Dodaj do ulubionych

ciąża a płyn do higieny intymnej

05.03.04, 13:37
Witam
Słyszałam ostatnio, że nie jest wskazane używanie płynu do higieny intymnej w
czasie ciąży. Czy to prawda??
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Obserwuj wątek
          • nicol-e Re: ciąża a płyn do higieny intymnej 08.03.04, 11:10
            A ja tylko plyny do hig intymnej- 7 m-c. Boje się, ze jakbym przerzuciła się na
            mydlo, to szybko trafi sie grzybica, a któa mam kłopoty. A tak, to wiem, ze
            przy tego typu płynach mam odpowiednie ph pochwy zachowane, do tego np lactacyd
            zawiera bakterie kwasu mlekowego, przyjazne dla pochwy i chroniące przed
            osłabieniem równowagi bakteryjnej i grzybicąpozdrawiam- Nicol-e
            • la_lunia Re: ciąża a płyn do higieny intymnej 09.03.04, 09:20
              > Boje się, ze jakbym przerzuciła się na
              > mydlo, to szybko trafi sie grzybica, a któa mam kłopoty.

no wlasnie!!!!! ja tez sie tego starsznie balam i uzywalam na zmiane plynu i
              emulsji Lactacyd
              jak dr mi powiedziala, zeby uzyc mydla to pomyslalam ze jak sie umyje to potem
              chyba sie zadrapie na smierc :))
              mnie rtowniez ciagle lapia jakies swedzawki, uplayw itd itd wiec naprawde bylam
              super zadowolona jak po umyciu ZERO SZCZYPANIA
              stosuje do dzis juz trzeci tydzien i po plyny do h.intymnej nie siegam
              sprezentowalam mezowi :))
              • apolka Re: ciąża a płyn do higieny intymnej 09.03.04, 12:13
                Polecam żele do hig. int. Są lepiej przystosowane do pielęgnacji tak wrażliwej
                przecież śluzówki. Lactacyd emulsja (z pH ~3,5) jest za kwaśna, nie tylko dla
                ciężarnych. Wskazana jedynie podczas kuracji przeciwgrzybiczej, w pozostałych
                przypadkach - Lactacyd płyn. Chodzi o to, żeby nie podrażniać niepotrzebnie
                bardzo kwaśnym płynem zdrowej śluzówki, może to prowadzić do jej osłabienia i
                co dalej, same wiecie. Jakieś pół roku przed ciążą zakończyłam roczną walkę z
                grzybicą. A teraz - jestem w 8 mies. i ... wszystko jest ok.!
                Jak maciw jakieś sprawdzone środki do higieny to ich nie zmieniajcie ze względu
                na ciążę (co najwyżej poszukajcie delikatniejszego wariantu), każdy organizm
                jest inny i nie zawsze to co pasuje jednemu sprawdzi się u innego.
                pozdrawiam, a
                • bajakaja Re: ciąża a płyn do higieny intymnej 14.03.04, 14:06
                  apolka napisała:
                  > Lactacyd emulsja (z pH ~3,5) jest za kwaśna, nie tylko dla ciężarnych.
                  > Wskazana jedynie podczas kuracji przeciwgrzybiczej, w pozostałych
                  > przypadkach - Lactacyd płyn.

No według mnie to właśnie na odwrót:
                  Lactacyd Płyn Ginekologiczny do higieny intymnej - jest płynem leczniczym,
                  posiada oczyn pH 3.5!!!!
                  LactacydFemina Emulsja do higieny intymnej - emulsja przeznaczona do
                  codziennego używania, posiada odczyn pH 5.2!!!!

Mnie pani ginekolog zalecila najpierw stosowanie płynu, w celach leczniczych, a
                  potem przejście na emulsję (już do codziennego użytku).
                  Jestem z tych kosmetyków bardzo zadowolona.

Ginekolog mojej siostry, która jest w 5 m-cu ciąży również jej zalecił
                  stosowanie Emulsji Lactacyd Femina, także myślę, że nie ma przeciwwskazań, ale
                  zawsze warto zapytać swojego gina co o tym sądzi.

Pozdrawiam
    • elka52 Re: ciąża a płyn do higieny intymnej 15.03.04, 12:15
      Witam. Ja w ciąży mam ciagle problemy z upławami. I pytałam mojego lekarza czy
      mogę stosować Lactacyd Femina z kwasem mlekowym. Raczej mi odradził i polecił
      myć się mydłem Dove. Jest normalnie, żadnego pieczenia, swędzenia.A jest delikatne.
      Pozdrawiam
    • jolkao666 Płyn do higieny intymnej i upławy 20.07.15, 13:46
      Moja pani dr.powiedziała,jeżeli przed ciążą stosowałam płyn który mi pomagał to w trakcie ciąży nie powinnam niczego zmieniać i niczego nowego stosować.Więc pozostałam wierna Intimie z Ziaji,dopochwowemu Lactovaginal (warto poczytać na www.lactovaginal.pl/zdrowie-intymne)oraz pamiętałam o noszeniu bawełnianych majtek i dbałam o wartościowym odżywianiu.
    • kasiadietetyk Re: ciąża a płyn do higieny intymnej 06.01.19, 21:24
      Dobry wieczór,
      Jestem studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka