Dodaj do ulubionych

9tydzień ciąży i obfite krwawienie

21.03.05, 21:02
W sobotę dostałam krwawienia.Strasznie się przestraszyłam.Zaraz z mężem
pojechaliśmy do gin.Zbadał mnie i powiedział,że ciąża jest utrzymana ale
niepokoi Go te krwawienie.Dał Mi coś na zatrzymanie krwawienia i
antybiotyk.Powiedział,że gdybym zauważyła w krwi skrzepy lub gdybym czuła ból
w podbrzuszu to mam zaraz jechać do szpitala.Na pierwszym badaniu ok.5tc
dowiedziałam się,ze zrobił się duży krwiak i tak myślę czy to krwawienie nie
było przez tego krwiaka?!Jutro wybieram się do gin.na wizytę.Niech sprawdzi
czy z dzidzią jest wszystko dobrze.Boję się jutrzejszej wizyty:(.Jeżeli
któraś z was miała podobnie i było wszystko OK to proszę o odp.
Obserwuj wątek
    • perse1 Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 22.03.05, 00:23
      kazde krwawienie w ciązy jest niepokojace ale nie musi oznaczać od razu
      poronienia,krwawiłam od 6 do 11 tc systematycznie co tydzień przez jeden
      dzien,krwawienie mniej więcej takie jak w 2 dzień okresu do tego miałam
      bóle,tez okazało sie ze jest krwiak i stąd to krwawienie chociaz krwiak wyszedł
      w 9 tc a wczesniej skad? nie umieli mi odpowiedzieć,dostawałam zastrzyki z
      progesteronu i 8 tabletek dziennie luteine dopochwowo do 16tc(w międzyczasie
      dawkę zmniejszano)w 11 tc wszystko minęło jak ręką odjal i krwiak tez się
      wchłonąl obecnie jestem w 28 tyg,takze trzymaj sie,wszystko będzie dobrze.
    • mari2005 Re: do ma.ry.ja.ne 22.03.05, 13:08
      witaj ma.ry.ja.ne
      mam nadzieje ze te krwawienie nie oznacza nic zlego. znam przypadek(moja
      kolezanka ktora miala do 7 miesiaca okres ) byly to 2-3 dniowe krwawienia i
      urodzila zdrowiutkie dziecko wiec sie nie martw. napewno wszytsko bedzie ok
      pozdrawiam ja zaczynam kolejne starania dzis 9 dc owulacja przede mna wiec mam
      nadzieje.Mam jeszcze pytanko czy bralas jakies tabletki albo ziolka ktore
      wspamagaja zajscie w ciaze? czy to prawda ze wiesiolek dobrze wplywa na
      zaciazenie? prosze o odpowiedz jezeli wiesz
    • novanka Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 22.03.05, 15:30
      Cześć. Jestem to kompletnie nowa i nie wiem jak się tu poruszać, ale mam n
      adzieję, że niebawem posiądę ta umiejętnośc :-) Jestem w 10 tyg (licząc od
      pierwszego dnia osttaniej miesiączki) i od 3 tygodni na zwolnieniu. W ogóle nie
      widziałam, że jestem w ciązy bo miałam okres, wprawdzie nie taki normalny, ale
      jednak. Potem przez cały czas miałam brązowe upławy oraz 3 razy dość obfite
      krwawienia (ostatnie w zeszły piatek) Za każdym razem lądowałam u lekarza i na
      usg, ale na szczęście, nic się nie stało. To był krwiak. Dostałam Duphaston i
      nakaz odpoczynku. Pozdrawiam.
      • ma.ry.ja.ne Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 22.03.05, 16:52
        Cześć!!Dzięki za pocieszenie!!Novanka gdybym niewiedziała,że jestem wciąży to
        pomyślałabym tak jak ty,że jest to okres.Ja tak jak ty mam krwiaka i myślę,że
        przez to dostałam to krwawienie.Na jutro jestem umówiona z moim gin.Jestem
        ciekawa czy z dzidziusiem jest wszystko OK.mam nadzieję,że tak.Dużo
        odpoczywam.Z łóżka wychodzę tylko do WC i do kuchni.Krwawienia też już nie ma z
        czego się cieszę.MARI2005 pytasz czy brałam coś żeby prędzej zajść w ciążę moja
        odp.NIE.Długo się staraliśmy o drugą dzidzię.W końcu się udało,a tu taki
        wypadek:(.Przestraszyłam się bo miałam takie silne krwawienie,może to głupio
        zabrzmi ale leciało mi aż po nogach:(.
    • ma.ry.ja.ne Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 23.03.05, 18:29
      Przed chwilką wróciłam od mojego gin.Ucieszyłam się jak zobaczyłam
      dzidziusia.Machał rączkami i nóżkami:).Wszystko jest dobrze.To krwawienie było
      przez tego krwiaka tak jak w waszym przypadku.Moj gin.powyzywał na tego gin. u
      którego byłam w sobotę,bo przepisał mi takie leki których nie wolno brać w
      czasie ciąży.Mogą zaszkodzić i dzidziusiowi i mi.
          • beettinna Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 24.03.05, 14:38
            Bo właśnie mi dawali cyclonamine w szpitalu i teraz plamienia silne znów
            wróciły, a lekarz mnie uspokajał że to nie zaszkodzi,a an ulotce przeczytałam
            że nie znają reakcji leku na płód i się wystraszyłam, a teraz ty piszesz że
            lekarz ci jednak powiedział że tego nie wolno w ciąży i się martwię!!!
            A kazał ci coś brać w zamian na te krwawienia???????????
            pozdrawiam i dzięki
            • ma.ry.ja.ne Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 24.03.05, 16:49
              Narazie nie mam żadnego krwawienia.Cyklonaminę odłożyłam,bo troszkę mnie
              gin.nastraszył:).Powiedział,że mam duzo leżeć i jeżeli bym znowu dostała
              krwawienia to mam do niego szybko przyjechać to da mi coś innego bo on jeszcze
              się z tym nie spotkał żeby kobiecie w ciąży przepisać taki lek.Wiesz sama się
              wystraszyłam,bo zjadłam prawie całe opakowanie Cyklonaminy:(.
              • jelvet Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 24.03.05, 17:22
                witaj
                chce Cie uspokoić
                cyclonamine podaje sie kobietom w ciązy jest to bardzo delikatny lek
                p/krwotoczny i nie zagraza dzidziusiowi mało tego przy krwawieniu jakie miałas
                powinnas lezec w szpitalu ipodany mieć dozylnie exacyl jest to bardzo silny lek
                p/krwotoczny który tez nie zagraża dzidziusiwi a chroni matke przed nadmierna
                utratą krwi
                jestem lekatrzem dwie ciaze takze miałam ratowane miedzy innymi przez zazywanie
                cyclonaminy i exacylu dzieci sa zdrowe duomox jest dopuszczony w ciazy
                prawdopodobnie lek dal Ci go na wszelki wypadek aby nie dopuścić do ew.
                zakażenia bakteryjnego
                ale jeszcze raz powtarzam nie martw sie cyclonamine jest lekiem powszechnie
                stosowanym u cięzarnych a nastepnym razem w razie krwotoku to jedx dziewczyno
                do szpitala bo czasami tylko błyskawiczne zadziałanie silnego leku daje szanse
                utrzymac ciąze
    • monia_81 Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 30.03.05, 21:17
      Uwaga Uwaga na krwawienie! Poroniłam pierwszą ciąże w 10 tyg. Krwawiłam lub
      raczej plamiłam wczesniej kilkakrotnie ale troche to zlekceważyłam. Pojechalam
      do szpitala, położyli mnie na patologie ciązy na 12 tyg i kazali się nie ruszać
      jednak ciąży nie udało sie utrzymać. Krwawienie w moim przypadku oznaczało
      odklejające się łożysko. Na szczęscie teraz juz jestem mamą 8 miesięcznego
      Kacpra :)))
      pozdrawiam
      Monia_81
    • efka30 Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 15.04.05, 16:30
      Lekarz powinien natychmiast skierowa Cię do szpitala. Jesli jeszcze raz zdarzy
      Ci sie krwawienie lub chocby plamienie natychmiast jedz do szpitala. Ja w 7 tc
      mnagle dostałam obfitego krwawienia/jak przy miesiaczce/ . Myslałam że to juz
      koniec. Zadzwoniłam do mojego lekarza a on natychmiast kazał jechac mi do
      szpitala. Tam zrobli mi usg. Okazało sie ze miałam krwiaka 3cm i krwawienie
      było z niego. W szpialu spędziłam jeszcze 4 tygodnie . Podawano mi leki
      podtrzymujace ciążę/duphaston/ i czekali aż krwiak całkowicie PO WOLI się
      opróżni.Gdyby pękł .....byłoby po ciąży....teraz jestem w 14 tc i z maluszkiem
      wszystko jest ok.
      Pozdrowionka:))
      Mam nadzieje ze u Ciebie tez wszystko sie unormowało.
    • a.woz.niak Re: 9tydzień ciąży i obfite krwawienie 24.03.20, 11:33
      Witam serdecznie, chciałam się podzielić swoją historią a tym samym trochę cię uspokoić
      Od samego początku miałam uwidocznionego niewielkiego krwiaka i lekko plamiłam na brązowo lekarz mnie uspokajał więc mocno się nie przejmowałam.
      W siódmym tygodniu dostałam krwawienia bez dolegliwości bólowych byłam przerażona ale z maleństwem było ok krwiak się powiększył dostałam duphaston i do domu plamiłam jeszcze kilka dni i potem ok w 9/10 tyg. Silne krwawienie i i szpital byłam pewna że już po wszystkim krwiak znowu większy z dzidzą ok dostałam nospe kroplówki przeciwkrwotoczne luteinę tydzień w szpitalu w domu dalej miałam lekkie plamienie po 11 TC kontrola okazało się że krwiak się powiększył i zaczął odklejać kosmowke skierowanie do szpitala po 2 tygodniach przyjmowania dophastonu i luteiny 12 TC krwiak zdecydowanie się zmniejszył wypisana do domu z zaleceniem leżenia i oszczędzania się unikania schodów i prac domowych krwiak dalej się zmniejszał od 15tc przestałam plamić w 20tc po krwiaku nie ma śladu odstawione leki
      Obecnie jestem w 23 TC i wszystko jest ok maluszek rośnie ma już 560g a ciąża przebiega bez dalszych komplikacji
      Życzę powodzenia pozytywne myślenie i odpoczynek i będzie ok
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka