Dodaj do ulubionych

wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił

IP: *.chello.pl 07.10.08, 19:40
Witam,
zastanawiam sie nad kupnem mieszkania w nonej inwestycji edbudu na osiedlu wilga VII czy moze ktoś kupił juz tu mieszkanie??A może ktoś ma coś ciekawego do napisania otej inwestycji
czekam na odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • jtommi Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił 14.10.08, 23:36
      Mam zamiar kupić własne M w tej inwestycji ale przeciągam kwestie
      rezerwacji i wizyty w ich biurze do czasu ustabilizowania się
      sytuacji na rynku. Na razie domkniętych sprzedażowo lokali mają
      namiastkę, inaczej ma się sprawa z lokalami użytkowymi-wiadomo,
      okolica Promki.
    • Gość: rolnik Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił IP: *.adsl.inetia.pl 02.12.08, 10:28
      ja bym tylko na nie dorzucił jeszcze jedno, do dnia dzisiejszego mam gdzieś
      zarchiwizowaną papierową ulotkę edbudu z reklamą osiedla wilga VII, na ulotce
      tej był napisany termin oddania 2007 rok a ulotka była z końca 2005 roku albo
      początku 2006 - to się nazywa solidny developer

ponadto bardzo ciekawe są zdjęcia z budowy, idealne dla nadzoru budowlanego, jak
      wiadomo na budowie obowiązuje coś takiego jak BHP nie będę dodawać, czego tam na
      zdjęciach pracownikom brakuje, na ich miejscu takich fotek bym nie umieszczał na
      oficjalnej stronie ...
            • ro1nik Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił 22.03.09, 08:10
              Hmm chyba coś się Tobie pomyliło. Nie ma czegoś takiego jak trasa anińska. Jest
              tzw. ulica Anińska na dzień dzisiejszy już ulica Nowaka Jeziorańskiego. Ulica ta
              nie będzie nigdy miała klasy wyższej niż zbiorcza. Na dzień dzisiejszy raczej
              około klasy lokalnej.

Ulica ta będzie miała zakończenie za salonem BMW i nigdy nie będzie biegła
              dalej. Będzie jednak miała wjazd i wyjazd na planowaną trasę olszynki
              grochowskiej. Trasa Olszynki będzie przebiegać między salonem BMW a Conforamą i
              biec w kierunku falenicy. Jednak nie zostanie ona zbudowana prędzej niż za 15
              lat. Po zbudowaniu spowoduje wzmożony ruch na ulicy Jeziorańskiego.

W najbliższym czasie jeśli kryzys nie pokrzyżuje planów to na terenach dawnego
              PCO czyli przyległym do promenady firma Pirelli (o ile mnie nie myli pamięć)
              rozpocznie budowę dużego osiedla. Gdy je zbudują tymczasowo przebiją ulicę
              Jeziorańskiego do Ostrobramskiej. Tymczasowo czyli do czasu budowy Trasy
              Olszynki Grochowskiej. Ten tymczasowy łącznik będzie wspaniałym objazdem i
              skrótem dla wszystkich jadących z kierunku rembertowa. Należy spodziewać się
              sporego ruchu zwłaszcza wieczorami w godzinach największej popularności promenady.
              • Gość: bb Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił IP: *.centertel.pl 22.03.09, 22:29
                Właśnie nie pomyliło. Nie ma trasy anińskiej na chwilę obecną ale ma powstać
                (wpisz sobie w wyszukiwarkę). Pirelli ma zbudować kompleks Ostrobramska 75, to
                wiem, pytanie czy nie pociągną Nowaka Jeziorańskiego do Trasy Siekierkowskiej -
                bezpośrednio pod budynkiem Wilga VII. Na mapach zagospodarowania przestrzennego
                takie rozwiązanie jest. Pytanie czy ono padło czy deweloper nic o tym nie mówi
                aby nie spadła sprzedaż mieszkań w tej inwestycji.
                • ro1nik Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił 23.03.09, 09:01
                  ad1 Nie ma czegoś takiego jak ulica Anińska a piszesz jeszcze o trasie Anińskiej
                  bo znalazłeś kilka wypowiedzi ludzi, którzy nie mają pojęcia o obecnym układzie
                  drogowym Warszawy a ich jedyna wiedza opiera się na przesłaniach - a bo
                  słyszałem, że kiedyś tu miała biec trasa. Równie dobrze mogę powiedzieć, że
                  słyszałem, że mają na gocławiu nowy port lotniczy budować bo przecież kiedyś tu
                  było lotnisko. Radzę zapoznaj się ze studium uwarunkowań i kierunków
                  zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.

ad2 Na tym terenie nie ma obowiązującego MPZP, czyli nie ma żadnego
                  rozwiązania... Po drugie jest projekt planu, w którym układ drogowy wygląda
                  dokładnie tak jak to wcześniej opisałem. Po trzecie jak przeczytasz ustawę o
                  drogach publicznych to się dowiesz, że ulica Jeziorańskiego nie ma prawa mieć
                  skrzyżowania z trasą siekierkowską.
                  • Gość: bb Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił IP: *.centertel.pl 26.03.09, 19:03
                    Mieszkam od 20 lat przy Rechniewskiego a jak sam wiesz to tuż obok planowanej
                    inwestycji więc zorientowana jestem (tak a propo nie jestem mężczyzną jak
                    wywnioskowałeś).
                    Powtarzam, ul. Anińskiej nie ma ale była do momentu aż jej nie zrobili Nowaka
                    Jeziorańskiego , trasy anińskiej nie ma ale ma być (i tak ma się nazywać) -
                    zadzwoń sobie do developera na Bora Komorowskiego to może uwierzysz ... Jeśli
                    masz tak niezawodne informacje to powiedz mi dokąd ma biec ulica pod blokiem
                    która jest nawet na wizualizacji ??? w pole....?
                    • ro1nik Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił 26.03.09, 22:02
                      > Mieszkam od 20 lat przy Rechniewskiego a jak sam wiesz to tuż obok planowanej
                      > inwestycji więc zorientowana jestem

Jak widać w tym wątku jedno nie równa się drugiemu. Więc zaprzeczam. Nawet
                      twierdzę, że w najmniejszym stopniu nie jesteś zorientowana w planowanym
                      układzie komunikacyjnym warszawy. Do tego stopnia, że nie zadajesz sobie trudu
                      zerknięcia do ogólnodostępnych przez internet dokumentów, które podałem.

>(tak a propo nie jestem mężczyzną jak wywnioskowałeś).

Moje faux pas, jeśli jesteś urażona to przepraszam

> Powtarzam, ul. Anińskiej nie ma ale była do momentu aż jej nie zrobili Nowaka
                      Jeziorańskiego
                      > trasy anińskiej nie ma ale ma być (i tak ma się nazywać) -

Trasa Anińska wypadła z planów warszawy już ponad 40 lat temu, nie wiem ile masz
                      lat ale wiedzę czerpiesz z baaaaaardzo odległej przeszłości. Nie ma czegoś
                      takiego jak trasa anińska i nie będzie, być może ktoś kiedyś Tobie coś
                      powiedział i mieszasz kilka faktów.

> zadzwoń sobie do developera na Bora Komorowskiego to może uwierzysz ...

ops, byłby to pierwszy w polsce przypadek, gdy developer chwali się
                      wyimaginowaną trasą pod oknami budynku, która notabene nigdy nie powstanie

> Jeśli masz tak niezawodne informacje to powiedz mi dokąd ma biec ulica pod blokiem
                      > która jest nawet na wizualizacji ??? w pole....?

Jak widać nie pokusiłaś się nawet o przeczytanie tego co wcześniej napisałem.
                      Zatem ponieważ jak piszesz jesteś kobietą to dokonam tego wysiłku i po raz drugi
                      napiszę. Ulica Rechniewskiego kończyć się będzie na tyłach salonu BMW.
                      Tymczasowo będzie posiadała włączenie do ulicy Ostrobramskiej w miejscu
                      dzisiejszego skrzyżowania przy Conforamie.

Ulica Rechniewskiego klasy Z (zbiorczej a nie żadna trasa) po wybudowaniu trasy
                      olszynki grochowskiej być może będzie miała z nią połączenie o ile inżynier
                      ruchu zgodzi się na odstępstwa od ustawy o drogach publicznych.

I proszę, jeśli nadal masz zamiar wypowiadać się o jakiś wyimaginowanych trasach
                      najpierw zapoznaj się z aktualnie obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków
                      zagospodarowania m.st.Warszawy.
                      • Gość: bb Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił IP: *.centertel.pl 28.03.09, 18:18

Trasa anińska wypadła z planów 40 lat temu ... a kolejny deweloper wspomina o
                        zakupie ziemi przy planowanej Trasie Anińskiej. Nie wiem może i jego ktoś oszukał :)

www.domdevelopment.com.pl/umowa-zakupu-gruntu-na-kepie-goclawskiej.html

Zastanawia mnie Twoja znakomita orientacja również przy Probudzie i Twoje
                        przechwałki na innych forach jakich to nie masz kontaktów z deweloperami. Nie
                        jestem przedstawicielem jednych z nich?
                        No ale się nie przyznasz ....
                        • ro1nik Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił 29.03.09, 11:07
                          > Trasa anińska wypadła z planów 40 lat temu ... a kolejny deweloper wspomina o
                          > zakupie ziemi przy planowanej Trasie Anińskiej.

Niewiedza developerów nie jest dla mnie nowością.

> Zastanawia mnie Twoja znakomita orientacja również przy Probudzie i Twoje
                          > przechwałki na innych forach jakich to nie masz kontaktów z deweloperami. Nie
                          > jestem przedstawicielem jednych z nich?

Nie przechwalam się a biorąc pod uwagę poziom wiedzy developerów, vide strona
                          dom development, traktuję to jako zniewagę :P Jednak się nie dziwię. Postawy
                          developerów oglądam codziennie i muszę powiedzieć, że poziom głupoty zaczyna
                          osiągać maksimum. Ale powoli zaczynam mieć nadzieję, że po osiągnięciu pewnego
                          ekstremum coś tąpnie, przyjdzie krach i zostaną ci co mają wiedzę i rozsądek.
                            • ro1nik Re: wilga vII edbud nowe osiedle- czy ktoś kupił 30.03.09, 09:27
                              > No dobrze, to w końcu jak: będzie ta trasa czy nie? :)
                              > Bo ja zamierzam tam kupić mieszkanie ale wizja trasy po oknem powstrzymuje

Nie. Trasy żadnej nie będzie. Będzie ulica klasy zbiorczej. Przejdź się do
                              poszerzonej ulicy Bora popatrz jak wygląda i wyobraź sobie, że tak może (ale nie
                              musi) za kilka lat wyglądać ulica Jeziorańskiego.

Prawdopodobnie po powstaniu ogromnego osiedla na terenach dawnego PCO firma
                              pirelli wraz z innymi mniejszymi developerami będzie lobbowała właśnie za
                              poszerzeniem do dwóch jezdni na podobę ulicy Bora.

Trasa Anińska to bardzo dawna historia, która niestety nigdy nie będzie mogła
                              być zrealizowana ze względu na istniejące zagospodarowanie terenu. Pomyśl o tej
                              trasie tak samo jak o lotnisku, które było na Gocławiu. Już raz napisałem, że
                              budowa trasy anińskiej to taki sam pewniak jak budowa nowego terminalu na
                              lotnisku gocławskim.
          • oczekujacy Na tej budowie nic sie nie dzieje!!! 07.05.09, 16:13
            Kochani,

Ci co już cos wpłacili - jest mi przykro, Ci co zamierzają kupić -
            OMIJAJCIE z daleka.

Mieszkam dosłownie 200 m od tej budowy. Przechopdze codziennie koło
            niej. Od paru ładnych miesięcy nie widziałam na nij nikogo oprócz
            dozorcy....
            Tyle fakty.

Natomiast słyszałam (od kogoś z branży nieruchomości i ich
            finansowanie) że podobno maja wielkie problemy i nie wiadomo czy
            niestety nie padną :( Tak jak napisałem powyżej - to usłyszałam od
            kogoś - ile w tym prawdy, a ile nie? Nie wiem, jednak pustki na
            budowie i brak ruchów od wielu, wielu dni nie wróży najlepiej....

Pozdrawiam
            Ania
            • Gość: Czekam Re: Na tej budowie nic sie nie dzieje!!! IP: *.centertel.pl 08.05.09, 22:55
              czekam aż ruszą z budową i wybudują chociaż pare pięter - ten budynek to
              pierwszy etap ich planów.
              Nie sądzę aby spółka EDBUBu miała problemy z kasą, chociaż po postępach prac na
              budowie można tak podejrzewać. Mało kto zdecyduje się na taki system płatności
              jaki proponują - 8 rat z waloryzacją przy każdej z nich.

Poniżej link - wizualizacja rozbudowy okolic Promenady

c.wrzuta.pl/wi13377/4b5afda300241e9248c03574/0/goclaw%20inwestycje
                                • loordi Re: zaczeli budowac !!!! 27.08.09, 09:40
                                  Witam,
                                  W weekend widziałem ze przez ostatnie 2 tygodnie cos zbudowali, moze
                                  niewiele ale jednak cos. Zastanawiam sie nad kupnem mieszkania w tej
                                  inwestycji jednakze sprawdzam jakie bedzie prawo do lokalu i czy nie
                                  zakupie mieszkania spoldzielczego. Czy forumowicze macie jakies
                                  doswiadczenia z edbudem i z ta inwestycja? Czy jest ktos na forum
                                  kto zakupil mieszkanie u tego developera, w tej inwestycji? Bardzo
                                  prosze o każde najdrobniejsze info gdyz zastanawiam sie nad kumnem i
                                  podpisaniem umowy? Jak z negocjacjami? Jak z zapisami w Umowie?

pozdr
                                  Loordi

loordi@gazeta.pl
                                  • lesher Re: zaczeli budowac !!!! 27.08.09, 18:51
                                    Z tą inwestycją akurat nie.

Generalnie jakość wykonania w moim przypadku (inwestycja na Kabatach) jest raczej ok (przynajmniej na tyle na ile można powiedzieć po ok. 9 miesiącach od zakończenia budowy), i to mimo tego że była budowana w "szalonych" latach 2007-2008.

Co do umowy to generalnie moja była tak napisana żeby móc dowolnie Cię wyd...ać. W przypadku tej firmy koniecznie przed podpisaniem idź do prawnika, jeżeli nie jesteś zbyt biegły w temacie. Inna rzecz, że jak ja podpisywałem umowę to jak mi się coś nie podobało to mogłem co najwyżej zrezygnować, bo o wprowadzeniu jakichkolwiek zmian na wniosek klienta nie było mowy (naturalnie formułka "na skutek przeprowadzenia dwustronnych negocjacji" w umowie była). W moim przypadku wykorzystali to do podniesienia ceny w trakcie obowiązywania umowy. Chyba nie bez powodu Edbud był częstym "bohaterem" spraw przed SOKiK.
                                    Może teraz jak sytuacja na rynku się zmieniła to rura im zmiękła.

Generalnie poprosiłbym o sprawozdanie finansowe, "po mieście" chodziły swego czasu plotki, że sytuacja finansowa Edbudu jest bardzo zła (pieniądze "zamrożone" w niesprzedawalnych gruntach, m.in. na "przedpolach" Lasu Kabackiego), ale ile w tym prawdy, a ile czarnego PRu trudno dociec.
                                  • Gość: rob Re: zaczeli budowac !!!! IP: *.acn.waw.pl 28.08.09, 00:02
                                    Z inwestycji na inwestycje w moim odczuciu zaczynają oszczędzać na materiałach.
                                    Miałem porównanie pomiędzy moim budynkiem (tez Gocław i edbud)a innymi
                                    inwestycjami edbudu. Głupie oszczędności na oknach, balkonach i oby nie na
                                    materiałach wewnątrz lokali.
                                    Na początku w tej inwestycji chcieli 7900 brutto + wskaźnik GUS ale rurka jak
                                    widać lekko zmiękła :) aa i pamiętam jak naganiali ze już dużo mieszkań
                                    zarezerwowanych :)
                                    • loordi Re: zaczeli budowac !!!! 28.08.09, 15:18
                                      lekko zmiekła - wiec na jakie ceny mozna liczyć? (jak rowniez
                                      kupujesz tam mieszkanie to mozemy podyskutowac rowniez na priv lub @)
                                      Mnie martwi inna jeszcze rzecz !!!:

www.bankier.pl/wiadomosc/Niepewne-ceny-mieszkan-w-spoldzielniach-mieszkaniowych-1998456.html

pozdr

• loordi Re: zaczeli budowac !!!! 07.11.09, 15:04
                                          a od jakiej ceny zaczynaja sie M w ich inwestycji, ostatnio nie
                                          dowiadywalem sie u nich bo caly czas sie zastanawiam, ale moze cos
                                          sie zmienilo, moze wiecie jaki jest pulap negocjacyjny
                                              • Gość: Miemsjhd Re: zaczeli budowac !!!! IP: *.bluehost.com 20.11.09, 09:01
                                                Dajcie sobie na razie spokój z Edbudem.Mój sasiad mieszka w jednej z
                                                starszych inwestycji Edbudu postanowił kupić wieksze mieszkanie - 4
                                                pokojowe też w Edbudzie w inwestycji w Pruszkowie.No i chyba umoczył
                                                ponad 400 tys. bo tam nic sie nie dzieje.A z plotek wynika, że po
                                                smierci jednego z panów Edwardów - współwłasciciela firmy, jego
                                                spadkobiercy chcą wyciągnąć z Edbudu maksimum kasy.A drugi pan
                                                Edward - drugi wspólnik - intensywnie pracuje nad tym aby uratować
                                                jak najwiecej i przenieść aktywa do nowej firmy.Tak więc bywało
                                                róznie z Edbudem, ale teraz to chyba już rzeczywiście finito ... A
                                                po d..pie oberwie się jak zwykle szarakom.
                                                • Gość: gosciu Re: zaczeli budowac !!!! IP: *.chello.pl 22.11.09, 00:15
                                                  ... ale dzisiaj to nie EdBud ale EDInvest... i wszelkie problemy w
                                                  EDbudzie nie maja przelozenia na nowa spolke. Zreszta EdInwest jest
                                                  tylko wykonawca i sprzedawca mieszkan w inwestycji posrednio kto
                                                  inny bedzie przenosil strona w przeniesieniu wlasnosci. W biznesie
                                                  jest jednak tak ze w tym przypadku to duza kasa dla developera i
                                                  bedzie sie staral dokonczyc inwestycje by z tego biznesu wyniesc
                                                  zysk w innym przypadku to dzialanie na szkode spolki co pewnie nie
                                                  jest celem samej firmy budujacej mieszkania.
                                                  • Gość: gość Re: zaczeli budowac !!!! IP: *.aster.pl 02.12.09, 17:20
                                                    co racja, to racja
                                                    umowa kupna jest trójstronna, bo wieczystym użytkownikiem gruntu jest
                                                    spółdzielnia Gocław -Lotnisko, a nie EdInvest; ten ostatni jest jedynie
                                                    generalnym wykonawcą (a buduje podwykonawcami); i wszystko byłoby fajnie, gdyby
                                                    nie ta opieszałość w pracach; a jak komuś nie odpowiada cena, to proponuję udać
                                                    się do konkurencji - za m2 na Gocławiu u innych developerów trzeba wybulić
                                                    więcej... negocjacje z innymi? powodzenia;;;
                                                  • Gość: Paula Re: zaczeli budowac !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.09, 11:11
                                                    ja mam z nimi podpisana umowe kredyt w trakcie zalatwiania , nie dalo sie negocjowac ceny ale udalo mi sie wynegocjowac inne warunki typu ze przy umowie 0 % oraz ze bez garazu . Mieszkam obok tej budowy i caly czas obserwuje postepy . Caly czas sie cos dzieje ale szczerze boje sie jak cholera tej inwestycji. Mam nadzieje ze ja postawia.

• Gość: Domelski Re: zaczeli budowac !!!! IP: 77.255.55.* 22.12.09, 09:07
                                                    W sprawie negocjacji warunków byłem mile zaskoczony. Wiekszosc moich
                                                    propozycji zostalo uwzglednionych, kilka odrzuconych. Ogólnie jak
                                                    rozmawialem z DD o tak zwanym osiedlu "saska kępa" znajdującym sie
                                                    na wale goclawskim :) to nie było mowy o negocjacjach (umowa jak dla
                                                    mnie nie do przyjęcia) a EDI nie robil wielkiego halo i sie
                                                    dogadalismy :)
                                                  • loordi Re: zaczeli budowac !!!! 22.12.09, 17:46
                                                    A wiecej info mozna? Negocjacje warunków mozliwe tylko co do zapisów
                                                    w umowie? czy w cenach tez mozna troche powalczyć? p.Domelski a
                                                    jakie zmiany wprowadziliscie do Umowy (moze warto skorzystac z kilku
                                                    porad - jesli nie tu to poprosze na priv)
                                                  • Gość: Domelski Re: zaczeli budowac !!!! IP: *.adsl.inetia.pl 23.12.09, 10:11
                                                    W sprawie cen to negocjować się dało i wyszło taniej niż w DD i
                                                    LCCorp około 7000PLN z metra, ale zależy od piętra i atrakcyjności
                                                    mieszkania + 32000PLN za miejsce postojowe. Teraz chyba mają
                                                    promocję 6300PLN ale na konkretne mieszkania na niższych piętrach. W
                                                    umowie dogadaliśmy się w sprawie harmonogramu płatności, możliwości
                                                    odstąpienia od umowy bez podania przyczyny i waloryzacji. Umowę mają
                                                    ogólną i trzeba poświęcić trochę czasu na nią.
                                                  • loordi Re: zaczeli budowac !!!! 23.12.09, 11:23
                                                    Mam rozumiec ze dogadaliscie sie i wycieliscie z umowy zapis o
                                                    waloryzacji? Moze mozemy priv wymienic sie blizszymi spostrzezeniami?

Co do cena do LC i DD to faktycznie chyba nie posprzedaja ;) LC
                                                    drogie slabonegocjowalne a DD drogie z nie do konca z uczciwym
                                                    marketingiem (na ale to juz nie Goclaw tylko Saska Kepa :) :) :)

> umowie dogadaliśmy się w sprawie harmonogramu płatności,
                                                    możliwości
                                                    > odstąpienia od umowy bez podania przyczyny i waloryzacji. Umowę
                                                    mają
                                                    > ogólną i trzeba poświęcić trochę czasu na nią.

• domelski81 Re: zaczeli budowac !!!! 24.12.09, 11:29
                                                    Tak się dogadaliśmy :) Zdjęcia z budowy domelski.rootcom.pl w
                                                    miarę możliwości będę aktualizował www. Wszystkim zainteresowanym tą
                                                    inwestycją polecam siskom.waw.pl znajdziecie tam info
                                                    odnośnie Trasy Olszynki Grochowskiej która będzie w tych okolicach.
                                                    Wyczytałem że ulica Nowaka-Jeziorańskiego będzie przedłużona do
                                                    osiedla DD Saska Kępa do Aleji Tysiąclecia. W przyszłości planowane
                                                    jest w pobliżu Promenady jeszcze kilka osiedli.
    • Gość: oczekujący Re: Obecny status IP: *.centertel.pl 03.01.10, 22:10
      Cały czas wstrzymuję się z decyzją o zakupie mieszkania w tej inwestycji. Powód:
      zmienność terminów realizacji i niepewność jaka się z tym wiąże. Czy ktoś ma
      faktyczną wiedzę na ile edinvest jest w stanie spełnić swoje zobowiązania jako
      wykonawca w zakładanych terminach? Na ile opóźnienia związane z
      przeprojektowaniem części budynku dla potrzeb powstającej tam prywatnej
      przychodni (część budynku z dominantą realizowana jako etap I)wpłyną na
      terminowe oddanie całości a więc także etapu II? Czy sytuacja finansowa
      wykonawcy jest na tyle dobra, że będzie w stanie zakończyć budowę do czerwca
      2011? Proszę o komentarz tych, którzy mają taką wiedzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka