Dodaj do ulubionych

"polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!??

16.08.06, 15:15
W ramach projektu sfinansowanego z funduszy UE, postawiono tablice z nazwami
rusko-języcznymi (cyrylicą) we wsiach Haćki, Rajsk i Chraboły.
Nie postały długo - zostały zniszczone przez nieznanych sprawców.
Miejmy nadzieję, że polska policja (czy już polityczna?) odnajdzie sprawców i
postawi ich przed sądem.
Polska, jako aktualny admistrator ziem ruskiego Podlasza, jest zobowiązana do
przestrzegania prawa i utrzymywania porządku.
Jeśli dotychczasowe środki nie wystarczą, to przed (a właściwie za :-)))
każdym takim znakiem można postawić po jednym polskim bezrobotnym, żeby
pilnował. To dobra robota dla Polaka, nie to co polskie obozy pracy we
Włoszech, czy Anglii, dokąd zsyła polski rząd swoich obywateli...

Reportaż:
www.rokhitparad.staronki.com/hacki.MP3
Obserwuj wątek
    • tw.gieremek Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 17.08.06, 11:43
      Witajcie Towarzyszu!
      Cieszy mnie niezmiernie Wasza nacjonalistyczna postawa!
      Jak to dobrze życ w wolnym kraju gdzie można wszystko napisać, a nie jak w
      Waszych wchodnich ojczyznach - symbolu "tolernacji i praw mniejszości"!
      Jaka szkoda że mieszkańcy z miasta Wołkowysk, czasowo aministorowanego przez
      Białoruś, nie mogą się tu wypowiedzieć. Tam 'wyrwano' takowe tablice zanim
      pojawil się pomysl ich wprowadzenia - wszak to wbrew komunistycznym zasadom
      jednolitości!

Ale co my będziemy gaworzyć o zasadach wzajemności, jak ktoś nie wyrósł z
      krótkich gaci i żyje zasadami wpajanymi za czasów NKWD - tylko brać i brać, nie
      dawać nic.

Towarzyszu, ja wiem że Wy utkneliście na pewnym etapie i nie możecie pogodzić
      sie z rzeczywistością, ale dyskusje narodwowściowe w europie prowadzi sie na
      innym, wyższym poziomie.

Poza tym, wcale bym się nie zdziwił gdyby tablice wyrwali miejscowi albo Twoi
      towarzysze, aby mieć co nagłośnić i dorobić sobie status pokrzwydzonego.

A bezrobotnych.. po co.. utryzmanie takiego to kilkaset złotych miesięcznie.
      Sprowadźmy Twoich rodaków, oni będa po rękach całować za 1$ dziennie!

Z socjalistycznymi pozdrowieniami
      • kirsan Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 17.08.06, 12:09
        Co znaczy "czasowo administrowanego"? To ci dopiero postawa. A na Białorusi
        istnieją wielojęzykowe tablice, swobodnie działa polska telewizja i
        radiostacje, które są dostępne przez zwykłe odbiorniki. Ba, ich program drukuje
        się w codziennych gazetach. Tak więc prezentuje pan jakieś mylne wyobrażenie
        odnośnie Republiki Białoruś, na dodatek połączone z ogromną pogardą dla jej
        obywateli.
        • tw.gieremek Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 17.08.06, 12:34
          Dziękuję Wam Towarzysze. Z Waszych tesktów dowiaduję się coraz więcej faktów nt
          Białorusi i Polski.
          Dochodzę do wniosku że żyłem w nieświadomości że tuż obok, taki dobrobyt i
          swoboda a tu wyzysk i tyrania.

Czytając kilka tesktów autora tego wątku, znalazłem informację że
          np "Bogurodzica" jest pieśnią ruską. Dzięki temu wiem ze encyklopedie się mylą.
          Czy to też prawda ze Stalin był białorusinem, bo myślałem że Gruzinem, ale
          napewno się mylę.

A i dreczy mnie pewien fakt, nie wiem czy się nie mylę - wg mnie Jagiełło był z
          pochodzenia liwtinem i poślubił Polkę Jadwigę. Bo już sam nie wiem czy wierzyc
          faktom czy też nie..
          • kirsan Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 17.08.06, 17:25
            Jeśli informacja o ruskości Bogurodzicy, tak bardzo w pana uderza, to szczerze
            współczuję. Podejrzewam, że pan nie dopuszcza w ogóle myśli o tym, że coś w
            Polsce w ogóle mogło być kiedykolwiek ruskie, w końcu co ruskie to związane z
            komuchami przeklętymi. Takie zasklepianie się w uprzedzeniach, jakie obserwuję
            w pana wypowiedziach jest bardzo przygnębiające. Problem polega na tym, że aby
            rozpoczynać takie dyskusje, trzeba posiadać chociaż podstawy wiedzy
            historycznej. Trzeba na przykład orientować się czym było Wielkie Księstwo
            Litewskie, którego Bogurodzica była hymnem od XIV do XVIII wieku. Bogurodzica
            trafiła do Polski w końcu XIV wieku i zyskała dużą popularność. Jeśli to pana
            interesuje, chociaż wątpię, bo po co wychodzić poza własne uprzedzenia i przez
            lata nagromadzone stereotypy, to podaję ruski tekst Bogurodzicy:

Багародзіца, Дзявіца
            Богам славёна, Марыя
            У твайго сына, Гаспадзіна
            Маці звалёна, Марыя
            Маці звалёна, Марыя
            Зычы нам і адпусьці нам
            І дзеля Хрысціцеля, Божыча
            Слыш галасы, чалавечы мысьлі поўнь
            І малітву цябе узносім
            І даць рады цябе ж просім
            Дай на сьвеце збожны пабыт
            Па жывоце дай райскі быт
            Багародзіца, Дзявіца
            Богам славёна, Марыя
            • tw.gieremek Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 17.08.06, 17:46
              Ależ Towarzyszu, wdzicie w mych wypowiedziach coś czego nie ma. Istna
              nadinterpretacja..
              Dziękuję bardzo za przedstawienie genezy słynnej pieśni Bugorodzicy.
              Jako człowieka światłego i tak obeznanego w tematy historyczne zapragnałem
              zapytać o historyczne fakty - np o korzenie Stalina.

P.S. Czy słyszeliscie Towaryszu że w Moskwie są konkursy na picie wódki? Czy w
              waszych miejscowosciach również? (To taka dobra, ruska tradycja, mająca na celu
              ukorzenianie w społeczeństwie wyższych wartości).

• kirsan Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 17.08.06, 18:14
                Czy to co było zawarte w ostatniej wypowiedzi to nie było właśnie posługiwanie
                się obraźliwym stereotypem? Czy to może też nadinterpretacja z mojej strony? I
                co to za pytanie o narodowość tego, czy owego. Mamy się licytować nazwiskami?
                Czyżby narodowość decydowała o predyspozycjach człowieka?
            • tw.gieremek Re: "polśkim ludziam" - szowinistom przeszkadza!? 18.08.06, 16:15
              (..) na Białorusi
              istnieją wielojęzykowe tablice, swobodnie działa polska telewizja i
              radiostacje, które są dostępne przez zwykłe odbiorniki. Ba, ich program drukuje
              się w codziennych gazetach.

==============================================================================
              Wierzę Wam, Towarzyszu, dlatego ten perfidnie zmanipulowany fakt z onetu do
              mnie nie dociera! To wszystko kłamstwo i spisek zachodnich imperialistów.
              Polacy na Białorusi mają raj na ziemi, nie to co Białorusini tutaj, gdzię są
              szykanowani i pogardzani. Musiszmy wszystkim uświadamiac jak dalece mysli się
              polska prasa i media.

Z Grabarki
              Wasz wierny czytlenik
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka