Dodaj do ulubionych

SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?!

24.06.03, 17:48
Wczoraj podpisałem umowę i wpłaciłem kaskę. 99,9% mieszkań jest już
sprzedanych, więc gdzie podziewają się przyszli sąsiedzi? Może
są "nieinternetowani"? Jak w zeszłym roku kupowałem mieszkanie na osiedlu
Jerozolimskie od JWC(już je sprzedałem UFFFFFFF!!!), to forum aż buczało od
przyszłych sąsiadów, a tu cisza. Czyżby miał to być blok emerytów??
pozdro
Obserwuj wątek
    • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.visp.energis.pl 24.06.03, 20:40
      Cześć,

Myślę że nie będzie tak zle (mysle o emerytach).
      Miło mi poznac sasiada. W której klatce bedziesz mial mieszkanie?

P.S. zrobilem taka amatorska stronke:
      www.dembego.republika.pl

Niedługo trzeba bedzie ja zaktualizowac, ale na razie brak zdjec.

Pozdrawiam
      Remi
      • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 25.06.03, 15:34
        klatka B

moim zdaniem warto byłoby zainteresować się ochroną w bloku, tak jak na Dembego
        5. Znajomi z Zaruby 11 mówią ze kradzieże zdażają się na parkingu podziemnym, a
        koszt ochrony (2 dziadków 24h) nie powinien przekroczyć 30pln na mieszkanie.
        Prawdziwych złodziei nie przegonią, a na amatorów wystarczą.
        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.visp.energis.pl 26.06.03, 00:08
          To jest dobry pomysł. Budynk będzie ogrodzony mimo tego, że nie było takich
          planów. Ochrona zależy tylko od mieszkańców, więc jeżeli większość się zgodzi
          będzie i ochrona. Ja jestem za!

Moja klatka to BC p.III

Zaraz dodam parę zdjęć z czerwca.
    • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.visp.energis.pl 26.06.03, 01:03
      Już dodałem 5 zdjęć z czerwca, a wkrótce będzie ich więcej....

www.dembego.republika.pl/budowa_4.html
    • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.visp.energis.pl 26.06.03, 01:07
      A jeszcze jedno mi się przypomniało. Skoro niedawno podpisałeś umowę to może
      nie wiesz, że do 30 czerwca trzeba przedstawić ewentualne zmiany w układzie
      ścianek działowych.

Jeśli masz jakieś pytania:
      remizal@wp.pl
      • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.8.186.* 26.06.03, 08:48
        witam, ja również popieram pomysł z ochroną. mam również nadzieję, że nic nie
        zmieniło się w kwestii placu zabaw- tzn. że będzie!w niedzielę widziałam budowę-
        wygląda na to że kwiecień jest realnym terminem zakończenia. moje mieszkanie
        bedzie od strony budynku Młodej Rodziny. niestety jest tam trochę ciemno.
        początkowo, przed odwróceniem bloku o 180 stopni, miało się znajdować od
        Dembego i to jest lepsza lokalizacjia. moim zdaniem takich zmian nie powinno
        się dokonywać po pobraniu wpłat, bo to zmiana właściwości produktu po jego
        sprzedaży!
        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.visp.energis.pl 26.06.03, 18:57
          Zgadzam się z Tobą, ale z tego co wiem to blok został odwrócony przez Młodą
          Rodzinę, która sprzeciwiała się budowie. Zresztą nie tylko tą budowę
          oprotestowali. Również NCC miało problemy (sprawa była w sądzie).

Dzisiaj byłem na budowie i chyba rzezcywiście termin kwietniowy powinien być
          utrzymany.
          pozdrawiam
          Remi
      • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 27.06.03, 14:20
        ja dostałem termin do 5 lipca, bo umowe podpisałem ten poniedziałek. czy masz
        pewne informacje co do ogrodzenia? myślę że na ochronę zgodzi się większość
        mieszkańców(do przegłosowania chyba wystarczy większość?) jak zobaczą
        zdemolowane klatki i okradzione samochody, no i jeszcze bezpieczeństwo dzieci
        na placu zabaw. co do odwrócenia bloku, to na szczęście mam mieszkanie na
        przelot, ale teraz to nie wiem gdzie będą sypialnie a gdzie salon?!?
        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.06.03, 22:30
          Tak jestem pewien że blok będzie ogrodzony. Zostało to przegłosowane na
          zebraniu w spółdzielni. Teraz trzeba tylko tego dopilnować. Przypuszczam, że
          koszt ogrodzenia trzeba będzie dodatkowo ponieść, choć nie wydaje mi się aby to
          był znaczący wydatek. No ale cóż bezpieczeństwo kosztuje.....
          pozdrawiam
          Remi
          • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.8.186.* 30.06.03, 08:39
            witam, wczoraj byłam na budowie- na parterze jest część ścianek
            działowych.pozdrawiam
            • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 04.07.03, 13:59
              tempo mają solidne. ale dziwnie to robią, gdyż najpierw wylewa się konstrukcję
              nośną, a potem wstawia okna i robiścianki działowe. natomiast widać juz
              wstawione okna na parterze
              • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 04.07.03, 16:03
                Inne budynki tez tak budowali, ale rzeczywiście dziwnie to wygląda.
                Ale nie ma się co martwić, bo kierownik budowy jest dobry.
              • Gość: -yna Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.l / *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 10:58
                Słyszałam taką opinię,że taki sposób budowania bloku daje stabilność i
                długowieczność.Podobno konstrukcja bloku nie podlega korozji-co zdarza się
                łączenim płyt drutami.
                • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl / *.nask.waw.pl 23.09.05, 10:34
                  Czy dostaliscie nowe rachunki (te prognozowane)? Ja bede placila teraz co
                  miesiac 605 zl. Zalamuje mnie to :-(
    • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 01.07.03, 14:59
      Zapraszam do obejrzenia zdjęć z czerwca:

www.dembego.republika.pl
      • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 07.07.03, 16:55
        nie wszystkie zdjęcia dają sie powiekszyć
        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.07.03, 20:49
          To prawda :(

jak znajdę chwilę czasu to to poprawię!
          • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 14.07.03, 12:02
            nie szkodzi i tak jest dobrze :)
            • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 14.07.03, 14:25
              Wczoraj byłem na budowie. W pierwszej klatce są trzy piętra, w pozostałych po
              dwa. Rozpoczęły się też prace przy ostatniej klatce. Zaskoczyło mnie również,
              że rozpoczęły się pracę nad ulicą Dembego. Mam parę zdjęć za 15 minut będą na
              stronie.
              Pozdrawiam,
              Remi
              • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 14.07.03, 15:20
                Dodalem zdjęcia z lipca.
                • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 13.08.03, 13:53
                  jezd juz 3 pienterko(nie w całości ale jezd)
                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 13.08.03, 14:01
                    A do tego szybko posuwają się prace przy budowie ulicy Dembego.
                    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 18.08.03, 09:28
                      a to musze sprawdzic, myslalem ze dembego beda robic za pare lat
                      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 19.08.03, 11:49
                        No i mamy nowe zdjęcia. Tym razem na stronie SAM-81.
                        • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 20.08.03, 12:37
                          Śmieszy mnie ilustracja pokazujaca budynek (dziwne, ze tylko jedna, ze planu
                          jakiegoś nie ma): wygląda, jakby budynek oświetlony był po(po)łudniowym, a
                          tymczasem jest tostrona prawie północna :-/ Dziwi też długość budynku...Nie
                          mówiąc o dziwnie rozłegłych przestrzeniach dookoła.

Pozdrawiam
                          Ala

Ps. Link do ilustracji: www.sam-81.pl/dembego.php
                          • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 20.08.03, 12:43
                            No teren dookoła jest olbrzymi (na zdjęciu), ale jest to standardowa rzecz.
                            Gdziekolwiek będziesz oglądać wizualizacje, będzie podobnie.
                            A jesli chodzi o oświetlenie przypuszczam, że rysunek powstawał zanim projekt
                            został obrócony o 180st. Wówczas była to strona południowa.
                            Pozdrawiam
                            Remi
                            • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 20.08.03, 13:53
                              Gość portalu: Remi napisał(a):
                              > A jesli chodzi o oświetlenie przypuszczam, że rysunek powstawał zanim projekt
                              > został obrócony o 180st. Wówczas była to strona południowa.
                              >

Jezeli tak, to gdzie jest to zagięcie budynku (w oddali), gdzie zapowiadane
                              ogródki przydomowe i plac zabaw? Nie mówiąc o budynkach NCC i Młodej Rodziny...
                              Cos krecą ;)
                              • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 20.08.03, 16:09
                                Gość portalu: ala napisał(a):

> Jezeli tak, to gdzie jest to zagięcie budynku (w oddali), gdzie zapowiadane
                                > ogródki przydomowe i plac zabaw? Nie mówiąc o budynkach NCC i Młodej
                                Rodziny...
                                > Cos krecą ;)

A więc odpowiadam:
                                Zagięcie budynku, tj. ostatnia klatka, właśnie powstaje od ulicy Dembego w
                                stronę budynku SM Merkury. Plac zabaw przynajmniej według planów będzie od
                                strony południowej budynku, czyli również od strony SM Merkury. Ogródki, to
                                szczerze mówiąc nie wiem gdzie maja byc, ale nie spodziewałbym się aby były one
                                duże.
                                No a budynki NCC i Młodej Rodziny sa dookoła, ale jak juz wcześniej wspominałem
                                wszystkie wizualizacje budynków sa tak robione. Zresztą chyba nikt nie decyduje
                                się na mieszkanie oglądając zdjęcie.

Czemu uważasz, że "kręcą" - może sama lokalizacja bloku Ci nie odpowiada, bo
                                masz mieszkanie np w Młodej Rodzinie???
                                Pozdrawiam
                                Remi

• aladar Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 20.08.03, 18:53
                                  Przejrzałeś mnie na wylot ;) Rzeczywiscie mieszkam w "Młodej Rodzinie" i nie
                                  bardzo odpowiada mi ten budynek, wprawdzie nie mam go przed samym nosem, ale
                                  już od. 17 (teraz) zaczyna porzadnie zaciemniać trawnik przed moim balkonem, a
                                  potem okna, etc... W zimie bedzie gorzej, bo słońce niżej.
                                  Możesz się ze mnie śmiać, że sama wybrałam, gdzie mieszkam itp. Ale jakiś czas
                                  temu, gdy NCC sie jeszcze budowało, plany zagospodarowania tego terenu w gminie
                                  były zupelnie inne- nie miało tu byc budynku. Teraz powstaje, a ja żałuję, wy
                                  pewnie tez nie bylibyście zachwyceni.
                                  Ja mam balkonik jeszcze oddalony, ale najblizszy Samu sąsiad... Co ma
                                  powiedzieć, gdy przed oknem wyrosła mu taaka ściana :(
                                  Pani xxx jest niezadowolona, ale bedzie ona oko w oko z tym sąsiadem (wlaściwie
                                  sąsiadami, bo wzwyż). I dobrze, ze budynek został odwrócony- postawcie sie na
                                  naszym miejscu. Taka ściana tylko szeroka 3 razy i wjazd do garazu: ciemność,
                                  studnia i spaliny... Od Dębego bedzie wam się chyba lepiej wjezdzać, bo z tej
                                  strony jest trochę skrętów (pod oknami moich sąsiadów zresztą).

Wracając do wizualizacji: to jest ewidentnie strona zew. budynku, pod nim
                                  biegnie uliczka, tak jak w tej chwili- ale oświetlenie zupełnie nie to...
                                  Czasem ludzie sie sugerują, ale oczywiście, ze nie wybrałabym mieszkania w
                                  budynku tylko na podstawie marnej ilustracji... Dla mnie ważne jest światło,
                                  strony swiata itd.

A tak poza tym: WITAM SĄSIADÓW! :) Bo w końcu bedziemy sąsiadami i fajnie by
                                  było, gdyby między nami się dobrze układało :)

Pozdrawiam serdecznie!
                                  Ala

Ps. Jeżeli chcecie, moge was informowac na bieżąco o stanie rzeczy- w koncu mam
                                  przed oknem. Mam tez aparacik cyf. ;)
                                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 21.08.03, 10:07
                                    aladar napisała:

> Przejrzałeś mnie na wylot ;) Rzeczywiscie mieszkam w "Młodej Rodzinie" i nie
                                    > bardzo odpowiada mi ten budynek, wprawdzie nie mam go przed samym nosem, ale
                                    > już od. 17 (teraz) zaczyna porzadnie zaciemniać trawnik przed moim balkonem,
                                    a
                                    > potem okna, etc... W zimie bedzie gorzej, bo słońce niżej.
                                    > Możesz się ze mnie śmiać, że sama wybrałam, gdzie mieszkam itp. Ale jakiś
                                    czas
                                    > temu, gdy NCC sie jeszcze budowało, plany zagospodarowania tego terenu w
                                    gminie
                                    >
                                    > były zupelnie inne- nie miało tu byc budynku. Teraz powstaje, a ja żałuję, wy
                                    > pewnie tez nie bylibyście zachwyceni.
                                    > Ja mam balkonik jeszcze oddalony, ale najblizszy Samu sąsiad... Co ma
                                    > powiedzieć, gdy przed oknem wyrosła mu taaka ściana :(
                                    > Pani xxx jest niezadowolona, ale bedzie ona oko w oko z tym sąsiadem
                                    (wlaściwie
                                    >
                                    > sąsiadami, bo wzwyż). I dobrze, ze budynek został odwrócony- postawcie sie na
                                    > naszym miejscu. Taka ściana tylko szeroka 3 razy i wjazd do garazu: ciemność,
                                    > studnia i spaliny... Od Dębego bedzie wam się chyba lepiej wjezdzać, bo z tej
                                    > strony jest trochę skrętów (pod oknami moich sąsiadów zresztą).
                                    >
                                    > Wracając do wizualizacji: to jest ewidentnie strona zew. budynku, pod nim
                                    > biegnie uliczka, tak jak w tej chwili- ale oświetlenie zupełnie nie to...
                                    > Czasem ludzie sie sugerują, ale oczywiście, ze nie wybrałabym mieszkania w
                                    > budynku tylko na podstawie marnej ilustracji... Dla mnie ważne jest światło,
                                    > strony swiata itd.
                                    >
                                    > A tak poza tym: WITAM SĄSIADÓW! :) Bo w końcu bedziemy sąsiadami i fajnie by
                                    > było, gdyby między nami się dobrze układało :)
                                    >
                                    > Pozdrawiam serdecznie!
                                    > Ala
                                    >
                                    > Ps. Jeżeli chcecie, moge was informowac na bieżąco o stanie rzeczy- w koncu
                                    mam
                                    >
                                    > przed oknem. Mam tez aparacik cyf. ;)

Witam,

Ja również mam nadzieję na miłe sąsiedztwo :) Rozumiem, że pewnie wolelibyście
                                    na tym miejscu jakąś zieleń, ale jest jak jest. Można się tylko pocieszać, że
                                    już nic więcej się nie wybuduje. A obrócenie budynku, przynajmniej z mojego
                                    punktu widzenia jest mi całkiem obojętne.

Jakbyś mogła pstryknąć od czasu do czasu parę fotek, to byłoby mi bardzo miło.
                                    Z góry dziękuję. Na stronie www.dembego.republika.pl jest do mnie kontakt.
                                    Pozdawiam przyszłą sąsiadkę,
                                    Remi

• Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 21.08.03, 12:21
                                      > Witam,
                                      >
                                      > Ja również mam nadzieję na miłe sąsiedztwo :) Rozumiem, że pewnie
                                      wolelibyście
                                      > na tym miejscu jakąś zieleń, ale jest jak jest. Można się tylko pocieszać, że
                                      > już nic więcej się nie wybuduje. A obrócenie budynku, przynajmniej z mojego
                                      > punktu widzenia jest mi całkiem obojętne.
                                      >
                                      > Jakbyś mogła pstryknąć od czasu do czasu parę fotek, to byłoby mi bardzo
                                      miło.
                                      > Z góry dziękuję. Na stronie www.dembego.republika.pl jest do mnie kontakt.
                                      > Pozdawiam przyszłą sąsiadkę,
                                      > Remi
                                      >

Remi, ja słyszałam, że istnieje realne zagrożenie kolejnym budynkiem-
                                      naprzeciwko waszych okien, moich zresztą też :((( Trzeba uważać, nigdy nic nie
                                      wiadomo- w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Oby Merkury nam kuku nie
                                      zrobił... Mówie oczywiscie o tej wolnej działce miedzy Samem-81, Merkurym, a
                                      nami. Wiesz może coś więcej?

Pstryknę niedługo jakies fotki i prześlę do Ciebie.

Pozdrawiam serdecznie :)
                                      Ala
                                      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 21.08.03, 13:07
                                        Słyszałem że ma byc tam teren zielony. Ale kto tam wie....
                                        • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 22.08.03, 15:49
                                          Ja też tak słyszałam, ale słyszałam też cos innego... W razie czego- walczmy o
                                          ten teren :)))
                                • aladar Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 20.08.03, 18:58

> Gość portalu: ala napisał(a):
                                  >
                                  > > Jezeli tak, to gdzie jest to zagięcie budynku (w oddali), gdzie zapowiadan
                                  > e
                                  > > ogródki przydomowe i plac zabaw? Nie mówiąc o budynkach NCC i Młodej
                                  > Rodziny...
                                  > > Cos krecą ;)
                                  >
                                  > A więc odpowiadam:
                                  > Zagięcie budynku, tj. ostatnia klatka, właśnie powstaje od ulicy Dembego w
                                  > stronę budynku SM Merkury. Plac zabaw przynajmniej według planów będzie od
                                  > strony południowej budynku, czyli również od strony SM Merkury. Ogródki, to
                                  > szczerze mówiąc nie wiem gdzie maja byc, ale nie spodziewałbym się aby były
                                  one
                                  >
                                  > duże.
                                  > No a budynki NCC i Młodej Rodziny sa dookoła, ale jak juz wcześniej
                                  wspominałem
                                  >
                                  > wszystkie wizualizacje budynków sa tak robione. Zresztą chyba nikt nie
                                  decyduje
                                  >
                                  > się na mieszkanie oglądając zdjęcie.
                                  >

Mialam na mysli obecność tych elementów na rysunku, a nie w rzeczywistości ;)
      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 25.08.03, 15:49

> Zapraszam do obejrzenia zdjęć z czerwca:
        >
        > www.dembego.republika.pl

Na stronce są nowe zdjęcia, zrobione przez naszą przyszłą sąsiadkę z "Młodej
        Rodziny".
        Wielkie dzięki!

Remi
        • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 26.08.03, 16:21
          ciekawe jaki bedzie adres, dembego czy tez ta druga na S
          • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 26.08.03, 17:52
            Sięgacza? :)
            • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 01.09.03, 14:35
              Właśnie dodałem nowe fotki z wczoraj :)

Pozdrawiam
              Remi
              • Gość: Buli Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 24.09.03, 21:21
                Rozważam możliwość zakupu mieszkania w Waszej spółdzielni i w związku z tym mam
                kilka pytań?
                O ile wzrosła kwota za m, w porównaniu do kwoty wyjściowej. Mnie powiedzieli w
                dziale sprzedaży że koszt metra powierzni mieszkania będzie wynosił 3150zł- jak
                na Kabaty- bardzo atrakcyjna cena, jest to kwota brutto, watu się nie dolicza
                bo spółdzielnie nie są watowcami. Pytałem o ile średnio wzrasta koszt z metra
                po zakończeniu budowy , po rozliczeniu inwestycji. Odpowiedziano mi że nie
                więcej niż o 8%. Czy to prawda?
                Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
                Buli.
                • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 03.10.03, 16:19
                  moim zdaniem masz małe szanse na zakup mieszkania w naszej spółdzielni, gdyż
                  ze względu na cenę praktycznie wszystko jest sprzedane, ale powodzenia. co do
                  ceny to niestety ze spółdzielniami ponosi sie pewne ryzyko, bo pani w dziale
                  sprzedazy powie ci ze 8% a wzrosnąć moze i 28% i nikt tych 8% nie
                  zagwarantuje. cena jest niska, ale moze okazac sie ze bedzie duzo wyzsza. jak
                  masz słabe nerwy to moze lepiej kup u developera gdzie przynajmniej cene masz
                  zagwarantowana.
                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 10.10.03, 14:13
                    Właśnie dodałem zdjęcia zrobione dzisiaj :)
    • Gość: ja Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 213.17.181.* 11.10.03, 13:31
      jak ich poznasz odehce\ci sie sasiadów ;-)
      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 13.10.03, 11:33
        Gość portalu: ja napisał(a):

> jak ich poznasz odehce\ci sie sasiadów ;-)

???? Nie rozumiem, czy to odpowiedż do mnie???
    • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.10.03, 12:54
      czesc boloooo :-)
      Jestem Twoja przyszla sasiadka (V pietro, balkon od poludnia, klatka BC, lokal
      tymczasowo nr 13- mam nadzieje, ze to szczesliwa trzynastka :-). Zupelnie
      przypadkiem odkrylam strone na republice i poprzez nia trafilam na to forum.
      Bardzo sie ciesze, ze w ten sposob moge poznac przyszlych wspoltowarzyszy z
      bloku. Emerytka (jeszcze) nie jestem i nie bede przez ok. 30 lat :-). A teraz
      ad rem: Czy podzielacie moja opinie co do pewnej dozy zaufania jaka mozna
      obdarzyc "nasza" spoldzielnie? Ma na swoim koncie juz pare udanych inwestycji,
      a z jednej nieudanej wybrnela calkiem w porzadku.
      pozdrawiam serdecznie
      PS Znam jeszcze jednego sasiada. Pozdrawiam Cie Remi :-)
      • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.10.03, 13:08
        Przesledzilam wszystkie watki.Co do ochrony- ja tez glosuje za. Nie wydaje mi
        sie, zeby koszt byl nie do podzwigniecia, a konsekwencje braku ochrony moga byc
        bardzo przykre.
        Mam nadzieje, ze pogloski o nowym bloku pomiedzy nami a mercurym pozostana w
        sferze plotek. To bylaby tragedia, te bloki sa i tak bardzo blisko siebie. Nie
        byloby szans na swiatlo.
        • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 14.10.03, 14:02
          no to super, mamy juz 3 mieszkancow nieemerytow. niestety wszyscy musimy
          obdazyc zaufaniem spoldzielnie i nic wiecej nie mozemy zrobic(jesli ktos
          praktykuje to tylko moze sie modlic) ale jak dotad wszystko bylo w porzo, wiec
          lepiej nie martwic sie na zapas. ze zdiec Remiego wynika ze blok bez ostatniej
          klatki juz stoi. pierwsza klatka jest ocieplana i ma okna. szczerze mowiac to
          tempo jest nieziemskie i oby nie dostali zadyszki. przy takich pracach blok
          moze zostac otynkowany do konca roku. na wiosne prace wewnatrz budynku i moze
          przed wakacjami pierwsze odbiory. obym nie okazal sie marzycielem.
          pozdrawiam
          • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.10.03, 14:16
            Biorac pod uwage,ze termin oddania zostal wyznaczony na kwiecien to marzycielem
            nie jestes, nawet wiecej- jestes realista lub umiarkowanym pesymista
            przewidujac dopiero na czerwiec pierwsze odbiory :-)Ja juz nie moge sie
            doczekac.Mieszkam w Wolominie i dojazdy mnie zabijaja.To strata 3 godzin
            dziennie na mordowanie sie w srodkach komunikacji..
            W naszym bloku troche martwi mnie brak piwnic.To wbrew pozorom troche utrudnia
            zycie,zwlasza, gdy jest sie posiadaczem roweru,dzieciecego wozka itp urzadzen.
            Trudno tez bedzie skladowac materialy wykonczeniowe
            • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 15.10.03, 09:45
              Cześć,

Rzeczywiście szkoda że nie ma piwnic, ale są na klatkach pomiesczenia ok 2 m2
              przypadające na piętro. To może się przydać.

Pozdrawiam,
              Remi
              • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 15.10.03, 12:35
                jak na wstepie napisalem, mieszkalem na osiedlu zbudowanym przez JWDestruction
                i tam tez nie mialem piwnicy a jakos sobie radzilem(wozek). faktycznie beda
                pomieszczenia 2m2 na pietrze, ale z doswiadczenia wiem ze taka piwnica to
                tylko skladowisko rzeczy ktore wyrzocilibysmy gdyby piwnicy nie bylo, a skoro
                piwnica jest to jeszcze moze sie przyda. tak wiec przewiduje ze po roku nie da
                sie wejsc do pomieszczen "gospodarczych". dodatkowo jeszcze trzeba dogadac sie
                z sasiadami co do "sprawiedliwego" podzialu i egzekwowania wspolnej
                przestrzeni.
                pozdro
    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 20.10.03, 15:41
      a gaz? czy ktoś wie dlaczego nie będziemy mieli gazu, skoro w blokach obok
      jest?
      • Gość: JK Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.acn.pl 20.10.03, 18:50
        Przepraszam, że się wtrącę. Jestem z NCC, zobaczyłam wątek o Dembego i weszłam.
        My też nie mamy gazu. To chyba teraz już się robi standard.
        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 21.10.03, 09:35
          Zaprzaszamy do dyskusji sąsiedzie :)

Nie mam pewności ale są chyba przepisy budowlane, które mówią że jeżeli blok
          jest wyższy niż kilka (nie wiem ile - chyba 4) pięter to nie może być gazu.
          • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 28.10.03, 13:23
            to dla mnie tragedia, bo nienawidzę gotowac na kuchni elektrycznej
            • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 28.10.03, 14:30
              Nauczysz się :)

Na osłodę nowe zdjęcia na stronce.
              Pozdrawiam,
              Remi
              • Gość: Jerzy Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 195.205.229.* 29.10.03, 11:36
                W Merkurym także gazu brak
                • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 04.11.03, 15:48
                  a w innych blokach budowanych przez sam-81 gaz jest i nie są to bloki 4-
                  piętrowe tylko wyższe. może jest to spowodowane brakiem rurki z gazem w
                  okolicy?
    • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 29.10.03, 15:55
      Witam serdecznie wszystkich sasiadow. Dawno nie zagladalam na forum. Czy
      jestescie w posiadaniu informacji na temat tego jak bedzie zagospodarowana
      przestrzen pomiedzy blokiem naszym a mercurego? Nie spodziewalam sie, ze jest
      tam tak duzo miejsca. Ogrodzenie mercurego jest ustawione pod bardzo ostrym
      katem, zapewne z powodu dziwnych wymiarow ich dzialki. Boje sie jednak, ze w
      tym miejscu planowana moze byc jakas inwestycja np. olbrzymi parking.
      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 29.10.03, 16:07
        Podobno ma być tam trochę zieleni, ale czy na 100% tego nie wiem. Trzeba będzie
        się tym zainteresować w dzielnicy.
        • Gość: Jerzy Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 195.205.229.* 30.10.03, 08:49
          Jestem z Merkurego. Z tego co mi wiadomo, to te trzy inwestycje otrzymały już
          prawo do wieczystej dzierżawy (czy coś w ten deseń) tej działki i będzie tam
          teren rekreacyjny dostępny z trzech furtek (po jednej z każdego bloku). Także
          nie jestem tego pewien na 100 procent, ale taką informację otrzymałem ze
          spółdzielni.
          • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 30.10.03, 09:50
            Byłoby super!!!
            • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 30.10.03, 12:05
              Jesli to prawda to genialne rozwiazanie.
        • Gość: Irka Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.zapora / 217.96.25.* 12.11.03, 10:18
          Witam sąsiadów,
          Jestem z SBM Merkury, też słyszałam, że teren pomiędzy naszymi budynkami jest
          wykupiony przez te trzy spółdzielnie od gminy i będzie tam zieleń. I tak jak
          powiedział Jerzy wejście na ten teren będą mieli tylko mieszkańcy tych trzech
          spółdzini.
          Serdecznie pozdrawiam wszystkich sąsiadów.
          Irka
          • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 12.11.03, 11:38
            To bardzo dobra wiadomość :)

Warto byłoby potwierdzić tą informację, albo w spółdzielniach albo w dzielnicy.
            Oby tylko tam sie nic wybudowało.....

P.S. Ładne macie podwóreczko (SBM Merkury)
            • Gość: Jerzy Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 195.205.229.* 13.11.03, 11:59
              Z tego co wiem, to nie będzie tam żadnego budynku, ponieważ brakuje tam miejsca
              na drogę dojazdową.
              Sprzedam Wam kolejną plotkę, tylko mniej wiarygodną, bo zaczerpniętą nie w
              spółdzielni, tylko u naszego szefa ochrony "Merkurego". Podobno ta firma
              ochroniarska stara się o przejęcie nadzoru nad wszystkimi budynkami wkoło i za
              minimalnie większy czynsz będą chcieli wprowadzić stały nadzór nie tylko nad
              ogrodzonymi terenami, ale i nad okolicznymi uliczkami. Zamierzają wprowadzić
              piesze patrole itp. Myślę, że byłoby fajnie.
              • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 13.11.03, 14:44
                Ja jestem za! Super pomysł, zresztą gdyby udała sie w przyszłości współpraca
                pomiędzy trzema spółdzielniami (a raczej mieszkańcami) wyszłoby to nam tylko na
                korzyść.
                Pozdrawiam,
                Remi
                • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 13.11.03, 15:33
                  Miód na moje uszy! Czy sprawe ochrony zapewni nam spoldzielnia czy sami
                  bedziemy musieli sie skrzyknac i ewentualnie rozmawiac z ta firma ochroniarska?
                  • Gość: Jerzy Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 195.205.229.* 14.11.03, 09:48
                    Zdaje mi się, że będą to rozmowy ze spółdzielnią, a potem ewentualnie my
                    będziemy tylko głosować.
    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 30.10.03, 12:05
      czy moze ktos mi powiedziec w jaki sposob i czy da sie wejsc do swojego
      mieszkania na budowie? w jakie dni i czy potrzebna jest przepustka ze
      spoldzielni czy moze cos innego.
      • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.8.186.* 30.10.03, 12:50
        gdy byłam tam ostatnio, tzn. ok. miesiac temu, weszlam bez zadnego klopotu a
        pan pilnujący budowy byl uprzejmy.
        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 07.11.03, 16:30
          Od niedawna zostało założone forum dla mieszkańców SAM-81 przez kolegę MK z
          osiedla "Moczydło"

www.kramar.pl/sam-81/forum
          (jest osobny topic dla naszego bloku)

Pozdrawiam,
          Remi
          • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 13.11.03, 11:20
            Zamieściłem nowe zdjęcia z listopada :)

www.dembego.republika.pl
            FORUM: www.kramar.pl/sam-81/forum
            • ol4 Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 13.11.03, 16:57
              jak wogole oceniacie SAm81? jest OK?
              • Gość: Gosia Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 146.103.15.* 13.11.03, 17:55
                Czesc wszystkim, nie jestem emerytka :), bede mieszkac razem z Wami.
                Czy ktos wie jak postepuje budowa? Niestety nie mam dostepu na
                www.dembego.republika.pl (fire wall).
                • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.11.03, 09:42
                  Czesc Gosiu :-) Budowa postepuje jak na razie dosc terminowo i ladnie :-) Z
                  jednej strony jest juz nawet ciemnozielony daszek. Okna w wiekszosci wstawione
                  i ocieplenie idzie pelna para. Gdzie znajduje sie Twoje przyszle mieszkanie?
                • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 14.11.03, 09:59
                  Gość portalu: Gosia napisał(a):

> Czesc wszystkim, nie jestem emerytka :), bede mieszkac razem z Wami.
                  > Czy ktos wie jak postepuje budowa? Niestety nie mam dostepu na
                  > www.dembego.republika.pl (fire wall).

Podaj mail'a to Ci prześlę zdjęcia.
                  Remi
                  • Gość: Gosia Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 146.103.21.* 14.11.03, 11:37
                    Z gory dziekuje,jestem bardzo ciekawa jak to wyglada, moj e-mail tymczasowy:
                    kmieciak@imec.be

> Gość portalu: Gosia napisał(a):
                    >
                    > > Czesc wszystkim, nie jestem emerytka :), bede mieszkac razem z Wami.
                    > > Czy ktos wie jak postepuje budowa? Niestety nie mam dostepu na
                    > > www.dembego.republika.pl (fire wall).
                    >
                    > Podaj mail'a to Ci prześlę zdjęcia.
                    > Remi
              • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.11.03, 09:47
                ja oceniam naprawde calkiem dobrze. Co prawda na poczatku moja ocena byla
                oparta wylacznie na opinii mieszkancow domow juz zbudowanych, ale teraz widze
                na wlasne oczy, ze z postepow budowy bloku na dembego naprawde mozna byc
                zadowolonym. Cena na pewno w porownaniu z innymi inwestycjami na kabatach jest
                wielce konkurencyjna (nawet uwzgledniajac 7-8% podwyzke po zakonczeniu), a to z
                uwagi na status prawny naszego budowniczego (spoldzielnia)oraz budowanie
                wlasnymi silami, a nie z wykorzystaniem wynajmowanych firm.
    • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.11.03, 11:15
      Czy ktos z Was sie orientuje w jaki sposob moge uzyskac projekt instalacji
      elektrycznej (podobno tylko od Pana Tomaszewskiego, ale strasznie trudno jest
      sie do niego dodzwonic) i czy moge jeszcze wprowadzic zmiany do tego projektu?
      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 14.11.03, 11:27
        Klatka BC?
        • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.11.03, 11:35
          tak, BC
          • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 14.11.03, 11:40
            Ja na trzecim piętrze mam już zrobioną elektrykę, ale może u Ciebie jeszcze nie
            ma. Musisz się spieszyć.
            • Gość: Gosia Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 146.103.21.* 14.11.03, 11:44
              Pytalas Aniu gdzie bede mieszkala, wiec to bedzie pierwsza klatka od ulicy
              Dembego II pietro.
              • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 14.11.03, 12:30
                A ja klatka BC (zdaje sie, ze to druga klatka od Dembego), V pietro, balkon od
                strony poludniowej
            • Gość: Gosia Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 146.103.21.* 14.11.03, 11:46
              Czesc Remi, moj chwilowy e-mail to kmieciak@imec.be.
              DZieki z gory za zdjecia.
    • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 24.11.03, 15:44
      Czy ktos wie w jaki sposob mozna obejrzec swoje mieszkanie? Jak na razie
      wszyscy mnie zbywaja i mowia, ze to niemozliwe. Czy powinnam skontaktowac sie z
      kierownikiem budowy? A jesli tak- to czy ktos zna na niego namiary?
      • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 28.11.03, 14:08
        właśnie. ja też sie wybieram na budowe i nie moge się wybrać. odwiedzam blok
        raz na tydzień późnym popołudniem kiedy budowa jest zamknięta. ale patrząc na
        tempo to moze oddadzą w lutym????????????
        • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 01.12.03, 10:05
          Na budowe na pewno nie da rady juz wejsc. Na wlasne oczy widzialam przyklejony
          na scianie "prikaz", coby nikogo nie wpuszczac, bo za duzo osob juz sie kreci.
          Trudno, mieszkanko zobacze zatem dopiero na wiosne. Ale tempo rzeczywiscie
          niezle.
          • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 11.12.03, 10:22
            Dwa nowe zdjęcia z grudnia są na stronie.

www.dembego.republika.pl
            • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 11.12.03, 12:50
              szkoda, ze nie trzymaja sie jednego koloru, np. zielonego :-(
              • Gość: Ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 11.12.03, 20:59
                O nie, tylko nie zielonego :-/ W kazdym razie tego szpitalnego odcienia NIE. Bo
                zgniły zielony jest niezły :) Żółtawy tez by mógł być...
                Pisze z punku widzenia obserwatora- lubie miec ładny widoczek za oknem ;)

Pozdrawiam
                Ala (sasiadka z M.R)

Ps. Remi, postaram sie w weekend sfocic bloczek :)

• Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 12.12.03, 10:25
                  no tak, ale zielony pasuje do ciemnozielonego dachu, a tak malujac kazdy
                  kawalek inaczej (jeden zolty, drugi zielony) wychodzi pstro i nieciekawie.
                  Podobaja mi sie ich bloki po drugiej stronie KEN- biale z ciemnoszarym dachem.
                  Wyglada gustownie.
                  Remi- dziekuje za nowe zdjecia. Alu- bede bardzo wdzieczna za jeszcze :-)
                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 12.12.03, 11:05
                    Alu,
                    Wielkie dzieki za zdjęcia. Jak tylko je przeslesz wstawie je na stronę.
                    Remi
                    • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 12.12.03, 14:47
                      Zrobiłam dziś zdjecia, bo nie jestem pewna jaka bedzie w weekend pogoda i jak
                      mi sie czasowo ułozy (jak bedzie ok to jeszcze dopstrykam). Niestety tylko 3,
                      bo troche padało i robiłam je z okna ;) Nie mówiąc o klapnietej baterii ;/ Ale
                      mniej wiecej widac kolorki od naszej strony :)
                      Aniu, mnie sie wydaje, ze budynek lepiej wygladałby z przewaga żółtego, bez
                      tego szpitalnego odcienia zieleni- tam jest jeszcze taki zgniłozielony odcien-
                      bardziej chyba pasuje...
                      A te bezowe bloki idac w kierunku tesco chyba najbardziej mi sie podobaja :)
                      Chociaz tutaj zólta barwa ma uzasadnienie- sasiedzi maja podobna kolorystyke.
                      Tylko Mercury sie wyłamał i wyglada jak szpital :-/

Pozdrawiam :)
                      Ala
                      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 12.12.03, 16:16
                        Już dodałem
                        • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 16.12.03, 12:11
                          bueeee mial byc niebieski a jest kremowo zielony. porażka.
                          • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 16.12.03, 20:21
                            Niebieski??? Bleee.... Z zielonym dachem :] Tu by zupełnie niebieski nie
                            pasował...Poza tym błekit jest dość smetnym kolorem...
                            • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 17.12.03, 14:09
                              smetny nie smetny, ale czy ja daltonista jestem? na stronie spoldzielni jest
                              ryzunek w niebieskim kolorze. dachu nie widac
                              • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 17.12.03, 15:30
                                musze sie z kolega zgodzic. Nie trafili w kolory.
                                • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 17.12.03, 16:08
                                  Żółty z zielonym dachem wyglada fajnie :) Zielony z kolei tak sobie
                              • Gość: ala Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.chello.pl 18.12.03, 16:14
                                Nie wiem dlaczego, ale ja "zawsze" wiedziałam, ze blok bedzie zielony... Nawet
                                ten rysunek mnie zmylić nie próbował, bo nie jest to taki oczywisty niebieski,
                                choc mozna sie kłócic ;) W sumie dopiero Ty, boloooo, zwróciłes mi na to uwage
                                i musze przyznac, ze to chyba ja byłam daltonistka ;) Ale tutaj: www.sbm-
                                merkury.pl/ViewImage.asp?title=Relaksowa&image=Inwz_images/rel-3.jpg bloczek
                                jest ewidentnie zielony :) W całosci ;)
                                Pozdrawiam
                                Ala
                                • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 19.12.03, 11:38
                                  nie zależy mi by wywołać pierwsza sąsiedzka kłótnię:)))))))ale pogadać mozemy.
                                  wydaje mi sie ze niebieski jest ładniejszy(na pewno nie z zielonym dachem)i
                                  rysunek mi sie podobał. aczkolwiek na mieszkanie w tym bloku zdecydowałem sie
                                  z zupełnie innych powodów i tak naprawde to moga go pomalować i na
                                  pomarańczowo i na czarno, bo mieszkać bede w srodku a nie na zewnatrz. o wiele
                                  wazniejsze kwestie to:
                                  1 ogrodzenie bloku
                                  2 ochrona
                                  3 kablówka
                                  4 internet
                                  5 telefon
                                  pozdro
                                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 19.12.03, 12:28
                                    W pełni popieram cię boloooo
                                    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 22.12.03, 12:22
                                      dzieki
                                      • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 12.05.04, 11:01
                                        jak sobie radzicie w wnoszeniem czegokolwiek na pietra?Windy maja byc dopiero w
                                        lipcu podobno,a ja za wniesienie podlogi musialam zaplacic 130 zl! i nie bylo
                                        mowy o innej kwocie. Robotnicy sa rozpieszczeni, a to ze nie ma wind dodatkowo
                                        ich rozzuchwala :-(
                                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 13.01.04, 12:04
                                    Plany rozbudowy ulic w naszych okolicach:

www.ursynow.waw.pl/img/mokotow_ken_ursynow.jpg
                                    • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.01.04, 13:45
                                      Czy ktos moze juz zdolal dowiedziec sie u inspektora nadzoru kiedy bedzie
                                      przyblizona data oddania bloku?Jego telefon milczy, a pani w sprzedazy, mimo
                                      wczesniejszych deklaracji o oddaniu przed terminem, o czym slyszelismy na
                                      spotkaniu- powiedziala, ze jednak kwiecien.
                                      Ja tez zgadzam sie z przedmowcami, ze pare innych spraw jest wazniejszych od
                                      kolorow.Co do internetu- mamy juz nawet pierwsza oferte na forum :-)
    • Gość: mario Internet !!!!!!! IP: 217.153.138.* 13.01.04, 15:44
      OFERTA DOSTĘPU DO SIECI INTERNETOWEJ
      CEBIT WIRELESS- 2048kb/s*

Szanowni Państwo!

Pragniemy Państwu zaproponować dostęp do Naszej sieci Internetowej CEBIT
      WIRELESS
      o przepustowości do 2048 kb/s (obecnie) a 4096 kb/s (planowane od 2004r) za
      jedyne 107zł brutto (jeden komputer) miesięcznie jednocześnie gwarantując że
      opłata ta może się zmienić jedynie w przypadku podniesienia stawki VAT na
      dostęp do Internetu.
      Koszt całkowity podłączenia 1 lokalu wyniesie następująco :

o Od 1- 10 lokali cena podłączenia : 100zł (netto)
      o Od 11 - lokali cena podłączenia : 1zł (netto)

Abonenci Cebit Wireless uzyskują:
      • stały, nielimitowany czasowo dostęp do Internetu o przepustowości do
      2048 kb/s
      • możliwość korzystania z wszystkich usług internetowych
      • nielimitowany transfer danych
      • uczestnictwo w sieci lokalnej (np. możliwość grania z innymi
      uczestnikami sieci lub wymiana danych)
      • własne konto poczty elektronicznej (opcjonalnie ).
      • możliwość utworzenia witryny WWW w domenie cebit.com.pl lub własnego
      serwera wirtualnego (opcjonalnie ).

Nasza firma posiada niezbędne zezwolenia na prowadzenie działalności
      Telekomunikacyjnej które dotyczą:

1) ŚWIADCZENIA USŁUGI ZAPEWNIANIA DOSTĘPU DO SIECI INTERNET (ZA POMOCĄ
      SIECI TRANSMISJI DANYCH OBJĘTYCH ZGŁOSZENIEM ORAZ PRZY WYKORZYSTANIU ŁĄCZY
      STAŁYCH DZIERŻAWIONYCH OD INNYCH UPRAWNIONYCH OPERATORÓW)
      2) ŚWIADCZENIA USŁUGI TRANSMISJI DANYCH ZA POMOCĄ(SIECI TRANSMISJI DANYCH
      OBJĘTYCH ZGŁOSZENIEM ORAZ PRZY WYKORZYSTANIU ŁĄCZY STAŁYCH DZIERŻAWIONYCH OD
      INNYCH UPRAWNIONYCH OPERATORÓW.

WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O KONTAKT POD NR TEL
      612-09-96 lub 501-590-613
      e-mail: internet@cebit.com.pl

CEBIT WIRELESS JEST NIEZALEŻNE OD TELEFONU!!!!!
      SERFUJESZ NIE ZAJMUJĄC LINII TELEFONICZNEJ!!!!!
    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 13.02.04, 11:11
      no i jak sąsiedzi? byłem na budowie i widziałem jak robotnicy zapierdzielali
      tak ze sie mało na schodach nie pozabijali. jest szansa na dobry termin
      • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 09:44
        dzwonilam do inspektora nadzoru. Za dwa tygodnie nalezy dowiadywac sie co do
        wczesniejszego terminu oddania kluczy w celach remontowych. Planowy termin
        oficjalnego odbioru (pierwsza polowa kwietnia) podobno jest bez zmian
        • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 09:47
          chcialabym wam zwrocic uwage, ze jesli przeniesienie wlasnosciowego
          spoldzielczego prawa do lokalu nastapi po 1 maja- najprawdopodobniej BEDZIEMY
          DOPLACAC 22% wartosci mieszkania. Wchodzi VAT!Tak wiec trzeba zrobic wszystko,
          zeby doszlo do tego przed 1 maja
          • Gość: MK Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 195.164.60.* 16.02.04, 11:14
            podatki.onet.pl/870723,1,0,wiadomosci.html
            Ostatni akapit:
            "'GP' przypomina, że obecnie sprzedawane przez firmy deweloperskie nowe domy i
            mieszkania podlegają 7-proc. VAT. Natomiast te, które udostępniane są na
            podstawie prawa spółdzielczego przez spółdzielnie mieszkaniowe, w ogóle nie
            podlegają VAT."
            • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 11:22
              Do MK- Wiem, jaki jest stan obecny. Ale przekazanie naszego bloku rozpoczyna
              sie dopiero w kwietniu. Jesli przeniesienie prawa nastapi po 1 maja (czyli
              wtedy, gdy nowe przepisy wejda w zycie)- trzeba bedzie doplacic 22% wartosci
              mieszkania.
              • jaci Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 16.02.04, 11:50
                1 maja wchodzi VAT na materialy budowlane, nie na mieszkania. Tak wiec po 1
                maja dopłacisz 15% do wanny, prysznica itd., a nie do całego mieszkania, za
                które przeciez już zapłaciłaś 100%.
                • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 12:28
                  Niestety nie jest tak jak piszesz Jaci. Oprocz wiekszego VATu na materialy - od
                  1 maja wejdzie w zycie nowelizacja wprowadzajaca podatek VAT od sprzedazy ( w
                  przypadku developerow) lub przeniesienia prawa wlasnosciowego (w przypadku
                  spoldzielni)mieszkan. (Odsylam do innych watkow dotyczacych tego tematu na
                  forum developerzy). A ponadto, w takim przypadku liczy sie data przeniesienia
                  prawa. Zas prawo zostanie przeniesione w momencie podpisywania umowy
                  przeniesienia, a nie w momencie podpisania umowy na budowe mieszkania.
                  • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 12:34
                    Apel do wszystkich przyszlych sasiadow Dembego/Siegacz. Moim zdaniem dobrze by
                    bylo naciskac na nasza spoldzielnie, zeby wszystkie umowy zostaly podpisane
                    przed 1 maja.
                    • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 16.02.04, 13:18
                      Nie wiem jak jest z tym Vatem, ale dowiedziałem się w spółdzielni, że odbiory
                      mieszkań mają być w kwietniu, a po odbiorze od razu można dostać spółdzielcze
                      prwao do lokalu (przydział). Pozostaje tylko kwestia wyodrębnienia oddzielnej
                      własności. Ale szczerze mówiąc, to jak miałbym dopłacić 22%, to zostanę
                      spółdzielcą.
                      • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 13:52
                        Remi- to jest troche inaczej. My nie mamy mieszkan lokatorskich. Nasze prawo
                        nie nazywa sie spoldzielcze prawo do lokalu mieszkalnego (przydzial) ale
                        SPOLDZIELCZE WLASNOSCIOWE PRAWO do lokalu mieszkalnego.Tak wiec spoldzielnia
                        chyba mowi jakies bzdury, bo ona nie bedzie nam dawac przydzialow, ale
                        przenosic na podstawie umowy spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokalu
                        mieszkalnego ze spoldzielni na nas wlasnie.
                        Natomiast inna sprawa jest kwestia VAT. Za projektem nowelizacji ustawy o VAT
                        cytuje: przedmiotem opodatkowania jest:
                        - ustanowienie spoldzielczego prawa do lokalu
                        -przeksztalcenie spoldzielczego paraw na wlasnosciowe
                        -ustanowienie spoldzielczego wlasnosciowego paraw do lokalu
                        -ustanowienie odrebnej wlasnosci lokalu

Tak wiec, abstrahujac od tego jakie to prawo- jego ustanowienie lub
                        przeniesienie podlega opodatkowaniu. Jesli nastapi to po 1 maja oczywiscie.

W naszym przypadku jest takie zgrozenie jesli odbiory sie opoznia chocby o dwa-
                        trzy tygodnie.

Stad- moj apel.

pozdrawiam
                        • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 16.02.04, 14:10
                          Źle się wyraziłem - miałem na mysli oczywiście spółdzielcze własnościowe prawo
                          do lokalu. Z tego co piszesz to rzeczywiście musimy otrzymać umowy do 1 maja.
                          Teraz nasuwa mi się tylko pytanie: czy mając spółdzielcze własnościowe prawo do
                          lokalu i chcąc je przekształcić w pełną własność też będzie się płacić VAT -
                          chyba nie.
                          Właśnie podliczyłem w moim przypadku byłoby to ok 50 tys. PLN !!!!!!!!!
                          Sprawa wygląda poważnie, więc proponuję pozostawać w kontakcie mailowym:
                          mój adres: remizal@wp.pl
                          Pozdrawiam,
                          Remi
                          • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 16.02.04, 14:24
                            Remi, niestety musze Cie zmartwic, ale przeksztalcenie ograniczonego prawa do
                            lokalu w odrebna wlasnosc tez bedzie podleglo opodatkowaniu. W moim przypadku
                            to takze bedzie 50 tys. zlotych. (z tego co pamietam to mieszkam dokladnie dwa
                            pietra nad Toba :-)
                            Moim zdaniem koniecznie trzeba naciskac spoldzielnie, zeby sie pospieszyla.
                            Obawiam sie bowiem, ze do czasu wplaty wyrownania (a nie wiadomo ile czasu
                            spoldzielnia bedzie liczyla to wyrownanie)- nie beda chcieli podpisac umow.

pozdrawiam

ania
                            • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 16.02.04, 14:30
                              Rozliczenie ma byc gotowe za ok 1 mies. Odbiory mają być w kwietniu
                              (potwierdziłem). Cóż będę miał ograniczone prawo do lokalu i spółdzielczą
                              księgę wieczystą - bo coś takiego jest.
                              • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 17.02.04, 16:21
                                czytając ostatnie wpisy można, a nawet trzeba wyciagnąć wniosek że to CHORY
                                KRAJ. ale skoro już w nim żyjemy to trzeba się sprężać i trzymać rękę na pulsie
                                bo chyba nikt na ochotnika nie chce płacić 22%
                                załamka.
                                pozdro
    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 27.02.04, 16:57
      dzisiaj bylem w spoldzielni i pani powiedziala ze odbior w kwietniu i nic
      wczesniej. po co ktos rozsiewa plotki?
    • Gość: Gość Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.kramar.pl 29.02.04, 18:58
      Witam,
      Mam pytanie do przyszłych lokatorów Dembego. Jaki termin oddania budynku
      mieliście w umowie?
      Pozdrawiam
      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 01.03.04, 09:35
        Kwiecień 2004
        • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 03.03.04, 12:10
          Do bolooo: nie rozsiewam plotek. Pamietam, ze na spotkaniu przedstawiciele
          spoldzielni mowili, ze klucze przekaza nam wczesniej, po to, by spokojnie
          skonczyc mieszkanie, podczas, gdy oficjalne oddanie mieszkan bedzie planowo.
          Ponadto dzwonilam do inspektora nadzoru (nie do pani z dzialu sprzedazy) ok. 16-
          go lutego i powiedzial, zeby sie dowiadywac za ok. 2 tygodni.
          • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 05.03.04, 14:52
            alez aniu!!!!!!!!!!! ja nie mam pretensji, bo sam bym chcial odebrac wczesniej.
            pani ze sprzedazy powiedziala ze to bzdury i mam tylko jej zeznania. i co
            dzwonilas po 2 tygodniach? jesli bedziesz miala jakies info to daj cynk :))))
            pozdro
            • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 10.03.04, 12:24
              Termin odbioru zbliża sie wielkimi krokami.... Dziasiaj dostałem ze spółdzielni
              umowę ze STOENem...
              • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 11.03.04, 15:35
                jak to dostales? byłeś? dzwonileś? przysłali?
                liczników jescze nie ma, klatki i mieszkania niepomalowane
                • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 11.03.04, 16:15
                  Przysłali pocztą, a takze określili termin zwrotu umowy - bodajże do 25 marca.
                  Jeśli chodzi o liczniki to pewnie będą zakładane po podpisaniu umów.
                  Pierwsza połowa kwietnia i odbiór juz niedługo :)))))
                  • Gość: ania Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: *.nask.waw.pl 12.03.04, 09:52
                    ja jeszcze nic nie dostalam :-( czy udalo sie wam zobaczyc mieszkanie? mnie
                    niestety ani razu. mam nadzieje, ze moje przerobki zrobili jak nalezy
                    • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 29.03.04, 16:16
                      czy cos juz wiadomo z tym vatem? bedziemy doplacac czy nie? bylem w sobote na
                      budowie, chlopaki walcza ale nie zabardzo wierze ze zdarza do konca miesiaca
                    • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.17.46.* 30.03.04, 10:33
                      Trzeba umówić się z kierownikiem budowy- mój mąż dzwonił do niego na komórkę.
                      • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 30.03.04, 11:20
                        Wydaje mi się, że VAT nie będzie nas dotyczył, a jeśli już to tylko od
                        wysokości raty wyrównujacej. Ratuje nas art. 153 ust. 1 nowej ustawy, mówiący:

Art. 153.
                        1. Do podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 29 ust. 6 i 7, nie wlicza
                        się wartości wkładów i opłat, o których mowa w tym przepisie, oraz części tych
                        wkładów i opłat, wniesionych przed dniem 1 maja 2004 r.

• Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.17.46.* 31.03.04, 10:11
                          Dzwoniłam dziś do Spółdzielni- mieszkania będą oddawane "klatkami" od 21
                          kwietnia do 28 maja.
                          • boloooo Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! 01.04.04, 15:39
                            no to super bo mam klatke B. ale ciekawe ile dowalą wyrównania?
                            • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.17.46.* 01.04.04, 15:48
                              cena końcowa to 3171,9 *współczynnik zależny od piętra
                              • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 01.04.04, 16:11
                                Dowiedziałeś sie tego ze spółdzielnii?
                                • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.17.46.* 01.04.04, 16:27
                                  Tak, dziś. W przyszłym tygodniu roześlą do pisma z inf. o kwotach i o terminie
                                  oddania
                                  • Gość: Remi Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.153.63.* 01.04.04, 16:38
                                    Ja jestem zadowolony. Wyszło nawet trochę mniej niż liczyłem :)
                                    • Gość: xxx Re: SAM-81 DEMBEGO. gdzie są sąsiedzi?! IP: 217.17.46.* 01.04.04, 16:47
                                      Ja podobnie. Myślałam, że to będzie ok. 3300