Dodaj do ulubionych

wyswietlanie stanow wg dostawcy

21.12.05, 14:54
witam,

czy ktos z Was wie czy mozna wyswietlic stany magazynowe wg. dostawcy - czy
to jest standard w SAP czy trzeba stworzyc nowy raport?

dzieki za pomoc
aga
Obserwuj wątek
    • dtylczyn Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 22.12.05, 14:38
      Jakie rodzaje zapasów chcesz wyświetlić wg dostawcy np. do nieograniczonego
      wykorzystania, z kontroli jakości czy konsygnacyjny dostawcy?
      • agnieszkapigula Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 27.12.05, 08:45
        dzieki za odp:)

chodzi mi o zapasy nieograniczonego wykorzystania

pozdr
        aga
        • kbor Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 27.12.05, 20:00
          Sa standardowe transakcje:
          ME2L, ME2M, itp.

Powodzenia
          • kbor Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 27.12.05, 20:00
            MB52, MMBE tez powinny sie sprawdzic.
            • agnieszkapigula Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 28.12.05, 08:00
              kbor napisał:

> MB52, MMBE tez powinny sie sprawdzic.
              mb52 - nie mam pola gdzie moglabym wpisac numer dostawcy
              mmbe - podobnie

pozdr

aga
          • agnieszkapigula Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 28.12.05, 07:58
            kbor napisał:

> Sa standardowe transakcje:
            > ME2L, ME2M, itp. z tego co sie orientuje to sa to transakcje to wyswietlania
            zamowien zakupowych a mnie chodzi o material ktory juz zostal przyjety do
            magazynu - popraw mnie jezeli sie myle

aga
            >
            > Powodzenia
            • kbor Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 02.01.06, 13:27
              tak zamowien,
              ale masz tam przeciez tez ilosci otwarte, a wiec nadal do przyjecia.

MB51, MB5S rozwiaza Twoje problemy :)

• dtylczyn Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 03.01.06, 10:51
          IMHO, Jeśli materiały nie są zarządzane w partiach to zapasu do nieograniczonego
          wykorzystania nie można wyświetlić z podziałem na dostawców. Wynika to z tego,
          że ten sam materiał możesz kupować od wielu różnych dostawców. Po przyjęciu
          zapas danego materiału jest jeden niezależnie, od którego dostawcy został kupiony.
          • kbor Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 03.01.06, 14:15
            No to sprawdz MB51, nie potrzebujesz partii by sprawdzic stan materialow od
            dostawcy.
            • dtylczyn Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 03.01.06, 14:41
              MB51 to lista dokumentów materiałowych.
              Pomóż mi proszę, bo nie wiem jak można w niej zobaczyć bieżący stan zapasu do
              nieograniczonego wykorzystania z podziałem na dostawców.
              • kbor Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 04.01.06, 09:31
                Coz to proste....

Okreslasz material, zaklad, po odpaleniu dodajesz kolumne dostawca, sortujesz,
                podsumowujesz i po sprawie.
                • dtylczyn Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 04.01.06, 10:14
                  Cóż cudowna w swej prostocie metoda...

Spróbuj ją przećwiczyć na takim prostym przykładzie:
                  1. zaksięgowane zostały dwa przyjęcia tego samego materiału od dwóch dostawców
                  D1 i D2 w ilościach odpowiednio 10 i 15 szt.
                  2. zaksięgowane zostało wydanie tego materiału np. do zlecenia produkcyjnego
                  (ruch 261) lub na MPK (ruch 201) w ilości 10 szt.

To ile jest teraz zapasu w rozbiciu na dostawców D1 i D2?

IMHO, nie da się odpowiedzieć na to pytanie jeśli materiał nie jest zarządzany w
                  partiach, gdyż w dokumencie materiałowym wydania nie jest określony dostawca.
              • endrjulepiej Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 10.01.06, 21:47
                Niestety jest tak jak napisał juz ktos tu wyzej, nie ma mozliwosci wyswietlenia
                takiego stanu. MB51 nie wyswietla aktualnych stanów a jedynie historię
                movementów na danym materiale. Poza tym kazda partia towaru wchodzącego na
                magazyn musiała by być składowana na oddzielnej lokacji a to jest raczej rzadko
                spotykane a nawet gdyby tak było to i tak nie ma raczej takiego raportu który
                by to pokazał z podziałem na dostawców chyba ze sam byś go stworzył. Można
                jedynie zobaczyć ile jakiego dostawcy weszło na magazyn np. ME2L
                • kbor Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 11.01.06, 09:54
                  :( A no nie ma.....

Dziwi mnie tylko jedno...
                  W sumie system i tak bierze materialy od jednego z dwoch dostawcow, w
                  zaleznosci czy obowiazuje LIFO czy FIFO, tylko skonczyly mi sie pomysly
                  wyraportowania tego.
                  • endrjulepiej Re: wyswietlanie stanow wg dostawcy 11.01.06, 20:58
                    To nie jest tak, FIFO i LIFo mają tu niewielkie znaczenie, jeżeli towar na
                    jednej lokacji pochodzi od dwóch dostawców to może zostać pobrany zarówno od
                    jednego jak i od drugiego dostawcy, chyba że kazda partia wchodząca na magazyn
                    byłaby składowana na oddzielnej lokacji mag. wtedy dałoby radę to jakoś
                    wyraportować, natomiast system moze za jednym razem pobrać towar od dwóch
                    dostawców nawet jeżeli są to odzielne partie na oddzielnych lokacjach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka