Dodaj do ulubionych

Obsługa "wydajni narzędzi" i odzieży roboczej w 6.

18.01.11, 22:39
Witam,

szukam informacji/ pomysłu na wykonanie powyższych. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić bardzo ogólnymi informacjami jak rozwiązać obsługę narzędziowni i odzieży roboczej w SAP ECC 6.0 byłbym wdzięczny.
Obserwuj wątek
  • rozterka_z_dylematem Re: Obsługa "wydajni narzędzi" i odzieży roboczej 20.01.11, 14:25
   ponieważ odpowiedzi nie ma, a może jednak ktoś przeczytał :)
   Co sądzicie zatem o wykorzystaniu componentu "SAP Defense & Security" w celu uzyskania funkcjonalności "Karty wyposażenia"?
  • rozterka_z_dylematem Re: Obsługa "wydajni narzędzi" i odzieży roboczej 21.01.11, 23:57
   Może adaptacja PM z modyfikacjami wykorzystać equipment - w polskiej wersji SAp'a fatalnie przetłumaczony jako Urządzenie (powinno być wyposażenie).
   Robił to ktoś z Was może? Nie szukam gotowego rozwiązania, raczej wskazówki, którą drogą pójść... a może zupełnie inną, np: rozwinąć dostępny infotyp "wyposażenie pracownika" dostępny w HR pod PA10.
   • patata Re: Obsługa "wydajni narzędzi" i odzieży roboczej 27.01.11, 20:29
    Jeżeli masz uwtorzonych pracownikow jako odbiorców (bo cos kupuja od firmy, np. odkupuja telefony po 24miesiacach, wykupuja obiadki w stolowce zakladowej, ...) to najprosciej i najtaniej jest przesunac materialy bedace w zawiadywaniu magazynu (w MM) do konsygnacji odbiorcy. Nawet wydruki pod odpowiednie ruchy materialowe mozna dorobic.
    pozdrawiam
    Michal
    • rozterka_z_dylematem Re: Obsługa "wydajni narzędzi" i odzieży roboczej 30.01.11, 00:41
     Rozważałem taka możliwość. Z tym, że w takim wypadku to nadal zapas wyceniony (chyba?).
     Myślę o userexit, który przy wydaniu na MPK, wykona automatycznie komplementarny ruch przyjęcia do zapasu klienta.
   • jakry Re: Obsługa "wydajni narzędzi" i odzieży roboczej 14.03.15, 15:43
    Witam,
    Ja polecam zastosowanie osobnego, specjalizowanego i popularnego w Polsce programu do ewidencji narzędzi, ubrań roboczych i obsługi wydawalni – Narzędziownia. Wdrożyliśmy go i zintegrowali w wielu firmach i korporacjach posiadających już system SAP. Takie specjalistyczne oprogramowanie obsługuje wszystkie procesy zachodzące w magazynie i wydawalni narzędzi razem z szeroko pojętą gospodarką narzędziową, jak np. kontrola terminów przeglądów technicznych, legalizacji narzędzi pomiarowych, raportowanie, stany minimalne, zamówienia.
    Zaleta, to obsługa całej masy urządzeń peryferyjnych od skanera kodów kreskowych, a na czytniku RFID UHF i kolektorze danych kończąc. Zapewnia to niesamowita elastyczność, szybkość pracy wydawalni i dokładność. Technika kart zbliżeniowych i chipów RFID eliminuje konieczność emitowania papierowych kwitów i podpisów.
    Pozdrawiam
    Jacek, PWSK

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka