Dodaj do ulubionych

DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ???

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.06, 00:14
Proszę o wszelkie inforamcje na temat tego deweloper. W ubiegłym tygodniu
oglądałem ich inwestycję w Ząbkach i chciałbym tam kupić mieszkanie (w drugim
etapie). Czy ktoś z Was zna jakieś opinie na temat tej firmy.
Paweł
Obserwuj wątek
    • Gość: aniunka Re: DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.06, 20:12
      Slyszałam ale nie interesowalam się tym osiedlem bo chyba kupie mieszkanie na
      Garden Plaza. Z wizualizacji wygląda super: nowoczesne, ze smakiem.... a
      najladniejsze są okna, duże przeszklenia, do ziemi... w szarym kolorze. Na
      osiedlu bedzie przedszkole i szkoła podstawowa. No i sklepy. Sprawdzilam
      dewelopera - Mac Plast... ok, też troche wybudował.
      Dozbud chyba też jest w porządku, na ul. Powstańców stoi ich osiedle. Nazywa się
      chyba "Słoneczne". Wybudowane, zamieszkałe...
      Sprawdź jeszcze deweloperów: Kerbud, Prodom, GórPis. Dolcanu nie polecam a już
      stanowczo odradzam JW Constraction
              • paga30031 Re: DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ??? 14.09.06, 22:39
                witam ,czytając wasze wypowidzi można posądzić was o zbyt wybredny gust, jeśli
                chodzi o lokalizację?
                A tak poważnie czy może ktoś wie czy sa jeszcze wolne mieszkania - inwestycja
                GARDEN PLAZA w Ząbkach? Jestem bardzo zinteresowana.Proszę o kontakt tel 608
                610 288 Agnieszka
                • Gość: Tomek Re: DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ??? IP: *.biuro.silverscreen.pl 18.09.06, 13:16
                  Witam - my także zarezerwowalismy mieszkanie w Dozbudzie - mam jednak kilka
                  zastrzeżeń do umowy przedwstepnej:

a) powinna byc data oddania osiedla - IV kwartał nic nie znaczy - każdy dzień
                  zwłoki kara umowna ustawowa (dlatego, ze to Ty jako Kupujący masz chronic swoje
                  interesy - kwartał to 3 m-ce czasu
                  b) REGON i aktualny KRS - dlaczego? a skąd wiesz że ten facet jest nadal
                  Właścicielem lub ma pełnię praw do reprezentowania spółki i zawierania umów
                  (masz to w KRS)
                  c) raczej niezgodny zapis o uzależnieniu wypłaty kasy w przypadku rezygnacji,
                  od znalezienia przez Developera innego Kupca, lub po 6 m-cach - tu Twoje
                  pieniądze lezą i nic z nimi nie mozesz zrobic - albo ustawowy procent jak je
                  chce przetrzymac, albo zwrot od razu, bez potrącen
                  d) dodac zapis mówiacy o tym, iz w przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku
                  kredytoweg o przez bank, Sprzedajacy zwroci bezwarunkowo i bez potracen w ciagu
                  3 dni roboczych calosc wplaconej zaliczki (tj 5.000 pln).

Oczywiscie nie musze wspomianc, aby zarzadac oryginalu pozwolenia na budowę
                  (ostatecznego), wypisu z KW (czy na gruncie nie jest ustanowiona hipoteka i
                  czy w przyszlosci nie bedziemy tego splacac)

To tyle - gdyby ktos mial pytania moj mail tpawlak@portico.com.pl
                  • Gość: OSTRZEGAM Re: DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ??? IP: *.zabki.net.pl 30.09.06, 10:31
                    Moi znajomi poprosili mnie o sprawdzenie umowy sprzedaży mieszkania na
                    Słonecznym Osiedlu budowanym przez formę DOZBUD - po jej lekturze i uzyskaniu
                    kilku dodatkowych informacji, włosy na głowie stanęły mi dęba - dlatego
                    puszczam poniższe informacje bo uważam że są ważne i nie mogą zostać pominięte
                    przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania od firmy DOZBUD. Sądzę, że przy
                    głębszej analizie umowy znalazłoby się zapewne wiele więcej dziwnych rzeczy

1. DOZBUD
                    DOZBUD TO JEDNOOSOBOWA DZIAŁALNOŚC GOSPODARCZA A NIE SPÓŁKA
                    - FACET IDZIE JUTRO DO URZĘDU I BEZ ŻADNEGO PROBLEMU JĄ WYREJESTROWUJE
                    FIRMA JEST WYRAŹNIE NASTAWIONA NA CHOSZTAPLERSKI ZYSK
                    - PŁACI SIĘ ZA WSZYSTKO ONI NIE PŁACĄ ZA NIC
                    - KAŻĄ SOBIE PŁACIĆ ZA MEDIA (PRĄD, WODA) WYKORZYSTYWANE PRZEZ ICH ROBOTNIKÓW
                    - NIE DAJĄ MOŻLIWOŚCI PODPISYWANIA PRZEDWSTĘPNYCH UMÓW W FORMIE AKTU
                    NOTARIALNEGO
                    WSZELKIE ROSZCZENIA Z TYCH UMÓW BĘDĄ -JEŻELI JESZCZE BĘDZIE OD KOGO -
                    LATAMI DOCHODZONE PRZED SĄDEM
                    UMOWY PODSUWANE PRZEZ NICH DO PODPISU SĄ GROŹNE
                    - NIE MOŻNA ICH PODPISYWAĆ W OBECNIE PROPONOWANYM KSZTAŁCIE
                    - PODPISANIE OBECNEJ UMOWY GWARANTUJE WRĘCZ PRZYSZŁE DUŻE KŁOPOTY
                    ZNANE SĄ PROBLEMY TECHNICZNE NA ICH POPRZEDNIEJ INWESTYCJI (SŁONECZNE
                    OSIEDLE 1)
                    - JAK WYPOWIADA SIĘ JEJ ADMINISTRATOR - LEPIEJ ŻEBY DACH SIĘ ZAWALIŁ NIŻ
                    ŻEBYŚMY GO REMONTOWALI

2. UMOWA NA SŁONECZNE OSIEDLE 2
                    NIERUCHOMOŚĆ JEST OBCIĄŻONA HIPOTEKĄ
                    - DOZBÓD WZIĄŁ OGROMNY KREDYT POD BUDOWĘ OSIEDLA - NIE INFORMUJE O TYM SWOICH
                    KLIENTÓW
                    - NIE MA ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI INWESTORA ZA TO ŻE NIE POZBĘDZIE SIĘ OBCIĄŻEŃ
                    - NIE MA OKREŚLONYCH ŻADNYCH ZASAD I GWARANCJI POZBYCIA SIĘ OBCIĄŻENIA
                    - KUPOWANIE CZEGOŚ Z OBCIĄŻENIAMI WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM ŻE MY BĘDZIEMY JE SPŁACAĆ
                    ZALICZKA 5000
                    - Z ZAŁOŻENIA NIE PODLEGA ZWROTOWI A - TAK NIE MOŻE BYĆ
                    - MUSZĄ BYĆ OKRESLONE ZASADY JEJ ZWROTU
                    - JAK KUPUJĄCY NIE DOSTANIE W OKREŚLONYM CZASIE (KRÓTKIM) KREDYTU TO ZALICZKA
                    PRZEPADA
                    W ZWIĄZKU Z OBCIĄŻENIEM HIPOTEKI BĘDZIE BARDZO CIĘŻKO UZYSKAĆ KREDYT
                    DOZBUD MÓWI ŻE MA DOBRY KONTAKT Z JEDNYM BANKIEM, KTÓRY NA PEWNO DA
                    KREDYT - MYŚLĘ ŻE JEST TO JEDYNY BANK KTÓRY TO ZROBI - I TU RODZI SIĘ PYTANIE
                    DLACZEGO CHCE DAĆ KREDYT NA COŚ NA CO INNI NIE DAJĄ
                    CENA LOKALU
                    - NIE JEST JEDNOZNACZNA
                    - musi być określona jednoznacznie
                    ZAPISY UMOWY UMOŻLIWIAJĄ W ZASADZIE DOWOLNĄ ZMIANĘ CENY
                    KARA UMOWNA W PRZYPADKU ODSTĄPIENIA/ROZWIĄZANIA UMOWY
                    - abstrakcyjna wielkość kary
                    - brak jakiej kowiek kary dla sprzedającego
                    KOSZTY ZURZYCIA MEDIÓW
                    - PŁACI SIĘ ZA PRACE WYKOŃCZENIOWE EKIPY INWESTORA - TO JAKAŚ FARSA
                    GWARANCJA
                    UDZIELAJĄ TRZY-LETNIEJ GWARANCJI NA MIESZKANIE OGRANICZONEJ JEDNAK DO CZASU
                    GWARANCJI UDZIELONEJ PRZEZ PRODUCENTA MATERIAŁÓW Z KTÓRYCH WYBUDOWANO
                    MIESZKANIE
                    - TO JEST ABSTRAKCJA
                    TAKI ZAPIS GWARANTUJE ŻE JEŻELI PO 1,5 ROKU ZAWALĄ SIĘ MURY TO NIE BĘDZIEMY
                    MIELI MOŻLIWOŚCI DOCHODZENIA ROSZCZEŃ BO NP. NA CEGŁY Z KTÓRYCH ZOSTAŁY
                    POSTAWIONE BYŁY OBJĘTE ROCZNĄ GWARANCJĄ ICH PRODUCENTA
                    - MUSI BYĆ PRZYNAJMNIEJ
                    BEZWZGLĘDNIE
                    3 lata na konstrukcję budynku
                    NP.:
                    1 rok na stolarkę okienną, 1 rok na roboty instalacyjne z osprzętem, 1 rok
                    na roboty budowlano-wykończeniowe
                    MOŻE BYĆ NASTĘPUJĄCE OGRANICZENIE
                    Gwarancja nie dotyczy tych elementów wyposażenia, na które gwarancji udzielił
                    bezpośrednio ich producent lub wykonawca. W takim przypadku INWESTOR dostarczy
                    KUPUJĄCEMU dokument gwarancyjny wystawiony przez producenta lub wykonawcę, a
                    KUPUJĄCY przejmie wynikające z niego prawa.
                    UMOWA JEST JAKĄŚ UMOWĄ PRZYRZECZENIA
                    - DLACZEGO NIE NAZYWA SIĘ PRZEDWSTĘPNĄ UMOWĄ KUPNA SPRZEDAŻY
                    - DLACZEGO NIE JEST ZAWIERANA W FORMIE AKTU NOTARIALNEGO
                    ZERWANIE UMOWY ZE STRONY INWESTORA
                    - BRAK TERMINU I ZASAD
                    - INWESTOR MOŻE TO ZROBIĆ W KARZDEJ CHWILI
                    - INWESTOR MOŻE ZA TO WZIĄĆ KASĘ
                    RÓŻNICE W METRAŻU MIESZKANIA
                    - nie wiadomo na jakich zasadach będzie dokonywany pomiar powykonawczy
                    - MOŻNA WNOSIĆ ŻE BĘDĄ TU TAK KOMBINOWAĆ, ŻEBY PRZY KAŻDYM MIESZKANIU KUPUJĄCY
                    DOPŁACAŁ DO METRAŻU
                    - DOBRYM STANDERDEM PRZYJĘTYM PRZEZ DOBRYCH DEWELOPERÓW JEST TO ŻE PRZY
                    RÓŻNICACH DO 3%, MAKSYMALNIE 5% POWIERZCHNI, NIE DOKONUJE SIĘ ZMIANY CENY
                    NIE MA JASNO OKREŚLONYCH ZASAD NABYCIA PRAWA WŁASNOŚCI GRUNTU I CZĘŚCI
                    WSPÓLNYCH BUDYNKU
                    Miejsce parkingowe
                    - NIE WIADOMO GDZIE
                    - NIE WIADOMO NA JAKICH ZASADCH JEGO UŻYTKOWANIE
                    ODBIÓR MIESZKANIA
                    - DLACZEGO DOPIERO PO PODPISANIU UMOWY KOŃCOWEJ
                    - DLACZEGO USUNIĘCIE USTEREK NASTĘPUJE DOPIERO PO PODPISANIU PROTOKOŁU
                    ZDAWCZO/ODBIORCZEGO
                    - DLACZEGO PRACE WYKOŃCZENIOWE WYKONANE PRZEZ KUPUJĄCEGO MAJĄ MIEĆ WPŁYW NA
                    CENĘ CAŁOŚCI PRAC INWESTORA
                    ZMUSZANIE DO ADMINISTROWANIA PRZEZ 3 LATA
                    - NIE MA CENY ADMINISTROWANIA
                    - NIE MA MOŻLIWOŚCI REZYGNACJI Z ADMINISTROWANIA BEZ ZGODY SPRZEDAJĄCEGO
                    NIE MA WYRAŹNIE OKREŚLONYCH SYTUACJI W KTÓRYCH JEDNA I DRUGA STRONA
                    ODSTĘPUJE OD UMOWY
                    NIEJEDNOZNACZNIE OKREŚLONY CZAS WPŁATY PIERWSZYCH 30%
    • Gość: GOŚĆ ZADOWOLONY Re: DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ??? IP: *.jjs.pl 03.10.06, 07:29
      w odpowiedzi dla GOŚCIA-OSTRZEŻENIE : PONIEWAŻ DZISIAJ ZNALAZŁEM DRUGIE
      MIEJSCE, W KTÓRYM TEN "pan" ZAMIEŚCIŁ SWOJE WYPOCINY POZWALAM SOBIE NA
      UMIESZCZENIE MOJEGO STANOWISKA TAKŻE TUTAJ, ABY DAĆ ODPÓR POMÓWIENIOM.
      ....włosy to by ci stanęły gdybyś je miał, jestem posiadaczem mieszkania, które
      kupiłem w "DOZBUDZIE" i jak sądzę podpisywałem tę samą umowę na temat której
      piszesz, a piszesz bzdury, nikt mnie nie zmuszał do niczego czego bym nie
      chciał wybudowali dobre osiedle za całkiem znośne pieniądze i co najważniejsze
      terminowo, fakt drobne usterki są, ale gdzie ich nie ma, dla mnie ten donos to
      nie żadna pomoc "znajomemu" ale złośliwa plota napisana przez zawisłą
      konkurencję, tak się rodzi obłuda, fałszerstwo i pomówienie, moje bieżące
      kontakty z firmą świadczą zupełnie o czym innym, jej Szef to ten typ, który
      uczy się na własnych błędach i je eliminuje, a zatrudniana kadra w biurze
      DOZBUD pozwala mi na oświadczenie, że jest coraz lepsza i kompetentna a
      informacje przez nich udzielane są konkretne i fachowe co pozwala mi sądzić, że
      kazdy kto do nich trafi będzie zadowolony z obsługi, a mieszkanie odbierze w
      terminie, jeśli nie wierzycie to przejedzcie się do Ząbek i obejrzyjcie ich
      budowę i budowy u okoloicznych developerów a przekonacie się sami, nie odpisuję
      na głupje zaczepki, ale tym razem musiałem, bo szlag mnie trafia na takie
      zagrywki, Panie Zbyszku niech Pan oleje przygłupa, a raczej zawistnego i
      zazdrosnego rywala na rymku usług budowlanych i buduj Pan dalej i coraz lepiej,
      bo zawsze może być lepiej, NIECH PAN SIĘ NIE DA pozdrawiam ZADOWOLONY
      WŁAŚCICIEL MIESZKANIA NA SŁONECZNYM OSIEDLU, a jeszcze jedno tak przy okazji:
      moi mili sąsiedzi zacznijcie dbać o nasze osiedle, bo zarządca tego nie zrobi,
      ale to temat na inną rozmowę
    • katrem Re: DOZBUD (Ząbki) czy ktokolwiek coś wie ??? 23.10.06, 10:03
      Witajcie,
      ze wszystkich aktualnych ofert sprzedaży mieszkań w Ząbkach wybraliśmy właśnie
      Słoneczne Osiedle II Dozbudu.
      W tym tygodniu chcemy podpisać umowę przedwstępną.
      Powody: ciekawe rozkłady mieszkań, widne pokoje, komórki lokatorskie, dobre
      opinie o deweloperze, w miarę szybki postęp prac, atrakcyjna cena, miła obsługa,
      możliwość negocjacji. W biurze sprzedaży bez problemów pokazali nam wszystko o
      co poprosiliśmy.
      Myślę, że wiele zależy właśnie od ludzi i sposobu rozmowy ze sprzedającymi.
      Martwi mnie tylko podana wielkość garaży, ale muszę to jeszcze wyjaśnić.
      Pozdrawiam potencjalnych przyszłych sąsiadów!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka