Dodaj do ulubionych

ciąża po odstawieniu pigułek

28.01.03, 10:14
Czy któras z Was zaszła w ciążę zaraz(2-3)miesiące po odstawieniu pigułek
antykoncepcyjnych?
Jeżeli tak to czy wszystko było w porządku?
Czy dzidziuś urodził się zdrowy?
pozdr.
Obserwuj wątek
    • anndelumester Re: ciąża po odstawieniu pigułek 28.01.03, 12:05
      inus napisała:

> Czy któras z Was zaszła w ciążę zaraz(2-3)miesiące po odstawieniu pigułek
      > antykoncepcyjnych?
      zarz po odstawieniu tabletek - ostatnie w sierpniu, zaczelismy produkcję,
      licząć na bliźnięta ; )
      w ciążę zaszłam na początku października, jestem teraz w 19 tygodniu i jak na
      razie dzidziuś (jeden) rozwija się bardzo ładnie : ) jak dalej bedzie nie wiem
      ale lek. nie miał jakichkolwiek uwag, oprócz ostrzeżenia o bliźniętach : ))
    • filla Re: ciąża po odstawieniu pigułek 03.02.03, 15:24
      Trzeba odczekac!!! Ja ostatnio dowiedzialam sie od lekarza ze jedyny warunek
      jaki trzeba przestrzegac to odczekanie ok 3 miesiecy po odstawieniu
      tabletek.Dopiero wtedy mozna probowac bo inaczej dziecko moze urodzic sie
      uszkodzone.Lepiej poszukajcie informacji jeszcze w innych zrodlach.
      • crannmer Re: ciąża po odstawieniu pigułek 04.02.03, 08:58
        filla napisał(a):

> Trzeba odczekac!!! Ja ostatnio dowiedzialam sie od lekarza ze jedyny warunek
        > jaki trzeba przestrzegac to odczekanie ok 3 miesiecy po odstawieniu
        > tabletek.Dopiero wtedy mozna probowac bo inaczej dziecko moze urodzic sie
        > uszkodzone.Lepiej poszukajcie informacji jeszcze w innych zrodlach.

Eeeee tam.
        Po osmiu latach pigulki zostaly odstawione i w pierwszym okresie po odstawce
        Towarzyszka Malzonka zaszla w ciaze. Zadnych komplikacji. Porod normalny. Teraz
        chlopak mam dwa i pol roku i ma sie dobrze.

Nie szukaj informacji w zrodlach koscielnych, albo chocby z nim zblizonych, bo
        sa albo przestarzale, albo swiadomie bledne (albo jedno i drugie).

Pozdr.
        C.
        • filla Re: ciąża po odstawieniu pigułek 04.02.03, 11:39
          crannmer napisał:

> filla napisał(a):
          >
          > > Trzeba odczekac!!! Ja ostatnio dowiedzialam sie od lekarza ze jedyny warun
          > ek
          > > jaki trzeba przestrzegac to odczekanie ok 3 miesiecy po odstawieniu
          > > tabletek.Dopiero wtedy mozna probowac bo inaczej dziecko moze urodzic sie
          > > uszkodzone.Lepiej poszukajcie informacji jeszcze w innych zrodlach.
          >
          > Eeeee tam.
          > Po osmiu latach pigulki zostaly odstawione i w pierwszym okresie po odstawce
          > Towarzyszka Malzonka zaszla w ciaze. Zadnych komplikacji. Porod normalny.
          Teraz
          >
          > chlopak mam dwa i pol roku i ma sie dobrze.
          >
          > Nie szukaj informacji w zrodlach koscielnych, albo chocby z nim zblizonych,
          bo
          > sa albo przestarzale, albo swiadomie bledne (albo jedno i drugie).
          >
          > Pozdr.
          > C.

Tych informacji nie mam ze zrodla koscielnego ani temu podobnych. Powtorzylam
          tylko slowa lekarza ginekologa poloznika u ktorego ostanio bylam.Ja nie jestem
          lekarzem, dlatego napisalam zebyscie poszukali jeszcze w innych zrodlach.Ale
          nie mialam na mysli zadnych koscielnych... Wogole co ma do tego kosciol- to sa
          przeciez sprawy medyczne a nie jakies etyczne.
          • crannmer Re: ciąża po odstawieniu pigułek 05.02.03, 08:15
            filla napisała:

>
            > Tych informacji nie mam ze zrodla koscielnego ani temu podobnych. Powtorzylam
            > tylko slowa lekarza ginekologa poloznika u ktorego ostanio bylam.Ja nie
            jestem
            > lekarzem, dlatego napisalam zebyscie poszukali jeszcze w innych zrodlach.Ale
            > nie mialam na mysli zadnych koscielnych... Wogole co ma do tego kosciol- to
            sa
            > przeciez sprawy medyczne a nie jakies etyczne.

Tak nalezaloby przypuszczac. Jednakoz niektore zagadnienia naukowe maja swoj
            wymiar etyczny i polityczny.

Np. w Niemczech lat trzydziestych powstala Narodowo-Socjalistyczna Katedra
            Fizyki, nie uznajaca zydowsko-bolszewickiej teorii wzglednosci tudziez
            mechaniki kwantowej.

W podobnym stopniu bledem swiatopogladowym obarczone sa materialy dotyczace
            seksuologii, psychologii, poloznictwa i antykoncepcji, jesli lezaly choc
            chwilke w zasiegu dzialan KK ;-)

Stad biora sie hiobowe wiesci dla uzytkowniczek antykoncepcji hormonalnej
            (lacznie ze zwiekszeniem podatnosci na zakazenie HIV), stad idzie propaganda
            watykanskiej ruletki jako pewnej metody antykoncepcji dla wszystkich i wiele
            innych ciekawych informacji.

POzdr,
            C.
    • rebecca to niesamowite 03.02.03, 16:21
      ze to ciagle pokutuje!
      1. dziecko w zaden sposob nie moze byc ”uszkodzone” jesli zajdziesz w ciaze
      chocby w pierwszym cyklu po odstawieniu
      2. malo tego: sa przypadki dziewczyn, ktore niechlujnie braly pigulke, zaszly i
      tez wszystko bylo ok
      3. hormony zawarte w pigulkach nijak sie nie maja do hormonow z leczenia
      nieplodnosci, a to te drugie (tylko i wylacznie) sprzyjaja blizniakom (bo
      dzialaj tak, by powstawalo wiecej pecherzykow, a pigulki dzialaja tak, by nie
      powstal zaden).
      4. najwieksze szanse na zajscie ma sie w cyklu tuz po odstawieniu, jajniki sa
      tak zdumione zmiana, ze zwykle produkuja sliczna owulacje.
      ufff ufff
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka