Dodaj do ulubionych

Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów ..

03.04.07, 20:40
właśnie podpisaliśmy umowę przedwstępną
Obserwuj wątek
    • wawerka2 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 04.04.07, 16:41
      a gdzie to jest?
      • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - Co z drutami IP: *.chello.pl 26.05.07, 23:37
        MAM Pytanko czy ktoś może wie co się dzieję z drutami . Miały zniknąć już
        tydzień temu a tu nici. Ceny miały być tez 2% większe a tu nici, biuro
        przenieśli . O co chodzi czy coś się zaczyna sypać. Niby mury pną się do góry
        budynek A ma już prawie pierwsze pietro a B prawie parter.
        • Gość: hmm Re: Osada Króla Jana - Co z drutami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.07, 00:10
          > Ceny miały być tez 2% większe a tu nici, biuro
          > przenieśli

Boją się pewnie że nie sprzedadzą, górka już była
          • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - Co z drutami IP: *.chello.pl 27.05.07, 12:36
            No nie wiem czy nie podnieśli, policz niektóre mieszkania są po 8 kPLN a były po
            7,7
    • Gość: Mart.07. Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 83.238.108.* 05.04.07, 10:18
      Cześć,
      Witamy przyszłych sąsiadów. My podpisaliśmy umowę 2 tygodnie temu.
      • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 05.04.07, 11:20
        to super :) mam nadzieję, że wszystko będzie bez większych problemów... my
        podpisaliśmy we wtorek, bo od środy mieli podnosić ceny o 300 zł na metrze.
        Trochę się obawiałem, bo developer nie znany w W-wie, ale wszystkie papiery i
        certyfikaty mieli ok..
        • Gość: Mart.07 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 83.238.108.* 06.04.07, 09:01
          My też mamy nadzieję na dobrą współpracę w developerem, szczególnie wobec tego
          co się teraz dzieje na tym rynku. Też mieliśmy bardzo dużo wątpliowści przed
          podpisaniem umowy. A swoją drogą ta podwyżka cen - to dla mie duża
          niespodzianka??? Uzasadnili to jakoś?
          • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 06.04.07, 11:13
            podwyżka - z 5900 do 6200 zł/m dotyczy mieszkań na 3 piętrze z antresolą w
            budynku B, a na takie właśnie się zdecydowaliśmy. Nie wiem, czy podrożały
            również mieszkania położone na niższych kondygnacjach w tym budynku. Natomiast
            ceny mieszkań w budynku A pozostały bez zmian. Nie uzasadniali tego specjalnie,
            ale wydaje mi się, że to z powodu torów kolejowych i projektowanej trasy koło
            budynku A...
            • Gość: Mart. 07 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 83.238.108.* 06.04.07, 12:00
              No coż - pozostaje nam czekać na nasze mieszkanka - też mamy właśnie tego
              rodzaju. Na budowie - niby coś się dzieje.
              • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 06.04.07, 13:04
                dzieje się faktycznie i nawet niezłe tempo jak na razie.. Czyli też w B? Ja się
                trochę obawiam, żeby kolejne budynki C i D nie były zbyt blisko, żeby sobie w
                okna nie zaglądać.. NOVUM o tym nie informuje, ale są właścielami działki,
                która jest za budynkiem B (nr. 19)i tam mają wybudować dwa kolejne budynki, na
                szczęscie niskie - 3 i 4 kondygnacje. Obecnie starają się o pozwolenie..
                • Gość: Mart. 07 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 83.238.108.* 06.04.07, 13:50
                  Pocieszające jest tylko to, że nie wyrośnie nam przed oknami żaden mrówkowiec.
                  Rzeczywiście, nie pozwala na to plan zagospodarowania przestrzennego. Ale
                  niestety nie liczę na to, że budynek będzie daleko od naszego.
                  • aga3332 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 06.04.07, 17:05
                    ja kupilam od nich mieszkanie w otwocku. Tak blisko postawionych budynków jak
                    na tym osiedlu to jeszcze nie widziałam.
                    • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 06.04.07, 22:32
                      mówisz o Osadzie Jana, czy inwestycji w Otwocku? Bo w W-wie kolejne budynki są
                      dopiero w planie..
                      • aga3332 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 10.04.07, 17:09
                        o inwestycji w otwocku, ale i tak mi się podoba.
                    • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 09:56
                      A jeszcze niedawno widziałem Cię na wątku jako zainteresowaną kupnem mieszkania
                      na Olbrachta? Rzeczywiście budynków, o których piszemy jeszcze nie ma, więc
                      nie mogłaś ich widzieć.
              • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.07, 16:29
                My też czekamy na mieszkanko z antresolą. A zdecydowaliśmy się już miesiąc
                temu. Odwiedzam plac budowy co tydzień i na moje całkiem niefachowe oko wyglada
                na to, że mury rosną!
                Do zobaczenia u płotu.
      • Gość: xman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.mobile.playmobile.pl 15.12.08, 21:02
        To mieliście pecha
    • Gość: ciekawy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 15:46
      Czy to prawda że zostawiają niezabudowaną antresole ? Jeśli tak to lipa...
      • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 09.04.07, 21:29
        to prawda - antresolę zostawiają niezabudowaną, ale nam to akurat nie
        przeszkadza. Koszt postawienia kilku ścianek działowych jest niewielki, a
        stawiasz tam, gdzie chcesz.
        • Gość: ciekawy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.07, 21:56
          Zgadza się ale albo stawiasz ściankę z tektury albo musisz się z pozwoleniem
          budowlanym użerać...mnie to zniechęciło
          • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 09.04.07, 23:20
            Do odbioru ścianek działowych na antresoli nie może być. Myślę, że dlatego, że
            gdyby były, budynek miałby już 4 piętra i konieczna byłaby winda. Po odbiorze
            stawiasz ścianki z czego chcesz i nikt ci tego nie skontroluje.
            • Gość: ciekawy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.07, 18:15
              > Do odbioru ścianek działowych na antresoli nie może być. Myślę, że dlatego, że
              > gdyby były, budynek miałby już 4 piętra i konieczna byłaby winda. Po odbiorze
              > stawiasz ścianki z czego chcesz i nikt ci tego nie skontroluje.

Czy skontroluje czy nie to nie wiem ważne ze musisz mieć pozwolenie na zabudowę
              czegoś takiego...ciekawe jak później ze sprzedażą tego mieszkania a już jak nie
              daj Boże coś się w nim stanie...
              • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 10.04.07, 20:15
                antresola do odbioru technicznego ma być niezabudowana, bo inaczej w momencie
                projektowania budynku developer musiałby uwzględnić windy. Nie znaczy to, że
                potem nie możesz nic tam postawić. Co robisz we własnym mieszkaniu, to już
                twoja sprawa. Prawo budowlane nic nie wspomina o tym, że antresola jest to
                przestrzeń nie zabudowana. Poza tym - cóż tam może się stać? Zwykłe drewniane
                meble z ciuchami w środku ważą więcej, niż ścianka działowa.
                • Gość: ciekawy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.07, 20:49
                  > antresola do odbioru technicznego ma być niezabudowana, bo inaczej w momencie
                  > projektowania budynku developer musiałby uwzględnić windy. Nie znaczy to, że
                  > potem nie możesz nic tam postawić. Co robisz we własnym mieszkaniu, to już
                  > twoja sprawa. Prawo budowlane nic nie wspomina o tym, że antresola jest to
                  > przestrzeń nie zabudowana. Poza tym - cóż tam może się stać? Zwykłe drewniane
                  > meble z ciuchami w środku ważą więcej, niż ścianka działowa.

Już widzę jak robole dymają na 3 piętro bez windy z cegłami i futrynami :)
    • mebletammi Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 11.04.07, 18:50
      A jak tam plany z estakadą nad torami kolejowymi.... tak za oknem mieć drogę
      szybkiego ruchu to chyba niezbyt miłe. Orientowaliście się w tym temacie?
      • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 12.04.07, 00:11
        chodzi o projektowaną trasę N-S? Planowana jest nie nad torami, ale za torami -
        w półtunelu. Pewnie, że lepiej nie mieć jej w pobliżu, ale - po pierwsze:
        półtunel wyciszy hałas do pewnego stopnia, po drugie - nie będzie tego widać z
        okna, po trzecie - to na razie plany, po czwarte - my zdecydowaliśmy się na
        mieszkanie w budynku B - jest trochę troższe, ale od projektowanej trasy
        oddzielone budynkiem A i okna mamy na drugą stronę..
        • Gość: Mart. 07 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 83.238.108.* 12.04.07, 09:52
          Poza tym, projekty - projektami a rzeczywistość rzeczywistością. Z tego, co
          wiem to jeszcze wiele wody upłynie zanim trasę wybudują. Planowane rozpoczęcie
          to 2013 r. - a i tak jeszcze nie jest to przesądzone, ponieważ plany trasy są
          sprzed wielu lat - no i cóż - nieco się zdezaktualizowały.
          • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 12.04.07, 12:14
            To prawda. Jeśli chodzi o drogi, to od projektu do realizacji u nas droga
            bardzo daleka. Ale nawet zakładając, że ta trasa kiedyś będzie, to jakoś
            specjalnie mnie to nie przeraża. Teraz mieszkamy na Starej Ochocie, niedaleko
            pl. Narutowicza. Okolica super, ale bliskość Wawelskiej powoduje, że nocą okien
            ze względu na hałas nie otworzysz. Teraz wszędzie w W-wie projektują jakieś
            trasy, połowa z nich nigdy nie powstanie, a te które powstaną będą raczej
            odizolowane od istniejących zabudowań (np. poprzez ekrany). To i tak lepiej,
            niż w przypadku starych dróg i tras, których od zabudowań się już nie
            odizoluje...
            • mebletammi Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 12.04.07, 13:15
              Ja też tak specjalnie nie przejmuje się tą "szosą" bo czasem nie można innymi
              słowy nazwać tych tworów do poruszania się kołowcami - a zwłaszcza po kilku
              latach jak się rozsuwaja na boki ::)) mieszkam na Rzędzińskiej od lat i
              przywykłam do planów i zmian i zamian - a zatem witam nowych sąsiadów...
              • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.171.95.110.crowley.pl 12.04.07, 16:20
                witamy witamy sasidow budynku B Osady Krola Jan -:)
                • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.07, 15:02
                  Melduje się nowy sąsiad budynku B. Witam Was
                  • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.171.95.110.crowley.pl 19.04.07, 16:13
                    z każdym dniem nas więcej :-)
                    • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 23.04.07, 11:27
                      byliśmy w sobotę na budowie. Na moje oko - idzie to raczej sprawnie. W budynku
                      B postawiono już pierwsze ściany na parterze, w budynku A (który jest miesiąc
                      do przodu) parter praktycznie gotowy..
                      • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.171.95.110.crowley.pl 23.04.07, 14:14
                        Rzeczywiście widać coraz więcej.
                        Martwi mnie,ze nie została zdemontowana linia wysokiego napiecia, ktora biegnie
                        nad budową (przez to chyba nie mozna wprowadzić większego dzwigu) ale miejmy
                        nadzieje, ze z tym szybko sobie inwestor poradzi
                        • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 23.04.07, 14:48
                          w NOVUM powiedzieli nam, że w tym tygodniu na budowę wchodzi dźwig, ale
                          faktycznie - jest to mało realne, bo słup ciągle stoi, mimo że prąd ponoć
                          płynie już pod ziemią..
                          • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.07, 19:44
                            Bylem dziś na Olbrachta fakt, ze nikt na budowie nie pracował ale wydaje mi
                            się, ze w końcu stoen zabrała się za demontaż lini bienacej nad budową. ..
                            • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 28.04.07, 23:06
                              no popatrz - my też dziś byliśmy :) Fakt, nie było budowlańców, ale postępy są -
                              zwłaszcza w budynku A, gdzie zaczynają już I-sze piętro..
                              • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.07, 10:42
                                rzeczywiście budynek A szybko rosnie, nasz B troche wolniej ale mysle jak juz
                                wyjda z nim z ziemi, zwiną linię nad budowa z każdym tygodnirm bedzie widać
                                coraz więcej;-)
                                • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.cust.tele2.pl 29.04.07, 22:43
                                  I my też właśnie wczoraj po południu byliśmy u płotu i widzieliśmy kogoś wysoko
                                  na jednym ze słupów trakcji elektrycznej - chyba właśnie szykującego jej
                                  demontaż.
                                  Budowa może i idzie szybko, ale nie zdążyli do końca kwietnia z garażami, jak
                                  planowali... I przez najbliższy tydzień, jak się dowiedzieliśmy w biurze, nic
                                  się nie będzie działo, bo pracownicy mają majówkę.
                                  • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 29.04.07, 23:30
                                    nie jestem budowlańcem, ale wydaje mi się, że garaże są już gotowe, skoro
                                    budują już parter (mówię o budynku B, bo w budynku A zaczynają już I-sze
                                    piętro..) A swoją drogą to fajne, że przyszli sąsiedzi odwiedzają budowę
                                    spontanicznie w ten sam dzień :)
                                    • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.adsl.inetia.pl 01.05.07, 17:50
                                      Nie trzeba być budowlańcem - zwróć uwagę, że garażowi w budynku B brakuje
                                      jeszcze stropu gdzieś tak na 1/3 - 1/4 długości od strony południowej.
                                      Oni tak właśnie nie po kolei idą z budową i od północnej strony się rozpędzili
                                      a od tej drugiej zapóźnili.
                                      Do zobaczenia w którąś kolejną sobotę.
                                      • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 14.05.07, 00:20
                                        w tygodniu dostaliśmy maila, że zgodnie z planem, NOVUM wykonał w budynku B
                                        stan surowy garaży. Byliśmy dziś na budowie. To, co nas niepokoi, to fakt, że
                                        kable wysokiego napięcia wciąż wiszą..a miały być zdemontowane już ponad
                                        miesiąc temu. Jutro dzwonimy do Developera.
                                        • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.chello.pl 14.05.07, 08:15
                                          Witam zastanawiam się jeszcze nad kupnem bo metr 7700? i mam pytanie czy ktos
                                          podpisał umowę przedwstępna notarialnie??? bo mi powiedzieli że nie ma takiej
                                          mozliwości . Bardzo pilnie potrzebna odpowiedź. Pozdrawiam być może kolejny nowy
                                          sąsiad
                                          • femina327 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 14.05.07, 09:48
                                            No własnie, dlaczego jest probem z podpisaniem umowy przedstepnej u
                                            notariusza???? Skoro i tak płaci za to kupujący! troche dziwne.
                                          • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 14.05.07, 11:11
                                            nam to tłumaczyli tak, że inwestycja prowadzona jest na dwóch działkach,
                                            których właścicielem jest NOVUM i że będą starali się zcalić w przyszłości te
                                            działki w jedną. Byłoby to trudniejsze (zdaniem Developera), jeśli by teraz
                                            podpisywali umowy w postaci aktu. W biurze powiedziano nam, ze podpisali umowę
                                            w postaci aktu w jednym przypadku, ale klient kupił 10 mieszkań... Co do treści
                                            samej umowy są w miarę elastyczni.
                                            • Gość: ciekawy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.07, 18:37
                                              To kto tam będzie mieszkał jak tyle mieszkań jeden gość kupił a połowy jeszcze
                                              nie sprzedali ?
                                              • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 14.05.07, 19:59
                                                ma być 111 mieszkań, facet kupił 10. Kto będzie mieszkał? - m.in. ja i kilka
                                                osób obecnych na tym forum. A czy nie sprzedali połowy mieszkań, tego nie
                                                wiem..
                                                • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.chello.pl 14.05.07, 22:16
                                                  NIe sprzedali bo byc może wczesniej się wstrzymali aby cenę z 5900 na 7500
                                                  podnieść. Taki rynek. Teraz mieszkania są po 7700 i można podpisać umowę wstępną
                                                  notarialinie. Nie ma problemu jest zapis w dokumencie, po wpłacie 20 % witamy u
                                                  notariusza :) A tak nawiasem to witam sąsiadów w budynku B . No zobaczymy co
                                                  będzie po drugiej stronie olbrachta po 9000 już stoją nie ma wolnych miejsc.
                            • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - STOEN IP: *.chello.pl 14.05.07, 22:19
                              Odnośnie STOENU to z tego co wiem ciagła walka narazie zdemontowali 3 kable. No
                              i co za tym idzie dźwig nie może stanąć , a poszło by szybciej.
                • Gość: 42 Kupiłem mieszkania A42 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 19:04
                  NIe którzy po prostu nie mają czasu pisać posty. ale zrobiło mi się żal więc
                  piszę. kupiłem mieszkanie parę miesiący. budynek A 3 pietro, mieszkanie A42.
                  teraz mieszkam za płotem i codziennie widzą postępy na budowie. podpisałem dziś
                  aneks ze zmianami i mówili że druty. ale nawet jak się spóźnią to nie opóźni to
                  budowy. jeszcze można zdudować całe pietro w budynku A bez dźwigu. Nie
                  martwiłbym się o nie sprzedane mieszkania. ludzie na ogół boja się torów, choć
                  wydaje mi się że planowana trasa będzie bardziej uciążliwa nie 4 pociągi
                  dziennie. Jak developer sprzedał połowę mieszkań a sprzedał to już mu kasy na
                  budowę zabraknąć nie powinno .....
                  • Gość: DD Re: DRUTY IP: *.chello.pl 04.06.07, 20:10
                    Dzisiaj sie dowiedziałem że 15 czerwca ma stanąc dźwig i robata ruszy z kopyta,
                    a co do niesprzedanych mieszkań nie ma cos się narazie obawiac , tak jak tu
                    wspomniano developer kasę już ma na te budynki, a zbliza się sezon wakacyjny i
                    nikt głowy sobie nie zawraca kupnem mieszkania, a na jesieni może byc ciekawie,
                    bo nie ma co wierzyć wróźbitom od analiz ze coś potanieje realny wzrost będzie
                    sięgał od 7-8% rocznie. Przykład na obrzeżach Berlina w tzw. tureckich
                    dzielnicach 50 m kosztuje ponad 600 tys , a my niestety gonimy Europę . W
                    paliwie już dogoniliśmy heheheh
    • femina327 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 15.05.07, 08:33
      My wczoraj podpisaliśmy tez umowe, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze z
      budową i będizemy silna wspólnotą. Pozdrawiam

femina327
      • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.07, 15:31
        napewno będziemy silną wspólnotą, również podrawiam nowego sąsiada
      • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 16.05.07, 18:15
        OJ TWARDA KOBIETKA ) . BĘDZIE WALCZYŁA O CZYNSZ JAK LWICA :)
    • Gość: rozwazajacy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.07, 20:29
      Mam pytanie bo zastanawiam się nad inwestycją: czy będzie wyjście z osiedla w
      stronę Górczewskiej, czy tylko będzie jedne wyjście od południa (pytanie ma
      znaczenie jeśli chodzi o dostęp do komunikacji)...z góry dzięki za odpowiedź
      • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 16.05.07, 23:49
        czy pisząc wyjście, masz na myśli dojazd do górczewskiej? Bo jeśli tak, to
        osiedle jest bliżej powstańców śląskich(dokładnie 500 m). Dojazd do
        górczewskiej też oczywiście jest - jadąc olbrachta wyjedziesz na górczewską
        dalej, już na Kole (to jest jakieś 5 km) Natomiast możesz sobie do górczewskiej
        dojść na skróty przez osiedle drewnianych domków (Przyjaźń) i wyjdziesz obok
        urzędu gminy na rogu górczewskiej i powstańców. To jest ok 1 km..
        • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 17.05.07, 14:55
          Można też spacerkiem do placu kasztelańskiego jakieś 10-15 min :)
          • toska35 Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. 17.05.07, 15:18
            nawet krócej - z osiedla do powstańców przy pl. kasztelańskim jest zaledwie
            500m..
            • Gość: rozwazajacy Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.07, 19:06
              Chyba nie do końca się zrozumieliśmy...W przyszłości będzie stacja metra na przy
              ratuszu więc moim zdaniem żeby łatwo tam dojść potrzebne jest wyjście na
              północnym ogrodzeniu osiedla na osiedle Przyjaźń. Inaczej trzeba by naokoło
              Olbrachta (spacerkiem raczej 15 minut) albo przez zapuszczony park (z tego co
              widziałem jest ścieżka przy tych nowych blokach z zielonymi fasadami) ale tam
              mają być kiedyś też osiedle i może nie być przejścia w ogóle ...Wtedy będzie to
              zamknięta enklawa i to mnie martwi..
              • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 17.05.07, 19:19
                Spoko spoko , obok zielonych bloczków tak gdziemaja byc osiedla to jest
                piekarnia i teren tego gościa . A on raczej tego nie sprzeda. Ale czy 15 min do
                metra to to co dojazd 2 godziny z Tarchomina :) ??? ( i to min 2 godziny w
                szczycie ). Nie ma co się obawiać fajne i ciche miejsce , jest zielono . ja w
                tej chwili mieszkam 2 przystanki dalej w kierunku połczyńskiej i tez nie jest
                tragicznie stare osiedla a zielone. No ale tutaj jest jeszcze lepiej
              • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.cust.tele2.pl 18.05.07, 14:18
                Kiedy my rozważaliśmy kupno mieszkania (ostatecznie kupiliśmy), pytaliśmy o to
                inwestora i dowiedzieliśmy się, że to od mieszkańców będzie zależało, czy
                będzie furtka w stronę osiedla Przyjaźń. Założyliśmy, że będzie, bo to dla
                każdego wygoda. To było dość dawno i dzisiaj nie brzmi już dla mnie tak
                przekonywająco, więc kiedy będzie okazja spytam o to ponownie. Myślę, że pewnie
                dopóki za płotem jest boisko, wyjście nie powinno stanowić problemu. Nie
                wiadomo tylko, czy boisko zostanie tam długo, słyszeliśmy, że ten teren może
                być odzyskany przez dawnych właścicieli i wtedy powstaną tam prawdopodobnie
                domy i nie będzie przejścia. Z tym, ze to raczej nieprędko.
              • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 23.05.07, 06:29
                Dokładnie od wjazdu na osiedle do placu kasztelańskiego jest 500 m . Czy to
                dużo myślę że nie.
      • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.07, 12:47
        za torami jest pętla autobusowa 522 (około 150m)
    • Gość: tra la la Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.dsl.in-addr.zen.co.uk 18.05.07, 15:14
      Wita nowa sasiadka z bloku B :-)
      • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 18.05.07, 18:58
        siemka sąsiadeczko
        • Gość: femina327 Słupy elektryczne!!!!!!!!!!!!! IP: 195.47.201.* 23.05.07, 08:53
          Nadal są, chociaż w biurze mówilie ze niby sie cos dzieje, obawaim się, że
          zostaną.
    • Gość: maverick Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 63.84.61.* 24.05.07, 01:56
      Kolejny sasiad. Wypada sie przywitac..
      Podpisalismy umowe 2 tygodnie temu.
      Budynek A na parterze, tak wiec nasze teoretycznie juz stoi... :)
      Jak pewnie wiekszosc mamy mieszane uczucia, ale ryzykowac trzeba.

Nie martwi Was mala ilosc sprzedanych mieszkan..?
      Przeciez cena jest atrakcyjna, lokalizacja w porownaniu z Bialoleka albo
      Tarchominem wrecz bezkonkurencyjna, a budujacy sie niedaleko, JW Construction
      sprzedaje dziure w ziemii za duzo wieksze pieniade jak cieple buleczki...

W kazdym razie witam "grupe wsparcia"
      • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 24.05.07, 12:09
        Kto nie ryzykuje nie jedzie. Może ludzi przerażają te druty nad budynkami ( ale
        maja zniknąć) , może trasa NS ( ma być w tunelu, i sądzę że JW będzie o niebo
        głośniejsze czy to na górczewskiej czy na lazurowej, a może rosyjska wioska za
        płotem, ale ona tez pewnie kiedys zniknie. Fakt jest faktem że developer nie
        znany w Warszawie, ale w okolicach tak szczególnie w Otwocku. To ze nie
        sprzedał hmmm może trzyma kilka mieszkań aż cena pójdzie do góry . Cięzko
        zgadnąć. Jednak widać że robota idzie i mury pna sie do góry. Ja równiez
        podpisałem umowę jakieś 2 tygodnie temu . 3 pietro budynek B
        • Gość: Bazyliszek Re: Do DD.. IP: *.pwn.com.pl 24.05.07, 15:38
          A skąd ty jesteś, aby oceniać "rosyjską wioskę"?
          Tam gdzie mieszka kadra naukowa UW to są całkiem ładne domki.
          Wielu chciałoby mieć taki domek + działkę w środku W-Wy oraz dookoła
          infrastrukturę. A tam gdzie są akademiki to i tak jest lepiej niż było.
          A poza tym miło, zielono i trwa już 50 lat. A prowizorki w Polsce mają się
          najlepiej. Tak swoją drogą to ta "wioska" ma swoje stowarzyszenie, które nie da
          jej tak szybko unicestwić, nawet takim jak ty, którym marzą się blokowiska.
          Bazyliszek
          • Gość: AN wszyscy 3 piętro w budynku B? IP: *.cust.tele2.pl 24.05.07, 22:57
            Ja jestem zachwycona sąsiedztwem drewnianego osiedla przyjaźń. Ile tam zieleni!
            Czy wiecie, że w jednym z tych "profesorskich" ogrodów zobaczyłam kiedyś
            prawdziwego, żywego pawia? Cudo.
            A czy nie niepokoi Was, że prawie wszyscy na tym forum kupili mieszkania w
            budynku B na 3 pietrze? Może kupiliśmy po kilka osób te same lokale ;-)
            • Gość: DD Re: wszyscy 3 piętro w budynku B? IP: *.messagelabs.net 25.05.07, 07:48
              Nie nie ja sie walnąłem, mialem napisać 3 kondygnacja . Ja kupiłem 2 pietro
              budynek B
          • Gość: DD Re: Do DD.. IP: *.messagelabs.net 25.05.07, 11:25
            Ładny domek ???????? To Ty człowieku chyba nie wiesz co mówisz , no ale
            Bazyliszek jak sama nazwa wskazuje ma inne rodzaj postrzegania
            świata "bazyliszkowy" :)
            • Gość: Bazyliszek Re: Do DD.. IP: *.pwn.com.pl 25.05.07, 12:07
              Te "profesorskie" to ładne perełki przypominające zabudowę Skandynawii.
              Zadbane, dopieszczone - w środku cudne - z werandami, poddaszami.
              Nie widziałeś nic poza blokowiskiem to może nie wiesz co dobre.
              Nikt nie chce tego sprzedać za żadne pieniądze ( a próbowano odkupić) i
              przenieść się do bloku, nawet najładniejszego w Warszawie!!!
              Mam mieszkanie 86 m2 po przeciwnej stronie Górczewskiej i w 5 minut bym się
              spakowała gdyby była możliwość zamiany na "rosyjską wioskę"
              Te studenckie - no cóż trochę zaniedbane, ale i tak mają duży popyt wśród
              studentów ( i wcale nie chodzi o niską cenę wynajmu, ale o klimat).
              Pozdrawiam - Bazyliszek
              • femina327 "rosyjska wioska" 25.05.07, 12:30
                Nie wiem o co tyle czumu, każdy ma prawo do oceny. Nie jest moim celem bronic
                DD, ale nie widzę w okresleniu "rosyjska wioska" nic złego. Nie oceniajmy się
                wzajemnie, co kto lubi. Troche jestem zaniepokojaona "naszą" podstawą, skoro
                tylko w takiej kwestii pojawiają się takie niekoniecznie miłe wypowiedzi na
                czyjś temat.

osiedle przyjażń niewątpliwie ma swoj urok, ale tam też mieszkają różni ludzie
                (jak wszędzie). Od kadry naukowe do osób, które zamieszkują tam tylko po to,
                żeby dostac mieszkania od miasta. i nie jest to fikcja, bo znam osobiście takie
                osoby. Dla wyjaśnienia nie mam nić przeciwko do mieszkanców Osiedla przyjażn.

pozdraiwam wszystkich od Bazyliszka po DD
                • Gość: dyrman Re: "rosyjska wioska" IP: *.171.95.110.crowley.pl 25.05.07, 12:56
                  Mi tam sasiedztwo "Osiedla przyjaźń" odpowiada....
                • Gość: B28 Novum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.07, 17:22
                  Nawet nie wiecie, jaki ubaw mają w novum z tych spekulacji na temat sprzedanych
                  mieszkań ... :-)
                  • jedyna.sfalszowana.teczka Re: Novum 05.06.07, 21:25
                    > Nawet nie wiecie, jaki ubaw mają w novum z tych spekulacji na temat sprzedanych
                    >
                    > mieszkań ... :-)

Opowiadaj też się pośmiejemy
                  • Gość: DD Re: Novum IP: *.messagelabs.net 06.06.07, 11:20
                    No ja też się spotkałem z humorem na temat sprzedazy mieszkań. Rynek pokaże tak
                    jak pisałem po wakacjach nic nie będzie. Obok stawia JW Destruction a niestety
                    to firma dla ludzi typu turek w niemczech . Łatwo sobie wyobrazić . Tak więc
                    jak ktoś porówna Novum i JW będzie widział o co chodzi skąd te ceny itd. Mnie
                    sie podoba , fajna okolica, miejsce też , blisko wszedzie , ratusz pod nosem
                    szkoła , lekarz itd . czego więcej można chcieć. Architektura też fajna nie
                    taka jak JW ( podobne do slumsów na obrzeżacch Shanghaju)
                    • Gość: AA Re: Novum IP: *.net-serwis.pl 07.06.07, 10:42
                      Czy kotś kupił komórki lokatorskie? Słyszałem że jest kilka sztuk, ale nigdy
                      nie pamiętam żeby spytać w biurze. Nie wiem nawet czy to jest potrzebne i ile
                      kosztuje. Oglądałem ostatnie plany garaży w szczegółach i te przejazdy i wjazdy
                      nie wyglądają na szerokie. Pewnie jakieś normy to regulują, ale jak ma się
                      samochdów długi na 5 m to może być problem z wyrobieniem zakrętów.
                      • Gość: DD Re: Novum IP: *.messagelabs.net 08.06.07, 06:30
                        Jak jak kupowałem to informację jaka dostałem odnośnie komórek były , że nie ma
                        w planie sprzedaży a jedynie jak się wspólnota zawiąze to kilka takich
                        pomieszczeń do wspólnego użytku będzie.
        • Gość: tra la la Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.dsl.in-addr.zen.co.uk 24.05.07, 17:41
          ja rowniez budynek B 3 pietro. wyglada na to, ze jeszcze bardziej po sasiedzku :-)
    • Gość: AT Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.messagelabs.net 29.05.07, 20:15
      Co tak cicho , czy nie ma zainteresowania nowym mieszkankiem i sąsiadami oraz
      problemami lub ich brakiem :)))
      • Gość: XL Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: 195.164.254.* 01.06.07, 09:41
        Właśnie trochę dziwi mnie czemu tak cicho na formu - brak nowych ludzi - czemu
        tak mało kupujących
        • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.messagelabs.net 01.06.07, 16:28
          Pewnie wszyscy czekają że stanieje. Jak mieszkam w Warszawie jeszcze nic nie
          staniało, niech tylko delikatnie płace drgną i mieszkanka znowu w góre. Jak
          analitycy wróżą spadedk tzn rozumiec że będzie wzrost . Poczekajmy do końca
          roku po wakacjach za 8-9 nic się w Warszawie na pierwotnym rynku nie znajdzie
          • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 13:06
            Racja, niestety mieszkania są w tej bardzo drogie
        • Gość: maverick Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: 81.210.86.* 04.06.07, 14:26
          Mnie to również zastanawia... ponad połowa mieszkań jest nadal nie sprzedana...
          martwi mnie to trochę. Po pierwsze żeby się nie okazało że staną z budową z
          powodu braku kasy, a po drugie że spuszczą z ceny i wtedy będę w plecy z powodu
          pośpiechu (7 700/m2 za mieszkanie poniżej 50m2). Cały czas porównuję naszą
          inwestycję z pozostałym w tej okolicy i wygląda najtaniej i najatrakcyjniej. A
          jednak stoi pusta. dzwoniłem przed chwilą do Dom Development w sprawie
          planowanej budowy przy Olbrachta po drugiej stronie torów. Cena 8 700 + 28 900
          PLN/garaż. Czyli ponad 1000 drożej... ale już wszystko wielokrotnie
          zarezerwowane. A tylko płot (nawet dziury w ziemii nie ma). Nie zastanawia Was
          to? Pozdrawiam
          • femina327 Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum 04.06.07, 16:01
            Mi sie wydaje ze ludzie sie obawiają tego ze deweloper jest malo znany w
            Warszawie. Budowa na razie idzie. miejmy nadzieje ze tak zostanie. z 2 strony
            jak patrzylam jakie mieszkania zostaly to rozklady i metraze tez takie sobie
            zostaly,
            mieszkanie 2 pokojowe o dosc duzym metrazu. ponadto pozostaly glownie
            mieszkania na parterze.
            • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum 04.06.07, 21:55
              Witam po dłuższej przerwie. Co do Osiedla Przyjaźń w sąsiedztwie, to oczywiście
              ocena urody tych domków jest kwetią gustu. Dla nas jednak jednym z głównych
              powodów, dla których zdecydowaliśmy się na tą inwestycję jest to, że że w
              okolicy nie ma ani jednego bloku z wielkiej płyty.. No a samo Osiedle z klubem
              Karuzela ma dla mnie wymiar sentymentalny (moja żona - młodsza o kilka lat -
              nie ma pojęcia, o czym mówię ;)..

Byliśmy dziś na budowie. Idzie do przodu, niestety najmniej w miejscu, w którym
              ma być nasze mieszkanie - czyli pod drutami. Ten cholerny słup jeszcze stoi,
              choć mieli go zlikwidować jeszcze na początku maja. Chcieliśmy podjechać do
              NOVUM, ale od 1 czerwca zmienili siedzibę (koło Człuchowskiej) i nie straczyło
              już czasu. I faktycznie - my też zdecydowaliśmy się na mieszkanie na 3 piętrze
              z antresolą....

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
              • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.cust.tele2.pl 04.06.07, 22:31
                Tez nas niepokoi, że tyle mieszkań jeszcze jest niesprzedanych. Dziś
                odwiedziłam (tylko z zewnątrz, bo późno) nową siedzibę naszego dewelopera i
                wygląda ona nie zbyt fajnie. Mieści się w malutkim, niziutkim domu-baraku,
                który stoi na podwórzu też malutkiego, pietrowego domu, chyba jednorodzinnego.
                Trudno tam trafić, bo nigdzie nie ma numeru ulicy i nie ma (jeszcze?) żadnego
                szyldu novum. Dla podpowiedzi - gdybyście się wybierali - wczesniej była tam
                szkoła angielskiego "verba" i po niej został szyld.
                Nieciekawie to wygląda, ale z drugiej strony pewnie to biuro jest tańsze.
                A z tamtego poprzedniego wyprowadził się także bank, który był po sąsiedzku,
                może było jakieś trefne?
                Martwię się jeszcze, czy ta druga połowa klientów teraz trafi...
                • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.171.95.110.crowley.pl 05.06.07, 16:20
                  Bądzmy dobrej myśli. Na pniu to wszystkich nmieszkań nie sprzedadzą ale wydaje
                  mi się, ze z czasem wszystkie mieszania w Osadzie Krola Jana znajdą swoich
                  nabywcó -;)
                • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.chello.pl 10.06.07, 22:10
                  ja się martwię, czy jak klienci zobaczą ten barak, to zdecydują się na kupno
                  mieszkania, nie dość, że nie znany developer, to jeszcze nieciekawe miejsce,
                  pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a nawet decydujące, dobrze, że ludzie tam
                  pracujący są OK
                  • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.chello.pl 11.06.07, 11:44
                    To fakt barak nie wyjściowy - porównując np. biuro sprzedaży Budimexu na Stawki.
                    Ale prawdą jest że ludzie są sympatyczni i udzielaja pełnych informacji. Pan
                    Tadeusz też wesoły gość. Ja tak myślę że jest to nowa firma i musi jeszcze
                    nabrać trochę ogłady na rynku warszawskim , a potem będzie im łatwiej.
              • Gość: Bazyliszek Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.pwn.com.pl 05.06.07, 10:33
                Jeżeli budynek nie stoi na trasie linii wysokiego napięcia to linia zostanie.
                Jeżeli koliduje to muszą linię usunąć ( tzn puścić ziemią) inaczej budynek
                nigdy nie zostanie dopuszczony do użytku ze względu na niebezpieczeństwo w
                razie gdyby druty spadły na dach budynku.
                Pozdrawiam i życzę powodzenie w walce ze słupem - Bazyliszek
                • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.messagelabs.net 05.06.07, 11:54
                  15 czerwca zdejmuja druty i stawiaja dźwig , taka informację dostałem z placu
                  budowy
                  • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - co za ciche forum IP: *.chello.pl 10.06.07, 22:05
                    jeśli zakład energetyczny jest słowny, to wszystko będzie w porządku, jeśli
                    nie, to jeszcze poczekamy na dźwig, narazie i tak budowa rośnie, pozdrawiam
    • Gość: ktos Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 212.75.100.* 11.06.07, 13:13

Witam

Jak sie doczytalem to na ul. Olbrachta [Wola, Wawa] sa dwie inwestycje.

Jedna "za torami" czyli "Osada Krola Jana" i druga "przed torami" [na wysokosci
      Fortów Wola] nazwana "Osiedle Krola Olbrachta".

"Osada Krola Jana" - Nowum
      "Osiedle Krola Olbrachta" - DomDevelopment [VI.07 poczatek sprzedazy]

Prawda to czy Falsz ?
      Bo przyznam iz juz sie lekko gubie ...

Czy jest jakies forum mieszkancow ?
      Chetenie poznam.
      Sam mam mieszkanko na 2 inwestycji czyli "Osiedle Krola Olbrachta" z DD.
      Znalazlem : oko.nae.pl,
      ale moze ktos zna inne.
      To sie dopiero chyba rozkreca - jak i cala inwestycja.
      Na razie jest tylko ogrodzona trafka :)

Pozdrawiam
      K
      • Gość: Ktos Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: 212.75.100.* 11.06.07, 13:14
        Witam

Jak sie doczytalem to na ul. Olbrachta [Wola, Wawa] sa dwie inwestycje.

Jedna "za torami" czyli "Osada Krola Jana" i druga "przed torami" [na wysokosci
        Fortów Wola] nazwana "Osiedle Krola Olbrachta".

"Osada Krola Jana" - Nowum
        "Osiedle Krola Olbrachta" - DomDevelopment [VI.07 poczatek sprzedazy]

Prawda to czy Falsz ?
        Bo przyznam iz juz sie lekko gubie ...

Czy jest jakies forum mieszkancow ?
        Chetenie poznam.
        Sam mam mieszkanko na 2 inwestycji czyli "Osiedle Krola Olbrachta" z DD.
        Znalazlem : oko.nae.pl
        ale moze ktos zna inne.
        To sie dopiero chyba rozkreca - jak i cala inwestycja.
        Na razie jest tylko ogrodzona trafka :)

Pozdrawiam
        K
        • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - szukamy sąsiadów .. IP: *.messagelabs.net 11.06.07, 18:03
          Masz racje i to i to jest na Olbrachta . Tylko że Dom Development buduje trochę
          większy moloch za wieksze pieniądze, a Novum bardzie kameralnie za mniej.
          • Gość: XL Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.07, 23:35
            Witam Wyszystkich, czy developer z tak kiepską reklamą zewnętrzną (poza
            interentem) da radę sprzedać wszystkie mieszkania do końca roku - okres wakcji
            (martwy).... ? Czy mimo to budowa nie stanie ...... z braku kasy, tym bardziej
            że równologle prowadzi 2 inne?
            • Gość: An Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.07, 11:09
              Okolica jest świetna, budynki kameralne, cena przystępna i tylko ten pociąg...
              Ja się jednak dziwię, że jeszcze coś jest w ogóle do kupienia.
              • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.chello.pl 12.06.07, 11:27
                często jestem w tamtym rejonie ( tory to te same co biegna pod Połczyńską) i tak
                na prawdę na palcach jednej reki mogę policzyc ile razy widziałem pociąg, albo
                miałem takiego pecha albo one tak rzadko jeżdzą a właściwie sie toczą. Myślę że
                mieszkania przy powstańców śląskich czy górczewskiej sa dużo dużo głośniejsze bo
                jednak tramwaje maja ten swój jazgot
                • Gość: Ktos Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: 212.75.100.* 13.06.07, 12:46
                  Witam ponownie

Juz mi sie wszystko wyjasnilo :)

Sa 2 budowy
                  A bedzie 3

1. "Osiedle Olbrachta", "Osada Olbrachta"
                  Nowum, Budimex-Nieruchomosci
                  Inwestycja juz jest na "ukonczeniu"
                  www.covallus.netmark.pl/phpbb2/
                  2. "Osiedle Króla Olbrachta"
                  Domdevelopment, HOCHTIEF Polska
                  Teren na razie ogrodzony
                  oko.nae.pl
                  3. Planowana
                  Nowe Osiedle J.W. Construction
                  www jeszcze nie ma :)

"...
                  Jego plan wygląda jak sztylet z wytrawionymi na ostrzu robaczkowymi
                  hieroglifami. Wczoraj przedstawiciele dewelopera opowiadali, co zamierzają
                  wcisnąć w 750-metrowy pasek ziemi między ul. Jana Olbrachta a Górczewską
                  naprzeciwko centrum handlowego Wola Park. W najszerszym miejscu działka ma
                  zaledwie 50 m. Ciągnie się wzdłuż linii kolejowej. Pomiędzy torami a planowanym
                  osiedlem pięciopiętrowych domów ma się jeszcze zmieścić Trasa N-S - fragment
                  przyszłej obwodnicy centrum. Mają ją zasłonić ekrany akustyczne i drzewa. Po
                  drugiej stronie osiedla rozciąga się teren giełdy budowlanej miejskiego
                  Przedsiębiorstwa Budownictwa Uprzemysłowionego Warszawa-Północ.
                  ..."

Zrodlo : "900 mieszkań tuż przy Trasie N-S"
                  miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34896,4053072.html [12.04.07]

Jak ktos juz zauwazyl, zostaja jeszcze tereny dzialkowe, moze jeszcze ktos cos
                  wcisnie.
                  Tloczno bedzie.

Ktos
                • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.cust.tele2.pl 14.06.07, 22:21
                  A ja mam inne doświadczenia, jesli chodzi o pociągi. Prawie zawsze, kiedy
                  wpadam w okolice budowy, a robię to często, przejeżdża pociąg. Myślę, że jeździ
                  ich ze dwa na godzinę, a może i więcej.
                  Mieszkam po drugiej stronie Powstańców Śląskich w wysokim budynku i stąd wiem,
                  że te pociągi jeżdżą także późną nocą (wtedy jest ogólnie cicho i przy otwartym
                  balkonie słychać je doskonale, choć z tej odległości nie bardzo głośno) a
                  czasem zdarza im się też trąbić...
                  Jednak to jest słaba strona tej inwestycji.
                  • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny 15.06.07, 11:41
                    pewnie, że pociąg w pobliżu to słaba strona tej inwestycji, ja jednak wolę
                    bliskość torów kolejowych i pociąg przejeżdzający kilka, czy kilkanaście razy
                    na dobę, niż taką samą bliskość torów tramwajowych z nie mniej głośnymi
                    tramwajami przejeżdżającymi co 15 minut. W sumie inwestycja jest położona w
                    miarę cichym otoczeniu, porównując do innych, dużo droższych inwestycji
                    realizowanych obecnie w W-wie..
                  • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.messagelabs.net 15.06.07, 20:14
                    A ja myślę że to nie jest aż taki defekt, tak jak ktoś wspomniał przy
                    tramwajach nie da się obejrzeć telewizji a przy toczących się pociągach z
                    prędkościa 5 km/h jak najbardziej. Mieszkanka się sprzedają wolno to wolno bo
                    martwy okres, ale po wakacjach ruszą bo i ceny tez ruszą :)
                    • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.chello.pl 25.06.07, 11:07
                      Rozmawiałam ze znajomym, który prowadzi Agencję Nieruchomości, powiedział mi,
                      że jest zastój a rynek wtórny chwilowo obniżył ceny, prognozy są takie, że od
                      września znów powinno się ruszyć, ceny nie będą o wiele wyższe raczej na tym
                      samym poziomie, natomiast koniec czerwca, lipiec i conajmniej połowa sierpnia
                      zapowiada się nie ciekawie (od strony sprzedawcy), konsument powinien
                      wykorzystać martwy okres i teraz kupić mieszkanie po atrakcyjnej cenie. Rynek
                      pierwotny może w tym okresie lekko ucierpieć.
                • Gość: kozes Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.07, 23:43
                  wszystko pieknie i ładnie, do pociągu można się przyzwyczaić, tylko trasa NS 10
                  metrów od budynku A to chyba nieciekawa wizja... szczególnie, że estakada ma
                  się pojawić nad torami.
                  • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny 02.07.07, 10:45
                    z tego, co mi wiadomo, trasa N-S (jeśli w ogóle powstanie) będzie biegła z
                    drugiej strony torów w półtunelu...
                    • Gość: kozes Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.premiumtechnology.pl 02.07.07, 12:14
                      a skąd masz informację na temat półtunelu? Na wszystkich mapach dostępnych w
                      internecie zaznaczony jest poziom +1 czyli estakada.
                      • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.chello.pl 02.07.07, 13:11
                        Ja bym sie tym nie przejmował mieszkamy przecież w Polsce i z tego co mi wiadomo
                        to do 20 lat mamią tarchomin że będzie metro , i plany już są itd. itp. Na
                        człuchowskiej miało byc metro i też plany są i nici z tego . Tak więc co do tej
                        propagandy z ttmi trasami to bym podchodził spokojnie. Bo jak na razie to nie
                        potrafią wyremontowac tego co jest a autostrady w tepie 20 km na rok buduja ta
                        więc NS jest w dalszym planie i pewnie nie za naszego żywota ( zakładając że
                        mamy ok 30-40 lat) :) Lepeij się uśmiechnąć i czuć słońce na twarzy i wolny czas
                        o zmartwień.
                        • Gość: kozeso Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.businessobjects.com 02.07.07, 13:40
                          Ja się ciągle uśmiecham :) Problem jest taki, że potrzebuję kompletnej
                          informacji o trasie NS w tym rejonie - nie jest mi obojętne czy będę mieszkał w
                          hałasie czy bez. Opóźnienie w budowie trasy na pewno będzie, ale Polska sie
                          zmienia - przetargi na budowy, które zaczną się za rok, dwa lata już są
                          wypuszczane.
                          • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.chello.pl 03.07.07, 14:06
                            Symapatyczny kolego , w Warszawie albo się ma albo się nie ma wszystkiego , jak
                            chcesz mieć super cicho i przytulnie powistaja osiedla po 45 kawałków za metr ,
                            tam nie ma pociagu , dookoła domków , niestety w Warszawie nigdy nie będzie
                            cicho jak na mazurskiej ziemi . Takie to są uroki miasta . Na pewno nie będzie
                            głośniej niż dzisiaj przy jana pawła czy też al. solidarności, ostrobramskiej,
                            puławskiej i tak by można wyliczać w nieskończoność . Na tarchominie maja może
                            ciszej ale śmierdzi jak na wysypisku ( polfa robi swoje :) ) . Białołeka
                            niedługo też będziemiała swoją trasę i też będzie głośno , ursus cichutki ale
                            połowę życia spędzisz w samochodzie zanim z tej dziury się wydostaniesz. Nie ma
                            różowo niestety , wszędzie są za i przeciw. Albo cicho i stoisz w korchach
                            godzinami, albo trochę głośniej i do domu nie racasz 2-3 godziny tylko 30 min.
                            Wybór należy do Ciebie. Powodzenia.
                            • Gość: Bazyliszek Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny IP: *.pwn.com.pl 04.07.07, 16:06
                              Jak dopilnujecie okolicy budowy to będzie OK.
                              Byłam wczoraj wieczorem u Was - na spacerze - słowik, świerszcze i chrabąszcze
                              (kumkająca żaba na części profesorskiej - gratis).
                              Jak nie wytną Wam tych drzew ( orzechy i jakieś owocowe) to tak zostanie.
                              To obserwacje z ostatnich 9 lat spacerów po os. Przyjaźń. Gdyby jakoś
                              zagospodarowanie terenu uzgodnić z w/w os. Przyjaźń to byłaby fajna enklawa
                              zieleni.
                              Pociągi to chyba nie problem, ja mieszkam za Górczewską i słyszę w ciągu dnia
                              kilka. Co do trasy NS, pożyjemy - zobaczymy.
                              Bazyliszek - nadal życzliwy nowym sąsiadom.
                      • mail7 Re: Osada Króla Jana - czy deleloper jest pewny 16.07.07, 16:24
                        blismy w zarzadzie drog miejskich, czy jak tam sie nazywa i rozmawialismy z
                        Pania, ktora sie zajmuje ta trasa N-S - ten odcinek jest juz zaprojektowany,
                        bedzie za torami, osloniety od torow, najprawdopodobniej na nasypie, ale to
                        zalezy od kolei
              • Gość: maciek Osada Króla Jana - zdjęcia z budowy IP: *.225.unknown.vectranet.pl 27.06.07, 10:15
                Czesc,
                Wszystkich sasiadow pozdrawia nowy sasiad :)

Czy ktos z Was robi moze systematycznie zdjecia budowy i publikuje je gdzies w
                Internecie? Sam mam troszke daleko stad to pytanie.

Dla nie wtajemniczonych potwierdzam ze druty zostaly usuniete i dzwig stoi.
                • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - zdjęcia z budowy IP: *.chello.pl 27.06.07, 14:08
                  Mam kilka zdjęć, mogę Ci przesłać emailem (budynek B)
              • mwaliszko Osada Króla Jana - zdjecia z budowy - pytanie 27.06.07, 14:18
                Czesc,
                Wszystkich sasiadow pozdrawia nowy sasiad :)

Czy ktos z Was robi moze systematycznie zdjecia budowy i publikuje je gdzies w
                Internecie? Sam mam troszke daleko stad to pytanie.

Dla nie wtajemniczonych potwierdzam ze druty zostaly usuniete i dzwig stoi.
                • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - zdjecia z budowy - pytanie IP: *.chello.pl 27.06.07, 14:32
                  jeśli znasz sposób w jaki mogę załączyć zdjęcia do forum, to napisz lub podaj
                  emaila
                  • mwaliszko Re: Osada Króla Jana - zdjecia z budowy - pytanie 27.06.07, 14:36
                    Gość portalu: AM napisał(a):

> jeśli znasz sposób w jaki mogę załączyć zdjęcia do forum, to napisz lub podaj
                    > emaila

Czesc,

Moj email mwyath@gmail.com. Z gory bardzo Ci pieknie dziekuje :)

pozdrawiam,
                    maciek
    • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.chello.pl 17.06.07, 15:30
      Dźwig juz jest , pradu w drutach nie ma, tak więc mam nadzieje że przyspieszenie
      na budowie będzie.
      • qwerty32 Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest 17.06.07, 20:24
        no wreszcie :) byliśmy dzisiaj na budowie i właśnie zdejmowali kable..
        • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.cust.tele2.pl 17.06.07, 22:21
          Hurra!!!
          • Gość: :) Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.aster.pl 18.06.07, 00:02
            Kochani - nie mylcie inwestycji

1. "Osiedle Olbrachta", "Osada Olbrachta"

Nowum, Budimex-Nieruchomosci
            Inwestycja juz jest na "ukonczeniu"
            www.covallus.netmark.pl/phpbb2/

2. "Osiedle Króla Olbrachta"

Domdevelopment, HOCHTIEF Polska
            Teren, ogrodzony, sa dzwigi i dolek spory
            oko.nae.pl
            3. Planowana

Nowe Osiedle J.W. Construction
            www jeszcze nie ma :)

;)
            • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.messagelabs.net 18.06.07, 06:39
              A co kogo obchodzą te inwestycje to jest forum osada króla jana. A co buduje
              budimex czy Dom Development albo JW Destruction niech zostawi sobie i się
              rozczula. Myna tym forum poruszamy temat naszych budynków i inwestycji .
              • Gość: Bazyliszek Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.pwn.com.pl 18.06.07, 13:03
                Gratulacje z okazji zdjęcia drutów. Problem słupów macie z głowy.
                Mam nadzieję, że reszta pójdzie równie gładko i w planowanym czasie
                wprowadzicie się wszyscy do swoich mieszkań.
                Bazyliszek
                • Gość: DD Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.messagelabs.net 18.06.07, 13:12
                  Bazyliszku jeżeli te słowa sa szczere to bardzo dziękujemy , a jeżeli to ironia
                  z Twojej strony to czyżby była to zazdrość?
                  • Gość: dyrman Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.171.95.110.crowley.pl 21.06.07, 12:56
                    Super nareszcie uporali sie z tymi drutami ;-)
                  • Gość: Bazyliszek Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.pwn.com.pl 21.06.07, 15:50
                    Jak najbardziej szczere, gdyż jestem z natury życzliwa - no chyba, że ktoś
                    nadepnie na ogon.
                    Bardzo lubię tamte rejony i mam nadzieję, że będą tam w fajnych budynkach
                    mieszkać fajni ludzie.
                    Oraz, że to miejsce nie utraci swego fajnego klimatu.
                    Dla nowych mieszkańców info -bardzo zielone fajne miejsce do biegania, dla
                    młodych rodziców dobre miejsce na spacery z maluchami, dla właścicieli
                    czworonogów też fajnie itp itd. Wad nie szukam.
                    Bazyliszek - sąsiadka zza Górczewskiej
                    • Gość: AN Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.cust.tele2.pl 24.06.07, 23:31
                      Dzięki Bazyliszku za przemiłe słowa. Ja też jestem pod urokiem okolicy. Ale mam
                      też nadzieję na pewne zmiany. Otóż dzisiaj na skraju boiska przy płocie budowy
                      bardzo często można spotkać siedzących sobie i popijających panów i panie.
                      Najgorsze, ze w okolicy ławek, na których urzędują, zostaje mnóstwo
                      potłuczonego szkła - to nie sprzyja ani spacerom z maluchami ani wybieganiu
                      psa. Mam taką lekką nadzieję, że kiedy zamiast łąki będzie w pobliżu
                      zamieszkany dom, charakter tych ławeczek też się zmieni, ale nie wiem - są tam
                      też potężne drzewa, które dobrze biesiadników osłaniają...
                      • Gość: AM Re: Osada Króla Jana - Dźwig juz jest IP: *.chello.pl 25.06.07, 11:01
                        Oznacza to, że w pobliżu jest sklep. Nigdzie nie widziałam sklepu, choćby po
                        to, żeby rano kupić świeże bułki. Wiecie może gdzie jest najbliższa szkoła
                        podstawowa. Narazie wiem, że jedna jest na Górczewskiej 201, a druga na
                        Redutowej, trochę dalego na piechotkę. Może coś przeoczyłam?
    • Gość: B Stan budowy IP: 212.160.138.* 13.07.07, 10:46
      Wczoraj byłam na budowie, robota idzie pełna parą, jak postawili ten dzwig.
      • Gość: AA Re: Stan budowy IP: *.net-serwis.pl 14.07.07, 10:08
        W budynku A zaczęli budowę 3 piętra. W budynku B kończą 1.
        • mail7 SKLEP? 16.07.07, 16:31
          czy tan jest gdzies jest rzeczywiscie sklep? bo ja nie widzialam
          • femina327 Re: SKLEP? 17.07.07, 09:42
            jest dosc niedaleko, tzn na osiedlu przyjazn czyli jak przejdziesz boisko, w
            okolicy kolorado - to chyba najblizej, oprocz tego na palcu kasztelanskim sa
            delikatesy i piekarnia, na CZumach tez sa sklepiki (wszystkie podstawowe typy).

ja ostatnio liczylam ile czasu zajmuje droga na przystanek czumy i na plac
            kasztelanski. szlam spacerkiem i zajelo mi to 7 min. nie uwazam zeby bylo to
            dlugo.
          • Gość: XL Re: SKLEP? IP: 195.164.254.* 17.07.07, 10:06
            hala wola - tesco nie sa daleko, jak masz samochód
            • mail7 Re: SKLEP? 17.07.07, 10:37
              raczej chodzi mi o takie sklepiki, ze mozesz podejsc :-) bo z duzych to i tak
              mam juz ulubiony ;-) ale pocieszylo mnie to 7 minut na przystanek i sklepy na
              osiedlu przujazn itd. :-)
              • Gość: bh Re: SKLEP? IP: *.greennet.org.pl 21.07.07, 18:37
                Sluchajcie,
                Prawda jest taka, ze kupno mieszkania na tym osiedlu to kompletna wtopa. Tory
                10 m od bloku, niedlugo dojdzie trasa, na Bemowie jest sporo bardziej
                atrakcyjnych inwestycji, w podobnej cenie....
                • Gość: DD Re: SKLEP?- odp. do Gościa IP: *.chello.pl 22.07.07, 15:14
                  Odpowiedź dla Gościa: Nie wiem po co ktokolwiek miałby Cibie słuchać skoro nie
                  masz kompletnie racji , a jak wolisz budownictwo tzw . chińskie molochy albo
                  współprace z firmą JW Destruction to Twój wybór. Jak byś był inteligentny i
                  trochę świata widział to miałbys w tej główce obraz że na całym zachodzie w
                  dużych miastach są obwodnice i trasy szybkiego ruchu i dzięki temu ludzie
                  sięsprawniej przemieszczają z Punktu A do Punktu B ( tak powinny się ruszać
                  komórki w twojej głowie) A w Polsce z byle wydeptanej drózki robi się problem .
                  Chcesz mieć cicho przenieś się pod Sochaczew i dojeżdżaj 2 godziny w jedną i 2 w
                  drugą będziesz miał cicho jak do domu dotrzesz na 20 bo będzie Ci już obojętne
                  co jęczy czy droga czy tylko tobie w uszach. Tak więc nie siej zamętu i idź
                  zbadać swoje komórki czy mają cicho czy obwodnica może im potrzebna.
                  • Gość: bh Re: SKLEP?- odp. do Gościa IP: *.greennet.org.pl 22.07.07, 17:31
                    Chyba Twoje komorki maja jakis problem, skoro nie rozumiesz tekstu, ktory
                    czytasz..Czy ja mowie, ze nie podoba mi sie obwodnica? Alez skad, jestem jak
                    najbardziej za nia, pisze jednak, ze dziwie sie ludziom, ktorzy kupili tu
                    mieszkanie, przy samych torach i planowanej trasie. Jak pisalem jest klika
                    innych ciekawych inwestycji w tej okolicy za podobna cene i nie chodzi mi to o
                    JWC
                    Domyslalm sie, ze kupiles tu mieszkanie, i stad Twoja frustracja...
                    • mail7 Re: SKLEP?- odp. do Gościa 23.07.07, 15:14
                      tory owszem sa, ale nie wszystkie okna na nie wychodza (poza tym jest troche
                      wiecej nic 10m ;-), a nawet jesli to nie pociag tam przejezdzajacy nie jest tak
                      glosny jak np. tramwaje. sama zdecydowalam sie na mieszkanie z oknami na tory i
                      uwierz mi, ze bylo wyjatkowo tanie, nie bylo tak duzego i tak taniego w wawie,
                      po tej stronie wisly... ogolnie co kto lubi... jezeli chodzi o obwodnice -
                      bedzie po drugiej stronie torow oslonieta ekranami i to najwczesniej kolo 2013
                      (sprawdzone osobiscie w zdm), wiec nie bardzo widze jaki jest problem
                      • Gość: bh Re: SKLEP?- odp. do G