Dodaj do ulubionych

który rower wybrać ?? Kelly's czy Kross

12.04.06, 23:24
Witam

Może ktoś mi pomoże doradzić który rower wybrać. Zastanawiam się nad dwoma.
Mianowicie model KROSS Level A4 model 2006 (1699zł) i Kelly's Magnus lub
Kelly's Magic modele 2005 cena średnia ok 2300zł.
Jak myślicie który lepszy? Nie będę używał ich do jazdy ekstremalnej, raczej
rekreacyjnej po lesie od czasu do czasu i po miescie, ale nie chciałbym
żałować kiedyś że mogłem dołożyć 500zł i miałbym coś lepszego lecz z drugiej
strony może i ten KROSS sprawowałby się podobnie jak Kelly'sa - chodzi głównie
o awaryjność. Może macie jakieś doświadczenia ??

Z góry dziękuję za pomoc przy wyborze i opinie.
Marcin
Obserwuj wątek
    • diafora Re: który rower wybrać ?? Kelly's czy Kross 13.04.06, 07:55
      Do takiej jazdy wystarczy jakikolwiek prosty model. Trzeba przyjąć jakąś
      filozofię zakupu - albo duże pieniądze i rower znacznie na wyrost, albo coś
      tańszego, ale z perspektywą wymiany części (w miarę zużywania)na lepsze i
      bardziej odpowiadające stylowi jazdy. Ja optuję za punktem drugim. Sama
      zaczynałam od rometowskiego Wikinga - okropnej konstrukcji z dużą ilością
      plastykowych elementów. Na Schwinna przesiadłam sie po 2 latach i 6 000 km.
      Odczułam poprawę, ale do optymalnych ustawień i podzespołów doszłam po kolejnych
      4 latach i 35 000 km...Po co wydawać duże pieniądze na coś, czego możliwości nie
      wykorzystasz w pełni. A bezawaryjność? Nie ma czegoś takiego! Dużo zależy od
      techniki jazdy i dbałości o sprzęt - zniszczyć można i XTR.
      • acinpreis Re: który rower wybrać ?? Kelly's czy Kross 14.04.06, 09:05
        Kross hmm. Owszem wypuścił kilka ciekawych modeli ale jakośc jedo produktów
        pozostawia wiele do życzenia. Co do kellysa - firma robi napradwde dobre rowery
        po atrakcyjnych cenach w porównaniu z konkurencją. MOdel magnus zarówno 2005 jak
        i model tegoroczny to bardzo dobre maszyny. Nie szukałem w necie ale
        przypuszczam ze mod 2005 posiada osprzęt deore/ deore LX który przy niezbyt
        ostrej jeżdzie będą służyły przez wiele lat. Amortyzator- w nowym Jest ROck
        Shock J2 - konstrukcja nowa ale działa bez problemów w modelu starszym jest amor
        suntoura o tłumieniu olejowm- wiele osób skarży się an te modele ( ponoć nie
        dizałają zbyt dobrze). co do do reszty osprzętu jest całkiem dobry. Zastanów się
        jednak nad Magnusem 2006. W rowerowym przy dobrych negocjacjach zejdą z ceny do
        2500. Pozdrawiam
      • robertrobert1 Re: który rower wybrać ?? Kelly's czy Kross 14.04.06, 19:05

Z Diafora mozna sie w zupelnosci zgodzic gdyz podobnie i bylo ze mna. Ja takze
        zaczynalem od dosyc prostego roweru chociaz czy rower zlozony na STX mozna
        zaliczyc do prostego modelu?
        Po wielu latach i wielu dzisiatkach tysiecy przejechanych km wypracowalem
        optymalne ustawienia i doszedlem do wprawy, ze sam skladam rowery na uzytek
        wlasny.
        A wracajac do ciebie ...kup rower w miare o jak najlepszym osprzecie gdyz
        wlasnie taki rowerek pozwoli ci odczuc przyjemnosc z jazdy. Rower zlozony na
        slabym osprzecie bedzie sie czesciej psul, a raczej rozregulowywal, i tym samym
        jazda na nim bedzie katorga wiec zdecydowanie mozesz sie do niego zniechecic
        niz zachecic. A z czasem jak juz wyczujesz pojazd to sam bedziesz dokonywal
        korekcji ustawien a z czasem wymiany poszczegolnych czesci.
    • jacektatarek Re: który rower wybrać ?? Kelly's czy Kross 14.04.06, 18:41
      Jeżeli chcesz wydać na kellys'a ponad dwa tysiące to moim zdaniem o wiele
      lepszą propozycją jest levelA6.Bardzo dobry osprzęt,rama niezła.Na pewno nie
      jest to rower gorszy od kellys'a.Oglądałem ten rower "na żywo",robi bardzo
      dobre wrażenie.W tym roku na tym rowerze wystąpi team firmowy KROSS.Nie
      rozumiem na jakich doświadczeniach opierają swoje opinie krytycy tego roweru a
      właśnie o kellysach krążyły opowieści o łamiących się ramach itd.,jest to
      tradycyjne bicie piany "internetowych specjalistów".Tutaj masz link do
      rzetelnego testu tego roweru www.bikeworld.pl/?
      ppg=komentarze&id=1434&dzial=3 Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.
    • ewicka Re: który rower wybrać ?? Kelly's czy Kross 25.04.06, 15:09
      Już Ci radzę ;] Ja mam Kellys Magnus i jest swietny, naprawde go polecam.
      Nadaje sie w zasadzie do każdej turystyki ekstremalnej, czy jeździe po mieście.
      Mam go od sierpnia i zrobilam na nim juz 900 km i poki co jezdzi dobrze ;]
      Miłego śmigania na rowerku ;] ja własnie wybieram sie na rowerki na Jurę ;]
    • mathylda Kross level a4 - uwagi na świeżo 04.05.06, 23:23
      zanim kupiłem ten model (wersja 2006) zasięgnąłem wielu porad od ludzi znających się na rzeczy. W większości opinia była zgodna - w cenie do 1700zł ten model to bardzo dobry, a być może najelpszy zakup. Rama jest ponoć taka sama jak w modelu A6 kosztującym kilkaset zł więcej. Osprzęt Deore (manetki, przerzytka tył) sprawuje się bardzo dobrze. Dobre piasty jak na ten zakres cenowy. Ewentualne wady: możliwość wyboru wersji z prostą kierownicą (jest gięta, nie bardzo nadaje się do zamontowania rogów).

Jeśli chce się wydać max 1700zł (a nawet mniej, bo utargowałem rabat :) to zdecydowanie ten model. Przy większej kasie pewnie wybrałbym inny (może jakiś Author z lepszym osprzętem), ale na szczęście nie miałem takiego dylematu ;-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka