Dodaj do ulubionych

Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska)

16.01.12, 05:06
Witam serdecznie!

Chciałbym rozpocząć studia z językiem czeskim (filologia słowiańska z odpowiednią specjalizacją) w trybie zaocznym (soboty oraz niedziele). Mieszkam w Katowicach, więc w grę wchodzą uczelnie na terenie woj. śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego. Może nawet łódzkie i świętokrzyskie.

Wiem, że są na ATH w Bielsku-Białej, ale mają problem ze skompletowaniem studentów i rok temu nie otworzyli tego kierunku w trybie zaocznym.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Krzysiek
Obserwuj wątek
    • tlum.cz Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 16.01.12, 06:45
      A na nieśląskiej filii Uniwersytetu Śląskiego pytałeś?
      www.slaw.us.edu.pl/
      • beniek8888 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 16.01.12, 14:20
        Niestety, nie mają kierunku filologia słowiańska w trybie zaocznym. Studia są dzienne, na co nie mogę sobie pozwolić.
        • bohemia1 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 01.02.12, 13:23
          Filologia słowiańska w trybie zaocznym? To już nawet takie cuda tworzą?
        • przemsw Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 03.04.12, 10:03

Nie otworzyli i do dziś nie dostałem zpět wpisowego.
          • beniek8888 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 10.07.12, 23:43
            Witam!

Zarejestrowałem się w e-Rekrutacji na ATH w Bielsku-Białej, wpłaciłem już opłatę rekrutacyjną. Zaniepokoiła mnie trochę powyższa odpowiedź na temat zwrotu wpisowego. Czy mógłbym się dokładnie dowiedzieć o co chodzi?

A mówiąc o opłatach za studia, kiedy należy wnieść opłatę za pierwszy semestr filologii słowiańskiej niestacjonarnej? Oraz jak wygląda wybór specjalizacji, dodam, że interesuje mnie tylko i wyłącznie język czeski w biznesie.
            • kukulka1978 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 13.09.13, 23:21
              I jak tam Twoje studia?:) Mam nadzieję, że kierunek został otworzony i od października przystąpisz do nauki :)
    • amin-a12 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 11.09.13, 13:32
      BEZPŁATNY KURS J. OBCYCH! www.xn--szkoa-step-d0b.pl/
    • amin-a12 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 11.09.13, 13:39
      KURS J. OBCYCH "sTEP" Z A P R A S Z A NA D A R M O W Y kurs on line www.xn--szkoa-step-d0b.pl/
    • stiepanowna Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 21.10.13, 16:34
      Filologia w trybie zaocznym to nieporozumienie. Sama jestem po filologii obcej i wiem ile pracy i wysiłku trzeba włożyć, aby nauczyć się języka. W takim wypadku nie ma co się bawić w studia, tylko zapisać na kurs językowy - efekt będzie ten sam.
      • bohemia1 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 27.05.14, 12:58
        @stiepanowna dzięki za głos rozsądku! Niestety wielu osobom się wydaje, że studia filologiczne to jest tak jak kurs językowy tylko za darmo... a poza tym to czeski to jest jak polski, więc czego tu się uczyć? ;-P

Szczerze, to nie słyszałam o zaocznej FILOLOGII czeskiej. Wiele osób myli filologię z kierunkiem, który jest np. na UJ i nosi miano "Język i kultura Słowian" - a nie jest to filologia pod żadnym względem.
    • smile89 Re: Studia zaoczne - filologia czeska (słowiańska 18.01.14, 17:50
      Czy ktoś się orientuje, czy ruszyła owa filologia w tym roku? Poszukuję również uczelni, na której mogłabym rozpocząć studia od października.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka