Dodaj do ulubionych

Zachcianki a płeć dziecka!

02.01.05, 21:27
Obserwuj wątek
    • mila401 Re: Zachcianki a płeć dziecka! 02.01.05, 21:35
      Witam przyszłe mamy i zachęcam do rozmowy.Jestem w 15tc moje zchcianki są
      raczej konkretne kiszone ogórki i wszystko co ostre i pikantne, naprawdę tylko
      czasami zdarza mi się mieć ochotę na słodkie.Narazie jeszcze nie znam płci
      swojego dziecka nad czym bardzo ubolewam bo ciekawość mnie zżera, może przyszły
      tydzień da mi odpowiedz, a Was zachęcam do dyskusji.Pozdrawiam Mila
      • martyna122 Re: Zachcianki a płeć dziecka! 02.01.05, 21:52
        Witam!
        Jestem w 17 tc., tak samo jak Ty nie wiem jeszcze czy
        to kobitka czy facet, USG mam dopiero w 22, ale zastanawiam się czy nie zrobić
        w następnym tygodniu.
        Zachcianek nie mam dokładnie sprecyzowanych, ale bardziej chce mi się czegoś
        słodkiego, od czasu do czasu coś kwaśnego.
      • joakal Re: Zachcianki a płeć dziecka! 04.01.05, 11:02
        Zawsze byłam łasuchem, za słodycze oddałabym wszystko a w ciąży nie mam ochoty
        na sładkie (może czasami), opycham się za to ogórkami, kapustą kiszoną,
        musztardą i innymi kwaśnymi produktami. Z USG wyszła dziewczynka (u
        Roszkowskiego na 100%). Zachcianki nie pasują do płci???
      • eva78 Re: Zachcianki a płeć dziecka! 04.01.05, 12:09
        W moim przypadku ten przesąd, że po zachciankach można poznać jaka będzie płeć dziecka, zdecydowanie sie nie sprawdza. W pierwszym trymestrze jadłam kapustę kiszoną, ogórki kiszone, wszystkie kwaśne owoce, śledzie w occie(te ostatnie do teraz lubię). Od Drugiego trymestru posmakowały mi słodycze i walczę ze sobą żeby ich nie jeść. A kwaśne rzeczy przed ciążą też lubiłam. Teraz jestem w ósmym mc i lubię i jedeno i drugie. Paprykę w occie zagryzam czekoladą. Wg usg ma być chłopiec, to skąd ta obsesja słodyczowa? Bliźniąt nie spodziewam się z pewnością :)
    • aagulek Re: Zachcianki a płeć dziecka! 02.01.05, 23:12
      witam serdecznie w nowym roku :-) przede wszystkim zycze pomyslnosci i duuzo
      zdrowka :-) ja od poczatku mialam chec na ostre, ogorki kiszone, sledzie,
      papryke marynowana to zanim wiedzialam ze jestem w ciazy, a ze bylam chora to
      az dziwne wydalo mi sie ze nie mam checi na slodkie, otwieralam szafke ze
      slodyczami i zamykalam, co jak na mnie ogromny cud. W sumie teraz tez mam checi
      na bardziej konkretne smaki, dzis nawet kfc, wiem wiem...ladnie wygladam, z
      obraczki wywrozono mi chlopaka, chyba tak bedzie ale to sie okaze za czas
      jakis, bo na usg do Roszkowskiego wybieram sie za kilka tygodni, pozdrawiam
      Agnieszka i Maleństwo 15 tc
    • aaala1 Re: Zachcianki a płeć dziecka! 03.01.05, 13:15
      Od początku raczej słone, kwaśne ostre jedzonko, na słodycze nie mogłam
      patrzec, teraz czasami zjem batonika, ale ppo jednym mam juz dosyć słodyczy.
      jestem w 33 tc i juz na 2 usg wyszła dziewczynka:)))
      wiec tak to sie sprawdza co do płci:))
    • gumecka Re: Zachcianki a płeć dziecka! 04.01.05, 10:55
      Ja na poczatku jadlam same ostre rzeczy(musztarda,chrzan,czosnek), slodyczy
      zabardzo mi sie nie chcialo jesc. teraz jem prawie wszystko ale zebym miala
      jakies napady na cos to nie. Za tydzien mam usg, teraz to 16tc wiec moze w
      koncu sie dowiemy.
      • ankas70 Re: Zachcianki a płeć dziecka! 04.01.05, 23:18
        W pierwszej ciąży objadałam sie słodyczami, porafiłam zjeść całą czekoladę
        czego normalnie nie robiłam, miałam wysoki poziom cukru wprawdzie jeszcze w
        granicach normy, ale lekarz mnie straszył wielkim dzieciakiem - urodził się syn
        2950g, który dziś ma ponad 3 latka i uwielbia słodycze i wszystko co słodkie.
        Teraz jestem w 2 tygodniu i początki ciązy były straszne. Mdłosci i wymioty
        przez cały dzień aż do 4 miesiąca włącznie . Na słodycze w ogóle nie mogłam
        patrzeć, a ochotę miałam jedynie na cytrynę, która dodawałam do wszystkiego,
        kanapek, sera, sałatek i to w ogromnych ilosciach. Teraz czasem zjem coś
        słodkiego ale z dużym umiarem. NA usg na 80% córka. MOze będzie miała inny gust
        kulinarny niż syn?
    • ewa1501 Re: Zachcianki a płeć dziecka! 05.01.05, 11:23
      ja w ciązy najpierw tak do 25 tc miałam ochote na lody jadłam je kilogramami
      moj mąż niejednokrotnie po nocach latał do sklepu (lub pobliskiej stacji
      benzynowej) po lody wszystkie byle nie tofi :) potem przyszedł czas na hod-dogi
      nigdy ich nie lubiłam ale wtedy kazda budka z hot-dogami była moja na koniec
      ciąży to już pyszne zajączki z goplany wcinałam jak złe ...no i urodziłam
      dziewczynke :),
    • jimg Re: Zachcianki a płeć dziecka! 05.01.05, 11:33
      a ja jestem w 16 tyg.- nie wiem czy to będzie chłopiec czy dziewczynka ale mam
      mięsowstręt. Nie mogę patrzeć na kurczaki, schaby i inne mięsa obiadowe,
      ewentualnie zjem od czasu do czasu wędzoną polędwicę i mięso mielone w
      spagetti. Uwielbiam za to biały ser, który mogę jeść codziennie, mandarynki.
      Na czekoladę też nie mogę patrzeć a ze słodyczy to tylko skittles :-)
    • agatamaroszek Re: Zachcianki a płeć dziecka! 07.01.05, 22:41
      I trym. - ogórki kiszone, śledziki itp., byleby kwaśne, ostre, pikantne
      II trym. - słodkie, słodkie, słodkie, ser biały (którego normalnie wcale nie
      jem) w dużych ilościach
      A na USG w 21 tc u dr Makowskiego wyszedł na 100% chłopak.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka