Dodaj do ulubionych

Salzburg - rowerem w lipcu 2021

02.06.21, 22:54
Salzburg

Miasto to po zeszłorocznej rowerowej wycieczce do Wiednia
tiny.pl/7ljrr

jest planie na przełom lipca i sierpnia 2021.
Szukam chętnych do odwiedzenia na dwóch kółkach miasta rodzinnego Mozarta , licznych atrakcji po drodze, a także wycieczki do Pałacu Herrenchiemsee po niemieckiej stronie.

Wycieczkę tą planowałem na 2020 jednak jaki wirus stanął na przeszkodzie w realizacji tego pomysłu. Tegoroczne przygotowania nie były tak do końca bezowocne. Sprawiły, że mam już pomysł trasy oraz wyszukane mam noclegi w kwaterach, akademikach itp

Praca w trybie home office ma jedną sporą zaletę.. więcej czasu na przemyślenie zaplanowanych tras.

Wiec przemyślałem i stworzyłem bardziej szczegółowy plan trasy
Odcinek 1

Jaworzno - Ostrava

(pociągiem z Ostravy do Breclav)

nocleg

Odcinek 2

Breclav (CZ) - trójstyk granic - Devin (SK) - Bratysława (zabytki Starego Miasta, bunkry) - Rajka (H) - nocleg (Čunovo)

odcinek 3

Bratysława - Wiedeń - Krems an der Donau

Trasa wzdłuż Dunaju, po drodze wizyta w Wiedniu na Wienerschnitzel i kawę w kafejce przy pałacu Schönbrunn :)

odcinek 4

Krems an der Doanau - okolice Ansfelden

Dalsza trasa wzdłuż Dunaju. Po drodze zwiedzanie Melk, Linz, Mauthausen...

odcinek 5

Ansfelden - Strobl

Wjazd do regionu Salzkammergut, rejonu pięknych gór i jezior. Po drodze Attersee, Mondsee i przepiękne Wolfgangsee..

kolej na odcinek 6

Będąc nad Wolfgangsee w okolicy Sankt Wolfgang nie sposób wspomnieć o najciekawszej atrakcji tamtych stron czyli kolejce Schafbergbahn

www.youtube.com/watch?v=XGNndQYeQn4

Kto nie był?
POLECAM.

Trasa: HALLSTATT - Eisriesenwelt - Zamek Hohenwerfen - Bioschofshofen - Fusch an der Grossglocknerstrasse

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka