Dodaj do ulubionych

Kłopoty z neostradą?

06.07.07, 18:40
Podobno dzisiaj w ciągu dnia w Siemiatyczach były problemy z prędkością
neostrady.Bardzo mnie ciekawi czy to prawda i czy często przytrafiają się
takie trudności.W tej chwili korzystam z usług innego dostawcy i zastanawiam
się nad jego zmianą np. na neo.Tylko żeby nie okazało się,że zamienił stryjek
siekierkę na kijek...

Tak więc drodzy neostradowicze piszemy,piszemy...
Obserwuj wątek
    • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 19:03
      Zgadza się, to trwa już od kilku dni. Dzisiejszy dzień był najgorszy.
      Prawdopodobnie są jakieś awarie na łączach i linie są przeciążone. Nie zdarza
      sie to często ale już kilkakrotnie tego doświadczyłam. W tej chwili również
      korzystam z usług innego dostawcy, więc nie ma problemu. A siekierki nie
      zamieniaj... po co Ci kijek?
      I nie dziw się, że neostradowicze nie piszą, bo nie mogę wejść na forum. Nawet
      bezpłatny karnet im nie pomoże.
      • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 19:42
        Ja w tej chwili korzystam z usług jeszcze innego dostawcy.Usługi tamtego o
        którym wspomniałem wcześniej były dośc kiepskie.Ostatnio ich jakośc
        zdecydowanie się poprawiła by za chwilę znowu coś zaczęło nawalac.Trochę mnie
        to już denerwuje i zaczynam poważnie się zniechęcac.

Niestety to co napisałaś o neostradzie nie jest pocieszające.Zrezygnowanie z
        jednego słabego dostawcy na rzecz innego słabego dostawcy,który na dodatek bez
        wątpienia jest droższy i wymaga związania się dwuletnią umową jest krokiem
        zamieniającym siekierkę na kijek własnie...
        • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 20:01
          U mnie też net wolniej chodzi niż jeszcze 2 tygodnie temu. Może to związane jest
          z rozpoczęciem wakacji i tłumem dzieciaków, które na co dzień miały ograniczony
          dostęp do komputera? A jeszcze teraz ta pogoda, która wygania wszystkich z łona
          natury. Nie wiem,nie znam się na tym, tak tylko sobie tłumaczę obciążenie linii.
          A z tym kijkiem to można jeszcze się wstrzymać. Może za miesiąc-dwa pojawi się
          znowu jakaś oferta nowego dostawcy?
          • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 20:43
            Ale który chodzi wolniej - ten od innego dostawcy,czy neostrada?Z tekstu który
            napisałaś wcześniej wnoszę,że korzystasz z obu łączy.Nie wiem jednak o którym
            dostawcy piszesz teraz...
            • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 20:51
              Z neostrady korzystam do 15-stej (2MB), normalnie chodzi nieźle ale od 3 dni
              gorzej a od południa tragicznie. Po 15-stj korzystam od innego dostawcy i jest
              całkiem dobrze tylko jak wspomnialam od 2 tygodni nieco słabiej, co
              wytłumaczyłam sobie sezonem wakacyjnym i pogodą. Czy teraz juz jaśniej się
              wyraziłam?
              • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 21:07
                Tak,dzięki za sprecyzowanie.Powiedz mi jeszcze czy to łącze neostrady z którego
                korzystasz do 15-stej (2MB WOW!!!) rzeczywiście ma taką prędkośc czy to tylko
                jakiś chwyt handlowy...Oczywiście mam na myśli moment kiedy nie występują żadne
                awarie czy inne usterki...
                • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 21:31
                  Hmm, ma rzeczywiście taką prędkość z tym, że podpięte jest pod to łącze 4
                  komputery. Jeśli akurat wszystkie korzystają jednocześnie z netu to jest trochę
                  wolniej ale nieznacznie.
                  • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 21:43
                    W przypadku podpięcia kilku komputerów do jednego łącza naturalnym jest zmiana
                    jego prędkości.Jestem w rozkroku i sam nie wiem jak dalej postąpic.Może ktoś
                    jeszcze coś napisze o swoim łączu..?

PS.Dzięki Margeritko za info :)
                    • 220volt Re: Kłopoty z neostradą? 06.07.07, 23:58
                      Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie w tej chwili, ale przesiadka na neo nie wydaje mi się rozsądnym posunięciem. Powód jest prosty: tepsa w pogoni za klientem zafundowała wszelkiej maści 'internet za złotówkę' i inne brednie. Efekt jest taki, że za napływem zwabionych klientów nie nadąża infrastruktura i sieć szkieletowa pada.
                      Przykład z życia: 1-7 maja (długi weekend) na łączu 2Mb transfer potrafił osiągnąć kilka (!) KB, albo go nie było w ogóle. Od wczoraj do dzisiejszego wieczoru to samo. A hot line tepsy to już Monty Python w najlepszym wydaniu (polecam :) )
                      Inna sprawa, że większość providerów (zwłaszcza w tym rejonie) i tak korzysta z łączy tepsy, więc :{
                      • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 07.07.07, 13:44
                        Czytam co napisał Volt i myślę sobie,że to nie może byc prawda.Niestety Volt ma
                        rację.W naszym dziwnym cokolwiek kraju tepsa jest takim wąskim gardłem
                        skutecznie blokującym pozostałych dostawców internetu.Chyba trzeba cicho czekac
                        aż ten stan rzeczy się zmieni i dopiero wtedy rozważac zmianę operatora.
                        Dzięki Volt...
                        • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 07.07.07, 23:31
                          Dzisiaj wieczorem miałam okazję wejść na net poprzez neostradę 2024 i jest
                          niewiele lepiej niż było wczoraj. O tyle lepiej, że strona otwierała się po 2-3
                          minutach. Sprawdzalam testem i miałam download 50kb/s a unload 90kb/s, natomiast
                          wu siebie mam 520/70. Co się dzieje z tą neostradą? Długo to jeszcze potrwa?
                          Przecież, za 2 MG płaci się niemałe pieniądze.
                          • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 07.07.07, 23:47
                            Reklamy tepsa ma takie ładne.Zadowoleni użytkownicy,uśmiechnięte buzie,zawrotna
                            prędkośc pozbawionej limitów transferowych neostrady...
                            Guzik prawda!
                            • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 07.07.07, 23:50
                              Do tej pory nie narzekałam ale ostatnio trochę przesadzili. Zaraz sprawdzę czy
                              piszą cos na ten temat na swojej stronie.
                              • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 07.07.07, 23:57
                                Znalazłam tylko taką informację:

:Szczecinek i okolice – Neostrada TP, Internet DSL TP
                                2007-07-03 10:45
                                W dniu 2007-07-07 godz. 23:00 do 2007-07-08 godz. 04:00 wystąpią przerwy i
                                zakłócenia w dostępie do usługi neostrada tp i internet DSL tp dla części
                                klientów ze Szczecinka i okolic."

A o naszym rejonie nic
                                • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 00:00
                                  Tak czy inaczej to ze mnie nie będą już mieli klienta...
                                  • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 09:43
                                    Jednak jeszcze raz zapytam.Jak dzisiaj neo się spisuje?
                                    • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 11:31
                                      Ja narazie nie odpowiem, bo w tej chwili "nadaję" nie z neo. Jeśli będę miała
                                      dostęp to powiadomię w odpowiednim czasie.
                                      • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 11:34
                                        Siemiatycze! Chyba jednak nikt z forumowiczów nie korzysta z neostrady.
                                        Zauważyłeś, że tylko my ten temat drążymy? Raz Volt się odezwał ale nie
                                        potwierdził korzystania z neo.
                                        • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 11:43
                                          Chodziło mi głównie o potwierdzenie lub zaprzeczenie plotce o kłopotach neo w
                                          Siemiatyczach.Aby to zweryfikowac wystarczył mi sygnał od Ciebie.Plotka jest
                                          prawdziwa i tylko to się liczy.Miałem pewne zamiary wobec neostrady,ale
                                          zniechęciłem się.Może inni nie chcą pisac na jej temat bo też są zniechęceni?
                                          • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 15:05
                                            Niedobrze,niedobrze...
                                            Margeritka nie odpowiada już tak długo - chyba neostrada całkiem zawiodła...
                                            • 220volt Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 18:54
                                              A jak mam potwierdzić korzystanie z tego (!@#$%), skoro te (!@#$%^%^) łącze nie działa trzeci dzień?! Za chwile kogoś spod 0 800 102 102 normalnie (!@#$%^%) śmiechem |:E
                                              • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 19:00
                                                220volt napisał:

> A jak mam potwierdzić korzystanie z tego (!@#$%), skoro te (!@#$%^%^) łącze nie
                                                > działa trzeci dzień?! Za chwile kogoś spod 0 800 102 102 normalnie (!@#$%^%) ś
                                                > miechem |:E

A jednak!!!. Współczuję Ci bardzo Volcie, tym bardziej, że jeszcze dzisiaj będę
                                                miała ponownie styczność z neostradą i myślę, że chyba nie uda mi się jednak
                                                wejść przez nią na forum.
                                            • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 18:54
                                              Z neostradą nic się nie zmieniło, a nawet jesli trochę, to na gorsze. Próbowałam
                                              wejść na forum i mi się nie udało. Na szczęście mam w zapasie inne łącze.
                                              Jeszcze nigdy tak długo nie trwały problemy z neo.
                                              • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? 08.07.07, 20:14
                                                A dwie reklamy neostrady,które dzisiaj widziałem nadal wcskają nam ciemnoty...
    • mmk9 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście 08.07.07, 20:32
      Dość często nie ma i nawet przestali /na reklamację telefoniczną/ udawac, ze
      to nie ich wina. Po kilku/nastu godzinach internet się pojawia, po kilku dniach
      znów znika. Dziś nie było od rana, a może i od wczoraj wieczorem, do
      popoludnia. W tym czasie obiecali przysłac w tygodniu człowieka dla sprawdzenia
      linii. Na wiadomość, że juz jest internet, gość powiedział, że i tak przysle
      tego czlowieka. W kółko panie Pierdółko, jak to mowią. Na razie mamy umowę
      jeszcze na kilka miesięcy, to się będZiemy męczyć, a potem... byle nie wpasc z
      deszczu pod rynnę.
      • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 22.07.07, 13:10
        Znowu szok. Moja dwumegówka pokazuje w tej chwili taka prędkość: download 71
        kbps, upload 155 kbps, a drugim testem 97 kbs
        • obserwer11 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 22.07.07, 13:35
          twojeip.wp.pl/?ticaid=14255
          635,5kb/s
          • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 22.07.07, 13:43
            Tym testem co podajesz obserwerze u mnie 170,02 kb/s
            Inne testy podobnie.
            www.speedtest.pl/
            www.speedtest.pl/
            A Ty korzystasz z neostrady?
            • obserwer11 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 22.07.07, 13:49
              biedulka !!!
              oczywiście, że z neostrady *
              siostrę rodzoną odwiozłem na PKS-a , pojechała do Siemiatycz ;
              włożyłem do torebki nieco danych - może teraz poprawi się u Was neostrada ?
              zapewne dotarła już na Wysoką ?
            • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 22.07.07, 13:57
              Ten drugi test to miał być:

www.continuum.com.pl/speedtest/
              A propo, to kto zna jeszcze inne testy pomiaru prędkości łącza?
              • maklaren Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 23.07.07, 21:53
                continuum jest zupelnie wiarogodnym narzedziem lepszym od innych

margeritka61 napisała:

> Ten drugi test to miał być:
                >
                > www.continuum.com.pl/speedtest/
                > A propo, to kto zna jeszcze inne testy pomiaru prędkości łącza?
                • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 23.07.07, 23:57
                  Dlaczego na każdym teście prędkość wychodzi inaczej? Kto jest w tym biegły i mi
                  to wytłumaczy?

speedtest.pl download 540 kbps, upload 47 kbps (co to znaczy kbps i dlaczego
                  down i up
                  continuum.com.pl 217 kb/sec
                  twojeip.wp.pl 476 kb/sec

Każdy z tych testów robiłam dwukrotnie (wyniki były podobne) i z czego wynikają
                  te różnice między testami?
                  • margeritka61 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 25.07.07, 17:43
                    13 kb/s !!!!! Super neostrada 2 megówka. 10 minut otwierała mi się strona.
                    Obserwer obiecał podrzucić coś przez siostrę i gucio. Nic nie pomogło. Siostra
                    może wyrzuciła po drodze bo za ciężko jej było? :)))
                    • ludwik_xv Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 06.08.07, 21:49
                      Ludzie nie wierzcie w reklamy neostrady.Caly dzien jej nie bylo nie
                      pierwszy raz.Wczoraj prawie nie chodzila.Dno!
                    • ludwik_xv Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 06.08.07, 21:51
                      Siemiatycze z czego korzystasz bo widze ze miales dostep do forum
                      gdy nie bylo neostrady
                      • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 06.08.07, 22:00
                        No i zaraz będzie reklama.Powiedzmy,że korzystam z usług
                        niezależnego operatora...
                        • ludwik_xv Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 06.08.07, 22:05
                          A tacy sa?Przy okazji wyslania mi instrukcji do zdjec wyslij nazwe
                          tego niezaleznego operatora
                          • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 06.08.07, 22:08
                            Zzzzapomniałem...Do Ciebie i do Czesiuli miałem wysłać...
                            Dzisiaj już nie zdąże ale jutro wyślę...
                            • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 07.08.07, 07:35
                              Wczoraj tpsa przegięła pałę i czuję że to nie było ostatnie
                              przegięcie...
                              • ludwik_xv Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 07.08.07, 18:35
                                Z pewnoscia to nie bylo ostatnie przegiecie tpsy Znowu caly dzien
                                nie mialem internetu Nigdzie nie mozna dodzwonic sie z reklamacja a
                                jak juz dodzwonilem sie to sie dowiedzialem ze wina lezy po mojej
                                stronie.Macie jakis karabin albo granat w swiatecznym ubraniu?
                                • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 07.08.07, 21:14
                                  Ja mam procę w garażu.Jakby co to tylko daj znać a pokażę Ci co taka
                                  proca potrafi zrobić z izolatorami na słupach...:)))
                                  Tylko,że wtedy to już z całą pewnością wcale nie będziesz miał
                                  internetu...
                                  • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 09.08.07, 14:14
                                    dziś, tj..09.08.2007 zaledwie kilka dni po tym jak dostępu do netu
                                    nie było wogóle tpsa znowu szwankuje.Wiem Wielki Bracie, ze
                                    czuwasz,ale i tak to napiszę:
                                    Dzięki ci tpsa* za wykurwistą prędkość: zamiast ponad 1mega mam aż
                                    0,04kb/s czasami 0,05 lub 0,09 w porywach do 22kb/s normalnie
                                    odlatuję!
                                    Taaa, megaszybki internet, raczej megarzygawiczny!!!

*pisownia z małej litery, w celu wyrażenia mego megawkurwienia
                                    • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 09.08.07, 14:28
                                      Czy ktoś może widział moje okulary? Ta mała czcionka wkurza mnie, bo
                                      nic nie mogę rozczytać...
                                      • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 09.08.07, 14:50
                                        Przypomniał mi się taki wierszyk z dzieciństwa:
                                        Krzyczy biega Pan Hilary,
                                        Gdzie są moje okulary?
                                        • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 09.08.07, 17:14
                                          penicylina81 napisała:

> Krzyczy biega Pan Hilary,
                                          > Gdzie są moje okulary?

...

A gdy w końcu je znajduje
                                          W teksty forum się wpatruje
                                          Oj,namierzył już "łacinę"
                                          Więc ma wyciąć tę pościnę..?
                                          • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 08:45
                                            siemiatycze napisał:

> penicylina81 napisała:
                                            >
                                            > > Krzyczy biega Pan Hilary,
                                            > > Gdzie są moje okulary?
                                            >
                                            > ...
                                            >
                                            > A gdy w końcu je znajduje
                                            > W teksty forum się wpatruje
                                            > Oj,namierzył już "łacinę"
                                            > Więc ma wyciąć tę pościnę..?
                                            >

Tylko spróbój TY Cenzorze,
                                            Jak cię dorwę, nie daj Boże!

• siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 08:52
                                              Tu dygresja taka mała
                                              Chcieć, czy nie chcieć by dorwała..?
                                              • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 08:59
                                                siemiatycze napisał:

> Tu dygresja taka mała
                                                > Chcieć, czy nie chcieć by dorwała..?
                                                >
                                                Lepiej skończ Waść rymowanie,
                                                bo od reszty na się dostanie!
                                            • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 08:53
                                              Wnet zaniechaj Swe działania,
                                              Ręce pręcz od wycinania!
                                              Wolność słowa to podstawa,
                                              a tak lepsza jest zabawa!

• siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 09:03
                                                Że zabawa, to nie przeczę
                                                Lecz czy trzeba, Droga Pani
                                                W imię pikantnośći tejże
                                                Tak łaciną tu nas manić..?
                                                • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 09:18
                                                  Musiałam odreagować...
                                                  • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 09:31
                                                    Słyszałem, że najlepiej odreagowuje się wykropkowując. Wychodzą
                                                    wtedy takie => (...) piękne wiązanki. Nawet netykieta będzie tym
                                                    zachwycona... :)
                                                  • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 11:52
                                                    Nie starajmy się przypodobać netykiecie...Myślę ze ta moja wypowiedz
                                                    nie zbulwersowała kogoś wulgaryzmami bo ostra nie była.Gorsze rzeczy
                                                    piszą na forach.
                                                  • siemiatycze Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 12:12
                                                    A to dusza rogata... :)
                                                  • penicylina81 Re: Kłopoty z neostradą? Oczywiście !!! 10.08.07, 12:32
                                                    Może troszeczkę:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka