Dodaj do ulubionych

Wymuszanie zakupu garażu

IP: *.siedlce.leased.ids.pl 24.11.03, 09:47
Uzależnianie prawa zakupu jakiegoś produktu od zakupu innego jest w polskim
prawie zabronione. Do kwestii uzależniania zakupu mieszkania od zakupu garażu
wypowiedział sie też jednoznacznie UOKiK, stwierdzając iż jest to praktyka
niedozwolona. Tymczasem z moich doświadczeń wynika, że pewnie z 99%
developerów i spółdzielni mieszkaniowych stosuje takie praktyki wymuszania
zakupu garaży. Tym samym nawołuję do podjęcia kroków (oczywiście przez osoby,
które nie są zainteresowane zakupem garażu) do wyegzekwowania od budujących
swoich praw - mówmy o swoich prawach przy próbie wymuszenia na nas zakupu
garażu. Może, gdyby developerzy mieli swiadomość, iż coraz większe grono
klientów zna swoje prawa, przestałoby naruszac prawo i działać tylko i
jedynie na swoją korzyść?
Obserwuj wątek
    • Gość: też Re: Wymuszanie zakupu garażu IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.03, 16:46
      Zdegustowany masz rację (może z tym 99% to lekka przesada, przynajmniej na
      rynku warszawskim). Sam jednak doświadczyłem tych praktyk. Na moje niewienne
      stwierdzenie "przecież jest to niezgodne z prawem" usłyszałem "tak wiemy, ale
      my i tak robimy. Proszę się cieszyć, że nie każemy kupować Panu 2 garaży (ze
      względu na metraż)". Czyli jak się nie podoba to proszę gdzie indziej.
      Ot i cały komentarz (... a jak na razie polskie prawo nikogo jakoś nie
      przeraża)
      • Gość: emilia Re: Wymuszanie zakupu garażu IP: 213.17.175.* 28.11.03, 11:19
        mój kolega prawnik podpisał taką "jednostronną" umowę z developerem, po czym
        zgłosił chęć jej zmian poprzez aneksowanie, na co developer w powszechnie
        uznanych słowach za grzeczne ujął odpowiedź, która zostałaby powszechnie uznana
        za niegrzeczną i... mój kumpel zaskarżył umowę w sądzie. developer nie mógł się
        bronić, bo sam na piśmie przyznał wykorzystanie swojej pozycji przy zawieraniu
        umów. kumpel dostał odszkodowanie, które urządziło mu mieszkanie.

i jeszcze jedna ważna uwaga - mój kolega nie chciał oszukać developera. po
        prostu developer zwiększył dość pokaźnie koszt metra, bank nie wyraził zgody na
        przyznanie mu kredytu w wyższej kwocie, to najrozsądniejsze wydawało mu sie
        zrezygnowanie z garażu. wszystko odbywało się na mocno wstępnym etapie budowy,
        bo ledwo były wylane fundamenty pod 7 piętrowy blok, więc prawdopodobieństwo,
        że ktoś ten garaż kupi było duże....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka