Dodaj do ulubionych

VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!!

IP: *.chello.pl 24.04.03, 00:25
Byłem wczoraj w Urzędzie Dzielnicy Wa-wa Wawer, aby przyjrzeć się planom
zagospodarowania przestrzennego w okolicach tej inwestycji. I oto co
zobaczyłem: nie dalej niż 300-350 metrów w linii prostej od wspomnianego
osiedla ma przebiegać planowana i w założeniu bardzo ruchliwa Trasa Olszynki
Grochowskiej. Najbardziej dziwi mnie, że przeglądając wcześniejsze wątki
dot. tego osiedla, nie natrafiłem na najmniejszą wzmiankę Forumowiczów na ten
temat. Z jasnyych względów sam developer nie wspomina, że sprzedaje
taki "smrodek", ale dziwi to, że osoby, które już zainwestowały lub planują
zainwestować pieniądze, nie sprawdzają planów. Albo wogóle im to nie
przeszkadza...
Viterra wymaga niemałych pieniędzy za tą nienajlepszą przecież pod względem
komunikacyjnym lokalizację dodatkowo jak się okazuje z planowaną uciążliwą
trasą pod bokiem.
Obserwuj wątek
    • Gość: mda Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: 129.159.180.* 24.04.03, 10:15
      Bede mieszkancem Wichrowego i sprawdzalem (na ul. Batorego w zarzadzie budowy
      drog i mostow - to oni buduja drogi - szczegolnie szybkiego ruchu a nie gmina)
      przebieg nie tylko tej trasy, ale rowniez innych w tej okolicy, np.
      przedluzenie Bora-Komorowskiego do Zwolenskiej, przedluzenie Lucerny do Trasy
      Siekierkowskiej, most wawerski, itd. Pomiedzy panowana trasa a Wichrowym jest
      niska zabudowa, dokladna odleglosc to ok 400 m. Plany tej trasy sa z 1980 r. a
      po wizji lokalnej nie widze mozliwosci puszczenia takiej trasy na skrzyzowaniu
      Traktu Lubelskiego z Klimotowska. Osobiscie nie martwie sie tym. A im wiecej
      drog tym lepiej. Poza tym kupilismy mieszkanie w I etapie, pozostale budynki
      etapu II calkowiecie zaslonia ewentualna trase, ktora wedlug mnie nie jest pod
      bokiem.

Pozdr,

mda
      • Gość: ddz Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: *.mcnet.pl / 10.10.54.* 24.04.03, 11:59
        dokladnie tak jak pisze mda... I etapy maja swe zalety zwlaszcza gdy wczesniej
        zrobi sie takowe rozeznanie:)

budowa tej trasy tylko wyszlaby na zdrowie mieszkancom a jej "ruchliwosc" miala
        byc taka jak traktu lubelskiego ktory juz przeciez jest i to w tej samej
        odleglosci, tego nikt nie komentuje? obawiam sie ze koszty zwiazane z
        przebudowa tego co juz jest na jej drodze oddalaja ta inwestycje w przyszlosc i
        to mocno...

a co z milosnikami ursynowa? tam dopiero inwestuja ludzie kase i tam dopiero sa
        uliczki ulice drogi trasy itp itd... a jakie korki? tego nikt nie widzi:)?

pozdrawiam
        darek
      • Gość: Gęgot Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: 217.153.15.* 24.04.03, 18:53
        Gość portalu: joanb napisał(a):

> Witam!!! A czy plany zagospodarowania okolic osiedla Wichrowy Park, mozna
        sobie
        >
        > ot tak obejrzec w urzedzie gminy? Tj. pojsc z ulicy i poprosic o pokazanie i
        > pokaza?

No oczywiście, że można. Wyobraź sobie, że budujesz domek dla siebie i musisz
        uzyskać pozwolenie na budowę. Przeciez będziesz musiała wcześniej w jakimś
        miejscu sprawdzić, jaki budynek tam możesz wybudować (np. ilość przewidzianych
        w planie zagospodarowania na tym terenie kondygnacji itd.), czy dajmy na to,
        trzymając się przykładu Mareado, nie poprowadzą Ci w przyszłosci trasy
        szybkiego ruchu niemal przez podwórko. Plany są ogólnodostępne i nie widzę
        powodu, dlaczego miałyby nie być.
        A rzeczywiście z tym Wichrowym to niepokojące wieści, bo sam interesowałem się
        II etapem, który byłby rzeczywiście jeszcze bliżej planowanej trasy niż Iszy.
    • Gość: joanb Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.04.03, 13:18
      A tak w ogóle to sobie myśle, że chyba niektórzy przesadzają z tymi trasami w
      okolicy osiedla Wichrowy Park tj. nie wydaje mi sie, zeby to bylo cos
      strasznego. Przeciez z okna nie bedzie ich widac. Z tego co pamietam (bedąc na
      ostatnim piętrze) nie widac nawet Traktu Lubelskiego, więc o co chodzi? A tak
      jak ktoś wczesniej napisał, im więcej dróg dojazdowych - tym lepiej. Łatwiej
      będzie się dostać na Wawer. Mieszkam na Ursynowie, i żeby dostac się na ul.
      Wichrową muszę najpierw przejechac Most Siekierkowski - to jest OK, a potem -
      przez "wertepy" do Traktu - więc milo by bylo, zeby tam powstała jakaś
      porządna droga. Nie sądzicie?
      A tak z innej strony - czy może ktoś wie, kiedy Viterra zamierza zacząć ten II
      etap? Już powoli zaczynają mnie wkurzać. Mogliby chciaż "dołek" zacząć
      kopac?:)))
    • Gość: Mareado Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: *.chello.pl 25.04.03, 23:22
      Nie do końca jest tak jak mówicie:
      Do ddz:
      Olszynka ma być dużo większą trasą zapewniającą ruch z Pn. na Płd. na pewno
      sporo większą i bardziej ruchliwą niż obecny Trakt Lubelski.
      Do joanb:
      Nie chodzi o to czy trasę będzie widać, ale o to, że ją będzie słychać.
      Do mda:
      Nie jest tak, że bloki drugiego etapu odgrodzą pierwszy od trasy. Będzie ona
      szła po skosie: od skrzyżowania Klimontowskiej z Traktem, a potem w okolicach
      miejsca, dzie Kanałek Wawerski przepływa pod ul. Lucerny. Pomiedzy jest akurat
      wolna przestrzeń, co sprawi, że Trasa i tym z pierwszego etapu da się solidnie
      we znaki.
      Ja rozumiem argumenty o może (bardzo wątpliwie) lepszym dojeździe, ale przecież
      motywacją ludzi, którzy przenosza się do Wawra jest tamta małomiasteczkowa
      cisza i spokój oraz słynne już bażanty przechadzające sie za oknem. A to chyba
      nie może współistnieć z trasą szybkiego ruchu.
      A z drugiej strony dlaczego sprytni handlowcy Virerry ani słowem nie wspominają
      o tym planowanym "udogodnieniu komunikacyjnym"?
        • Gość: Mareado Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: *.chello.pl 27.04.03, 10:32

> sprawdzic. Szukam mieszkania na Ursynowie. Wiem dokladnie, ktoredy biegnie
          > planowana autostrada i wszystkie inne drogi. Dla rozrywki pytam sie
          > potencjalnego developera czy o tym nie wie :). Jego interes sprzedac moj nie
          > dac zrobic sie w butelke.
          >
          > Pozdrawienia
          > Adam

No oczywiście. Zgadzam się zupełnie. Dlatego sprawdziłem. Ale niektórzy w tym
          wątku twierdzą, że będzie to udogodnienie. Widocznie Viterra rónież widzi to
          jako niezaprzeczalny feler tej inwestycji, skoro zataja.
    • mr.bond Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! 28.04.03, 12:00
      Oczywiscie ze sprawdzilismy.
      Najwazniejsze w tym jest to, ze strefa, ktora sie wg. norm uznaje za dotknieta
      halasem i innymi ubocznymi efektami takiej trasy lezy spory kawalek od naszego
      osiedla. Innych zagrozen nie widac.
      Nie widze w tym problemu i szczegolowo to analizowalismy przed.
      Dla nas OK.
    • Gość: sic Re: VITERRA Wichrowy Park Wawer - trasa obok!! IP: 217.153.15.* 08.05.03, 09:47
      Czy ktoś z Was wybiera się na piknik w najbliższą sobotę na miejscu budowy?
      Może byłaby to fajna okazja do spotkania się i poznania. Ja ciągle jeszcze nie
      wiem czy kupić tam mieszkanie (jednak ta likalizacja niewspółmierna do
      kosztów...)

Sic

PS: Pytałem w Viterze o wspomnianą trasę, a oni idą w zaparte mówiac, że nic o
      tym nie wiedzą (!). Ich reakcja jest śmieszna ponieważ, sam również
      sprawdziłem - urząd dzielnicy Wawer nie jest jedynym miejscem, gdzie można się
      o takich rzeczach dowiedzieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka