnia, < znajomi itp...>.
            Wybieram sie do znajomego prawnika specjalisty od prawa budowlanego - napisze
            czego sie dowiedzialem o umowie. Zachecam do wyrazania opinii, szczegolnie o
            tej inwestycji.
            Pozdrawiam Serdecznie
            • Gość: Piotrek Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 06.01.03, 11:21
              Przeszedłem się już po wszystkich osiedlach budowanych do tej pory przez
              Włodarzewską. Rozmawiałem z kilkoma osobami i wszystkie były raczej zadowolone
              z tej firmy, najgorsze opinie mieli ludzie przy Stryjeńskich, gdyż tam
              zbankrutował generalny wykonawca i wzrosła sporo cena mieszkań.
              Wszystkie osiedla wyglądają bardzo przyzwoicie i są zadbane.
              Natomiast jeżeli chodzi o umowę to już ją przeglądałem z prawnikiem i jest to
              tragedia. W zasadzie chroni ona tylko i wyłącznie dewelopera, jest tam mnóstwo
              zapisów niekorzystnych dla kupujących. Według mnie nadaje się ona bezwzględnie
              do zmiany.
              Pozdrawiam i czekam na dalsze wiadomości...
      • poszukiwacz_mieszkania Re: Włodarzewska przy al. KEN 11.02.03, 12:40
        Czesc. Ja rowniez jestem zainteresowany ta inwestycja. Wedlug umowy cena jest
        stala i zawiera grunt oraz wartosc mieszkania. Nie ma tu nic o infrastrukturze,
        wiec pozniej inwestor moze zarzadac takiej oplaty. Niestety jest tu duzo oslon
        dla dewelopera, gorzej jezeli chodzi o kupujacego.
        Niestety poszukujac obecnie mieszkania spotkalem sie z wieloma bardziej
        niekorzystnymi zapisami.

Jezeli chodzi o budynek to jego projekt jest jakims novum. Moze sie
        spotkaliscie z taka inwestycja wczesniej - gdzie garaze sa na pietrach II - III
        a kondygnacje mieszkalne powyzej ???? Podobniez ma sie takze znalezc na jednej
        z kondygnacji plac zabaw dla dzieci. To tez ciekawostka o ktorej nie ma wogole
        mowy w umowie.

Cena wydaje sie bardzo atrakcyjna, tym bardziej ze nie ma przymusu kupowania
        garazu. A wy co myslicie ??? Jakie moga byc poczynione zmiany w cenie
        dodatkowo ?

Pozdrawiam
        Adam

• Gość: mag Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: *.tpnet.pl / *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.03, 16:35
      Witam,
      nie znam sprawy dotyczącej budowy przy KEN, ale znam spółdzielnię Włodarzewska
      i szczerze odradzam. Nie ma czegoś takiego, jak stała cena w spółdzielniach.
      Prawo spółdzielcze wyraźnie mówi, że rozliczenie końcowe następuje po zliczeni
      uwszystkich kosztó i dzielone na członków tej Spółdzielni. Wyrowowali mnie tuż
      przed podpisanie umowy. I całe szczęście, bo cena wtedy była 3900 zł za metr,
      a po rozliczeniu tego osiedla ludzie musieli dopłacać po 1000 zł z metra.
      Wierz mi, to długa historia i pod każdym względem cieszę się, że nie kupiłam
      tam mieszkania.
      • parolka Re: Włodarzewska przy al. KEN 12.01.03, 22:12
        Z zaciekawieniem przygladam sie dyskusji, bo tez mnie interesuje ta
        lokalizacja. Dzwonilam do tej spoldzielni (dewelopera??) jakis czas temu i
        powiedziano mi, ze nie planuja wiekszych metrazy (ja chce 4 pokoje, moga byc
        nieduze, byle 4), ale na razie nie ma nawet wykopu, wiec moze cos sie zmieni?

Milczy na temat tej inwestycji strona internetowa Wlodarzewskiej
        (www.wlodarzewska.pl, w ogloszeniach podaja adres z literowka) - troche mnie to
        niepokoi...

Pozdrowienia,
        --p.
          • Gość: gg Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: localhost:* 02.04.03, 19:44
            Dom Development buduje przy KENie swój budynek - Metrum.
            Włodarzewska, z tego co wiem, ma grunt po przeciwnej stronie ulicy Herbsta.
            Budowa, według zapewnień pani odbierającej telefon, ma się rozpocząć w
            kwietniu. Ale na razie (przejeżdżam tam codziennie) działka nie jest nawet
            ogrodzona.

A jeśli chodzi o dźwigi, to widnieje na nich logo wykonawcy - w przypadku
            osiedla Metrum Dom Development, jest to Warbud.

Pozdrawiam.
    • Gość: Zielinka Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: 217.153.39.* 23.04.03, 11:38
      Wpłaciłam pierwszą ratę na mieszkanie przy KEN, budowane przez Włodarzewską.
      Spodobała mi się lokalizacja, uznałam, że cena jest do przyjęcia, prawnik
      uznał, że umowa jest całkiem dobra. Budowa miała rozpocząć się pod koniec
      marca, jest koniec kwietnia a teren nie jest nawet ogrodzony. Ktoś wykopał tam
      głęboki dół, leżą góry ziemi, ale nie wiem czy to jest rozpoczęcie prac, bo nie
      ma żadnej tablicy informacyjnej, nikt też nie kontynuje kopania. U developera
      dowiedziałam się, że została podpisana umowa z wykonawcą i nastąpi oczyszczanie
      terenu. Co o tym myślicie?
      • Gość: Ola Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: 195.117.232.* 23.04.03, 13:59
        Nie chcę Cię martwić, ale mam bardzo złe doświadczenia ze spółdzielnią
        Włodarzewska. Miałam to szczęście, że spółdzielnia mnie wystawiła do wiatru
        (nie będę opowiadać szczegółów, bo to długa historia) i nie podpisałam umowy.
        Dzięki temu zaoszczędziłam sporo pieniędzy, stresów i walki ze spółdzielnia.
        Mają kiepski standard wykończenia, nie polecam, moim znajomym sufit spadł do
        łózka, a spółdzielnia twierdzila, że to ich wina (chyba po suficie musieliby
        chodzić. Szkoda gadać, radzę nie wchodzić w układy z nimi. Pozdrawiam
    • Gość: JM Badzcie ostrozni z Wlodarzewska!!! IP: 62.29.138.* 09.05.03, 15:27
      Powaznie zastanowcie sie i sprawdzcie wszystko nim podpiszecie umowe z firma
      Wlodarzewska. Moja najblizsza rodzina kupila mieszkanie na jednym z osiedli
      przy Wlodarzewskiej i ma z tym teraz sporo zmartwien.

1. Przed wszystkim budowami na Wlodarzewskiej zajmowalo sie kilka roznych
      spoldzielni - Wlodarzewska I, II i kilka innych nazw. Teraz doszedl do kompletu
      Wlodarzewska Development - juz nie spoldzielnia, ale developer. Co ciekawe,
      rzadzi tym zawsze ta sama grupa ludzi, inaczej wyglada tylko przypisanie:
      prezes, zastepca, szef rady nadzorczej, pelnomocnik... i wszystkie firmy
      mieszcza sie pod tym samym adresem na ul. Glogera na Ochocie - nigdy nie
      wiadomo jaka firma przedstawi sie z automatycznej sekretarki. Wielka niewiadoma
      sa relacje finansowe miedzy tymi firmami. Nie zdziwie sie wcale, jesli
      Wlodarzewka Developer czesc pieniedzy z Waszych wplat przekaze w jakis pokretny
      sposob na splaty dlugow spoldzielni Wlodarzewska X

2. Co najmniej jedna spoldzielnia ma problemy ze splata kredytow zaciagnietych
      na budowe a prezesostwo jest w zasadzie bezkarne - koszty splaty i tak spadna
      na mieszkancow. Wiem co najmniej o jednym podwykonawcy, ktory nie mogac
      doczekac sie zaplaty za wykonanie robot dlug sprzedal i teraz jest co raz
      blizej do egzekucji komorniczej.

3. Mieszkancom utrudnia sie przeksztalcenie wlasnosci ze spoldzielczej w
      hipoteczna. Takie rzeczy jak walne zgromadzenia czlonkow to fikcja. Pozwalaja
      na to jakies zmyslne furtki, ktore przedsiebiorczy prezesi zamiescili w
      statucie spoldzielni. Z reszta jak wylaczyc swoja wlasnosc, skoro na gruncie
      wisi hipoteka? Wtedy i tak wszyscy spoldzielcy odpowiadaja do pelnej wysokosci
      kredytu, a nie do proporcjonalnego udzialu.

4. Wykonanie mieszkan bylo niezgodne z poczatkowymi obietnicami. Zmiany w
      projektach mimo zaakceptowania przez spoldzielnie nie byly w rzeczywistosci
      zrealizowane. Jakos uzytych metarialow byla nizsza od obiecanej. A koszt za
      metr okazal sie DUUUZO wyzszy od poczatkowo zakladanego (rzedu nie kilku
      procent a okolo 30%).

To naprawde nie sa "strachy na lachy". Nim podpiszecie z nimi jakakolwiek umowe
      sprawdzcie wszystko 10 razy. Nie badzcie Polakami madrymi po szkodzie.

Pozdrawiam.
      JM
    • Gość: nebeska Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: *.pbr.pl / 192.168.0.* 09.05.03, 17:43
      Witam,

Szczerze odradzam wchodzenie w jakiekolwiek kontakty z Włodarzewską. Sama
      kupiłam u nich mieszkanie przy Stryjeńskich i nie polecam. Oddanie opóźnione o
      około 8 msc-y.

Jednak nie to jest najgorsze. Jak już wcześniej ktoś wspomninał cena
      podskoczyła diametralnie.

Umowę podpisywałam ze spółdzielnią Włodarzewska i wyobraź sobie moje
      zdziwienie, kiedy niedawno dowiedziałam się, że spółdzienia Włodarzewska miała
      podpisaną umowę z jakąś firmą (niby pośredniczącą w sprzedaży mieszkań) i ta
      firma dostała za sprzedanie mi mieszkania prowizję bagatelka 6000 zł.
      Włodarzewska wypłaciła te pieniądze na podstawie pisemka "dnia ... zgłosiła się
      do nas pani.... i wyraziła chęć zakupienia mieszkania ....". Dodam, że
      zgłosiłam się bezpośrednio do Włodarzewskiej i tylko tam podpisywałam umowę
      (nie była w niej oczywiście wymieniona inna firma poza Włodarzewską). Oszukani
      w ten sposób zostali prawie jeśli nie wszyscy mieszkańcy Stryjeńskich i
      Telekiego.

Ponadto, przy ul. Telekiego spółdzielnia wspaniałomyślnie sprzedawała miejsca
      postojowe na gruncie gminy i brała oczywiście za to pieniądze.

Na rozliczenie inwestycji zaciągnięto kredyt (nikt nie pytał o zgodę
      spółdzielców-bo po co?), który teraz oczywiście musimy spłacać. Już w trakcie
      inwestycji nasza dom został wyodrębniony ze spółdzielni ale co z tego kiedy
      prezesem obu spółdzielni był nadal p. Zawadzki. Efekt tego jest taki, że
      spółdzielnia Włodarzewska jest winna naszej spółdzielni prawie pół miliona
      złotych i nie wiadomo kiedy i czy wogóle je odda.

Na koniec dodam, że po wydzieleniu spółdzielnia Włodarzewska nie przekazała nam
      wszystkich dowodów księgowych co uniemożliwiło m.in. zamknięcie roku i audyt.

Pozdrawiam
    • Gość: robb Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: 217.153.92.* 14.05.03, 18:13
      czesc,
      bardzo mnie zaniepokoily wasze opinie o Wlodarzewskiej bo aktualnie zastanawiam
      sie nad tym czy kupic od nich mieszkanie na drawskiej. Piszcie o wszystkim co
      dotyczy Wlodarzewskiej. Jak to mozliwe ze p. Zawadzki ktory ma troche grzechow
      na sumieniu wciaz jest prezesem, tym razem Wlodarzewskiej SA?
      Pozdr.
    • Gość: M. Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: 157.25.119.* 19.05.03, 20:56
      Gość portalu: Piotrek napisał(a):

> Witam,
      >
      > Włodarzewska (deweloper:)) rozpoczyna nową inwestycję przy KEN-ie obok stacji
      > metra Stokłosy. Cena jest dosyć atrakcyjna - 3100/m2 brutto(stała).
      > Bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na temat tej inwestycji (może ktoś już
      > się nią też interesował, ja trochę tak).
      > Martwią mnie poprzednie wątki dotyczące Włodarzewskiej, chociaż nie znalazły
      > one potwierdzenia w rozmowach, które prowadziłem z dotychczasowymi klientami
      > tej firmy, ich opinie były raczej pozytywne.
      > Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe, świeże informacje odnośnie firmy,a szczególnie
      > tej budowy, to proszę o wpisy.
      >
      > Pozdrawiam serdecznie.

Jestem zainteresowana inwestycja przy al. KEN (rog Herbsta) i nie ukrywam
      chetnie dowiedzialabym sie szczegolow zwiazanych z postepami na budowie czy
      tez doswiadczeniami z developerem.W ubieglym tygodniu bylam na budowie, ale
      nie dzialo sie tam wiele. Czy sa jakies postepy? Cos sie ruszylo? Dzis mieli
      dostac zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami.....
    • Gość: Gosia Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.06.03, 23:23
      Witam serdecznie. Dzwoniłam do biura w sprawie postępów na budowie.
      Dowiedziałam się, że zajmują się teraz zabezpieczaniem terenu przed drganiami
      wywoływanymi przez metro. Ma to potrwać 2 miesiące. To bardzo długo...
      niestety! Ponadto dowiedziałam, że są bardzo niechętni negocjowaniu umowy czy
      podpisywaniu umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego... A jakie są Wasze
      doświadczenia? Pozdrawiam!

• Gość: robb Re: Włodarzewska przy al. KEN IP: 217.153.92.* 20.06.03, 13:16
        Niechetni to malo powiedziane... po prostu odmawiaja podpisywania umow przez
        notariusza i nie potrafia powiedziec dlaczego zarzad sie na to nie zgadza.
        W umowach jest duzo prawnych kruczkow np. ten mowiacy o powierzchni
        wybudowanego mieszkania. Przeczytajcie wszystko 10 razy zanim to podpiszecie!
        Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka