Dodaj do ulubionych

Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie???

IP: *.centertel.pl 03.11.06, 21:19
Co wybrać?
Mój mąż upiera się przy Ursynowie, choć racjonalnych argumentów mu brak bo:

- za 65m2 na Ursynowie z garażem i balkonem tj ok. 510 tys. będziemy musieli
zapłacić właściwie tyle samo co za pół bliźniaka ok 520 tys. przy Gocławiu
(właściwie to już Wawer). Tyle że w tym bliźniaku który znalazłam będziemy
mieć dwa razy większą powierzchnię tj. ponad 130 m. i ok. 300 m działki.

Żebyśmy choć pracowali na Ursynowie lub gdzieś blisko, ale pracujemy oboje w
centrum i z Gocławia/Wawra mamy 10 min. do pracy (jeździmy samochodem) a z
Ursynowa w godzinach szczytu 40 min. i więcej (wiem bo teraz mamy kawalerkę
na Ursynowie). Poza tym z tego Gocławia/Wawra jest też zupełnie ok.
połączenie autobusowe, a przystanek 200 m. od domu.Jedyna wada jaka
przychodzi mi do głowy wg męża (dla mnie zaleta) to bliskie sąsiedztwo
teściów.

No i jestem w kropce, posiadanie mieszkania jest wygodne, ale czy w takiej
sytuacji nie lepiej kupić dom? Oczywiście jeśli uda mi się przekonać ślubnego.
Obserwuj wątek
    • wypasior Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 03.11.06, 21:43
      zależy co to za bliźniak, z pięć stówek to nawet po barbarzyńskiej stronie wisły
      cudów już nie kupisz
      • Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 03.11.06, 22:35
        cudów nie oczekuję, a ten bliźniak mi się podoba. Prosta bryła, niewielkie
        zamknięte osiedle. Standard developerski. No i własny kawałek ogródka.
        Jutro mamy jechać z mężem oglądać okolicę.
        • Gość: Alex Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: 217.153.123.* 04.11.06, 15:34
          A u jakiego dewelopera chcece kupic bliźniak?
        • Gość: Alex Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: 217.153.123.* 04.11.06, 15:35
          A u jakiego dewelopera chcecie kupić bliźniak?
    • Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 01.01.07, 20:46
      a jednak będziemy mieli bliźniak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Podpisaliśmy umowę przed świętami!!!!!!!!!!!!!!!!!! W końcu mąż uległ i
      przyznał mi rację ;-)

Jestem przeszczęśliwa, a nasz domek ma już piętro i będą go przykrywać dachem
      za ok 2 tyg.

Teraz mogę już podać namiary na developera. Dla zainteresowanych wyślę na priva.

• Gość: milena Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 01.01.07, 21:56
        ciekawa jestem u jakiego dewelopera kupujesz bliżniak, bardzo prosze o namiary
        milesa1@gazeta.pl
        • Gość: milena Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 01.01.07, 21:57
          pomyłka w mailu powyżej, miało być: milesia1@gazeta.pl
          • Gość: danske Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 01.01.07, 23:59
            ja tez poproszę na maila: danske@gazeta.pl
            • Gość: GośćM Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: 157.25.9.* 02.01.07, 13:13
              Czy możecie zdradzić nazwę dewelopera?
      • joa21 Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 02.01.07, 00:29
        a masz zdjecia? :)
      • monikadulny Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 02.01.07, 13:21
        czy możesz podać mi także namiary na developera. Szukam czegoś godnego uwagi w
        Wawrze
        • Gość: a Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.07, 19:07
          Tyle szukania ;-) Od lat chyba szukasz i wciąż bez efektów?
      • Gość: gość Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 19:22
        ja też proszę o info skaluz@gazeta.pl
        • Gość: gosc Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 20:06
          Ja też proszę o nazwę

musdam@tlen.pl
          • Gość: malenka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 20:27
            A od kiedy wawer jest tak blisko centrum?? Ja też swego czasu brałam pod uwagę
            kupno domku w Wawrze ale całe szczęście zrezygnowałam bo moim zdaniem to
            średnia lokalizacja.
            • fumek Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 02.01.07, 20:41
              zależy który rejon Wawra, ale jeśli chodzi o okolice mostu siekierkowskiego to
              ta część jest niewątpliwie bliżej centrum niż Ursynów czy Wilanów. Problemem
              jest natomiast jakość dróg dojazdowych do Wału Miedzeszyńskiego.
              • Gość: malenka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 20:52
                Niby tak, ja rozważałam właśnie tylko i wyłącznie okolice mostu
                siekierkowskiego ale mimo wszystko ciesze się, że w końcu zamiast segmentu w
                Wawrze będzie dom wolnostojący na Zaciszu. Jednak - co kto lubi.
    • zarembski Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 02.01.07, 20:59
      Gość portalu: hanka napisał(a):

> No i jestem w kropce, posiadanie mieszkania jest wygodne, ale czy w takiej
      > sytuacji nie lepiej kupić dom? Oczywiście jeśli uda mi się przekonać ślubnego.

W takiej sytuacji lepiej kupić dom, gdzieś blisko miejsca pracy - no chyba że
      nie chcecie wiązać się z daną firmą.
    • Gość: Amarez Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.acn.waw.pl 02.01.07, 21:02
      Nie wiem ale zgaduję że pewnie chodzi o pewną inwestycję w pobliżu trasy
      Siekierkowskiej, jakiś czas temu oglądałem to na stronie developera i już nie
      pamiętam gdzie to było ale pamiętam, że ten bliźniak nic specjalnego tzn.
      adekwatny co do ceny, napewno nie było to jakaś okazja, jak znajdę tą stronę to
      zapodam tutaj link
      • Gość: poinformowana Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.ipt.aol.com 02.01.07, 21:59
        Tez mi tajemnica - to przy ul. Secykowej. Zobacz jak blisko masz Wal
        Miedzyszynski i czy to na pewno taka gratka.
        • Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 02.01.07, 22:11
          nie to nie przy Sęczkowej, do tamtego developera zniechęcali wszyscy na forum.
          Nie sądziłam że tyle osób będzie zainteresowanych (na początku wpisała się
          tylko jedna osoba i to do niej była moja odpowiedź), zaraz wyślę maila
          pozostałym.
          Co do bliskości Wału to mi nie przeszkadza, jeśli ktoś szuka ciszy to powinien
          kupić coś dalej od centrum poza Warszawą i ceny są niższe, Ursynów też nie
          należy do cichych.
          Dla mnie priorytetem jest szybki i łatwy dojazd, blisko i bez korków.
    • dwunastnica Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 02.01.07, 22:03
      A w jakim stanie jest ten domek w Wawrze ? Będzie miał zrobioną kotłownię ?
      Będzie miał zrobioną instalację elektryczną, wodną, kaloryfery ?
      • Gość: poinformowana Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.ipt.aol.com 02.01.07, 22:09
        nie, musisz sobie kupic piec i cala reszte do tego.
        Co do reszty to nie wiem, to znajomy tam buduje swoje gniazdko.
        • Gość: malena Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 22:12
          A czy developerem nie jest przypadkiem zniesławiony Developer House??
          • Gość: poinformowana Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.ipt.aol.com 02.01.07, 22:20
            nie - to buduje Brandt SA. Wrzuc w wyszukiwarke, chyba sa jeszcze jakies wolne
            lokale, tzn. segmenty
            • Gość: malena Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 22:21
              Dzięki. Z ciekawości zobaczę ale zainteresowana nie jestem.
          • Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 02.01.07, 22:22
            skoro już padło to nie jest to Developer House od nich bym nie kupiła nawet za
            pół ceny. Standard jak pisałam developerski bez podłóg i białego montażu.
            • Gość: poinformowana Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.ipt.aol.com 02.01.07, 22:24
              ale jest to Brandt ;)))) Przyznaj ze trafilam ;)))
              • Gość: malenka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.aster.pl 02.01.07, 22:27
                Strasznie wąskie te segmenciki, no ale może rzeczywiście zawsze lepsze to od
                mieszkania.
                • Gość: poinformowana Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.ipt.aol.com 02.01.07, 22:37
                  Wiesz ale na dobra sprawe i tak nie unikniesz sasiadow. Poza tym te mieszkanka
                  na zasadzie 'dziobek w dziobek' a z drugiej strony ogrodki - jeden sasiad robi
                  grilla a wacha to cale osiedle, a dokladnie -ta strona.... :)
                • Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 03.01.07, 00:04
                  ...segment jak segment. Zastanawiałam się też nad Brandtem ale tam jak dla mnie
                  za dużo latania po schodach i ich segmenty też są wąskie tyle że w głąb (czyli
                  mniej okien), no i cena wyższa...
                  • Gość: GośćM Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: 157.25.9.* 03.01.07, 08:23
                    A czy mogłabyś wreszcie podać nazwę tego dewelopera na forum?
                    • Gość: malenka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.acn.waw.pl 03.01.07, 12:47
                      A może to kolejna 'perełka' na Wawrze czyli Miszbud i segmenty przy
                      Klimontowskiej???
            • Gość: dzok Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.acn.waw.pl 02.01.07, 23:17
              buhehe ale jaja:-)))
    • Gość: Amarez Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.acn.waw.pl 03.01.07, 17:55
      Jeśli miałbym mieć dwa kurniki jeden na drugim to wolę normalne nawet mniejsze
      mieszkanie, zresztą wszystko co ma piętra jest przereklamowane i tak naprawdę
      mało praktyczne.
      • planer Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 03.01.07, 18:48
        A ja popieram autorkę wątku. Dla mnie 2 x większa powierzchnia za porównywalne
        pieniądze, bliżej pracy i jeszcze własny ogródek są nieporównywalnie lepsze od
        mieszkania w mrówkowcu daleko od centrum.

Moja siostra szuka czegoś niedużego więc również proszę o namiary na maila
        gazetowego.
    • planer Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 08.01.07, 20:51
      cały czas czekam na namiary...
    • Gość: czarujacyczarus Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 19:19
      Czy mogłbym prosic o namiary na developera....

Pozdrawiam
      Czarujacyczarus......

rymar@interia.pl

• Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 19.01.07, 22:43
      Niestety w ostatnim czasie nie miałam czasu zajrzeć do tego wątku. Przepraszam
      wszystkich którzy prosili o namiary za ich niewysłanie. W sumie to się nic nie
      stanie jak poprostu podam linka do strony www tam są chyba wszystkie niezbędne
      informacje. Niestety nie mogę obiecać że będę regularnie sprawdzać wątek.

www.wawainvestment.pl
      • Gość: GośćM Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: 157.25.9.* 21.01.07, 18:12
        Dzięki.
        Czy coś wiadomo na temat inwestora?
        Kto to jest Wawa Investment? Czy już coś wybudowali, w jakim standardzie?
        I czy przypadkiem ta inwestycja nie jest tuż przy Wale Miedzeszyńskim?
        • paulajal Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 21.01.07, 21:36
          Dziś ogladałam, inwestycja jest tuż przy Wale Miedzeszyńskim, słychać ruch
          uliczny, domy w otoczeniu pól kapusty itd, mówiąc dosadnie naprawdę brzydka
          bezpośrednia okolica.

Choć na planach domy fajne, cena b przystępna.

Ale zmierzylam 13km do PKiN, a na ich stronce twierdzą, że to 6km!
          co kto lubi:-)
          • Gość: GośćM Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: 157.25.9.* 23.01.07, 16:10
            Ja też tam byłam dzisiaj. Dojazd samochodem fatalny. I rzeczywiście tuż przy
            Wale. Słychać przejeżdzające samochody. Ale infrastruktura najgorsza. A szkoda,
            bo domki wcale nienajgorsze.
            • Gość: hanka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.centertel.pl 23.01.07, 20:35
              No cóż osiedle jest jakie jest. Z tego co wiem to Sęczkową i Poprawną mają
              robić w kostce już w tym roku jak zrobią kanalizę. Mieli to robić już w 2006
              ale chyba nie zdążyli zakończyć przetargu czy coś takiego.

Co do hałasu to moim zdaniem nie jest on wcale duży. Wolę mieszkać blisko
              centrum gdzie pracuję niż za Warszawą cieszyć się błogą ciszą. No i mój domek
              rośnie jak na drożdżach, teraz murują mi ścianki działowe i ku własnemu
              zaskoczeniu zostaliśmy przy tym co jest w projekcie.
              • Gość: Bzyku Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.07, 16:19
                Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych bliźniaków. Bardzo proszę Panią Hankę
                o kontakt mtrz@interia.pl w celu wymiany doświadczeń ze współpracy z develpoerem.
      • zuzazuzka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 28.01.07, 19:31
        Ja tez poproszę osoby ktore wiedzą coś o tej inwestycji/inwestorze o kontakt na
        maila anetab80@poczta.onet.pl

Byłam tam dzisiaj i inwestycja całkeim calkiem, tylko w tej sniezycy nie bardzo
        moglam dostrzec, chyba 4 bliźniaki sa zaczęte a 4 wogóle nieruszone? Czy moze
        sie myle?
        • sowizdrza Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 28.01.07, 21:54
          nie boisz się , że to jakaś wtopa?????
          próbowałem znaleźć coś w necie o tej firmie wawainvestemnt
          nic , dosłownie nic nie ma
          ja wiem że działalnoścbudowlano-developerska to
          teraz złoty deal
          ale wolałbym żeby to jdnak wykonywali fachowcy
          zdjęcia ze stronki pod linkiem wykonane inwestycje
          odstarszyy mnie od pomysłu wejścia w to
          • zuzazuzka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 29.01.07, 15:04
            No własnie boję się, ale tak mi się marzy domek:) nic znależć innego nie mogę,
            więc chyba na marzeniach się skończy :(
        • Gość: czarujacyczarus Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.07, 15:27
          Dzien Dobry zuzazuzka

Ja tez sie zainteresowałem tą inwestycją i musze powiedzieć, ze mi sie
          podoba... co więcej kontaktowałem sie z firmą. Ziemia nie jest obciążona
          hipoteką. Widziałem dokumenty i maja pozwolenie na 8 budynków a budowę
          kolejnych czterech maja rozpocząć jak tylko odpuści zima. Wykonawca ma już
          umowę na budowę kolejnych budynków którymi ja właśnie jestem zainteresowany ale
          niestety one maja być juz droższe ze względu na podwyżkę cen materiałów
          budowlanych. Z tego co mówi developer sama ceramika ma pójść do góry o około
          20%.
          Ja osobiście dosyć poważnie myślę o większym budynku….

Pozdrawiam
          czarujacyczarus
          • zuzazuzka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 29.01.07, 19:18
            A czemu nie chcesz tych ktore sa już w tej chwili w sprzedaży? Czy to prawda,
            że firma nie ma jeszcze siedziby? Ja narazie kontaktowałam sie tylko z
            wlaścicielką mailowo.
            • Gość: czarujacyczarus Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 01:03
              Powiedzmy sobie szczerze oferta warszawskich developerów z pewnością nie powala
              na kolana niskimi cenami ale na pewno wali na plecy jakością wykonania.
              Osobiście uważam ze ta inwestycja to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi stosunek
              ceny do jakości. Większość mieszkań powstaje w dosyć atrakcyjnych
              lokalizacjach, zwykle jednak oddalonych od centrum. Developerzy stawiają na
              cisze i spokój w miejscu zamieszkania, ja takiego szukałem i znalazłem. Byłem
              tam w godzinach 15-16 i nie uważam żeby było nad wyraz głośno gdyż mieszkam
              obecnie w dosyć cichym miejscu (lecz w mrówkowcu poza wawą) i wydaje mi się że
              tam nie zauważę praktycznie żądnej różnicy. Jeśli chodzi o siedzibę firmy to
              nic mi nie wiadomo żeby takiej nie mieli gdyż osobiście znalazłem i byłem. ;-)

Sztuką jest teraz kupić fajne mieszkanko w fajnym miejscu za relatywnie małe
              pieniążki, Wole chyba wydać na to o znacznie mniej kasy niż za mieszkanie
              zlokalizowane w innym „niby lepszym” miejscu. Jestem świecie przekonany, że w
              rezultacie po pewnym czasie okaże się iż wydałem znacznie mniej kasy a półka ta
              sama niż innych lokalizacji. Ale to już moje prywatne zdanie……

Pozdrawiam
              czarujacyczarus
              • zuzazuzka Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 30.01.07, 12:35
                Inwestycja fajna, miejsce też, domki mi sie podobaja, może troche mala działka,
                ale... boje się troche zaufac takiemu inwestorowi, ktory nic nie budował
                jeszcze, powazna decyzja...
                • ewaes Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 21.03.07, 16:27
                  Domki sympatyczne (oglądałam dzisiaj), ale niestety działki bardzo małe, domy
                  stoją bardzo blisko na przeciwko siebie i fatalny dojazd :-( Otoczenie, jak juz
                  ktoś pisał pola, ugory, stare domy, kilka nowych, jak to w Wawrze. Szum z Wału
                  słyszalny, ale w moim odczuciu nieuciążliwy. Inwestycja byłaby warta
                  zastanowienia, gdyby dojazd był bezpośrednio od strony Wału Miedzeszyńskiego, a
                  nie od Zabielskiej. Poza tym, jak ktoś pisał wcześniej inwestor nieznany i z
                  tego co udało mi się ustalić do tej pory sprzedali tam tylko jeden dom i na
                  jeden jest rezerwacja.
                  • Gość: Zorientowany Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.07, 20:40
                    a bierzecie pod uwagę trasę ewentualnej olszynki grochowskiej, starą obciążoną
                    kanalizacje, niejasną sytuację podpisywanie pozwoleń na budowę w gminie wawer
                    i poziom wód naturalnych w tej okolicy. Na osiedlu wichrowa samochody w
                    podziemnych garażach stoją większość roku w wodzie.
                    • basiabarbara Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 22.03.07, 21:01
                      chyba jesteś rachej NIEZORIENTOWANY i pomyliłeś wątki

co do tej inwestycji to wygląda fajnie, byłam dziś oglądałam sobie z zewnątrz i
                      okolice.
                      Garaży podziemnych w tych bliźniakach nie ma (o dziwo :-)). Był zrobiony wykop
                      i w nim zdecydowanie nie było żadnej wody, choć przecież od kilku dni nam
                      popaduje.
                      Domki naprawde fajne. Wał trochę słychać, ale popieram poprzednika nie jest to
                      uciążliwe. Dla mnie największe plusy to fajne zaawansowane domki i bliskość
                      ścisłego centrum Warszawy. Rozmawiałam też z jakimś sąsiadem i powiedział mi że
                      ta kanalizacja to z tego co on wie to kwestia ok. roku. Ja chyba poważnie
                      pomyślę o tej inwestycji, bo szukam już dosyć długo.
    • przepychanierurwarszawa Re: Bliźniak blisko centrum czy 65m2 na Ursynowie 10.08.22, 21:53
      Pamiętajcie, że źle wykonana kanalizacja będzie wymagała ciągłego przepychania rur. Ważne są spadki na rurach, ale też odpowiedni dobór średnic, a zwłaszcza odpływów kuchennych. Bez tego co jakiś czas zlewy zaczną się zatykać.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka