Dodaj do ulubionych

Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić.

21.04.05, 09:13
Witam wszystkie zafasolkowane kobiety.
Wiele z nas podejrzewających ciążę zastanawia się nad jej objawami. Zakładają
kolejne posty w poszukiwaniu informacji, często zapytań. Może dzięki temu
postowi uda nam się zgromadzić jak najwięcej wiadomości o objawach w ciąży.
Od kiedy wiedziałyście, że jesteście w ciąży? Jakie towarzyszyły temu
dolegliwości już w kilka dni po zapłodnieniu? Czy miałyście przez pewien czas
okres? Czy miałyście ból piersi, krzyża, podbrzusza? Podwyższoną temperaturę?
itd. A może jakieś anmomalia...?
Pomóżcie kochane ciężarówki niedoświadczonym (jeszcze) w tej dziedzinie
kobietkom (czyli też mnie).
Obserwuj wątek
    • wij-drewniak Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 10:46
      U mnie było tak:
      Mniej więcej od 21 dc
      - uczucie podwyższonej temperatury (ale nie mierzyłam jej pod pachą ani gdzie
      indziej)
      - dziwne ciągnięcie/kłucie w dole brzucha
      - potem ból jak na @, ale w moim przypadku dużo wcześniej. Normalnie przed @
      brzuch mnie boli 12 godz. przed, teraz kilka dni
      - piersi nie tyle powiększone, co nabrzmiałe, większe sutki, momentami bolące,
      tkliwe, ale nie za bardzo
      - na upartego nieco większe zmęczenie, po 20-ej zmagało mnie na kanapie
      Ale prawdę mówiąc, gdybym dostała okresu to wcale nie byłabym zaskoczona. To
      nie były jakieś takie ewidentne znaki, bardzo odczuwalne. teraz łatwo mi
      powiedzieć, że "czułam". W 28 dc zrobiłam test i duga kreska była bladziutka.
      Dziś (29 dc) poprawiłam testem owulacyjnym, który mi został i dwie kreski
      bardzo wyraźne
      • szymma Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 10:58
        U mnie nie było prawie żadnych objawów, więc jedynym pewnym objawem był test z
        II kreskami i brak @ :)

Miałam jeszcze kilka domniemanych, których nie brałam wcale pod uwagę:
        - bardzo delikatny ból jak na @, ale nie zwracałam na niego uwagi, byłam pewna,
        że @ zaraz będzie
        - piersi zazwyczaj bolały po owulacji, a tym razem zaczęły tuż przed terminem
        spodziewanej @.
        - i jeszcze jeden może głupi objaw, ale miałam wzmożone wydzielanie śliny...to
        mnie jedynie dziwiło

W czsie ciąży nie miałama i nie mam żadnych typowych objawów: jak senność,
        nudności i wymioty:)

Pozdrawiam,
        szymma 16tc.
    • asiula.b Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 10:50
      - Ja tego nie miałam, ale niektóre dziewczyny pisały o żyłkach na piersiach, a
      co do bólu w podbrzuszu to może on się pojawić nawet wcześniej niż zwykle na @
      (u mnie tak było).
      - Pojedyncze ukłucia
      - może się już pojawić senność
      - temperaturka - jeżeli ktoś mierzy, ale nawet jeśli nie, to utrzymująca się
      przez kilka dni ok 37,1 może być sygnałem.
      • wij-drewniak Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 11:32
        Tak. Z instrukcji Ewy Analityk, która ma swoje forum o testach owu: Test
        owulacyjny wyjdzie pozytywny w okolicy okresu jeżeli jesteś w ciąży, ale
        zalecam używanie testów ciążowych.
        Użyłam go sobie bo mi po prostu jeden został. Lekarka skierowała mnie jeszcze
        na betaHCG i to jest chyba najbardziej wiarygodny pomiar
        • edyta0 Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 11:45
          Czy w jakiś sposób pomogły Ci te testy owulacyjne? Ja również zakupiłam od Ewy
          Analityk i zamierzam je zastosować. Mam tylko pytanie a w zasadzie dwa: jak się
          pojawią 2 kreski w tym jedna mniej intensywna, to należy rozpocząć starania?
          Czy dopiero wtedy, gdy wyjdą obydwie intensywe?
          • wij-drewniak Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 16:27
            To był mój pierwszy cykjl z testami no i się udało. Czy pomogły? Chciałam
            sprawdzić czy w ogóle owulacje mam, bo tylko co odstawiłam Cilest po kilku
            latach brania. Owulacja wyszła mi całkiem typowo, około 14 dnia, więc nie byłam
            zaskoczona. Ale akurat ten cykl tak się ułożył, że owulacja wypadała w weekend,
            więc starania były intensywniejsze (poprzednie cykle owulacja w środku tygodnia
            i czasem wymiękałam, po prostu nie miałam na nic siły)
            Jak stosować - to zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli zależy ci na płci to
            powinnaś starać się do pojawienia dwóch równie intensywnych kresek (w przypadku
            celowania w dziewczynkę) bądź zacząć starania od pojawienia się dwóch kresek
            (gdy wolisz chłopca). Jeśli natomiast macie problemu z zajściem to lepiej
            starać się jak najbliżej owulacji, czyli od dwóch kresek. Nie wiem czy ci
            dobrze wyjaśniłam. Ewa analityk wysyła szczegółowe instrukcje
      • lula11 Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 21.04.05, 13:30
        U mnie:
        - nabrzmiałe piersi, choć nie bolesne
        - żyłki na ciele bardziej widoczne
        - brak @
        - ogromna ilość sliny w ustach
        - podwyższona temperatura
        - uczucie ciągłego zmęczenia i sennoś
        - ciagniecie z podbrzuszu, zwłaszcza z prawej strony.

A po terminie @ i zrobionym teście zaczeły się nudności i wymioty oraz
        nadwarzliwość na zapachy.
        Agata, 35tc.
          • puniao11 To moze Wy mi odpowiecie.... 22.04.05, 09:50
            Dobrze ze Was znalazlam, bo moze Wy odpowiecie mi na moje pytanie...Okres mam
            srednio co 28-30 dni.Okres dostalam 2 kwietnia czyli obliczajac nastepna
            miesiaczke powinnam dostac na poczatku maja.Obliczylam sobie wczesniej, ze
            dni plodne mam kolo 16 kwietnia i tego sie trzymalam (znam swoje cialo i
            zawsze sie sprawdzaly moje przypuszczenia).Dlatego 10 kwietnia normalnie
            wspolzylam bez zabezpieczenia.Moje obawy pojawily sie wczoraj gdy to pojawilo
            sie u mnie cos co pojawia sie przed okresem, a dzis juz normalnie
            krwawie...nie wiem co mam o tym myslec bo nigdy wczesniej nie mialam tak
            krotkiego cyklu.Najgorsze jest to, ze jesli tak by bylo to moj cykl wynioslby
            19 dni, czyli najwieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze byloby 10
            kwietnia!!!!!!!!Nic z tego nie rozumiem??Czy ta wydzielina z krwia to znak ze
            jestem w ciazy??Dodam, ze normalnie mam symptomy miesiaczki, tyle ze bola
            mnie jajniki...Moze udac sie z tym do ginekologa??Nakierujcie mnie bo juz
            trace powoli glowe od myslenia..dzieki za kazda odpowiedz..

• wandana Re: To moze Wy mi odpowiecie.... 22.04.05, 14:32
              Witam,
              jeśli to Cię niepokoi może powinnaś odwiedzić lekarza, ale mi w ciagu ostatnich
              dwóch lat 3 razy zdarzyły się takie cykle (17 i 18 dni). Poza nimi wszystko
              raczej ok, choć ja mam z natury raczej krótkie cykle (22-24 dni). Kiedys
              pytałam lekarza, czym jest to spowodowane. Powiedział, że prawdopodobnie były
              to cykle bezowulacyjne i jeśli zdarzają się sporadycznie nie ma się czym
              przejmować.
              pozdrawiam
              wandana
    • mar79b Re: Wczesne objawy ciąży? Spróbujmy ustalić. 22.04.05, 14:43
      Ja miałam tak:
      - Wydawało mi się, że dostanę @ o czasie i czułam wszystkie charakterystyczne
      dla tego objawy- ból pleców, jajnika, ogólne rozbicie
      - zaraz po tym bolące guzki w piersiach
      - po tygodniu od spodziewanej @ test pozytywny
      - po dwóch tygodniach od testu ciągłe mdłości i "gniot"w żołądku, cały czas
      musiałam coś podjadać, żeby nie zamulić się na amen
      - a teraz 24tc i jest bosko
    • myszka.mb Dziewczyny pomóżcie mi prosze! 22.04.05, 14:57
      Nie wiem co sie ze mna dzieje...przez ponad rok bralam tabletki antykoncepcyjne
      i musialam je odstawic ze wzgledu na watrobe.Nie bralam ich przez miesiac no i
      kochalam sie w te dni w ktore nie powinnam wedlug moich obliczen i to bez
      zabezpieczenia...dostalam jednak okres tylko ze 5 dni wczesniej niz powinnam i
      trwal on..2 dni!I byl dziwny...od okresu minela tydzien a ja od 3 dni mam
      nudnosci, przede wszytkim na zapachy ale mam apetyt.Boli mnie brzuch tak z
      lewej striny jaby jajnik tylko tak kluje bardzo ale momentami.Nie wiem czy mam
      powod do niepokoju ale zaczynam sie naparwde bac.Co mam mysle?Prosze pomocy!Ma
      zrobic test?
      • gocha311 Re: Dziewczyny pomóżcie mi prosze! 22.04.05, 16:09
        Ja brałam przez 6 mies., potem miesiąc przerwy i 2 mies. Po odstawieniu miałam
        różne "cyrki" - jak nigdy (patrz wątek "jak sie czułyście po odstawieniu..." -
        forum zdrowie kobiety). Np. po pierwszej @ po odstawieniu, po 2 tyg. dostałam 4-
        dniowe plamienie. Piersi praktycznie od tej pierwszej po odstawieniu @ i przed
        nią aż do plamienia nie przestawały boleć. Miałam klasyczne objawy ciąży.
        Robiłam bete i 2 testy. Wykazały brak ciąży. Drugą @ dostałam 5 tyg. po
        pierwszej i 3 tyg. po plamieniu. Trzecia czyli ostatnia jak w zegarku (28 dni),
        ale... trwala tylko 2 dni, reszta to bylo niewielkie plamienie. Zazwyczaj mam 5-
        6 dni. Ale w ciąży to na pewno nie jestem. Piersi przestaly boleć kolo 3-4 d.c.
        Na razie nie panikuj na zapas. A może dla "spokojności" zrób test. To niewielki
        wydatek ok. 9-12 zl. I przeczytaj koniecznie ten post na "zdrowie kobiety". Tam
        dziewczyny opisały jak sie czuły po odstawieniu
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka