Dodaj do ulubionych

miejsca i trasy godne polecenia

08.03.06, 11:43
Tak się zastanawiam - może byśmy się powymieniali doświadczeniami podróżnymi?
Np ciekawe trasy i miejsca noclegowe - w Polsce, ale i za granicą, propozycje
na weekend lub na dłuższe wypady. Sama mam kilka pomysłów...
Obserwuj wątek
    • lewocz Re: miejsca i trasy godne polecenia 09.03.06, 21:04
      Oj to temat rzeka, a jeśli jeszcze wziąć pod uwagę osobiste upodobania to już
      gadać bez końca można :))
      Ale dobra, na początek powiem czego oczekuję od jazdy na rowerze. Otóż sama
      jazda jako taka jest średnio przyjemna i dlatego nie lubię jeździć w domu
      chociaż zimą często tak bywa.
      Fajniej juz jeździ się na popołudniowe wycieczki po pracy ale ..naprawdę dużej
      frajdy dostarczają wyjazdy w nieznane.
      Żeby mieć satysfakcję z jazdy potrzebuję spełnienia kilku warunków.

Pierwszy - ukształtowanie tereny, preferuję zdecydowanie góry, im wyższe tym
      większą mam frajdę.

Drugi - w miarę możliwości jak najmniej cywilizacji. Im mniej ludzi tym lepiej.
      Ten warunek jest wprawdzie na drugim miejscu lecz przykładam do niego dużą wagę
      i dlatego może dojść do sytuacji, że podobają mi się tereny, ktore nie
      spełniają pierwszego warunku :))

A teraz wymienię miejsca, które spełniają te kryteria i które udało mi się
      odwiedzić na rowerze.

Polska 1 miesjce bezwzględnie Beskid Niski i Bieszczady, które to góry
      spełniają ona warunki.
      Na drugim miejscu jest Pogórze Pzremyskie, ktore wręcz znokautowało mnie swoją
      urodą i tym czymś...
      Potem całe Beskidy, które choć dosyć mocno zurbanizowane to jednak przepiękne i
      z duzymi możliwościami
      No i oczywiście moje ukochane Pogórze Ciężkowickie, które ma w sobie coś....coś
      co mnie czaruje o omamia.
      Podejrzewam, że podobać mi się będzie ( bo na pewno kiedyś pojadę ) Roztocze,
      zwłascza południowa częśc.
      Zupełnie nie rajcuje mnie północna częsć Polski, no może z wyjątkiem Mazur
      gdzie wzgórza morenowe wprowadzają dużo uzrozmaicenia.
      Dlatego np. trasy typy Szczecin-Gdaańsk itp nie robią na mnie żadnego wrażenie
      i wybiorę się na taką pewnie dopiero na emeryturce.
      Oczywiście to tylko moja opinia i proszę nie gniewać się jeśli ktoś mysli
      inaczej.

A zagranica ?
      Mniejsze doświadczenie mam ale kilka słów mogę napisać.
      Rumunia - wymarzona, wyśniona, długo oczekiwana, legendarna, budzaca strach i
      fascynację, kraina Draculi, mroczna i nieodgadniona,pełna niebezpieczeństw,
      dzika,fascynująca....no dobra dosć tego ściemniania. Normalny kraj w europie
      gdzie żyją normalni ludzie i powalającymi wręcz krajobrazami i kolorytem.
      Nie będę tutaj opisywał tego kraju bo rano do pracy muszę iść, a nie lubię
      spędzać nocy nad komputerem :))
      W każdym razie coś wspaniałego..zapraszam na moją stronke. Jest tam kilka zdjeć
      i opis wyparwy do tego kraju.

www.rowerowanie.pl
      A na starej stronie mam kilka relacji z róznych wycieczek i nie tylko, też
      można zajrzeć..

www.rowerowanie.republika.pl
      No i wracam do tematu.
      Węgry - w sumie nie wiem, być może górska część fajna, ale tam gdzie ja byłem
      nic ciekawego.

Słowacja - mniam, mniam, bardzo przyjemna. Będę tam nie raz jeszce.

Ukraina - coś w stylu Rumunii ale mniej tajemnicza i troszkę mniej atrakcyjna
      ale i tak bijaca na głowę inne kraje.
      Chociaż w innych krajach na rowerze nie byłem i być może zmienię zdanie jak się
      tam wybiorę.
      Ale wiem że nie wybiorę się na pewno do Holandi czy Belgii, Dania też raczej
      odpada.Póki co to marzy mi sie wyprawa wokół morza czarnego i wypad na Bałkany,
      Albania, Czarnogóra...
      A tak wogole to życia braknie na to wszytsko
      • leon2leon Re: miejsca i trasy godne polecenia 09.03.06, 21:28
        A gdzie jedziesz w tym roku? Pytam bo sam jeszcze nie mam pomysłu, a i znowu samemu musiałbym
        jechać... Może udałoby się połączyć siły na wspólną wyprawę? Chodzi mi po głowie Austria, Szwajcaria,
        może nawet Francja (oczywiście Alpy i okolice) ale niczego jeszcze nie ustaliłem. Miałbym 14-15 dni
        wolnego na samym początku wakacji, możnaby zrobić z półtora tysiąca km po kilku przełęczach.

--
        pzdr
        Leon
        • lewocz Re: miejsca i trasy godne polecenia 10.03.06, 18:03
          W tym roku mam pewne plany.
          Początek czerwca tugodniowy wyjazd na Ukrainę. Dojazd w głąb tego kraju jakimś
          środkkiem lokomocji i dopiero tam jazda na biku.
          Lipiec - BikeChallenge - tygodniowa impreza na granicy polski i czech.
          No i może wezmę udział w kilku maratonach oraz Odyseji Bystrzyckiej :))
      • ewelajda Re: miejsca i trasy godne polecenia 14.04.06, 11:05
        Nie zgadzam się, że na Pomorzu nie ma pięknych miejsc do jazdy na rowerze.
        Wymienię choćby Pojezierze Drawskie z pięknymi polodowcowymi jeziorami (podobno
        kto raz tu przyjechał, nie wróci nawet na Mazury) i wzgórzami morenowymi. Godna
        polecenia trasa to m.in. piękna ścieżka rowerowa utworzona na starym nasypie
        kolejowym pomiędzy Złocieńcem a Połczynem Zdrojem. Zapewniam, że jeżdżąc po
        tamtejszych ścieżkach, lasach tak łatwo nie spotkacie śmieci, butelek i
        dziwnych ludzi. Kto jest za?
    • robertrobert1 Re: miejsca i trasy godne polecenia 10.03.06, 06:00

Ciezko jest wymienic takie miejsca gdyz praktycznie wystarczy tylko 200 m (lub
      20 km) aby zamiast jechac cicha spokojna sciezynka bedziemy sie meczyli wsrod
      tlumu samochodow.

Objechalem pol Europy i polowe Polski i zawsze sie o tym przekonuje.
      Przykladem jest Jura, ktora jest nieopodal Katowic i Krakowa i dwoch
      makabrycznych drog laczacych te miasta.
      Podobnie jest w Chorwacji gdzie droga nad Adriatykiem moze byc koszmarem lub
      rajem.
      Takze i podrozowanie po Skandynawi zapewnia podobne wrazenia.

Rowniez i z noclegami jest podobnie.

Tak wiec temat, ktory zaproponowalas jest tematem rzeka.
      • jutan Re: miejsca i trasy godne polecenia 16.04.06, 13:39
        Witajcie!
        Temat tego wątku znowu przybliżył i przywołał przed oczy wszystkie te obrazy i
        przeżycia, których zaznałem podczas mojej pierwszej zagranicznej wyprawy
        rowerowej. Może dlatego, że była pierwsza, tak bardzo utkwiła mi w pamięci
        dzień po dniu, zakręt po zakręcie, przełęcz za przełęczą, fantastyczne
        wielokilometrowe zjazdy, kaniony, wąwozy i spotkania z niezwykle naturalnie
        życzliwymi mieszkańcami, którzy wyrażając swą gościnność i sympatję częstowali
        doskonałą śliwowicą. Ta śliwowica sprawiła zresztą, że musiałem nieco
        ograniczyć swoje kontakty z mieszkańcami i szukać miejsc biwakowych w terenie
        niezamieszkałym. Wtajemniczeni wiedzą, że najlepszą śliwowicę pędzą prawie w
        kazdym domu Serbowie, Bośniacy, Czarnogórcy i Chorwaci. I to jest właśnie
        kraina, którą polecam kazdemu. Po tej wyprawie wróciłem piekielnie zmęczony,
        ale niezwykle zadowolony i szczęśliwy. Muszę dodać, że był to rok 1980, w Polsce
        zryw Solidarności a ja na rowerze marki Romet model Pasat. Przejechałem przez
        kraje byłej Jugosławii ze wschodu na zachód, a potem wzdłuż wybrzeża Adriatyku
        na południe, od Dubrownika do Baru. Każdy dzień tej wyprawy był niezwykły, ale
        szczególne miejsce zajmuje w mej pamięci przejazd kanionem Driny. Od Viszegradu
        zaczyna się stara rzymska droga, wykuta na półce skalnej na wysokości
        kilkudziesięciu metrów od lustra wody, długosci ponad 40 km. Przypomina bardzo
        drogę wzdłuż jeziora Garda we Włoszech tylko w większej skali. Piszę o tej
        drodze, ponieważ czytając wiele różnych relacji z wypraw jeszcze nigdy nie
        natknąłem się na jej opis, przypuszczam, że te tereny są mało penetrowane przez
        bicyklistów. Ja również odkryłem ją przypadkowo, a to za sprawą miejscowej
        milicji, która nie zezwoliła mi na przejazd zaplanowaną trasą ( chciałem
        przejechać przez Kosowo)i musiałem już na miejscu improwizować. Jeszcze raz
        sprawdziło się powiedzenie, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
        Zachęcam wszystkich do wyjazdu w tamte rejony Europy. Doznania dla oczu, węchu,
        słuchu, ciała i ducha są gwarantowane.
        Pozdrawiam serdecznie Jutan
        • jutan Re: miejsca i trasy godne polecenia 16.04.06, 20:15
          Witam!
          Można pomyśleć, że dzisiaj niezwykły jest dzień, ponieważ wyrażając zachwyt dla
          krajów bałkańskich w chwilę potem natknąłem się na stronę opisującą językiem
          barwnym, bardzo interesującą wyprawę rowerową z 2004 roku przez Chorwację,
          Bośnie i Hercegowinę. Relację z wyprawy bardzo wzbogaca galeria doskonałych
          zdjęć, bez trudu można poczuć atmosferę i emocje tej wyprawy.
          A oto adres strony:
          www.sakwiarz.pl
    • dtpkozienice Re: miejsca i trasy godne polecenia 16.04.06, 17:08
      Nowa Mapa Turystyczna Kozienickiego Parku Krajobrazowego - ed. 2006
      Jest już dostępna, ale tylko w Radomiu: Faktor, Gombrowicz
      oraz w Warszawie - na Ostrobramskiej.
      Niestety nakład miniaturowy.
      Mapa dobrze oceniona przez ZKPK w Pionkach i recenzentów z Gazety, Słowa Ludu,
      Echa Dnia. Oby i Turyści praktycy znaleźli w niej wszystko, czego im potrzeba.
      Udanych wypraw po Puszczy
      DTPsystem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka