Dodaj do ulubionych

Kiedy dochodzi do zapłodnienia?

25.01.05, 12:09
No własnie mam takie pytanie, czy do zapłodnienia dochodzi zaraz po owulacji
w tym samym dniu? A kiedy nastepuje implantacja zarodka ile dni orientacyjnie
po owu. czy zapłodnieniu? Czy kobieta to czuje? Może miałyście jakies
odczucia, przeczucia
Obserwuj wątek
    • pocahontas_kw Re: Kiedy dochodzi do zapłodnienia? 25.01.05, 12:30
      Komórka żyje tylko 24h, przez ten czas może dojśc do zapłodnienia, oczywiście
      dni w których może dojśc do zapłodnienia jest kilka, bo nie mozna z
      zegarmistrzowska precyzją przewidziec, na który dzien cyklu przypadnie czas
      zycia komórki, uwolnienie komórki przypada zwykle na 14 - 16 dzien cyklu jesli
      jest on 28dniowy, ale nie ma reguły, kazda kobieta jest inna, poza tym stres,
      zmiany hormonalne, pogoda, nawet przeziebienie itp. tysiące uwarunkowań, które
      moga przesunąc i rozchwić cykl. Plemniki sa jednak znacznie bardziej żywotne, w
      sprzyjającym środowisku, jakim jest kobiece wnętrze, potrafią przetrwac nawet
      trzy dni, dlatego do zapłodnienia może dojśc nawet jesli kochasz się z
      partnerem zanim twoja komóreczka wyruszy w podróż, przyjmuje się, że takie
      zakazane dnia dla kochania się, jeśli nie chcesz być w ciązy to od 10 do 18
      dnia cyklu. Do zapłodnienia dochodzi więc wtedy kiedy trwa 24godzinna aktywnośc
      twojej komórki i kiedy dotrą do niej plemniki, wtedy własciwie natychmiast
      komórka zaczyna się wtedy dzielić i rozpoczyna się proces zagniezdżania się
      jej, w zasadzie już po dwóch tygodniach od zapłodnienia zagnieżdżony zarodek
      powinno być już widac na usg, choć pewnośc mozna mieć dopiero ok 6 tc.,
      niestety często jesli zagnieżdzi sie za nisko, albo gdzies utknie, czy jest
      uszkodzony dochodzi do samoczynnego poronienia.
      Czy kobieta to czuje.....? Nie sądzę. Chociaż ja zawsze będę obstawała przy
      tym,że jestem w ciązy bo tak postanowiłam;).Nasz maluch był nieplanowany, ale w
      nocy kiedy go "stworzylismy", kiedy mówiąc oględnie zawiodła antykoncepcja,
      pomyslałam sobie,że jeśli będę w ciązy to właściwie byłoby super, i że bardzo
      tego chcę, nawet sobie to wyobradziłam i pomyslałam "niech tak bedzie", a dwa
      tygodnie później na teście dwie krechy...;)

pocahontas i fasola 20tc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka