Dodaj do ulubionych

Co dzisiaj?

15.07.18, 09:47
uprzedni watek ponad 2 000 postow,
wiec czas na nowy,
wklejam rowniez ten uprzedni,ktory zalozyla Maria
forum.gazeta.pl/forum/w,11086,156411823,156411823,Co_dzisiaj_.html
niech sie nam dzieja same dobre sprawy i milo spedzajmy kazdy dzionek

--
*
Vistula
*
gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
Obserwuj wątek
    • kendo Re: Co dzisiaj? 15.07.18, 09:48
      nic szczegolnego nie zaplanowane,
      moze pohaftuje ,albo podrutuje??
      albo po prostu poleniuchuje

--
      *
      Vistula
      *
            • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 16.07.18, 08:04
              Nie lubie do wampirow odwiedzac.

Ja na rower zaraz sie wybiore, rozruszac gnatki,
              wczoraj nie bardzo moglam kolanami ruszac, a dzisiaj
              postanowilam ich troche zmusic do ruchu.

Obiad mam gotowy, w sklepach nic nie potrzebuje dokupic,
              ....chybbbaaa zzzeeee...podkusi mnie i wejde po jakies inspiraccjjjeee????..

Corka sie zapowiedziala ze przyjedzie, to ew. dla jej towarzystwa sie z nia
              pociagne i zakonczymy jak zwykle gdzies w restauracji, jest o tyle dobry
              wybor ze wszedzie "buffe", (ala karte rowniez mozna zamowic) place
              w kasie i jem ile dam rady tylko sobie sama serwuje pierw miesne danie,
              pozniej rybkowe, ale wiecej mieska, rybki i surowki rozne, deser zawsze
              zakanczam owocowymi salatkami,
              a w niektorych jest frytwany banan z klonowym syropem i lodami - pycha.
              W domu sobie czasem wlasnie tak robie banana.

Spelnionych planow Nam zycze.
              --
              Serce miej otwarte dla wszystkich,
              zaufaj niewielu
              W. Shakespeare
              • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 16.07.18, 08:33
                Xystos masz "Hand sprit" po wyjsciu od wampira, nie korzystaj
                tam rowniez z toalety, przywiez wszystko do domu.

--
                zaufaj niewielu
                W. Shakespeare
                  • kendo Re: Co dzisiaj? 16.07.18, 10:39
                    o swiecie,
                    tym razem dowiozl wszystko do domu,
                    pozniej pozadnie lapcieta umyl i spirytusem potraktowal,

--
                    *
                    Vistula
                    *
                    • xystos Re: Co dzisiaj? 16.07.18, 15:26

rzecz niebywała-próbowałem doładować moj telefon,na displey'u
                      informacja że server czasowowo nieczynny wiec po wielokrotnych
                      próbach zadzwoniłem do operatora i taka dostałem informacje "nasz server przegrzany najprawdopodobniej z powodów atmosferycznych",dobrze że mam mocny pęcherz bo można się posikać z śmiechu.

a jak u Was? krowy zsiadłe mleko z powodu upałów dają?

--
                      ZEN
                      • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 16.07.18, 20:23
                        *Xystos, ale dostales 100 % odpowiedz... paradoks,
                        ale czy tak naprawde to moze byc mozliwe?..

Porowerkowalam na polnoc miasta do sklepu, wracalam przez "lasek brzozowy" 1/3 drogi
                        w cieniu, jak wyjechalam na glowna cykel bone, to myslalam, ze mozg mi sie ugotuje.
                        Slonce prarzy, powietrze geste, ciezkie do oddychania.

Pozniej przyjechala Kendo i poszlysmy w miasto, naprzymierzalam sie spodni,
                        i doszlam do wniosku, ze chyba nie kupie zadnych, bede sie odchudzala do
                        tych co mam jeszcze nie zniszczone. A z jakim efektem do jesieni to jeszcze
                        nie wiem jaki bedzie rezultat???
                        --
                        zaufaj niewielu
                        W. Shakespeare
                        • pia.ed Re: Co dzisiaj? 17.07.18, 00:11
                          lusia_janusia napisała:

... bede sie odchudzala do tych co mam jeszcze nie zniszczone.

Ja sie Wam troche dziwie, umiecie szyc, to jesli spodnie sie pare centymetrow w pasie "skurcza",
                          to mozna wstawic klin ... nie bedzie tego widac, jesli nie nosicie bluzek wpuszczanych do spodni.
                          Mam maszyne do szycia, ale cos mi nie wychodzi z nawlekaniem nitki ... tzn nawlekam igle, tylko ze potem nici mi sie placza... Jakby mi ktos w tym pomogl to bym mogla szyc, bo prosty scieg to dla mnie zaden problem. Chetnie bym komus za nauke zaplacila ... tylko ze nie znam nikogo w Malmö kto szyje. Pytalam sie w arabskim zakladzie krawieckim, to np. za proste przeszycie w firance/ zaslonie chcieli 100 kr za metr!
                          A w IKEA gdzie zatrudniono starsze arabskie kobiety, biora 150 kr za metr zaslony...

.
                          • maria88 Re: Co dzisiaj? 17.07.18, 15:06
                            PIA a nie masz instrukcji do obsługi maszyny?
                            Może w necie znajdziesz model i instrukcje obsługi.
                            To bardzo prosta sprawa. Jesli nici się plączą
                            to dolna nitka jest źle w bębenku załozona.
                            Chyba Kendo szyje?

• lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 17.07.18, 15:34

www.youtube.com/watch?v=m1Xw_dCm9kw
                              Pia, wpisalam haslo "jak nawlec nitke w igle, itd.....
                              Mysle ze Ci to pomoze,
                              --
                              zaufaj niewielu
                              W. Shakespeare
                                • kendo Re:co dzisiaj 17.07.18, 16:04

jestem "skonczona"
                                  jutro napisze ,
                                  szafirowy naszyjnik tez musialam wymienic.

--
                                  *
                                  Vistula
                                  *
                                  • pia.ed Co dzisiaj? Nowa komorka 17.07.18, 19:34

Napisz jutro, czy szafirowy naszyjnik to prezent na 45 rocznice?

kendo napisała:

> jestem "skonczona" jutro napisze ,
                                    > szafirowy naszyjnik tez musialam wymienic ...

>

Instrukcje obslugi mialam w poprzedniej maszynie do szycia,
                                    ale to nic nie pomoglo. Wszystkim udawalo sie na niej szyc, a mnie nie ...
                                    Obecna maszyna jest idiotycznie prosta ... i tez nie daje sobie z nia rady!
                                    Dziekuje za linki, sprobuje wieczorem.

Mam tez jeszcze wiekszy problem ... Kupilam smartophon
                                    i nie odwazam sie nawet otworzyc pudelka, bo wiem z gory,
                                    ze sie tylko bede denerwowac wink till ingen nytta...

.
                                    • xystos Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 17.07.18, 20:27
                                      Pia idź do Apteki i kup Valium
                                      puźniej kup butelkę wódki by
                                      mieć czym pigóły przepłukać.

Pół godziny po zażyciu ziół
                                      na stole połóż młotek i zacznij
                                      otwierać pudełko z smartphonem

podłącz ładowanie i po około
                                      półgodzinie włącz ustrojstwo i
                                      rób to co będzie stało w manualu
                                      na display'u,aacha przedtem.przełóż SIM kartę z starego do nowego telefonu.

jeżeli niezechcesz użyć młotka
                                      to poproś jakiegoś dziesięciolatka
                                      z sąsiedztwa o pomoc ekspertcką,
                                      przyjemnej zabawy.

--
                                      ZEN
                                      • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 18.07.18, 08:41
                                        Mam nadzieje ze Pia wybral cos na wieczor la siebie;
                                        wyprobowac ponownie maszyne do szycia albo uruchomic
                                        nowy telefon???? <Zycze powodzenia

U mnie w nocy popadalo, minimalnie zmienilo sie powietrze,
                                        ale to jeszcze za malo, niebo zaciagniete deszczowymi chmurami.
                                        Sproboje porowerkowac, a pozniej rower umyc?..

Przyjemnej Srody Nam zycze.

--
                                        zaufaj niewielu
                                        W. Shakespeare
                                        • kendo Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 18.07.18, 09:11
                                          *Pia
                                          no Xystos ma zawsze czarny humor,
                                          dobra instrukcje Ci zapodal,
                                          a tak na powanie,to moze bys poprosila w sklepie jakiegos sprzedawce to by podpowiedzial,jak masz sie "zabrac do tego"

a co do maszyny,
                                          to moze nie opuszczasz stopki,
                                          to ta czesc,ktora musisz opuscic,kiedy wlozylas material pod igle,
                                          bo musi go trzymac

zycze powodzenia,

A Syn nie potrafi zastartowac,czy podpowiedziec co to komorki??

--
                                          *
                                          Vistula
                                          *
                                          • kendo Re: obiecane wczoraj "co dzisiaj" 18.07.18, 09:21

nieszczescia chodza parami,

handlujac w poniedzialek w pobliskim sklepie,
                                            mialam nalozny nowy naszyjnik,
                                            stojac juz przy kasie,
                                            kobieta stojaca za mna pyta sie czy to nie ja zgubilam naszyjnik,
                                            poty mnie oblaly/krew odplynela..
                                            oczywiscie,ze to moj,
                                            -odpowiedzialam,
                                            podziekowalam kobiecie,

placa karta w kasie chcialam miec gotowke,
                                            wiec dalam kasjerce polecenie ze 500 kronr place,
                                            nagle wyskoczyl parago bez sumy i nie wiedziala ile wydac i jaka suma byla za zakupy,

wczoraj miala sprawdzic i odzwonic,czy z mojego banku zostala tranzakcja spelniona,
                                            nic sie nie dzialo,poszlam do sklepu,
                                            kierownik nic o niczym nie wiedzial,dzis znowu maja sprawdzac-kasjerka miala wczoraj wolne,

--
                                            *
                                            Vistula
                                            *
                                      • pia.ed Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 20.07.18, 13:21

xystos napisał:

> podłącz ładowanie i po około półgodzinie włącz ustrojstwo rob to co będzie stało w manualu
                                        > na display'u, aacha przedtem przełóż SIM kartę ze starego do nowego telefonu.

Xystos, dziekuje za porade ... Z pierwsza czescia dostalam wczoraj bardzo niechetna pomoc w Elgiganten (na przedmiesciu gdzie normalnie jest pustka) i zawsze jakis sprzedawca jest wolny.

Pierwsze co uslyszlam, to ze moge otrzymac pomoc za 250 czy 350 kr, nawet nie dopytywalam sie dokladnie, bo szlag mnie trafil!!!
                                        Zapytalam sie wiec grzecznie, czy moze mi delikatnie otworzyc pudelko, bo boje sie, ze go uszkodze przy otwieraniu, a chce sprawdzic czy sa wszystkie czesci ktore potrzeba ....
                                        zgodzil sie i otworzyl, co zajelo mu kilka sekund.

Spytalam sie wiec, czy smartofon jest juz naladowany. Powiedzial, ze tylko w 30% wiec musze sama naladowac przed uzyciem ... i kontynuowal, ze reszte pomocy otrzymam tam, gdzie sie zwraca sprzet, po zaplaceniu za usluge ...

Stwierdzilam, ze z pewnoscia dam sobie rade, skoro przez 15 lat dawalam sobie rade przy komputerze bez pomocy suporta ... to dam sobie rade takze z tym ... i odeszlam dumna i blada ....

PS. Przez kilka dni klikalam na smartofonach wystawionych w sklepach i tez mam wrazenie, ze powinnam dac sobie rade, bo tam sa instrukcje co robic ... Tylko, ze jak mam zrobic cos technicznego to podlegam calkowitej BLOKADZIE i nie moge sie przemoc aby w ogole sie do tego zabrac sad

.

• xystos Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 20.07.18, 14:36
                                          przełamiesz sie i po dość krótkim
                                          okresie introdukcyjnym na forum
                                          bedziesz pisać chętniej niż z kompa-będziesz miała świat w dłoni siedzą w autobusie w drodze
                                          do Turka na zakupy,

kompa bedziesz używać do oglądania filmów na YouTube
                                          lub SVT Play

powodzenia z smartphonem życzę

--
                                          ZEN
                                            • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 21.07.18, 07:51

*Pia, zycze odwagi w klikaniu na nowym sprzecie.

Od rana slonce nastawilam pralke, obiad mam gotowy,
                                              moze cos znajde sobie by sie nie nudzic?
                                              Przyjemnej soboty Nam zycze.

--
                                              zaufaj niewielu
                                              W. Shakespeare
                                              • kendo Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 21.07.18, 08:46
                                                jak idzie Pia z nowym "ustrojstwem"
                                                dajesz rade???????????????????????

zadnych planow na dzis,haftowanie moze
                                                ale zle rozmiescilam wzor i stracilam ochote do dalszej pracki..
                                                w domu zawsze cos jest do zrobienia,

--
                                                *
                                                Vistula
                                                *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? Nowa komorka 21.07.18, 09:25
                                                    lusia_janusia napisała:

> *Kendo, zawsze pierwsza praca w nowym wykonaniu wymaga ofiar,
                                                    > nastepna pojdzie juz z odpowiednim odswiadczeniem.
                                                    >
                                                    >
                                                    jestem zla za ta gafe,
                                                    moze jakos da rade "wyprostowac wzor",czyli zalaczona podszewka przesunac wzor na centrum..,
                                                    na drugiem moze cos innego znajde i wyhaftuje,nie korone

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                • pia.ed Co dzisiaj? Nowa komorka dalej lezy 22.07.18, 12:53
                                                  kendo napisała:

> jak idzie Pia z nowym "ustrojstwem"
                                                  > dajesz rade???????????????????????

>

Wczoraj poznym wieczorem, bo wtedy mam swiezy umysl, wzielam sie za komorke
                                                  i chcialam ja doladowac do konca jak jest w instrukcji, ale potem zauwazylam,
                                                  ze trzeba wyjac karte z poprzedniej komorki i wlozyc ja do tej nowej
                                                  przed calkowitym zaladowaniem baterii ...
                                                  i stacilam ochote na dalsze kroki bo balam sie, ze moze cos mi nie wyjsc
                                                  i nikt ze mna nie bedzie mogl skontaktowac!!!

Poza tym instrukcja okazala sie w kieszonkowym formacie,
                                                  z najmniejszymi mozliwymi literkami
                                                  i byla bardzo ciezka do czytania.
                                                  Kiedy sie na nowo za to wezme, bede musiala korzystac z manualu na necie.
                                                  >

• kendo Re: Co dzisiaj? Nowa komorka dalej lezy 22.07.18, 16:17
                                                    pia.ed napisała:

> kendo napisała:
                                                    >
                                                    > > jak idzie Pia z nowym "ustrojstwem"
                                                    > > dajesz rade???????????????????????

> >
                                                    >
                                                    > Wczoraj poznym wieczorem, bo wtedy mam swiezy umysl, wzielam sie za komorke
                                                    > i chcialam ja doladowac do konca jak jest w instrukcji, ale potem zauwazylam,
                                                    >
                                                    > ze trzeba wyjac karte z poprzedniej komorki i wlozyc ja do tej nowej
                                                    >
                                                    > przed calkowitym zaladowaniem baterii ...
                                                    > i stacilam ochote na dalsze kroki bo balam sie, ze moze cos mi nie wyjsc
                                                    > i nikt ze mna nie bedzie mogl skontaktowac!!!
                                                    >
                                                    > Poza tym instrukcja okazala sie w kieszonkowym formacie,
                                                    > z najmniejszymi mozliwymi literkami
                                                    > i byla bardzo ciezka do czytania.
                                                    > Kiedy sie na nowo za to wezme, bede musiala korzystac z manualu na necie.
                                                    > >
                                                    >
                                                    jezeli masz mozliwosc to wyszukaj instrukji w necie ,masz mozliwosc powiekszenia liter i moze cos zadzialasz,
                                                    a wyjecie karty to chyba nie trune,wyjac nowa i wlozyc stara w ten sam sposob jak zapamietalas ja przed wyjeciem..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • xystos Re: Co dzisiaj? Nowa komorka dalej lezy 22.07.18, 21:38
                                                    Pia wystukaj na google markę nr.modelu dodają manual
                                                    a wyszukiwarka szybko znajdzie
                                                    ci instrukcję-włóż ją w favorites albo wydrukuj w A4 .

będzie ci poręczniej instalowanie
                                                    telefonu gdy instrukcja na monitorze w dużym formacie
                                                    .. a o młotku zapomnij.

--
                                                    ZEN
                                                  • pia.ed Co dzisiaj? Nowa komorka ... 23.07.18, 01:58
                                                    xystos napisał:

> Pia wystukaj na google markę nr.modelu dodają manual
                                                    > a wyszukiwarka szybko znajdzie ci instrukcję...

Tak zrobilam ... i pod nazwa instrukcja/manual pokazly sie rysunki ikonek, nic wiecej...

Doszlam tak daleko, ze naladowalam i znalazlam guzik wlaczania ... Swieci sie ...
                                                    i cos sie rusza kiedy przeciagne palcem ...
                                                    Zastanawaiam sie jednak, czy przednia strona komorki nie jest pokryta plastikiem
                                                    ktory trzeba zdjac, bo po lewej stronie na dole jest bialy rozek...
                                                    Jak na razie pokazuja mi sie jakies napisy ... i widze, ze mozna czytac takze wzdluz komorki,
                                                    czyli jednak cos dziala...

Wg informacji komorke moge zabezpieczyc odciskiem palaca albo otwierac ja na haslo ...
                                                    nie zamierzam tego robic ... a komorka powinna i tak funkcjonowac, prawda?

Jesli nie masz nic innego do roboty, a noc bedzie Ci sie dluzyla, to moze znajdziesz mi manual? wink

Dobranoc!

*** Lusiu, napisalam do Ciebie odpowiedz, ale wpis mi zniknal - zanim zdazylam go wyslac ...

.
                                                  • pia.ed Re: Co dzisiaj? Nowa komorka ... 29.07.18, 21:33

xystos napisał:

> żeby znaleźć msnual musze mieć numer
                                                    > lub nazwę modelu,to łatwo znaleźć.
                                                    >
                                                    > dzisiaj bardziej zdechły niż żywy

Aby Ciebie calkiem nie "dobijac" napisalam dzis do znajomego informatyka z Polski,
                                                    i w ciagu paru minut dostalam odpowiedz ... Przy okazji stwierdzialam, ze chlopak pisze z szybkoscia
                                                    karabinu maszynowego, ale pewnie informatycy tak maja big_grin
                                                    Przyslal mi porady nad ktorymi spedze pare dni, wiec nudzic sie nie bede ... Poczatku nie udalo mi sie wkleic,
                                                    to byl chyba Exe ibstaller ... Poza tym jeszcze nie przestudiowalam jego rad...bo az mnie zatkalo po otrzymaniu!

opis - video

www.youtube.com/watch?v=4wXhU9pqRvo

opis tekst

www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2018/01/motorola-moto-x4-test.aspx

specyfikacja

www.mgsm.pl/pl/katalog/motorola/motox4/

manual angielski

na stronie:

motorola-mobility-en-xp.custhelp.com/app/product_page/faqs/p/30%2C6720%2C10317//

sa linki: moto x4 User Manual

motorola-mobility-en-xp.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/124183/p/30%2C6720%2C10317/session/L3RpbWUvMTUzMjg3OTUwOC9zaWQvU3c1Q3pVU24%3D

czyli to samo co w załączniku.

Wygląda ten manual nieźle.

jeśli nie masz czym otworzyć pliku

pobierz ze strony:

www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-viewer

Exe installer (widok w załączniku)

.

• xystos Re: Co dzisiaj? Nowa komorka ... 30.07.18, 06:32
                                                    www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2018/01/motorola-moto-x4-test.aspx

ważne że oprogramowanie Androids jest ponad
                                                    7-to ważne dla legitymacji elektronicznej,słabą
                                                    stroną jest tylko osiem rdzeni-będzie nieco wolniejszy,ale za tą cenę to dobry interes,gratuluję.

--
                                                    ZEN
                                                  • pia.ed Re: Co dzisiaj? Nowa komorka ... 30.07.18, 11:29
                                                    xystos napisał:

> www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/smartfony/2018/01/motorola-moto-x4-test.aspx
                                                    >
                                                    > ważne że oprogramowanie Androids jest ponad
                                                    > 7-to ważne dla legitymacji elektronicznej,słabą
                                                    > stroną jest tylko osiem rdzeni-będzie nieco wolniejszy,ale za tą cenę to dobry
                                                    > interes,gratuluję.

>

Xystos, ja nie uzywa smartofonu tak jak Ty... Bede zadowolona jesli naucze sie
                                                    zglaszac, dzwonic do kogos i wysylac SMS.

Kosztowal mnie 1495 koron, a byl obnizony 50 %, czyli cena na poczatku byla podwojna.
                                                    Jednoczesnie ten sam telefon w roznych sklepach kosztowal nawet 2490 kr - tez juz ze znizka!

PS. Jade teraz do miasta, a Ty nie zapomnij napisac jak mam sie zglaszac kiedy ktos dzwoni wink

.
      • kendo Re: Co dzisiaj? 22.07.18, 08:37
        dokladnie Xystos,
        tez dzis ciepelko,
        i tak bedzie od poniedzialku tez..

nie mam sprecyzowanych planow,
        bedzie co minutki przyniosa..

przyjemnej niedzieli

--
        *
        Vistula
        *
        • lusia_janusia Re: Co dzisiaj?- komorka.. 22.07.18, 20:34
          *Pia, to Ci wspolczuje tej pomylki.
          Ja tez musze juz pomyslec o nowym telefonie, ale do tego
          starego sie przyzwyczailam i do tych nowych typow jakos nie
          mam zaufania ?...

--
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
          • pia.ed Co dzisiaj? Komorka .. 23.07.18, 02:32

Lusiu, komorke musialam zmienic, bo ta poprzednia choc dobrze dzialala,
            to dzwonila bardzo cicho ... Musialabym dokupic sluchawki z kabelkiemi
            i miec je na sobie przez cala dobe wink Miala tez inna wade: dzwonila tylko cztery sygnaly
            i zanim ja wyciagnelam z torebki czy dobieglam do innego pokoju,
            to rozmowa byla juz rozlaczona...
            Bylam tam gdzie komorke kupilam i powiedzieli, ze nic sie nie da zmienic ...

.

.

• lusia_janusia Re: Co dzisiaj? Komorka .. 23.07.18, 07:32
              *Pia, mam nadzieje ze przeczekasz niechec do nowego nabytku,
              i bedziesz zadowolona z zakuu.

Ja jeszcze sie caly czas zastanawiam, nie jestem techniczna jezeli
              chodzi o telefony komorkowe, zawsze ustawia mi je corka, zreszta to
              obydwie corki kupuja mi telefony w prezencie.

--
              zaufaj niewielu
              W. Shakespeare
              • kendo Re: Co dzisiaj? Komorka .. 23.07.18, 09:30
                tez juz musze miec nowe ustrojstwo,
                dziecie i slubny co rusz przypominaja,ze koniecznie juz musze miec cos noweszego-uffff

dzis wreszcie na "smieciarnie" -punk zbiorczy na rozne grube gabaryty/zarowy/baterie/chemiczne odpady sie zdaje,wybieramy sie,
                nazbieralo sie ,wiec Luia pomoze wynoscic z piwnicy..

maja nam na naszym terenie zainstalowac kontenery na klucz zamykane,
                bedzie lepsze sortowanie i "pod nosem"
                duze kontenery rozmieszczone "punktowo w miescie"po kolei sa likwidowane,
                nowa nacja i wlsciciele roznych jadlodajni zostawiaja swe opakowania/odpady kolo nich,
                ptactow rogrzebuje i dzieje sie "syf-kila-mogila"
                --
                *
                Vistula
                *
                • pia.ed Co dzisiaj? 24.07.18, 21:49

kendo napisała:

> dzis wreszcie na "smieciarnie" -punk zbiorczy na rozne grube gabaryty/zarowy/ba
                  > terie/chemiczne odpady sie zdaje...

U nas byl kontener w zeszlym tygodniu, ale tam nikt tam trujacych i szkodliwych rzeczy nie wrzuca ...
                  elektroniki tez nie, a mam stary telewizor do wyrzucenia i lodowke/zamrazalke.
                  Za te dwie rzeczy bede musiala zaplacic miastu, by je odwiozlo do stacji recyklingu...

.

• pia.ed Re: Co dzisiaj? Smartofon 23.07.18, 11:31

Mam nowy pomysl ... Bylam kilka razy w sklepie mlodego Araba,
                dobrze mowiacego po szwedzku, gdzie mozna naprawic komorke
                i kupic gadzety.
                Zna sie rowniez na komputerach stacjonarnych i wlasnie tak nawiazalam z nim kontakt...

Przejade sie tam dzis i powiem, ze zaplace za pomoc w "zastartowanu" smartofonu,
                Nie podejrzewam, aby chcial za to 350 kr - co zapropowano mi w Elgiganten!

U mnie tak jak wczoraj nieco "przycmione" niebo, ale jest juz 22 C ... Mam okna
                otworzone na przestrzal i marzne w mieszkaniu. Jednak wiatr robi swoje ...

.

.
                • kendo Re: Co dzisiaj? Smartofon/i psiunek? 23.07.18, 17:34
                  *Pia
                  i jak poszlo ze zastartowaniem komorki?
                  arabi sa pomocni i mysle,ze nie wezmie tyle..a zwlaszcza od kobiety,

*Mario
                  i jak z psiunkiem,lepiej?
                  bylas u innego weta i co powiedzial??

my z Lusia w porotnej drodze zakupy z warzyw zrobily,
                  jutro leczo robie...

--
                  *
                  Vistula
                  *
                  • pia.ed Re: Co dzisiaj? Smartofon 23.07.18, 22:58

kendo napisała:

> *Pia
                    > i jak poszlo ze zastartowaniem komorki?
                    > arabi sa pomocni i mysle,ze nie wezmie tyle .... a zwlaszcza od kobiety

>

Dzis bylam zajeta w domu ... musialam czegos poszukac
                    i korzystajac z chlodu w mieszkaniu przy okazji duzo zrobilam...

Kiedy juz moglam pojechac do sklepu/warsztatu, to stwierdzilam, ze niedlugo bedzie godzina szosta
                    i troche za pozno jechac... Pomyslalam tez, ze sklep moze byc zamkniety z powodu urlopu.

Pojechalam wiec znow do Emporia gdzie bylam wczoraj,
                    aby "poczarowac" pracujacego tam Araba ...
                    i to byl strzal w dziesiatke! Nastawil mi na poczekaniu ikonki
                    przy pomocy ktorych nareszcie cos bede mogla zrobic ...

Jestem wypompowana z energii ... i jutro przeznacza dzien
                    na calkowity wypoczynek - na plazy pod Malmö big_grin

*** Xystos, wytrzymaj jeszcze troche ... na weekend zapowiadany jest deszcz w poludniowej Szwecji,
                    podobno jest w drodze, ale nie jest pewne, ze akurat u nas bedzie padac ...
                    Ja robie sobie przerwe od smartofonu ... nie bede nic wiecej w tej chwili nastawiac,
                    bo podobno stres przyspiesza demencje!

.
                    • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? Smartofon 24.07.18, 07:50
                      Pia napisala....
                      Ja robie sobie przerwe od smartofonu ... nie bede nic wiecej w tej chwili nastawiac,
                      bo podobno stres przyspiesza demencje!

To prawda Pia, ... co nagle to po djable....

Siedzenie w domu, bo upal nie daje zyc, zatyka mnie w tym roku okropnie,
                      doczytalam sie wlasnie, ze przy mojej medycynie moge miec takie objawy.

Poswiece dzien na pichcenie w kuchno jak przyjde z rundy.

Miejcie sobie mozliwie jak najlepiej w takie spiekoty.
                      --
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare
                      • kendo Re: Co dzisiaj? Smartofon 24.07.18, 08:14
                        *Pia
                        bedzie sie "smazyc na plazy i ladowac baterie do obslugi smartfona"

*Lusia
                        w kuchni z warzywami bedzie gotowac danaia

ja?,jak wspomnialam wczesniej "spotkanko"

--
                        *
                        Vistula
                        *
                      • kendo Re: Co dzisiaj? 25.07.18, 09:33
                        * juz odkurzone,
                        * odpoczywam,pozniej na mokro podlogi zrobie,
                        * mysle do piwnicy isc,ale nie za kare,tylko troche inaczej poprzestawiac,coby przestronniej bylo,
                        * jaksa robotka sie moze zajme albo po prostu czytaniem,

udanych dzisiejszych planow

--
                        *
                        Vistula
                        *
                        • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 26.07.18, 08:19
                          Dzisij zapowiedzieli kulmninacje goraca w Szwecji.
                          Obiad nie musze gotowac, mam juz gotowy,, zaraz sie
                          przelece po cienistych ulicach i w domu reszte dnia bede
                          czekala az upal przejdzie?.
                          Na niedziele dopiero zapowiadaja spadetk temperatury i mozliwy deszcz?

Przyjemnego dniaNm zycze.
                          --
                          zaufaj niewielu
                          W. Shakespeare
                          • kendo Re: Co dzisiaj? 26.07.18, 08:46
                            lusia_janusia napisała:

> Dzisij zapowiedzieli kulmninacje goraca w Szwecji.
                            > Obiad nie musze gotowac, mam juz gotowy,, zaraz sie
                            > przelece po cienistych ulicach i w domu reszte dnia bede
                            > czekala az upal przejdzie?.
                            > Na niedziele dopiero zapowiadaja spadetk temperatury i mozliwy deszcz?
                            >
                            > Przyjemnego dniaNm zycze.

mam podobny zamiar zrobic,
                            dopije tylko kawuche i wezme tym razem kije chyba..

--
                            *
                            Vistula
                            *
                            • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 27.07.18, 16:01
                              Pojechalam porowerkowac, ale po 15 minutach zawrocilam do
                              domu, bo goraco, moze wieczorem uskutecznie jakis szybki spacer?.
                              Naglowek w gazecie osznacza ze to ostatnie juz dni z temperatura 30,oC,
                              zobaczyby co bedzie dalej? na niedziele sami nie wiedza czy nad nasza
                              kraina popad?.

--
                              zaufaj niewielu
                              W. Shakespeare
                              • pia.ed Co dzisiaj? Nie siedzialam w domu... 27.07.18, 21:36

lusia_janusia napisała:

> Naglowek w gazecie osznacza ze to ostatnie juz dni z temperatura 30,oC,
                                > zobaczyby co bedzie dalej? na niedziele sami nie wiedza czy nad nasza
                                > kraina popad?.

Przed poludniem bylo duzo (jasnych) chmur i czasami zakrywaly sloneczko ...
                                a kiedy zakryly, potrafilo dobrze podmuchac wiatrem...

Dzis nie narzekalam na upal, choc przed poludniem zrobilam kilka tras rowerem, wszystkie
                                oczywiscie w jakims okreslonym celu... Okreslenie pojezdzic rowerem nie istnieje w moim slowniku...

Poznym popoludniem znow wyruszylam w "podroz" - tym razem miejskim autobusem,na trasie,
                                ktora nigdy nie jechalam! Ale i tak znow trafilam do galerii Emporia pod miastem,
                                odwiedziny tam zaczynaja mi wchodzic w krew...

Przed chwila wrocilam do domu. Na moim termometrze jest 26,1 C na dworze ,
                                a 25, 5 C w mieszkaniu ... siedze z nogami w misce z zimna woda ...
                                >
                                • kendo Re: Co dzisiaj? Nie siedzialam w domu... 27.07.18, 21:55
                                  ufffffffffffffffffff,goracooooooooo
                                  nie idzie wywietrzyc mieszkania,

obecnie wszystkie okna wlacznie z balkonem mam otwarte i ledwo co daje rezulta..

ja lubie rowerkowac dla przyjemnosci..

--
                                  *
                                  Vistula
                                  *
                                    • kendo Re: Co dzisiaj? jazda na rowerze ... 28.07.18, 08:09
                                      pia.ed napisała:

>
                                      > kendo napisała:
                                      >
                                      > > ja lubie rowerkowac dla przyjemnosci..

>
                                      >
                                      > A co konkretnie sprawia Ci przyjemnosc?
                                      >
                                      > .
                                      bycie na powietrzu,
                                      ruch na rowerze...czasmi mile towarzystwo Lusi

--
                                      *
                                      Vistula
                                      *
                                          • kendo Re: Co dzisiaj? jazda na rowerze ... 29.07.18, 18:07
                                            pia.ed napisała:

>
                                            > xystos napisał:
                                            >
                                            > > ..ja jeszcze nie wiem, przypuszczam że będzie ciężko.

>
                                            > W sprawie czego odpowiadasz? I komu?
                                            >
                                            > .
                                            > >
                                            chyba chodzi o rowerkowanie,?

--
                                            *
                                            Vistula
                                            *
                                            • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? ... 30.07.18, 07:53
                                              Ostatni poniedzialek lipca, i mam totalna
                                              pustke co do planow zrobienia.

Niemniej dla bardziej zorganizowanych zycze wypelnienia
                                              zaplanowanych planow.

--
                                              zaufaj niewielu
                                              W. Shakespeare
                                              • kendo Re: Co dzisiaj? ... 30.07.18, 09:23
                                                do Kvantum chce porowerkowac i sprawdzic ceny na to co w Netto jest tansze,a moze 5% tam bedzie trafnieszy zakup,

pozatem chyba za dalsze haftowanie/albo do prali skocze i poduszki wypiore..
                                                czlek sie poci podczas nocy,wiec czas odswiezyc je..

--
                                                *
                                                Vistula
                                                *
                                                • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? ... 30.07.18, 10:57
                                                  Nawiedzila mnie nie planowana robota.
                                                  Wietrze, piore lozko, materac cienki i pokrowce, byla pralnia
                                                  wolna to wskoczylam, ale pierw musialam sobie posprzatac,
                                                  ludzie brudasy nie sprzataja po swoim praniu.

Teraz w te i nazad po schodach bo zarax o 11,oo przyjdzie
                                                  nastepna zmiana, a moze nie to dokladnie mi wyschnie materac,

Przyjemnych wykonania planow zyce.

--
                                                  zaufaj niewielu
                                                  W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? ... 01.08.18, 07:58
                                                    lusia_janusia napisała:

> Nawiedzila mnie nie planowana robota.
                                                    > Wietrze, piore lozko, materac cienki i pokrowce, byla pralnia
                                                    > wolna to wskoczylam, ale pierw musialam sobie posprzatac,
                                                    > ludzie brudasy nie sprzataja po swoim praniu.
                                                    >
                                                    > Teraz w te i nazad po schodach bo zarax o 11,oo przyjdzie
                                                    > nastepna zmiana, a moze nie to dokladnie mi wyschnie materac,
                                                    >
                                                    > Przyjemnych wykonania planow zyce.
                                                    >
                                                    >

tu tez sa takie niektore ewementy brudasowe,
                                                    najgorzej w tej stojacej na dworze,
                                                    filtry przewaznie musze oczyszczac przed wlozeniem do suszenia swego upiora...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • pia.ed Co dzisiaj? .. tez nic mi sie nie chce... 01.08.18, 14:39

lusia_janusia napisała:

> Dokladnie Kendo, u mnie podobnie sie dzieje,
                                                    > wczoraj wieczorem wyszlam na 20 min na runde, bylo
                                                    > troche wiecej rzeskosci w powietrzu.
                                                    A zaraz tez wyjde tylko dopije kawe, nie spie juz od 4 rano.

Na mnie chyba podzialo 28 C w mieszkaniu przez 2 dni, nie dalo sie w zaden sposob
                                                    obnizyc mimo zaslon i zamknietych okien...
                                                    Kiedy je otworzylam na przestrzal, to mialam jeszcze cieplej ...

Jezdzic w dzien mi sie nie chcialo, bo bolaly mnie stopy pod spodem,wyjezdzalam dopiero pod wieczor,
                                                    aby napajac sie chlodem z aircondition w pociagach i autobusach ...

Ostatniej doby nastapila kulminacja mojego zmeczenia:
                                                    bylam tak spiaca, ze spalam kilka godzin w srodku dnia...
                                                    choc mialam tylko "wypoczywac stopy".

Okolo godz. 23 00 usnelam przed telewizorem i obudzilam sie okolo 03 00.
                                                    Zjadlam cos i znow sie polozylam... aby obudzic sie kiedy panowie z pobliskiego biura "Eon"
                                                    wracali juz z lunchu, wiec godzina byla juz pierwsza po poludniu...

Czuje sie wzglednie wypoczeta, ale odczuwam wilgotnosc powietrza ...
                                                    moje plecy i cale rece doslownie lepia sie, juz nie mowiac o biuscie.

Dzis chyba wybiore sie na plaze do Lomma pod Malmö, bo tam planowalam
                                                    pojechac od kilku dni, tylko nie moglam sie zorientowac w rozkladzie jazdy!

Najpierw podskocze rowerem na Triangeln do Skånetrafiken, aby zapytac sie o rozklad jazdy.
                                                    Przy okazji dowiem sie, czy mozliwe jest dojechac autobusen do Söderåsen w kierunku polnocnym,
                                                    gdzie jest podobno bardzo zielono i mam nadzieje ze panuje chlod wink

.
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? .. tez nic mi sie nie chce... 01.08.18, 15:08
                                                    pia.ed napisała:

>
                                                    > lusia_janusia napisała:
                                                    >
                                                    > > Dokladnie Kendo, u mnie podobnie sie dzieje,
                                                    > > wczoraj wieczorem wyszlam na 20 min na runde, bylo
                                                    > > troche wiecej rzeskosci w powietrzu.
                                                    > A zaraz tez wyjde tylko dopije kawe, nie spie juz od 4 rano.

>
                                                    >
                                                    > Na mnie chyba podzialo 28 C w mieszkaniu przez 2 dni, nie dalo sie w zaden spo
                                                    > sob
                                                    > obnizyc mimo zaslon i zamknietych okien...
                                                    > Kiedy je otworzylam na przestrzal, to mialam jeszcze cieplej ...
                                                    >
                                                    > Jezdzic w dzien mi sie nie chcialo, bo bolaly mnie stopy pod spodem,wyjezdzala
                                                    > m dopiero pod wieczor,
                                                    > aby napajac sie chlodem z aircondition w pociagach i autobusach ...
                                                    >
                                                    Pia
                                                    no taki maraton spania odstawilas,
                                                    tez w dzien mnie "mozylo" ale jakos nie kladalam sie,
                                                    za to noca spalam wysmienicie,pancio o szostej na tabletunie obudzil..

w nocy juz po 24 godz.nigdy nic nie jem..

zycze milego plazowania,
                                                    ale chyba nic nie bedzie z tego,tu nie ma slonca,amoze i u Ciebie too samo??

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • pia.ed Re: Co dzisiaj? ... Zmienione plany 01.08.18, 23:09

kendo napisała:

Pia no taki maraton spania odstawilas, tez w dzien mnie "mozylo" ale jakos nie kladalam sie, za to noca spalam wysmienicie, pancio o szostej na tabletunie obudzil ... zycze milego plazowania, ale chyba nic nie bedzie z tego ...

>

Nawet nie wiedzialam, ze niebo zachmurzone ... patrzylam tylko na termometr, a ten wskazywal 24,5 C.
                                                    Persienner mialam opuszczone!
                                                    Ale i tak moglam pojechac do Lomma, bo to bardzo bogata gmina,
                                                    gdzie mieszka wielu akademikow pracujacych w Lund
                                                    i w zwiazku z tym miasteczko wyglada jak z bajki.

Zmienilam plany, bo moj smartophon bardzo sie nagrzal gdy go ladowalam
                                                    i udalam sie z nim do galerii Emporia, aby zobaczyli co z nim jest ...

Potem wsiadlam do autobusu z klimatyzacja, takim ktory objezdzal polowe Malmö
                                                    aby nasycic sie chlodem ... Przy okazji pogadalam sobie z jakims wysportowanym Arabem
                                                    ktory pytal sie mnie, na ile lat wyglada! Chwalil sie tym, ze ostro trenuje
                                                    i rzeczywiscie widac bylo po jego figurze zgrabnego dwudziestolatka ...
                                                    ale rozczarowalam go mowiac ze z twarzy wyglada na 38 lat, bo wszyscy mowia
                                                    ze wyglada na 25 lat wink

.

• pia.ed Re: Co dzisiaj? ... Zmienione plany 01.08.18, 23:16

Po dojechaniu na Triangeln nie spieszylo mi sie do domu, bo byl przyjemny chlodek,
                                                    wiec posiedzialam jeszcze pol godziny w poblizu ... ogladajac popisy tanczacych tango
                                                    na placu przed Konsthallen.
                                                    Takie tance sa raz na tydzien, jest to reklama nauki tanga w Tangopalatset...
                                                    Jak widac wcale sie dzis nie nudzilam!

• pia.ed Co dzisiaj? ... Problemy w pralni ... 01.08.18, 13:48

filtry przewaznie musze oczyszczac przed wlozeniem do suszenia swego upiora..

Czy chodzi Ci o filtry w suszarce bebenowej? Te u nas sa zawsze oczyszczone...
                                                    Natomiast zdarza sie, ze jak ktos wsypuje proszek do prania do zbiorniczka w pralce,
                                                    to czasem troszke rozsypie ... i nie oczysci powierzchni pralki mokra sciereczka.

Dla mnie najgorsza jest siersc psow na podlodze, bo co raz wiecej
                                                    wprowadzajacych sie samotnych panow przed 40-ka,
                                                    jest wlascicielami duzych psow, a jedna mloda para ma psa,
                                                    ktory wraz ze swoim panem pracuje w "Securitas" ...
                                                    Wlosy te nawet po sprzataniu wylaza ze wszystkich stron przez jakis czas ...

.
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? ... padal deszcz... 01.08.18, 15:04
                                                    pia.ed napisała:

>
                                                    > Zapomnialam napisac, ze w nocy padal deszcz!!! Widze jeszcze jego slady ...
                                                    > A wg meteorologow jest w Malmö okolo 25 C, mozna wytrzymac.
                                                    >
                                                    > www.vackertvader.se/malmö/observationer
                                                    > .

tu deszczu niet,
                                                    pare kropli niedawno spadlo i dalej duchota okropna,
                                                    mam na karku zimny recznik nalozony,
                                                    troche lzej sie oddycha i nie poce sie..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? ... Problemy w pralni ... 01.08.18, 15:02
                                                    pia.ed napisała:

>
                                                    > [i]
                                                    > filtry przewaznie musze oczyszczac przed wlozeniem do suszenia swego upiora.. [
                                                    > /i]
                                                    >
                                                    >
                                                    > Czy chodzi Ci o filtry w suszarce bebenowej? Te u nas sa [u]zawsze ocz
                                                    > yszczone
                                                    wlasnie o ten filter chodzi,
                                                    nic trudnego szczoteczka,ktora zawsze jest e kobialki,zdjac nagarowany osad-klaki z upiora..
                                                    w nowych bebnach sa dwa filtry,
                                                    jeden tradycyjny na sciance bebna pod luka do wkladania upiora a drugi,
                                                    jest w srodku pod bebnem,ktory sie wysowa jak polke i tez szczpteczka czy wilgotna szmatka mozna oczyscic..

**
                                                    > Natomiast zdarza sie, ze jak ktos wsypuje proszek do prania do zbiorniczka w
                                                    > pralce,
                                                    > to czasem troszke rozsypie ... i nie oczysci powierzchni pralki mokra scie
                                                    > reczka.
                                                    podobnie u z proszkiem jest,zauwazylam,ze mezczyzni wsypuja proszek bezposrednio z opakowania,bez miarki,
                                                    nadmiar rozsypany nie powycieraja

> Dla mnie najgorsza jest siersc psow na podlodze, bo co raz wiecej
                                                    > wprowadzajacych sie samotnych panow przed 40-ka,
                                                    > jest wlascicielami duzych psow, a jedna mloda para ma psa,
                                                    > ktory wraz ze swoim panem pracuje w "Securitas" ...
                                                    > Wlosy te nawet po sprzataniu wylaza ze wszystkich stron przez jakis czas ...
                                                    >
                                                    > .
                                                    tu malo ludzi ma pieski,chyba sa 2 czarne duze pudle/dwa maluszki i jedno nie wiem co za rasa..
                                                    nie zauwazylam siersci w praniu swoim,
                                                    natomiat na podlodze wiele razy ludzie wlosy...fu...a jest szczotka do zamiatania po sobie,

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 03.08.18, 10:32
                                                    juz wrocilismy od wampira i RTG
                                                    starym zwyczajem zakupili tez i lunch..

udalo sie nam ,ze jedne proby wzieli mimo wszystko,ze biora je di srody...

siedzenie w chlodym domku i moze cos sie znajdzie do pracusiowania

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 03.08.18, 14:28
                                                    xystos napisał:

> tylko że tych kontroli tak wiele,tak
                                                    > często że mam tego dość.
                                                    >

juz nie sa tak czeste,jak na poczatku,
                                                    chyba,ze znajdziesz sie ponownie w szpitalu,to norma jest,
                                                    musza miec kontrole nad nowa medycuýna,jak przebiega leczenie

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 05.08.18, 08:39
                                                    musze do tesciowej leciec i sniadanie podac,
                                                    jest bez sil dzisiaj...

pozatem obiad dla nas ugotowac..

bedzie "gratisowa" runda

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 05.08.18, 10:39
                                                    *Kendo, to nie bedzie Ci sie nudzic przy niedzieli?.

Ja n arower zamiaruje, troche wieje, ale w jedna strone w plecy,
                                                    a powrotna droga moze obiora trase zeby chociaz z boku troche
                                                    powiewalo.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 07.08.18, 09:58
                                                    Wsiadam zaraz na rower i do Lidla jade oddac opaski uciskowe na
                                                    kolana, ktore wczoraj kupilam i sa b.za ciasne, na razie nie widac slonca
                                                    na niebie....?+

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • xystos Re: Co dzisiaj? 08.08.18, 11:18
                                                    my w tej chwili też pod Lidlem stoimy w cieniu
                                                    Kendo handluje żarełko dla diabetyka,

dziwczyna od diabetes obwineła mi nogi
                                                    by wycisną z nich wodę,powiedziała że tak
                                                    ładnych nóg dawno niewidziała,brawo ja.

--
                                                    ZEN
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 09.08.18, 08:46
                                                    xystos napisał:

> my w tej chwili też pod Lidlem stoimy w cieniu
                                                    > Kendo handluje żarełko dla diabetyka,
                                                    >
                                                    > dziwczyna od diabetes obwineła mi nogi
                                                    > by wycisną z nich wodę,powiedziała że tak
                                                    > ładnych nóg dawno niewidziała,brawo ja.
                                                    >
                                                    hi,hi,,,
                                                    no nie zapszeczam,
                                                    masz ladne nogi jak na mezczyzne..
                                                    nawet ladnie wygladaja obwiniete..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 09.08.18, 08:47
                                                    mam pranko,
                                                    wiec na jednym planie i piwniczki mamy,
                                                    wiec tam spedze troche czasu,
                                                    przekladajac z miejsca na miejsce rzeczy by zrobic miejsce w jednej z nich..
                                                    moze akurat cos do wydania odloze..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 09.08.18, 09:15
                                                    *Kendo, owocnej pracy zycze, ale sie nie przemecz, bo jutro
                                                    tez jest dzien.

Ja zaraz na rower wsiade, moze gdzies ogorki kupie na maloslone, bo
                                                    juz zjadlam zrobione.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 09.08.18, 10:12
                                                    tez chyba kupie ogorki,
                                                    chrzan od dzieciecia wykopie,
                                                    moze i koper sie uchowal..
                                                    wisni liscie tez sa tam,

sloiczek na smak malosolnych...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 10.08.18, 10:10
                                                    Trzeba jakos sobie zakcentowac lato ogorkami maloslonymi.

Przebieram sie wyjsciowo odpowiednio do wiatru
                                                    9m)sek. wieje, ale pojde, moze mi nawieje do glowy
                                                    jakis nowych idei do robienia.
                                                    Obiad bedzie juz gotowy na mnie czekal.

Przyjemnego piatku Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 11.08.18, 09:27
                                                    kiszenie ogorkow od zaraz,
                                                    pozniej dziecie wpadnie pomoc z porzadkiem w garazu,
                                                    oczywiscie obiad i odpoczynek
                                                    a moze i omiecienie chatki,
                                                    zobacze na ile sily starczy...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 11.08.18, 10:07
                                                    *Kendo nie zapomnij, ze idziemy razem ogladac mieszkanie, na ktore
                                                    sie zapisalam do przeprowadzki i jestem pierwsza w kolejce.

Poki co to nie wieje tak mocno, ja bym rowerem przyjechala i spotkamy
                                                    sie tam jak zawsze?

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • pia.ed Co dzisiaj? Mieszkanie ... 11.08.18, 12:56

To jednak nie zrezygnowalas z przeprowadzki ... bo czasem nie mialas pewnosci czy nie zostac na miejscu,
                                                    ale jesli jest to mieszkanie z winda i na pietrze to moze go wezmiesz? No i bedziesz patrzec takze na to, aby bylo blizej kendo wink

lusia_janusia napisała:
                                                    > * ... ogladac mieszkanie, na ktore sie zapisalam do przeprowadzki i jestem pierwsza w kolejce ...

>
                                                    >
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? Mieszkanie ... 11.08.18, 14:04
                                                    *Lusia
                                                    samochodem zaraz podjade,
                                                    akurat nim wyjechalam jak gradowalo i wnosilismy letnie meble do garazu..

po prostej bym moze i miala blizej rowerem niz obecnie,
                                                    ale chyba windy tam niet,
                                                    obejzec zawsze mozna..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? Mieszkanie ... 11.08.18, 20:36
                                                    Dziekuje za zainteresowanie tematem;...

Zapisalam sie na 2 mieszkania do ogladania, na jedno tylko dostalam
                                                    zaproszenie.
                                                    Obgladnelam je dokladnie z Kendo, balkon na I pietrze bez windy.
                                                    o 10 m2 mniejsze od mojego, na moje oko nie pomieszcze sie ze
                                                    swoimi meblami, lazienka mala, ale jest mozliwosc wstawienia pralki
                                                    ktora mam wlasna, i kuchnia o polowe mniejsza od mojej i szafki
                                                    pomalowane n niebiesko, az mnie rzucilo jak to zobaczylam, Mala lodowka
                                                    i mniejszy jeszcze zamrazalnik.
                                                    Chyba sie musze mocno zastanawiac, w poniedzialek pojde do konturu
                                                    o dalsze informacje?.

W drodze powrotnej kupilam po Naopleonku i mialam w domu tarte
                                                    jagodowa i z lodami to skonsumowalysmy pod herbatke na podwieczorek, jutro
                                                    nas czekaja zrzucanie kalori jak pogoda dopisze, a gradowalo u mnie do poludnia,
                                                    pozniej bylo pogodnie ale wiatr juz zimny powiewa.
                                                    klikac w zdjecie dla powiekszenia?
                                                    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd9825900b84.jpg
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • pia.ed Co dzisiaj? Mieszkanie na wysokim parterze 11.08.18, 21:23

jaga_22 napisała:

> Myślałam Lusiu, że sama musisz sobie wyszukać mieszkanie,
                                                    w każdym razie nie bierz na parterze .
                                                    Chociaż sama już nie wiem, bo jak coś ze zdrowiem,
                                                    windy nie będzie a lat nie ubywa.

>

Jaga, mam mieszkanie na parterze ktore sama wybralam, bo jest przelotowe i bardzo blisko centrum.
                                                    Moglabym miec z winda, ale wtedy mialabym dalej do centrum ... wiec mojego wyboru nie zaluje.

.
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? Mieszkanie na wysokim parterze 12.08.18, 10:21
                                                    mi sie osobiscie mieszkanie nie podobalo,
                                                    za maly metraz /klatka schodowa na biskupi kolor pomalowana/kazde drzwi do mieszkania obskurne...a przede wszystkim arabka nie posprzatala mieszkania by ludzie mogli go inaczej ocenic..

dzis juz bylam na spacerze z kijami,jak wspomnialam w dziendoberku,

wczorajsze ciacha i lod zjedzony w domu ",dzis odpokutowalam"
                                                    wzielam plecaczek i wlozylam slik z ogorkami wczorajszymi,ktore na kiszenie postawilam,niech tesciowa sobie poje,
                                                    zrobilam tez jej sniadanie /przescielilam lozko/naszykowalam wode do picia ze sokiem i dalej pomaszerowalam z kijami..
                                                    pozniej jeszcze na spacer poje "po zielsko" ktore odstrasza owady i na balkonie powiesze..
                                                    mysle,ze deszcz mnie nie zaskozy,bo zapowiedziany na dzis tez.

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? Mieszkanie na wysokim parterze 12.08.18, 10:44
                                                    xystos napisał:

> też tak uważam,Lusia już chyba
                                                    > przyzwyczaiła się do zabieranie
                                                    > do domu roweru bo z klatki schodowej rower jej skradziono.
                                                    >
                                                    to nie LUsi rower zginal
                                                    a sasiadce z gory,
                                                    klatka schodowa zawsze zamknieta a rzeczy gina,
                                                    musi byc "swoj zlodziej"

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 12.08.18, 10:54
                                                    Sasiad z II pietra wnosi rower do do gory i zostawia przed swoimi
                                                    drzwiami, a to ostatnie pietro. Sasiadce co mieszka na demna tez z
                                                    podworka zginal zamkniety rower, przeciety lancuch zostal na ziemi.
                                                    Dorobkiewiczow w tym systemie nie brakuje?... kiedys tego nie bylo,
                                                    czasami nawet drzwi do mieszkania sie nie zamykalo .

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 18.08.18, 08:32
                                                    "przy sobocie ,
                                                    po robocie,"
                                                    tak mozna by powiedziec,
                                                    czeka mnie poukladanie upiora na polki,-wczoraj bylam juz zmeczona,
                                                    odkurzyc chate i na mokro zrobic,
                                                    uffffff..a chce mie sie gaspachio to bym musiala do Kvantum po pomidory,bo tam najtansze,

zobaczymy co zrobie dzis,

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 18.08.18, 10:01
                                                    Od rana sie krzatalam, wczoraj pod wieczor odkurzyalam,
                                                    dzisiaj tylko przestawialam z miejsca na miejsce, zeby inaczej stalo.

Tez mam zamiar zrobic swoje pomidorki w sloiki z duzo czoskiem
                                                    cebulka i bazylika, lubie do miesnego sosu, i korv Stroganof. Ale nie
                                                    wiem czy bedzie mi sie na tyle chcialo dzisiaj to zrobic, bo bulki bym
                                                    musiala tez upiec?.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 19.08.18, 09:26
                                                    wlasnie Lusia,
                                                    to samo dzisiaj chce zrobic,
                                                    ale najpierw do sklepu musze sie udac i je zakupic,
                                                    zanosi sie na deszcz,wiec nie wiem czy piechota/rowerem/samochodem??
                                                    zobaczymy,jak kawuche dopije,
                                                    pozatem dzien jak co dzien choc to niedziela

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 19.08.18, 09:45
                                                    *Kendo, mam nadzieje, ze jeszcze pomidorki beda dla Ciebie.
                                                    Mnie sie nazbieralo kilka planow przy niedzieli, ale chyba to rozplanuje na caly tydzien, wszak przy niedzieli trzeba odpoczywac?
                                                    Szycia tez mi sie juz nazbieralo, projekty hafciarcie wisza w powietrzu?.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 19.08.18, 09:47
                                                    lusia_janusia napisała:

> *Kendo, mam nadzieje, ze jeszcze pomidorki beda dla Ciebie.
                                                    > Mnie sie nazbieralo kilka planow przy niedzieli, ale chyba to rozplanuje na cal
                                                    > y tydzien, wszak przy niedzieli trzeba odpoczywac?
                                                    > Szycia tez mi sie juz nazbieralo, projekty hafciarcie wisza w powietrzu?.
                                                    >
                                                    >
                                                    mam podobne plany
                                                    a pomidorki musza dla mnie starczyc...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • pia.ed Re: TV 4 godz. 20 00 Szuka w Polsce cioci ... 19.08.18, 20:00
                                                    maria88 napisała:

> Niech napisze na forum Poszukuję krewnych na gazecie,
                                                    > może się ktoś odezwie.

Ta dunska dziewczyna poszukiwala przy pomocy dunskiej telewizji ... to taki program,
                                                    ktory nadaja co tydzien.
                                                    Dzis bedzie tylko nagranie ... zrobione pare miesiecy temu!
                                                    Moze cioci nie znajdzie, bo nie wiadomo czy jeszcze zyje,
                                                    ale z pewnoscia ciocia miala dzieci ...
                                                    Zreszta mozliwe, ze jej matka adoptowana z Polski ,
                                                    miala takze inne rodzenstwo oprocz cioci, o ktorym nie wie ...

• pia.ed Re: TV 4 godz. 20 00 Szuka w Polsce cioci ... 19.08.18, 20:33

Wlasnie ogladam, jak dziewczyna przyjechala do Warszawy... Dunska ambasada poswiadczyla,
                                                    ze dziewczyna ma prawo szukac rodziny w Polsce, tylko ze przy panujacej polskiej biurokracji
                                                    moze to zajac i 3 tygodnie...

Pomagajaca w poszukiwaniu pani z telewizji dunskiej decyduje, ze pojada do Gryfic,
                                                    gdzie jest ostatni znany adres zamieszkania cioci. Okazuje sie jednak,
                                                    ze ciocia pod podanym adresem dawno juz nie mieszka ...

.
                                                  • pia.ed Dunka szuka w Polsce cioci ... 20.08.18, 16:11
                                                    maria88 napisała:

> Gdyby napisały do mnie na pewno bym coś mądrego
                                                    > poradziła. Pomogłam rozwiązać już kilka beznadziejnych spraw.
                                                    > Mogą wytracić się finansowo na rózne podróże, porady
                                                    > i nic nie znajdą.

Mario, za wszystko placi dunska telewizja ... ktora potem nadaje godzinny program,
                                                    na ktorym zarabia.
                                                    To tak samo jak polski "Rolnik szuka zony" ... przeciez rolnik za szukanie nie placi!!!

.

• lusia_janusia Re: TV 4 godz. 20 00 Szuka w Polsce cioci ... 20.08.18, 16:15
                                                    *maria88, to jest program sponsorowany przez TV; ten byl z Dani.
                                                    My tez w Szwecji mamy taki sam program .
                                                    Ludzie zglaszaja swoje zaginione osoby do programu telewizyjnego, ekipa wybiera
                                                    sobie osoby i jada do roznych krajow danej osoby w poszukiwaniu najblizszych.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • pia.ed Re: TV 4 godz. 20 00 Szuka w Polsce cioci ... 20.08.18, 16:32

lusia_janusia napisała:

> I znalazla ciocie, tak dokladnie nie wsluchiwalam sie w dialogi,
                                                    > bo siedzialam w rozmowie telefonicznej ogladajac program.

>
                                                    >
                                                    Dialogi byly prowadzone w wiekszosci po dunsku, tlumaczka z Warszawy mowila
                                                    do Dunczykow po angielsku. Wtedy kiedy dzwonila do drzwi mowila po polsku,
                                                    nie bylo sie specjalnie w co wsluchiwac ...
                                                    Poniewaz audycja byla emitowana przez szwedzka telewizje,
                                                    wiec miala od poczatku szwedzki tekt ... a ten moglas odczytac wink

Scena z ciocia trwala co najmniej 10 minut i byla na samym koncu.
                                                    Ciocia byla tega i miala farbowane na czarno wlosy ...
                                                    wygladala jak typowa Polka po szescdziesiatce zyjaca w kraju,
                                                    jej syn byl robotnikiem budowlanym i pracowall sie gdzies "na Saksach"...

.

.
                                                  • pia.ed Szuka w Polsce cioci ... 21.08.18, 02:09

kendo napisała:

> MARIA/PIA/ALFREDKA
                                                    > napisala bym ze mozna polke poznac tutaj, roznia sie od szwedek ubiorem i zachowaniem.
                                                    > co do tuszy to roznie bywa, sa "bardzo cienkie"/normalne /i lepiej odzywione panie.

Bywam czesto w okolicy dwoch polskich sklepow, spozywczego i wedliniarskiego,
                                                    lezacych obok siebie i rzeczywiscie starsze Polki latwo rozpoznac ... Nie tylko po tym,
                                                    ze sa "lepiej odzywione"...

Co do "cioci z Gryfina", to wygladala jak kobieta z malego miasteczka, a te raczej nie biora
                                                    wzoru z Zachodu... jak to zasugerowala Alfredka.

.

• kendo Re: Szuka w Polsce cioci ... 21.08.18, 08:36
                                                    *Pia
                                                    dokladnie tak jest,
                                                    a patrzac w kraju to kobiety 2z lepszych srodowisk" sa eleganciej ubrane,
                                                    kobiety z fabrycznej podlogi,normalnie a czasami starodawnie...

*Lusia
                                                    bardzo mala "czesc chuscianych" je zrzuca po przybyciu tutaj..
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: Co dzisiaj? 21.08.18, 08:37
                                                    *Pia
                                                    nie spala jeszcze o tak poznej godzinie..

*Lusia
                                                    mozemy dzis do Lidla skoczyc i dalej,
                                                    bo to jutro z panciem jedziemy tam...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • pia.ed Re: Szuka w Polsce cioci ... 21.08.18, 16:57
                                                    kendo napisała:

> *Pia
                                                    > dokladnie tak jest,
                                                    > a patrzac w kraju to kobiety z lepszych srodowisk" sa eleganciej ubrane,
                                                    > kobiety z fabrycznej podlogi, normalnie a czasami starodawnie...

Na zdjeciu sa cztery polskie kobiety ... jedna w lekko rudych wlosach,
                                                    druga blondynka ... i dwie z czarnymi wlosami...

Wlasnie tak jak one, majaca 60 lat "ciocia z Gryfina" pod Szczecinem, wygladala...
                                                    wiec co sie oszukiwac .. wink

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23808166,leba-ratownicy-wyciagneli-z-baltyku-tonacego-ojca-z-8-letnia.html#Z_MT

.

• pia.ed Co dzisiaj? 21.08.18, 23:49

xystos napisał:

> ideał piękności dla araba to pulchna kobieta

To chyba juz nieaktualne ... to dawny ideał piękności . Mlode Arabki na ulicach Malmö
                                                    sa tak samo szczuple jak Szwedki. Widac to wyraznie, bo chodza w obcislych dzinsach,
                                                    jedyne co ich rozni od Szwedek to chusta, ktora czesto wyglada jakby byla noszona dla ozdoby...

.

• lusia_janusia Re: Co dzisiaj? 22.08.18, 10:57
                                                    *Xystos, jestem tylko ciekawa kto Ci je bedzie ubieral,
                                                    bo sam chyba sobie nie dasz rady?, wiem z wlasnego doswiadczenia.
                                                    Na noc musialam je zdejmowac i powtorka rano z zalozeniem ich na
                                                    stopy.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • pia.ed ReCo dzisiaj? ponczochy lecznicze 22.08.18, 14:01

Widzialam jakies "medyczne pomoce" do zakladania skarpet
                                                    ale chyba do tych leczniczych jeszcze nic nie wynalezli
                                                    ...
                                                    Jesli ktos ma Hemtjänst to one pomagaja ... bo to jest tak jak ubieranie
                                                    czy podawanie lekarstw ...

lusia_janusia napisała:
                                                    > *Xystos, jestem tylko ciekawa kto Ci je bedzie ubieral,
                                                    > bo sam chyba sobie nie dasz rady?

>
                                                  • kendo Re: ReCo dzisiaj? ponczochy lecznicze 23.08.18, 06:56
                                                    zadnych sprecyzowanych planow,
                                                    choc chec do zrobienia keczupu i "material jest"
                                                    obiad zrobic,albo rozmrozic
                                                    chatke omiesc trzeba
                                                    porowerkowac

zobaczymy co sie wykona

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re:Co dzisiaj? 23.08.18, 11:45

Mialam w ramach gimnastyki na rower ale poniewaz tabletki przeciwbolowe na to
                                                    nie pozwalaja, wiec chyba sie przejde jak dam rade najdalej.

Chyba ta gimnastyka na kolano mi zaszkodzila, .. tak sadze ja sama... bo korzonki
                                                    bola mnie wlasnie po tej samej stronie, chyba musialam nadwyrezyc jakies miesnie
                                                    ktore spuchly i uciskaja na nerw.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • pia.ed Co dzisiaj? Kolano Lusi 23.08.18, 12:34

lusia_janusia napisała:

Mialam w ramach gimnastyki na rower
                                                    ale poniewaz tabletki przeciwbolowe na to nie pozwalaja,
                                                    wiec chyba sie przejde jak dam rade najdalej.

>
                                                    Tabletki przeciwbolowe nie pozwalaja jezdzic rowerem??? Przeciez powinny te jazde ulatwiac
                                                    bo nie czuje sie wtedy bolu ...

Chyba ta gimnastyka na kolano mi zaszkodzila ...
                                                    bo korzonki bola mnie wlasnie po tej samej stronie ...
                                                    .
                                                    >

Lusiu, nie wypowiadam sie w sprawie korzonkow ...interesuje mnie natomiast sprawa
                                                    Twojego kolana ... Jaka dostalas diagnoze?
                                                    Po co Ci w ogole gimnastyka kolana , skoro kolano "gimnastykujesz"
                                                    przez chodzenie i jezdzenie rowerem? Przeciez nie prowadzisz siedzacego trybu zycia ...