Dodaj do ulubionych

**Obiadek**

• kendo Re: **Obiadek** 23.09.14, 15:09
        slo-onko napisała:

> u mnie dzisiaj pizza, własnoręcznie zrobiona przez moja panienke. az czuje slin
        > otok na brodzie, pedze bo już 15.

smacznego Sloo,
        tez z lusia o niej rozmawialismy i w sklepie patrzaly co zakupic na polozenie..
        moze zrobie w tygodniu,jak mieska innego troszke zostanie-
        --
        *
        Vistula
        *
        gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
        • lusia_janusia Re: **Obiadek** 24.09.14, 09:11
          *SLO, mam nadzieje, ze pizza smakowala.
          Za mna tez chodzi taki smak.

Dzisiaj na obiadek mam to co nie zjadlam wczoraj,
          Bedac w sklepie z Kendo na wielkim handlowaniu, po przyjciu do domu
          zdegusowalam wszystko to co kupilam, to obiadek juz nie mial miejsca.
          Wiec zjem go dzisiaj, dziczyzna na warzywach+ salata, oczywiscie dziele
          sie solidarnie z "Maluszkiem".

--
          Serce miej otwarte dla wszystkich,
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
          • lusia_janusia Re: **Obiadek** kawa inaczej* 24.09.14, 10:34
            Dla tych co maja trodno rano jesc sniadanie - taka propozycja
            z gazetowych recept.
            1 kopp kaffe (filizanka kawy)
            1 klick smör (np, 1/2 lyzecki masla)
            1 klick kokosfett ((1/2 lyzeczki ceres)
            Mixa smör, kokosfett och kaffe och hetta sedan upp det igen i mikron.
            Drick och njut! Wszystko wymieszac, ponownie zagrzac w mikro i pic.

Nie probowalam tej recepty, nie wiem jak smakuje?.

--
            zaufaj niewielu
            W. Shakespeare
            • lusia_janusia Re: **Obiadek** 25.09.14, 09:21
              Dzisiaj chyba moze zrobie "lasanie" bo juz dawno smak za mna chodzi,
              Kendo wczoraj sms-la ze robila pizze, tez mi sie chce i trudno sie zdecydowac??...

--
              zaufaj niewielu
              W. Shakespeare
              • kendo Re: **Obiadek** 25.09.14, 09:51
                wyjety z zamrazalki,
                kilbaskowy stroganow z ryzem..

jak to dobrze miec cos juz gotowego..

*Lusia
                pizza wyszla nad podziw smaczna...
                pozwolilam jej "rosnac" z wszystkim na wierzchu
                --
                *
                Vistula
                *
                  • kendo Re: **Obiadek** 25.09.14, 11:25
                    otoz to Lusia,
                    kanciki byly bardzo chrupiace
                    i nawet przyprawy dobralam,ze nie byly za mocno "po nosie dajace"..
                    dziecie zadzwonilo wczoraj tez
                    i zaproponowalam,ze nastepnym razem jak bedzie mial przyjecgac,niech da znac,to upieke-bo wiesz,ze "pizza zbawiony jest moje dziecie.."
                    przede wszystkim nie byla tluszczem kapiaca jak z butiku...

musze jeszcze nauczyc sie ta pizza salad robic z kapusty...
                    w kocu z kiszonej tez moze byc,ale to nie toooooo
                    --
                    *
                    Vistula
                    *
                    • lusia_janusia Re: **Obiadek** 25.09.14, 11:44
                      *Kendo, tez moze byc surowka z kiszonej kapusty,
                      ale jak bedziesz u mnie to bedziemy probowac rozne smaki
                      jako przyprawy i zobaczymy czy sie nam uda dobrac odpowiedni smak?
                      --
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare
                          • kendo Re: **Obiadek**/pizza salat 25.09.14, 14:56
                            *Greis,
                            pychotka obiadek,
                            mialam dzis is sprawdzic je w innym lasku i deszczysko mnie zatrzymalo,

*Lusia
                            znalazlam przepis na salate,
                            i test zrobie,
                            bo nasalasz strimle kapusty,
                            przez noc w lodowce stoja,
                            pozniej odzielasz wode,zalewasz bialym vinegretem/pieprz i olej,
                            mieszasz i gtowe.
                            --
                            *
                            Vistula
                            *
                              • kendo Re: babka ziemniaczana na patelni 26.09.14, 15:24
                                jaga_22 napisała:

> Zrobiłam dziś babkę ziemniaczaną na patelni.
                                >
                                > https://oi61.tinypic.com/2lt3602.jpg

wyglda smakowicie,
                                widac ze obok tez cos panierowanego pod ta babke...
                                musze tez kiedys zrobic...

--
                                *
                                Vistula
                                *
                                  • kendo Re: babka ziemniaczana na patelni 26.09.14, 17:47
                                    *Jagus
                                    no wiezzzzzzzz cooooooooooo???????????
                                    juz bys nie kusila smakami,
                                    nawet mam sledzie w smietanie w Lidl kupilam-sa smaczne i na razie nie "zabomblowalo"
                                    niestety jeszcze musze ze dwa dni odczekac,coby sie pozniej nie zdrapac po sledziku,
                                    zrobie sobie toto na niedziele

plackow tez bym zjadla...
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                    • slo-onko Re: babka ziemniaczana na patelni 26.09.14, 20:07
                                      dziewczynki tez tak macie,ze placki ziemniaczane mozecie jesc i jesc,pekacie i dalej jecie? bo ja tak mam. babe lubie bardzo,ale placki bardziej. i jak patrze na to zdjecie od Jagi to az mi slinotok siega podloza !!!!! jutro chyba zrobie babe, a co!
                                      • lusia_janusia Re: babka ziemniaczana na patelni 26.09.14, 23:24
                                        *Jago, dziekuje za pokazanie babki ziemniaczanej, pierwszy raz zobaczylam
                                        i nigdy nie jadlam, moze kiedys zrobie, ale dla samej jednej osoby to mini wyjdzie,
                                        ogrzewana na drugi dzien tez dobra?, smakuje?

*SLO, tez tak mam, ze opycham sie plackami ziemniaczyanymi, ale watrobka moja
                                        juz nie lubi takich tlustych smakow. Ale od czasu do czasu to owszem zjem.
                                        --
                                        zaufaj niewielu
                                        W. Shakespeare
                                        • kendo Re: z plackami /i blinami 27.09.14, 14:34
                                          https://i57.tinypic.com/mwtefd.jpg ,kiedys jadlam placek po wegiersku w restauracji wlasnie byl ziemniaczany,
                                          taki duzy jak moje bliny,
                                          robie nieraz sobie podobnie na obiad i pychotka smakuje...
                                          w sumie mozna do niego wszystko dopasowac i zjesc razem,
                                          nawet same kwasne mleko wystarczylo by...
                                          --
                                          *
                                          Vistula
                                          *
                                            • kendo Re: z plackami /i blinami 28.09.14, 10:53
                                              dziekuje Lusia
                                              kiedys bede musial zrobic te po wegiersku czy cygansku,
                                              jak w restauracji jadlam,
                                              duzy placek kartoflany z gulaszem w srodku i sosem przepysznym...

a dzis zapalnowana babka kartoflana odwelczona,bo brak czegos do srodka np.bekonu/boczku,

bedzie sos miesny spagetti

SMACZNEGO
                                              --
                                              *
                                              Vistula
                                              *
                                              • slo-onko Re: z plackami /i blinami 28.09.14, 15:27
                                                a ja mialam dzisiaj kotlety panierowane z indyka z sosem chrzanowo-zurawinowym na wierzchu,ziemniaczki z maslem, szczypiorem i zcerwona kapuste z jablkiem.
                                                sos zgapilam z wczorajszych kalmarow,ktore znowu podjadalismy. pomysl na sos mozna wykorzystac nie tylko do miesa drobiowego,ale np. do camemberta smazonego.
                                                • lusia_janusia Re: z plackami /i blinami 28.09.14, 17:31
                                                  *Kendo, SLO, zajadacie sie rarytasami,
                                                  Ja mialam zupe z bialej kapusty na baraninie i do tego zjadam
                                                  3 grzanki z maslem i czoskiem zapiekane na rumiano w piecu,
                                                  "Maluszkowi dostalo sie troche mieska z jego kulkami i gotowana
                                                  marchewka z zupki.

--
                                                  zaufaj niewielu
                                                  W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: obiadowo 28.09.14, 17:34

musze sobie kupic indyka na pieczen...dawno co jadlam..

*Lusia ta zupina od dwoch tygoni mnie meczy,
                                                    zawsze cos innego wypadnie na talerz...
                                                    ale moze w koncu zrobie,wlasnie do tego te czonkowe grzaneczki...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: obiadowo 29.09.14, 14:41
                                                    Też dawno indyka nie jadłam,przeważnie piersi,albu uda z kurczaka.
                                                    A dziś udusiłam wieprzową łopatkę i pod koniec dałam paprykę.
                                                    do ryżu bardzo mi smakowało.

http://i58.tinypic.com/123verr.jpg
                                                  • kendo Re: obiadowo 29.09.14, 17:07
                                                    *Jaus bardzo smacznie sia paptrzalo na obiadkowy talerz...

moj byl z kasza/mielonym i warzywka duszone
                                                    akurat pasowalo bo co dopiero skonczylam pracke od przedpoludnia...uf...przy herbatce sie "regeneruje"
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: obiadowo 30.09.14, 07:58
                                                    *Jago abetyczny obiadek wyglada i smakowal pewnie rowniez wybornie

*Kendo ja tez mialam roznych zajec przez caly dzien, ktore sama sobie
                                                    wynajdywalam i robilam dodatkowy balagan, ale mam nadzieje ze dzisiaj moze
                                                    sie uporam z przemeblowaniem w szafach garderoby, i sentymenty... duzo trzeba
                                                    sie pozbyc, w ktorych nie schodzilo sie do konca ciuszkow.

Dzisiaj na obiad juz ryz sie gotuje i mam" korvstrofanof"
                                                    Ryzu zostanie na jutro to chyba z jablkami sobie zapieke, sa tanie w Willys po 5,-kr
                                                    za kg i to chyba te z Polski.?
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: obiadowo 30.09.14, 10:17
                                                    wlasnie
                                                    pancio dzis bedzie handlowal i zapisal juz na liste te jablka...

ja lososia dzis smaze
                                                    tarta marchew z seler i por i majonez z yogut....
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
    • slo-onko Re: **Obiadek** 01.10.14, 18:38
      http://i61.tinypic.com/2qu7wc3.jpg
      Taki kolorowy obiad dzisiaj przygotowala moja panienka. Ladny, smakowity, troszke slodki hawajski smak i lekka nutka pikanterii.
      Nie mam pomyslu na jutro, podpowiecie cos?
        • kendo Re: **Obiadek** 01.10.14, 21:14
          o wlasnie mialam klopsiki podpowiedziec dla Sloo-bo lubie takowe,
          albo jakies mielone smazone??

slicznie na talerzu wyglada,
          widzac Cora rozsmakowala sie w azjatycko -tajskich smakach
          --
          *
          Vistula
          *
        • lusia_janusia Re: **Obiadek** 01.10.14, 21:18
          *SLO, *Jaga,
          obydwa obiadki byly smakowitae, i beda na jutro,

Ja dzisiaj obiadowalam u Kendo, pieczona kielbasa w piekarniku z ziemniakami
          i innymi warzywami, pychotka

a na deser upiekla Kendo kake, o ktorej juz pisala, ze apetycznie wyglada.
          cytrynowa z biala czekolada - tez pychotka.

I jeszcze na drugi deser byla czekolada z mleka wielbladziego, ktora przywiozla corka
          z Tunezji, tez pychotka, musze poprosic starsza corke, zeby zakupila w Dubaju bo tam
          pracuje i wlasnia ja tam produkuja,
          https://i57.tinypic.com/oacg2g.jpg
          Kendo tez zdjecie robila, moze jej bedzie bardziej wyrazniejsze, jak w kraju sprzedaja
          takowa, to bardzo polecam, bo b.b. dobra,
          --
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
          • slo-onko Re: **Obiadek** 01.10.14, 21:47
            Chyba skorzystam z przepisu Kendo i zgrilluje kielbaske do ziemniaczkow, poczulam jej smak. Dawno tez nie jadlam pieczonej wiec jest apetyt i czas na kielbaske.
            Moja corcia zrobila obiad szybki ,smaczny i zdrowy, w miare zdrowy,bo z produktow od podstaw i ryz. Ale zeby byla rozkochana to nie, lubi,ale bez wariactw.
            Czekolada z mleka wielblada to nielada ciekawostka. Szkoda,ze wczesniej jej nie znalam, mialam okazje ja kupic. Moze kiedys sie uda.
            • kendo Re: **Obiadek** 01.10.14, 21:58
              slo-onko napisała:

> Chyba skorzystam z przepisu Kendo i zgrilluje kielbaske do ziemniaczkow, poczu
              > lam jej smak. Dawno tez nie jadlam pieczonej wiec jest apetyt i czas na kielbas
              > ke.
              > Moja corcia zrobila obiad szybki ,smaczny i zdrowy, w miare zdrowy,bo z produkt
              > ow od podstaw i ryz. Ale zeby byla rozkochana to nie, lubi,ale bez wariactw.
              > Czekolada z mleka wielblada to nielada ciekawostka. Szkoda,ze wczesniej jej nie
              > znalam, mialam okazje ja kupic. Moze kiedys sie uda.

ciesze sie Sloo,
              ze moglam zainspirowac,
              ja to jeszcze warzywka wraz z kartoflami w piekarniku zrobilam wlacznie z ta kielabasa...
              panciowi tak ostanio posmakowala,ze wczoraj zakupil bez konsultacji bo dzis chcial ja na obiad...''
              tez nie wiedzialam Sloo,
              ze z wielbadziego mleka robia czekolady,
              no nie maja krow bo co by jadly na tych piachcacg,wiec wielbada wykorzystuja,nie na darmo sie mawia...ze wielbad" ma garba"...hi.hiiiiiiiiii
              --
              *
              Vistula
              *
          • kendo Re: **Obiadek** 01.10.14, 21:50
            o jeja,
            zapomnialam o tej czekoladzie,
            faktycznie smakowita bardzo,nawet nie wiedzialam,ze mozna takowa zrobic,
            slodycz jakas inna taka przyjemna dla podniebienia...
            zdejcie oczywiscie bedzie pod koniec tygodnia,jak ostanio wprowadzilam w system-jakos sobota mi odpowiada na wkladanie do kompa.
            --
            *
            Vistula
            *
            • kendo Re: **Obiadek** 02.10.14, 09:26
              zostalo od wczoraj,
              dorobie tylko salte,bo pieczone warzywka wczoraj wszystkie zjedlismy..

SMACZNEGO
              --
              *
              Vistula
              *
              • lusia_janusia Re: **Obiadek** 02.10.14, 09:49
                Ja rybkowo dzisiaj sie bede zajadala, rybka na warzywach i ryz i chyba sobie swoj sosik
                zrobie do tego. jak mi sie bedzie chcialo.`?
                A czekolada smaczna, smaczna.

--
                zaufaj niewielu
                W. Shakespeare
                • kendo Re: **Obiadek** 02.10.14, 10:04
                  zostal na stole maly kawaleczek czekoladki ,badziej,dzis na deser...

rybke-sardynka w pomidorze mialam na knäck...
                  --
                  *
                  Vistula
                  *
                • kendo Re: **Obiadek** 03.10.14, 10:15
                  zabieram cos zamrozonego do Lusi,
                  nie bedzie trzeba stac przy piecu..
                  jeszcze nie wiem co zostalo,
                  chyba golabki...
                  --
                  *
                  Vistula
                  *
                  • lusia_janusia Re: **Obiadek** 05.10.14, 10:36
                    Zostalo mi sosu szpinakowego, to bedzie losos i zmieniaczki odsmazane + slatka
                    z buraczkow+cebula+olej, po dlugim spacerze obiadek na pewno bedzie wybornie smakowal.

Wam tez zycze udanych smakowo obiadkow.
                    --
                    zaufaj niewielu
                    W. Shakespeare
                    • kendo Re: **Obiadek** 05.10.14, 10:49
                      jakos pomyslu mi brak,
                      mam piersi kurczaka zamrozone i tak panierowane moze zrobie,zobacze,
                      bo bulki tez bede piekla,wiec troche sie napracuje dzisiaj...
                      --
                      *
                      Vistula
                      *
                      • slo-onko Re: **Obiadek** 05.10.14, 12:03
                        A ja znowu korzystam z podpowiedzi kuchni Lidla. Maceruje schab pokrojony w kostke. Potem bedzie nadziany jak szaszlyk naprzemiennie z pomidorem koktajlowym i cebula. Do tego dip serowo czosnkowy i chyba ziemniaczki zrobie z patelni. Mam nadzieje,ze sie nie zawiode na przepisie. Jesli wymysl to Karol Okrasa to jak zwykle bedzie znakomity.
                        • jaga_22 Re: **Obiadek** 05.10.14, 12:18
                          Ugotowałam zupkę ogórkową na udku i żeberku wędzonym.
                          Sąsiadka dała mi 2 słoiki ogórków,a takie smaczne i chrupiące
                          to pomysł przyszedł sam.Te ze sklepu,to tylko sól się czuje.
                          --
                          http://i59.tinypic.com/10gei9s.jpg
                          • slo-onko Re: **Obiadek** 05.10.14, 12:35
                            Jagus,ales opisala te ogorki,az ich smak czuje na podniebieniu. Mimo,ze ogorki kiszone tak sobie toleruje to zupe ogorkowa lubie,ale ta kwasotka z Twojego opisu mmmm.
                            Pakujecie ogorki na zime w sloiki? Bo ja nie......sad
                            • lusia_janusia Re: **Obiadek** 05.10.14, 15:01
                              *Jago, *SLO, co roku robilam ale tylko tyle sloiczkow, zeby miec do salatki jarzynowej
                              W tym roku jakos nie robilam, bo czesciej jezdze do mamy to tam robie salatki i
                              zaspakajam smaki,

--
                              zaufaj niewielu
                              W. Shakespeare
                              • kendo Re: **Obiadek** 05.10.14, 15:25
                                nie wkladmi ogorkow do sloikow,
                                kobieta,ktora je uprawiala ekologicznie juz od dawna tego nie robi,
                                kupilam raz w sklepie i kapcie wyszly..
                                sa tu w markiecie z Krakusa to kupie jak potrzebuje...
                                zupu ogorkowej bardzoooooooooooo rzadko robie...chyba raz na dwa lata...

w ostaniej chwili zmienialm obiad,
                                byla panierowana piers z kurczaka i warzywa zapiekane w piekarniku,i ryz....
                                ktorego zosytalo,
                                wiec zrobilam zapiekany z jablkami...bedzie na podwieczorek

--
                                *
                                Vistula
                                *
                                  • kendo Re: **Obiadek** 05.10.14, 16:01
                                    hi.hiiii
                                    oczywiscie,ze cynamonem potraktowalam..
                                    zaprosila bym chetnie na niego,
                                    ale doslownie sa dwie skromne porcje podwieczorkowe,
                                    to co z obiadu ryz zostal z 2,5 dl.sypkiego
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                    • lusia_janusia Re: **Obiadek** 07.10.14, 12:44
                                      Obiadku jeszcze nie bylo ale rybka nabiera mocy z przyprawami.
                                      A teraz na lunch zrobilam sobie kubek czerwonego barszczyku czystyego i jajko na twardo,
                                      moze kolo godz,16,oo jakis obiadek wpadnie.

--
                                      zaufaj niewielu
                                      W. Shakespeare
                                      • kendo Re: **Obiadek** 07.10.14, 13:33
                                        ech...nalizlama sie piernikowego ciasta,
                                        juz w piekarniku sie piecze,zapach po calym domu sie rozchodzi,nawet cieplej bedzie,

tez jeszcze obiadu nie jadlam,
                                        panicio ze sklepu wrocilo,ciekawe co zas zakupilo bez konsultacji..

SMACZNEGO

acha,
                                        mam piers panierowana kurczaka..
                                        --
                                        *
                                        Vistula
                                        *
                                        • kendo zrobic samemu TOFU 07.10.14, 15:31
                                          www.icakuriren.se/Mat-Dryck/Koksskolan/Tofu/
                                          hm..musze w sklepie popatrzec co maja na polkach i moze sie skusze na test,
                                          jezeli zrobie przetlumacze recepte,
                                          oczywiscie jak" uznam" ze efek OK,
                                          ale ciekawscy moga sobie juz kawaleczki tekstu pod obrazakmi przetlumaczyc,ewentualnie sluze pomoca.
                                          --
                                          *
                                          Vistula
                                          *
                                          • kendo Re:losos na warzywach 08.10.14, 10:29
                                            bo skonczyl sie szpinak,
                                            mysle ze na mieszance warzyw,tez bedzie smaczne
                                            wszystko sie rozmraza,
                                            mam nadzieje,ze Bobby mnie nie "wykoleguje z lososia"
                                            bo tez go lubi...

SMACZNEGO
                                            --
                                            *
                                            Vistula
                                            *
                                            • lusia_janusia Re:losos na warzywach 08.10.14, 10:37
                                              *Kendo na warzywach tez mi smakowal, bo robilam wiele razy,
                                              Mi zostal maly kawaleczek rybki od wczoraj, ale dalej nie mam pomyslu co
                                              wiecej bedzie, musze do sklepu bo tanie warzywa w Maxi sa.
                                              --
                                              zaufaj niewielu
                                              W. Shakespeare
                                              • kendo Re:propozycje obiadowe 08.10.14, 11:06
                                                mam smak na :
                                                * fasolke po bretonsku
                                                * na kapusniak
                                                * na bigos,
                                                * na gulasz na winie(moja specyjalnosc) i kluski slaskie
                                                * na ugrillowanego swiezego kurczaka na piwie
                                                * na placki obojetnie jakie
                                                * na rosolek z wsnym robiony makaronem,
                                                * na tiramisu-to deser oczywiscie
                                                * na zrazy zawijane
                                                *na pieczonego kartofla i do tego rozniasta wkladka
                                                --
                                                *
                                                Vistula
                                                *
    • slo-onko Re: **Obiadek** 10.10.14, 20:01
      wczoraj upichcilam takie miesko: wyfiletowane gorne udziki pokroilam w kawalki. wrzucilam na patelnie, opruszylam maka, doprawilam ziolowym i sola, smazylam do zmiekczenia. na osobnej patelni usmazylam cebulke i w osobnym rzucie pieczarki pokrajane w plastry. kiedy miesko dochodzilo dodalam mrozony groszek. kiedy groszek doszedl dorzucialam cebule, pieczarki,zalalam smietana,zagotowalam. chcialam aby cebulka i pieczarki zachowaly jak najwiecej swojego smaku,totez dodalam niemal na koncu. doprawilam czarnym pieprzem, polaczenie groszzku z miesem, cebula i pieczarkami bardzo mi posmakowalo. do tego byl ryz i moja mizeria, moja bo robie nieco inaczej niz do tej pory. na dzisiaj zostala mi porcja,ktora skonsumowalam po pracy.
      a na kolacje wedzony karmazyn,juz mi slinka leci na sama mysl o nim.
      • kendo Re: **Obiadek** 10.10.14, 21:48
        smacznosci Sloo,
        karmazyn to rybka,chyba,jak sobie przypomina?

ja zapiekane warzywa/lodowa salata i sztuka miesa szybko smazona na stronach by zelowka nie byla...
        --
        *
        Vistula
        *
        • lusia_janusia Re: **Obiadek** 10.10.14, 22:17
          *SLO, Kendo,Same dobre potrawy wyrabiacie i zajadacie.
          Ja mialam gotowane ziemniaki+marchewka+brukiev, w jednym garku potluczone na mus + wedzona
          poledwica Sopocka, salatka z papryki, "Maluszek" tez dostal swoja dzialke.

--
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
                • kendo Re: **kurczak grillowany na piwie** 11.10.14, 15:52
                  musialam go jednak polozyc na kratke by" sie poopalal"
                  a do blachy wlalam piwko,
                  samk osiagnelam,choc bylo troche problematycznie zdjac go z butelki z piwem
                  https://i59.tinypic.com/2r7n09f.jpg,tak wygladal golasek...

--
                  *
                  Vistula
                  *
                      • jaga_22 Re: **kurczak grillowany na piwie** 11.10.14, 16:32
                        Też nie robiłam w ten sposób.Najbardziej lubię poporcjowany natarty i upieczony.Mój obiad podobny do Lusinego,
                        tylko nie kotlety,
                        a upiekłam w formie klopsa,dodałam dużo zielonej pietruszki.
                        Miał być też na jutro,ale niestety została tylko końcówka.wink
                        --
                        http://i59.tinypic.com/10gei9s.jpg
                        • kendo Re: **kurczak grillowany na piwie** 11.10.14, 16:38
                          *Jagus,
                          najlepiej kurczaka polozyc na kratce na blazse do ktorej piwo wlejemy,
                          im bardziej przyprawione to taki smak bedziemy czuc w upieczonym kurczaku,
                          kupuje tu specyjalnie cieme piwo...

a pieczen do chebka bedzie,

naciopkalam sie obiadu i serniczkiem doprawilam ,
                          ze niamal jeszcze pekam,co jadalm dzis z opoznieniem bo okolo 15 godz.
                          --
                          *
                          Vistula
                          *
                          • kendo Re: **pizza 11.10.14, 17:45
                            wczoraj widzialam w TV,jak piekl pize w 12 min..
                            uzyl tylko wody i maki/szczypte soli i oleju,
                            piekl ja najpierw w patelni z wysztkimi dodatkami,
                            pozniej wstawil do piekarnika,
                            wyszla zadziwiajaco slicznie i wygladala na zjadliwa..

robil kto juz moze taka?? to z programu kulinarnego angielskiego Jamie "obiad w pol godziny"
                            --
                            *
                            Vistula
                            *
                            • dorka556 Re: **pizza 12.10.14, 07:01
                              Kendo, Lusia, mam ochotę spróbować taką pizzę.
                              Aby ciasto było zjadliwe musi być chyba bardzo cienkie?
                              Te 12 min to w piekarniku? Jak długo na patelni,czy do zrumienienia spodu? Dodatki były podsmażane, czy świeże?
                              --
                              byle do wiosny...
                              • lusia_janusia Re: **pizza 12.10.14, 09:44
                                *Dorka, Kendo ogladala ten program w TV i mi opowiadala, ja tej recepty
                                jeszcze nie probowalam?.
                                --
                                zaufaj niewielu
                                W. Shakespeare
                                • kendo Re: **pizza a TV 12.10.14, 10:08
                                  *Dorka

* wzial 2 1/2 szklanki maki i
                                  * 1 !/2 szklanki wody,
                                  * posolil/dodal oleju,
                                  * wszysto to "na oko robil" dosypywal:maki/wody dolewal w trakcie kercenia ustrojstwa w ktorym to ciasto robil,
                                  bylo elastyczne ,
                                  * rozwalkowal,
                                  na patelnie polal troche oleju,ulozyl ciasto,
                                  smarujac sosem pomidorowym
                                  * pusze z calymi pomidorami zrozdrobnil w tym samym ustrojstwie co robil ciasto,dodajac
                                  *bazylje/sol/Olej
                                  *na to ulozyl ser mozorella rozdrobniony w grubsze kawalki
                                  * pozniej salami w plastrach,takie ja zgiol-kwiatka zrobil by nie lezala plasko na ciesie,
                                  *posypal wszystko utartym serem i piekl
                                  * na patelni,az sie spod zrumienil
                                  *wlozyl w piekarnik do czasu az sie zer rostopil,czyli wyblo widac ze wierzch sie ladnie podpiekl,

czestujac swych gosi,widac bylo,ze wszystko bylo sciete na wierzchu i smacznie wygladalo.

wiec Dorus,naprawde nie wiem czy taylko pod kamere goscie wcinali,az uszy sie trzesly,czy naprawde bylo zjadliwe??
                                  --
                                  *
                                  Vistula
                                  *
                                  • kendo Re: pieczony schab 12.10.14, 10:11
                                    od wiekow nie jadlam,
                                    maly kawalek zakupilam by do chleba zrobic,a on sie na tyle nie skurczyl,
                                    wiec
                                    bedzie dzis na obiad rowniez w plastrach/fasolka szparagowa/cieciorka
                                    na deser wczorajszy sernik.

SMACZNEGO
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                    • kendo Re: **pizza a TV 12.10.14, 11:07
                                      dorka556 napisała:

> Kendo dziękuję, przepis jest tak ciekawy, że go wykorzystam.
                                      > Jutro kupię składniki i napiszę, czy pizza udała się.

to bylo w tym programie kucharskim
                                      Jamie Oliver : obiad w 30 minut
                                      moze mozesz go na ktoryms kanale Tv ogladac,
                                      lub moze jest www.strona z jego przepisami,
                                      warto by bylo zerkac,bo naprawde ma ciekawe przepisy obiadowe w "szybkim tepie"

powodzenia zycze i smakow niebianskich.
                                      --
                                      *
                                      Vistula
                                      *
                                      • lusia_janusia Re: **pizza a TV 12.10.14, 11:16
                                        *Dorka jestem naprawde ciekawa smaku i Twojej opini.?
                                        Ja popelnie dzisiaj ta swoja normalna na podwieczorek, i pewnie bede podjadala ja
                                        az do kolacji jak siebie znam.

Obiadek dzisiaj mam kasze gryczana + pulpety wolowo-wieprzowe w jarzynach,
                                        bardzo lubie taki zestaw "Maluszek" tez zjada wszystko jak mu namieszam z jego kulkami,
                                        --
                                        zaufaj niewielu
                                        W. Shakespeare
                                          • kendo Re: **pizza a TV -znalazlam podobienstwo-upieklam 12.10.14, 13:33
                                            mialam wszystko do niej https://i61.tinypic.com/2chkmrm.jpg proporcje wody do maki mi nie pasowaly,wiec bylo kombinowanie z elastycznoscia ciasta,
                                            tu juz w patelni
                                            https://i58.tinypic.com/2ls8aon.jpg

nie mialam pomidorow w puszce,wiec keczup uzylam ,bo z czili mam,posmarowalam/przyprawilam/ulozylam podsmazony bekon i kurczak od wczorajszego obiadu/mozorela https://i62.tinypic.com/291c3z9.jpg

tak po wyjeciu z pieca na 200 stopni do gotowych brzegow,probowalam czy sa upieczone okolo 15 min(w zaleznosci od pieca) https://i57.tinypic.com/343n0xf.jpg

tak po rokrojeniu wyglada
                                            --
                                            *
                                            Vistula
                                            *
                                            • kendo pizzaTV -znalazlam podobienstwo-upieklam-opinia 12.10.14, 13:41
                                              po wyjeciu na talerz https://i57.tinypic.com/f2saaw.jpg

tu wlasnie juz roskrojona
                                              https://i62.tinypic.com/14cziax.jpg

uu..pomyslalam,
                                              jak chcemy pozbyc sie niezapowiedzanych gosci to mozemy ich tym poczestowac,
                                              oczywiscie kanciki sa chrupiace
                                              spod cieniutki
                                              ale na moj smak wole z uzyciem drozdzy,recepta juz mam wyprobowana i pychota wychodzi

--
                                              *
                                              Vistula
                                              *
                                              • kendo Re: **pizza a TV -znalazlam podobienstwo-upieklam 12.10.14, 14:21
                                                lusia_janusia napisała:

> *Kendo, TV pizza wyglada zachecajaco, ale nie widze tego kawalka
                                                > rozkrojonego?.
                                                > No, nie piszesz, czy smakuje rownie dobrze jak wyglada???....

wkleilam kawaleczek rozkrojony,
                                                otworz caly watek to zobaczysz,

smakowac smakowalo,bo glodna bylam,
                                                ale tak kogos poczestowac,to nie....
                                                gdyby tak sodki albo proszku do pieczenia dodac,niewiem co by to dalo,
                                                mozecie dalej eksperymentowac...przeczytawszy doklanie moje uwagi.
                                                --
                                                *
                                                Vistula
                                                *
                                                  • kendo Re: **pizza a TV -znalazlam podobienstwo-upieklam 12.10.14, 14:28
                                                    lusia_janusia napisała:

> *Kendo, to nawet nie bede probowala w takim razie, bo gosci nie
                                                    > przyjmuje, i musialabym sama ja zjesc,
                                                    > Tez wole na drozdzach w moim wydaniu.
                                                    >

otoz to,tez szybko sie ja robi,i duzo smaczniejsza...
                                                    a jak sie ma cierpliwosc i da sie jej porosnac juz w calym komplecie to pychota wielka,tak ostanio ja zrobilam...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: **pizza a TV -znalazlam podobienstwo-upieklam 12.10.14, 15:11
                                                    hi,hiiiiiiiLusia
                                                    zycze udanego smaku jak zreszta zawsze,
                                                    bedzie na pare posilkow,
                                                    a tymi wszystkimi dodatkami,

zostalo mi piersi z kurczaka,kokroje do zamrozenia na nastepna pizze,
                                                    a dokupie fefaroni i mozorele jeszcze acha i krosane pomidorki
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: **pizza a TV -znalazlam podobienstwo-upieklam 12.10.14, 17:47
                                                    *Dorka, i b.dobrze, ze sie tak zdecydowalas, na drozdzach.
                                                    Ja dzisiaj swoja popelnilam i juz tez pojadlam do oporu.
                                                    https://i61.tinypic.com/24fxpvs.jpg
                                                    pokaze etapy jak zrobila Kendo.
                                                    https://i62.tinypic.com/n6un1e.jpg
                                                    przed posypaniem serem
                                                    https://i60.tinypic.com/2mmvh4l.jpg
                                                    Juz ze serem tuz przed wlozeniem do pieca.
                                                    https://i58.tinypic.com/9tdgqu.jpg
                                                    Gotowa tylko pokroic i serwowac, a salata jaka kto lubi.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **pizza na drozdzach w Lusi wykonaniu 12.10.14, 18:08
                                                    wowwwwwwwwwwwwwww,ales mi samku narobila,
                                                    wlasnie tak wyglada samakowicie,
                                                    i jutro chyba taka zerobie z innymi dodatkami, bo ser moze mi sie "zepsuc"

*Dorka polecam taka zrozbic w piekarniku nie pozalujesz samakowo
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • dorka556 Re: **pizza na drozdzach w Lusi wykonaniu 12.10.14, 18:25
                                                    Kendo, ja już połowę swojej zjadłam, wyszła pyszna.
                                                    Robię wg przepisu Lusi, który kiedyś tu zamieściła. Dodaję tylko trochę więcej wody i 2 łyżki oleju, aby ciasto lepiej mi się połączyło. Zawsze się udaje i zawsze wychodzi.
                                                    Dzisiaj zrobiłam z 2 rodzajami salami.

https://wgrajo.pl/img/003aha.jpg
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • lusia_janusia Re: **pizza na drozdzach w Lusi wykonaniu 12.10.14, 19:33
                                                    *Dorka, to na Vistuli mamy dzien pizzowy, tez wyszla Ci apetyczna, - dziekuje.
                                                    Ja nie daje duzo sera bo salami w sobie sama jest tlusta i ser, to pozniej zgaga mnie piecze.
                                                    Salami tylko uzywam czasem do pizzy.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **pizza na drozdzach w Lusi wykonaniu 12.10.14, 20:04
                                                    *lusia
                                                    faktycznie
                                                    pizzowa niedziela

panciowi smakowala ta z patelni,mi nie,za malo jakos ciasta tego sie zrobilo...
                                                    szczeki mnie od gryzania i zucia bolaly...hi,hiiiiiii

w tygodniu zrobie z drozdzami,mam wolowinke podsmazona...zobacze co poloze,
                                                    smak mozoreli mi smakuje na piszzy,wiec bede klada zamiast zoltegosera w obfitosci...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • dorka556 Re: **pizzowa niedziela** 13.10.14, 07:28
                                                    Poniedziałek również może być pizzowy.
                                                    Znalazłam przepis na ciasto bez mąki. Na pewno spód bez mąki, z twarogu i płatków owsianych jest bardziej zdrowy. Może będzie taka pizza też smaczna? Muszę spróbować.

joannasfoodpassion.blog.pl/2013/04/21/pizza-na-spodzie-z-twarogu-bez-maki/
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • kendo Re: **pizza z platkow owsianych** 13.10.14, 09:19
                                                    dorka556 napisała:

> Poniedziałek również może być pizzowy.
                                                    > Znalazłam przepis na ciasto bez mąki. Na pewno spód bez mąki, z twarogu i płatk
                                                    > ów owsianych jest bardziej zdrowy. Może będzie taka pizza też smaczna? Muszę sp
                                                    > róbować.
                                                    >
                                                    > joannasfoodpassion.blog.pl/2013/04/21/pizza-na-spodzie-z-twarogu-bez-maki/

ciekawie sie czytalo,
                                                    mozna faktycznie wytestac,
                                                    tylko tu widzialam platki owsiane innych nie..wiec byloby tylko z nich..

testa Dorus,
                                                    wydasz opinnie.

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: **pizza z platkow owsianych** 13.10.14, 09:55
                                                    *Dorka, *Kendo,
                                                    na moj gust wyglada za ciemna, moze to kwestia przyzwyczajenia, do standardowej
                                                    pizzy.
                                                    U nas nie ma takiego Polskiego sera bialego, chyba ze w Polskim sklepie, ale jak pomysle
                                                    ile oni chca w koronach za niego to apetyt mi odchodzi.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **pizza z "fetaost** 13.10.14, 10:27
                                                    lusia_janusia napisała:

> *Kendo, wydaje mi sie ze ten ser jest za kompakt i slony, sol
                                                    > zmienila jego strukture.

tez tak mysle,,,
                                                    mozorella sie rostopi...
                                                    a to bedziem czekac na przyplyw badzo duzego smaku
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: **cieciorka** 13.10.14, 14:19
                                                    szparagowka + mieso duszone..
                                                    pojadlam okropniascie,
                                                    i zapijam herbatka z Tunezji,
                                                    zawsze Mloda,z zagranicznego urlopu cos praktycznego przywiezie dla nas..
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: **cieciorka** 13.10.14, 14:58
                                                    *Kendo tez jeszcze mi zostalo pare torebek,
                                                    Ja mialam dzisiaj zupe ze slodkiej kapusty i do tego kawalek
                                                    wczorajszej pizzy, pojadlam a herbatke za chwilke robie, spogladam
                                                    w okno, moze deszcz przestanie padac?.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **cieciorka** 13.10.14, 18:46
                                                    *Lusia,
                                                    to tez smacznie podjadlas sobie,
                                                    tesknie za zupina obojetnie jaka...nawet moze byc rybna...moze jutro zrobie??
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • slo-onko Re: **cieciorka** 14.10.14, 10:28
                                                    czytając wpisy tez zatesknilam za zupka z kluskami. musze kupic tzw. zacierkę w Lidlu i ugotować cos warzywnego z ich dodatkiem, taka dość pikantna z dodatkiem pomidorow,taka mi ostatnio smakuje.
                                                  • kendo Re: **cieciorka** 14.10.14, 10:30
                                                    *Sloo,
                                                    cos na samk gulaszowej zupki,
                                                    kupilam kiedys te kluski w Lid,nawet smakowaly..

dzis mam miec zamiar upichcic,
                                                    kluski slaskie/smazona psopocka,i slata jeszcze nie wiem co wymodze,
                                                    SMACZNEGO
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: **cieciorka** 14.10.14, 10:34
                                                    Wczoraj mialam plan z lososiem ale polowe jego zjadalam
                                                    dzisiaj na sniadanie, to musze cos innego wyjac do obiadku
                                                    sie rozmrozi. A chodzi za mna swiderki z wedzonym lososiem,
                                                    w sosie cytrynowym.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • slo-onko Re: **cieciorka** 14.10.14, 10:32
                                                    na wczorajszy obiad ugotowałam klopsy mięsne w sosie. wcześniej jednak obsmazylam w mace male klopsiki, wrzucilam na wrzątek, doprawilam ulubionymi przyprawami, dodałam grubo pokrajanach warzyw: marchew,pietrucha,por,cebula, papryka, pieczarka, pomidor smażony z czosnkiem. niestety przegotowałam warzywa,a wole al. dente. sosik z kawałkami warzyw uważam za udany.
                                                  • lusia_janusia Re: **obiadowo** 14.10.14, 18:34
                                                    *Kendo, ale narobilas smaku na te kluski,- pychota
                                                    w sumie mam wszystko w domu, ale na razie wyjmuje to co juz mam przygotowane.

*SLO, swiderki gotowy makaron gotuje, robie sos na bazie
                                                    crem fraich -typ,kwasna smietana do sosow co sie nie warzy-
                                                    a lososia mam wedzonego z cytrynowym pieprzem to go podrobie i do swiderkow ze sosem wymieszam, jak mam marchewke w domu to tez daje uduszona w sosie, albo tre marchewke, drobno pokrojona pora+ lyzka majonezu i smietany i mam surowke, oczywiscie sol i pieprz do smaku,

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: **krupnik z grzybami** 16.10.14, 11:30
                                                    *Kendo ochlodzilo sie nadworze, to taka zupka na pewno doda ciepla po spacerku,
                                                    Ja mam dzisiaj pulpety wolowe w jarzynach i swiezy makaron kupilam, oczywiscie
                                                    podziele sie z "Maluszkiem"
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • slo-onko Re: **krupnik z grzybami/pulpety** 16.10.14, 11:59
                                                    widze,ze mamy smaka keidy jesteśmy w pracy, zajęte czyms, z dala od kuchni,a zapach smacznego obiadu krazy wokół nozdrzy na sama myśl.
                                                    tez bym zjadla cos cieplego i smacznego mimo,ze przed chwila zjadłam pyszna bulke. nie ma jak obiad, cieply, aromatyczny, pachnący warzywami i ziolami, z ulatniajaca się para nad daniem.
                                                  • lusia_janusia Re: **krupnik z grzybami/pulpety** 16.10.14, 12:16
                                                    *SLO, to prawda, taki swiezutki parujacy ciepla para obiadek pychota,
                                                    ale taki bedziesz miala jak wrocisz z pracy.
                                                    Bulaczka zapewne tez smakowala z kawka lub herbata, ja tez zjadlam wczorajszego
                                                    nalesnika z lososiem i oliwkami i herbatke ziolowa popilam.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **krupnik z grzybami/pulpety** 16.10.14, 13:59
                                                    macie racje,
                                                    kiedy szaruga za oknem
                                                    to neci aromatyczny obiad,jak to Sloo napisala z para unoszaca sie nad talerzem,
                                                    bedzie za niedlugo gotowa grzybowa -krupniczkowa...
                                                    nie moge sie doczekac...

a ta bulke co Sloo wspomina
                                                    to zawsze u Mamy na pierwsze sniadanko kupuje i z pomidorem/cebula bez wedliny zajadam...przypominam sobie smaki...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • slo-onko Re: **krupnik z grzybami/pulpety** 17.10.14, 13:55
                                                    a ja wczoraj ugotowałam swoja zupke na która miałam smaka,zamienilam tylko zacierki na ryż. moja zupa zawierala grube krazki marchewki, warzyw i groszku zielonego, dość piknatnie przyprawiona,mniam. taka lekka ,czyli przedwstęp przed drugim daniem. dzisiaj bardziej tresciwa z golonki konserwowej z dodatkiem swiezej papryki i innych warzyw.
                                                  • lusia_janusia Re: **zupkowo** 17.10.14, 14:44
                                                    Ja dzisiaj zupki nie jadlam tylko ryz i korv Stroganof.
                                                    A zupke krupnik jutro wystawie z zamrazarki i pojemy razem
                                                    z "Maluszkiem" a sobie do niej zrobie grzanki z maslem i czosnkiem
                                                    i zapieke w piecu na rumiano.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **zupkowo** 17.10.14, 16:34
                                                    wlasnie zostalo mi od wczoraj zupki,wiec sama ja wysiorbalam z bulka grachamka przygryzajac...
                                                    goloneczke moze sobie tez zakupie jak bede u Mamy dla przypomnienia smaku,
                                                    choc ostanio byla bardzoooooooooo tlusta
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: **dziczyzna** 18.10.14, 15:00
                                                    Juz sie na patelni dusza bitki z dziczyzny w sosie warzywnym;papryka+marchewka+pietruszka+czosnek+jalowiec i inne przyprawy,
                                                    +ziemniaki i marchewka z pora w majonezie.

Od rana bylam b.stresana, apteka, wiec juz na luzie jakos sie pozbieram.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: **dziczyzna** 18.10.14, 15:30
                                                    straszny mlyn z tym wszystkim...
                                                    dobrze,ze juz OK,

ja zjadlam gotowca,jakos nie mam natchnienia na cokolwiek..
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • slo-onko Re: na latwizne 18.10.14, 20:28
                                                    poszlam dzisiaj. kupilam kawalek lopatki,zapeklowalam, upieklam,ale do tego zrobilam ziemniaczkiz patelni, opruszone bardzo delikatnie ziolowym pieprzem i suchym majerankiem. surowka to miks salata z torebki,ale dodalam pomidora oraz postruganej marchewki i jabka, te dwa ostatnie strugalam na tarce na nozykach wzdluznych, wyszly cieniusienkie platki. na koniec rzucialam garsc zurawiny,polalam winegretem.
                                                  • kendo Re: na latwizne 18.10.14, 20:40
                                                    *Slo,
                                                    nieraz za latwizna sie teski
                                                    i smakuje bardzo,
                                                    soruwki robisz smaczne...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:niedzielnie 19.10.14, 09:16
                                                    mielone kotlety sie rozmrazaja/pieczone polowki w piekarniku/slatala z buraczka z olejem...

SMACZNEGO
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:niedzielnie 19.10.14, 11:33
                                                    *Lusia
                                                    dawno temu co jadlam dziczyzne,
                                                    objesz sie dziczyzny jesienia,
                                                    pamietam,kiedy kupowalismy od dziciecia kolegi ojca tez,bo bly mysliwym

SMACZNEGO
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re:niedzielnie 19.10.14, 15:32
                                                    lusia_janusia napisała:

> *Kendo, jeszcze mam jeden kawalek zamrozony, a "Maluszek" tez lubi.

o,to widzisz,masz sie z kim podzielic..-smacznego

ja po obiedzie,
                                                    herbatke dopijam zagryzajac piernikiem..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re:niedzielnie 19.10.14, 17:40
                                                    Ja tez juz po pierniku i herrbacie, i spogladam w okno, bo nogi sie rwa do chodzenia,
                                                    a tu wciaz pada.
                                                    www.tekstowo.pl/piosenka,czerwone_gitary,ciagle_pada.html
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re:**Obiadkowo** 20.10.14, 09:24
                                                    Do dziczyzny ugotowalam sobie wczoraj kasze gryczana i mam
                                                    gotowy obiad i wiecej czasu, to wybieram sie na rower spalac energie,
                                                    ktora sie wczoraj nakumulowala przez caly dzien siedzenia podczas deszczu w domu,
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re:**Obiadkowo** 26.10.14, 10:12
                                                    Ciecierzyca sie juz gotuje + korvstroganoff + salata,
                                                    Na deser zrobie swoja "äppelkake" platki owsiane +jablka +sos vaniljowy.
                                                    *smacznego'
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • slo-onko Re:**Obiadkowo** Gdzie bylo o cepelinach? 26.10.14, 16:10
                                                    a o co chodzi z tymi cepelinami,bo nie czaje?
                                                    moj dzisiejszy obiad to filety z indyka, mus jablkowy do drobiu,ziemniaki. jakos posmakowal mi indyk, nigdy nie robilam,bo smierdzial. chyba gst smakowy mi sie zmienil,bo na drobiowe filety juz patrezc nie moge. indyk chyba nie jest pasiony antybiotykami jak drob.
                                                  • lusia_janusia Re:**Obiadkowo** Gdzie bylo o cepelinach? 26.10.14, 16:51
                                                    *SLO, wszystko sie zmienia, nasze gusta i smaki,
                                                    akurat pewnie juz jesienne masz nastawienie i potrzeba cos konkretniejszego,
                                                    a mieso z indyka jest polecane na kazda diete i na duzych fermach podejrzewam,
                                                    ze tez sa dokarmiane antybiotykami i hormonami, zeby szybciej i zdrowo rosly,
                                                    ale normy chyba nie przekraczaja dodatki?.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
        • xystos Re: **Obiadek** 27.10.14, 09:47
          niemam czasu myslec o sobie,codziennie stoje przy piecu robiac zarelko dla
          pieszczocha na caly dzien+sniadanko dzien nastepny,puzniej rozlaze sie
          w krzyzu i niemam sily zrobic obiadek sobie ..ale bede miau linje,moze
          odzyskam talie tez ?

Pzdr.

--
          ZEN
          • lusia_janusia Re: **Obiadek** 27.10.14, 11:05
            *Xystos, jestem ciekawa, jak wyjdzie ten system na Tobie,
            Ja wyjelam golabki, sanuje dzisiaj mieszkanie, "Maluszek" odmaszerowal do domu, przyjdzie
            w piate, i sobote, tylko na pare godzin.

--
            zaufaj niewielu
            W. Shakespeare
              • lusia_janusia Re: **Obiadek** 27.10.14, 13:35
                *SLO, cos Ty, tak dobrze karmisz mezusia, a niech pojdzie chociaz co drugi
                dzien z pieskiem na spacerek, to moze bedzie jakis rezultat,

Ja juz pojadlam golabki i siedze przy popoludniowej kawce, zapraszam.
                https://i61.tinypic.com/96fbjk.jpg
                Jak wypilam to pojde popatrzec co nowego przed swietami w sklepach,

--
                zaufaj niewielu
                W. Shakespeare
                • slo-onko Re: **Obiadek** 27.10.14, 14:13
                  Lusiu, moja polowica urzadza sobie sportowe spacery, rower,ale marne skutki w zgubieniu nadwagi. niestety jak się nie ma samodyscyplinyw porcjach jedzenia to żaden sport cudow nie uczyni.
                  • lusia_janusia Re: **Obiadek** 27.10.14, 14:26
                    *SLO, wczoraj sie doczytalam w medycznym pismie, ze niektore leki owoduja otycia tzw,
                    brzuszne (oponka) trudno sie pozbyc tego tluszczyku, a to ta medycyna dla cukrzykow,

--
                    zaufaj niewielu
                    W. Shakespeare
    • slo-onko Re: **Obiadek** 12.11.14, 14:02
      dzisiaj gonie resztakmi z wczoraj. zostały mi jeszcze "te" ziemniaczki, kotlety i surowka z pekinki z wloskimi orzechami.
      co macie dzisiaj na obiad,da się zgapić?smile
      • lusia_janusia Re: **Obiadek** 12.11.14, 15:11
        *SLO, podzielilam sie z "Maluszkiem" losos na marachewka+cebula+pora+troche wl,kapusty+
        troche papryki+pomidor swiezy dosmaku i zapomnialam o czosnku, + ryz, sosik byl wlasnyz
        warzyw. na deser goraca herbatka zurawina+malina, i czekam do podwieczorku,
        --
        zaufaj niewielu
        W. Shakespeare
        • lusia_janusia Re: **Obiadek** sobotni 15.11.14, 08:31
          Nie wiem, juz dawno za mna chodzi pledwica soposcka z ananasem, wczoraj kupilam
          kawalek hermetycznie zapakowana, ale i byby tez mi sie chce i nie wiem co wybrac.

To zalezy gdzie sie pociagne, ew, musialabym dokupic ziemniaki, ogorek i jogurt mam
          w domu to zrobie tzacyki z duzo czoskiem, bo w gazetach juz ostrzegaja przed grypa
          zoladkowa, a czosnek troche wzmocni odpornosc, co dzien popijan herbatke z miodem
          i cytryna rowniez.
          --
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
          • slo-onko Re: **Obiadek** sobotni 15.11.14, 11:58
            apropo grypy jelitowej, mielismy przyklad w rodzinie. moja "siostra" dostala w ub. wtorek takich dolegliwosc ful serwis lacznie z goraczka. od wtorku zcekala do czwartku,ze niby przejdzie. nie przeszlo,w czwartek zapisala sie do lekarza na popoludnie. tego donia do poludnia wrocil z pracy jej maz czyli moj szwagier z takimi samymi dolegliwosciami jak ona.podczas wizyty u lekarza dostali tel.,ze mlodsza corke z ulicy zabralo pogotowie do szpitala. tam podlaczyli ja pod kroplowke,napasli elektrolitami, dali pampersa i wieczorem wypisali do domu. nie mozna im nawet bylo pomoc, bo gdybym sie zarazila to przenioslabym choroba na wszytskich u nas. wiec lepiej reagowac od razu jak zacznie sie cos dziac.
            • lusia_janusia Re: **Obiadek** sobotni 15.11.14, 13:28
              *SLO,ojjjjeee, ale paskudny wirus, znajac Ciebie, to bylo Ci przykro, ze nie moglas
              jechac i pomoc, ale masz przytomy rozum i zostalas w domu, bo inaczej to i u Ciebie
              bylby szpital w domu..

Trzeba sobie na wszelki wypadek kupic sucharki i i nie wiem co sie pije, herbatki ziolowe,
              czy zwykla herbate gorzka?.
              Ja nigdy nie mialam takiej przypadlosci.
              --
              zaufaj niewielu
              W. Shakespeare