Dodaj do ulubionych

Co tam w koalicji słychać?

09.08.07, 08:50
Bo ja już przestałam oglądać wszelkie informacje, widomości itd.
Lepiej, jak radzi Morozowski lub Siekielski, czytać prasę sprzed
kilku tyg.Wtedy złaść na te wszystkie polityczne ekscesy mija, a
zaczyna nas to powoli śmieszyć. No i przemijają głupawe afery, bo
ich miejsce zajmują kolejne i następne itd.
Zawsze byłam bliżej strony prawej niż lewej, ale to wszystko zaczyna
mi działać na nerwy.
Obserwuj wątek
          • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 09.08.07, 20:47
            Bardzo sie ciesze Penicylino z tego co napisalas. Koalicji juz nie
            ma. Znasz z reszta jakikolwiek powod dla ktorego powinna istniec?
            Jaki projekt? Pomysl? Przedsiewziecie?
            No ale na wybory trzeba isc, zadac sobie trud i szukac najlepszych.
            Niekoniecznie z czolowki sondazy.
            • penicylina81 Re: Co tam w koalicji słychać? 10.08.07, 07:35
              Utwierdzam się ciagle w tym przekonaniu, że choćby nie wiem co-
              naszym obowiązkiem jako wzięcie udziału w wyborach.
              Odpowiadając na Twoje pytanie Hans, w tej chwili nie widzę powodu by
              koalicja miała istnieć, no chyba że przestaną się wygłupiać a zaczną
              wkońcu rządzić.Lecz na to chyba już za pózno...
                  • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 14.08.07, 09:02
                    Tak zenujaco jeszcze nie bylo. PiS siega po argumenty SLD sprzed
                    czterech lat tlumaczac dlaczego nie chce komisji sledczych - tyle ze
                    lewica sie zgodzila. PO po pijaku zawiara uklady z prezydentem,
                    liczac na to ze przypieszone wybory wygra w cuglach i bedzie rzadzic
                    samodzielnie. A koledzy z rzadu odnowy moralnej odtwarzaja kolejne
                    nagrania i polewaja sie sciekami.
                    • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 14.08.07, 10:55
                      Tu się zgadzam z Hansemgrubberem i podtrzymuję swoje wcześniejsze
                      zdanie wykazujące sens wyborów tylko w przypadku zmiany całej
                      populacji naszych polityków.Nie ma sensu wybierać ze zgnilizny bo
                      wybory mogą przynieść tylko nową zgniliznę.A my nie mamy czasu na
                      kolejne stracone szanse...
                                  • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 14.08.07, 23:27
                                    Moim zdaniem nie idąc na wybory protestuję lub wręcz odrzucam sposob
                                    w jaki uprawiana jest u nas polityka.Idąc fałszuję statystyki oraz
                                    udzielam moralnego poparcia obecnemu sposobowi sprawowania władzy i
                                    obecnym kadrom,które powinny już odejść w cień gdyż zawiodły.Jak dla
                                    mnie cała obecna scena polityczna to są nieudacznicy.Nie mam na kogo
                                    głosować...
                                        • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 14.08.07, 23:57
                                          1. Jakiego archiwum? Toz to swiezyzna, jeszcze cieple.
                                          2. Nie traktuj tego jak obelgi ale jako element dyskusji - powiedzmy
                                          jako dynamiczne i obrazowe porownanie. Ale w moim przekonaniu
                                          prawdziwe. Gdyby 10% wyborcow oddalo niewazne glosy znaczyloby to
                                          wiecej niz 40 ktore nie pojdzie.
                                              • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 00:22
                                                Dla mnie tylko ktoś (dotyczy też partii) kto udowodnił swoją wartość
                                                jest godzien otrzymania mojego głosu.A skoro szanuję swoje prawo
                                                wyborcze muszę uważać kogo nagradzam.Obsypywanie karty do głosowania
                                                chaotycznymi skreśleniami przypomina mi obsikiwanie płotu przez
                                                podchmielonego gościa.Można sobie nogawki zmoczyć i brzydko póżniej
                                                pachnieć...
                                                • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 00:43
                                                  1. Dlaczego chaotycznie? Mozesz przeciez naszkicowac wzorek. Np PiS-
                                                  uaru. (nie moglem sie powstrzymac) :))
                                                  2. To zalezy od definicji wartosci i umiejetnosci szukania. Jakos mi
                                                  sie wierzyc nie chce ze sposrod nastu list nie ma nic interesujacego.
                                                  3. Poza tym jak sie nie idzie do wyborow to traci sie - powiem
                                                  jezykiem IV RP - moralne prawo do krytyki. Ja bym nie wytrzymal. No
                                                  ale jesli Ty masz sklonnosc do tak daleko idacej wstrzemiezliwoci to
                                                  podziwiam :)
                                                  • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 00:59
                                                    Tak jak bezmyślnie mnie zaszufladkowałeś tak samo bezmyślnie
                                                    skreślisz obiekty swoich nadziei.Mogę z czystym sumieniem życzyć Ci
                                                    powodzenia bo wiem,że ludzie obdarzeni przez Ciebie zaufaniem
                                                    zawiodą Cie.To stara kadra,która tylko w świetle reflektorów i przed
                                                    kamerami głaszcze po głowach dzieci.Gdy nikt nie patrzy kradną im
                                                    cukierki...
                                                  • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 09:08
                                                    1. Podaj numery totka skoro z Ciebie taki prorok. :)
                                                    2. I do tego jakis zirytowany. Za chwile zapiszesz mnie do ukladu,
                                                    czworokatnych stolikow i szarej sieci.
                                                    3. I przemysl co znaczy rezygnacja z prawa glosu. Bo niby
                                                    rezygnujesz a ciagle gadasz. :)
                                                  • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 09:24
                                                    To są zwykłe rozbieżności - Ty uważasz to,ja uważam tamto - i nie
                                                    mam zamiaru robić z tego afery.Demokracja jest to wolność wyboru nie
                                                    tylko polityka czy partii ale też tego czy mam ochotę głosować czy
                                                    nie.Nie zdołałeś przekonać mnie do swojego punktu widzenia i nic
                                                    złego się nie stało.Proszę Cię nie odwracaj kota ogonem wprowadzając
                                                    do dyskusji obce elementy w postaci pana Mietka z jabolem czy
                                                    totolotka...
                                                  • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 09:38
                                                    1. Oczywiscie.
                                                    2. Mnie troche meczy narzekanie ze jest fatalnie - zwlaszcza ze
                                                    spora czesc naszych rodakow nie wklada specjalnego wysilku w wybor -
                                                    dlatego tanie chwyty PR-owskie w Polsce to najlepsza gwarancja
                                                    partyjnego sukcesu. A Ci ktorzy nie chodza mowia w moim przekonaniu
                                                    ze maja gdzies demokracje. Oczywiscie wolno.
                                                    3. Mietek Jabol obcym elementem w Siemiatyczach? No to potrzasasz
                                                    nowosci kwiatem. No!
                                                  • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 10:28
                                                    No nie bądż taki skromny Hansgrubber manipulacja obcymi słowami i
                                                    wypowiedziami to również Twoja domena.

Odrzućmy wszelkie zbędne elementy dyskusji pozostając przy jednym
                                                    ogniskującym cały problem rozbierzności.Napisałeś cytuję "Gdyby 10%
                                                    wyborcow oddalo niewazne glosy znaczyloby to
                                                    wiecej niz 40 ktore nie pojdzie".Wystarczy,że udowodnisz prawdziwość
                                                    swojej teorii by stała się faktem.Ja z faktem nie będę dyskutował
                                                    tylko uznam jego oczywistość i pójdę na wybory...
                                                  • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 11:13
                                                    1. Udowodnij ze to teoria a nie teza. Znow dopowiedziales cos
                                                    wygodnego sobie. O mistrzu! :)
                                                    2. No ale niech bedzie - w wyborach parlamentarnych glosow
                                                    niewaznych jst ok 3% - w ostatnich 3,6 - uwazam ze trzykrotne
                                                    zwiekszenie tej liczby byloby wydarzeniem.
                                                    3. Fajnie sie z Toba dyskutuje bo zawsze odnosisz sie tylko do
                                                    czesci moich argumentow a potem mowiesz ze Cie nie przekonalem. :)
                                                  • siemiatycze Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 11:20
                                                    hansgrubber napisał:
                                                    > w wyborach parlamentarnych glosow
                                                    > niewaznych jst ok 3% - w ostatnich 3,6 - uwazam ze trzykrotne
                                                    > zwiekszenie tej liczby byloby wydarzeniem.

- To jest dowód..? Gratuluję humoru który udowadnia teorię tezą...
                                                  • hansgrubber Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 11:36
                                                    1. To czarny humor. :) Skoro nie umiesz odroznic teorii od tezy,
                                                    wmawiasz mi dziecko w brzuch ze powiedzialem cos czego nie
                                                    powiadzialem i znow manipulujesz to nie widze sensu takiej rozmowy.
                                                    2. Ale powiem Ci ze Ty mnie przekonales. Nie glosuj. Wyjdzie na
                                                    zdrowie demokracji. :)
                                                    3. Adieu.
                                                  • ludwik_xv Re: Co tam w koalicji słychać? 15.08.07, 12:57
                                                    Nie bede sie mieszal do waszych sporow ale jesli mam wierzyc Hansowi to
                                                    bedzie on musial jeszcze sie postarac.Nie przekonales mnie Hans.Predzxej sie
                                                    zgodze z Siemiatyczami.Jaki jest sens brac udzial w wyborach gdy wybieramy tych
                                                    samych ktorych potepiamy na kazdym kroku lub tych co byli kiedys potepiani na
                                                    kazdym kroku?
    • kosmet-yczka Re: Co tam w koalicji słychać? 28.08.07, 15:20
      penicylina81 napisała:

> Bo ja już przestałam oglądać wszelkie informacje, widomości itd.
      > Lepiej, jak radzi Morozowski lub Siekielski, czytać prasę sprzed
      > kilku tyg.Wtedy złaść na te wszystkie polityczne ekscesy mija, a
      > zaczyna nas to powoli śmieszyć. No i przemijają głupawe afery, bo
      > ich miejsce zajmują kolejne i następne itd.
      > Zawsze byłam bliżej strony prawej niż lewej, ale to wszystko

zaczyna
      > mi działać na nerwy.

ja byłem po srodku a wiadomosci nie oglądam juz od stycznia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka