Dodaj do ulubionych

Week-end'owe Wycieczki w okolicach Warszawy!

26.03.06, 13:04
Mam propozycję dla Warszawiaków -rowerzystów . Aby w każdy week-end robić
zbiórki około godz 10. np. przy Rondzie Babka i jeżdzić na wspólne wypady
rowerowe np. do Kampinosu ,Modlina, Konstancina itd .... Czekam na chętnych i
na propozycje.Pierwszą zbiókę proponowałbym 9 kwietnia w niedziele. Mój e-
amil:jarof1@wp.pl Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mariuszmc Re: Week-end'owe Wycieczki w okolicach Warszawy! 26.03.06, 22:21
      podobną inicjatywę podjeliśmy w zeszły sezon z ekipą jeżdżącą po Kampinosie. Głównie są to osoby z Warszawy, ale też z okolic. Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć, proszę zajrzeć na tworzoną właśnie stronę www.kampinos.mc.only.pl
      lub na grono Kampinos-wypady na grono.net
    • jery1 Pierwsza wycieczka !?(:-) 27.03.06, 17:02
      Jeżeli będą chętni to możemy się umówić w najbliższą niedzielę -(2 kwietnia
      godz 10)Proponuję jednak uparcie Rondo Babka - (to tradycyjne miejsce spotkań
      kolarzy)Z południa Warszawy można szybko dojechać metrem i nie trzeba wdychać
      spalin . Z ronda jest blisko do Kampinosu i w inne miejsca . Chętnych proszę o
      wpisywanie się na forum !!(i ewentualnie na moj mail :jarof1@wp.pl
    • wolff1 Re: Week-end'owe Wycieczki w okolicach Warszawy! 15.05.06, 09:03
      Chyba za dużo osób wierzy w nieuchronność telewizyjnej prognozy. A pogoda była
      naprawdę niezła, pod koniec zrobiło się nawet słonecznie. Były trzy osoby,
      przejechaliśmy trasę przez Lasek Bielański, dalej szlakiem rowerowym do Dąbrowy
      Leśnej, następnie już szlakami pieszymi przez Puszczę na uroczysko Na Miny, do
      Dziekanowa, stąd czerwonym szlakiem do Palmir, koniec właściwej trasy (przez
      las) w Truskawiu. Jedna osoba ze względu na ograniczony czas wróciła autobusem
      z Izabelina, dwie pojechały rowerami przez Bemowo do Warszawy. Jak na pierwszy
      raz trasa zupełnie przyzwoita.
    • wolff1 Re: Wycieczka w sobotę 27 maja 26.05.06, 11:46
      Ja deklaruję, że się zjawię. Mieszkam na Ursynowie, więc w razie jakby nikogo
      nie było to jakoś to przeżyję. Co do trasy, jeśli pogoda dopisze to można się
      wybrać np. na zamek w Czersku (w obie strony ok.50-60km). Zatem miejsce
      spotkania spotkania stacja Kabaty (proponuję wyjście w stronę lasu i
      hipermarketu Tesco) o godz. 10.30
    • wolff1 Wycieczka w sobotę 3 czerwca 02.06.06, 10:39
      Chciałbym zaproponować na sobotę 3 czerwca wycieczkę po Mazowieckim Parku
      Krajobrazowym (najprawdopodobniej czerwonym szlakiem wzdłuż Mieni, lub
      niebieskim wzdłuż Swidru). Jako miejsce spotkania proponuję stację metra
      Wilanowska (dla osób mieszkających po lewej stronie Wisły) powiedzmy o godz.
      10.00. Natomiast osoby z prawego brzegu mogłyby czekać np. przy moście
      Siekierkowskim o godz. 10.30. Proszę o posty zainteresowanych ! (nie chciałbym
      czekać na darmo - tydzień temu do Czerska pojechaliśmy z bartem5510 tylko we
      dwóch, więc zakładam, że z frekwencją może być nie najlepiej).
    • wolff1 Re: Wycieczka w sobotę 3 czerwca 02.06.06, 23:07
      Co do trasy - to chciałbym dojechać do Międzylesia, stamtąd czerwonym szlakiem
      do Wiązownej, dalej wzdłuż rzeczki Mieni w stronę Otwocka, gdzie rzeka wpada do
      Świdra. Stąd można już wrócić, lub wybrać ambitniejszy wariant (jeśli wszyscy
      by chcieli)- niebieskim szlakiem wzdłuż Świdra aż do Glinianki, skąd powrót
      szosą do Otwocka. Wariant krótszy oceniam na 70-80km (liczone ode mnie, czyli z
      Ursynowa; np. z Pragi będzie dużo bliżej), dłuższy może przekroczyć nawet i
      100km. Napiszcie czy chcecie jechać, bo jeśli nie będzie odzewu to sam również
      nie jadę. Co do czasu nie ma problemu, może być i 11.30, miejsce spotkania
      także może być inne.
    • agni5 Re: Wycieczka w niedzielę 25 czerwca 26.06.06, 20:03
      :-)
      zdecydowanie mialam problem dnia poprzedniego...! najgorzej bylo przy wstawaniu
      o 4.30, ale w zasadzie mam nadal - wejscie jedno pietro na kolacje nastreczalo
      pewne trudnosci. a czy wy tez sie tak opaliliscie? - bo teraz uwazam, ze zadne
      lezenie nad zalewem nie dorowna parudziesieciu skromnym kiloskom na rowerze.
      • robertrobert1 Re: Wycieczka w niedzielę 25 czerwca 27.06.06, 05:52
        Niestety to jest blad, ktory sie msci tzn podczas silnych upalow sciagamy
        koszulke. Nie, i jeszcze raz nie! W czasie silnych upalow, tzn powyzej 22 st C
        nalezy jezdzic w jasnych acz przewiewnych ciuchach. Dzieki jasnemu kolorowi
        slonce bedzie sie odbijalo a luzny ciuch zapewni nam chlodzenie.
        Tak wiec na upaly pozegnajmy sie z obcislymi kolarskimi strojami.
    • bart5510 Wycieczka w niedzielę 2 lipca 28.06.06, 22:22
      Trochę się rozgadaliśmy na temat ubrań, a tu powoli zbliża się już kolejny weekend. Z uwagi na powyższe, aby w dalszym ciągu kontynuować m.in. eksperymenty ubraniowe chciałbym zaproponować wspólny wyjazd w niedzielę 2 lipca o 10.30 - punkt spotkania - przed wejściem na Dworzec Gdański. Co do trasy to proponuję jechać na Marki, wjechać do Lasów Drewnickich na zielony szlak, następnie przemieścić się na Szlak Bitew Warszawskich i dojechać do Fortu Beniaminów w Lesie Arciechowskim, a z tamtąd przez Radzymin powoli wracać do Wa-wy. Chętnych jak zwykle proszę o wpisywanie się na forum.
    • bart5510 Re: Wycieczka w niedzielę 2 lipca 29.06.06, 21:30
      Moje pomiary na mapie wskazują, że cała wycieczka może się zamknąc w okolicy 80
      km. Przy założeniu, że powrotna trasa jest takze rozbudowana np. przejeźdzamy
      przez Kobyłkę to można osiągnąć i do 100 km., ale to raczej nie będzie miało
      chyba miejsca. M.in. dlatego właśnie określając trasę w moim poprzednim poście
      opisałem dokładnie tylko jazdę do Radzymina - później to będzie zależało po
      prostu od chęci grupy.
    • agni5 Re: fajnie bylo? 03.07.06, 13:40
      no fajnie bylo, szkoda ze ewannka nadrobilas tyle drogi na darmo;
      trasa wyszla optymalna, niezbyt meczaca, ale i niezbyt 'lajtowa' (eh, te piachy
      mazowieckie!); troche po lesie, troche po szosie - ale zadnych ruchliwych
      jezdni; na trasie i w bieniaminowie bylo zaskakujaco pusto. no i mam wrazenie
      ze troche chlodniej bylo niz tydzien temu :). w tamtych okolicach jest sporo
      oznakowanych szlakow rowerowych, ktorych niestety nie mielismy na zadnej mapie,
      a ktore warto kiedys wyeksplorowac :).
      dla wyrownania szans proponuje nastepny raz pojezdzic po zachodniej stronie
      wisly...
      pozdrawiam wszystkich :)
    • bart5510 Re: fajnie bylo? 06.07.06, 15:29
      Zdecydowanie ja nie czuję się jako osoba "zaawansowana wiekiem";). Musze jednak
      przyznać, że najczęściej osoby, które jeździły na nasze wycieczki były po
      studiach i już pracowały (z różnym stażem). na moje oko wiek oscylował średio
      pomiędzy 25-30 lat. Jeżeli ta informacja nie brzmi to dla Ciebie zniechęcająco
      i pomimo naszego wciąż młodego wieku;) masz ochotę kiedyś się wybrać na wspólną
      wycieczkę to zapraszam. Pozdrawiam
      • jery1 Propozycja trasy 06.07.06, 18:43
        na najblizsza niedziele proponwalbym lekka trase i dealna na upały :)Start moze
        byc Pl Wilsona potem jedziemy do puszczy przez lasek na bemowie potem do
        zaborowa - z zaborowa do Dziekanowa Leśnego z dziekanowa nad jeziorko -
        dziekanowskie nad mozna sobie uciacc 1,5 godzinki przerwy z kompiela - i powrot
        walem nad wisla mlociny i na wilsona
        Lub II warian moze nawet ciekawszy z Pl Wlisona przez Dąbrowę Leśną do Pisaków
        Królewskich i potem do Dziekanowa a końcówka ta sama
        Pozdrawiam i czekam na wiesci !!
    • agni5 niedziela 16 lipca 10.07.06, 22:10
      hej, jeśli już są chętni :), to tym razem ja podejmę inicjatywę. proponuję
      pojechać wypasioną rodzinną ścieżką wzdłuż powsińskiej, do konstancina, potem
      już bardziej hardkorowo w lasy slomczyńskie i park chojnowski, na południe,
      dalej na wschód w kierunku wisły i z powrotem na północ. początek może być np.
      o 10.30, kulturalnie przy pałacu wilanowskim... nie wyjdzie raczej więcej niż
      50-60 km. co wy na to?
      a w ogóle to dajcie znać jak (czy?) było w ostatni weekend.
      • bart5510 Re: niedziela 16 lipca 10.07.06, 23:08
        Jak dla mnie trasa jest w porządku, godzina również. W zeszłym tygodniu pojechaliśmy z Moniką wzdłuż Wisły aż do Bożej Woli, następnie do Janówka, a stamtąd niebieskim szlakiem wracaliśmy do Wa-wy. Plany Kampinoskie z wiadomych przyczyn nie wypaliły;).
    • ognicha Re: niedziela 16 lipca 11.07.06, 12:36
      Witam wszystkich:) przejzalam watek, brzmi baardzo zachecajaco, ale tak
      orentacyjnie chcialam sie wywiedziec, jakie macie srednie tempo? W tamtym roku
      ze znajomymi zaliczylismy Modlin (w tamta strone glownie walem)oraz czersk
      (polecam)i mysle nad przylaczeniem sie do Waszej grupy, jesli oczywiscie mozna:)
      Pozdrawiam,
      Ag
      • agni5 Re: Week-end'owe Wycieczki w okolicach Warszawy! 17.07.06, 22:26
        Niech ktos to w koncu napisze - tamtamtaram - prosze panstwa, szanowna
        wycieczka liczyla 10 sztuk zywych (zarowno na poczatku jak i koncu wyprawy:-)).
        Trasa wyszla zdziebko dluzsza niz zaplanowana, ale - eh - takie zycie...
        Natomiast za wielce godna pochwaly uwazam solidarnosc grupy.
        A jesli chodzi o wiatr, to faktycznie wialo, ale tylko w jedna strone - co tu
        tchorzyc...
        • kkachna Re: Week-end'owe Wycieczki w okolicach Warszawy! 19.07.06, 09:13
          heja :)))
          naprawde było mi milo móc Was wszystkich poznać :)
          wycieczka była kapitalna mimo że wiatr dał nam sie nieco we znaki...
          oczywiście nabrałam apetytu na kolejne wyprawy...
          Czy wiecie ze mamy juz srode i chyba czas zacząc planowac jakas traskę na
          weekend?:) Kaśka
    • kejti9 Re: niedziela 16 lipca 17.07.06, 14:59
      Monika, ja już też ledwo kręciłam nóżkami:) W sumie do naszego domu licznik
      nabił 94,3 km. Sama nie wiem jak tego dokonałam. A teraz wstyd się przyznać,
      ale ledwo się ruszam:/

kejti9
      hri*3
    • kkachna Re: Pomysł na niedzielę...-jeszcze raz link 21.07.06, 17:40
      powiedzmy o 11 gdzies w okolicach skrzyzowania Mostu Siekierkowsiego z Wałem
      Miedzeszyńskim, po prawiej stronie mostu, patrząc na praską stronę Wisły, tam
      jest sciezka rowerowa na południe wzdłuż wału... czy tak będzie dobrze? Tam
      łatwo sie bedzie mozna wbić na traskę poźniej... wysle Ci swoj nr tel na
      wszelki wypadek na maila bo jestem odcieta poki co od netu w moim nowym domku :)
    • bart5510 następny weekend - czyli wycieczka w niedz. 30.07 25.07.06, 16:42
      Cześć! Jako, że powoli zbliżają się następne wolne dni nadchodzi wszelki czas,
      aby zaplanować jakąś kolejną wycieczkę weekendową;-). Z uwagi na istniejące w
      dalszym ciągu zagrożenia pożarowe, w tym tygodniu proponowałbym wyjazd do
      wschodniej Warszawy. Spotkanie o 10:30 pod Dworcem Gdańskim, a dla osób
      zmotyryzowanych lub chcących dołączyć później - spotkanie o 11:30 pod
      hipermarketem Makro w Markach. Stamtąd proponuję jechac w kierunku Ząbek,
      następnie dojechać do Zielonki, warszawskim szlakiem okrężnym do Strugi, ze
      Strugi zielonym szlakiem pojechać wzdłuż rzeczki Czarna, aż do Duczków. Stamtąd
      kierowac się na Mostówkę, Majdan, Leśniakowiznę wreszcie Ossów, a następnie
      przez południową Zielonkę i Ząbki wracać powoli do Warszawy.
      Osoby chętne proszę o wpisywanie się na forum.
    • bart5510 następny weekend - czyli wycieczka w niedz. 31.07 25.07.06, 16:43
      Cześć! Jako, że powoli zbliżają się następne wolne dni nadchodzi wszelki czas,
      aby zaplanować jakąś kolejną wycieczkę weekendową;-). Z uwagi na istniejące w
      dalszym ciągu zagrożenia pożarowe, w tym tygodniu proponowałbym wyjazd do
      wschodniej Warszawy. Spotkanie o 10:30 pod Dworcem Gdańskim, a dla osób
      zmotyryzowanych lub chcących dołączyć później - spotkanie o 11:30 pod
      hipermarketem Makro w Markach. Stamtąd proponuję jechac w kierunku Ząbek,
      następnie dojechać do Zielonki, warszawskim szlakiem okrężnym do Strugi, ze
      Strugi zielonym szlakiem pojechać wzdłuż rzeczki Czarna, aż do Duczków. Stamtąd
      kierowac się na Mostówkę, Majdan, Leśniakowiznę wreszcie Ossów, a następnie
      przez południową Zielonkę i Ząbki wracać powoli do Warszawy.
      Osoby chętne proszę o wpisywanie się na forum.
      • agni5 Re: następny weekend - czyli wycieczka w niedz. 3 02.08.06, 11:16
        hej, mam wrazenie ze trzeba zdac relacje...
        w niedziele bylo milo i fajnie jak zwykle (!), niezbyt goraco, szescioro
        uczestnikow, moich km jakos ponad 60 - ale moja trasa troche byla inna niz
        reszty. hiciorem byla sciezka wzdluz rzeczki :), a do sukcesow trzeba zaliczyc
        to, ze powazniej zgubilismy sie tylko raz...
    • monica123 Re: poprzedni weekend 26.07.06, 21:05
      poprzedni wyjazd oczywiście odbył się. Liczba osób: dwie (ja +Jery), dystans ok
      73 km. Traska bardzo przyjemna, w Czersku zwiedzanie ruin, wież, itd.. w drodze
      powrotnej obiad+piwo (Góra Kalwaria), kilka leczniczych oddechów w tężni w
      Konstancinie. Super...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka