Dodaj do ulubionych

Odbiór mieszkania z ekspertem?

IP: *.subscribers.sferia.net 20.01.09, 21:57

Czeka mnie odbiór mieszkania od dewelopera i mam troche wątpliwości.

Czy warto brać ze sobą fachowca od odbiorów? Wydaje się, że taka osoba może
być pomocna w razie sporów z deweloperem.

Czy bywają sytauacje, że deweloper nie zgadza się na obecność takiej osoby
przy odbiorze. Pewnie to by było bezprawne ale ... wygodne dla dewelopera.

Pozdrawiam,
Adam
Obserwuj wątek
  • Gość: crouton Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? IP: 217.153.148.* 21.01.09, 14:23
   odbieralem w zeszlym roku. mialem inspektora z www.odbiormieszkania.pl
   przyszdle z łatą, własnymi protokołami i ksero norm budwlanych. generalnie
   zamknął paszczę przedstawicielom developera. Spisaliśmy protokół i naprawili
   wszystko.
   Niemniej jednak nie zarejestrował szpary w drzwiach balkonowych i jednej szyby
   do wymiany.

   ale generalnie pozytywne wrażenia
  • pers53.0 Pomogę w odbiorze 24.05.09, 13:54
   Pomogę w odbiorze technicznym mieszkania lub domu przed oficjalnym
   odbiorem od dewelopera. - wyszukiwanie usterek - sprawdzanie
   zgodności wymiarów i powierzchni mieszkania z projektem - kontrola
   m.in. tynków, stolarki, instalacji elektrycznej ... - zestawienie
   usterek. Opinia techniczna jest przydatna m.in. do negocjacji
   cenowych w związku z usterkami, przed remontem lub modernizacją
   mieszkania, przed rozliczeniem z wykonawcami, w celu zlecenia
   usunięcia usterek.
   Andrzej 0-798-798-774
   www.odbiorymieszkan.waw.pl
  • Gość: zxc Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? IP: 193.138.110.* 25.05.09, 10:43
   nie polecam takich usług. raz się pokusiłem i szczęśliwie zabrałem
   ze sobą znajomego, który patrzył trzeźwym okiem nie tylko na
   mieszkanie, ale i na tego eksperta. taki inspektor okazał się
   kompletnym amatorem, z wątpliwym doświadczeniem (pewnie był kiepskim
   tynkarzem, więc pomyślał o innym zarobku). jeżeli macie dobrą ekipę
   remontową już zarezerwowaną to sugeruję ich zabrać ze sobą, bo
   ocenią co im brakuje do wykonania ich prac i nie wezmą za to 300 zł.
   • Gość: mna Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? IP: *.chello.pl 28.05.09, 13:30
    Lepiej poczytać poradnik i zabrać zaufaną ekipę wykonczeniową jeśli
    taką się ma. My skorzystalismy z usług ze strony fachowca
    fachowyodbiormieszkania.pl czy jakoś tak. Owszem pojawiló się
    fachowiec ale ku memu zdziwieniu nie przejrzał dokładnie
    dokumentacji opis techniczny i planu mieszkania przybył z poziomicą
    i el miarką na nasza prośbę odmierzyłwszytkie długości co minus tynk
    mniej wiecej sie zgadzało potem poziomica ściany i podlogę
    stwierdził tu i owdzie krzywizny a przedstawieciel dev na to ze
    normy na to pozwalają co uznal fachowiec powidział ze dobrze wszytko
    ok i zainasował 350zeta. Potem okazało się ze tynki gipsowe kiepsko
    b.zrobione 3 szyby porysowane, brak nawietrznika w jednym oknie w
    kuchni podloączenia instalacyjne odbiegają od projektu tzn
    przesunięte byly kilkadziesiąt cm dalej co poprawil fachowiec bo z
    dev specjalnie byl opieszaly żeby uniknąć poprawek u spieszących się
    z wprowadzeniem mieszkńców. Zwróciłam się z reklamacją do owego
    fachowca od odbioru i po pewnej niezbyt miłej polemice ... oddał mi
    w końcu kasę ale jednak zatrudniliśmy go zeby uniknąć kosztów
    poprawek i klopotów (jak sa sie reklamowal na swojej stronie) i w
    tej syt jedynie zwrot za kosztu swej usługi nie w pełni mnie
    satysfakcjonuje.
  • Gość: Jarosław K. Sprawdź oferę i cennik fachowca ! IP: *.warszawa.vectranet.pl 20.10.13, 01:14
   Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę

   Odbiór mieszkania Warszawa - sprawdź ofertę fachowca

   Jako osoba od wielu lat działająca aktywnie na runku budownictwa i nieruchomości, chciałbym zachęcić Cię do przeczytania tego krótkiego artykułu, w którym postaram się opisać najczęściej występujące usterki w nowych mieszkaniach.

   Jako nowy właściciel domu lub mieszkania, powinieneś dokładnie go sprawdzić, zanim jeszcze zaparafujesz protokół odbioru mieszkania / domu. Należy przeprowadzić jego dokładny przegląd w poszukiwaniu jakichkolwiek wad. Widocznych lub ukrytych. Trzeba to zrobić jeszcze przed przejęciem nieruchomości od dewelopera.

   Ważne jest aby wiedzieć, które miejsca w mieszkaniu lub domu wymagają sprawdzenia. Wybrane z tych miejsc powinny obejmować wszystkie instalacje elektryczne i wentylacyjne. Odbiór mieszkania od dewelopera powinien także uwzględniać jakość wykonania elementów, składających się na ogólny wystrój domu. Są to różnego rodzaju gzymsy, cokoły, sztukaterie. Jeżeli zakupiłeś mieszkanie z ogrodem lub tarasem, to również należy poświęcić czas na ich gruntowny przegląd. Nie można zapomnieć o tym, że jeżeli kupiłeś dom, to posiada on najpewniej dach. Warto się upewnić że jest on szczelny i zapewnia odpowiednią ochronę przed padającym deszczem. Mam w zwyczaju przeprowadzać odbiór domu, kiedy na zewnątrz panuje dżdżysta pogoda. Jest to najlepsza okazja aby wszystko dokładnie sprawdzić.

   Zdaniem wszystkich inspektorów, w tym i moim, odbiór mieszkania warszawa powinien uwzględniać poszukiwanie wad zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Co mam na myśli? Na przykład jakość tynków i farby elewacyjnej. Na pewno nie chcesz, aby po kilku miesiącach zaczęła się łuszczyć i odchodzić płatami. Zwracam także szczególną uwagę na takie detale, jak przełączniki elektryczne. Powinny się łatwo włączać i wyłączać, nie powodując przy tym zwarć i iskrzenia.

   Są jeszcze inne elementy, które powinny zostać poddane kontroli. Zaliczają się do nich bramy i drzwi, a także stolarka okienna. Powinny się łatwo i wygodnie otwierać oraz zamykać. Nie sposób w jednym, krótkim artykule wymienić całego spisu czynności. Jeśli chcesz aby odbiór Twojego mieszkania został wykonany prawidłowo, zapraszam do kontaktu i umówienia terminu inspekcji.
   Dlaczego warto wykonać profesjonalny odbiór mieszkania?

   Drogi właścicielu mieszkania lub domu. Chciałbym przedstawić Ci kilka argumentów, przemawiającym za tym, że zanim oddasz deweloperowi protokół odbioru mieszkania, warto zlecić jego przeprowadzenie doświadczonemu fachowcowi. Wszystko co napiszę, opiera się na mojej dotychczasowej pracy, jako inspektor nadzoru inwestorskiego.

   Musisz wiedzieć, że budowa nowego domu lub mieszkania jest wieloetapowym procesem. Składa się na niego wiele różnych czynności, które najczęściej są wykonywane przez inne ekipy budowlane i montażowe. Tak duża rotacja osób pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że część prac mogła zostać nienależycie wykonana. Ich dostrzeżenie często następuje wtedy, kiedy mam przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera. W dużej liczbie przypadków, odkryte usterki mogą zostać łatwo naprawione, jednak tak czy inaczej wymaga to pewnego nakładu czasu i pieniędzy. W innych przypadkach mogą wymagać szerszego zakresu robót, na który mógłbyś nie być przygotowany, gdybyś miał go wykonać sam.

   Do jednej z często występujących nieprawidłowości jest brak izolacji na poddaszu. Wyobraź sobie moje zdziwienie kiedy nowy właściciel domu zaprowadził mnie na poddasze, a ja pod pokryciem dachowym nie znalazłem żadnej izolacji termicznej. Jest to częsty błąd. Wielu właścicieli przez długi czas nie zagląda na poddasze lub strych. Nie przyjdzie im do głowy, że w tak newralgicznym elemencie domu może brakować izolacji. Deweloper jest zobowiązany w trybie natychmiastowym poprawić ujawnione przeze mnie usterki w nowych mieszkaniach.

   Ciekawsze przypadki, które miałem możliwość dostrzec wykonując odbiór mieszkania warszawa, to pomylone instalacje wodne. Odkręcając kurek z ciepłą wodą otrzymywaliśmy wodę zimną i na odwrót. Sytuacja na pozór śmieszna i znana nam dobrze z filmów Stanisława Bareji. Wyobraźmy sobie jednak koszty, jakie musielibyśmy ponieść aby samodzielnie to naprawić. Zrywanie płytek ceramicznych, koszt przerobienia instalacji i ponowne ułożenie nowych płytek. Nie tego oczekujesz od swojego nowego mieszkania.

   Istnieje wiele więcej do napisana na ten temat. Podałem tylko przykładowe usterki, z którymi może się spotkać każdy nabywca domu lub pośrednik obrotu nieruchomościami. Jeżeli chciałbyś wykonać gruntowną inspekcję mieszkania lub domu, który planujesz kupić, chętnie wykonam to dla Ciebie.


   Zakup nowego mieszkania nie jest łatwy

   Odkąd pracuje jako kierownik budowy i inspektor nadzoru, często spotykałem się z pytaniami, na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy musimy wykonać odbiór mieszkania od dewelopera. Na pozór wydaje się to prostą czynnością. Należy zmierzyć wielkość pomieszczeń i porównać je z wymiarami na projekcie. Następnie sprawdzić czy jest prąd, woda oraz czy otwierają się okna. Byłoby bardzo prosto, gdyby tylko tyle trzeba było zrobić.

   Nie mając doświadczenia w odbiorach mieszkań, możesz nieświadomie pominąć wiele istotnych aspektów, które wymagają zwrócenia szczególnej uwagi. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, odbiór mieszkania warszawa powinieneś zlecić takiej osobie jak ja. Oczywiście cała czynność rozpoczyna się od zmierzenia wszystkich pomieszczeń, a następnie zweryfikowaniu wymiarów z projektem. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie pionów i poziomów na ścianach, suficie, posadzce oraz parapetach.

   Bardziej szczegółowe czynności mające wykryć usterki w nowych mieszkaniach, polegają na użyciu bardziej zaawansowanych narzędzi niż poziomica. Aby zmierzyć poziom wilgoci w tynkach i posadzkach używam specjalnego czujnika. Dokonuję także rozpoznania ułożenia instalacji elektrycznej w ścianach. Jest bardzo ważne aby przebiegała ona idealnie w pionie nad każdym włącznikiem i gniazdkiem. W przeciwnym wypadku każde wiercenie w ścianie może skończyć się porażeniem prądem.

   Jest pewna rzecz, o której zapomina wielu kupujących mieszkania i domy od dewelopera. Dotyczą one wykazu użytych materiałów. Na przykład jeżeli w łazience zostały ułożone płytki ceramiczne wybrane przez dewelopera, powinien on Ci udostępnić jej próbkę, lub dokładny model producenta. Okaże Ci się to pomocne, kiedy będziesz chciał wykonać jakiś remont i potrzebował dokupić kilka sztuk.

   Jak widzisz, zanim deweloper przekona Cię abyś podpisał protokół odbioru mieszkania, jest przed Tobą mnóstwo czynności do sprawdzenia. Jeśli nie jesteś pewien że wszystkie z nich uda Ci się samodzielnie wykonać, chętnie udzielę Ci pomocy, kompleksowo wykonując odbiór domu lub mieszkania.
   • Gość: o! ja też! Re: Polecany fachowiec od odbioru mieszkania Wawa IP: 5.172.248.* 16.02.14, 22:31
    No, ja tez go znam. U mnie tez był kierownikiem budowy. Typowy figurant. Przyjeżdzał, zawsze się spieszył, ledwo spojrzał na budynek. Wpisywał się w dziennik budowy inkasował kase za inspekcję a raczej wizyte i odjeżdżał na inna budowe bo juz był spóźniony. Jak się go o coś pytałam to otrzymywałam zdawkowe odpowiedzi ucinające chęc do dalszej rozmowy i w zasadzie juz odchodził bo się spieszy. Cała wizyta trawała ok 7 minut. Nie interesowały go żadne detale, zbrojenia, zgodnośc z dokumetacją, wymiary, itp
    Ciekawe ile czasu poświęci na odbiór mieskznaia? Może całe 10 minut i to o ile deweloper się nei spóźni bo on czekał nie bęzie bo przeciez już ma umówiona inna budowe, inny odbiór
  • tompal27 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 28.04.14, 00:45
   Jeśli odbiór mieszkania to tylko z fachowcem. Zbyt wiele można stracić.
   Do poczytania m.in. tu:
   www.cost-plan.com.pl/aktualnosci/odbior-mieszkania-od-developera-spoldzielni-czy-warto-korzystac-z-pomocy-fachowca-jak-sie-przygotowac.html
   • muszu08 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 02.07.14, 20:07
    Posluchaj czlowieku zanim zaczniesz szukac firmy do odbioru zastanow sie co robisz. Od obioru na budowie sa kierownik i inspektor i nikt inny. Jesli nigdy nie pracowales na budowie i nie wiesz jak to rzeczywiscie wyglada jak pracownicy chociazby tynkarze sa meczeni i przez co musza przechodzic wlasnie przez takich ludzi jak ty. Chcialbys miec super idealnie w porzadku zaplac odpowienie pieniadze a tymczsem tynkarz ma placone marne 8 zl z metra. Myslisz ze to jest takie proste zrobic super proste i gladkie sciany. Przyjdz sprobuj a przekonasz sie jak wyglada prawdziwa praca. Ludzie ktorych najmujesz nic nie wiedza na temat odbiorow. Najlepiej idz na budowe i porozmawiaj z kierownikami. Milego kupowania
  • katarzyna_g12 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 15.09.14, 15:10
   Fachowca napewno warto brać na taki odbiór , zwłaszcza że czesto deweloperzy zupełnie inaczej wtedy podchodzi do klienta - sama się o tym przekonałam na odbiorze mieszkania na Wilanowie w Warszawie.
   Przy okazji jeżeli komu potrzeba podaje kontakt to inspektora z którym byłam na odbiorze.
   Pan Przemysław Górka tel. 503-073-395
  • pabiatan Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 24.10.14, 11:28
   A ja tam uważam, że szkoda kasy na "ekspertów"... my ostatnio odbieraliśmy nasze nowe przy Głębockiej 94. Wziąłem ze sobą szwagra, który zajmuje się wykończeniówką i zaoszczędziłem sporo, bo usterek było mało. Bardzo jestem zadowolony z mieszkania
    • ardantes Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 11.04.17, 15:03
     Oferuję pomoc w profesjonalnym odbieraniu mieszkań w stanie deweloperskim oraz mieszkań wykończonych pod klucz.
     W ramach odbioru sprawdzam (w odniesieniu do norm) tynki, posadzki, nadproża, stolarkę okienną, szyby, drzwi wejściowe, wod-kan, blacharkę okienną, barierki balkonowe, płytki ceramiczne, wentylację, elektrykę itp. itd.

     Dysponuję profesjonalnym certyfikowanym sprzętem takim jak kamera termowizyjna, precyzyjny anemometr termiczny (bezwiatraczkowy), dalmierz laserowy, wilgotnościomierz budowlany, elektroniczna kątownica (do sprawdzania pomieszczeń o nierównoległych ścianach), wzorcowany zestaw pomiarowy do pomiarów bezpieczeństwa elektrycznego, nadajnik i odbiornik do wyszukiwania kabli elektrycznych i rur pcv w ścianach, ... Oczywiście podstawowymi narzędziami są poziomnica, kątownica, szczelinomierz oraz nieduża drabina.

     Wszystkie znalezione usterki zaznaczam miękkim ołówkiem (B6) na posadzce lub na ścianach. Tam, gdzie nie ma takiej możliwości (np. na szybach) przyklejam karteczki z opisem usterki. Ponadto spisuję protokół z odbioru.

     W czasie kładę nacisk na jakość i dokładność sprawdzania. Pracuję tak długo, jak tego wymaga sytuacja. Niektóre z moich odbiorów trwają nawet do 4-5 godzin. Wynika to z ilości znalezionych usterek. Odbiory mieszkań z moim udziałem nie są szybkie, ale za to moi klienci są zadowoleni. Natomiast deweloperzy już niekoniecznie.

     Działam na terenie Warszawy i okolicznych miast.
     Działam legalnie - wystawiam faktury VAT (np. w celu udokumentowania wydatków na cele mieszkaniowe)

     mgr inż. Marek Żabicki

     Zapraszam do kontaktu: 603 769 359
     email: kontakt@odbiory-warszawa.pl

     www.facebook.com/odbiorywarszawa/
     www.odbiory-warszawa.pl
     • mtrela Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 19.04.17, 05:58
      Profesjonalny Odbiór Mieszkań od Dewelopera. Odbiór Domu, garażu, komórek lokatorskich oraz lokali użytkowych.

      Długoletnie doświadczenie, przystępne ceny!

      Sprawdź osobę, która będzie reprezentować Twoje interesy przed Deweloperem.

      Odbiory Mieszkań

      postaw na jakość i profesjonalizm. Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy.

      Zaskocz Swojego Dewelopera!

      Pomagam wszystkim, udzielam również porad prawnych.

      Doświadczenie Tylko w odbiorze mieszkań (ponad 1000 mieszkań odebranych)

      szukaj w google "MTrela"

      Profesjonalny Odbiór Mieszkań

      503-762-371


      --
      Profesjonalny Odbiór Mieszkań, Domów i Lokali. tel. 503-762-371
      mtrela.wixsite.com/odbiory-mieszkania
      www.mtrela.pl
  • mateusz2382 odbiory mieszkań 01.10.15, 08:09
   Moje mieszkanie pomógł mi odebrać inspektor który cały czas pracuje przy tego typu obiektach. Polecam bo ja jestem zielony w tym temacie. Pan Daniel 698 913 990
   • ardantes Re: odbiory mieszkań 02.08.16, 09:04
    Czasem ludzie się cieszą, że sami odebrali mieszkanie, w którym było mało usterek. Jednak w większości przypadków jest to związane z tym, że po prostu nie znaleźli usterek, które deweloper skrzętnie zamaskował. Prawda taka, że przy wykończeniu mieszkania wszystkie niedoróbki wyjdą na światło dzienne.

    Jeśli masz wątpliwości, czy potrafisz prawidłowo odebrać mieszkanie i nie dasz sobie wcisnąć jakiejś fuszery, to polecam moje usługi. Koszt usługi jest bardzo niski - to tylko kilka promili wartości kupowanego mieszkania.

    www.odbiory-warszawa.pl
    603 769 359
   • mtrela Re: odbiory mieszkań 19.04.17, 05:59
    Profesjonalny Odbiór Mieszkań od Dewelopera. Odbiór Domu, garażu, komórek lokatorskich oraz lokali użytkowych.

    Długoletnie doświadczenie, przystępne ceny!

    Sprawdź osobę, która będzie reprezentować Twoje interesy przed Deweloperem.

    Odbiory Mieszkań

    postaw na jakość i profesjonalizm. Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy.

    Zaskocz Swojego Dewelopera!

    Pomagam wszystkim, udzielam również porad prawnych.

    Doświadczenie Tylko w odbiorze mieszkań (ponad 1000 mieszkań odebranych)

    szukaj w google "MTrela"

    Profesjonalny Odbiór Mieszkań

    503-762-371


    --
    Profesjonalny Odbiór Mieszkań, Domów i Lokali. tel. 503-762-371
    mtrela.wixsite.com/odbiory-mieszkania
    www.mtrela.pl
  • mtrela Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 15.08.16, 13:32
   Zawsze warto sprawdzić przed zakupem motocykl, samochód, mieszkanie czy dom. Pytanie zawsze jest czy to się mi opłaca? To zależy kto będzie to wszystko sprawdzał? Nie powinna to być jedna osoba, bo człowiek od wszystkiego jest do niczego. Powinna to być osoba doświadczona w sprawdzaniu rzeczy którą kupiliśmy! Jeśli taką osobę wynajmiecie to satysfakcja gwarantowana.
   Jeśli Profesjonalista pracował u Dewelopera, przekazywał mieszkania do odbioru, uczestniczył w odbiorach mieszkań, budował (jako kierownik budowy) mieszkania i je oddawał, zajmuje się od kilku lat TYLKO odbiorem mieszkań, posiada uprawnienia budowlane, przynależność do Izby Inżynierów to można mu zaufać. Sprawdzi powierzchnię mieszkania, wypisze szereg usterek które Deweloper usunie na swój koszt a za pozostałe, których nie będzie w stanie usunąć (a takich jest wciąż dużo) zapłaci. Dobra i przemyślana inwestycja zawsze się zwraca!
   Wybór należy do Ciebie.
   mtrela.wixsite.com/odbiory-mieszkania
  • pkowalski.84 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 08.11.16, 11:25
   Witam,
   chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
   Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
   Piotr 889 228 440
   • mtrela Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 15.11.16, 12:35
    Proponuję pomoc w odbiorach mieszkań od Dewelopera.
    Ogromne doświadczenie, wiedza i profesjonalizm.
    Sprawdź sam zanim zdecydujesz kto będzie reprezentował Twoje interesy na odbiorze!
    Profesjonalny Odbiór Mieszkań, Domów i Lokali
    --
    Profesjonalny Odbiór Mieszkań, Domów i Lokali. tel. 503-762-371
    mtrela.wixsite.com/odbiory-mieszkania
  • katarzyna11102 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 06.03.17, 14:42
   My przeszliśmy odbiór w zeszłym tygodniu.Wzieliśmy faceta ze strony www.twojodbior.waw.pl
   Generalnie poszło dobrze,ale było dość dużo usterek,których sami byśmy nie wykryli,posadzka krzywa,porysowane szyby,i co najlepsze uszkodzone dzwi wejściowe.Gdyby ktoś potrzebował to daje numer do tej firmy 500-657-772
  • milaa34 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 10.03.17, 14:35
   www.tynkbud1.pl/pl/porady/1-odbior-mieszkania-jak-to-zrobic-z-glowa - poczytaj. Ja osobiście też polecam, żebyś odbierał mieszkanie z osobą, która się na tym zna, zawsze wyłapie jakieś niedociągnięcia. Miłego dnia
  • radoslaw_kwasek Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 24.04.17, 22:55
   oo trafiłem na porady od naszego starego dewelopera (nasze mieszkanie było przez nich budowane) i faktycznie nie było się do czego przyczepić a niestety patrząc na niedawno przebyty odbiór nowego mieszkania to nie jest standard. :(( Szkoda, że Tynkbud nie buduje na Ursynowie bo mielibyście klienta.
  • romazlotnik88 Re: Odbiór mieszkania z ekspertem? 31.12.18, 10:24
   Ja korzystałam z pomocy fachowca z firmy pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/warszawa
   Też miałam obawy bo deweloper się nie chciał zgodzić na obecność kogokolwiek "z zewnątrz" ale zadzwoniłam i dowiedziałam się że to byłoby niezgodne z ustawą deweloperską i że nie muszę się przejmować. Wcześniej korzystałam też z pomocy przy umowie i jestem zadowolona pewnylokal.pl/umowa-deweloperska

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka