Dodaj do ulubionych

WILGA VII - ktos juz tam mieszka?

16.06.03, 14:56
czy spoldzielnia goclaw-lotnisko oddaje klucze do mieszkan na tym osiedlu?
bo mi jak dotad aneksuja tylkko umowe, a konca budowy bloku nie widac (prawde
mowiac jestem zalamana, bo wplacilam pieniadze, ale mieszkania nie
zyskalam)... optymistycznie - moze w lecie w przyszlym roku bede mogla sie
wprowadzic?
Obserwuj wątek
    • kachazebra Re: WILGA VII - ktos juz tam mieszka? 17.06.03, 08:54
      Kolejny ostateczny termin oddania osiedla to 26 lipca 2003. Mnie obiecuja
      oddanie kluczy do wykonczenia mieszkania na 30 czerwca (początkowo na 15
      kwietnia). Jestem ciekawa jakie akneksy podpisujesz, bo ja miałam datę w umowie
      30 kwietnia i do tej pory nie mam żadnego oficjalnego pisma od nich, że chcą
      przesunąć ten termin. Wczoraj mąż był w spółdzielni, podobno developer nie ma
      kasy na fundusz gwarancyjny, jaki ma wpłacić do spółdzielni i dlatego ma
      problemy z oddaniem poszczególnych bloków, nawet "galeriowca", który miał być
      ostatecznie oddany na 30 maja. Wcześniejszy odbiór kluczu spóldzielnia odradza,
      bo mogą być problemy z naprawami gwarancyjnymi, ale my nie mamy innegi wyjścia.
      Wiem, że część osób tak zrobiła. Nasz sąsiad kończy już prace wykończeniowe.
      Daj znać jak Ci idzie ta batalia.
      Przyszła sąsiadka
      Kasia

kachazebra@gazeta.pl
      • koko8 Re: WILGA VII - ktos juz tam mieszka? 17.06.03, 12:05
        coz - ja jesstem chyba zlej bardzo sytuacji, poniewaz mam kupione mieszkanie w
        jednym z tych dwoch malych bloczkow, ktore sa (na moje laickie oko) w stanie
        zupelnie surowym... planowane oddanie budynku bylo na 30 maja 2003 (chyba
        mialam zacmienie, ze uwierzylam w te glodne gadki pracownikow mostostalu!)...
        umowe aneksowano, podajac termin oddania na 15 czerwca (!!!!????)... mysle, ze
        przy sprzyjajacej koniunkturze spoldzielni uda sie oddac mieszkania, ale w
        czerwcu przyszlego roku...
        oczywiscie umowa skonstruowana jest na niekorzysc kupujacego, a mianowicie
        gdybym ja zalegala z wplatami, naliczone mi zostana ustawowe odsteki (nie wiem
        jak to wyglada w praktyce), o odwrotnej sytuacji nie ma mowy,
        pozdr
        a
      • Gość: jacek Re: WILGA VII - ktos juz tam mieszka? IP: *.sejm.gov.pl / 10.2.2.* 17.06.03, 14:36
        ja mam mieszkanie w bud. 3 piętrowym usytuowanym wewnątrz osiedla, zgodnie z umową termin oddania przypada
        na 30 września 2002 r.(opóźnienie jest już prawie 9 miesięcy) i dotychczas nikt z nami nie podpisywał aneksu o
        przesunięciu terminu i nawet takowego nie proponował, tylko za każdym razem w czasie wizyty na budowie obiecują
        koniec następnego miesiąca i tak jest co miesiąc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka